NIEUW! Wordt U gekweld hazelnoot Met een enkel woord Ageuda MAANDAG 14 MAART 1960 Film en toneel (Van onze t.v.-medewerker) De AVRO opende gisteren me>t een ge sprek met Fons Rademakers en kuste daarmee ten tweede male de tiende mu ze. Fons liet zioh niet onbetuigd en greep de hem geboden kans om eens duohtig over zijn gedachten uit te kunnen pak ken, dapper aan. Hij praatte honderd uit en maakte wel de indruk het met zichzelf nogal te hebben getroffen. Naarmate het gesprek vorderde, ging haj het toch winnen, palmde hij de kij ker in door zijn in laatste aanleg be langloze liefde voor het medium film. Jonge Marokkaan kon onder puin naar hartelust eten Nog vijf Marokkanen, drie vrou- wen en twee mannen, zijn zaterdag uit de puinhopen in Agadir bevrijd. Daarmee is het totaal aantal over ledenden van de ramp, dat in de afgelopen vijf dagen werd gevon den, gestegen tot 21. In het hoofdkwartier van de red dingswerkzaamheden in Inezgane bij Agadir is meegedeeld, dat nog twee vernielde dorpjes zijn ontdekt. In de in totaal zes vernielde dorp jes in het Atlasgebergte zijn 500 tot 600 mensen omgekomen. Er zijn meer dan 2.000 daklozen. Bij verkenningsvluchten bleek, dat de grond zich geopend had als een enorme kaak om de dorpbewoners bij dozijnen te verzwelgen. Een reddingsploeg met luisterappara ten meende zaterdag een zacht geroep te hebben gehoord, maar later was het volkomen stil. Daarop beluisterde men met een medische stethoscoop de be tonnen tegels. Tegel na tegel werd weg gehaald en na drie meter puin te heb ben geruimd ontdekte men een 18-jarige Marokkaan. Deze vertelde, dat hy een winkel was binnengegaan om een pond bananen te kopen. „Ik had nog niet be taald. Op het ogenblik dat de winkelier de vruchten op de weegschaal legde, begon de aarde te beven. Dat duurde nog geen seconde. Ik had zelfs geen tyd om te vluchten, want het plafond viel al naar beneden. Op dat ogenblik wist ik niet wat er gebeurde. Ik merkte, dat ik was ingesloten. Tussen de stukken muur en de betonnen tegels die rond me lagen opgehoopt kon ik me net bewegen. De grond lag vol blikken conserven, flessen limonade en dergelijke. Niet ver van mij verwijderd lag de winkelier. Ik hoorde hem kreunen maar ik kon niet bij hem komen. Ik heb dit verscheidene uren of verscheidene dagen, ik weet het niet, ge hoord. Tenslotte hoorde ik een soort gemompel en begreep ik dat hij dood was. Ik ben erg bang geweest. Ik dacht, dat ik zou sterven, omdat ik zo lang had geroepen en niemand antwoordde. Al gauw kreeg ik dorst. Ik nam toen een fles limonade. Daarna kreeg ik honger. Ik hoefde mezelf maar te bedienen. En zo heb ik twaalf dagen lang geleefd op sardientjes en biskwies, die binnen mijn bereik lagen. Daarna heb ik lang ge slapen. Als ik wakker werd, at en dronk lk weer wat. Afstandsrecord van radiosignalen De Pionier V was zondagavond by na 660.000 km van de aarde. Het door de kunstplaneet uitgezonden signaal was zeer duidelijk. Het bureau voor lucht- en ruimtevaart verklaart, dat hiermee een afstandsrecord voor een opgevangen radiosignaal is gevestigd. Het laatste signaal van de Pionier IV werd inder tijd opgevangen van een afstand van 655.000 km van de aarde. De zender is met succes door Jodrell Bank in Enge land met radiosignalen in en buiten werking gesteld. Russisch plan voor „eeuwige zomer" De Russische geleerde Valentin Tsje- renkof heeft een plan ontvouwd om met behulp van raketten een ring van fyn poeder om de aarde te brengen, die onze planeet zou kunnen doen profiteren van zonne-energie die anders de aarde onge bruikt passeert In een artikel in het Russische weten- schappelyke blad Izobretatel (uitvinder), waarvan de inhoud door Tass is bekend gemaakt. stelt Tsjerenkof voor met ra ketten 470.000 ton fyn poeder zodanig in de ruimte te brengen, dat het meren deel van dit poeder op 1.000 tot 1.500 km hoogte een elliptische ring van 100 km. breedte vormt, zoals (op veel grotere schaal) de ring van Saturnus. Deze ring zou volgens hem een grote hoeveelheid zonne-energie verspreiden waarvan een deel de aarde zou bereiken. Deze energie zou voortdurend de aarde verlichten en het klimaat tussen 70 en 80 graden noorderbreedte wyzigen. Ook zou de ring kunnen worden gebruikt als „spiegel" voor radio en televisie. Lourmais in Mannheim De Franse kikvorsman Louis Lour mais, die tracht in zeventien dagen de Ryn af te zwemmen, is gisteren te Mannheim uit het water gekomen na zonder onderbreking de zeventig kilo meter tussen Karlsruhe en Mannheim te hebben afgelegd. Hy deed er achten- eenhalf uur over. HU zag er zondag na de tocht frisser uit dan na de vorige da gen. Wij zijn zondaars Inbrekers hebben zich vannacht toe gang verschaft tot de consistorie van de Hervormde Kerk te Elspeet. ZU kwamen door de torendeur binnen en richtten in de consistorie een enorme ravage aan. Alles haalden ze overhoop. De brandkast werd van haar plaats ge haald, maar het ls de inbrekers niet ge lukt deze open te krijgen. Daarom heb ben ze op de kast gekrast: „Doe geen moeite, we hebben niet wat we zoeken: de sleutel, wy zijn zondaars". Het enige wat totnutoe wordt vermist is een zen dingsbusje met enig geld. Wy noteerden, dat hy hoop en verwach ting koestert, dat het met de Neder landse speelfilm nog best eens wat wor den kan. Hy staat in die mening niet alleen en uit dien hoofde is deze ru briek van de AVRO dus een goede ge legenheid om een balans op te maiken en de mannen van de produiktie en regie bestek te laten uitzetten. De rubriek „A tot Z" behandelde de letters S en T op een onderling zeer ver schillend niveau, een bezwaar van dit experiment, maar soms tevens een char me. Vermelding verdient het gesprek met een 16-jarig meisje, dat fanclubs voor BB. en Presley niet zetten kon en het idee opperde, dat Albert Schweitzer toch iemand is, die als de jeugd dan hommage wil bewijzen, daarvoor eerder en beter in aanmerking komt. Ze noemde haar club A.S.-jeugdclub, want het ge„fan" wekt inderdaad weerstanden door ver keerde associaties op. Ze had wel aardig wat reacties ontvangen en het doel was om geld in te zamelen voor het medische werk onder de Afrikaanse negers. Het hoofdnummer werd gevormd door een exposé van de verhouding toneel televisie. Daartoe werd een aantal schouwburgbezoekers ondervraagd, die steevast weinig van de t.v. en veel van het toneel moesten hebben. De AVRO deed een poging om de kijkers zelf een oordeel te laten vormen door een pas sage uit Osborns „Omzien in wrok" in een toneelbewerking te vertonen en di rect daarna dezelfde passages in t.v.- presentatie. Naar onze smaak won de laatste het pleit glansrijk, maar dat is logisch, want de toneelversie was ten slotte geen toneel, maar getelevisioneerd toneel, wat bepaald heel wat anders is. Men zit niet tussen de mensen: er is ook voor de spelers geen zaal; men voelt niet de prikkelende luchtstroom bij het opengaan van het doek, geen gegons en geen geritsel. Het levende element was en is er niet by. Het was dus. geen to neel, maar het werd goede t.v., omdat er met overleg en veel moeite gepoogd was om het probleem duidelyk aan de orde te stellen. Tegen het eind kwam er in eens een nieuw aspect by door de ver klaring van toneeldirecteur en -speler. Rob de Vries, dat. hy voorkeur had1 voor telerecording, gesteld dan dat de kwali teit daarvan aanzienlyk verbetert. Ger Lugtenburg protesteerde daar (o.i. terecht) heftig tegen. Moge die televisie tegenover het toneel in een ongunstige verhouding staan door het vryto lij vend karakter imen zit toch tegenover" zijn toestel en zal dtan wel zien wat er komt), temeer geldt dit als dan de acteurs ook nog onder voorbehoud hun bijdrage ge ven, die immers alitijd geknipt en gecor- I rigeerd kan worden als 'het spel wordt Vervolg van pag. 1 Bij Frankfort lioudt boerenbevolking stand onder terreur Hoe gaan de agitatoren van de S.EJ). te werk? Zy oefenen zware druk op de boeren uit, dreigen, komen tientallen ke ren terug en voeren bij nacht en onty een soort psychologische oorlog waarte gen de landbouwers en hun familieleden tenslotte machteloos staan. In vele dor pen heerst door deze uitgebreide pro- paganda-acties een volslagen paniek stemming, nog temeer, omdat men weet dat de communisten binnen een jaar al le zelfstandige landbouwbedrijven gecol lectiviseerd wensen te zien. Er zyn ove rigens Duitse boeren die zich tot het laatste ogenblik met alle kracht verzet ten: zo houdt in Frankfort aan de Oder meer dan 30% van de boeren nu al we kenlang koppig stand onder het trom melvuur van de communistische propa ganda. Maar in andere dorpen openen de boe ren "s nachts htm stallen, jagen hun vee de bossen in en vluchten naar het Wes ten. Alleen in februari al verlieten niet minder dan 681 landbouwers Oost-Duits land, dat 7% van het totaal aantal vluchtelingen in deze maand is. Normali ter bedraagt dit percentage niet meer dan 4,5%. Van 1 tot 9 maart vluchtten alleen al 202 Oostduitse boeren naar West-Beriyn; in totaal bedroeg dóe week het aantal Oo6tduitse vluchtelingen 2605. Rode praatjes Van endge eerlijkheid 'by deze com munistische aotie is uiteraard geen spra ke. De zelfstandige boeren kunnen, zo is algemeen bekend, de agitators gemakke lijk bewijzen dat hun oogsten altyd ho ger zUn dan die van de kolchozen, die stuk voor stuk zwaar gesubsidieerd moe ten worden. De communisten plegen daarop dan ook te antwoorden, dat het niet gaat om „een spaarbankboekje, een bed en een ameublement, maar om een nieuw leven met een grote toekomst." Wat de boeren openlijke terreur noe men, dat noemen de partyfunotionaris- sen „een revolutie voor de overwinning van het socialisme op het land". Binnen een jaar zal er in Oost-Duitsland vol gens Westelyke waarnemers te Beriyn geen vrye boer meer zyn: de terreur van de honderden agitators der partij zal dan geheel hebben gezegevierd. De oog sten zullen dan zeker nog kleiner wor den, de voedseltekorten in Oost-Duiits- land groter dan ooit!!! opgenomen en niet levend wordt uitge zonden. Tot slot gaf Van der Eisteen een frag mentarisch beeld van het Japanse leven maar hy deed dit met een zó eigenzin nige humor, dat het toch een onthullen de indruk gaf. Advertentie door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpynen, neemt dan Uw toevlucht tot Togal. Het middel dat kan baten, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik Togal. Togal zuivert de nieren en is veilig voor hart en maag. By apotheek en drogist f 0.95, 12.40 en 18.88. De „Alblas" in dienst By de werf de Noord te Alblasserdam heeft de Kon. Marine gistermorgen de eorste van een serie van zestien z.g. ondiepwatermynenvegers, de „Alblas" in dienst gesteld. De plechtigheid, die muzikaal werd opgeluisterd door de Marinierskapel en de tamboers en pij pers van het korps Mariniers, werd o.a. bijgewoond door de burgemeester van Alblasserdam en de vader en de broer van wyien luitenant ter zee A. H. Al blas, naar wie, zoals bekend het schip werd genoemd. Acht schepen, waaron der de „Alblas", komen voor rekening van de Amerikaanse regering, de ande ren worden voor Nederlandse rekening gebouwd. Allereerst voerde het woord de direc teur van „De Noord", de heer J. U. Smit, die meende, dat de lange bouw- tyd van het schip de kiel werd in februari 1958 gelegd in hoofdzaak te wijten is aan het feit, dat moeite noch tijd is gespaard om dit scheepje te ma ken tot een werkelyke a-magnetische mijnenveger. De heer Smit leverde het schip daar na op aan de vlagofficier materieel, vice-admiraal W. J. Kruys. Deze aan vaardde het schip en bood het op zyn beurt aan aan de vertegenwoordiger voor scheepsbouwaangelegenheden van de Amerikaanse Marine in Europa, ka pitein R- E. Perkins, die aan de op het dek opgestelde Amerikaanse mariniers bevel gaf de Amerikaanse vlag te hijsen, waardoor het onder de vlag van de VS in dienst was gesteld. De Amerikaanse zaakgelastigde in Den Haag, de heer Herbert P. Fales. droeg toen het schip over aan onze Staats secretaris van Marine. P. J. S. de Jong. Nadat de Amerikaanse vlag gestreken was aanvaardde de Staatssecretaris de „Alblas" namens de minister van De fensie. Hy verzocht de Commandant Zeemacht Nederland, vice-admiraal G. B. Fortuyn. om tot indienststelling over te gaan. Dit gebeurde tenslotte en ging gepaard met 'het gebruikelyke Ma rine-ceremonieel door de comman dant van de mynenveger, luitenant ter zee der tweede klasse C. G. J. van Doorn. De aanwezige Marine-autoritei ten en hun genodigden bezichtigden toen de „Alblas". VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lichte muz. 18.50 Omroep dubbel- kwartet. 19.00 Kamermuz. 19.30 Muz. le zing. 19.45 V. d. Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Journ. 22.50 Progr. v. d weggebruikers. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.50 Cursus Openbaar Kunstbezit, lezing. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Geestelijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Blaasork. 20.15 Dombey en Zoon (dl. 2). hoorsp. 21.30 Gram. 21.40 Kamermuz. 22.00 Pari. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Gram, en comm. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. VOOR DINSDAG 15 MAART Hilversum I, 402 ni. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO. 8.00 Nws. 8.15 Planorecital. 8.30 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwydlng. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Ham- Advertentie ssF NEDERLANDS ZAKENMAN BIJ VLIEGONGEVAL OMGEKOMEN Op de grens van de gemeenten Bre- dene en Klemskerke in België, is vry- dagavond een Nederlands vliegtuigje neergestort, dat het eigendom was van de heer J. Simonis uit Rotterdam. De heer Simonis die het vliegtuig bestuurde kwam daarby om het leven. Het vlieg tuig was op weg van Le Bourget naar Rotterdam. De omgekomene was direc teur van de N.V. Industrie- en Handels onderneming J. Simonis, welke geves tigd is in het Groothandelsgebouw in Rotterdam. Hy gebruikte het toestel voor zakenreizen. Lynchpartij in Zuid-Korea Vier Amerikaanse soldaten hebben een ag of tien geleden in Zuid-Korea vier dorpelingen gelyncht, die zy van diefstal verdachten. Een maand geleden heeft zich een soortgelijk incident in Zuid- Korea voorgedaan. De zeven Amerika nen die er toen by betrokken waren, zUn tot gevangenisstraf veroordeeld. De Amerikaanse regering heeft toen aan Zuid-Korea haar verontschuldigingen aangeboden. BINNENLAND De 18-Jarige koperslager S. A. Wa terloo ls zaterdagnacht in een café aan de Nieuwendijk te Amsterdam door een onbekend gebleven Surinamer met een mes ln de rug gestoken. De koperslager kreeg een bloedende wond en moest in het Binnen Gasthuis worden opgenomen. In de Merwehaven te Rotterdam is zaterdagmiddag de driejarige Maria Coo- mans verdronken. Het meisje hoorde thuis aan boord van het rijnschlp „Spe- dag I". Bij het spelen ls ze te water ge raakt. Na enige tijd werd zij opgehaald, doch bleek toen reeds te z(1n overleden. Voorbijgangers ontdekten gisteren ln het kanaal Steenwljk-Giethoorn het stof felijk overschot van een man. Bij onder zoek bleek dit te zijn van de 49-jarige slager C. ten Veen uit Steenwiik. die se dert ongeveer vijf weken geleden spoor loos verdwenen was .Hij was gehuwd. In tegenwoordigheid van talrijke autoriteiten en buitenlandse gasten heeft gouverneur J. van Tilburg van Suriname zaterdagavond de vernieuwingen op de Surinaamse vlleghaven „Zanderij" officieel in gebruik gesteld. Deze vernieuwingen betreffen in hoofdzaak moderniseringen aan de startbaan en het stationsgebouw. Ruim vier uur nadat hij met een schedelbreuk het Westerziekenhuis te Rotterdam was binnengebracht, is ln de nacht van zaterdag op zondag om half een de 9-Jarige A. P. Schuit uit de Endracht- straat ln de Maasstad, overleden. De Jon gen was zaterdagavond tegen acht uur de Éendrachtsstraat uitgerend en zonder vol doende op het verkeer te letten de rijbaan van de Witte de Wlthstraat opgelopen. Hij werd door een personenauto aangereden en over een afstand van meer dan 20 me ter meegesleurd. Zaterdagmiddag ls een zesjarig meis je uit Uithoorn bij een verkeersongeval gedood. Bij het spelen stak het kind on verwacht van achter een heg komend de Êrovinclale weg Haarlem-Hllversum over. :et meisje werd aangereden door een pas serende personenauto uit Amsterdam en was op slag dood. Het zesde lustrum van de kring van Amsterdamse economen is zaterdagmiddag In (Carlton te Amsterdam) gevierd met een bijeenkomst van ruim 250 leden en genodigden. In deze samenkomst heeft prof. dr. J. Pen. hoogleraar ln de economie aan de Rijksuniversiteit te Groningen, een rede gehouden over „actuele problemen van de Nederlandse economie". De ope- ningstoespraakwas gehouden door de voorzitter van de kring van Amsterdamse economen, de heer J. G. Morreau. - De Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten in Nederland houdt za terdag 19 maart in Krasnapolsky in Am sterdam haar jaariykse algemene leden vergadering. De vereniging heeft ln de loop der Jaren ln Nederland ongeveer 70 terreinen aangekocht met een oppervlakte van ruim 16.800 ha. Gedurende het weekeinde is mr. B. W. Blesheuvel, lid van de Tweede Kamer, voorzitter van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond met de Boeing van Pan American via Londen en New York naar Denver gevlogen .waar hij morgen op het congres van ae „National Farmers Union" een inleiding zal houden over de Euro pese samenwerking, met name in de EEG. Even buiten een ryk met vlaggen versierd Ouwerkerk heeft de commissaris van de Koningin ln Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zaterdag de eerste boom geplant langs de „weg van de bui tenlandse pers", die loopt van het nieuwe motorgemaal naar de caissons, die ln de nacht van 5 op 6 november 1953 het laat ste gat afsloten in de dijken van het rampgebied in zuidwestelijk Nederland. Tot voor kort heette deze weg Calssonweg. Gistermiddag werd de heer J. Jon ker. Rijksambtenaar uit Wagenlngen, te Heelsum (Gld.) aangereden door een per sonenauto. toen hij met zyn bromfiets de Ottoweg wilde oversteken. Op weg naar het ziekenhuis overleed het slachtofer, dat een vrouw en vijf kinderen achterlaat. Vanmorgen omstreeks 8 uur ls op de Arnhemseweg ln de bocht bij de Koppe lenburg een ernstig ongeluk gebeurd, waar bij de 22-1arlge A. C. Eggink uit Brum- men het leven heeft verloren. Hy moet ln een bocht geslipt zijn en ls toen tegen een paal gebotst en over de kop geslagen. De wagen kwam boven op een uit Arn hem naderende personenauto terecht. Eg gink was op slag dood. De heer J. W. Fossen te Heemstede, lo benoemd tot hoofdinspecteur van het kweekschoolonderwijs, als opvolger van ar. G. Kalsbeek, te Den Haag, die wegens het bereiken van de pensioengeerchtigde leef tijd aan het begin van dit jaar zijn ambt heeft neergelegd. BUITENLAND De Britse labourafgevaardigde Wil liam Warbey, zal in het Lagerhuis van de minister van Defensie, Watkinson, de ver zekering vragen dat Engeland niet bezig ls voorraden op te slaan van een nieuw, dodelijk oorlogsgas dat het menseiyke ze- numcentrum en de longen kan verlam men. Er zyn volgens hem aanwyzlngen dat de Amerikanen dit gaan doen en dat zy hun Inlichtingen over het gas uit En geland hebben gekregen. De overstromingen in sommige pro vincies van Brazilië zouden tot nu toe aan 120 mensen het leven hebben gekost. In het dorpje Boquelrao in het dal van de staat Esplrlto Santo zijn 40 doden of vermisten nadat een laag modder en rots steen is neergekomen. In Bahia kwamen tien mensen om .toen hun boot ln de sterke stroming omsloeg. President Nasser van de Verenigde Arabische Republiek zal begin april een bezoek brengen aan India en Pakistan. Zowel In India als ln Pakistan zal hy zes dagen biyven. De economische raad van de Arabi sche Liga heeft zondag plannen goedge keurd voor oprichting van een Arabische pljpleldlngmaatschappy. een Arabische redery en een Arabische luchtvaartmaa i- schappij. Een Britse deskundige heeft een week lang over de stamboom van het Britse vorstenhuis gebogen gezeten en hij is tot de slotsom gekomen dat Prinses Margaret en haar verloofde, de heer Armstrong—- Jones, verre famile in de twaalfde graad zijn. Zij hebben als gemeen schappelijke voorvader een zekere Thomas Mostyn van Mostyn, ln Wales, van wie een zoon de voorvader van Koningin- Moeder Elizabeth is en een dochter tot de voorouders van de heer Armstrong Jones gerekend moet worden. Oud-koning Achmed Zogoe van Al banië gaat bij de rechtbank van Rome een proces aanhangig maken om de vijf tig miljoen lire terug te krijgen die hij voor de Italiaanse Inval in zyn land in april 1®39 op de Albanese bank had ge stort. De Albanese bank werd ln 1925 te Rome opgericht maar pas in 1950 werd haar statuut ingeschreven in het regis ter van de rechtbank van Rome. In 1957. toen de bank werd geliquideerd, bleek er een saldo te zijn van 300 miljoen lire dat onder de aandeelhouders werd verdeeld. De ex-koning kreeg niets. Prinses Elisabeth van Liechtenstein, aartshertogin van Oostenryk, ls zondag in het kasteel van Vaduz, de hoofdstad var. het vorstendom Liechtenstein, op 82-Jarl- ge leeftyd overleden. Prinses Elisabeth was de moeder van de regerende vorst, Prins Frans Jozef. Zestien aanhangers van de Ghanese Verenigde oppositie) Party zijn zaterdag te Koemasl tot een Jaar gevangenisstraf en twaalf zweepslagen veroordeeld, omdat zij klandestien zouden hebben vergaderd en zich voorts aan diefstal en vernieling schuldig zouden hebben gemaakt. Het deel van de vonnissen betreffende de lijf straffen. moet door het hooggerechtshof worden bekrachtigd. Oost-Duitsland heeft zaterdag gepro testeerd tegen schending van zijn lucht ruim door een onbekend straalvliegtuig, afkomstig uit West-Dultsland. „Deze uil- dag iqg brengt de veiligheid van het luchtruim ln gevaar", zo wordt in een verklaring van het ministerie van Bui tenlandse Zaken gezegd. Gewaarschuwd wordt „voor de gevolgen die daaruit zou den kunnen voortvloeien". MeJ. Mirella MossottI uit Turyn meent een nieuwe wereldrecord typen te hebben gevestigd. Zy s er ln geslaagd om in tien minuten 6.041 aanslagen tot stand te brengen met minder dan een procent vergissingen. Zij won met haar prestatie een prijs van 3000 gulden die door een Turijnse firma was uitgeloofd. De voormalige Joegoslavische vice- president. DJllas, die tot gevangenisstraf is veroordeeld wegens tegen de staat ge richte activiteit, zal maandag ln Belgrado een maagoperatie ondergaan. Het Zulditallaanse plaatsje Castel- laneta wil een standbeeld oprichten voer zijn bekendste inwoner: Rudolf Valentino. Valentino, de held van de stomme film, overleed ln 1926. Hij was het Idool van tienduizenden vrouwen, en nu nog wordt zijn graf bezocht door bewonderaarsters die hem niet kunnen vergeten. Lr ongelooflijk luchtig! ongelooflijk lekker! product MAANDAG St.-Antoniusclubhuis: „Euripides" speelt „Ontvluchting". 8 'uur nam. De Doelen. Ledenvergadering Leidse Amateurfotografenver. 8 uur nam. Stadszaal: Sportforum P.v.d.A. 8 uur nam Stadsgehoorzaal (foyer)N.R.V. Spr. dhr De Groot over Spanje (met kleurenfilms). 8 uur nam. Zomerzorg: Filmavond Ver. van oud- leerlingen der Ambachtsschool over de My. „De Schelde". 8 uur nam. O e g s t g e e s t: Witte Huls. Mevr. Walma van der Molen over „Karinthlë" en het vluchtelingenvraagstuk" v. d. V.V.D.- vrouwen. 8 uur nam. Voorschoten: Veilig Verkeers- dag. DINSDAG Prediker: Volle Evang. Zending. Spr. J. Maasbach. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. B. H. Strieker over „Graeco-Egyptische cultuur". 8 uur nam. Universiteit (filmzaal): Filmstudiekring K. en O. „Kvinnors Vantan" 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. De Kleine Burcht. Discussie over „Wat ls leven?" 8 uur nam. Gulden Vlies: V.V.D. Lezing ir. J. C. H. Drost over het structuurplan voor de Leidse agglommeratie. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenverg. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plant kunde. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): LKK „Voor Al len". Quartetto Carmirelli. 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenverg. Aquariumver. „De Natuurvriend". 8 uur nam. DONDERDAG Casino-theater: K. en O. „Herrie om Harry". 8 uur nam. Rijksmuseum Nat. Historie: Causerie dr. W. Vervoort over de expositie naar Nieuw- Gulnea. 8 uur nam. Stadszaal (foyer). Filmavond Ned. Chr. Relsver. van de Caltex. 8 uur nam. VRIJDAG Harmonie: Openb. verg. Centrale A.R. sPr- lr- W. F. Scl Rolland .8 uur nam. Hooigracht 84. Jaarverg. Humanistisch Verbond. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed olv. prof. Bak huizen van den Brink, m.m.v. B. van Woerden, sopraan. 7.15-7.50 uur nam. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mej. F. Krabbe over het communisme en de komende oorlog. 8 uur nam. ZATERDAG St.-Antoniusclubhuis: Leidse Jeugdactie. Bonte avond voor en door de Jeugd. 8 uur nam Breestraat 10: Evang. Christengem. „Ec clesia" .8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. 1011 uur voorm., bijbesltudie 11 uur voorm. ds. J. A. de Ruiter van R'dam. HTM-halte Posthof: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Voorllnden. 1.56 uur nam. Volkshuis: Poppentheater „Harlekyn". „Het onbekende eiland" .3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werf park 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2—4 Zon. en feestdagen 2—4 uur. mondorgelspel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Kamermuz. 12.20 Regerlngsultz. Landb.- rubrlek. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Bezoek Premier Kroesj- tsjef aan Frankrijk. 13.00 Nws 13.15 Meded. en gram. 13.25 Theater-ork. en zang. 13.65 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Sopr., bas-bariton en plano. 16.00 Bejaarden en hun hob bles, lezing. 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Radlo%7olksunlversitelt. De mammon en de muze (de maatschappeiyke voorwaar den voor de bloei van ae kunst), d. prof. dr. H. Schulte Nordholt. Eerste lezing: Opkomst, bloei en verval v. d. Nederl. schilderkunst der Gouden Eeuw. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Gesproken brief uit Pa- rys. 19.10 Radlowedstryd. 19.50 Journ. 20.00 Nws. 20.06 Gevar. progr. 21.20 Gevar. progr. v. d. mil. 22.00 Koorzang. 22.30 Nws en beursber. v. New York. 22.40 Plano recital. 23.00 Boekbespr. 23.15 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 10.35 Lichte muz. 11.00 V. d. vr. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, le zing. 12.00 Middagklok noodklok .12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar geleden, praatje. 13.20 Nwe gram. 13.55 Lichte muz. 13.55 Zangrecital. 14.15 Gram. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Klein Omr. koor. Omr. Kamerork. en sol. 15.05 Gram. 15.30 Lichte muz. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Gebedstonde voor de vastentyd. 17.00 V. d. Jeugd. 17.40 Beurs ber. 17.45 Regeringsuitz.Gesproken brief uit de Nederlandse Antillen, d. Henk Den- nert. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Pol. ge sprek. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Pianorecital. 20.00 Lydensmedltatle. 21.00 Kamermuz. 21.30 Omr. Koor. 21.45 Brabantsork. 22.25 Boek bespr. 22.30 Nws. 22.40 Gezin en huwelijk, lezing. 22.50 Omr. Filharm. ork. 23.05 Sa xofoonkwart. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Gevar. progr. 20.45 Filmdocumentaire. 21.00—22.40 Film. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14 55 Intermezzo. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor spel. 16.30 Gevar. muz. 17.00 Gram. 17.45 Lezingen. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weer ber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Ork. conc. 21.30 Qulzprogr. 22.00 Nieuws. 22.15 Lezingen 22.45 Kamer muz. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's dagb. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Gram. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Gevar. muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.). 16.00 Dansmuz. (Om 16.30 nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagb. 17.45 Verz. progr. 18.15 Pianospel. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber.. nws.. act. en lichte muz. 19.40 Rep. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws en hoorsp. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.00 Hoorsp. 22.30 Nws. en gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Rep. 23.43 Gevar. muz. (Om 0.30 nws.). 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Amus. muz. 14.00 Volksmuz. 16.05 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.45 Ork. conc. 19.00 Nws. en weerber. 19.55 Dans muz. 21.45 Nws. en weerber. 23.30 Moder ne kamermuz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.35 Koor zang. 14.10 Sollstenconc. 14.40 Gram. 17.00 Kamermuz. 20.00 Gram. 20.55 Ork. conc. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.35 Pianospel (verv.). 12.52 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les .16.21 Gram. 16.30 Gram. (Om 16.30 rep. wlelerwedstr.) 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Planorecital. 17.40 Boek bespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.30 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Lezing. 20.00 Gram. 20.30 Kamer muz. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. en weer ber. 22.15 Cellorecital. 22.55-23.00 Nws. 484 lil. 12.02 Gram. 12.15 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.45 Ork. conc. 15.30 Gram. 16.07 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Discografie. 19.30 Nws. 20.00 Ork. conc. en solist. 21.00 Ben- venuto Cellini, opera. 22.45 Gram. 22.55 Nws. BIOSCOPEN Studio: „Omzien ln wrok" (Look back In anger). 18. Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Luxor: „Gevaarlijk blond" (Nothing but blondes). 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Lido: „Avontuur ln Hongkong" (Ferry to Hongkong). 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Casino. "The king and I". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „En eeuwig zingen de bossen". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: "Man of the West". 18 Jaar. Werk dagen. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Dodencel 2455". AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. By geen gehoor b(j Uw bulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur)

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2