H. Janse Jnn§e Lezers schrijven Tweede Pinksterdag wederom kerkdag in lierv. classis Leiden De cijfers van minister De Pons Fit tie van deze week: De „nieuwe" Danny Kaye in gave creatie als musicus Red Nichols MAGNEET MAGNEET MAGNEET „Le clochard" MAGNEET Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 19 maart 1960 Tweede blad no. 30004 Saamhorigheid Pieterskerk en Stadsgehoorzaal te Leiden worden de centra der activiteiten Op tweede pinksterdag 1958 werd in de classis Leiden van de Hervormde Kerk een kerkdag gehouden, waaraan ongeveer 1500 personen de beste herinneringen bewaren. Het centrum van de activiteiten was toen de Pieterskerk te Leiden. Gezien het succes van twee jaar geleden, was het voor de commissie ter voorbereiding van de kerkdag nauwelijks een vraag of in 1960 wederom een dergelijke dag georganiseerd moest worden. Onder voorzitterschap van ds. P. Kloek uit Leiden besloot de commissie wederom deze taak op zich te nemen. Ook elders in het land zullen op of omstreeks Pinksteren kerk dagen worden gehouden. Het programma voor de kerkdag op tweede pinksterdag is in grote lijnen reeds bekend. Ook dit jaar zal Leiden het centrum zijn, waarheen honderden hervormden uit Katwijk en Alphen, Hillegom en Hazerswoude en alle an dere gemeenten uit de classis, zich zul len begeven. Om 8.30 uur reeds zal het Heilig Avondmaal worden gevierd in de Hooglandse Kerk. Ds. H. J. van Achter berg uit Leiden zal in deze dienst, waar toe alle kerkdagbezoekers worden uitge nodigd, voorgaan. De officiële openingsdienst z,al plaats hebben in de Pieterskerk. In deze dienst zal ds. P. J. Mackaay voorgaan. Het on derwerp voor de prediking is „Saam horigheid", welk onderwerp tevens het motto van de kerkdag is. De dienst wordt uitgezonden door het IKOR en de Wereldomroep. Kerkkoren uit Leiden en Voorschoten, benevens het Leidse Kweekschoolkoor verlenen medewerking. Nadat in de kerk koffie gedronken is spreekt dr. Frederikse uit Wassenaar over hetzelfde onderwerp als ds. Mac kaay. Hij zal het echter uit een andere gezichtshoek belichten. Er zal gelegén- heid zijn vragen te stellen. De lunchpauze wordt doorgebracht in de Stadsgehoorzaal. De Jonke Kerk leden zullen in de Foyer samenkomen. Na de lunch spreken een vertegenwoor diger van de wereldkerk en iemand die nauw betrokken is bij het werk ten bate van de vluchtelingen. Ook deze toespra ken zullen verband houden met het be grip saamhorigheid. Hun aanwezigheid reeds geeft gestalte aan dit begrip. Het culturele gedeelte dat te 3.30 uur nam. begint, heeft weer verschillende mogelijkheden: filmvertoning in de Stadsgehoorzaal, cabaret in de foyer, orgel- en hoboconcert in de Pieterskerk en een excursie naar de Hortus. De dag wordt te 5.30 uur in de Pieterskerk be sloten. Jeugdprogramma De kinderen tussen 6 en 12 jaar kun nen de tweede pinksterdag prettig door brengen in, op en om Den Burcht. Voor de 12 tot 16-jarigen wordt 's morgens een dienst gehouden in de Oost.erkerk, waarin ds. Gijsbers zal voorgaan. Verder staan er voor deze jongelui sport en spelen op het programma. Men heeft daarvoor de beschikking over de velden van het park Roomburg. Bij ongunstig weer zal men elders onderdak zoeken. Gced voorbereid De details voor deze dag zijn nog niet alle bekend en dat is ook nog niet nodig. Er wordt echter hard gewerkt aan de verdere organisatie. Inmiddels worden er in vele plaatsen in de classis kringen van gemeenteleden gehouden, die na denken en samen spreken over het kerk dagboekje „Wie oren heeft hore". Op deze wijze wordt de kerkdag goed voor bereid. Want dat is toch de bedoeling, dat de hervormden uit de classis zich verbonden weten, niet alleen aan elkaar, doch ook aan hen, die veel verder weg wonen. De kerkdag is dan de manifesta tie van de saamhorigheid. Men hoopt dat velen, zeer velen, zullen tonen zich bewust te zijn van hun verbondenheid aan elkaar. Zorg dat uw fiets in orde is! Het bevolkingsonderzoek op tuberculose REEDS 7500 PERSONEN VOOR HET TOESTEL Het bevolkingsonderzoek op tubercu lose. dat plaats vindt aan boord van de salonboot „Ursula", is thans volop aan de gang. Zoals bekend is de ligplaats van de boot: Galgewater bij de Morsstraat. Sedert het begin op 2 maart j.l. zijn tot gisteravond reeds meer dan 7.500 per sonen het toestel gepasseerd. Over de resultaten van het onderzoek is uiteraard nog zeer weinig bekend, hoewel reeds enkele afwijkingen zijn ge constateerd. Het nut van het onderzoek is daarmee opnieuw vastgesteld. Op het Consultatiebureau voor t.b.c.- bestrijding worden thans regelmatig per sonen voor nader onderzoek opgeroepen. Hieruit mogen echter geen conclusies worden getrokken, want eerst na het nader onderzoek kan pas meer zekerheid worden verkregen. Het is namelijk door allerlei ooi-zaken mogelijk, dat de ge nomen foto minder goed geslaagd is. Niemand behoeft zich dan ook onge rust te maken, wanneer men voor nader onderzoek wordt opgeroepen. Het is van belang hier te herhalen, dat, wanneer men 9 dagen na het nemen van de foto geen bericht heeft ontvan gen, alles in orde is. Het onderzoek op de ligplaats Galge water duurt nog voort tot en met woens dag, 23 maart a.s. Ieder die nog in het bezit van een oproep is, maar om welke reden ook daaraan nog geen gevolg heeft gegeven, kan voor onderzoek nog terecht op: maandag, 21 maart van 9.00 —12.00 en 2—4.30 uur: dinsdag, 22 maart van 2—4.30 en 7.45—9.30 uur en woensdag 23 maart van 9—12.00 en 2—4.30 uur. Op donderdag 24 maart zal er, in ver band met het verplaatsen van de boot, geen onderzoek zijn. Het onderzoek wordt hervat op vrij dag 25 maart. De ligplaats zal dan zijn in de Haven, waar het onderzoek zal voortduren tot dinsdag 12 april. Tenslotte nog deze wenk: neem goed kennis van de aanwijzingen, die op de oproepkaart zijn vermeld. voor fineer. HAARLEMMERSTRAAT 129 Men schrijft ons van bevoegde zijde: In de vergadering van d-e Tweede Ka mer (zie handelingen van de 47ste ver gadering 10 maart 1960 pag. 3824) heeft minister De Pous het volgende meegedeeld a. „In de üitvoerige nota van de werk groep bouwkosten van de Sociaal Eco nomische Raad over de ontwikkeling van de bouwkosten in Nederland sinds 1953, die is opgenomen als bijlage VII in het advies inzake het in 1959 en 1960 te voe ren sociaal-economisch beleid, wordit de ontwikkeling van de bouwkosten gedu rende de periode 19531957 onderzocht". b. „In 1958 en 1959 is de prijsstijging inderdaad tot staan gebracht en is zelfs een lichte prijsdaling opgetreden. Wan neer ik de prijsontwikkeling mag afme ten aan het gewogen indexcijfer van de prijzen per m3 bouwinhoud van woning wetwoningen. dan constateer ik voor de ze beide jaren tezamen een prijsdaling van 2 a 3%, Tegelijkertijd daalden ech ter in deze jaren ook de materiaalkosten en wel met rond 6%. Op grond van de ze daling der materiaalkosten hadden de bouwprijzen zelfs met 4% en dus niet met 2 a 3% kunnen worden ver laagd". a. De minister wekt hier de indruk, dat Z.E. cijfers verstrekt over alle bouw kosten in Nederland. Dit is niet waar. In de door Z.E. aangehaalde bijlage VII wordt uitdrukkelijk gesteld, dat het on derzoek (wegens gebrek aan gegevens) is beperkt tot de bouwkosten van de wo- ningwetbouw. Als men de totale bouw kosten in Nederland in 1953 t.e.m. 1957 op f. 11.426 miljoen stelt, bedragen de bouwkosten der woningwetwoningen, waarvoor dit onderzoek geldt, ongeveer f.2430 miljoen, zijnde 50% van de to tale kosten der in Nederland gebouwde woningen in deze jaren. Aanvechtbaar lijkt de vergaande conclusies voor de to tale bouwkosten in Nederland te baseren op cijfers, die 21,3% der bouwkosten on derzoeken en slechts betrekking hebben op een zeer speciaal onderdeel. b. De bijlage VII vermeldt voorts nog een beperking en wel deze, dat de cijfers voor de bouwkosten berekend zijn uit de aanneemsommen, zonder dat bijbetaling uit hoofde van stijgingen van lonen en materiaalkosten zijn verwerkt. Duidelijk is, dat met deze laatste be perking het een hachelijke onderneming wordt op grond van ziulke cijfers tot stijging van bouwkosten te besluiten I De vergelijking van de werkelijke bouwkosten in de verschillende jaren, op grond van een wisselend gedeelte der totale bouw kosten, is onvoldoende nauwkeurig om tot prijsdalingen van 2 of 3% te kun nen besluiten. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de door de minister gemaakte bere keningen over prijsdalingen van 2 k 3% niet overeenstemmen met de cijfers van de Centrale Directie van de Volkshuis vesting en de Bouwnijverheid. Zie Jaar verslag 1958. In par. 8 op pag. 28 „Bouwiprijzenlbe- oordeling" lezen wij: „A. BouwkostenDe in het jaarverslag over 1957 reeds gesignaleerde kentering in de bouwmarkt trad in 1958 duidelijker aan het licht. Het niveau der bouwkos ten per m3 daalde in de lcop van 1958 en lag aan het eind van het jaar circa 5% lager dan in het begin daarvan. Ook in het westen des lands, met name in de grote steden, was een duidelijke daling melkbaar. In de grote steden, waar de spanning op de bouwmarkt zich in de voorgaande periode het. sterkst had doen gevoelen, was het resultaat van de in 1958 opgetreden ontspanning zelfs een daling van het bouwkosten niveau met circa 10%". Wij moeten Z.E. De Pous verzoeken zijn cijfers, berekeningen en conclusies te hei-zien in de hoop. dat Z E. niet de economische belangen van Nederland, die hiermee gemoeid zijn, dermate groot acht, dat hij van ons verlangen zal de ze onder protest als iuist te erkennen. Helpt hen helpen Het Leger des Heils heeft in de nu al weer bijna honderd jaar van zijn be staan (1865 begon William Booth zijn arbeid in het oo9ten van Londen) al heel wat- grapjes moeten aanhoren en over het algemeen hadden de heilssol daten zelf er het meeste plezier om. Een van de oudste grapjes is het ver haal van de dame. die het ziekenhuis binnen kwam rennen met haar zoontje, dat een stuiver had ingeslikt. De dokter was bezet, dus moest ze wachten. „Breng hem toch naar de kapitein van het Le ger des Heils", adviseerde een heer in de wachtkamer, „d'ie weet overal geld uit te halen." Van meer recente datum is het (his torische) berichtje uit „Time', dat in zijn „al!erhande"-rubriek meldde, hoe een heilsofficier in een cafetaria in Memphis (USA) een kop koffie kocht en zich de kop in de hand in de rij der wachtenden voor de kassa aansloot en hoe een bijziende heer toen een halve doJlar in de kop liet vallen Ook hiervan weet elke heilssoldaat de humor in te zien zonder daarbij ech ter de diepere achtergrond uit het oog te verliezen: de bij het grote publiek voor de hand liggende associatie heils soldaat- colli ecteren Het is inderdaad waar, dat de voort durende strijd van het Leger des Heils tegen zonde en nood tevens een voort durende strijd betekent om in de finan ciële aspecten daarvan te voorzien en dat het Leger daartoe regelmatig een beroep doet op het Nederlandse volk. Het is inderdaad waar, dat u de heils soldaat vaak tegenkomt met de collecte bus in de hand. Het is zelfs zeer goed mogelijk, dat u dat dezer dagen overko men zal, daar het Leger des Heils in Leiden van 21 inaart tot 26 maart weer -M- MJ JLTJL L7 _.j The five pennies LUXOR We hebben er al eens eerder over geschreven. Danny Kaye heeft voor zichzelf een nieuwe, een andere richting uitgestippeld. In zijn oudere films loas deze volbloed ko miek een clown zonder meer, voor wie elke kapstok goed genoeg was om zijn kolderieke grollen en grappen aan op te hangen. Ongetwijfeld een be gaafde komiek, een kostelijke clown, om wie men hartelijk en uitbundig kon lachen. Maar de ouder wordende Danny was er niet meer tevreden mee. Hij zocht naar een andere vorm. Hij wilde zijn komische talenten meer projecteren tegen een dieper menselijke achter grond. Hij wilde zijn humor laten wor telen in het normale leven met zijn hoogte- en dieptepunten. Zijn laatste films tonen dit streven duidelijk aan. DE „GEZONDE" FIETS Schwarze Nylons, heisse Nachte Spannende strijd tegen cocaïne en meisjeshandel Lido Deze film is een geraffineer der zusje van .Gevaarlijk Blond", het Zweedse produkt. dat de vorige week in een ander theater te dezer stede draaide. Ook in dit Duitse werk komt een jour nalist voor. die, gedreven door de liefde als particulier detective een onderzoek naar een komplot van cocaïne-smokke laars begint eh natuurlijk in belangrijke mate bijdraagt tot het oprollen van de bende Een interessant element is in dit geval, dat hij de onverwachte mede werking krijgt van een geheime agente van Interpol, die aanvankelijk „aan de andere (en dus verkeerde) kant" leek te staan. In „Gevaarlijk Blond" was he- bovendien een betrekkelijk kleine groep, die het gevaarlijke gif hielp verspreiden, in dit geval betreft het een machtige kongsi van gewetenloze handelaren in blanke slavinnen: „danseressen", die naar Noordafrikaanse havensteden wor den gelokt en dan al spoedig via het beroep van „entraineuse" („animeer- meisjes" )naar openlijke prostitutie af zakken. Maar dat is sleohts de buiten kant van de „z.aken", die in werkelijk heid de handel in het witte gif omvat ten. waarmee de geheime leider schat rijk is geworden. Het laatste deel van de film speelt zich dan ook af op he" fraaie jaoht van de man op de achter grond. een uitstekende rol van Peter van E.vck. Er zijn trouwens nog meer spelers die een opvallende creatie leve ren, zoals de medewerkster van Inter pol. Aan spanning vanzelfsprekend geen gebrek en de gebruikelijke moord op een meisje, dat zich aan de macht van de bende wil onttrekken ontbreekt evenmin. De bestanddelen van dit ge - recht zijn dus bepaald niet verrassend maar ze worden met bekwame hanJ opgediend en zelfs is er filmisch hier en daar wel wat te bewonderen, zoals dt laatste rit van de moordenaar van hc ontvluchte meisje. Als waarschuwing tegen het gevaar van „dansgroepjes" in het buitenland neeft deze film eveneens haar waarde: de politie staat dikwijls machteloos ofschoon zij zeer wel weet wat er aan de hand is. Maar dan is het al te laat voor de onnozele meisjes, die het avontuur zoeken helpt U door d» SCHOONMAAK met ijzerwaren, gereedschappen, prima verven, boekenrekken, tafels, keukenkasten enz. Vensterbanken van le soort tegelboard, zeldzaam mooi in alle maten, zwart met witte voeg. Haarlemmerstraat 129 TELEFOON 21808—30553. de jaarlijkse Nationale Inzameling or ganiseert. Maar let dan als voor u die heils soldaat „het" Leger personificeert eens met op de hand met de collectebus. Let. eens op de andere hand, de „geven de" hand. Denk dan eens aan de 108 korpsen (evangelisatie-posten en de 31 buitenposten, het evangelisatie-motor schip „Febe", de drie jeugdcentra, de kweekschool voor heilsofficieren, de 30 reclasseringsbrigades en de 49 maat schappelijke inrichtingen (o.m. voor mannen, ongehuwde moeders, kinderen, bejaarden en invaliden» met in totaal 1616 bedden. Dan zal het u duidelijk zijn dat dit geld kost, veel geld veel meer geld dan de heilssoldaten met de beste wil van de wereld zelf kunnen opbren gen. Vandaar deze Nationale Inzameling, vandaar dit beroep op u. Straks komen ze. Met collectebussen, met lijsten (en 'n volmacht! Vraag er gerust naar, dan weet u dat het geld komt, waar u het hebben wilt). Helpt hen 'helpen! Hun „dank-u-wel" komt namens het Leger-van-de-helipende-toand, het Leger van William Booth. Danny Kay vermaakt Harry Guardino, Valerie Allen en Bar bara Bel Geddes in "The five pen nies". Hij is niet meer de clown in een on- wezenlijk dwaze entourage, maar een gewoon levensblij mens in onze alle daagse maatschappij. Waarom was hij zelfs zo geboeid door de verfilming van de levensgeschiedenis van de musicus „Red" Nichols. Diens veelbewogen muzikale carrière bood alle mogelijkheden voor humor naast ont roering. Voor vreugde naast leed. Loring „Red" Nichols was een zeer begaafde cornetspeler, die er in de jaren dertig niets voor voelde zich te laten persen in het keurslijf van de zoetklinkende orkesten, welke in die dagen zo'n opgang maakten. Een onbezorgde, vrolijke figuur. Maar overtuigd van zijn capiciteiten en van zijn muziek Dixieland.' Hij maakte veel furore met zijn „Five Pennies", waarin jazzberoemdheden als Glenn Miller, Artie Shaw, Gene Kupra en Tommy Dorsey hun loopbaan zijn be gonnen. Maar de onbekommerde Nichols werd de slaaf van zijn cornet. Zijn kleine gezinnetje kwam eerst op de tweede plaats. Hard werd hij met de neus op dit feit gedrukt, toen zijn enig dochtertje getroffen werd door kinder verlamming. Een vertwijfelde Nichols gooide zijn instrument in het water en beloofde plechtig nooit meer een noot te spelen. Zo'n vaart liep het uiteindelijk niet, zoals men kan zien in het ontroe rende einde van deze langdurige kleu- renrolprent. Hoewel Danny Kaye een uiterst gave en sterk genuanceerde creatie maakt van de levendige figuur van „Red" Nichols die nog leeft en zijn enthousiasme heeft betuigd over deze film kunnen wij het toch niet het sterkste produkt vinden, waarin hij op het witte doek is verschenen. Regisseur Melville Shavelson heeft de inleiding te breed uitgesponnen. Vermoedelijk zullen de liefhebbers van Louis Armstrong en Dixieland dit niet betreuren zij komen in dit gedeelte van de film overmatig aan hun trekken maar het doet beslist afbreuk aan de afwikkeling van het verhaal. Eerst wan neer dit enige dramatische vormgeving krijgt en dat is pas ver over de helft krijgt de geschiedenis enige filmische waarde, om tenslotte, zoals wij reeds zeiden, in een ontroerend einde zijn hoogtepunt te vinden. Naast Danny Kaye speelt de lieftallige Barbara Bel Geddes een alleraardigste rol als Nichols vrouw en zijn Susan Gordon en Tuesday Weld allerbemin nelijkst als Nichols dochtertje op ver schillende leeftijden. Behalve Louis Armstrong zijn ook de bekende musici Bob Crosby (Wil Paradise en Harry Guardino (Tony Valani) hoogst per soonlijk van de partij. Advertentie DE „GEZONDE" FIETS V rouwen bung alow N iemand alletje Casino Wie „Vrouwenbungalow" gaat zien in de hoop enige pikante sce nes te zullen aanschouwen, komt bedro gen uit. Men moet ook niet op een uitermate spannend verhaal rekenen en zeker niet op vele pakkende filmische beelden. Het is al met al maar een ver velend niemendalletje, dat slechts wordt verlevendigd door een fikse knok partij en de overigens goed in beeld gebrachte aanval op Pearl Harbour. Het verhaal is in het geheel niet geloof waardig. Het gaat over een Amerikaanse, die wil proberen om als animeermeisje in een danstent op Honolulu zo gauw mogelijk rijk te worden. Dat lukt haar dan ook wel. Maar gelukkig wordt zij niet. Er is dan ook geen gelukkig slot. Advertentie. DE „GEZONDE" FIETS Slavenjagers in Afrika Oerwoud-romantiek Rex Veel artikelen worden er ge wijd aan de nog steeds heimelijk voor komende handel van slavernij in Afrika. Zij verhalen van machtige sheiks, die een levendige handel drijven in mensen van vlees en bloed en van het vele bloed vergieten dat ermee gepaard gaat. Ook aan het begin van deze uitstekende kleu renfilm, waarin Robert Taylor de hoofd rol vervult, maakt men kennis met de meedogenloze methoden van de slaven jagers. Het verhaal speelt zich af in het gebied rondom Mombassa in Oost-Afrika. Deze slavenhandelaars spelen een grote rol in de avonturen van een ingenieur (Robert Taylor), die een spoorlijn wil aanleggen door het gebied van de Wa- rushi's. Dwars door de wildernis volgt de toeschouwer geboeid deze gevaarvolle tocht. Als dragers fungeren vrijgelaten gevangenisboeven, wat nu niet bepaald bijdraagt voor een goede onderlinge ver standhouding. Enfin, men komt voor vele moeilijkheden te staan, die tenslotte met veel bloedvergieten worden opgelost. Het bekende verhaal van hinderlagen op hinderlaag, waaruit tenslotte onze held als overwinnaar naar voren komt. Te vens kan men genieten van prachtige opnamen van in het wild levende die ren: brullende leeuwen, parmantig voort stappende giraffen, voorbij razende kud den zebra's en verraderlijke krokodillen. Men komt diep onder de indruk van dit grootse dierenfestijn in een imposante ongerepte natuur. En temidden van deze natuurpracht voeren met speren bewa pende wilden woeste krijgsdansen uit, begeleid door het ritme van een eentonig dreunende tam-tam. Kortom, alles wat het oerwoud voor dergelijke films maar te bieden heeft, komt men met deze „Slavenjagers" tegen. Men ziet hoe de komst van een paar blanken het gehele evenwicht in dit gebied, zowel bij mens als dier verstoort. Tenslotte komen ook de slavenjagers nog op de proppen en ontstaat er een complete chaos. Vele doden moeten eerst vallen voor de inge nieur zijn doel zal bereiken. Maar de spoorlijn zal er komen. Gelukkig is er ook nog een vrouw in het spel betrok ken, zodat aan het einde iedereen weer gelukkig kan zijn. Jean Gabin als zwerver STUDIO U zult hem niet licht vergeten, Jean Gabinmet zijn karak teristieke kop, als „Le clochard(de zwervende vagebondin Parijs. Een man met een waardig militair verleden, nu nog altijd het leven ge nietend, met als voornaamste middel tot opvrolijking de fles ,,Muskadet". De beroemde Franse acteur Jean Gabin heeft men reeds in de meest uiteenlopende rollen kunnen bewonde ren, maar als „Le clochardbiedt hij een totaal nieuwe creatie, deze tot een unieke transformerend. Ondanks zijn zwerversleven, heeft hij toch veel van de vroegere voornaam heid overgehouden. Wanneer de tijd er voor gekomen is. zet hij alles op alles om in de gevangenis terecht te komen: daar is immers voedsel, warmte, gebor genheid. 's Zomers frequenteert hij Nice het liefst... Het „in-de-gevangenis- komen" valt niet mee. Hij mag een kroeg in puin slaan, de rechter is lank moedig en veroordeelt hem slechts tot acht dagen. En telkens wéér mislukt zijn opzet... Verder heeft hij een heerlijke slaap kamer gevonden in een in aanbouw zijnd flatgebouw. Wanneer lawaaiige drilboren komen, omdat de gas en wa terleiding aangelegd moet worden, is hij woedend, dat men z'n rust verstoren komt. Zo valt men met hem van het ene avontuur in het andere, waarbij telkens de humor om de hoek kijkt. Jean Gabin, met z'n witte haar en stoppelbaard dringt zelfs de huizen der voornamen binnen, om er de „losge maakte" poedels terug brengen, waarmee hij een aardige som verdient. En het wordt weer feest voor hem en zijn vrienden: hij trakteert hen zelfs op champagne en iedereen is doodsbe nauwd, dat hij de boel opnieuw kort en klein slaat. Kortom; Jean Gabin weet alles aar dig op stelten te zetten. Hij doet het met de flair van de rasartiest, die aan elke door hem gepresenteerde rol een menselijk facet verleent. Nee: Jean Gabin vergeet men. on danks het feit, dat zijn omzwervingen wat lang duren niet. Een levenskun stenaar en een levensgenieter, thuisho rend in Parys, waar de clochards vele zijn, maar die het er in het algemeen niet zo goed zullen afbrengen als hij! Daarvoor ben je dan ook Jean Gabin! Advertentie DE „GEZONDE" FIETS En eeuwig zingen de bossen Voor de derde week Trianon De verfilming van Gul- branssens bekende trilogie draait voor de derde week in het theater aan de Breestraat. Voor liefhebbers van de Noorse romantiek een buitenkansje. De uitstekende Agia-kleuren geven boven dien een indrukwekkend beeld van de schoonheid van het landschap. Het zou ons niet verbazen, indien dit filmwerk voorlopig nog volle zalen blijft trekken. Gouden jubileum F. J. Breedeveld De heer F. J. Breedeveld (Leeuwken- straat 10) vierde gisteren zijn gouden jubileum bij Van der Linden's boek- en reiproduktie-inrichting. Vliet 4a, waar hij thans voorman drukker is. In tegen woordigheid van firmanten en personeel werd hij met vrouw en kinderen gehul digd in Royal. Eerste spreker was de heer G. E. van der Linden, een der firmanten, die de jubilaris een prettige kameraad noemde, een man uit één stuk, met wie het pret tig is samen te werken. Hij bood een enveloppe met inhoud aan; de echtge note van de jubilaris ontving bloemen. Namens de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel sprak de heer P. Herfst, die de jubilaris door diens vol harding en noeste vlijt een voorbeeld noemde voor de jongeren. De heer Herfst bood na deze toespraak de heer Breedeveld de gouden medaille en het vererend getuigschrift van de Maat schappij aan. Verder spraken nog de heer J. van der Veer (namens het personeel), die een geschenk en bloemen aanbood, en de heer H. A. M. Remund, die de ge pensioneerden vertegenwoordigde. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Franciscus Nicolaas Wilhelmus, zn. van F. L. van der Flugt en H. T. Assendelft; Frans Louis Hlirl. zn. van F. L. H. Corba en A. Melet; Margaretha Maria Wllhel- mlna .dr .van S. H. Pijnaker en M. Slnteur; Wlhelmus Theodorus, zn. van W. T. Koevoet en E. M. Phlllpsen; Jolanda. dr. van W. Boehlee en P. de Ruiter: Cor nelia. dr van W. Lek en C. de Graaf; Guus, zn. van A. Spierenburg en E. Trap: Margaretha Hulbertha, dr .van H. Peet en M. van As. ONDERTROUWD J .van der Steen en J. Treffers; B. Dog ger en A P. Hoeervorst; A. van der Lin den en J. van Leeuwen; J. Sierat en E. van Katwijk; H. Loggen en W. Lena; J. G. van der Bom en E. J. Roosendaal; E. Oele en H de Bruyn; R. N. Barn von Hemmersweil en A .C. van Dorp: M. J. Elfferlch en E. Brouwer; J. J. Kop en J. Fillppo; W .F. Scheepe en J. R E. Mon- OVERLEDEN G. J .Erades, 84 Jr., weduwe van P. J. Nleuwenhulzen; H. Blesmans, 44 Jr.. echt- fenote van J. Naclnovlc; J. L. van der 'ang, 6 Jr., zoon; C. Schouten, 62 Jr„ man.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3