Leiden superieur in stedenontmoeting Algemene en Zwervers eindigen gelijk Volleybalteam faalde tegen de Belgen MAANDAG 21 MAART 1960 Delft won geen enkele wedstrijd (Van een onzer verslaggevers) De Delftse teams, die zaterdagmiddag en -avond in het Gymnasium in het strijdperk traden tegen de vertegewoordiging van Leiden, zullen wel gedesillusioneerd huiswaarts zijn getogen. Niet alleen bleven zij puntloos in deze traditionele stedenontmoeting, zij waren kansloos! Spanning heeft er eigenlijk alleen ge zeten in de eerste wedstrijd, tussen de junioren. Spanning, maar zelden dege lijk volleybal. Natuurlijk waren er wel aardige momenten, maar die waren veel te schaars om deze ouverture het pre dikaat goed te geven. Gelijk op gaat de score in de eerste set. In de laatste fase van deze set loopt Delft uit, 1411. Steen/wijk wordt gewisseld met Rotte veel. Leiden gaat inderdaad beter draaien. Het serveren wordt beheerster. En dat brengt in feite de set-winst, 1614. In de tiweede set een periode van zeer slecht serveren aan beide zijden. De missers zijn legio. Leiden komt 26 adhter! Dank zü Karstens wordt die achterstand omgezet in een 96-voor- sprong. Taconis en V. d. Berg tonen aan het net, dat zij hun plaats in het ste- densteam waard zijn. Via 1411 wordt het 1612 voor Leiden, 20. Een 1013 achterstand in de derde set wordt mede door V. d. Berg, 2 prima smashes, om gebogen in 13—13. Opvangfouten bij Delft geven dan Leiden de zege 1513 Leiden staat met 10 voor. B-TEAMS De B-teams van de heren komen daarna in actie. Leiden start voortref felijk. Frans Zilverentand bedient zijn smashes van uitstekende set-ups en die worden naar waarde geschat! Lieuwens, Bouman en v. d. Plas knal len hun smashes, dwars door elk Delfts verweer. Met 165 krijgt Delft een rake eerste klap te incasseren, In de tweede set laat Frans Zilverentand zich vervangen door Leenhouts. En zonder direct Leenhouts als onvoldoende te kwalificeren, de gang is er bij Leiden uit. Delft krijgt de kans zich te herstellen en grijpt die kans met beide handen. Het wordt 414! Een hevige krachtsinspan ning van de Leidse ploeg mag niet baten. Wel wordt het nog 1014, maar D4ft heeft het laatste woord, 1015. Tot 88 gaat de score gelijk op in de derde set. Leiden heeft echter het beste van het spel. Vooral aanvallend! Uiteindelijk moet Delft zich gewonnen geven, 1510 (21). De vierde set brengt van weers zijden zeer behoorlijk volleybal. Guyt en Blanken treden in deze set op de voor grond. Het is Blanken die na 1212 op de serve de zege veilig stelt. 1512. 20 voor Leiden. BESTUURDERS Na de gezamenlijke broodmaaltijd maken de Leidse bestuurders hun Delft- se collega duidelijk, dat zij geen spaak in het goed draaiende Leidse wiel zullen laten steken. In een amusante partij ze geviert ook hier Leiden met 21. De ontmoeting tussen de dames laat een oppermachtig Leiden zien, dat in alle onderdelen van het spel verre su perieur is aan de Delftse formatie. Ineke Hubeek geeft als aanvoerdster het goe de voorbeeld. Op de serve slaat zü Lei den naar een 7—0-voorsprong. Delft kan de serve niet benutten. Tot een behoorlüke aanval zyn de Delftse dames niet in staat. Leiden wel! Het wordt 150! Commentaar overbodig. In de tweede set begroet het publiek het eerste Delftse punt met een boeraatje. Het werd ook wel tijd dat dat puntje kwam. Leiden leidde nl. met 6—0! Delft gaat nu wat beter spelen. Er kamt zelfs een enkele rake smash uit de Delftse gelederen. Leiden blijft echter domineren. Duidelijk domineren. Met 169 is de set-stand 20. De derde set is een formaliteit. Delft kan niet beter! Het opvangen van de serve en Lei den serveert uitstekend geeft zoveel moeilijkheden, dat de bal links en rechts door de zaal schiet. Ineke Hubeek mag de partij beëindigen zoals zij die heeft ingezet. Van 116 serveert zij naar 156 en 30. De zwakke tegenstand ten spijt, hulde voor de Leidse dames. Zij lieten prima volleybal zienl OVERDONDEREND Overdonderdend gaat de A-ploeg van de heren van start. Weggesmasht wordt Delft. In een oogwenk kijken de gasten tegen een zes, zeven punten achterstand. Wanhopig probeert Delft aan het net de Leidse aanval te stoppen. Dat lukte ech ter met V. Heek, Stikkelorum en Pieter Bas v. Duyvenbode blüven scoren. Voor al de laatste is goed op slag. Dat moet ook wel, want Jan Wille bedient hem aan de lopende band met afgemeten set-ups. Met 16—8 is het 1—0 voor Frans Mul der c.s. Bas Leurink komt de Leidse ge lederen versterken. Jan Wille mag even uitrusten. Delft vecht fel. De Delftse smash wordt beter, doet het Leidse blok enkele malen onvoorwaardelijk capitu leren. Maar Leiden blijft aan de leiding. En als bij 87 de situatie werkelijk even dreigend wordt, gaat de ploeg all- out. Frans Mulder en Bas Leurink vin den elkaar in enkele vlekkeloze set-up- smaöhcombinaties, die die Delf te naren als aan de grond genageld doen staan. Vla 138, 1310 gaat de tweede set met 15—10 naar Leiden. Goed serveren vormt in de derde set de basis voor de Delf tee set-winst. Serveren en blokke ren. Zelfs Leurink moet zich twee-, drie maal gewonnen geven. En dat zegt wat. Delft wint deze set met minimaal ver schil. 1715. Verdiende beloning voor het moedig verzet tegen het Leidse smash-geweld. In de vierde set helpt echter geen blokkeren, geen duiken naar elke bal. Leurink-Mulder en Bas van Duyvenbode-Wille zijn onstuitbaar. Het wordt met 156 een 31 zege. De fraaie wisseltoeker, door het L.D. ter beschikking gesteld, blijft in Leiden. Gezien de huidige krachtsverhouding zal er heel wat moeten gebeuren, wil Delft deze trofee volgend jaar in de wacht slepen. De achterstand in tech nisch en tactisch opzicht is wel erg groot. Volleybalcompetitie Argos won van Die Haglie: 3-0 Argos (dames) heeft met het zwakke in degradatie-gevaar verkerende Die Haghe, weinig moeite gehad. In drie vlakke sets konden Alice Rijsbergen c.s. hun puntentotaal weer wat opvoeren. Bij die Haghe bleek de techniek zo po ver. dat de wedstrijd a.h.w. ontaardde in een serve-duel. Op de serve waren de Leidse dames echter verre superieur aan hun tegenstandsters. Met 157. 157 152! kreeg Die Haghe 'n pijnlijke ne derlaag voorgeschoteld. Overgangsklasse volleybal OVERGANGSKLASSE DAMES DES ovc MVC DRL CSVD 17—32 17—24 15—20 16—16 15—14 PVC Prof. Wijk Argos D. Haghe Hof wij ck 16—14 15—13 13—12 16— 6 16— 3 OVERGANGSKLASSE HEREN 18—31 Punch 18—16 1926 Concordia 2 1916 19—19 DRL 17—13 14—18 VPSV 19—13 16—16 WS 18—12 17—16 CSVD 19—12 René Privat won Milaan-San Remo De Fransman Rcné Privat heeft za terdag de 51e wegwedstryd Milaan San Remo (288 km.) gewonnen. Als tweede in deze eerste „klassieker" van het wielerseizoen 1960 eindigde Privats landgenoot Jean Graczyk. De uitslag luidt: 1. René Privat (Fr.), 288 km. in 6 uur 45 min. 15 sec. (gemiddelde snelheid: 42.640 km. per uur)2. Graczyk (Fr.) op 11 sec.; 3. Molenaers (Belg.) op 20 sec.; 4. De Cabooter (Belg.) op 1 min. 40 sec.; 5. Ruby (Fr.) z.t.; 6. Van Looy (Belg.) z.t.; 7. Demulder (Belg.) z.t.; 8. De Roo (Ned.) z.t.; 9. Fournier (Fr.) z.t.; 10. Fr. Schoubben (Belg.) z.t.; 11. Mahe (Fr.) z.t.; 12. Niesten (Ned.) z.t.; 13. De Bruyne (Belg.) z.t.; 14. Santini (It.) z.t. Competitie .Swift" Uitslag tweede rit: A- en B-klasse (51 km.) 1. B. Zoet, tijd 125.40; 2. n.l.; 3. A. Hillebrand; 4. C. Kloosterman; 5. F. v. d. Broek; 6. P. v. d. Berg; 7. F. Brittijn; 8. Somerveld; 9. W. Wijnands. C-klasse (34 km.) 1. F. Leemans, tijd 1.03.15; 2. H. Boelee; 3. Wolswyk; 4. Kerkvliet; 5. P. de Jong; 6. C. van Dam. Klaverjascompetitie AFD 1: Zaalberg 1T. D. 1 66; KNG1—P. v. H. 7^—4^; DSB 1 Oosthoek 1 4—8 (Oosthoek kamp.); Krantz 1 A. PP 1 5—7; MDS 1 Gr. noord 1 66. AFD 2: MDH 1 MDS 1 8V£—3>/2; T. D. 2 SLF 2 3V2—SV2\ Sportief 1 Oosthoek 2 6—6; KNG 2 DSB 2 1%—10'/2. AFD 3: Oosthoek 3 P. v. H. 2 9—3; DSB 3 Gr. noord 3 66. AFD 4: Centrum 2 Oosthoek 4 4—8; Sportief 3 DSB 4 5»/a—6V2; A. PP 2 SLF 3 6%—5tt. Oosthoek 1 werd kampioen in de le afdeling. De FC Barcelona heeft zondag op eigen terrein voor 100.000 toeschouwers er waren 350.000 verzoeken op toe gangskaarten de topwedstrijd tegen Real Madrid met 3—1 gewonnen en daarmee revanche genomen voor de 20 nederlaag in de wedstrijd in Madrid. Beide teams hebben nu, met nog en kele wedstrijden te spelen, een gelijk aantal winstpunten. Eindigen zij gelijk in de competitie, dan beslist reglemen tair het onderling-doelgemiddelde. Maar ook dat is nu gelijk De voorzitter van de Afdeling Lei-1 Dagblad-wisselbokaal aan de aan- den van de NeVoBo, de heer van voerder van het Leidse volleybal- Egmond overhandigt de Leidsch team, Frans Mulder. (Foto L.D./Holvast) TAFELTENNIS Groot jeugd toernooi te Alphen a.d. Rijn Gisteren is in de kantine van Baronie te Alphen aan den Rijn een groot jeugd-tafeltennistoemooi gehou den, waaraan door 160 jongens en meis jes werd deelgenomen. De voorzitter van Baronie, de heer M. de Weth heette de talrijke jongelui hartelijk welkom, alsmede het bondsbestuurslid, de heer Peters en de beide wedstrijdleiders, de heren C. Vlaanderen uit Hilversum en J. C. v. d. Hurk uit Alphen. Er werd op tien tafels gespeeld. De deelneemsters en deelnemers waren in verschillende poules ingedeeld. Tal van uitstekende spelers (sters) namen aan dit toernooi deel, dat het grootste jeugd- toemooi is, dat totnutoe in ons land is gehouden. Vooral in de eindwedstrijden werden enkele uitstekende partijen gespeeld. De prijzen, die des avonds door de heer M. de Veth werden uitgereikt, zijn als volgt behaald: Dubbel Jun. Meisjes: 1. J. v. d. Oever G. Zoeteweij; 2. A. LorsheijdM. Lorsheyd (DVS); 3. R. Klein—R. v. d. Meer (Treffers). Meisjes enkel 2de-kl.: 1. T. Opdam (RTC)2. M. Bruggeling (Baronie)3. R. v. d. Meer (Treffers). Jongens Jun. 3de-kl.: 1. G. v. d. Leeu wen (VW)2. v. d. Heuvel (WIBO)3. D. Springer (Scylla). Meisjes enkel lste-kl.: 1. N. Vermolen (Batswingers)2. A. Lorsheijd (DVS) 3. R. Klein (Treffers). Jongens enkel 2de-kl.: 1. H. Hogen- boom (Treffers); 2. P. Lasier (Rusten burg); 3. John v. Buiten (Treffers). Jongens enkel lste-kl.: 1. J. van Bui ten (Treffers)2. L. Hoek (Treffers)3. Rapati (WIBO). Jongens dubbel: 1. GroothuisHuysing (TSB); 2. Poortman (Batswingers) Mooyman (Sett)3. J. van Buiten Koek (Treffers) De fraaie wisselprijs werd door de vereniging Treffers gewonnen. Een op tal van punten falend Nederlands volleybalteam heeft zaterdagavond in het Sportcentrum te Antwerpen een duidelijke 2—3 nederlaag geleden tegen België. Onze zuiderburen die een bijzonder sterk en geroutineerd team binnen de lijnen brachten, waren vooral in de laatste set, toen alle energie bij de oranjehemden was verdwenen oppermachtig. In de eerste set hadden de Belgen, bij wie Leon Verhoeven een uitstekende party speelde, lang het heft in handen. Pot 14—12 behielden ze een voorsprong, lie de Nederlandse formatie bestaande .lit van Lith, Goedhals, Tuinman, Zim- De Franse international Just Fon taine, topscorer in het eindtoernooi om het wereldkampioenschap-1958, is voor lopig uitgeschakeld. Bij een botsing met een tegenstander in de wedstrijd SochauxReims liep hü een breuk aan het linkerbeen op. Fontaine zou volgende week de Franse aanval leiden in de uitwedstrijd tegen Oostenrijk. PAARDESPORT Zege voor Ebben in Dortmund Onze landgenoot Anton Ebben heeft zondag in Dortmund met Bajazzo het afscheidspringconcours gewonnen op de laatste dag van het CHI in de West- falenhalle. Er waren ruim 11.000 toe schouwers. In deze „Prix des Brasse ries" kwamen 28 paarden uit. Het was een springconcours van de klasse sa, dat 10 hindernissen telde met 13 spron gen, verdeeld over -een parkoers van 340 meter. Slechts vier combinaties reden foutloos en kwamen in de barrage, die over 240 meter ging met 6 hindernissen en 8 sprongen. Ebben bleef opnieuw zon der straf punten en daarmee, bezette de Haagse ruiter de eerste plaats. De uit slag luidt: 1. Anton Ebben (Nederland) met Bajazzo 0 str.pt. 37.4 sec.; 2. H. Beneke (Duitsland) met Fireflanz 4 strf.pt. 27.7; 3. L. Merkel (Duitsland) met Hardenberg 4 str.pt. 28.4; 4. M'ario Mainl (It.) met Mac Tague 4 str.pt. 34.2. HANDBAL HVL faalde tegen De Schutters De verwaohting dat de roodwitten, na de beste verrichting tegen Animo vorige week, 8—9, de ontmoeting met de Schut ters (Rotterdam) op eigen veld met winst zouden afsluiten, is niet uitgeko men. Weliswaar was het HVL dat via Duursma en Singerling tot de eerste treffer kwam, maar de kansen die de even van de kook geraakte Schutters- defensie weggaf, werden niet uitgebuit. Bonte, Rijnsburger en Singerling faal den in vrije positie. De Rotterdammers herstelden zich en toen hun snelle voor hoede de HVL-defensie op zijn beurt eens aan de tand ging voelen, bleek deze verre van betrouwbaar. In luttele minuten was de stand 31 voor de Schutters. Even kwam HVL door kei harde afstandsschoten van Duursma terug. 3—3, maar de leiding konden de roodwitten niet veroveren. Met de rust hadden de Schutters een confortabele voorsprong, 8—4. In de tweede helft wogen de ploegen tegen elkaar op. Om en om vielen de doelpunten. Het werd tenslotte 11—7 voor de Schutters. Ver diende zege! Rondom de korf KNS behoudt kleine kans op redding De belangrijkste uitslag voor Leiden was wel de overwinning van Swift op Zwervers (6 5), waardoor laatstgenoemde club ge lijk met De Algemene aan de kop van de 2e-kl. A eindigde en een beslissingswedstrijd tussen de beide teams noodzakelijk geworden is om de kampioen aan te wijzen, die met de kampioen van 2B en nummer 7 uit de le-klasse om 2 plaatsen in de hoofdklasse zal strijden. Vicus had met Quick niet bijster veel moeite. Wel speelden de Dordtenaren met geestdrift, doch vooral technisch stak hun spel wel heel sterk af bij dat van onze stadgenoten. De eerste helft van deze ontmoeting was wel de beste. Meijer opende na 12 minuten spelen de score en enkele minuten later had ook Sjardin succes. (2—0). Uit een door braak bracht Hensen de stand op 30. Mevr. T. Sommeling-Boot voerde na een mooie aanval de voorsprong tot 40 op en nog voor de rust had ook K. Somme- ling gescoord. Rust 50. Na de hervat ting liep Quick door doelpunten van Al- derliesten en Smeulers haar achterstand tot 52 in, doch daarna nam Vic. Oriën- tis het heft weer in handen. W. Meijer en J. de la Rie (2x) voerden de Leidse voorsprong op tot 8—2. Uit een straf- worp scoorde Quick door Alderliesten nog eenmaal (83), waarna mej. M. Brieër vlak voor het einde er 93 van maakte. KNS won van Olympiaan met 41 en daardoor behouden onze stadgenoten nog een heel kleine kans op redding. Wel namen de Hagenaars na 10 minu ten de leiding (10), doch daarmede hadden zij tevens hun kruit verschoten. A. Schouten miste een straf worp; toch bracht deze speler de partyen na een half uur spelen op gelijke voet (1-1). In de tweede opstelling hadden onze stad genoten enig overwicht, hetgeen na de hervatting tot 2 doelpunten van F. Gres- sie leidde. (13). De beslissing viel kort voor het einde toen Riezenkamp de Leidse zege veilig stelde (14). ActiefFluks was een matige Wed strijd. Boezaard bezorgde Fluks de lei ding en even later scoorde dezelfde spe ler nogmaals, doch dit doelpunt werd om onbegrijpelijke redenen afgekeurd. Direct hierop zorgde Poederoijen voor een gelijke stand (11). In de tweede opstelling faalden beide aanvallen en de verdedigingen van beide ploegen waren oppermachtig. Alleen de thuisclub wist door Verhoeven nog eenmaal te scoren, waardoor de Rotterdammers deze ont moeting met 21 wonnen. Competitie CKB Het kleine programma in de CKB- competitie is, zoals verwacht werd, zon der verrassingen gebleven. In de hoofdklasse-west had R'dam Zuid in Sliedrecht geen enkele moeite met Merwede. Het krachtsverschil werd uitgedrukt in een forse Rotterdamse zege met 210. Hekkesluiter AKV leed tegen PKC een eervolle 35 nederlaag. De enige uitslag in de le-kl. A beze gelde wel heel nadrukkelijk het lot van VEO 2 aan de staart. In Voorburg won DES 2 met 46 en daardoor is met o.a. de wedstrijd Ons Eiland 2DES 2 nog te spelen, de strijd om de tweede degra datieplaats vergroot. Ook in 2A slechts één resultaat. In Oegstgeest speelden FIKS 2 en Pemix tegen elkaar. Pernix 3 slaagde erin ook de retumwedstrijd van de Oegstgeesters te winnen (58). merman, Van der Stoep, en Tinkhof bij 1414 ongedaan maakte. Na een span nend slot bereikte oranje in deze set met 1618 de eerste winst. De tweede set was met 1511 voor de constant spelende Belgen, maar de Nederlandse ploeg, die een 911 voorsprong verloren liet gaan, nam daarna revanche. Het slot van de derde set vormde het beste deel van de ruim twee uur durende strijd. Beide teams vochten verbeten om ieder punt. Nederland, dat op volle toe ren draaide, bereikte nu met 1416 opnieuw winst. In de laatste set ging het spel van onze landgenoten snel bergafwaarts. Het hoge tempo van de Belgen bracht de Nederlandse verdediging volkomen in verwarring. Goedhals, die in de eerste set een prima wedstryd speelde, slaagde er nog maar zelden in de verdediging vn de Belgen met zyn harde smashes te verrassen. Alleen Van Lith bereikte in deze wed strijd een aanvaardbaar peil. Bijzonder teleurstellend was de laatste set, waarin Nederland, vele wissels en time-outs van coach Van Zweden ten spyt, met 151 volkomen kansloos was. MerwedeZuiderkwartier was een vrij harde wedstrijd, waarbij de thuisclub in de beginopstelling sterk in de meerder heid was en spoedig de leiding kon ne men (10). Voor rust bleef het daarbij. Pas toen Merwede na de hervatting er 2—0 van maakte, wijzigde het beeld van deze strijd zich. Zuiderkwartier werd hierna sterker en door 2 doelpunten van A. Gressie werd het gelijk (22). Broers bezorgde de geelblauwen zelfs de leiding (23), doch doordat Merwede vervolgens een straf worp benutte, ein digde deze strijd onbeslist (3—3). Competitie-standen MOTORSPORT Terreinwedstrijden te Reusel In de uiterste zuid-oosthoek van de pro vincie Noord-Brabant tussen Reusel en de Belgische grens werden op het circuit „De Wielewaal" de eerste motorterrein- wedstrijden van het seizoen gehouden. De uitslagen: Juniores (tot 250 cc), 5 ronden van 2.5 km.: 1. C. P. Zuiderwijk (Den Haag) 17.43.4; 2. H. Leunk (Harfsen) 17.47.3; 3. J. Immink (Den Haag) 18.05.1. Juniores (350 cc en hoger) 7 ronden van 2.5 km.: 1. J. Heijboer (Moer- capelle) op BSA; 2. A. G. Hendriks (Oss) op Matchless; 3. A. Eigenbrood jr. (Lisse) op BSA. Seniores (tot 250 cc), 2 manches van elk zes ronden van 2.5 km.: 1. F. Selling (Amsterdam) op Greeves. 59 pnt.; 2. S. Schram (Wolvega) op Maico, 58 pnt.; 3. J. van der Mei (Gorredijk) op Maico, 57 pnt. Seniores (350 cc en hoger), 2 manches van elk acht ronden van 2.5 km.: 1. P. van den Oever (Helmond) op BSA, 39 pnt., 52 min. 49.9 sec. 2. A. de Wit (Schijndel) op BSA, 39 pnt., 52 min. 50.3 sec.; 3. P. Dirks (Eindhoven) op BSA, 34 pnt.; 4. C. Griekspoor (Lisse) op BSA, 33 pnt. TENNIS Cawthorn traint Netl. top-tennisspelers De Australiër Cawthorn zal de eerste drie weken van april de Nederlandse topspelers trainen met het oog op de Davis-Cup-ontmoeting tegen Noorwegen van 30 april t.m. 1 mei. Overigens heeft de Noorse tennisbond verzocht deze wedstryd naar een later tijdstip te verschuiven, aangezien men verwacht dat de weersomstandigheden in Noorwegen eind april nog te ongun stig zijn. Dit verzoek is echter zeer moeilijk in te willigen, daar de tweede ronde van het toernooi om de Davis- beker twee weken na de huidige wed- strijddatum reeds gespeeld moet zijn. Voor de tweede ronde is geen uitstel toegestaan, zodat ook een verschuiving van de eerste ronde zeer bezwaarlijk is. Zuid-Holland I 1425 Deetos 1524 Spangen 14—21 Quick 1318 Regenboog 14—15 Zuid-Holland II A De Algem. 16—26 Swift Zwervers 16—26 Sperwers Fluks 1620 Olympiaan Actief 13—13 KNS HSV 15—13 Zuid-Holland II B 15—26 ODO 14—22 OSCR 15—21 Gymnas. 16—16 Velox 15—15 Zuid-Holland III B 1726 Phoenix 1826 Raven 1724 Crescendo 1823 Pams 1818 Ahoy HKV Die Haghe O. Eibern. V. Oriëntis 't Zuiden Rozenburg Ready Hou Stand Zuiderkw. Merwede Eureka DKC Achilles ALO Danaiden KNKB: 13—11 13— 6 15— 5 15— 1 13— 9 13— 9 13— 8 15— 6 15—13 15—11 16— 9 15— 2 17—15 18—15 18—14 17— 9 18— 6 Korfbaluitslagen Zuid-Holland I: Deetos—Die Haghe 0-2; Spangen—HKV 4—6; Vic. Oriëntis Quick 93. Zuid-Holland II A: Actief—Fluks 2—1 Olympiaan—KNS 1—4; Swift—Zwervers 65. Zuid-Holland IIBMerwedeZuider kwartier 33. Zuid-Holland III B: RavenEureka 46. Res. le-kl.: Ons Eibernest 2Zwervers 2 18—0; Vic. Oriëntis 2—'t Zuiden 3 9—4. Res. 2e-kl.: Regenboog 2—Achilles 2 6—3; Algemene 2—Die Haghe 3 2—1; Ons Eibernest 3—Deetos 3 8—4 (Ons Eibernest 3 kamp.); Ready 2—Quick 2 Res. 3 A: OSCR 2—Vic. Oriëntis 3 2—4; Sperwers 3—Phoenix 3 3—0; Fluks 3Wion 2 6—2. Res. 3B: HSV 2—HKV 4 5—1; Span- gen 2—Het Zuiden 4 3—2. L.KJB.: le-kl.: Vic. Oriëntis 4—Fluks 4. Junioren I: Vic. OriëntisDe Da naiden 7—7; Fluks—Phoenix 5—1; KNS —Ready 14; Morskwartier—Ons Eiber nest 82. Adsp. le-kl.: Vic. Oriëntis a—Cres cendo a 13—1. 2 A: Fluks b—Vic. Oriëntis c 5—0, KNS bFluks c 03; Zuiderkwartier a —Danaiden b 0—15. 2 B: Danaiden cDe Algemene b 01. 3 A: Vitesse a—Vic. Oriëntis d 4—6" Vic. Oriëntis e—Zylkwartier b 1—0. 3 B: Fluks gZuiderkwartier b 03 Bekerwedstrijden: KNS—Danaïden 2—2; Danaiden B—Vic. Oriëntis 3—4- VitesseCrescendo 51. SPORTSPLINTERS Tijdenis wedstrijden van GDZ, wel ke zaterdagavond in Groningen zyn ge houden, heeft Cockie Gastelaars de 100 meter vrije sl!ag dames gewonnen in 1.03.4. Syta Posthumus was tweede in 1,05.0. De Fransman Jean Stalblinski heeft de wielerwegwedstrijd Nice-Genua over een afstand van 210 km gewonnen in 5 uur 12 min. 11 sec., een gemiddelde snel heid 39.800 km per uur. Met 25 seconden achterstand eindigde de Ier Elliott op de tweede plaats. In het Stilo-bad in Zwolle zyn za terdag en zondag voor het eerst in de Nederlandse zwemhistorie de nationale kampioensohappen kunstzwemmen ver werkt. Het werd ten aanschouwe van een uitverkocht huis een volledige triomf voor de meisjes van de zwemclub Admiraal de Ruyter te Amsterdam. De ZAR-kunstzwemsters legden op alle ti tels beslag, waarbij Hettie Balkenende weer de aandacht op zich vestigde. Na een scherp sprimtgevecht in de straten van het Belgische plaatsje leper, die naar de finish op de Collaertplaats voerde, is de 20-jarige Belg Robert Le- lange winnaar geworden van de eerste grote internationale klassieker op de weg voor amateurs. Maar vlak adhter hem, tezamen met de Belg Callens ein digde de Nederlander Ab Sluis op de derde plaats. De Nederlander Martin van den Borgh heeft de Ronde van Haspengouw voor professionals gewonnen met ruim twee minuten voorsprong op zijn naaste concurrent, de Belg de Ceulenaere. Van den Borgh legde de 203 km af in 4 uur 56 min. 3 sec. Er namen 126 renners deel. De Hiswa-watersporttentoonstelling in het RAI-gebouw te Amsterdam is ge ëindigd. Er zijn in totaal 73.000 bezoe kers geweest, 21.000 meer dan op de vo rige Hiswa. De Zwitser Steiniger heeft zondag te Diekrich (Luxemburg) het vijfde in ternationale militaire degentoernooi ge wonnen door in de finale de Fransman Dorde te verslaan. Onze landgenoot ka pitein ter zee F. O. van Kregten kwam tot de halve finales, nadat hij in de kwartfinales de Fransman Galfione had verslagen. In de halve finales echter stuitte hij op de Fransman Dorde. In het ploegenfclassement eindigde het Ne derlandse team op de derde plaats ach ter Frankrijk en Zwitserland. SCHAKEN Van Scheltinga in mei naar Boedapest De Nederlandse internationale schaak meester Th. D. van Scheltinga (Amster dam) zal ons land vertegenwoordigen in het zonetoernooi, dat van 4 tot 29 mei a.s. in Boedapest zal worden gehouden. De verschillende zonetoernooien vor men tezamen met het interzonetoernooi en het kandidatentoernooi, de rijstebrij berg waardoor de toekomstige uitdager zich heen moet werken, alvorens de we reldkampioen in een tweekamp om de titel te kunnen ontmoeten. Het is reeds zeker dat de volgende spelers aan het zonetoernooi te Boedapest zullen deel nemen: Barcza (Hong.), Bilek (Hong.), Clark (Engeland), Tröger (W-Dld.), Van Scheltinga (Nederland), Milef (Boelgarije), Golz (O.-Dld.), Sliwa (Po len), Ujtelky en Fichtl (beiden Tsj.- Slowakye) en Prameshuber (Oostenrijk). NAC-doelman De Rijk slaat een aanval van Sparta af. De Europese kampioenen en win naars van de zilveren medaille bij de Olympische Winterspelen te Squaw Val ley, Marika Kilius en Hans-Juergen Baumler, zyn bij de Duitse kampioen schappen kunstryden te Essen als titel houders onttroond. Bij het paarrijden moesten zij ditmaal de meerdere erken nen in Margret Boebl en Franz Ningel. Schaakcompetitie LSG handhaaft zich in le klasse Onder een gedurende de hele wed strijd voelbare spanning had gisteren de ontmoeting tussen LSG I en het Haag se Discendo Discimus in „In den Ver gulden Turk" plaats. Voor beide 10-tal- len gold, dat wie verloor zou degraderen, terwijl in het geval van een gelijk spel beide teams dit lot zouden onder gaan! De spanning bereikte een welhaast ondraaglijke hoogte toen in de het laatst in gang zijnde partij (Weiland tegen v. Bellen) er nog twintig zetten moesten geschieden, terwijl de vlaggetjes op val len stonden! In razend snel tempo volg den de zetten elkaar op, tijd voor note ren ontbrak en pas toen men mocht ver onderstellen dat het vereiste aantal zet ten was gedaan bleek de party voor LSG gewonnen. De Leidenaars hadden gedaan wat ze konden en moesten nu maar afwachten hoe de wedstryd Bussum—Haarlem zou aflopen. Het werd een 46 nederlaag voor de Haarlemmers, die nu met DD naar de 2e-klasse zullen degraderen, ter wijl LSG I het le-klasse-schap behoudt. Het zal vooral de leider van het 10-tal, dr. Wilterdink, voldoening schenken dat zijn voortdurende aansporingen vol te houden, ondanks de tegenslagen in dit seizoen, niet vergeefs zyn geweest. Als „elfde man" heeft hij belangrijk bijge dragen aan dit uiteindelijke resultaat. De gedetailleerde uitslag werd: 1. Dr. C. B. van den Berg (LSG)—W v. Roemjantsev (DD) 10; 2. R. D. WestraS. Th. Hogers M:Vz; 3. Th. v. d. Oord jr.ir. A. J. Doetjes 10; 4. W. G. DemmendalO. H. W. Rost van Tonningen 01; 5. J. van Steenis jr.— H. J. C. van West 016. mr. ir. J. Wes traM. J. Jacobson (reeds za terdag te voren gespeeld) 7. H. Th. Wei land—H. van Bellen 1—0; 8. W. H. van der NatA. W. Kimman afgebroken; 9. J. van SteenisJ. J. Risseeuw 1—0; 10. Th BlangéD. P. de Haan V*. De afgebroken partij van het 8e bord is var geen enkel belang meer voor de totaal- uitslag. LSG I ölixp. DD II 3^xp.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14