Schiphol bereidt zich op straaltijdperk voor Eerste uitbreidingen bijna klaar Schelpenvissers visten (valse) schatten uit de Noordzee QADJ'ög^^SI A, Agenda Met een enkel woord DINSDAG 22 MAART 1960 Dc 8 van K.L.M. arriveert donderdag (Van onze Amsterdamse correspondent) Schiphol zal donderdag de eerste DC-8 van de KLM begroeten. Het wordt uiteraard een feestelijke gebeurtenis, want hiermee zal onze nationale luchtvaartmaatschappij het straaltijdperk binnen stappen. Voor Schiphol geeft de komst van passagiersstraalvliegtuigen echter tevens vele problemen. Omdat het centrale verkeersareaal (het ge bouwencomplex in het hart van de landingsbanen) volgens de plannen eerst in 1965 gereed zal zijn, moeten er maatregelen worden genomen om niet alleen de grote Jet-toestellen in staat te stellen te landen en op te stijgen, maar vooral om de passagiersstroom snel te verwerken. Het technische probleem is vrijwel overwonnen: een nieuwe startbaan van 3300 meter, waarvoor het dorpje Rijk moest verdwijnen is zo goed als ge reed en inmiddels wordt de aanleg van een tweede kilometerslange baan waarvoor de Rijksweg Amsterdam Den Haag moest worden omgelegd voorbereid. Deze banen zijn overigens reeds een onderdeel van het grote uit breidingsplan van Schiphol, dat in '65 gereed moet zUn. Vooralsnog echter zal de afwikkeling van de passagiersformaliteiten moeten geschieden in de huidige stationsge bouwen. Nu tal van luchtvaartmaat- schappijen deze zomer met straalvlieg tuigen gaan vliegen heeft Schiphol moeten besluiten in afwachting van het centrale verkeersareaal tijdelijke voor zieningen te treffen. Het aantal passagiers zal het ko mende seizoen waarschijnlijk alle voor gaande records overtreffen. Aan de DC 8 van de KLM gingen reeds vooraf de Tupolev-straatvliegtuigen van de Russische Luchtvaartmaat schappij Aeroflot en de Boeing 707 van de Panam. Tijdens de zomerdienstrege ling zal Schiphol echter regelmatig worden aangedaan door de Caravelles van de Scandinavische maatschap pijen. de Boeings van de Suid-Afrl- kaanse Lugdiens en de DC-8 machi nes van de Canadian Pacific Airlines. De verschijning van al deze reuzen- machines. die 100 en meer passagiers vervoeren, houdt in dat de accommo datie in aankomst- en vertrekhallen aanzienlijk moest worden uitgebreid. ECHTPAAR STAL GOUDEN TIENTJES... Bij de juwelier P. Lenssen aan de Bergstraat te Roermond vervoegden zich tegen de middag een goed geklede man en vrouw, die belangstelling aan de dag legden voor gouden tientjes. Zij waren al eerder in de winkel geweest, toen zij kwamen informeren naar bepaalde kost bare artikelen die hij echter niet voor radig had. Hij verwees hen toen naar een antiquair. Ditmaal wensten zij echter een mooie halsketting te doen samenstellen van gouden tientjes en wel die gouden mun ten waarop de beeltenissen voorkwamen van Koningin Wilhelmina en Koning Willem I. De juwelier stalde toen zyn voorraad gouden munten uit en hielp zijn klanten mee uitzoeken. Toen men de munten had uitgezocht die nodig waren voor de halsketting werden deze apart gezet. Men zou ze later op de dag wel komen afhalen en dan tevens beta len. Toen de man en de vrouw geruime tijd na het afgesproken tijdstip nog niet kwamen opdagen begon de juwelier arg waan te krijgen. Hij ging alles nog eens goed na en kwam daarbij tot de ontdek king dat hij meer dan 100 van zijn voor raad gouden tientjes miste. Het juiste aantal weet hij zelf niet. Daar hij wel moest aannemen dat het deftig uitziende vingervlugge paar toch niet meer zou komen opdagen deed hij aangifte bij de politie. Deze zoekt thans naar deze man en vrouw die zich van de Duitse resp. Franse taal bedienen. Zij zijn ook bij andere Roermondse juweliers geweest, doch zonder succes. KOSTGANGER SLOEG ZIJN HOSPITA MET BIJL Gisteren heeft een kostganger, een markiezenmaker in de woning aan de Naaldwjjkstraat te Den Haag, ruzie ge maakt met zijn hospita, over de aan staande schoonzoon van de hospita. De houding van deze schoonzoon jegens de hospita beviel de markiezenmaker niet. Hij gaf de hospita tijdens de ruzie een slag met een bijl op het hoofd. 's Middags kwam familie van de hos pita op bezoek. Ze trof de gewonde vrouw op de grond aan. De bezoekers waarschuwden daarop de politie. Inmid dels had de kostganger getracht zich van het leven te beroven. De hospita en de kostganger werden met spoed overgebracht naar het zie kenhuis aan de Zuidwal. Hun toestand is niet ernstig. Russisch voorstel voor ondergrondse kernwapenproeven De Sovjet-Unie heeft gisteren op het drie-m-ogendhedenoverleg in Genève ter beëindiging van de kernwapenproeven voorgesteld het moratorium vor ontplof fingen beneden de grens van 4.75 sterkte p .Aij'f tot vier jaar" te stellen. In conferentie kringen werd gezegd, dat de Russische afgevaardigde, Tsarap- kin, een verdrag wil voor een algeheel veldbod van alle ondergrondse kernwa penproeven boven de 4.75, zoals Amerika voorstelde, en een opschorting voor alle proeven beneden deze sterkte voor een periode van „vyf tot vier jaar". Op een vraag van journalisten aan Tsarapkin of hij bedoelde „vier tot vijf jaar", zei hij, dat dit niet het geval was. In conferentiekringen had men „geen Idee" waarom Tsarapkin vasthield aan de bewoording „vijf tot vier jaar". Men wist niet of dit betekende, dat Tsarap kin vijf jaar als maximum wilde stellen en dat hij hoopte dat het moratorium s'echts voor vier jaar nodig zou zijn. De Russische afgevaardigde stelde voor, dat er gedurende het uitstel een geza menlijk programma voor speurwerk zou zijn, dat gericht is op verbetering van wetenschappelijke methodiek, zodat het verbod eventueel zou kunnen worden uitgebreid tot een algeheel verbod. Er is reeds een begin gemaakt met de uitbreiding van de Europa-wacht kamer en de aankomsthal. De douane, krijgt straks de beschikking over een belangrijk grotere ruimte, waardoor de visitatie sneller kan geschieden, de Europawachtkamer wordt met 1000 vierkante meter uitgebreid. De vertrek hal zal anders worden ingedeeld opdat de grotere aantallen passagiers snel zullen kunnen verwerkt en over de ter rassen heen wordt een loopgang ge maakt tussen de Europawachtkamer en de I.C.A.-hal ten behoeve van de intercontinentale passagiers. De ruimte die de uitbreiding van het stationsgebouw van het platform afknabbelt wordt aan de andere zijde gecompenseerd door een platformver breding, waarbij tevens aandacht wordt geschonken aan een zwaardere fundering voor de grote Jet-toestellen. Advertentie 14 DAAGSE AANBIEDING VOOR DE SCHOONMAAK. 1 rol helder wit KASTPAPIER, afwasbaar f 0.50 1 doosje PUNAISES, koper. inhoud 36 stuks f 0.18 1 rol cellofaan KLEEFBAND met houder en afscheurstrip f 0.55 TEZAMEN f 1.23 t.m. 29 maart f 0.99. Vervolg van pag. 1 Evangelische kerk tegen „boerenjacht" Inmiddels süpelden de laatste dagen steeds weer berichten uit Oost-Duitsland naar het Westen waarin erkend wordt dat de communistische agitators zich schuldig hebben gemaakt aan „overdrij vingen" by hun „boerenjacht" in Ros tock, Brandenburg en Frankfort aan de Oder. In deze drie districten zijn geen vrye boeren meer: Zij zijn allen met ter roristische methoden gedwongen toe te treden tot de communistische kolchozen. Inmiddels gaat men normaal door met de aanvallen op de vrije boeren. Het district, dat deze week aan de beurt komt is Potsdam, waar in tien van de vijftien onderdistricten geen vrije boe ren meer zijn. Er zijn evenwel nogal wat moeilijkheden om arbeiders te krijgen voor de zogenaamde brigades die op „boerenjacht" moeten. Vele arbeiders voelen er niets voor om de partijfunctio narissen te helpen bij deze „jacht". De communistische partijchef Ulbrlcht heeft inmiddels erkend dat het bij de gedwongen collectivisering der vrije boeren gaat om de volgende twee doel einden 1. De kloof tussen Oost- en West- Duitsland moet erdoor worden verbreed: de maatschappelijke systeemen in beide landen zullen steeds verder uit elkaar komen te liggen. Voorts zouden volgens Ulbricht de Westduitse boeren, met het Oostduitse negatieve voorbeeld voor ogen, wel eens in verzet kunnen komen tegen de Westduitse landbouwpolitiek, die voorziet in een samenvoeging op vrijwillige grondslag van de onrendabele kleine bedrijven (in de afgelopen tien jaar hebben 200.000 Westduitse kleine boeren volkomen vrijwillig hun kleine onrendabele bedrijven opgegeven). 2. Ulbricht en de zijnen willen de landbouwcoöperaties in de dorpen, die ontstaan uit samenvoeging van bedrij ven van voormalige vrije boeren samen smelten tot diverse grote kolchozen, dus tot een soort landbouw-grootbedrijf, waarvan men hoopt dat ze zullen leiden tot hogere opbrengsten. HAARLEMMERSTRAAT LEIDEN. Gewapende overvallen op West-Java Volgens het Indonesische persbureau „Antara" wordt aangenomen, dat 50 overvallers, waarbij leden van het leger, zich zondag hebben geworpen op een oefencentrum van de cavalerie in Ban doeng. Zeven der overvallers zouden gedood zijn en 37 gearresteerd. Een officier van het leger liet het leven by de verdedi ging van het centrum en twee van zyn collega's zyn gewond. Deze aanval is voorlopig de laatste van een reeks, die gewapende benden in de afgelopen weken hebben onder nomen op West-Java. Volgens Antara hebben meer dan 17 mensen het leven verloren tijdens overvallen in dorpen en op wegen. Hieronder bevond zich ook de 25-jarige Zweedse vrouw Maria Domeij. In Bandoeng is later bekendgemaakt, dat acht man, onder wie een verdediger van het oefencentrum het leven ver loren hebben by de aanval van zondag. Twee Noordwykers, de heren Van Rhyn en Meeuwenoord, die langs het strand aan het schelpen vissen waren, deden ter hoogte van Zandvoort de ont dekking van hun leven. In plaats dat hun schepnetten zich vulden met schelpen, waren het nu bundels bankpapier, tientjes, geeltjes en honderdjes, die als met kwistige hand in zee uitgestrooid schenen. Zy namen er een flinke voorraad van naar huis en spreidden de biljetten by de kachel uit om te drogen. De bank biljetten bleken echter slechts waarde loze, grijs-zwarte fotokopieën, die aan beide zijden de voorkant van een echt bankje vertoonde. Ondanks deze matige gelijkenis met echte briefjes, bewezen grappenmakers, dat zy er achteloze en argeloze lieden mee konden verschalken. De schelpenvissers meldden hun vondst by de politie, die op haar beurt als schatbewaarster optrad. Na contact met de politie te Zand voort en Bloemendaal kwam vast te staan, dat het „bankpapier" afkomstig was van een reclame-bureau uit Am sterdam, die de stunt had uitgehaald om bij het maken van een opname voor een affiche iemand als schatvisser te laten fungeren. De daarbij gediend heb bende fotokopieën van bankpapier vond men niet de moeite waard om ze weer op te vissen. De prijs van deze stunt kon wel eens hoog oplopen, omdat het vervaardigen van drukwerk in een vorm, die ze op bankbiljetten doet gelijken, gestraft kan worden met een boete van maximaal f 600.—. Morgen Kroesjtsjef en voetbal op tv Morgen zyn er enkele extra televisie uitzendingen. 's Morgens en 's middags zal er aan dacht worden besteed aan het bezoek van de Sovjetrussische premier Nikita Kroesjtsjef aan Frankrijk. Om half vyf volgt de voetbalwedstrijd Duits landChili. Het programma ziet er morgen overdag als volgt uit: 10.5011.25 uur: Relay van de Franse televisie van de aankomst van de Rus sische premier op het vliegveld Orly bij Parijs. Commentator Joop Simons. 14.5515.30 uur: Kranslegging door Kroesjtsjef bü de Are de Triomphe en de daaraan voorafgaande tocht over de Champs Elysee. Commentator Joop Simons. 15.4516.30 uur: Kinderprogramma. 16.3018.30 uur: Relay van de Duitse televisie van de voetbalwedstrijd DuitslandChili, die te Stuttgart wordt gespeeld. Commentator is Leo Pagano. JONGEN STAL ALS RAAF Hij kon ook fantaseren! (Speciale berichtgeving) Nadat de kinderpolitie*te Rotterdam een 13-jarige jongen had aangehouden in verband met de diefstal van een por temonnee, bekende de knaap vlot nog zeven andere diefstallen. Die had hy in enkele dagen tijd gepleegd. Hy was huizen binnengeslopen en had niet al leen portemonnees met inhoud gestolen, maar ook autopeds, fietsen en een zil veren aansteker. Toen hy op zwart zaad kwam te zit ten, besloot hij een kip te ontvreemden. Zo gedacht, zo gedaan. Hij kreeg er een te pakken en verkocht het boutje voor een gulden. De jongen was echter niet tevreden met de lage opbrengst en zocht drie gegadigden voor een kip a raison van f2.per stuk. Hij vond en kele kandidaten, waarna hy de kippen ging stelen. De gegadigden had hij ver teld dat zijn ouders zouden gaan ver huizen en zijn vader hem had opgedra- VOOR HEDENAVOND AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVUde mammon en de muze (de maat schappelijke voorwaarden voor de bloei van ae kunst) door prof .dr. H. Schulte Nordholt. Tweede lezing: Opkomst, bloei en verval van de Vlaamse schilderkunst in de Bourgondische tijd. 19.00 V. d. kleu ters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Radio- wedstryd. 19.50 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Kamerorkest, koor en sol. 22.30 Nws. en koersen. 22.40 Piano recital. 23.00 Zigeuners. 23.15 Muzik. le zing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Uit het land van Hertog Jan, klankb. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Kamermuz. 20.00 Mogen allen eén zijn, derde lijdensmeditatie. 21.00 Perdita, ra diofonische opera. 21.40 Zangrecital. 22.00 Stereofonische uitz. 22.30 Nws. 22.40 Ge zin en huwelijk, praatje. 22.50 Filmmuz. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en wgeroverz. VPRO: Gesprek aan de schrijftafel. 20.30 Oude fllmfragm. 21.00 Film. VOOR WOENSDAG 23 MAART Hilversum I, 402 ni. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. en reportages. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 8.55 Tips van de voedingsmarkt. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Schoolradio .VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Ham mondorgelspel. 13.00 Nws. en tentoonstel- llngsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Ge sproken portret. 14.00 Philharmonisch Ork. en soliste. 15.00 V. d. jeugd. 17.00 Koorzang. 17.15 Lichte muz. 17.60 Rege- ringsuitz.: Emigratierubriek. Het emigra tiepraatje van H. A. van Luyk. gen de kippen, die niet mee naar het nieuwe huis konden worden genomen, te verkopen. Een koper toonde ook wel belangstelling voor het kippenhok. „Dat gaat niet", zei de knaap, „mijn vader wil het niet kwijt, want hy wil het als brandhout opstoken". En dat terwyi de vader van de jon gen geen kippen en ook geen kippenhok had! Advertentie Pieterskerk: Opening evangellsatleweek. Spr. ds. P. Toornvliet .8 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Chr. Plattelands vrouwenbond. Spr. J. M. van Klaveren. „Langs ongebaande klingen". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Galgewater): T.b.c.- onderzoek. 24.30 en 7.45—9.30 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Voordrachts avond Bep Hagen. 8.15 uur nam. Steenschuur 6. K. en O.-cursus „China onder de rode vlag" door J. G. Waarden burg. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): van Bezinning. 12.50- St.-Antoniusclubhuls: Tlndelerclub speelt „Gieren op 't veilig nest". 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarverg. Leidse Assuran tieclub. Spr. M. Witmondt over: „Mis daad en verzekering". 8 uur nam. De Kleine Burcht: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Luth. Kerk (kerkkamer)prof. dr. P. Hendrix over: ,,De kerk: een wonder in het nieuwe Rusland". 8 uur nam. Advertentie Monarscoot f 790.— De scooter zonder rybewys. BROMMERS HOflRKMMCRSTR 29 S en 309 FUKORENAARS TR. 6 LEI OEN BINNENLAND Zaterdag 2 april te 12.15 uur zal op de werf van de Arnhemse Scheepsbouw Maatschappij N.V., te Arnhem, de vierde van een serie van 16 ondiepwatermijnen- vegers, de „Van Straelen" door de echt genote van de inspecteur van het Onder wijs by de Zeemacht, mevrouw S. A. van Erkel-Hanbury. te water worden gelaten. Het schip werd genoemd naar wijlen ka pitein ter zee P. B. M. van Straelen, com mandant van de kruiser Java tydens de slag in de Javazee. Op 6 april zal miniatuurstad Madu rodam in Den Haag worden heropend. De openingsplechtigheid zal worden verricht door de minister van Maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé Van 25 tot 29 maart zullen de En gelse oceaanmynenvegers Jewel en Acute, beide behorende tot het Darmouth Trai ning Squadron, een niet-officieel bezoek brengen aan Rotterdam. De schepen, welke een waterverplaatsing hebben van ca. 1000 ton. staan resp. onder bevel van commander (kapitein-luitenant ter zee) D. Williams en lieutenant commander (luitenant ter zee der eerste klasse) A. G. Worsley. De luchtpostsluitingen voor opvaren den van de navolgende schepen zijn als volgt vastgesteld: Borculo, Brielle, Bedum en Bellen: 23 maart, 29 maart, 6 april en 13 april, (alle te 13.00 uur). Voor opvarenden Jaguar: Falmouth op 31 maart te 13.00 uur. De brieven dienen in beide gevallen geadresseerd te zijn: p/a Amsterdam-cs-Marlne. De minister va nJustitle, mr. A. C. Beerman, is gistermiddag na zijn be zoek aan de Nederlandse Antillen in Pa ramaribo aangekomen. De eerste vertoning van de door Kees „Het Gerucht" zal gegeven worden op vrydag 1 april, 's middags te 15.00 uur in het Singer Museum te Laren. Deze film is gemaakt naar een verhaal van C. Bauer en is bestemd voor ouders, opvoeders en het maatschappelijk werk. Mr. B. W. van Houten zal een inleiding tot de film geven. BUITENLAND De B.B.C. is gisteren een veldtocht tegen „onnodig geweld" op het televisie scherm begonnen. Krachtens de nieuwe code mogen lichamelijke wreedheden niet meer in t.v.-fllms voorkomen. Voor kin derprogramma's zijn ook sterk emotionele scenes taboe verklaard. wagenpersoneel van poration (o.a. Austin en Morris) in Bir mingham is het bedrijf dermate ontwricht dat van de 60 000 man er zeker 19.000 hun werk niet meer kunnen doen en naar huis zijn gestuurd. De stakers eisen een loons verhoging als aandeel in de toeneming van de produktie van BMC met 50 pet ge durende de afgelopen 12 maanden. Bestel wagens en enkele vrachtauto's, terwyi by Morris op het ogenblik alleen nog de Mor ris Oxford en de Wolseley 6/99 in pro duktie zyn. De Amerikaanse minister van De fensie, Gates, heeft gisteren in Bonn een onderhoud gehad met zijn Westduitse collega Strauss. Het gesprek ging over NAVO-kwestles en met name over de wens van de Bondsrepubliek om de kwestie van de bevoorradingsbases tot een gemeen schappelijke zaak te maken. Gates was in de ochtend in Bonn aangekomen. Hy zal een rondreis van tien dagen langs Ameri kaanse installaties in de Bondsrepubliek maken. Chili en Argentinië zyn overeenge komen, Koningin Elizabeth van Engeland te verzoeken, de grens vast te stellen in het Andesgebergte by Palena in Zuid- Chili. Haar overgrootvader Koning Ed ward VII heeft in 1902 zyn medewerking verleend bij de regeling van een grensge schil in hetzelfde gebied. Een ramp heeft liefhebbers van de „kikkersport" in het dorp Elsburg bij Jo hannesburg getroffen. De wereldkampioe ne van het kikker-verspringen. Diana Dors die Elsburg internationale faam bezorgde, is dood. Diana Dors is vermoedelijk be zweken toen een hout- en steenkoolop slagplaats in vlammen opging naast het zwembad waarin Diana en enkele andere adspirantkamploenkikkers zich bevonden en as en allerlei rommel in het zwembad terechtkwamen. Diana Dors zou eerstdaags naar Amerika vertrokken zyn om daar een tournee te maken en tegen andere kikkers te springen. - De (conservatieve) Verenigde Natio nale Partij is zondag als sterkste zelf standige party in het Ceylonse parlement uit de bus gekomen na een harde strijd met de Sri Lanka-VrijheidspartiJ van wij len premier Banderanalke. Men acht het echter waarschynlljk dat voor het eind van het Jaar nog een verkiezing zal moe ten worden gehouden omdat geen der partijen een absolute meerderheid kreeg, de V.N.P. kreeg 50 van de 151 gekozen ze tels. de Sri Lanka 46. Waarnemend pre mier Dahanajake verloor zyn eigen zetel in het parlement. Kolonel Ledezma, de leider van de mislukte opstand van zaterdag in Boli- vie, heeft gisteren asiel gezocht in de Bra ziliaanse ambassade in La Paz terwijl de regering bekendmaakte, dat de orde her steld was. Kolonel Ledezma heeft ver klaard, dat hij de bevolking tegen het communisme verdedigde. In de omgeving van La Paz zyn vluchtende opstandelingen aangehouden. De woningen van velen van hen zijn geplunderd. In Southampton is gisteren een niet met name genoemde tienjarige Jongen be schuldigd van de moord op een negen- Jarig meisle, dat vier weken geleden in een park werd doodgestoken. De Jongen zal voor een Jeugdrechtbank moeten ver- schynen. Polen en Hongarije zullen een afzon derlijk vredesverdrag met Oost-Duitsland sluiten als het sluiten van een vredesver drag met Duitsland maar voortdurend wordt uitgesteld. Dit valt te lezen in de gemeenschappeiyke Pools-Hongaarse ver klaring, die werd uitgegeven na afloop van de besprekingen, die een delegatie van de Hongaarse communistische partij onder leiding van Janos Kadar in Warschau met de Poolse autoriteiten heeft gevoerd. Het Egyptische weekblad „Rose el Joessef" weet te melden dat 5.000 Afrika nen die in het Britse, Franse en Belgische leger hebben gediend, zich willen opgeven voor een internationale brigade die de Al gerijnse opstandelingen tegen de Fransen zou moeten helpen. Volgens het Egypti sche blad hebben zij zien opgegeven aan de organisatiecommissie van de Afrikaanse conferentie die binnenkort in Accra bij eenkomt en o.a. de oprichting van de bri gade zal bespreken. Op de Scllly-ellanden voor Enge- lands zuidwest kust hebben bouwvakar beiders enkele stenen grafkamers gevon- die uit verscheidene honderden Jaren voor Christus stammen. In één trof men het feraamte van een man aan die in ge- nielde houding was begraven. - - pn gamo zullen alle automobilisten worden onderzocht op bloedgroep en rhesus-fac- tor. De resultaten van dit onderzoek zul len op het rijbewijs van de betrokkene worden vermeld teneinde ingeval van ver keersongelukken de behandeling van de gewonden te vergemakkelijken. De Italiaanse gravin Bianca Visconti, die op doorreis in een hotel te Lausanne logeerde, is beroofd van Juwelen ter waarde van ruim 100.000 gulden. Salonboot Ursula (Galgewater)T.b.c.- onderzoek 912 uur voorm., 2—4.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedie „De dolleman of de verliefde reactionair". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Ontspannings avond Alg. Ned. Grafische Bond. 8 uur nam. DONDERDAG Café Aniba: Ledenverg. Tuiniers- Bloemistenver. D.E.V. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedie „De dolleman of de verliefde reactionair". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Abonnements concert Residentie Orkest olv. W. van Ot- terloo. Soliste Adrienne de Smet. 8 uur nam. Wijkgebouw 't Boshuis: Jaarverg. Ned. Christen Vrouwenbond afd. Zuidwest. Spr. J. P. van Brakel. 8 uur nam. VRIJDAG Gulden Vlies: Ledenverg. Ver. voor Pe dagogiek. Spr. prof. dr. J. Koekebakker over: „Welvaart en de praktische conse quenties voor de opvoeding". 8 uur nam. Gulden Vlies: Alg. verg. Genootschap „Kennis is Macht". 8 uur nam. Royal: Ledenverg. „Nieuw Brunhilde". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Haven)T.b.c.-onder- zoek. 24.30 en 79.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedie „De dolleman of de verliefde reactionair". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O-qoncert Metropole-orkest o.l.v. Dolf v. d. Linden. 8 uur nam ZomerzorgLedenverg. Kynologenver. „Rynland". 8 uur nafn. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Ver. „Ons Grunnegerlaand" speelt „Achter de wolken schient toch de zun". 7.45 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk: 1011 uur voorm., bijbelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Per soneel Zaalbergs Dekenfabriek. 8 uur nam. ZONDAG Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn", speelt „Het geheim van de flesgeest". 3 u. nam. MAANDAG De Doelen: Leidse Amateurfotografen- vereniging. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarvergadering N.R.V. 8 uur nam. Lakenhal: Viering 50-Jarig bestaan Openb. Leszaal en Bibliotheek „Reuvens". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Spaans danspaar Susanna y José. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. BIOSCOPEN Casino: „Vrouwenbungalow". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Schwarze Nylons - helsse Nachte". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lu vor: „The five pennies". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: "Le clochard" (De vagebond). AJ leeft. Werkdagen. 2.30, 7 en 9.15 u. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „En eeuwig zingen de bossen". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.16 uur. Rex: „Slavenjagers in Afrika". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Leiden zijn geopend de Douza-Apo- theek, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Ha ven-Apotheek. Haven 18. tel. 20085. By geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Re- geringsultz.Serie: Kies een loopbaan by het onierwys IV. De functie van lerares bij het Nijverheidsonderwijs voor meisjes, door mei. E. Mesdag, oud-directrice v. d. huishoudschool te 's-Gravenhage. 18.30 Lichte muz. 18.55 VARA-Varia. 19.00 V.d. kind. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 V.d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Promenade- ork. en sol. 20.50 Een stuk brood, hoorsp. 21.40 Gram. 21.50 Strijkork. 22.20 Keuren en kiezen, praatje. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, le zing. 23.15 Jam Session. 23.35 Gram. 23.55 -24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewyde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Dombey en Zoon. hoorsp. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Man nenkoor. 12.53 Gram .of act. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar geleden, praatje. 13.20 Met Pit op pad. 13.25 Lichte muz. 13.55 Gram. 14.45 Pianospel. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.15 Spectrum van het chris- teiyk organisatie- en verenigingsleven, le zing. 18.30 Leger des Heilskwartler. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Pas- slestonde (II), 20.40 Gram. 20.45 Kamer- ork. 21.15 Samenzang. 21.45 Klankb. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsport- uitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nwe gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 1820 uur) Ouverture Leichte Kavallerie (Suppé), Londens Philharmonisch Orkest olv. oeorg Solti; Aquarellenwalzer (Jos. Strauss) Weens Staatsoperaorkest olv. Anton Pau- lik: Freunde, das Leben is lebenswert - Meine Lippen sie klissen so heisz - Ich hol' dir vom Himmel das blau - Wolga- lied - Wir bummeln durchs Leben - Dein ist mein ganzes Herz - Vilja - Niemand liebt dich so wie ich - Ja, das Studium der Weiber, Sari Barabas, Kurt Wehof- schitz, der Hansen Chor, Orkest Beierse Omroep olv. Carl Michalski; Ouverture Les Saltimbanques (Ganne), Orkest olv. Jules Gressier; La Czarine (Ganne), Orkest Franck Pourcel; Olie Torero (Lopez), Luis Mariano; Salade de fruits (Roux), Luis Mariano; Le canari (Poliakin), Trio Rais- ner; Je te donnerai (Aznavour), Le piano de la plage (Trenet), Jacqueline Franqols, Only you (Ram), Orkest Franck Pourcel; Marie, Marie (Denoé), Gilbert Bécaud; La chanson pour Roseline (Amade), Gil bert Bécaud; Ce serait dommage (Davis), Orkest Franck Pourcel; Milord (Moustakl) Edith Piaf; Tant que Je vivrai seul (Tiom- kin). Trio Raisner; Lazzarella (Modugno), Marina (Granata). Quartet Enzo Gallo; Piccolissima serenade (Ferrio), Orkest Ro berto del Gado; Domani (Mlnucci), Jula de Palma, Canzonetta d'amore (Malgoni). Jula de Palma; Na voce, 'na chltarra (Rossi), Orkest Roberto del Gado; Bahia (Barroso). Lisboa antigua (Portela), Fran co en zijn G5; Encontro en Santos (Brain) Orkest Guy Brain; Perhaps, perhaps, per haps (Farres), Orkest Arthur Murray; Roulette (Stanford), Russ Conway; Den- goza (Nazareth), Orkest Arthur Murray: Praia Vermelha (Brain), Orkest Guy Brain Love is a two way street (Sherman), The Ghordettes; Side saddle (Stanford), Russ Conway; I like your kind of love (Ends- ley), Andy Williams: Personnalités (Lo gan) Orkest Franck Pourcel TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 (NTS) Jeugdjourn. 17.10 V. d. Jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weer- overz. VARA: 20.20 Mensen,'dingen, nu...! 20.30 Kunstkron. 21.00 Gevar. progr. 21.50 Forum. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 ni. 12.00 Schoolradio. 13.00 Gram. 13.30 V.d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Verhaal. 15.00 School radio. 16.00 Hoorspelen. 17.00 Vespers. 17.45 Progr. v .d. oudere luisteraars. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 19.35 Volksdansen. 20.00 Gram. 20.30 Round Britain Quiz. 21.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Klankb. 22.45 Gram. 23.15 Lezing. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamer muziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.20 Nws. en gevar. muz. 13.30 Nws. en samenzang .14.00 Gevar .progr. (Om 14.30 nws.) 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw (Om 15.30 nws.) 16.00 Races. 16.25 Verz.- óprogr. (Om 16.30 nws.) 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Uitsl. races en gram. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws., act. en lichte muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.26 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Hoorsp. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.30 Nws. en verz.progr. 23.30 Nws. 23.40 Ge var. muz. (Om 0.30 nws.) 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Volksmuz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.15 Amus. muz. 16.05 Strijkkwart. 17.00 Nws. 18.15 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.20 Hedendaagse orkmuz. 21.05 Strijk kwart. 21.45 Nws. 22.10 Kamerork. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12 00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.25 Gram. 14.20 Kamermuz. 15.10 Franse muz. 15.55 Gevar. muz. 22.30 Gram. 23.10 Nwe gram. 23.40 Gram. 23.54-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.45 Sopraan, violen en ens. 15.00 Piano en ork. 15.15 Koorconc. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Gram. 16.30 Muz. uit Pakistan. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Vlaams toneel. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en fi losofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Vlaamse liederen. 20.00 Akademle der discofielen. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Praatje. 22.25 Boetepsal men. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Lichte muz. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 14.18 Zang en plano. 14.30 Barokmuz. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Operettemuz. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20 00 Hoorsp. 21.50 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.10 Flamencomuz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) c i u ij; 2 - 3 .JÓ y jj 3 S S U S flN Amsterdam onbewolkt o Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice onbewolkt ozo 4 6 10 onbewolkt w.stil 6-3 0 onbewolkt o 3 7-00 onbewolkt w.stil onbewolkt o geh bew. w.stil onbewolkt o Z.-Limburg geh bew o Helsinki onbewolkt zw Stockholm onbewolkt zzw Oslo geh bew. z Kopenhagen onbewolkt ozo Aberdeen geh. bew. z onbewolkt ono onbewolkt o geh bew. ono onbewolkt nno onbewolki o onbewolkt w.stil onbewolkt n l onbewolkt o 2 5-2 geh bew. ono 2 7 4 motregen ozo 2 2-0 mist w.stil 6 -4 onbewolkt wzw 2 9-2 7 -0 8 -2 6 -2 2 11 1 2 8-0 4 8 2 1 11 -1 4 17 6 14 -1 Frankfort Milnchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJacclo Madrid Ma llor ca half bew. w.stil 13 licht bew. w 2 8-1 geh. bew. wzw 2 12 1 zwaar bew. o 1 10 2 geh. bew. n 2 14 8 onbewolkt ono 4 15 5 onbewolkt o 2 15 3 licht bew. w.stil 23 6 half bew. o 6 18 7 zwaar bew. nno 4 24 12

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2