Grote verontrusting over winsten in de recreatiegebieden Met een enkel woord Agenda s atl la MAANDAG 21 MAART 1960 Prominenten (Van onze t.v.-medewerker) Een opgewekt klimaat ademde het eerste onderdeel van het AVRO-pro- gramma, betrekking hebbend op de pro minente. teruggetreden actrice Fie Ca- relsen Opgewekt, maar toch ook door trokken van een stille weemoed. We aarzelen niet het halfuur, dat haar ge schonken werd, "n spannende en schone uitzending te noemen. Dat was bepaald ook te danken aan de bescheiden en toegewijde, haast eerbiedige manier, waarop Mies Bouwman haar weder partij tegemoet trad. Wij leerden veel van een wijze vrouw, o-a., dat de woor den van de moderne toneelstukken haar veelal door hun rauwheid kwetsen; dat de jonge garde vooral het vrouwelijke deel ervan nog lang en veel te leren ■heeft, maar niet zonder belofte wordt geacht. Er lag geen verwijt in haar stem. Alleen maar ervaring drong haar tot die verklaring, want door geluk en leed kan de persoonlijkheid rijpen, no dig voor doorleefde toneelprestaties. Er kwam een verrassend telefoongesprek met Paul Steenbergen tot stand, ze gaf zelf een flits van haar befaamde toneel- creatie aan de telefoon en ze mopperde op de televisie. Het aangedragen voor beeld, een fragment uit haar afscheids- stuk, leek ons ongelukkig gekozen, maar haar bezwaar, dat de kijker de mensen óf half ziet óf als dwergen, leek ons niet geheel steek te houden, gegrond als het was op eigen ervaring, die opgedaan werd op de eerste rij. Het gebruik van toneelkijkers is toch niet in het leven geroepen voor de grap en bij t.v. zit men er tenminste met de neus boven op. Wat wil men. als met het stijgen der jaren het gezicht wat gerimpeld raakt? Daarmee is de t.v. toch niet veroordeeld. Misschien komt ze nog eens tot een andere waardering vóór haar wérkelijke ouderdom. Voor de niet-kijkers willen we hieraan toevoegen, dat dit een zin speling is op een voorspelling, welke Fie Carelsen in het begin der uitzending onthulde en die haar gedaan werd door een fakir. Ze zou éénmaal trouwen, in haar beroep roem verwerven en... 93 jaar worden. Bij haar afscheid, op film bewaard, bleek, dat ze niet ten on rechte Fietje Glansoog werd genoemd. Haar televisie-interview vonden we één van Fietje's glansrollen! „Flits" had vorm en vaart. Nadat de kijkers in het journaal hadden ervaren, dat de reporter telkens bot ving bij de deelnemers aan het bouwoverleg (lo gisch. als men zich opmaakt een onder broken bespreking te gaan voortzetten), een tamelijk zinloze en zelfs stuitende vertoning, nam de journaal dienst re vanche door sportief aan de AVRO het interview ter beschikking te stellen, dat minister De Pous verleende na afloop van de conferentie. De bewindsman was van mening, dat de zaak er somber voorstond; de zaak, die hij geneigd was een nationale ramp te noemen. Uit het communiqué, dat hij voorlas, werd dui delijk. hoe moeizaam men er niet in ge slaagd was een oplossing te vinden, maar het had er veel van, dat die door de regering wel werd gezien, doch nog niet onthuld kon worden. Bijzondere vorm had „Flits" gevon den voor de uitbeelding van de lente door een serie vertraagde filmopnamen van ontluikende bloemen, waarvan men nu wel schouderophalend kan zeggen, dat het muzikaal geïllustreerde kitsch was, maar dan toch op een bijzonder aardige, boeiende en ingenieuze manier. Omstandig werd een dierenarts in het zonnetje gezet, de oudste onder zijn collega's. Sprankelend en vol goede moed kwam Lou van den Burg. de internationaal be kende spelleider, zijn opwachting ma ken en dusdoende eindelijk zijn gezicht laten zien. We zijn benieuwd naar „Een kwartje per seconde". Tot slot gaf prof. Zijlstra een kort „flitsend" college over de oorzaak van een mogelijke economische terugslag in 1961. De minister dat was bekend is een geboren docent, maar hij over schatte zijn auditorium, omdat de hel derheid leed onder zijn snelheid. Twee ministers in één uitzending, het wordt gewoon een gedrang van prominenten, waarvoor de AVRO onze complimenten. In de weekendshow ontmoetten Kraav- kamp en De Goover elkaar op een dwaze manier en de kijkers de zeer lief tallige en docente Petula Clark, een En gels voorbeeld voor vele vakgenoten. Joegoslavische bisschop veroordeeld Mgr. Cekada, bisschop van Skopjle in Joego-Slavië is wegens „deviezen- smokkel en het onderhouden van li- legale betrekkingen met een naar het buitenland gevluchte oorlogsmisdadiger" veroordeeld tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van anderhalf jaar met een proeftijd van een jaar. Twee pries ters zijn tot resp. twintig maanden en twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. Een vierde beklaagde kreeg zes maan den voorwaardelijk. Een vrouw werd veroordeeld tot vijf maanden gevange nisstraf. De 58-jarige bisschop en zijn mede verdachten werden ervan beschuldigd dat zij een smokkelorganisatie op touw hadden gezet om goederen, zoals radio- en televisietoestellen, auto's en auto onderdelen en elektrische apparaten, te kunnen invoeren en verkopen. De goede ren zouden voor het grootste deel gezon den zijn door een naar Rome geëmi greerde Joegoslavische priester. De bis schop heeft voor de rechtbank verklaard dat het geld, dat hy volgens de openbare aanklager uit de opbrengst van de ge smokkelde goederen had verkregen, hem door het Vaticaan was gezonden. Het zou misschien via de normale weg zijn overgemaakt als de betrekkingen tussen kerk en staat normaal waren geweest. Jeremy Fry zal op 6 bruidsjonker zijn mei Een 85-jarige vriend van Armstrong- Jones, Jeremy Fry, zal op 6 mei op treden als bruidsjonker bij het huwe lijk van Prinses Margaret van Groot- Brittannië en Armstrong-Jones. Fry is in het afgelopen weekeind de gastheer geweest van de Prinses en haar verloofde. In het komende week eind zullen Fry en zijn echtgenote de gast zijn van Koningin-moeder Eliza beth, de Prinses en Armstrong-Jones. Fry is directeur van een kleine ma chinefabriek. Mensenleven verloren en gered (Van onze t.v.-medewerker) Het pechduveltje besprong gister avond de NCRV een paar maal achter een. De telerecording brak, werd her steld, maar beeld en geluid correspon deerden niet en toen moest weer de hele geschiedenis uit de machine ge haald worden. Twintig minuten na het vastgesteld^ tijdstip kon tenslotte wor den gestart. We hebben toen snel even uitgerekend hoeveel wachttijd dit van de 1V2 miljoen kijkers heeft gevraagd en we kwamen op een mensenleeftijd, als we ons tenminste niet in de plaat sing van een komma hebben vergist, op het ongewenste waarvan men ons reeds op school met nadruk wees. Tegen half 9 was het tijdstip geko men, dat de bloeiende perzik zich kon gaan ontplooien. Met alle waardering voor het schone streven, naar onze smaak is het niet gelukt. Noach moge in zijn tijd de mensheid hebben gered voor totale ondergang, hij heeft het op de beeldbuis niet aanneme lijk weten te maken. Niet dat de schrijver, de Amerikaan Clifford Odets zijn vak niet verstaat. Integendeel. Hij heeft met veel verve de historie, waaruit blijken kan, dat de mensheid het leven en het zijn te dan ken heeft aan zijn Joodse volk, in spre kende dialoog en handeling weten weer te geven. David Koning vertaalde dit met veel talent. We weten waarover we praten, want we hebben een deel van het manuscript gelezen en waren on der de indruk van de kracht der uit beelding in woorden. Dat het ons gisteren tegenviel, moet dan ook naar ons gevoel worden toege schreven aan het spel, dat telkens weer terugviel in traagheid, in de zegging, die telkens weer neigde naar het huilerige. Bij lezing doorleefden we meer van het drama dan bij het zien. Dat de waar digheid van Noach niet naar voren trad kan geweten worden aan de tekst, die hem immers reeds van de aanvang af aan de drank verslaafd doet zijn, maar bij zuivere vertolking zou toch ze ker zijn profetische karakter meer naar voren zijn getreden. Nu is voor dat tempo ook al wel weer een excuus voorhanden, want we had den te doen met een telerecording. die niet in een bliksemtempo, maar in een tijdsverloop van een dag of 4 in de maand januari werd opgenomen. Zoals bij toneel de zaal de spanning bij de acteurs kan stimuleren, zo moet het de niet wachtende camera bij de t.v. zijn, maar hier had iedereen de tijd en dat heeft zich gewroken. Het is jam mer voor hetgeen aldus verloren ging, jammer ook voor de prachtige decors, waarin Grijzen en regisseur Koen al hun kracht en vindingrijkheid hadden gelegd. Daarmee wordt, echter een op voering niet gered, want we zaten er niet om plaatjes te kijken, maar om mee te leven, meegenomen te worden in de beklemmende stroom van een ge beuren, waarbij de hele mensheid was betrokken. Het was jammer voor alle moeite, dat de vonk verhinderd werd om over te slaan. Er was, toneeltech nisch gesproken, kortsluiting in de studio. Perzische vorstin niet naar Europa In Perzische hofkringen meent men te weten, dat de baby van Keizerin Farah Diba en de Sjah eind oktober of begin november zal worden geboren. Men acht het onwaarschijnlijk, dat de Keizerin de Sjah zal vergezellen bij de officiële be zoeken die hij in mei aan België, Oos tenrijk en Zweden zal brengen. Keizerin Farah heeft zondag, voor het eerst sinds haar huwelijk met de Sjah, een radiorede gehouden. Ter gelegenheid van het Perzische oudejaar richtte zij zich tot de Perzische vrouwen met de aansporing om met verdubbelde krach ten mee te helpen om van Perzië een modem land te maken. De Sjah gaf in hetzelfde programma een overzicht van de vorderingen van het afgelopen jaar. Met de steun van het volk zou het z.i. mogelijk zijn, het ko mende Jaar nog betere resultaten te be reiken. Ondermijnende activiteit in Indonesië Het hoofd van de geheime dienst van de Indonesische luchtmacht, kolonel Sis- wadi, heeft zaterdag te Djakarta meege deeld dat een te Djakarta opererende ondermijnende organisatie het land ern stig in gevaar brengt. Volgens hem zijn er aanwijzingen dat de aanval met een straalvliegtuig van de luchtmacht op het paleis van presi- dent Soekarno iets te maken heeft met de opstandelingenbeweging Permesta op Celebes. BELANGRIJKE RESULTATEN SOVJET-HANDELSMISSIE Gistermiddag is de handelsmissie van Sovjet Rusland, die sinds 6 maart in ons land vertoeft, met een Tupolev 104 naar Moskou vertrokken. De missie heeft in twee weken niet minder dan 52 vesti gingen bezichtigd. Besprekingen met meer dan 100 vertegenwoordigers van de Nederlandse industrie en het zaken leven werden met medewerking van de Kamers van Koophandel van Amster dam en Rotterdam gehouden. „Allerwege bestaat er grote belang stelling voor de uitbreiding van de han delsbetrekkingen tussen Russische in stanties voor de buitenlandse handel en Nederlandse firma's, aldus merkte de heer Vasiljev op. Voortgaande zei de heer Vasiljev: „Een aantal transacties tussen Rusland en enkele Nederlandse firma's is reeds afgesloten. Aanbiedingen van Neder landse zijde zijn ontvangen voor het leveren van machinerieën voor de Rus sische voedingsmiddelen-industrie en verder voor de chemische en de textiel industrie. De besprekingen over deze aanbiedingen zullen in de komende maanden worden voortgezet". Naar wjj van de zijde van de Neder landse zakenkringen vernamen zouden met de aanbiedingen van Nederlandse zijde zeer belangrijke bedragen zijn ge moeid. Het gaat om een bedrag dat in de miljoenen loopt. Over verscheidene details zal nog onderhandeld moeten worden en vooral de kwestie van de levertijden is voor Rusland belangrijk. Men mag verwachten dat over enkele weken reeds een aantal beslissingen over projecten wordt genomen. Contact is gezocht betreffende de eventuele deelneming van Rusland aan de Jaarbeurs 1961 te Utrecht. Vereniging tot behoud natuurmonumenten (Van onze Amsterdamse correspondent) Krachtige maatregelen tegen grondspeculatie en een niet minder krachtig planologisch beleid zullen slechts kunnen verhinderen, dat de kuststrook en de Veluwe straks bezaaid raken met bungalows en zomerhuisjes. Met enige bitter heid constateerde mr. H. P. Gorter, directeur van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland, dit zaterdagmiddag in zjjn jaarverslag tijdens de jaarvergadering van de vereniging in Amsterdam. Pro en contra geselen (Van onze Londense correspondent). Volgens een opinie-onderzoek zou 78 procent van de Britse bevolking voor de ergste vergrijpen, zoals de beroving van oude weerloze vrouwen, willen te rugkeren naar de afgeschafte lijfstraf fen. met inbegrip van de geseling. Er 's eveneens een meerderheid, welke de nog voor bepaalde gevallen gehandhaaf Mr. Gorter constateerde dat „recrea tie" een modewoord is geworden. Hij betwijfelde of onze natuur met de ver heffing van tal van terreinen tot „re creatiegebieden" minder bedreigd is ge worden. Immers, in het afgelopen jaar is er een winsthandel in recreatiegebie den ontstaan. Speculerend op de zwak heid, die de overheid, naar men ver wacht, zal tonen bij het handhaven van planologisch gelegde bestemmingen die bebouwing verbieden, biedt men gronden te koop aan voor soms het 25-voudige van de werkelijke waarde, aldus mr. Gorter. Vooral in Duitsland heeft men bijzondere belangstelling voor de Neder landse recreatiegebieden. Voor de Ver- eeniging tot behoud van Natuurmonu menten heeft deze gang van zaken de consequentie, dat de aankoop van na tuurreservaten ernstig wordt bemoeilijkt. Wjj begrijpen dat Nederland ook in Europees verband een recreatieve functie kan en moet vervullen, maar tenslotte is het onze taak zorg te dragen, dat dit het land blijft waar wij kunnen wonen de doodstraf wil uitgebreid zien. Deze onthulling is van belangrijke politieke betekenis, aangezien Richard Butler, de Britse minister van Binnenlandse Za ken, die kampioen is voor de hervoj- rning van het strafrecht, de sterke druk in conservatieve kringen, om de lijf straffen te herstellen, tracht te weer staan. Het is echter zo goed als zeker dat het Lagerhuis in meerderheid Butler steunt. en werken en ook de onmisbare ont spanning in de natuur kunnen vinden", aldus de heer Gorter. De dreigende ondergang van het Gooi- se natuurschoon en de plannen in het gebied van de Nieuwe Waterweg werden „benauwende ontwikkelingen" genoemd. Van groot belang wordt geacht een con sequent doorwerken van de spreidings gedachte, die door de Rijksdienst voor het nationale plan is ontwikkeld en het invoeren van een natuurbeschermings wet. De Verecniging tot Behoud van Natuur monumenten kocht het afgelopen jaar ongeveer 335 ha. aan, waardoor haar to tale bezit op 16.800 ha. is gekomen. Het ledental is het vorig jaar van ruim 20.000 op 31.000 gekomen. Vrouw trof man dood aan (Speciale berichtgeving) Bij haar thuiskomst zij had bood schappen gedaan trof de echtgenote van de 80-jarige Joh. Stakenburg uit de Bloemfonteinstraat te Rotterdam haar man levenloos in een stoel aan. In de kamer, waaraan het keukentje grenst, hing een sterke gaslucht. Het bleek, dat in de keuken een gaskraantje open stond, zonder dat het komfoor brandde, Men heeft nog niet kunnen vaststellen hoe zich dit heeft kunnen voordoen. Het hondje van de familie Stakenburg was totaal verlamd door het inademen van de gasdampen. Het dier moest worden afgemaakt. De partijraadsvergadering van de Ka tholieke Volkspartij wordt vrijdag 25 en zaterdag 26 maart in het Jaarbeursgebouw te Utrecht gehouden. In aanwezigheid van een aantal ge nodigden heeft de kunstcriticus de heer H. Redeker zaterdagmiddag de tentoon stelling „Contour onzer beeldende kunst 1960" geopend, die tot 2 mei in het ste delijk museum Het Prinsenhof te Delft wordt gehouden. Het kernpunt van de tentoonstelling vormt het werk van een aantal schilders, tekenaars en grafici die een nieuwe realisme aanhangen. Het ge heel wil een globaal beeld geven van wat er leeft in de wereld der figuratieve kunst. In het St.-Radboudziekenhuis te Nijmegen is overleden prof. dr. E. C. H. J. Noyons. in leven hoogleraar in de fysiolo gische chemie aan de medische faculteit van de R.-K. Universiteit te Nijmegen. Ter gelegenheid van de dag van den arbeid 1 mei zal de regering van de Ned. Antillen op 29 april een bijzondere frankeringszegel uitgeven met een waarde van 20 cent. Deze zegel vertoont het por tret van een arbeider, met op de achter- f;rond een lndustrlebedrijf en de Antll- iaanse vlag. Vrijdagavond is de 3-jarige Jacobus A. van Dijke om het leven gekomen bij een aanrijding in de Leliestraat te Woer den. Een groentehandelaar die zijn be stelauto in de straat wilde keren had uit voorzorg eerst twee kleuters die op straat speelden over een hekje in de voortuin ge zet. Bij het keren zag hij plotseling toch een van de kinderen voor de auto. Hij remde krachtig maar het was reeds te laat. De kleine kwam onder de auto en is in het Algemeen Ziekenhuis te Woerden aan de verwondingen overleden. Toen het 3-jarig zoontje van de fa milie van de Broek met zijn tante op de Cuneraweg te Veenendaal liep te wande len, stak hij plotseling de weg over, waar door hij onder een Juist passerende auto kwam. Het ventje werd 50 meter meege sleurd en op slag gedood. Dr. W. Drees, minister van Staat, heeft zaterdagmiddag de feestrede uitge sproken op de in Arnhem gehouden bij eenkomst van de Gelderse propaganda- commissle van de Nederlandse Vereni ging tot Afschaffing van Alcolhoudende Dranken, die het gouden Jubileum viert. - Het noodfonds „Wij komen" (dat be oogt bezoeken van ouders aan geemigreer- de kinderen of omgekeerd mogelijk te maken) heeft wederom een moeder in de gelegenheid gesteld afscheid te nemen van haar kind in den vreemde. Gister avond vertrok een mevrouw uit Amster dam-Zuid per KLM naar Californië, waar heen haar zoon enige Jaren geleden ls ge ëmigreerd. De Jongeman lijdt aan een on geneeslijke ziekte. Na een achtervolging per politiewa gen ls in Den Haag een 20-Jarige machine bankwerker uit Zwolle aangehouden. Hij wordt verdacht van autodiefstal en had in Zwolle reeds Joy-riding en in Steenw()k een poging tot diefstal op zijn naam ge bracht. In het Hetjens-museum te Düssel- BINNENLAND dorf zal van 3 april tot 1 mei een ten toonstelling van moderne Nederlandse pot- tenbakkerskunst te zien zijn. BUITENLAND Maarschalk Tsjang Kai-sjek is van- daag voor de derde maal tot president van Nationalistisch-China gekozen. De uitslag van de stemming in het parlement luidde: 1.481 stemmen vóór en 28 tegen. De ambtstermijn van de president is zes Jaar. BIJ een brand die een ziekenhuis in Foekoeoka (Japan) in as legde, zijn zaterdagochtend dertien geesteszieken om gekomen. De 23-Jarige Robert Jensen uit Ko penhagen en zijn meisje zijn zaterdag ver oordeeld tot een boete van 30 gulden om dat zij elkaar in het openbaar hebben ge zoend. Volgens de verbaliserende politie man duurde hun afscheidskus, uitgewis seld op de hoek van een straat zolang dat h(j „aanstoot gaf". Een onderhoud, dat generaal Fran co. het Spaanse staatshoofd, vandaag in Ciudad Rodrigo bij de Portugese grens met Don Juan van Bourbon, de Spaanse troon pretendent zou hebben ,is afgelast. Dit ls kennelijk gedaan met het oog op de pu bliciteit die aan deze ontmoeting is ge geven. Franco zou niet willen, dat het on derhoud wordt gemaakt tot een belangrijk gebeuren, dat wellicht voor monarchis tische propaganda zou worden gebruikt. Een speciale commissie van de In- ter-Amerikaanse persvereniging ls tot de slotsom gekomen, dat op Cuba de pers vrijheid „vrijwel geheel is verdwenen'1. De in het Spaans verschijnende bladen zijn op twee uitzonderingen na in handen van de regering van Fidel Castro. Het werk van buitenlandse correspondenten wordt steeds gevaarlijker, aldus de commissie die in Montego Bay op Jamaica vergader de. De Westdultse oud-president prof. Heuss zal begin april op uitnodiging van de Israëlische regering een bezoek van twee weken aan Israël brengen. Het Amerikaanse Federale Bureau voor de luchtvaart heeft zondag bepaald dat de viermotorige schroef turbine-vlieg tuigen van het type Lockheed Electra voorlopig niet sneller mogen vliegen dan 490 km per uur (kruissnelheid 640 km). Dit besluit is genomen in verband met het ongeluk met een van deze toestellen in Indiana, waarbij kort geleden 63 men sen om het leven kwamen. Dit ongeluk toonde volgens het bureau te veel over eenkomst met een vroeger ongeluk om geen maatregelen te nemen. In Marclnelle, waar in augustus 1956 262 mijnwerkers uit 10 landen bij een mijnramp om het leven zijn gekomen, ls zondag tijdens een indrukwekkende plech tigheid een gedenkteken onthuld dat de Internationale Federatie van Arbeldslnva- lieden heeft gewijd aan allen, die het slachtoffer zijn geworden van een arbeids ongeval. Het door de Italiaanse beeldhou wer Benso Vignolini vervaardigde monu ment bestaat uit een grote zuil met de beeltenis van een mijnwerker. Het aantal radio-ontvangers in de Sovjet-Unie en de andere communistische landen in Oost-Europa is het afgelopen Jaar met 3.3 miljoen tot 26.520.000 toege nomen. aldus een overz'cht van de Ame rikaanse voorlichtingsdienst. Het laatste werk van de componist Sergei Prokofief, die in 1953 overleed, is in Moskou voor het eerst uitgevoerd, het is een onvoltooide compositie, een con certino voor cello en orkest. In Columbia zijn zondag verkiezin gen begonnen voor het huis van afgevaar digden. vijftien departementale raden en ongeveer 850 gemeenteraden. Ongeveer zes miljoen mannen en vrouwen van de 13.5 miljoen inwoners hebben kiesrecht. Het zijn de eerste verkiezingen sinds er in augustus 1958 een democratisch bewind aan de macht kwam. De Franse kikvorsman Lourmais heeft zaterdag zijn tiende etappe afgelegd en is in het laatst van de middag te Dilsseldorf aangekomen. Hij was te Keulen, zestig ki lometer stroomopwaarts, te water gegaan. Hij deelde mee de tiende dag met een ge middelde snelheid van acht kilometer per uur te hebben gezwommen. De Verenigde Staten hebben zaterdag de ondertekening bekendgemaakt van een akkoord met Spanje over de bouw van een waarnemingspost voor bemande kunst manen op de Kanarische eilanden. De kosten van de post zullen bijna zes mil joen gulden bedragen. Deze maand zal met de bouw worden begonnen. Het be heer komt in handen van de Amerikaanse Dienst voor lucht- en ruimtevaart in sa menwerking met het Spaanse Nationale Instituut voor luchtvaarttechniek. De politiecommissaris van Northvale in de Amerikaanse staat New Jersey heeft zaterdag met een revolverschot een einde gemaakt aan het leven van een vijfjarige doberman pincher, die zijn meesteres had doodgebeten. „Blackie" was de trots van de 50-jarige mevr. Tetreault, omdat hij zoveel prijzen op tentoonstellingen had gewonnen. Zaterdag, toen zij rustig thuis zat, sprong de hond plotseling op haar toe en wierp haar op de grond. Binnen enkele minuten waren de levensgeesten geweken. Het enige paar broedende zeearen den in Denemarken, dat zijn nest heeft ?ebouwd in een bos op Seeland de Juls- e plaats wordt geheim gehouden krijgt politiebescherming zodra het eerste el ls gelegd. Deense vogeldeskundigen hebben net nestelen met grote belangstelling ge volgd. Zij hopen dat eindelijk na jaren weer eens zeearenden in Denemarken ge boren worden, maar daar eierdieven in de betreffende streek zeer actief zijn, ls de hulp van de plaatselijke politie ingeroe pen. Die zal discreet het nest in het oog houden. De gezagvoerder van een Britse trei- ler heeft zaterdag in Grimsby verklaard, dat er bij de kust van Yorkshire een dode olifant in zee drijft. Het kadaver was met het net van een andere treiler, de Ampul- la. naar boven gekomen, doch aan de op pervlakte was het net onder de last be- zwekken, waarna de olifant was afge dreven. VOOR HEDENAVOND VARA: 18.00 Nws .en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regeringsuitz.: Serie: Studeren en stu dent zijn, II, door mej. mr. W. M. W. van Lanschot, hoofd van het bureau studen tenbelangen der RJjksuniversitteit te Utrecht. 19.30 Cabaret .20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.25 Cabaret. 21.55 Marim- Nv 0 Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Cursus Openbaar Kunstbezit, lezing 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de ma naf, praatje. 19.15 Omr. Kamerkoor. 19.30 Radlokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Dombey en Zoon, hoorsp. 21.30 De grote vier van het klavier, gesprek. 22.00 Pari. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Elektroni sche muz. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. VOOR DINSDAG 22 MAART Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Promenade-ork. 8.50 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 D.A.F. RIJDEN eenvoudiger goedkoper GEBR. VAN ULDEN VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 Minister Luns gaat naar Griekenland De Griekse regering heeft de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, uitgenodigd voor een officieel be zoek aan Griekenland op 26 en 27 april. De minister zal warden vergezeld door zijn echtgenote. Na het bezoek aan Athene zullen mi nister Luns en zijn Griekse collega naar Istanboel vertrekken, waar zij de verga dering van de Noordatlantisöhe raad zullen bijwonen Huiszittenhuis Oude Rijn 44c)Her opening Diaconale Centrum Hervormde Gemeente. 8 uur nam. St.-Antoniusclubhuis: „Euripides" speelt „Ontvluchting". 8 uur nam. S takszaal (grote zaal): Invitatieconcert „Werkmans Wilskracht" en „Kunst na Arbeid". 8 uur nam Oegstgeest. Witte HuisLedenver gadering Oranjeverenigng. 8 uur nam. DINSDAG Pieterskerk: Opening evangelisatieweek. Spr. ds. P. Toornvliet .8 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Chr. Plattelands vrouwenbond. Spr. J. M. van Klaveren. „Langs ongebaande klingen". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Voordrachts avond Bep Hagen. 8.15 uur nam. Steenschuur 6. K. en O.-cursus „China onder de rode vlag" door J. G. Waarden burg. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. St.-Antoniusclubhuis: Tindelerclubspeelt „Gieren op 't veilig nest". 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarverg. Leidse Assuran tieclub. Spr. M. Wltmondt over: „Mis daad en verzekering". 8 uur nam. De Kleine Burcht: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Luth. Kerk (kerkkamer)prof. dr. P. Hendrix over: „De kerk: een wonder in het nieuwe Rusland". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Galgewater): T.b.c.- onderzoek 912 uur voorm., 24.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedle „De dolleman of de verliefde reactionair". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Ontspannings avond Alg. Ned. Grafische Bond. 8 uur nam. Volkshuis: Werkgem. „De Ratel". Voor drachtsavond Freek Sachs. 8 uur nam. DONDERDAG Café Anlba: Ledenverg. Tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedle „De dolleman of de verliefde reactionair". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Abonnements concert Residentie Orkest olv. W. van Ot- terloo. Soliste Adrienne de Smet. 8 uur nam. Wijkgebouw 't Boshuis: Jaarverg. Ned. Christen Vrouwenbond afd. Zuidwest. Spr. J. P. van Brakel. 8 uur nam. VRIJDAG Gulden Vlies: Ledenverg. Ver. voor Pe dagogiek. Spr. prof. dr. J. Koekebakker over: „Welvaart en de praktische conse quenties voor de opvoeding". 8 uur nam. Gulden Vlies: Alg. verg. Genootschap „Kennis is Macht". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedle „De dolleman of de verliefde reactionair". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O-concert Metropole-orkest o.l.v. Dolf v. d. Linden. 8 uur nam Zomerzorg: Ledenverg. Kynologenver. „Rijnland". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Ver. „Ons Grunnegerlaand" speelt „Achter de wolken schient toch de zun". 7.45 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk: 1011 uur voorm., bijbelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Per soneel Zaalbergs Dekenfabrlek. 8 uur nam. ZONDAG Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn", speelt „Het geheim van de flesgeest". 3 u. nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Een boek voor het geestelijk leven, lezing. 10.00 Gram. 10.50 V. d .kleuters. 11.00 Radlovolksunlversltelt: De Potten bakker en zijn schijf. Eerste lezing: Ru- baiyat (Omar Khay Yam). Gedicht uit de Oosterse wereld, door mej. C. A. Eijken. 11.30 V .d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouwrubriek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Med^d. of gram. 13.20 Metropole-ork. en zang. 13.55 Koersen. 14.00 Kamermuz. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Klarinet en plano. 16.00 Van alle breedtegraden, lezing. 16.15 Pia nospel. 16.30 V. d. Jeugd. 17.20 De dieren wereld en wij, lezing. 17.30 V. d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVU: de mammon en de muze (de maat schappelijke voorwaarden voor de bloei van de kunst) door prof .dr. H. Schulte Nordholt. Tweede lezing: Opkomst, bloei en verval van de Vlaamse schilderkunst in de Bourgondische tyd. 19.00 V. d. kleu ters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Radio- wedstrijd. 19.50 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Kamerorkest, koor en sol. 22.30 Nws. en koersen. 22.40 Plano recital. 23.00 Zigeuners. 23.15 Muzlk. le zing. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 V .d. vrouw. 11.30 Franse liederen. 11.40 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar geleden, praatje. 13.20 Nwe gram. 13.35 Dansmuz. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 V .d. plattelandsvrou wen. 14.45 Gram. 15.30 Kamermuz. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerings uitz.: Plantengroei op de ABC-ellanden, d. dr. A. L. Stoffers. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Uit het land van Hertog Jan.klankb. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Kamermuz. 20.00 Mogen allen één zjjn, derde lijdensmeditatie. 21.00 Perdita, ra diofonische opera. 21.40 Zangrecital. 22.00 Stereofonische uitz. 22.30 Nws. 22.40 Ge zin en huwelijk, praatje. 22.50 Fllmmuz. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: Gesprek aan de schrijftafel. 20.30 Oude filmfragm. 21.00 Film. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor spel. 16.30 Lichte muz. 17.00 Operette- fragm. 17.45 Lezingen .18.00 V. a. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Intern, uitwisselings- progr. 21.30 Quiz. 22.00 Nws. 22.15 Lezin gen. 22.45 Ork.conc. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Gevar. muz. (Om 14.30 nws.) 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.) 16.00 Lichte muz. (Om 16.30 nws.) 16.45 Gevar. muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Ultsl .races en verz.progr. 18.15 Planomuz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weer ber.. nws., act. en pianospel. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en hoorsp. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.00 Ork.muz. 23.00 Hoorsp. 23.30 Nws. 23.40 Gevar. muz. (Om 0.30 nwg.) 0.55-1.00 Nws. Nordwestduitscher Rundfunc, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Opera- fragm. 16.05 Omr. ork. en solist. 17.00 Nws. 17.45 Film en musical. 19.00 Nws. 19.20 Gevar. progr. 20.45 Jazzmuz. 21.45 Nws. 23.30 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.35 Madrigaal koor. 14.10 Kamermuz. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 19.16 Gram. 19.20 Omr. Kna penkoor. 20.00 Kamermuz. 21.45 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.15 Pianorecital. 12.30 Weerber. 12.35 Recital (verv.) 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Kamermuz. 16.00 Koer sen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.40 Boekbespr. 17.50 V .d. Jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Praatje. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Omr.ork. 21.30 Pianomuz. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Belgische muz. 12.15 Pia nospel. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.45 Ork.conc. en soliste. 21.45 Gevar. muz. 22.00 Wereldnws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nieuws. BIOSCOPEN Casino: „Vrouwenbungalow". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LIdo: „Schwarze Nylons - heisse Nachte". 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luvor: „The five pennies". A.l. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: "Le clochard" (De vagebond). A.l leeft. Werkdagen. 2.30. 7 en 9.15 u. Zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „En eeuwig zingen de bossen". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Slavenjagers ln Afrika". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden zijn geopend de Douza-Apo- theek. Doezastraat 31, tel. 21313 en de fia- ven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Bij geen gehoor btf Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJaccio Madrid Lissabon zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. onbewolkt half bew. licht bew. zwaar bew. geh. bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. geh bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt half bew. zwaar bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. zwaar bew. zwaar bew. regen licht bew. onbewolkt onbewolkt w.stll nno w.stll n 7 o no 3 no 3 w.stll no 4 O? 3 4 5 2 0 4 4 3 0 15-20 6 6-00 3 5 0 0 4 5 0 0 2 4-00 2 5-00 4 6-20 3 7-50 11 7-8 0 6 2 0 0 6 6 3 4 4 11 2 0 2 6-20 4 4 0 0 2 10 -1 0 3 17 2 0 11 8-10 4 15 6 0.3 3 4-00 2 5 10 5 0 0 0 4 2 10 5 5 12 5 0 2 3 1 0.5 8 0 0 15 3 24 7 25 13

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2