Voorschoten haalde vol vreugde burgemeester L. de Kool binnen Zeer hartelijke begroeting en plechtige installatie en Krediet voor 5 mei-vieriiiw verbetering bos Oud Poelgeest Verbeteringen zwembad even Kerkelijk L ZATERDAG 19 MAART 1960 Vanochtend waaide aan de grens van de gemeente Voorschoten aan de Veurseweg de gemeentevlag. De nieuwe burgemeester kwam! Om half elf werd de nieuwe eerste burger van Voorschoten met zijn echt genote en kinderen op die plek begroet door de beide wethouders en de gemeentesecretaris, waarna de heer De Kool in de auto van het college overstapte om daarin zijn nieuwe gemeente binnen te rijden. Bij de Papelaan voegde de Rijvereniging ..Koningin Emma" zich bij deze stoet, die langzaam verder ging naar het Cultureel Centrum, waar de officiële installatie plaats vond. Na het uitspreken van het ambts gebed gaf loco-burgemeester wethouder G. Schrama aan de gemeente secretaris gelegenheid het Koninklijk Besluit van de benoeming van de heer L. de Kool tot burgemeester van Voorschoten met ingang van 16 maart 1960 voor te lezen. De heer Schrama sprak de nieuwe bur gemeester daarna toe namens de raad. het college van B. en W. en alle inwoners van Voorschoten. Daarnaast zullen voor het voortbe staan van deze gemeente in haar huidige vorm uiterst belangrijke vraagstukken tot een oplossing dienen te worden ge bracht. Ook naar diegenen, die over weinige jaren gereed dienen te staan de taak der ouderen over te nemen, zou de speciale belangstelling van de nieuwe burgemees ter uitgaan. Spr. verklaarde gaarne, dat hij zijner zijds niets zou nalaten wat tot het be vorderen van goede onderlinge verhou dingen kan dienen. Objectief In zijn ambt zou spreker zich strikt objectief willen gedragen en geen groep of richting bevoorrechten. „Ik heb er steeds naar gestreefd de mening van anderen met respect tegemoet te treden en zal dit ook in uw midden by voort- duur proberen", aldus burgemeester De Kool. De nieuwe burgemeester getuigde ver volgens van zijn waardering voor het werk van de beide wethouders en in het Medische dienst Warmond: dokter Bots, Voorhout, tel. 02532—7393 Voorschoten: dokter Tonino, Voorstr. 23, tel. 2493. Wijkverpleging: Gezond- centrum, tel. 2177. Wassenaar: dokter J. A. J. Paulides, Van Zuylen van Nijeveltstraat 42, tel. 4561. Dokter J. H. Jaarsma, Wittenbur- gerweg 106, tel. 9676. ApotheekWassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Oegstgeest: artsen Hugenholtz sr. en jr. tel. 20390. Leiderdorp: dokter De Bruyne, Hoofd straat 8, Leiderdorp, tel. 22208. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris M. P. Kap- tein te Leiden. Huis en erf Magdalena Moonsstraat 31/31a in bod: f8.100, koper: C. J. L. Koster te Wassenaar voor f 8.100,Huis en erf Oude Vest 129 in bod: f5.300 koper: J. W. Goddün te Lei den voor f 5.300, Onze stadgenoot, de heer H. R. Ver- wers is benoemd tot lid van de examen commissie akte Lichamelijke Oefening 1960. BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT Bij onderscheidene beschikkingen van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn benoemd aan de Leidse Universiteit voor het tijdvak van (Foto L.D./Holvast) V.l.n.r. burgemeester De Kool. wethouder Dekker, mevrouw De Kool en het dochtertje van de wet houder. dat bloemen aanbood. Burgemeester zal objectief zijn ,,'t Deed mij goed deze openbare raads vergadering te kunnen openen met het ambtsgebed", aldus de loco-burgemees ter, „en ik spreek de wens uit dat Gods zegen, door mij in dat gebed gevraagd, u en uw gezin, de raadsleden en alle in woners van Voorschoten ten deel moge vallen". Erkentelijk De heer Schrama zei, dat hij erken telijk was voor de benoeming van de nieuwe burgemeester. Die erkentelijk heid, die ook blijdschap genoemd zou kunnen worden, was ontstaan bij de eerste kennismaking op 2 maart j.l., toen het college voor het eerst een bezoek in Zuidland aan de nieuwe ambtsdrager bracht. Gezien de sfeer in het burgemeesters gezin had spreker er vertrouwen in, dat de heer De Kool niet alleen burgemees ter, maar ook burgervader zou worden. Het was de heer Schrama opgevallen bij het afscheid in Zuidland, met hoe veel waardering en dank er gesproken werd over de burgervader. In de afge lopen 13 jaar is er in die gemeente veel en groot werk verricht. „Ik twijfel er niet aan", aldus loco burgemeester Schrama, „of u zult ook aan deze gemeente uw beste krachten willen geven". Spreker verzekerde hem, dat hij zo goed mogelijk zou worden bij gestaan door de overige leden van het college en de gehele raad. De heer Schrama ging vervolgens in het kort na, wat er onder leiding van burgemeester C. J. v. d. Hoeven tot stand was gekomen. Vooral de bouw van on geveer 1400 woningen, vier 8-klassige scholen, een kleuterschool en 2 ulo scholen. het Cultureel Centrum en het Gezondheidscentrum noemde spreker. Van de woningen zijn er 629 als woning wetwoningen gebouwd, 326 als premie woningen en 457 in de vrije sector. Bo vendien zijn thans nog 240 woningen in aanbouw. Toch mocht burgemeester De Kool niet de indruk krijgen, dat het meeste werk gedaan is. Niets is namelijk minder waar. De woningnood is nog heel groot. „Uw eerste taak zal zijn deze nood zo veel mogelijk tot een minimum te be perken". Met liefde had spreker op 16 oktober het loco-burgemeesterschap aanvaard en hij bracht dank aan allen, die hem in deze ruim 5 maanden hebben bijgestaan. Grote overgang Voor mevrouw De Kool en de kinderen zou de overgang naar Voorschoten wel groot zijn, dacht de heer Schrama, daar zij afscheid moesten nemen van veel vrienden en kennissen, maar spreker vertrouwde, dat zij die hier in Voor schoten wel weer zouden vinden. „Het is van grote betekenis, dat de echtgenote van de eerste burger van een gemeente zich thuis voelt in die gemeen te en met de bevolking meeleeft om op deze wjjze de zware taak van haar man te helpen verlichten". Geïnstalleerd De heer Schrama besloot zijn rede met: „Ik hoop, dat u met veel liefde en tevredenheid uw werk in Voorschoten zult verrichten. Moge het u gegeven zijn vele jaren in goede gezondheid de be langen van onze gemeente te dienen en moge Gods zegen op uw werk rusten. Hiermede verklaar ik u geïnstalleerd als burgemeester van Voorschoten". Toen de loco-burgemeester de fraaie ambtsketen, een produkt van Voorscho- tens zilversmeedwerk, de nieuwe burge meester omgehangen had, sprak burge meester De Kool. Na de gebruikelijke dankwoorden je gens de Koningin en de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, die deze ochtend vertegenwoordigd werd door mr. Dinger, chef kabinet, gaf bur gemeester De Kool een uiteenzetting van zijn opvatting over het burgemees terschap. (Foto L.D./Holvast) Nog een foto van het echtpaar De Kool. dat o.m. begroet werd door wethouder Dekker en zijn dochtertje. Aanslag De sterke ontwikkeling van het gehele leven heeft een zware aanslag gepleegd op de magistraten van de „oude school", zo sterk zelfs, dat het gevaar van een „moderne manager" werd opgeroepen. De manager-burgemeester moge in be paalde opzichten in de hedendaagse structuur een voor velen aantrekkelijke figuur zijn, hij moge voor zijn grote mo biliteit worden geprezen en zich de mo derne industrieel ten voorbeeld stellen, het gevaar dat dreigt ligt in het alge meen menselfjk vlak. Hij wil wel burger vader zijn, maar de tijd om te luisteren is hem te duur .Hij wil een vlot bestuur der zijn, maar raakt hoe langer hoe meer van de bestuurden verwijderd Na uitspraken aangehaald te hebben van mr. F. J. van Lanschot en dr. Clau dius Prinsen, welke laatste gericht wa ren op de typering van „wijsheid, gene genheid, moed en rechtvaardigheid", waarbij woorden van Thomas van Aqui no en Socrates werden geciteerd, merkte spr. op, dat hij reeds kennis had mogen nemen van problemen, die z.i. van ho gere orde zijn dan die der techniek van het gemeentelijk bestel. Daarbij doelde spr .in het bijzonder op het bevorderen, mogelijk zelf aankweken ,van gemeen schapszin. bijzonder voor het rustige, van levens wijsheid getuigende optreden van di loco-burgemeester. Spr. sprak zijn vertrouwen uit, dat de gemeentesecretaris zich zou doen ken nen als een bekwaam en toegewijd me dewerker, evenals trouwens de dienst hoofden en allen, die, welke rang ook, tot de laagste toe. bekleden. Van ieder wordt een volledige inzet van de persoon verwacht. Zegen afsmeken Burgemeester De Kool besloot met de woorden: „Het is onze overtuiging, dat God, die ons leven bestuurt, onze weg naar deze mooie, door haar ligging zo aantrekkelijke en van leven bruisende gemeente heeft geleid. Wy bidden Hem, zoals wij dat bij het begin dezer bijeen komst hebben gedaan, om Zijn Zegen over het werk, dat ons wacht". Na deze rede spraken de fractievoor zitters uit de gemeenteraad en de ge meentesecretaris. Op deze toespraken en op de woorden, die na de vergadering door verschillende aanwezigen werden gesproken komen wij maandag nader terug. Bü de ontvangst waren o.m. aanwezig de oud-burgemeester van Voorschoten v. d. Hoeven en de burgemeesters van Leiden, Leiderdorp en Zoeterwoude. STADSNIEUWS Auto-duw-trek tocht Den Haag-Amslerdain Trekt hedenavond om zeven uur door Leiden Zoals bekend geeft de minister van Verkeer en Waterstaat, onze stadgenoot de heer H. A. Korthals, hedenmiddag op de Lange Vy verberg te Den Haag in het kader van de „Doe Open-actie" het startschot voor de auto-duw-trektocht Den HaagAmsterdam. De ouderwetse auto, die niet meer op eigen kracht kan <ryden. zal door twee jongelui worden getrokken en door een jongeman worden geduwd, terwül een vierde achter het stuur zal plaats ne men. Zy zullen op gezette tyden el- kaars taak overnemen en naar verwacht wordt des avonds om half twaalf in Sassenheim arriveren, waar overnacht zal worden. Zondag zal de tocht naar Amsterdam worden voortgezet. Op zijn tocht naar Amsterdam zal de auto ook Leiden aandoen. Hedenavond om circa zeven uur wordt het .transport' komende uit de richting Voorschoten bij de spoorwegovergang in de Heren straat verwacht. Hier staat Jong K. en G. klaar om voor een feestelijke intocht te zorgen. De route loopt via de Herenstraat, j bij de faculteit derj letteren en wysbe- Doezastraat en Rapenburg naar De Gy- j| zelaarsbank waar K. en G. weer af marcheert en verder via Prinsesse- kade. kort Rapenburg. Turfmarkt (langc molen De Valk), Rijnsburgersingel, Haarlemmertcekvaart naar Sassenheim. Tijdens de route door Leiden zal een aantal leerlingen van de HBS voor Meisjes „sleuteltjes" voor deze actie verkopen. Expositie dagelijks leven der Grieken en Romeinen In het Gemeentemuseum te Den Haag werd door wethouder J. van Zwyndreet een expositie geopend over het dagelyks leven by de oude Grieken en Romeinen. Aan de inrichting van deze tentoonstel ling is medewerking verleend door de directeur van het Rijksmuseum voor Oudheden te Leiden, dr. A. Klaasens. De expositie, die tot 9 mei geopend is. biedt een levendig beeld van de oude bescha vingen, dat vooral een grote didactische waarde heeft doordat in velerlei opzicht een vergelijking met het huidige leven in onze eigen maa-tschappy mogelyk is gemaakt. Ontploffing in badkamer Bij de familie Warring aan de Haar lemmerweg 6 heeft zich gistermiddag omstreeks halfvier een ontploffing voor gedaan. De explosie heeft plaats gehad in de op de tweede etage van het per ceel gelegen badkamer. Een drie metei lange soheidingsmuur tussen badkamer en kinderkamer, werd totaal vernield. Bovendien sprongen vele ruiten in de percelen 7 en 3. Over de juiste oorzaak is nog mets bekend. Men vermoedt, dat van een gaskachel, welke in de badkamer stond, de slang is los geraakt. Het gas stroomde daardoor de badkamer binnen en werd ontstoken door de spaarvlam van een geiser. Niemand werd gewond ACADEMISCHE EXAMENS. Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht d* heren A. H. Huibregtsen (Rotterdam; P. Verkade (Den Haag) en L. C. de Oude (Rotterdam); kand. ex. Engelse taal- en letterkunde mej. C. H. Heek- man (Den Haag); kand. ex. Chinese taal- en letterkunde mej. Loe Gwat Jong (Brussel); doet. ex. Franse taai en letterkunde mej. M G Hoveijn (Goes): semi-artsex. de heren J. j. Hei - en J J van Leeuwen 'Voorschoten)artsex. de heren A v d Berg (Scheveningen). H. v d. B-oek (Oegstgeest) en I. Spodek (USA) Arjos kreeg antwoord op de vraag: „Wat is cultuur" In één der lokalen achter de Geref. Kerk vergaderde gisteravond de ARJOS, ditmaal onder leiding van de heer H. v. d. Ploeg. Spreekster voor deze avond as mej. M. Hövig over „Cultuur". Mej. Hövig stelde, dat alles wat boven het minimale bestaanspeil uitgaat tot cultuur gerekend kan worden, büv. kunst, religie, wüsbegeerte, sport. Cul tuur noemde spreekster de reactie van de mens op de natuur. Daar waar de mens handelend, scheppend optreedt, kan men spreken van cultuur. Factoren van invloed op de cultuur noemde spreekster de regeringsvorm, de religie, maatschappelüke en economische omstandigheden, het klimaat en de geest van de tyd. Sport neemt tegenwoordig een grote plaats in. zowel de ideële als de wed strijdsport. Tenslotte zei mej. Hovig, dat ook ln de wedstrijdsport een alzijdige li chaamsoefening op de voorgrond staat en zü noemde alle takken van sport voor de lichamelyke en geeste- lyke ontwikkeling van de mens van zeer grote betekenis. OEGSTGEEST Twee jubilea De firmanten van de Internationale -on ——Ti mei i-'e urmamvn van ue ïin-rinauuiiaic 1 mei 1960 tot en met 30 april 1961 tot T ond„rnpm|n (a j VIn der wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse Luyt Zn de heren j yan d„ Luyt geerte dr. H. W. Pleket; voor het tydvak van 19 januari 1960 tot en met 31 jan. 1961 tot wetenschappelijk ambtenaar voor de biofysica de heer W. J. Vreden- berg; en gerekend van 1 januari 1960, tot wetenschappelyk hoofdambtenaar A in vaste dienst voor de inwendige ge neeskunde, de heer L. Kuenen, thans wetenschappelyk hoofdambtenaar. Filmavond Het reisbureau Lissone Lindeman organiseerde gisteren wederom een film avond. speciaal voor hen die plannen hebben te emigreren en voor ouders die een bezoekreis wensen te maken. Een zeer goed bezette zaal van Den Burcht luiterde aandachtig naar de inleidende woorden van de heer J. Ii. Koch, directeur van het Leidse kamooi* van Lissone Lindeman. Scheepvaart en Luchtvaart zetten hun beste beentje voor om nu toch ook voor de zeer belangrijk groeiende categorie bezoekers lagere retourtarieven vast to stellen, want naarmate er emigranten vertrokken zijn, neemt het aantal be- zoekreizen toe. Het is er helaas niet gemakkelijker op geworden alvorens men op de boot of in het vliegtuig kan stappen en de heer Koch adviseerde dan ook voor derge lijke reizen altijd de passage- en reis bureaus in te schakelen. Het publiek genoot daarna van prach tige kleurenfilms over Australië, de be kende Lissone Lindeman kleurenfilm ,Zon en Zee" en Amerika. Uitgebreide agenda raad Oegstgeest In de raadsvergadering van 23 maart a.s. komt o.m. aan de orde een voorstel van B. en W. tot het verlenen van een krediet voor de 5 mei-viering. Deze lustrumviering zal onder auspiciën van de Oranjevereniging plaats vinden. B. en W. hebben met de O.V. overleg gepleegd. Daar nog verschillende onderhan delingen lopen over het optreden van medewerkers, kan de O.V. nog geen ge detailleerde plannen mededelen. Aan de voorbereiding wordt echter gewerkt. Reeds Is overeengekomen, dat aan de jeugd van de hoogste twee klassen der lagere en van de laagste twee klassen der middelbare en de v.g.I.o.-scholen in de gemeente het boekje „Volk in verdrukking en verzet" zal worden uitgereikt. Dit boekje wordt onder aanbeveling van het „Nationaal Comité" uitgegeven. De commissie voor de financiën en het onderwijs heeft B. en W. geadviseerd het volgende krediet voor de feestviering beschikbaar te stellen en wel uit het fonds, dat na de oorlog is ontstaan door terugbetaling van een vergoeding i.v.m. brand in de Toorenveltstraat (de ver goeding was door de bezetter by een ge bracht door het opleggen van een boete aan de inwoners van Oegstgeest)Dit fonds is groot f 3342.40. Voorts zullen gelden beschikbaar worden gesteld uit een klein fonds, dat in 1958 bekend is geworden door mededeling van de Rijks postspaarbank, dat er bij deze instelling een tegoed bestond op naam van de ge meente van byna 30 jaren oud. Waar voor dit bedrag oorspronkelyk bestemd is geweest kon niet meer worden nage gaan. Met de rente is dit fonds thans groot ca. f. 350. Voorts worden gelden uit de gewone dienst voor het jaar 1960 beschikbaar gesteld ten bedrage van f 1000. Tot zover het advies van de financiële commissie. B. en W. willen dit bedrag voor de Oranjevereniging aan de Hoge Mors voor de feestviering in dat deel der gemeente verhogen met f. 250. In november 1959 heeft de gemeente zich garant verklaard voor rente en af lossing van een geldlening aan te gaan door het bestuur van het Wit-Gele Kruis groot f. 35.000 voor de aankoop van een pand aan de Piet Heinlaan, dat bestemd is als tweede wykgebouw. Voor de verbouwing en inrichting, waarvoor een begroting tot een bedrag van f. 6.800 is overlegd, vroeg het bestuur een extra subsidie van f. 5000. De rest zou uit het reservefonds, dat in die tyd f. 2000 groot was, worden geput. Nadat het bestuur erop was gewezen, dat het niet gebrul- kelyk is voor kapitaalsuitgaven bydra- gen a fonds perdu te verstrekken, ver ving het zijn verzoek door een aanvrage groot f. 1250. Nadat B. en W. het be stuur hadden verzocht mede te delen of de extra inkomsten uit de entgemeen schap, die de kruisverenigingen de laat ste jaren genieten, niet kunnen worden gebruikt voor de verbouw van het nieu we wykgebouw, heeft het bestuur een nieuw verzoek ingediend om in plaats van het gevraagde subsidie van f. 1250 een bedrag van f. 750 te willen verlenen. B. en W. stellen nu voor het bedrag van f. 750 als extra subsidie voor het jaar I960 te verlenen onder voorbehoud, dat na afloop van het jaar blykt, dat dit bedrag nodig is om een sluitende exploi tatie te krygen Bos Oud-Poelgeest By de begrotingsbehandeling hadden B. en W. reeds meegedeeld, dat met het Staatsbosbeheer overleg gaande was in zake de verbetering van het bos Oud- Poelgeest. Het Staatsbosbeheer heeft over de herbeplanting van het bos voor wat betreft de in 1960 uit te voeren werkzaamheden uitvoerige adviezen ge geven. De bedoeling is voor aankoop van het nodige plantmateriaal een krediet van f. 2500 beschikbaar te stellen en dit bedrag niet, zoals aanvankelük was ge dacht, op de kapitaal-dienst te brengen, maar op de gewone dienst. De algehele vernieuwing van het bos zal in een periode van 5 k 6 jaren plaats vinden. Warmonderhekbrug De straatverlichting tussen de Leebrug en de Warmonderhekbrug is onvoldoen- Medewerking is gevraagd van Leiden van verbetering van de ver- üoiiïl navolging van de gedragslijn welke de provincie in dergelyke gevallen pleegt te volgen is Leiden bereid een maximum-bydrage van 50% in de kosten akkoord0611' B' W gaan hiermee Brug Rhijnhofweg Naar bü onderzoek gebleken is, dient va,n .de bru& in de Rhün- hofweg dringend hersteld te worden, aangezien dit bü de vleugelmuren in een slechte staat verkeert. Deze vleugel muren vertonen de neiging om van de brug af te scheuren. De brug zelf ver- keert over het algemeen nog in behoor lijke toestand. Voorgesteld wordt voor de ""^werkzaamheden een krediet van f. 1000 beschikbaar te stellen Destüds werd besloten tot het instellen van een procedure ter verkrüging door ^"kfisening van de gronden nabü de Wyttenbachweg, van de heer Th J Lubbe. Nadien zün de onderhandelingen ten einde door overleg deze gronden in bezit te krügen, voortgezet. Overeen stemming is nog niet verkregen. Onaf- hankelük hiervan is het thans echter gewenst op korte termün over de gron den te kunnen beschikken. Voorge steld wordt tot het vorderen van de voorlopige inbezitneming van de te ont eigenen gronden. In overleg met de Stichting Oud- Poelgeest zal de huurprüs van het kasteel met ingang van 1 juli 1960 op i. 3420 per jaar worden gesteld FONDSVORMING Het Verificatiebureau der Vereniging van Nederlandsche Gemeenten heeft aangedrongen op verhoging van de bij drage aan het fonds voor uitbreiding der gemeente tot f. 3 k f. 4 per m2 grond, die verkocht wordt. B. en W. hebben aanvankelük gemeend zich hiertegen te moeten verzetten uit vrees, dat dit tot te hoge verkoopprüzen voor de gronden zou leiden. Nu evenwel de kostprüsberekening voor het uitbreidingsplan is herzien en blükt, dat incalculatie van een büdrage van f. 3 per m2 niet tot onredelijk hoge prüzen heeft geleid, menen B. en W. aan de wens van het Verificatiebureau te moeten voldoen. Er wordt op gewezen dat deze verhoging niet zonder meer zal leiden tot verhoging van alle verkoop prüzen der gronden met f. 3 per m2. Aanvankelük waren toch alle kosten van aanleg van plantsoenen in het uitbrei dingsplan in de kostprüsberekening op genomen. Nu bü de herziening der kost prüsberekening een büdrage van f. 3 is gecalculeerd zün daartegenover de kos ten van alle grotere plantsoenen uit de kostprüsberekening gelaten met de be doeling om deze aanleg te bekostigen uit het door de bijdrage van f. 3 te vormen fonds. Voorgesteld wordt om de heer S. van Geldere aan te stellen als vakonderwü- zer voor het büzonder gymnastiekonder- wüs in vaste dienst. LEIDERDORP Jaarvergadering „De Does" Op de gisteravond in het Dorpshuis gehouden jaarvergadering van de Zwem- en Polovereniging „De Does" kon de voorzitter, de heer H. v. d. Horst een zeer optimistisch geluid laten ho ren. Hü memoreerde het buitengewoon gunstig seizoen van het vorig jaar waar door de inkomsten stegen van f25.000 in 1958 tot f. 40.000 in 1959, een toename van 60% hetgeen buitengewoon hoog is in vergelü'king met andere zwembaden waar dit percentage plm. 20% bedroeg. Het buitengewoon grote bezoek vergde ook een grote inspanning van het perso neel. Hoewel het zwembad niet op zo'n enorm bezoek is berekend, zün er geen moeilü'kheden geweest, mede door de medewerking van de bezoekers. Aan sluitend hierop onthulde de voorzitter de plannen voor de toekomst betreffen de de uitbreiding van het zwembad met een 50 m.-bad met kuip, dus uitslluitend voor geoefende zwemmers. Het bestaan de bad zal dan geheel ten goede komen voor ongeoefende zwemmers en daar voor geschikt gemaakt worden. Ook de kleedgelegenheid zal aanmerkelük uit gebreid worden terwül er voorts nog na dere voorzieningen zullen worden getrof fen. Deze plannen, welke besproken zün met de architect van het zwembad heb ben de volledige instemming van B. en W. Het bestuur zal alle mogelüke moei te doen om deze plannen te realiseren, Voor het komende seizoen zün er ook weer nieuwe verbeteringen aangebracht, o.a. uitbreiding van de fietsenstalling., nieuwe springplanken, terwül het bad een grote onderhoudsbeurt heeft gehad. Het jaarverslag van de secretaresse, mej. M. v. d. Voort, meldde over het af gelopen jaar: oprichting van de Sport vereniging De Kleine Does. het school zwemmen en instelling van een sport middag voor de leden. De belangstelling voor het zwembad komt het beste tot uiting in de cüfers betreffende het bezoek. Zo werden in 1959 uitgereikt 409 gezinsabonnementen tegen 249 in 1958; 1682 persoonbjke abonnementen, in 1958 964; verkoop losse kaarten 43.480, in 1958 16.000: les- kaarten 188, in 1958 150; het school zwemmen nam toe van 533 kinderen in 1958 tot 632 in 1959. Bij de bestuursverkiezing werden bü acclamatie gekozen de heer v. d. Reü- den die aftredend was, de heer Th. J. S Welling, die de heer Rens als penning meester zal opvolgen, daar laa-tstgenoem. de wegens vertrek naar elders zün func tie ter beschikking moest stellen. De heer v. d. Reüden gaf een overzicht van De Kleine Does. Begonnen met 30, telt de vereniging nu reeds 84 leden. Aangeslo ten bij de KNZB is de Kleine Does ook reeds in competitieverband uitgekomen en hebben meerdere leden met succes aan prestatietochten deelgenomen. Ook hu sprak zün waardering uit voor de heer Lans, die als trainer optreedt voor de vereniging. NCVB bracht bezoek aan het oude Italië In het jeugdgebouw aan de Eikenlaan hield de N.C.V.B. gisteravond weer haar drukbezochte maandelükse verga dering. De presidente, mevrouw Bleich- rodt," hield eerst een korte meditatie naar aanleiding van de tekst uit Rom. 8; „zo God vóór ons is, wie zal tegen ons zün". De heer en mevrouw Olff uit Rüswük lieten de aanwezigen met woord, beeld, muziek en declamatie meebeleven hoe zü Italië hebben gezien. Daarbü is wel gebleken, dat de heer Olff een grote kennis heeft van het oude Italië en zün geschiedenis, want bü de prachtige dia's gaf hü een leerzame toelichting. In de pauze werd gecollecteerd voor 4xZN, en deze collecte bracht f 59.60 op. Er meldden zich weer 4 nieuwe leden, zodat nu 141 dames lid zün van deze. pas twee Jaar geleden opgerichtte afdeling. jr. en M. van der Luyt, zün op 2 april a.s. respectievelük 5 en 40 jaar aan het bedryf verbonden. Naar aanleiding van deze jubilea wordt een receptie gehouden op zater dag 2 april van 1517 uur in Hotel Het Witte Huis". Bazaar voor „Doe Open" Jongeren van de zaterdagavond- instuif houden vandaag in samenwer king met de clubs van de Herv. Jeugd raad en de Geref. Evangelisatie-com missie in gebouw Irene" een bazaar Een en ander in het kader van de .Doe Open"-actie. De jongelui, allen in de leeftyd van 14 tot 18 jaar, zorgen ervoor, dat het op deze bazaar niel aan gezelligheid ontbreekt, 's Middags an 3 tot 6 uur en 's avonds van 7 tof 10.30 uur kan men er terecht. KERKDIENSTEN Herv. Gem. (Groene Kerk) 10.30 u. ds. G. F. Callenbach; (Pauluskerk) 10 u. ds. B. C. Visser en ds. H. A. C. Hildering, afscheid zr. Janknegt; 7 u. ds. B. C. Visser; (Hoge Mors) 10 uur: vicaris Bons (Oegstgeest). Ver. v. Vrüz. Herv.: W. de Zwüger- kerk: 10.30 uur ds. W. J. H. Hubeek. Ger. Kerk (Mauritslaan)10 u. ds. S. A. Boonstra, uit Woerden; 5 u. ds. A. v. d. Kooy uit Woerden. Ger. Kerk (vrygemaakt)W. de Zw. kerk: 8.30 u. ds. L. Brands; 3 uur ds. W. G. de Visser, uit Leiden. ZOETERWOUDE Oranjevereniging besprak komende bevrijdingsfeest De Oranjevereniging hield haar alge mene ledenvergadering in café Roeleven. In zün openingswoord sprak de voor zitter zün teleurstelling uit over de ge ringe opkomst van de leden. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de feesten in 1959 naar wens waren ver lopen. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat op 1 januari 1960 f. 624.95 in kas was. Bü de bestuursver kiezing werden de heren F. van Nierop en J. de Jong beiden herkozen. De voor zitter, de heer H. v. d. Berg jr., gaf daarop een overzicht van de voorgeno men feesten op 5 mei a.s. Er was con tact opgenomen met het gemeentebe stuur en men had de toezegging gekre gen, dat ter bestrüding van de kosten een extra subsidie zou worden verleend. In afwüking van vorige jaren, aldus de voorzitter, zal de bevrüdingsdag het hoogtepunt moeten worden van de vreugde. Naar aanleiding van enkele vragen of een Oranjefeest wel zou slagen als er niet een lunapark of iets dergelüks werd gehouden, merkte de voorzitter op, dat tientallen gemeenten in ons goede va derland jaarlüks een Oranjefeest vieren zonder kermis en dat al deze feesten schitterend slagen. Suggesties werden gedaan om aan de kinderfeesten büzondere aandacht te schenken en voorts sportdemonstraties. wielrennen of puzzelritten te houden. Dit alles zal het bestuur overwegen en het programma zal tüdig worden bekend gemaakt. Op een vraag van de vergadering, wat het bestuur voornemens is te doen op 4 mei, werd door het bestuur overwogen contact op te nemen met de geestelijk heid om een gezamenlüke kerkdienst te houden in de Hervormde Kerk en daar na een stille tocht naar de gedenkplaat aan het Raadhuis. GEREF. KERKEN Bedankt voor Lemmer H .Tien te NU- kerk; voor Zwartebroek-Terschuur C. van der Giessen te Tzum. BAPTISTEN GEMEENTEN Relling OUDKATHOLIEKE BISSCHOPPEN NAAR WESTMINSTER ABBEY De aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. A. Rinkel, en de bisschop van Deventer, mgr. P. J. Jans, zullen op uitnodiging van de aartsbisschop van Canterbury, op grond van de volledige kerkelüke ge meenschap tussen Anglikanen en Oud- Katholieken, op de feestdag van Maria Boodschap <25 maart), als medeconse- cratoren deelnemen aan de wüding van de nieuwe bisschop van Gibraltar. De wüding vindt plaats om 10.15 uur in de Westminster Abbey. Hoofdcon- secretor is de aartsbisschop van Can terbury- De aartsbisschop van Utrecht zal, met assistentie van de bisschop van Deven ter, dezelfde dag om 8.30 uur ln de St.- Dunstan Church, Fleetstraat te Londen, Dunstan Church. Fleetstreet te Londen, volgens de Oudkatholiekene ritus van de dragen. In de namiddag houdt de Nikaean Club ter gelegenheid van het bezoek der beide Nederlandse Oudkatholieke bis schoppen een receptie, waarbü de aarts bisschop van Canterbury als gastheer optreedt. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 19 maart Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling: Per 100 kg prei 26-81. spinazie 53-63. stoofsla 45-48, sprui ten A 60-114, Idem B 50-124, waspeen 53- 57, witlof 56-74. Per 100 stuks: Bloem kool B 55-58, Idem C 14-32. sla 6.50-14.90 Per 100 bos: Peterselie 12-21, selderij 12- 16, uien 6-25.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5