Zivemvijfkamp in Eindhoven brassende nederlaag van Ada den Haan op schoolslag 2-T MOTOR OIL ZICH MET DE E IN DE TANK Voetbal in Engeland Al het nieuws op watersport gebied de lekkerste vers gerolde Amerikaanse cigaret! roxvn kW "O I/T? Uricht 1 maart 1860 Vierde blad no. 29999 «ring verschil heeft het Haagse de zwemvijfkamp gewonnen, die in Eindhoven is gehouden. ZIAN je 1573.9 pnt, SZC werd tweede W pnt. de 100 meter schoolslag dames jda den Haan een verrassende niet zozeer omdat zy in haar Dote Betty Heufeels haar meerdere erkennen, maar wel omdat zij zich en moest stellen met een derde echter het onbekende Schiedamse tertje Ria van Baarle, die tot de ^jjd van 1 min. 23.0 sec. kwam. Heukels maakte 1.22.9 en Ada den 123.2. Ijndemans (PSV) bleef op de vrije print voor het eerst beneden de l Hy finishte als eerste in 59.6 voor Harro Ran (ZIAN), die tot ic kwam. Op de overige nummers fvan spanning weinig sprake. Ria felsen (ZIAN) tikte in 1.11.5 sec. jeters verschil als eerste aan voor d van de Italiaanse Olympische igsploeg, mej. De Marchi, die voor uitkomt. Mej. De Marchi maakte De overige uitslagen waren: 100 meter rugslag heren: 1. Lindemans (PSV) 1.08.0: 2. Koning (8ZC) 1.08.7. 100 meter vrije slag dames: 1. Cockle Gastelaars (SZC) 1.03.5; 2. Ada den Haan (PSV) 1.10.7. 100 meter schoolslag heren: 1. Men- sonides «ZIAN) 1.12.9; 2. Van der Mark (ZIAN) 1.18.9. De totaaluitslag was: 1. ZIAN 15.73.9 pnt; 2. SZC 1674.9 pnt; 3. Zwemlust 1640.1 pnt; 4. PSV 1655.3 pnt; 5. VZV (Velsen) 1686.6 pnt. Zuidwijck vierde vijfde lustrum Met een druk bezochte receptie begon zaterdagmiddag in de Vink het 5e lus trumfeest van de Mixed Hockey Club Zuidwijck. Vele oud-leden waren naar Leiden gekomen om hun oude club geluk te wensen. Als afgevaardigde van de Kon. Ned. Hockey Bond bood mr. H. van der Heide het bestuur een Delfts-blauw wandbord aan met inscriptie, terwijl namens de Leidse Sportstichting enveloppe met inhoud overhandigde Motor Oil bevat een speciale tweelakt motoren veelvuldig lagercorrosie doeltreffend Esso 2-T Motor Oil is de ideale voor alle typen tweetakt mo- voor bromfietsen. Verkrijgbaar van en 1 liter. produkt van benzine en 2-T Motor Oii M.V. ESSO GEBOUW OEN HAAG Tafeltenniscompetitie Eén winstpunt je voor DOCOS M heeft dit weekeind een lange «dernomen naar Brabant en Lim- Onze stadgenoten ontmoetten daar jwnvolgens OTTC in Oss en wee in het Limburgse. Slechts met winstpunt werd dit uitstapje be- Oss is het een bijzonder spannende I geworden, waarbij Docos pas via N-ge in het dubbel de halve winst «machtigen. OTTC nam met 2—0 Iding. overwinningen van een goed op zijnde Van Veen en een mooie tan invaller v. d. Raadt, kwamen «denaren even later zelfs op 3—4 Grimbergen faalde echter ook in laatste partij en daar ook v. d. geen antwoord wist op het spel M sterke v. d. Hove, werd de voor- igweer tot achterstand (54). Met maal 2119 bracht het dubbel de tand op 5—5. Maasbree waar voor meer dan 200 touwers werd gespeeld, hadden de «ers nog minder succes. Zij kwa- ^tpoedig met 41 achter, behielden ins toen Van Veen ook zijn tweede van de avond won van G. Vaesen d. Raadt Weynen versloeg (43). Grimbergen echter tot ieders ver- ook te zwak bleek voor invaller •«i en daardoor ook deze avond winst bleef, stond niets de Lim- zege meer in de weg (73). SCYLLA 2—DISNIE 8—2 nu de titel al veroverd is en de .reserves zich kunnen gaan voor den op de zware promotiestrijd, ze met hun tegenstanders geen consideratie te hebben. Het op komende Disnie kan daar na de «jjd van zaterdag over meepraten, ^zoekers uit Hoorn keken al vrij tegen een 50 achterstand aan, dat ze ook maar één game had- kunnen tegen scoren. In de zesde 5 zag het er naar uit dat invaller 'r voor DE verrassing van de avond lian zorgen, door ook de sterke te verslaan. Hij won heel tactisch tote game, maar moest daarna dat Lamers ook om zijn zwakke "*ud héén kon lopen. Zo werd het tamoy stelde daarna met het gemak de routinier tegen Hagenaars de .veilig (6—1). ^aals moest Kuiper het hoofd p en wel tegen Beukman en dat kende 62, overwinningen van Van wort en van de combinatie Kara- Kuiper, brachten de eindstand op voor het aanschaffen van hockeyballen. Bij de bloemenhulde zagen wij o.a. een bloemstuk van Jan Kelder uit Zuid-Afri- ka. Hij was de „vroeere afrigter" van Zuidwijck, thans sportleraar bij de uni versiteit van Stellenbosch. Tijdens het diner, waaraan een hon derd reünisten deelnamen, werd officieel de eer6te voorzitter en mede-op richter van Zuidwijck, de heer W. de Tombe, het voorzitterslint door de hui dige voorzitter om de hals gehangen en kreeg de heer W. de Tombe het verdere tafelpresidentschap. En deze gaf op zijn beurt het woord achtereenvolgens aan alle aanwezige oud-voorzitters, die in dicht vorm het ABC van Zuidwijck naar vo ren brachten. Bij de K gekomen werd de heer H. J. van der Klip eraan herinnerd dat hij dit jaar, 24 jaar spelend lid van Zuidwijck is en hij ook 24 jaar lang in het le elftal speelt. In de loop van de avond werd op geestige wijze: Dit is Uw leven, in de vorm van dia's getoond. Het cadeau van de reünisten bestond eveneens uit een enveloppe met in houd. Vanuit Amerika sprak Lourens Beu kenkamp op een bandje een groet van de reünisten overzee. Tot 1 uur duurde de feestvreugde. Zondagmorgen wapperden de vlaggen op het complex Roomburg. Ook het zon netje liet niet verstek gaan en zorgde voor een niet te vergeten sportdag. 's Morgens werden eerst de jeugdwed strijden gespeeld waarbij de jongens van Te Werve met de eerste prijs naar huis gingen, de tweede plaats werd bezet door de L.M.H.C.; bij de meisjes werd de L.M.H.C. eerste, terwijl het B-team van Zuidwijck de tweede prijs uit de handen van de voorzitter, R. Oldeman, mocht ontvangen. Om half twee, bij een stralende zon en met vele supporters langs de lijnen startten de reünisten-wedstrijden. Reünisten B wist het nog jeugdige he ren 2 van Zuidwijck een lesje te geven, zij wonnen met 4-1, terwijl de dames reünisten (velen hadden reeds 15 jaar geleden haar stick aan de wilgen gehan gen) een genoeglijk, soms komisch, par tijtje speelden tegen het huidige dames 1. De uitslag was 3-2 in het huidige da mes 1. Tot slot de Big-match, reünisten A-Heren 1. In een felle strijd wisten bei de teams de stand blank te houden. Aan het einde van dit zeer geslaagde weekeinde dankte de voorzitter alle aanwezigen en werd er een hulde ge bracht aan de organisatoren van deze grote reünie, de heer en mevrouw Van der Klip. Hockey-uitslagen Heren eersteklasse: BMHCDelftse Studenten 0—2, SCHC—TOGO O—l. Overgangsklasse AHilversumKie viten 52, AmersfoortTOGO 2 10. Om de J. D. TreslingbekerKwartfi nale: DES—HDS 1-^1. TOGO 4—'s-Her- togenbosch 2 01. HTCC 2Kampong 3 30, Hurley 2Leiden 2 21. Dames eersteklasse: RBCBDHC 0-1. Tweedeklasse B: Groen Geel 2Lei den 01. Leidse Mixed Hockey Club AMSTERDAM I—LEIDEN I (HEREN) Voor regelmatig contact met het eer- steklassepèil speelt Leiden nu en dan tegeiT vertegenwoordigers het hoogste hockey milieu. Ditmaal een uitstekend spelend Leiden volledig met versterking van de HH YC-er Van Rossum, die indien hij in Leiden komt spelen, een aanwinst zal blijken te zijn. Leiden zowel als Amsterdam kwam tot zeer acceptabel spel en niet geheel onverdiend veroverden onze stadgenoten een 20 voorsprong door doelpunten van Deutman. Vooral het tweede was van kwaliteit. De halflinie stuwde goed en hier schitterde Koekebakker. Een wat ongelukkige strafbully deed Amster dam op de valreep nog winnen; daar vóór hadden Jansen, Schoonhoven en Coster van Voorhout gedoelpunt. De Leidse dames wonnen hun uitwed strijd van Groen Geel II, dat daardoor degradeerde. Een gelijk opgaande strijd met overheersende verdedigingen en door zenuwen veel gemiste kansen. Kort voor het eindsignaal doelpuntte mej. Tooren- burg voor Leiden en daarmee was Groen Geel's lot beslist (01). Heren n tenslotte leed een wat ver rassende 23 nederlaag tegen Hurley II voor de Tresling-beker. Hurley plaatste zich hiermee voor de halve finale. WIELRENNEN Schulte (met Post) tweede in laatste race Gerrit Schulte heeft tijdens de „nacht van Zurich" afscheid als actief baan renner genomen. Tijdens deze afscheids- nacht werd de populaire Bosschenaar, die overal in binnen- en buitenland door zijn prestaties en zijn houding talloze vrienden heeft verworven, langdurig door de Zwitserse wielerfans gehuldigd. Samen met Peter Post werd hij tweede in een koppel wedstrijd over zes uur achter de Belgen Van Steenbergen— Severeyns. Zowel het Belgische, het Ne derlandse als het Deense koppel Niel sen—Lykke, de pupillen van onze land genoot Jan van Dinteren, domineerde in deze wedstrijd, waarin de Belgen ten slotte wonnen door een sterke serie sprints. Wolverhampton Wanderers, Sheffield Wednesday en Aston Villa bereikten za terdag de halve finales van het toernooi om de FA-cup. Burnley en Blackburn Rovers zullen woensdag nogmaals tegen elkaar uitkomen om uit te maken wel ke van deze clubs het viertal zal com pleteren. De eerste wedstrijd eindigde namelijk in een gelijkspel. In de eerste divisie van de league nam Tottenham Hotspur weer een voor sprong van drie punten op Wolver hampton door een 31 zege in de uit wedstrijd tegen Nottingham Forest. De Spurs hebben echter een wedstrijd meer gespeeld dan hun concurrenten. De uitslagen voor de FA-cup lulden: Aston Villa Preston North End 20: BurnleyBlackburn Rovers 33; Leicester City Wolverhampton Wan derers 12: Sheffield United Shef field Wednesday 02. Voor de le divisie werden gespeeld: Blackpool West Ham United 32: Bolton Wanderers Newcastle United 14; Everton Chelsea 61: Fulham Birmingham City 22; Luton Town West Bromwich Albion 00: Notting ham Forest Tottenham Hotspur 13- DOSR won maar net van THB DOSR is nog lang niet uit het gevaar. Des te welkomer was de zege van giste ren op THB, al kon die niet kleiner (10). Het gejuich klonk al vroeg door de Veense vlakte, want al na tien minu ten kopte P. van Amsterdam een voor zet van W. Olfjerhoek keihard langs de THB-doelman. Een prachtkans om deze voorsprong te vergroten liet J. van Veen ongebruikt liggen. De Haarlemse doel man kon zijn tamme strafschop vrij ge makkelijk verwerken. Ook in de tweede helft bracht DOSR het niet verder dan een buitenspeldoel- punt. En gezien het slotoffensief van de bezoekers, mocht net laatste fluitsignaal wel als een verlossing voor de Veners gezien worden. UVS-Xerxes De resterende acht minuten van de wedstrijd UVSXerxes worden donder dagavond a.s. op het Xerxes-terrein uitgespeeld. Aanvang half zeven. Quick Boys won van LFC met 3-0 (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagmiddag speelde Quick Boys en LFC op Nieuw-Zuid in Katwijk een vriendschappelijke wedstrijd. Doch werd er levendig en met animo gevoetbald. De gastheren gingen meteen in het offen sief, wat tot veel corners leidde, maar aanvankelijk nog niet tot een doelpunt. Voor enkele heel mooie kansen hadden de Katwykers geen interesse, maar een strafschop wegens hands accepteerde aanvoerder Van Duyn toch maar (10). Om een bal praktisch van de achterlijn in het doel te plaatsen valt bepaald niet mee, maar v. d. Oever presteerde het op onnavolgbare wijze (2—0). Ook de gas ten kregen een paar goede kansen, heel goede zelfs, maar öok de Kanaries wa ren zonder belangstelling. Voor het ove rige sloot de zaak bij Quick Boys beter als bij LFC, dat ook na de rust nog van alles probeerde om De Hollander te pas seren, maar daarin niet slaagde. Vijf minuten na rust bracht v. d. Plas de eindstand op 30. De totaal verraste Leidse doelman stak geen hand naar de hard ingeschoten bal uit. LFC kreeg nog een uitstekende kans op een tegenpunt, aoch het schot van de rechtsbuiten be landde tegen de lat. De Leidenaars leg den zich duidelijk bij de nederlaag neer. Ook Quick Boys doelpuntte niet meer, zodat het scorebord na afloop een 30 zege voor de Katwijkers aangaf. Peters kampioen eerste klasse driebanden De Amsterdammer Peters is dank zij een beter gemiddelde kampioen van Ne derland eerste klasse driebanden gewor den. Niet minder dan zes spelers ein digden in dit kampioenschap met vier winstpartijen. Het meest opmerkelijk was, dat de kampioen zaterdagavond nog op de zesde plaats stond. Geen der deelnemers slaagde erin naar de hoofdklasse te promoveren. De eindstand was: m.p. car. brt. ha. alg. gem. Peters 8 258 525 6 0.491 Kooyman 8 239 504 6 0.474 Knol 8 263 556 4 0.473 Vink 8 245 538 6 0.455 Broer 8 244 551 7 0.442 Douma 8 268 616 5 0.435 Panhuizen 6 240 501 6 0.479 Lammerts 2 200 583 5 0.343 De Selvera's arriveerden gister avond per postkoets aan de studio in Bussum voor kun optreden in het AVRO-tetevisieprogramma „Van A tot F. Maandag 14 maart 1960 Advertentie VELDHANDBAL Geteisterd HVL verloor van Animo Een door griep geteisterd HVL Sin- gerling en Bonte ontbraken op het appèl heeft zich in Den Haag uitste kend geweerd tegen de rivaal uit de promotie-competitie Animo. De Hage naars hebben in de ontmoetingen met onze stadgenoten het geluk bepaald aan hun zijde. Wonnen zy in de promotie wedstrijden tweemaal met één doelpunt verschil, ook gisteren was dat weer het geval. Een minuut voor tijd scoorde de linkshandige Animo-rechtsbuiten nog voor zijn ploeg en dat betekende een 98 zege. De roodwitte achterhoede vormde in deze wedstrijd onbetwist het sterkste deel van de ploeg. De toch ge duchte Animo-voorhoede zag maar zel den kans zich een vrije schietpositie te verwerven en lukte dat eens, dan stond Cyril Graanoogst onder de HVL-lat treffers in de weg. De HVL-aanval, die behalve Singerling en Bonte ook nog Ebe Duursma militaire dienst miste, had vlagen van goed combineren. Gelukkig was het schot juist tijdens die vlagen accuraat. Al met al geen slechte inzet van de tweede helft van de veld- handbalcompetitie. Volgende week thuis tegen de Schutters (Rotterdam) zal een vermoedelijk weer compleet HVL de punten zeker kunnen binnenhalen. CRICKET West-lndiëEngeland Sobers staat al 7Zi uur aan bat In een van de langzaamst gescoorde innings in de geschiedenis van het test cricket heeft West-lndië op de derde dag van de vierde testmatch tegen Engeland, waarop de regen zo nu en dan als spelbreker optrad, slechts 107 runs geslagen voor het verlies van twee wickets. Het antwoord van de West indiërs op de 295 runs van Engeland was 139 voor twee en zij hadden 157 runs meer nodig om de leiding te nemen. Een record-aantal toeschouwers (17.000) zag een slaperige vertoning; hun grote batslieden, zoals Rohan Kanhai en Garfield Sobers, konden geen moment hun reputatie waar maken. Kanhai nam 2,<z uur voor 31 runs en Sobers deed over 33 runs twee uur en vyf minuten. De openingsbatslieden, Conrad Hun te en Easton McMorris, stopten, na een totaal van 63 zonder verlies bij de lunch. Zij namen 67 runs in iets meer dan uur, voor Hunte werd uitgevangen. Op de vierde dag heeft West-lndië een voorsprong genomen van 37 runs. De stand is namelijk: Engeland 295, West-lndië 332 voor 4. Garfield Sobers bleef not out met 142 runs. Ook zaterdag werd zeer traag gespeeld. De Westindiërs namen geen enkel risico en verloren dan ook slechts met twee wickets; zij scoorden op deze vierde dag 193 runs. Sobers stond tot dusverre 7 uur en 33 minuten aan het wicket. Met Frank Worrell, die fortuinlijk met 38 not out bleef, zorgde hij zaterdag voor een vijfde wicket-stand van 120 n.ö. Het was reeds de derde century van Sobers in deze testserie tegen Engeland. Hij scoorde in de vier matches tot dus verre 565 runs. Even leek het er op alsof Eng eland's pace-bowler Freddie Truemann de West- indische verdediging zou doorbreken. Hij schakelde Rohan Kanhai (55) en Clyde Alcott (9) uit. Maar Sobers en Worrell zorgden voor herstel voor West-Indie De omstandigheden zijn voor de bowlers overigens zeer ongunstig. Waiidelwaanziii De 37-jarige magazijnbediende James Musgrave heeft de wandelwedstrijd over 1600 km. van het ene eind van Groot- Brittannië naar het andere, gewonnen en daarmee duizend pond verdiend. In alle vroegte kwam hij zondagoch tend in Lands End aan. Het beginpunt was in John O'Groats in Schotland. De wedstrijd is georganiseerd door Billy Butlin, exploitant van vakantie kampen. Musgrave. die vroeger gevaren heeft, deed er 15 dagen en iets meer dan 14 uur over. Hy werd op 6 km. gevolgd door de 26-jarige marathonloper John Grundy, die de tweede prys van 500 pond won. Voor de vrouwelijke deelnemers zyn er ook prijzen van 1000 en 500 pond. De vrouwelijke koploper, mevrouw Beryl Randle. is ver achter bij haar manne lijke collega's. ZU had gistermorgen nog een 185 km. voor de boeg „Ik voel me afschuwelijk. In drie da gen heb ik niet behoorlijk geslapen", zei Musgrave bij aankomst. Toch zou hij als het moest nog veel langer kunnen lopen. Zijn kennissen hadden hem uitgelachen toen hij zich voor de wedstrijd opgaf. Musgrave, die ongetrouwd is, heeft tijdens zijn lange wandeling normaal voedsel gebruikt. Hij knabbelde zoetig heid onder het lopen en stak er af en toe een sigaret bij op. Er hebben zich 700 deelnemers voor de wedstrijd opgegeven. Honderden zijn al uitgevallen. Philidor wint royaal van HCSV II Voor de landelijke competitie heeft Philidor 1 revanche genomen tegen de Haagse Christelijke Schaakvereniging 2. Zonder veel moeite behaalde de Leidena- ren een 6-4 overwinning, die zelfs iet wat krap was. daar Mulder en Etman in gewonnen posities blunderden. Phili dor behoudt nog een kans op het kam pioenschap. De gedetailleerde uitslag: Philidor 1—HCSV II: J. J. Piket^-dr. H. Looyenga 0-1, P. A. G. de Graaff-mr. G. C. Klapwijk 1-0 (wegens niet opko men), M. D. Etmansdr. A. Th. van Deursen 0-1, A. BarkemaG Tiemers- ma 1-0, W. T. Schuss-H. M. Spijkerman 1-0, mr. L. J. Mulder-J. G. Duykers 0-1, P. J. PrunenP. M. Mastenbroek 1-0, P. Selier <res.)H. B. Driessen (res.) 1-0, E. KettingD. J. Munnik (res.) 0-1, A. Geijer-H. Harland (res.) 1-0, totaal: 6-4. Leidse Schaakbond In de derde klasse A eindigde de voor het kampioenschap beslissende match Hazerswoude en Leiderdorp 2 na arbi trage in 5-5 (M. J. Ravensberg-B. Corts 0-1, Jac. HarkesA. N. Kleiss 1-0, N. v. d. BoschC. van Tol 0-1). Beide teams hebben elf matchpunten, doch door een grote meerderheid in bordpunten is Ha zerswoude kampioen. In de derde klasse C heeft Philidor V het kampioenschap veroverd door een 6-4 zege op Katwijk II (B. de JongJ. Reitsema 1-0, A. LangezaalJ. v. d Na gel 1-0). Een geweldige prestatie van het dit seizoen voor het eerst samengestelde tiental, dat onder de bezielende leiding van Jac. ter Haar veel meer heeft ver richt dan iemand ooit had durven ver wachten! Hazerswoude en Philidor V promoveren dus naar de tweede klasse. Enkele andere arbitrage-uitslagen: le-klasse: Noordwijk 1Bodegraven 1 4^5V6 (G. Marijt—J. G. Breekveld 0-1, H. Meijers—H. J. van Os 0-1, J. de Leeuw (res.)Th. de Vries 2e-klasse B: LSG 4—Katwijk 1 5'4-4H (R. W. de Waall-P. Bavelaar V2—V2). 3e-klasse A: Boskoop 3—Bodegraven 3 5-5 (L. Brand-L. Breedijk 0-1). watersport-tentoonstelling RAI-GEB0UW AMSTERDAM 11 t/m 20 maart 1960 - entree f 2.- Geopend van 10-17 en van 19.30-22.30 u. Voordelige N.S.-dagretourkaart incl. tram/bus en toegangsbewqs. SPORTSPLINTERS Met het oog op de wedstrijd voor de Daviscup tussen Noorwegen en Ne derland, zullen de spelers die ons land vertegenwoordigen op 23 en 24 april aa. een oefenwedstrijd tegen Zuid-Afrika spelen. De Italiaan Arnaldo Pambianco heeft zaterdag de 46e wielerwedstrijd Milaan-Turyn gewonnen. Na een rit van 194 km. liet Pambianco in de eindsprint zijn landgenoot Guido Carlesi achter zich. Gastone Nencini (Italië) werd der de met een achterstand van tien secon den. Onze landgenoot Coen Niesten werd meteen achterstand van 52 seconden op de winnaar ex-aequo als 24e geklasseerd. In het 50 meter-bad te Zürlch ver beterde het 18-jarige Duitse zwemstertje Wiltrud Urselmann zaterdagavond het wereldrecord op de 100 meter schoolslag met een tijd van 1 min. 19.1 sec. Het oude record stond sedert 12 sep tember 1958 (Leipzig) met 1 min. 19.6 sec. op naam van de Oostduitse Karin Beyer. Uiteraard betekende deze presta tie eveneens een nieuw Europees record Het Nederlandse badminton Jeugd- team heeft te Vlaardingen met 3—8 ver loren van de Duitse jeugdploeg.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7