A.V. HOLLAND GREEP DRIE TITELS OP DUINRELL ZATERDAGSE BEIOERSTRIJD Bert Onnes werd kampioen maar Hogendoorn „maakte" de strijd VERKERK DE GROTE MAN BIJ ZEGEVIEREND SCYLLA 45 seconden super judo MAANDAG 21 MAAKT 1960 De Haas winnaar bij senioren (Van onze atletiekmedewerker) A.V. Holland heeft zaterdagmid dag op Duinrell niet minder dan drie Zuidhollandse veldlooptitels voor zich opgeëist. Piet de Haas triomfeerde bij de senioren, Joop van Leeuwen werd een overtuigende juniorkampioen, en hetzelfde drietal, dat enkele weken geleden de nationale ver- enigingstitel bij de cross-kampioen schappen won Jan Brandt, Ger- rit Jan Hoope en Van Leeuwen veroverde de clubtitel van Zuid- Holland! Geen wonder, dat coach Han van der Werff bijzonder over zijn jongens te spreken was. ONGENAAKBAAR Van Leeuwen steekt momenteel In een ongenaakbare vorm. Dat weet hij zelf kennelijk ook, want direct na het start schot van de 3000 meterrace voor ju nioren schoof hij glimlachend naar vo ren. Clubgenoot Hoope volgde onmiddel lijk. Het parkoers was zonder meer las tig. Heuveltje op heuveltje af, rul zand, boomstronken en laag hangende takken! We vroegen ons dan ook wel af, of die geruststellende glimlach van de oranje broek niet weldra plaats zou maken voor een bij zo'n menu passende gelaats uitdrukking.Maar van Leeuwen was in zijn element en bleef onverstoorbaar zijn ronden draaien. In de voorlaatste ronde moest Hoope, die zich grimmig had „vastgebeten" in het tempo van de koploper, buigen. De Zuidhollandse kam pioen bij de junioren was bekend! A.V. Holland dus op de eerste twee plaatsen? Neen! Want uit de achterhoede rukte een vinnige Jan Brandt naar voren, zo waar de derde Leidenaar. Een halve ronde maar had hij nogdig om zich ach ter zijn twee clubgenoten op de derde plaats te nestelen. Voor goed. naar later bleek, „doch het heeft maar uiterst wei nig gescheeld, of de derde man" had nóg een plaatsje opgeschoven, want Hoope kreeg in de laatste ronde moeizaam de ene spike voor de andere GEVAARLIJK SPEL Het heeft er nog twee ronden lang naar uitgezien, dat Pieter de Haas de titel zou ontgaan, want hij speelde een gevaarlijk spelletje. Na één ronde nog maar kon hij zich eenvoudig weg niet meer bedwingen. Hij moest en zou „aan de kop". In een hoog tempo trok hij van zijn concurrenten weg, die het liever eerst nog wat kalmer aan deden. Maar de Haas ging door. En wat iedereen vrees de .gebeurde. Evers van Celebes (Den Haag) maakte zich los uit de hoofd groep en zette de achtervolging in op de overmoedige Holland-loper, die er bruusk aan herinnerd werd, dat een mens maar Teegelaar kampioen bandstoten De Rotterdammer Bert Teegelaar is erin geslaagd ongeslagen zijn titel van Nederlands kampioen ereklasse bandstoten te prolongeren. HU zal ons land vertegenwoordigen in het Euro pese kampioenschap bandstoten, dat van 5 tot en met 8 mei a.s. in Barce lona (Spanje) wordt gehouden. Jacobs 150 57 15 2.63 Popeyus 145 57 15 2.54 De Kleine 132 41 27 3.21 Metz 150 41 24 3.65 Van Oosterhout 150 23 32 6.52 Ligthart 65 23 15 2.82 Teegelaar 150 36 35 4.16 Vultink 112 36 15 3.11 Vultink 150 46 32 3.26 Metz 116 46 34 2.52 Popeyus 96 37 11 2.59 De Kleine 150 37 22 4.05 Teegelaar 150 29 25 5.17 Ligthart 118 29 23 4.06 Van Oosterhout 150 38 33 3.94 Jacobs 102 38 9 2.68 Jacobs 117 36 31 3.25 De Kleine 150 36 16 4.16 Popeyus 122 43 11 2.83 Metz 150 43 19 3.48 Ligthart 98 33 16 2.96 Vultink 150 33 20 4.54 Teegelaar 150 34 30 4.41 Van Oosterhout 143 34 20 4.20 m.p. car. brt. h.s. gem. Teegelaar 14 1050 229 35 4.58 Van Oosterhout 10 1032 236 38 4.37 Vultink 8 925 284 32 3.25 De Kleine 7 958 255 27 3.75 Metz 6 846 291 34 2.90 Jacobs 6 906 326 33 2.77 Ligthart 5 870 279 23 3.11 Popeyus 0 715 292 18 2.44 Tournooigemiddelde 3.38 pnt. Popeyus en Jacobs bleven voor de tweede maal beneden de grens van 3.en hebben het predikaat ereklas- ser bandstoten verloren. Metz bleef voor de eerste maal beneden de grens en is half gedegradeerd. Leemhuis debuteert in hockeyploeg Het Nederlands Hockey-elftal, dat zon dag 3 april ln Brussel het interland seizoen opent met de jaarlijkse strijd tegen de Belgen, is voor deze ontmoe ting als volgt samengesteld: Doel. De Ruiter (DKS). Achter: Van Gooswilligen (SCHC) en Leemhuis (SCHC). Midden: Wagener (Amsterdam), O ver dijkink (Delftse Studs) en Van Dijck (Kampong). Voor: Hooghiemstra (SCHC), Zwier (SCHC), De Beer (Tilburg), Van Erven Dorens (Laren). Aanvoerder en Van Vroonhoven (Til burg). Leemhuis is de enige debutant in de ploeg. Het elftal is sterk gewijzigd sedert het internationaal toernooi in Miinchen, toen enkele spelers wegens het conflict met de bondsleiding niet beschikbaar waren. Sedertdien zijn Van Gooswilligen, Wagener, Overdijkink, Hooghiemstra, Zwier en Mulder in het „tableau de Ia troupe" teruggekeerd. Het Nederlands elftal speelt zaterdag middag a.s. in Nijmegen een oefenwed strijd tegen het team van Union. PIET DE HAAS een mens is.... Had hij te hoog gegre pen? In de derde ronde had Evers hem te pakken. Samen ging het nu verder, één ronde lang. Toen, aan de voet van een afmattend heuveltje, sloeg De Haas zijn slag. Met grimmige passen klauwde hij naar boven. Evers latend voor wie hij was: een naar lucht happende atleet, die de fel begeerde titel steeds verder weg zag snellen. De Haas toch triomfator, dankzij een keiharde mentaliteit. Hoogmoed kwam niet voor de val. BIJNUMMERS Ton Duyvestein (S en L) rekende ook nu weer af met de beide Sparta-lopers Weverling en Jansen, al dient gezegd te worden dat de overwinning hem niet kwam aanwaaien. De 3000 meter voor C- en D-klassers ging naar Mallon, die tus sen start en finish ditmaal de lakens uitdeelde en dat beheerst deed. Dit relaas zou niet volledig zijn, zon der de naam van de Wassenarse vereni ging WIK, die zoals vanouds voor een goed verzorgde atletiekmiddag zorgde. UITSLAGEN: 6000 meter: 1. De Haas 18.39,6; 2. Evers (Celebes) 18.53.8; 3. Skliba <LDA) 18.58,-; 4. R.W. Verkade (AAV '36) 18.58,8; 5. T. Stolk (Gouda) 19.02.5; 6. Koster (Trekvogels) 19.07.3. Clubkampioenschap Senioren: Gouda. 3000 meter A junioren: 1. Van Leeu wen 9.23.8; 2. Hoope 9.34.2; 3. Brandt 1.38.1; 4. Reissenweber (AV '40). Bynummers: 3000 meter C- en D- lassers: 1. Mallon (Olympia-Gouda) 9.25,1 (C); 2. Mulder (AAV '36) 9.28.2 (D>; 3. Van Wijk (Gouda) 9.35.6 <D>. 2000 meter jun. B: Duyvestein 6.22.-; Weverling (Sparta) 6.23.8; Jansen (Spar ta) 6.27.2. 1000 meter jun. C: D. v. d. Helm (AAV *36)2. K. van der Linden (AAA) 3.28.6. De winnaar van de KNVB-zaterdag beker 1959 het inmiddels naar de derdeklas gedegradeerde ARC heeft zaterdag in Den Haag tegen de vierde klasser Die Haghe de eerste beker ronde niet kunnen overleven. Met S2 moeten de roodzwarte Alphenaren het hoofd buigen. Een uur lang zag het er naar uit, dat de xoinst mee zou gaan naar de Rijn. Toen zakte de sterk ver jongde ARC-ploeg als een kaarten huisje in elkaar. Niet alleen konden de Hagenaars de opgelopen 0—2 achter stand wegwerken, doch doelman Hor ze moest zelfs het winnende Haagse doel punt uit de touwen gaan halen. Lisser Boys daarentegen verraste vriend en vijand, maar nog meer het pas naar de tweede klas gepromoveerde IJmuiden door deze badplaatsbewoners met een 5—1 nederlaag naar huis te sturen. Monderiaan opende de score, maar het werd weer gelijk. Daarna lie pen de Boys voor de rust door Imanse <2x) en Broekhuizen uit tot een 41 voorsprong, welke na de thee door Gijs Hagen nog vergroot werd tot 5—1. Quick Boys heeft uiteraard in Oude Wetering geen moeite gehad met SVOW Een doelpunt van Arie v. d. Oever vorm de de ouverture tot een doelpunten- feest. De treffers vielen met de regel maat van een klok en toen de scheids rechter voor de laatste maal floot was doelman Hoegendijkhof in totaal zeven maal naar het net geweest. Viermaal verlengd GWS en Be Fair hadden een verlen ging van viermaal 71è minuut en een serie strafschoppen nodig om uit te ma ken, wie naar de volgende ronde mocht. Het was tenslotte GWS, dat het dan in Rotterdam tegen Zwart Wit zal moeten opnemen. Van der Heuvel en Frans van Kesteren scoorden in de normale speel tijd voor de Sassemers, maar ook Be Fair kwam tot twee treffers. Vier ver lengingen brachten geen doelpunten. Dus strafschoppen. Doelman Ter Beek stopte er twee van de vijf en toen GWS er dus vier benut had was het pleit be slecht. Ter Leede won in Sassenhem vrij ge makkelijk met 31 van het Haagse Omas. Het was een harde, doch niet on sportieve wedstrijd. Bij de rust was de stand nog gelijk (11), daarna bezegel - dende de roodgelen hun overmacht met twee verdiende doelpunten. Het publiek zorgde voor een onplezie rig en onbehoorlijk slot. De Hagenaars speelden inderdaad hard, maar dat is nog geen excuus voor de rake klappen, die men na afloop meende te moeten uitdelen. De politie moest zelfs ingrijpen en een aantal heethoofden met stevige hand verwijderen. De Haagse rechtsbui ten Langedijk kreeg bij dit onverkwik kelijke incident nog een flinke tik met een stok. Jammer, dat dit gebeurde. En dat, terwijl de ploegen afspraken voor de nieuwe competitie nog een vriendschappelijke ontmoeting te spelen met een gezellig onderonsje van de beide ploegen vooraf Oegstgeest gewipt De roodgelen werden door een 02 nederlaag tegen de derde klasser HBSS uit de bekerstrijd gewipt. Toch kan Oegstgeest op een bijzonder goede wed strijd terugzien en heeft de Schiedam mers uitstekend partij gegeven. In de eerste helft was de thuisclub beslist méér aanvallend, doch de in fantas tische stijl keepende HBSS-doelman redde enkele malen geholpen door het houtwerk zijn ploeg toen voor een Nationale tafeltenniskampioenschappen Agnes Simon ongenaakbaar bij de dames Kampioen is hij niet geworden. In de finale van het heren-enkel- spel was hij zelfs kansloos tegen het natuurtalent Bert Onnes, maar Jan Hogendoorn is de man ge weest, die door zijn onverzettelijk volhouden, de strijd om de natio nale tafeltennistitels aantrekkelijk heeft gemaakt. Toegegeven, de Wibo-speler heeft een weinig aantrekkelijke stijl, maar wat hij deze zondag in het Krelage-huis te Haarlem onder het felle licht der televisie-schijn werpers presteerde was van hoge klas. Niet echter zijn spel in de eindstrijd tegen Onnes. Toen was de Hagenaar na zijn slopende duels tegen Hoefnagel, Kenter en Schoofs te vermoeid om in de eerste twee games tot goed tegenspel te komen, maar wel in de halve finale tegen Frans Schoofs. Het was een partij rijk aan sensatie. Schoofs had de eerste game. zoals verwacht gewonnen (2117). maar nadien bood Hogendoorn zo taai tegenstand dat de wekker drie maal afliep bij een gelijke stand: 1919 AGNES SIMON achterstand. Tien minuten na de thee namen de bezoekers door hun midvoor de leiding: het keiharde schot was on houdbaar voor doelman Hillebrand Een verdedigingsfoutje stelde HBSS in staat een kwartiertje later wederom door de midvoor met een kopbal 02 te scoren. Oegstgeest dat uitstekend bleef doorgaan had echter véél pech en zag enkele goede schoten o.a. van Jansen door het houtwerk gekeerd. Zo zege vierde een technisch wel beter HBSS verdiend over een enthousiast Oegst geest, dat zonder stopper v. d. Voort uitkwam. 5—5, 77. De laatste maal, nadat Ho gendoorn met felle smashes een achter stand van twee punten had ingelopen. Bij de strijd om het beslissende punt had de Hagenaar de sterkste zenuwen. Hij won met 1721, 2019, 65, en 87. In de direct daarna gespeelde finale tegen Onnes, die in de drie games van de „rock and rollende" tafeltennisser Paul Gimbel had gewonnen, kon Jan Hogendoorn niet meer. Hij had het van tevoren gezegd: „Onnes zal me laten lopen tot ik niet meer kan". En zo gebeurde het, al dient te worden gezegd, dat ook een frisse Hogendoorn of welke Nederlandse topspeler dan ook, tegen een Onnes in deze vorm geen schijn van kans zou hebben ge had. Met 21—10, 21—13, 12—21 en 21—15 was het pleit beslecht: Onnes had zijn titel die hij vorig jaar in Delft won, met een jaar geprolongeerd. AGNES SIMON Minstens even sterk, ja zelfs nog ster ker domineerde Agnes Simon-Almasi bij de dames. Geen enkele game behoefde de ex-Hongaarse af te staan. Haar te genstandsters mochten zelfs blij zijn als ze in één game tien punten bemach tigden. Ook Ursula Artz, die sinds het vorig jaar aanmerkelijk aan kracht heeft gewonnen, kon tegen de uiterst scherp getrokken slagen van de Rotter damse niet op. In de finale verloor dit Haagse meisje van Agnes Simon met 6—21. 13—21 en 14—21. Geheel volgens de verwachting prolongeerden Agnes Simon en Bert Onnes hun titel in het gemengd dubbelspel en samen met Ur sula Artz won de echtgenote van de Ne derlandse bondscoach de finale van het damesdubbelspel. Ook Bert Onnes zege vierde driemaal. Met Frans Schoofs was hij ongenaakbaar in de eindstrijd van het herendubbelspel, zodat alle kam pioenen en kampioenscomibinaties van de wedstrijden in Delft, in Haarlem hun titels behielden. Zaterdagvoetbal 4e-klasse A: Semper AltiusVWS 13; Spirit- Katwijk 21. ZATERDAGBEKER Voorronde: Lisser BoysIJmuiden 51; Die Haghe—ARC 3—2; SVOW—Quick Boys 0—7; GWS—Be Fair 2—2; Oegstgeest— HBSS 0—2. Ie ronde: Ter LeedeOrnas 31. ATLETIEK Nieuw wereldrecord kogelstoten: 19.45 m. De Amerikaan Bill Nieder heeft za terdag op een invitatiewedstrijd in Stan ford Californië met een worp van 19.456 meter het wereldrecord kogelstoten ver beterd. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot Parry O'Brien met 19.30 meter, maar een andere Ame rikaan, de jeugdige Dallas Long haalde onlangs reeds 19.38 m. Tafelten niscompetitie Door een reeks onbegrijpelijke maat regelen van het hoofdbestuur der NTTB is het verloop van de competitie in de ereklasse nu zó verregaand beïnvloed, dat de spanning opeens verwenen is. Zo- welaan de top, waar Wibo 1 zonder te spelen kampioen werd, als aan de staart, waar Scylla de dans mede door een zege op Sparta 2 ontsprong en Povac nog een kans krijgt door het spelen van degra datiewedstrijden, zijn de beslissingen thans gevallen. Bij Scylla—Sparta 2, was het vooral in het begin erg spannend. Het heeft er dan ook zeker in die eerste fase niet naar uit gezien, dat de Leidenaren, die voor het eerst in hun nieuwe zaal Hoge Morweg 12 speelden, deze moei lijke wedstrijd zouden gaan winnen. Verkerk stak de menigte een hart on der de riem, door na de eerste game ver loren te hebben d'Haenes toch duidelijk te verslaan, 1—0. Van Zoelen, die niet in een al te beste vorm stak deze avond, moest echter na drie games het hoofd buigen voor Masscini (11). De partij die Van der Laken hierna tegen Colthof speelde, bracht een maxi mum aan spanning. Uiteindelijk won de Scyllaan met 19-21, 21-19, 21-19 en dat winstpunt was een belangrijke rugge steun. Genoeg in elk geval om Van Zoe len de kracht te geven na drie slopende games tegen d'Haenes zijn enig winst punt van de avond te behalen. Toen bleek de glanzende vorm van Verkerk. De eerste game tegen Colthof ging vrij gemakkelijk, maar in de tweede kwam hij snel met 313 achter. Hij vocht echter dapper terug, kwam tot 1314 en won tenslotte via 2020 ook de tweede game, met 2422. Dat bracht de stand op 41. De Amsterdammers dachten echter nog niet aan opgeven, en daarom versloegen zij Van der Laken en Van Zoelen via resp. Masscini en Colthof (43). Aangezien de zwakste Spartaan, d'Haenes, geen verweer van betekenis kon stellen tegenover Van der Laken, en Verkerk zich ook in zijn laat ste partij tegen Masscini niet vergiste, stond de zege al vast vóór het dubbel spel gespeeld was. Van Zoelen en Van der Laken wilden ook dit punt thuis houden en versloegen Masscini en d'Haenes met 24-22, 21-13, waardoor de eindstand 73 werd en htm plaats in de ereklasse opnieuw voor een jaar behouden bleef. Uitslagen: Ereklasse: SpartaPSV 82; Bat- swingersWibo 2, 3-7; NedlloydMaas stad 64; SmashPovac 100; Scylla Sparta 2, 73. Wibo 1 18-34 Wibo 2 16-13 Smash 17-27 Sparta 2 18-12 Sparta 1 16-25 Scylla 17-11 Nedlloyd 16-24 PSV 18- 8 Batswingers 18-18 Povac 18- 4 Maasstad 18-14 Punch teruggetr. Hoofdklasse B: ElanBelcrum 73; Batswingers 2Treffers 73; Wibo 3 Elan 3-6; BelcrumTogido 0-10; Atoom Maasbree 64; DocosOTTC 55. (Elan kampioen). Overgangsklasse H: Salamanders-USV 6—3; Maasstad 3—ATTC 9—1; GEB— Milksteamers 81; Wibo 4Geb 36; DOS 2—Batswingers 3, 2—8. (Batswin gers 3 kampioen). Vierde klassers Zaterdagvoetbal Semper AltiusVWS VWS besloot de competitie met een verdiende 13 zege in Den Haag op Semper Altius. Vóór de rust was de strijd aan weerskanten van zeer slecht gehalte .In deze speelhelft namen de wolmensen" een 01 voorsprong. Het was Bink die de score openbrak. Na de thee veroorzaakte Hermsen van VWS een strafschop (hands), doch de Haagse schutter liet deze unieke kans onbenut. Even later kwam Semper Altius echter toch naast VWS. Niet voor lang, want De Graaf bracht zijn ploeg weer in win nende positie: 12. Een kwartiertje voor het einde beslisten de blauwwitten het duel definitief in hun voordeel. Een fraoie kopbal van l'Ecluse, na een voor- vol de roos: 13. SpiritKatwijk Katwijk kwam in de vijfde minuut door Spiering op 01 en had in de eer ste helft een overwicht. Maar de gevaar lijke uitvallen van de thuisclub veroor zaakten voor het Katwijk-doel moeilijke situaties. In de 38ste minuut werd het dan ook gelijk, toen doelman Boezaard zich op een hoge voorzet van Noorder- graaf verkeek. Na de rust was Spirit in de meerder heid, en kwam Katwijk, dat zich tot en kele uitvallen moest beperken, onder grote druk te staan. In de 39ste minuut schoot Ouwerkerk de gastheren op 21. Katwijk trok nog ten aanval, maar zon der succes. De data voor de wedstrijden tussen Real Madrid en Barcelona voor de halve finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker zijn nu definitief vastge steld op donderdag 21 april (in Madrid) en woensdag 28 april (in Barcelona). De nationale kampioen bandstoten, Bert Teegelaar, in actie. Voetbal in Engeland Twee bekerploegen verloren Twee van de vier nog overgebleven clubs in de strijd om de beker, Wolver hampton Wanderers en Blackburn Ro vers. moesten zaterdag in league-wed strijden het hoofd buigen. Leicester City, dat in de kwartfinales van de be- kercompetitie door de Wolves met 21 werd verslagen, nam met dezelfde cij fers revanche door doelpunten van Jim Walsh en Albert Cheesebrough. nadat Jimmy Murray de Wolves al vroeg in de wedstrijd de leiding had gegeven. Blackbum Rovers, dat drie spelers uit het bekerelftal miste, kwam wederom op Londense grond niet tot succes. Met 2—1 ging het ten onder tegen West Ham United. De twee andere halve finalisten voor de beker, Sheffield Wednesday en Aston Villa, wonnen beide, resp. van Preston North End met 43, hetgeen buiten veler verwachtingen was. en van Scunthorpe United met 21. Ondanks het gelijke spel (1—1) tegen Fulham behield het leidende Tottenham zijn voorsprong van drie punten op zijn naaste concurrenten. De uitslagen in de eerste divisie luiden: Birmingham City Bolton Wande rers 25; BurnleyArsenal 32; Chel seaBlackpool 23; Leeds United Manchester City 43: Leicester City Wolverhampton Wanderers 21; Man chester United Nottingham Forest 31; Newcastle United Luton Town 3—2; Preston North End Sheffield Wednesday 34; Tottenham Hotspur Fulham 11; West Bromwich Albion Everton 62; West Ham United Blackbum Rovers 21. BERT ONNES In totaal 45 seconden hebben de ruim 500 toeschouwers in de Dierentuin te Den Haag zaterdagavond naar superjudo ge keken. Anton Geesink, de reus uit Utrecht, had namelijk in de halve fina les tegen de derde dan kampioen Dadema uit Hilversum vijf seconden nodig om zijn tegenstander in een houd greep te krijgen. Dertig seconden duurde de knellende omarming, toen was Dade ma weer vrij man. In de finale tegen de vierde dan Hein Essink ging het nog vlugger. Tweemaal zette Geesink een worp in. Eenmaal recht, die de Eind- hovenaar aan het wankelen bracht, direct daarop volgde een daverende 6e heupworp met het linkerbeen. Tien seconden waren voldoende voor Geesink om voor de zoveelste maal de titel van Nederlands kampioen aller categorieën te veroveren. De overige uitslagen luiden: Eerste dans halve finales: H. v. Ter gouw (Utrecht) won op beslissing scheidsrechter van Chr. Veerman (Hil versum) T. Harks (Eindhoven) won met half punt van W. Groefsema (Bever wijk). Finale: T. Harks won op beslissing scheidsrechter van H. van Tergouw. Tweede dans, halve finales: W. Lamers (Eindhoven) won op beslissing scheids rechter van J. Dirks (Utrecht)G. van Doolewaard (Utrecht) won op beslissing scheidsrechter van J. Bonte (Delft). Finale: G. van Doolewaard won door houdgreep van W. Lamers. Derde dans, halve finales: H. Wolfs (Zwolle) won met half punt van I. Goederaad (Leiden)W. Dadema (Hil versum) won op beslissing scheidsrech ter van J. Rapmund (Den Haag). Finale: W. Dadema won op beslissing scheidsrechter van H. Wolfs. Vierde dans: Hein Essink (Eindhoven) werd tot winnaar verklaard aangezien de tweede man die ingeschreven had, A. Wagenaar uit Amsterdam, door ziekte verhinderd was. JUDOKAMPIOENSCHAPPEN SPORTSCHOOL LUITEN Gistermiddag werden in de Stadsge hoorzaal de Judokampioenschappen 1960 gehouden van de sportschool Luiten. Bij de jeugd C-klassers (tot en met 10 jaar) werd J. Korsuize kampioen door een overwinning in de finale op K. van Ark. In de jeugd B-klasse (11 tot en met 14 jaar) werd A. van Polanen kam pioen door de finale te winnen van N. Klink. In de A-klasse (15 tot en met 17 jaar) werd W. de Jong kampioen. Voorts werden kampioen: Senioren B. J. Aniba; Oranje banden J. van Veen; groene banden K. van Leeuwen; blauwe banden J. de Wolf. Bij het algemene schoolkampioenschap waaraan alle finalisten deelnamen, zorg de J. van der Blom voor een verrassing door in de finale te winnen voor J. de Wolf (tevoren had hij in de blauw- bandklasse van J. de Wolf verloren). Na een zeer spannende strijd werd hij terecht door de scheidsrechter als win naar aangewezen en daarmee algemeen schoolkampioen 1960. De heer Van Polanen reikte met een toepasselijk woord de bekers uit. Hockey-uitsiagen Heren eerste-klasse Be FairAmster dam 0—0; LarenHHYC 10 (Laren kampioen)TogoDeltse Stud. 10; BMHC—SCHC 2—0. Overgangsklasse A: AmersfoortAm sterdam 2 00; LeidenHilversum 0—2. Tweede-klasse CLeiden 2Tempo *34 0—2. Twee de-klasse D: BMHC 5Zuid- wijok 31; Togo 3Te Werve 31; HHYC 5—Zandvoort 2 5—1. Dames, eerste-klasseBMHCGooi 3—0. Promotie naar eerste-klasse: Voor- daanGroen Geel 01. Tweede-klasse B: Alliance 2Straw berries 02. Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden Openlngsprijs: 1. Young Bonn! B (L. J. Heyman) (1.33.9); 2. Yvonne; 3. Yardley W. Tot.: wl. f3.80, pl. f 1.60, f 1.80, f3.40, gek. f 8.20, cov. f 5.90. Kaasstadprijs: 1. XI S (B. U. de Jong) 1.34.3); 2. Xenograaf; 3. Xia Trothan. 'ot.: wl. f 4.60, pl. f 2.20, f 2.60, gek. f 10.20 cov. f 3.20. Alcmariaprljs: 1. Xalslne (J. Oosting) (1.32,-); 2. Wanda Axklt; 3. Wilna van Oranje. Tot.: wl. f3.30, pl. fl .80. f2.50, gek. f8,-, cov. f3.60. Vlctrixprijs voor amateurrijders1. Ti tus Saint (C. H. Berglsch( (1.32.5); 2. Uppsala Pluto; 3. Vlollna Norton. Tot.: wl. f2.30, pl. f 1.50, f 1.80, gek.è f 8.40, cov. f3.—. Waagprljs: 1. Xavero (L. J. Vlaar) (1.32.-): 2. Wielewaal S; 3. X. Signal. Tot.: wl. f 14.30, pl. f2,80. f 1.80, f 1.60, gek. f 30.40, cov. f 5.70. Kaasmarktprijs: 1. Velduil S (J. Oos ting) (1.27.2); 2. Vlte Hollandia; 3. Vera HoÏÏandla. Tot.: wl. f2.50, pl. f 1.70, f5.40. gek. f 13.90, cov. f7.60. Den Houtprljs: 1. Enterprise (M. Ver gay) (1.25); 2. New Spencer; 3. Q. Bas- com. Tot.: wl. f4.10, pl. f 1.40, f 1.30, f 1.40 gek. f 8.30, cov. f 3.80. Singelprys: 1. Vrijbuiter (P. M. Smit) (1.28.2); 2. Valmlkl; 3. Trixy. Tot.: wl. f4.80, pl. f2,—, f4,—, f 1.70, gek. f 11.70. cov. f 12.70. MolenpriJs: 1. Wilster S (J Wagenaar Jr) (1.28.4); 2. Xlphon L; 3. Tea. Tot.: wi. f2.70, pl. f 1.40, f 1.60, f 1.70, gek. f4.90, cov. f 5.50. Totallsatoromzet f 133.935,

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 12