GENEVE Volhouders en doorzetters Met een enkel woord Nog acht kamers WITTE KRUIS WITTE KRUIS Agenda EEN MAN.... ZATERDAG 19 MAART 1960 MISSCHIEN zal thans in Genève wel gelukken wat tussen het voorjaar van 1954 en het najaar van 1957 In Londen niet bereikt werd: een ontwapeningsakkoord tussen Oost en West. Mogeiyk herinnert men zich, dat die vroegere besprekingen vooral faal den toen de inspectie ter sprake kwam en vanzelfsprekend is dit ook nu weer voor de Russen een knelpunt in het overleg. Hun „vreemdelingen-vrees" is bepaald ziekelijk en in iedere buitenlan der zien zij een levensgrote spion. Er moge in dit opzicht onder het bewind- Kroesjtsjef wel iets verbeterd zijn, maar die pathologische angst voor pottenkij kers is nog altijd niet overwonnen. Een andere „phobie" (angst) van Mos kou ligt op het terrein van de instelling van een internationaal politieleger, dat zorg zou moeten dragen voor de „orde", hetgeen op een bepaald ogenblik kan betekenen, dat „buitenlanders" zich met (wat Moskou noemt) „Russische" zaken gaan bemoeien. Een dergelijke gang der dingen zou lijnrecht in strijd zijn met geest en methoden van het communis tische systeem, dat krachtens zijn dicta toriale instelling geen „bemoeizucht" van anderen kèn dulden. Er zou eens teveel aan het licht kunnen komen ER kan overigens geen twijfel aan bestaan, dat het Westen enkele in het oog lopende concessies heeft gedaan door het ontwapeningsoverleg in de thans te Genève bestaande vorm te hervatten. In de eerste plaats is het aantal deelnemers aan beide zijden even groot. Naast Amerikaanse, Engelse, Franse, Canadese en Italiaanse afge vaardigden zyn er ook vertegenwoordi gers van de Sovjet-Unie, Polen, Tsje- cho-Slowakije, Roemenië en Bulgarije. Men voelt hieruit duidelijk Westerse toegeeflijkheid, want onbeduidende rode satellieten als Roemenië en Bulgarije kunnen moeilijk vergeleken worden met vrye landen als Canada en Italië. De conferentiepartners zyn dus wel van on- gelyk niveau. En niet alleen materieel, maar ook moreel. Want wat is een com munistische belofte waard als het over leg vordert en er zouden zich „moeilijk heden" voordoen bij de inspectie op een ogenblik, dat het Westen zich correct aan de afspraken heeft gehouden en in een dwangpositie is gemanoeuvreerd? Het is niet zo heel moeiiyk, zo is reeds hier en daar als commentaar opgemerkt, om een aantal atoom- of waterstofbom men zodanig op te bergen, dat geen en kele inspectieploeg ze in de enorme vlak ten van Rusland kan vinden. En waar ligt dan de grens tussen aanvaardbare en onaanvaardbare risico's, de laatste als gevolg van èl te goed vertrouwen? HAD het Westen dus niet moeten toegeven aan de Russische wens van pariteit? En had de klassieke onbetrouwbaarheid van Moskou ten aan zien van het nakomen van verdragen een slagboom moeten zyn, waardoor elk verder contact ter zake van ontwape ning onmogeiyk werd gemaakt? Het antwoord kan moeiiyk bevesti gend luiden. Er zyn er, die de bestaande impasse, met behoud aan beide zyden van een zekere voorraad A- en H-bom- men, nog niet eens zo verwerpelyk vin den, omdat het gebruik daarvan ook voor de eigen party zó fataal zou zyn, dat hierin een zekere vredesgarantie be sloten ligt Een gevaariyke redenering, alleen reeds hierom, omdat men uitgaat van een statische toestand. En in bewape ningsaangelegenheden is niets onbe- weeglyk. Zelfs een geringe verstoring van het evenwicht, sterker nog: zelfs een veronderstelde zwakheid van de een kan de ander tot het nemen van een risico verleiden, dat de ernstigste gevol gen zou hebben. Waarby wij in het Wes ten uiteraard aannemen, dat de agressie van de Oosteuropese zijde komt. Neen, alleen reeds het bestóón van wapens, die een aanslag zyn op het leven van de mensheid, is onduldbaar en daaraan moet zo snel mogelyk een einde worden gemaakt. GEMAKKELIJK moet men zich die onderhandelingen in Genève niet voorstellen. Reken maar op een jaar, hebben de Amerikanen him verte genwoordigers laten weten. De enige kans van slagen is hierin gelegen, dat beide party en willen luisteren naar de plannen van de ander, en bereid zijn die grondig te bestuderen. Nu reeds is ge bleken, dat er aan communistische zy- de in dat opzicht meer te verwachten is van byv. de Polen dan van de Russen. Terecht heeft de leider van de Franse delegatie, Moch, er dan ook in een van zijn eerste toespraken by de communis ten op aangedrongen het door de Rus sen ingediende ontwerp niet voor te stel len als het enig mogelyke! Wat dat be treft zyn de afgevaardigden van het Kremlin sterk-monomaan. Alleen hun „eigen fabrikaat" is goed. In hun uitla> tingen gaan zy overigens niet zover als bijv. het communistische persbureau „Nieuw-China", dat zonder blikken of blozen als commentaar op het Westelijk ontwapeningsplan het volgende fraais ten beste gaf: „De Westelyken wensen controle, die hen in staat stelt militaire inlichtingen in te winnen over de strijd krachten van de „socialistische" landen en in het byzonder over het onderzoek in de ruimte en de raketten". TYPEREND voor de Russische hou ding is, dat zy wel toezicht op de ontwapening willen toestaan zon der dat er controle wordt uitgeoefend op de overgebleven bewapening. Want dit laatste wordt by voorbaat als „spiona ge" van de hand gewezen. Men begrijpt, dat dit onaanvaardbaar is. Beschikt een land over tien atoombommen en kondigt het aan, dat er vyf van vernietigd wor den (waarby de andere party controle mag uitoefenen), dan kunnen er nog vyf van die vernietigingsinstrumenten over zyn. Maar als er intussen nog tien andere bygemaakt worden, dan is de voorraad na die controle groter dan er vóór. Dit gevaar kan alleen bestreden worden door inspectie van de gehele voorraad en de gehele produktie. Wat dit met spionage te maken heeft, is niet duidelijk. Er zijn altyd middelen te vin den, die dit bezwaar volledig terzijde schuiven, byv. door inschakeling van neutrale waarnemers of instelling van gemengde commissies. In dergelijke kwesties dient men trouwens stap voor stap te werk te gaan. „We moeten eerst lopen voor we gaan rennen", verklaarde de Amerikaan Eaton zeer terecht in een rede te Genève. HET ligt voor de hand, dat er in Genève een levendig spel van loven-en-bieden gespeeld zal zal worden, op realistische basis. Het wordt geven-en-nemen op de grondslag van leven-en-laten-leven. Dergelyke praktische besprekingen duren door gaans lang, temeer omdat er aan beide zyden een stevige dosis wantrouwen overwonnen moet worden. Een gelukkige omstandigheid is daarby niet alleen het grote gevaar van een atoomoorlog voor de eigen party, maar ook de noodzaak om een einde te maken aan de onmoge- lyk-hoge kosten, die de tegenwoordige bewapening pleegt mee te brengen. De wereldbevolking neemt nog steeds toe. Overal staan achtergebleven landen om hulp te vragen en beide partyen zien wel degelyk in, dat men niet twee dingen te- (Van onze t.v.-medewerker) Kolonel Laurens Vamderpost is een volhouder zelfs dwars door droge woestynen als hy eenmaal in zyn hoofd heeft de resten van de Bosjes mannen cultuur op te snorren. Het der de filmverslag van zyn expeditie was aanzienlyk boeiender en kreeg een lief devol karakter, omdat de auteur zelf op de achtergrond bleef. Daaraan zal de schaar van de VPRO-regisseur ook wel debet aan zyn, want de film was tenslo- te ongeveer 7 minuten verkort, waardoor een Spaans dansfiimpje moest worden ingelast, van een vage lichttowaliteit, maar vurig van muziek en ritme. Gerard Heystee leidde het optreden van de eerste cellist van het Concertge bouworkest in .nadat Tibor de Machula buiten het beeld het cello-conoert van Haydn liet horen (van een plaat) en tenslotte voor het voetlicht de derde Suite voor cello van Bach vertolkte. Wat hy innig gewild had, gebeurde: het werd meer een luister- dan kykspel. Toch zyn we biy het voor de t.v. te heb ben gehoord en gezien, dank zy de so bere en toch smaakvolle regie van Lies Westenburg, die met bijzonder ingenieu ze vondsten het evenwicht in het beeld wist te handhaven zonder het te statisch te laten worden. Het was duidelyk, dat de kunstenaar, naarmate hy ervoer, dat de warme lampen hem niet tezeer stoor den, rustiger werd. De psychische spanning week en maakte ruim baan voor de muzikale. Tot slot kwam er weer een medische documentaire -van dr. Van Swol. Hy had een collega als specialist meegenomen, maar deze moest vanwege de Koninkiy- ke MaatsChappy tot Bevordering der Geneeskunst anoniem blijven. De VPRO houdt vol met deze medische uitzendin gen, daarin gesteund door de doorzetter, die de onvolprezen presentator is. Ver antwoorde voorlichting vindt de VPRO een zaak van naastenliefde. Omdat Van Swol ervaring had opgedaan en voor dit werk geknipt bleek, heeft dis. Van Nieu- wenhuyzen in overleg met zyn medische medewerker zyn claim op de arts opge heven en hem vrijgegeven voor optreden voor andere t.v.-seoties. De anderen voelden daarvoor niet en probeerden het op eigen houtje, daarmee de MaatsChap py tegen de t.v. in het harnas jagend, omdat hun uitzendingen verschrompel den in droogheid of afgleden naar de sensatie. Wat met deskundigheid, toe wijding en zelfbeheersing is te bereiken, werd gisteren duidelyk in de aan de or thopedie en de revalidatie gewyde uit zending. In het begin liep het een beetje stroef. Van Swol leek beducht zich in zijn verdediging van zyn standpunt te gen de Maatschappij te sterk uit te drukken en zijn collega vond het in die studio maar een griezelige toestand. Ze raakten echter al gauw op elkaar en het INVRIJHEIDSTELLING VAN BERENDS HERROEPEN Het ministerie van Justitie deelt mee: By beschikking van 11 maart heeft de minister van Justitie de voorwaardelyke invrijheidstelling van A. Berends herroe pen. Zoals bekend, werd de voorwaardelijke invrijheidstelling op 6 januari 1960 ge schorst op grond van het ernstig ver moeden, dat Berends een der hem op gelegde byzondere voorwaarden, te we ten, dat hij zich niet in de provincies Gelderland en Overyssel mocht vestigen noch zich daar mocht ophouden, had overtreden. Het inmiddels naar zijn gedragingen na de invrijheidstelling in medio decem ber 1959 ingesteld onderzoek heeft geleid tot de bovengenoemde herroeping. Deze houdt in, dat de tenuitvoerleg ging van de opgelegde vryheidstraf zal worden voortgezet, doch behoeft niet te betekenen, dat deze straf volledig zal worden ondergaan. Ook na herroeping van een voorwaardelijke invrijheidstel ling blijft de mogelykheid bestaan, dat reclassering te gelegener tijd onder ogen zal worden gezien en dat, zo de vooruit zichten daarop gunstig worden beoor deeld, tot hernieuwde voorwaardelyke invryheidstelling zal worden overgegaan. Receptie voor T. Krolt Het bestuur van de veiling Flora in Rijnsburg zal voorzitter T. Kralt, die, zoals wij gisteren reeds meldden, een hoge Belgische onderscheiding heeft ge kregen maandag 28 maart van half acht tot 10 uur 's avonds in gebouw Flora 'n receptie aanbieden. onderwerp ingespeeld en we kunnen niet anders zeggen dan dat het geheel een grandioos pleidooi is geworden voor het VPRO-standpunt. Men 'had, om de uitzending niet te ver over het tyd- sdhema -te laten uitlopen, verschillende filmpjes over diverse onderwerpen maar niet gescheiden door inleidend commen taar. Dat gaf soms een wat jachterig gevoel, maar we hebben in ieder geval van tal van aspecten ernstige proble men op een heldere en beheerste wijze kennis kunnen nemen. Nog deze maand zal er een rondetafelconferentie van t.vmensen met een delegatie georgani seerde artsen plaats vinden. Het is te hopen, dat er een modus gevonden zal worden, waarmee de volksgezondheid (de artsenstand incluis) ai evenzeer ge diend is ais (kykend! Nederland. Jaarvergadering „Het Nederiandsche Trekpaard" ONDERSCHEIDING VOOR DE HEER BOONEN De heer H. Boonen uit Neer (L-) heeft tijdens de te Den Haag gehouden jaar vergadering van de Kon. Ver. „Het Ne deriandsche Trekpaard" wegens het be reiken van de 65-jarige leeftijd afscheid genomen als voorzitter van de lande- lyke jury. De secretaris-generaal van het minis terie van Landbouw, d«r. J. H. Patijn, die de vergadering bywoonde. schetste de grote verdiensten van de heer Boo nen voor de fokkerij en het tentoonstel lingswezen. Onder grote byval van de vele aanwezigen deed dr. Patyn mede deling van de benoeming van de heer Boonen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en overhandigde de daarby behorende versierselen, de ge decoreerde werd hartelyk gehuldigd. Ir. P. W. Bakker Arkema, Ryksland- bouwconsulent voor landbouwwerktui gen te Wageningen hield een lezing over „Trekkracht en doelmatige be drijfsvoering". In zyn jaarrede drong de voorzitter, de heer J. A. Stols erop aan trekpaar den te kweken, die veel arbeidsvermo gen met naar verhouding lage voeder- kosten vragen. Op die manier zal het paard een betrouwbare en voordelige krachtbron op de boerderij blijven. De secretaris de heer Chr. A. C. Oomen constateerde een stijging van het aantal leden tot 10.279 en een ge zonde financiële ontwikkeling van de vereniging. Hij zei, dat bedrijven van plm. 17 ha aanzienlijk minder werktuigkosten heb ben met paarden, dan met trekkers. De inkomsten op de bedrijven met paarden waren groter. Door gebrek aan arbeids krachten kan mechanisatie nuttig zijn, maar dan zal men toch meer aandacht moeten besteden aan doelmatigheid en het werken met loonbedrijven dat door gaans voordeliger uitkomt. ONDERHOUD OVER DE POLITIESALARISSEN? De Rykspolitievereniging, aangesloten bij het ambtenarencentrum, heeft een brief gericht aan de ministers van Justitie en Binnenlandse Zaken met een verzoek om een audiëntie. In de brief maakt zy haar bezorgdheid kenbaar over de dreigende ontwikkeling in het Neder landse politieapparaat. Naar de mening van het hoofdbestuur dient op zeer korte termyn desnoods bij wyze van noodmaatregel verbete ring te worden gebracht in de financiële positie van het lagere en middelbaar personeel, teneinde een verdere afbraak van het gezagsapparaat met alle ernstige gevolgen van dien te voorkomen. De vereniging heeft voorstellen inge diend tot verbetering van het salarispeil bij de politie, inzonderheid by de Ryks- politie en tot een meer bevredigend rangenstelsel by het korps Rykspolitie. Opleving activiteit der opstandelingen Tien personen, onder wie drie kinde ren, zijn gedood en elf anderen ernstig gewond by een overval, die een honderd tal opstandelingen van de Daroel Is lam hebben gedaan op een autobus, in een klein dorp in het gebied van Prian- gan in West-Java. Men heeft in dit gebied aan het begin van de week verheviging van de opstan delingenactiviteit opgemerkt. Een vrachtwagen werd overvallen, de twee inzittenden werden om het leven gebracht. BINNENLAND Op 7 april houdt de sectie voor spe ciale bibliotheken van de Nederlandse Vereniging van Bibliothecaressen In „Es planade" te Utrecht een algemene verga dering. BUITENLAND n In het gebied van Raclborz in Si- lezlë (Polen) werden de laatste tijd op vallend veel wasmachines van een bepaald type verkocht. Nieuwsgierige handelaren hebben nu ontdekt, dat de boeren de ap paraten gebruiken om boter te maken. Honderden Jongelieden tussen dertien en twintig, scholleren en studenten, heb ben maandenlang verdovende middelen gebruikt op besloten byeenkomsten, aldus heeft de politie van New York vrydag be kendgemaakt. Vier mensen zijn gearres teerd die ervan worden verdacht de ver dovende middelen te hebben geleverd. De Russen hebben enkele punten op de van de aarde afgekeerde zijde der maan naar bekende buitenlanders genoemd, zo als Jules Verne, Louis Pasteur en Thomas Edison, maar ook naar Russische geleerden en kunstenaars. Dit meldde de Prawda. Op de Londense kunstveiling Christie is gisteren voor ruim 40.000 gulden een riviergezicht van Jan van Goyen (het Valkhof aan de Waal) verkocht aan een particulier. Een keukenlnterieurtje van Pieter de Hoogh ging voor f 8000.- naar het museum van Hallsborough. In de Noorditaliaanse Alpen heeft men gisteren by Conl de wrakstukken te ruggevonden van een dezer dagen vermist geiyk kan doen: een torenhoge bewape ningslast dragen en tevens de helpende hand reiken aan de arme naties, nog daargelaten, dat ook de eigen volken voortdurend hogere welvaartseisen stel len. Ontwapening-in-etappes biedt dan ook ongetwyfeld zekere perspectieven, mits natuurlijk aan praktische oplossin gen de voorkeur wordt gegeven boven propaganda. Westduits transporttoestel, de Noratlas. Van de zes bemanningsleden vond men echter geen spoor, men vermoedt dat zij hebben getracht zich per parachute te redden. Het werk in de Clydesdalemijn in Coalbrook in Oranje Vrijstaat, waar ln Januari 435 mynwerkers de dood vonden, Is gisteren hervat. Van het oorspronkelijke aantal van 3.000 mijnwerkers - waren er slechts 200 aanwezig. Velen dachten dat de mijn na de ramp definitief gesloten zou worden, vooral toen de regering op dracht gaf het werk te staken na een onderzoek van een ingenieur van de vei ligheidsdienst. Maar 24 uur na deze op dracht werd de leiding echter toestem ming gegeven het werk voort te zetten met inachtneming van een aantal nieuwe veiligheidsmaatregelen. Kolonel Cyril Banks, een voormalig conservatief, lid van het Britse Lagerhuis, die een belangrijke rol heeft gespeeld tij dens de Suez-crlsis, zal zich binnenkort, op uitnodiging van president Nasser, naar Egypte begeven om zich persoonlijk ervan te overtuigen, dat hoegenaamd geen voor bereidingen worden getroffen voor een aanval tegen Israël. Kolonel Banks komt 6 april ln Egypte aan. De voorzitter van de Franse Ver- keersbond, Gallienne, heeft gisteren op een persconferentie te Parijs een plan onthuld voor de bouw van een brug over het kanaal, die het graven van een Kanaal tunnel overbodig zou maken. De verbin ding zal zowel voor het spoorwegverkeer als voor het wegverkeer moeten worden Ingericht. Deze brug zal 33kilometer lang Ingericht. Deze brug zal 33 kilometer lang 225 tot 600 meter die op betonnen pij lers zullen rusten. Het brugdek zal van vijftig tot zeventig meter boven het wa teroppervlak worden gebouwd, zodat de grootste schepen ongehinderd kunnen pas seren. Een openbare aanklager te Parijs heeft vrydag een tenlastelegging tegen twee Franse officieren, kolonel Garde en kapitein Fillppi, getekend wegens het in ?;evaar brengen van de binnenlandse vel- igheid. Kolonel Garde ls commandant van het vijfde bureau voor psychologische ac tie van de generale staf en kapitein Fillp pi ls verbonden geweest aan het vijfde bureau voor psychologische actie van de staf van generaal Massu ln Algerye. In Rome, stad met twee mil- 1 joen Inwoners, zyn op dit ogen- i blik nog acht kamers bU par- i ticulieren beschikbaar voor de be- i zoekers van de Olympische Spe- len. Het Olympisch huisvestings bureau had van particulieren in 1 t de eeuwige stad eenentwintigdui- zend kamers ter beschikking ge- kregen. Alle, op acht na, zyn voor f de duur van de Olympische Spe- i len verhuurd. i De pryzen voor deze pensions I zyn door het huisvestingsbureau i geregeld en vastgesteld op twaalf- I honderd lire per dag, derdeklas 1 I enkel, tot tweeenveertighonderd 1 lire per dag, eersteklas dubbel 1 met bad. i Tot nu toe zyn by de hotels en i pensions van Rome 9.250 boekin- I gen gedaan, dat is vyfentwintig I percent van de beschikbare I ruimte. Het grootste aantal boe- kingen kwam van Duitsland, ge- volgd door Frankrijk, Engeland, Scandinavië en de Verenigde 1 Staten. i DE €chte PIJNSTILLER Hebt u griep die 20 echt In uw botten is gaan zitten. Jaagt hem eruit met WITTE KRUIS. Tabletten, poeders, cachets ZATERDAG St.-Antoniusclubhuls: Leldse Jeugdactie. Bonte avond voor en door de jeugd. 8 uur Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur nam. Breestraat 10: Evang. Chrlstengem. „Ec clesia" .8 uur nam. Den Burcht: „Het Nieuwe Toneel"speelt „De dorpsdokter'. 8 uur nam. Evang. Luth. Kerk: Avondgebed. 7.15— 7.45 uur nam. Kleine Burcht: Eerste lustrumviering Reisvereniglng D.V.H. 8 uur nam HTM-halte Posthof: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Voorlinden. 1.56 uur nam. Geref. Kerk (O. Vest 133): Spr. ds. J. A .de Boer „De ker kspreekt naar bulten". 7 uur nam. Lido-theater: Inst. voor Arbeidersont wikkeling „De Graaf van Luxemburg". 10.30 uur voorm. Luxor-theater: Bilz. Kerkewerk Herv. Gem. Spr. de heer Van Glnkel .10.30 uur Prediker: Volle Evang. Zending o.l.v. Evang. J. Maasbach. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Judo-kampioenschap pen Sportschool Luiten. 1.30 uur nam. Steeyschuur 6: Geünieerde Loge van Theosofen. 11 uur nam. Volkshuis: Poppentheater „Harlekyn". „Het onbekende eiland" .3 uur nam. MAANDAG Huiszittenhuis Oude Rijn 44c)Her- >ening Diaconale C" femeente. 8 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending. Sprekers Barratt en Williams. 8 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending o.l.v. Evang. J. Maasbach. 8 uur nam. St.-Antonlusclubhuis: „Euripides" speelt „Ontvluchting". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Galgewater): T.b.c.- onderzoek 912 uur voorm., 24 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad. 2 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Invitatieconcert „Werkmans Wilskracht" en „Kunst na Arbeid". 8 uur nam Oegstgeest. Witte Huis: Ledenver gadering Oranjeverenigng. 8 uur nam. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Sprekers Barratt en Williams. 8 uur nam. Prediker: Volle Evang. Zending o.l.v. Evang. J. Maasbach. 8 uur nam. Pieterskerk: Opening evangelisatieweek. Spr. ds. P. Toornvliet .8 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Chr. Plattelands vrouwenbond. Spr. J. M. van Klaveren. „Langs ongebaande klingen". 8 uur nam. T.b.c.- i uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Voordrachts avond Bep Hagen. 8.15 uur nam. Steenschuur 6. K. en O.-cursus „China onder de rode vlag" door J. G. Waarden burg. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. St.-Antoniusclubhuls: Tindelerclub speelt „Gieren op 't veilig nest". 8 uur nam. Gulden Vlies: Jaarverg. Leldse Assuran tieclub. Spr. M. Wltmondt over: „Mis daad en verzekering". 8 uur nam. De Kleine Burcht: Ledenverg. Leldse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur nam. Luth. Kerk (kerkkamer)prof. dr. P. Hendrlx over: „De kerk: een wonder in het nieuwe Rusland". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Galgewater): onderzoek. 24.30 en 7.459.30 uui Salonboot Ursula (Galgewater)T.b.c.- onderzoek 912 uur voorm., 24.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedle „De dolleman of de verliefde reactionair". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Ontspannings avond Alg. Ned. Grafische Bona. 8 uur nam. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Jeugd koor. 15.00 Streekultz. 15.25 De strategie der rode dictatuur, lezing. 15.40 Omr.or- kest en soliste. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 La battaglia dl Legnano, ope ra. 19.00 Act. kunstoverz. VPRO: 19.30 Binnen en bulten de grenzen, lezing. 19.40 Christus, zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, Lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Twin tig vragen. 21.40 Gevar. muz. 22.10 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Lichte muz. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum n, 298 m. KRO: 14.00 Boerenblaaskapel. 14.20 Kunstkron. 14.50 Lichte muz. 15.15 Fran se les. 15.30 V. d. Jeugd. 16.00 Gregoriaan se zang. 16.30 Gevar. muz. 16.50 Sport- perlscoop. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 V. d. amateurs. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Prome- nade-ork. en sol. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 God aan de grens, hoorsp. (dl. 3) 21.10 De knlpperbol, praatje. 21.20 Gevar. muz. 22.00 Gram. 22.15 Het loonbeleid, lezing. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 V. d. Jeugd. 23.25-24.00 Lof. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00-17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weekoverz. AVRO: 20.20 Inter view. 20.50 T.v.-kron. 21.20 Gevar. progr. VOOR ZONDAG 20 MAART toespraak. Gevar. progr. AVRO: 12.00 Amus. progr. 12.30 Sportsplegel. 12.35 Orgelspel. 12.55 Een vredesleger ln het offensief, toe spraak. 13.00 Nws. en SOS-ber. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Me- ded. of gram. 13.20 Gevar .progr. v. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.25 Gram. 14.30 Concertgeb.orkest, kamerkoor en solist. 15.30-15.55 Toneelbesch. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Gevar. progr. 17.30 Soebkad uit de pot, hoorsp. v .d .jeugd. 17.50 Nws., sportultsl. en sportjournn. VPRO: 18.30 Korte Herv. kerkdienst .IKOR: 19.00 V. d. Jeugd. 19.30 De opendeur, lezingen. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 20.55 Anna Karenina, hoorsp. 21.30 Cabaret. 22.00 Gram. 22.15 Journ. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.10 Sportultsl. 23.15 New York calling. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Inlei ding hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nws. en waterstanden. 9.45 Geestelijke lie deren. Convent van kerken: 10.00 Kerkd. 11.30 NCRV. Gewijde muz. KRO: 12.15 Ac- lezing.' 13.10 De Wadders, hoorsi 13.30 Lichte muz. 14.00 V. d. jeugd. 14.30 Kamermuz. 15.00 Een unieke missie, le zing. 15.15 Gram. 15.40 Lichte muz. 16.00 Sport. 16.30 Nabije en verre horizon, sa menspraak. IKOR: 17.00 Kerkd. NCRV 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Zang. 19.30 3-45 Nws. 20.00 De katholiek en zijn gemeen schap, lezing. 20.15 Cabaret. 20.45 U bent toch ook van de partij?, praatje. 20.55 Gram. 21.35 Zaakwaarnemers, hoorsp. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed. 22.55 Muzikale le zing. 23.55—24.00 Nws. Radio Bloemendaal: 9.30 uur ds. G. Toornvliet van Bloemendaal; 11 uur ds. G. van Duinen van Wassenaar - uitzen ding van dienst voor belangstellenden op 13-3-1960; 2.45 Klnderdienst; 3.30 uur prof. dr. G. C. Berkouwer van Amsterdam. die z'n vrouw lief heeft, laat haar. van tyd tot tyd ook eens proeven wat de kok van Restaurant Van der Heijden ervan maakt. En die mannen zyn er). TÉA^OOM - RESJAURANJ TELEVISIEPROGRAMMA 16.00-18.00 Eurovisie: AVRO, KRO, VARA en VPRO: Rep. concours hlpplque uit Dortmund. 16.30-18.00 Nederl. Tafeltennis kampioenschappen ln Haarlem. (De belde uitzendingen zullen met elkaar worden afgewisseld). NCRV: 20.00 De bloelende perzik, spel. 21.50 Dagsluiting. AVRO.KRO VARA en VPRO: 22.00 Sport in beeld. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.20 Verz.progr. 13.10 Kritieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Lezing. 14.40 Vragenbeantw. 14.55 Intermezzo. 15.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 Ork.conc. (Om 16.15 voordr.) 17.15 The Brains Trust. 18.00 V. d. kind. 18.50 Money Matters. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.45 Lichte muz. 20.30 Brief uit Amerika. 20.45 Godsd. progr. 21.25 Liefdadlgh.opr. 21.30 Hoor6p. 22.00 Nws. 22.15 Plakboek voor 1946. 23.15 Gram. 23.50 Epiloog. 24.00 Nws. en weer ber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.30 Kerkd. 12.55 Progr.overz. 13.00 Verz. progr. 14.15 Gevar. progr. 14.45 Idem. 15.15 Hoorsp. 15.45 Filmprogr. 16.30 Gevar. muz. 17.30 Hoorsp. 18.00 Interviews. 19.00 Gevar. muz. 19.30 Hoorsp. 20.00 Vragenbeantw. 20.30 Nws. 20.35 Verz.progr. 21.30 Samen zang. 22.00 Gevar. muz. 23.00 Popul. lied jes. 23.30 Nws. 23.40 Gram. 0.30 Gevar. muz. v. vroeger .0.50 Avondgebeden. 0.55- 1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Omr.ork. 13.00 Nws. en weerber. 13.10 Amus .muz. 14.00 V. d. kind. 14.30 Oude muz. 15.00 Amus .muz. 16.30 Lichte muz. 17.00 Lichte muz. 18.15 Ork.conc. en so list. 18.40 Oude muz. 19.00 Nws. 20.00 Operafragm. 21.45 Nws. 22.50 Dansmuz. 23.30 Amus. muz. 24.00 Nws. 0.05 Jazz muz. 1.00 Weerber. Daarna: gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 ni. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 15.30 Operette- fragm. 17.45 Ork.conc. 19.40 Lichte muz. 22.45 Nws. 22.50 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.15 Amus. muz. (Om 12.30 nws.) 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- en belcantoconc. 15.30 Planomuz. 15.45 Rep. 17.00 Sport en nws. 17.05 Gram. 17.45 Gram. 20.00 Opera-en belcantoconc. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 23.00 Nws. 23.05- 24.00 Gram. 484 m.: 12.20 Gevar .muz. 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 14.45 Gevar .muz. 16.45 Verz.progr. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 17.45 Ork.conc. en solist. 19.30 Nws. 21.45 Nwe gram. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. VOOR MAANDAG 21 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. en orgelspel .8.35 Gram. 9.00 Gym. v .d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Morgenwijding VARA: 10.20 Gram. 11.15 Voordr. 11.35 Klavecimbelrecital. 12.00 Gram. 12.15 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 V .h. platteland. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Voor de Middenstand. 13.20 Kamermuz. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Pianorecital. 14.30 Het zwarte Sak, hoorsp. 15.45 Zestig minuten voor oven de zestig. 16.45 Oude liedjes. 17.00 Planoduo. 17.25 Hongaarse muz. 17.50 Ml- lit. comm. VARA: 18.00 Nws .en comm. 18.20Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 Pari. overz. 19.15 Regerlngsultz.Serie: Studeren en stu dent zijn, II, door mej. mr. W. M. W. van Lanschot, hoofd van het bureau studen tenbelangen der Ryksunlversittelt te Utrecht. 19.30 Cabaret .20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.25 Cabaret. 21.55 Marim ba. 22.30 Nws. 22.40 C 23.55-24.00 Nws. l Concertgebouworkest. fFV BREESTRAAT 85- LEIDEN Geopend tot 12 uur n.m. Drankvergunning aanwezig. DONDERDAG Café Anlba: Ledenverg. Tuiniers- en Bloemistenver. D.E.V. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedle „De dolleman of de verliefde reactionair". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Abonnements concert Residentie Orkest olv. W. van Ot- terloo. Soliste Adrienne de Smet. 8 uur nam. Wljkgebouw 't Boshuis: Jaarverg. Ned. Christen Vrouwenbond afd. Zuidwest. Spr. J. P. van Brakel. 8 uur nam. VRIJDAG Gulden Vlies: Ledenverg. Ver. voor Pe dagogiek. Spr. prof. dr. J. Koekebakker over: „Welvaart en de praktische conse quenties voor de opvoeding". 8 uur nam. Gulden Vlies: Alg. verg. Genootschap Kennis is Macht". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Haven)T.b.c.-onder- zoek. 24.30 en 79.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedie „De dolleman of de verliefde reactionair". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O-concert Metropole-orkest o.l.v. Dolf v. d. Linden. 8 uur nam Zomerzorg: Ledenverg. Kynologenver. „Rijnland". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. BIOSCOPEN Casino: „Vrouwenbungalow". 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Schwarze Nylons - helsse Nachte". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „The five pennies". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: "Le clochard" (De vagebond). A.l. leeft. Werkdagen. 2.30, 7 en 9.15 u. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „En eeuwig zingen de bossen". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Slavenjagers in Afrika". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de doktoren Pieter- se, Jansen, H. Jasperse en Verhoef. Te Oegstgeest de doktoren Hugenholtz sr. en Jr., tel. 20390. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden zyn van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur geopend de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en de Haven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De Oegstgeester Apotheek, Wilhelmina- park 8, tel. 26274 is 's zondags geopend van 12 tot 13 uur en 's avonds na 18 uur. By geen gehoor by (Jw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op I dokterstelefoon 22222. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. en sportultsl. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Theo logische etherleergang. 11.00 Gram. 11.30 Quizprogr. 12.00 Cello en piano. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tulAb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Feest op 5 mei, toespraak. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar geleden, praatje. 13.20 Ge var. muz. 13.50 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Gevar. progr. 15.45 Gram. 16.00 Bij beloverdenking. 16.30 Klavecimbelrecital. 17.00 V. d .kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Rege rlngsultz.: Suriname bouwt aan zyn toe komst II, door mr. dr. H. J. Roethof. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Cursus Openbaar Kunstbezit, lezing 19.00 Nws. en weerpraatle. 19.10 Op de ma naf, praatje. 19.15 Omr. Kamerkoor. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Dombey en Zoon, hoorsp. 21.30 De grote vier va" x comm. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Elektroni sche muz. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 1820 uur) I. Wolfgang Amadeus Mozart: 1. Con cert voor fagot en orkest in bes gr. t. KV 191. Allegro. Andante ma adagio. Rondo. Tempo dl menuetto. Rudolf Klepac, fagot. Mozarteum Orkest olv. Ernst Marzenaor- fer; 2. Serenade nr. 7 ln d gr. t. KV 250 (Haffner Serenade). Allegro maestuoso. Al legro molto. Andante. Menuetto. Rondo. Allegro. Andante. Adagio. Allegro assal. Denes Slgmondy, solo-vlooi. Symphonle Orkest van Bamberg olv. Ferdinand Leit- ner. II: Ludwlg van Beethoven: 1. Sonate nr. 14 in cis kl. t. op. 27 nr. 2. (Mondschein- sonate). Adagio sostenuto. Allegretto. Pres to agitato. Wilhelm Kempff, plano; 2. Ro mance voor vlooi en orkest nr. 1 in g gr. t. op. 40 Rudolf Koeckert, viool. Sympho nle Orkest van Bamberg, olv. Ferdinand Leitner; 3. Fantasie voor piano, koor en orkest in c kl. t. op. 80. Andor Foldes, pia no. Rias Kamerkoor; Berlijns Motetten- koor. Philharmonisch Orkest van Berlijn olv. Fritz Lehmann; 4. Ouverture Egmont in f kl. t. op. 84 Residentie Orkest olv. Willem van Otterloo. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.65 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gram. 14.40 Schoolradio. 16.00 Hoorsp. 17.30 Lichte muz. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Ork. conc. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-.036 Planorecital. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en Leger des Heilsmuz. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Ge var. progr. (Om 15.30 nws.) 16.00 Theater- en filmmuz. (Om 15.30 nws.) 16.J-0 Lichte muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Uitsl. races en gram. 18.00 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws., act. en lichte muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. muz. 21.30 Nws. en boksrep. 22.00 Gram. 22.30 Popul. muz. 23.30 Nws. 23.40 Lichte muz. 0.30 Nws. en gevar. muz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Blaasmuz. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 14.15 Lichte muz. 14.30 Dans- en amus. muz. 15.00 Gram. 16.05 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.30 Koor en ork. m. m. v. sol. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 23.00 Filmmuz. 23.30 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Operettefragm. 1.00 Weerber. en gevar .muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nw6. 12.05 Ork.conc. 13.30 Gram. 14.25 Gram. 16.00 Gram. 18.05 Kamermuz. 19.16 Gram. 20.00 Gram. 20.15 Ork.conc. 23.10 Solisten. 23.35 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 V .d .landb. 12.42 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gewyde muz. 16.00 Koersen. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Franse les. 18.00 Kamermuz. 18.10 Voor dracht. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Negrospiri tuals. 20.00 Conc. 20.45 Kunstkaleldoscoop 21.00 Pianorecital. 21.30 Amus.ork. 22.00 Nws. 22.15 Gitaarrecltal. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.20 Ork.conc. en soliste. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.20 Hedendaagse Belgische muZ. 17.50 Lichte muz. 18.40 Gram. 19.30 Nws. 22.00 Journ. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2