Twee aanwinsten voor Die Leytlie Fluks promoveerde naar le klasse SPORTSCHOOL Hairos tweede in Grand Criterium PROF. WIJK STEEDS VASTER OP DE EERSTE PLAATS MAANDAG 14 MAART I960 Twee emmertjes niet al te fris Galge water. gehanteerd door de wethouder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik en Die Leythes erelid, mevrouw O. C. D. Ideniburgt—-Siegenbeék van Heukelom. maakten twee nieuwe aanwinsten voor de eerste maal officieel vertrouwd met 'het 'koele nat waarvoor zij vervaardigd werden. Twee nieuwe aanwinsten, een Maas skiff, die gebruikt zal worden aLs een overgangsschip tussen de wherry en de overnaadse skiff en die van mevrouw Idenhurg-Siegenbeek van Heukelom de naam „Vlist' kreeg en een overnaadse 35 cm skiff, die onder die naam „Eem" door de heer Van Schaik een goede vaart werd toegewenst. Bij de aanvang voor de korte, feestelijke plechtigheid op het bo- tenplatform van de roeivereniging, zei de voorzitter van Die Leythe. de heer G. J. Flim, zich niet te kunnen herinneren, Mevr. O. C. D. IdenburgSiegen- beek van Heukelom doopt de Maasskiff. (Foto L.D./Holvast) dat bij de vereniging twee boten tegelijk gedoopt werden. De 'heer Flim zwaaide de bootsman, de heer P. Fleur, die de Maaeskiff geheel bouwde en de over naadse skiff voltooide, grote lof toe. Britten schakelden Ieren uit De ploeg van de Ierse Vrijstaat is uitgesohakeld voor de eindronden van het Olympisch voetbaltoernooi. De Ieren verloren zondag namelijk in Dublin met 31 van de amateurs van Groot-Brit- tannië. Bij de rust was de stand nog 00. De stand in deze voor-Olympische groep, waarin ook Nederland is inge deeld. luidt: Gr.-Brittannië 2 2 0 0 4 6—3 Nederland 10 10 1 00 Ierse Vrijstaat 3 0 12 1 36 Nederland speelt op 2 april (in Zwol le) en op 13 april (in Londen) tegen Groot-Brittannië en op 20 april (in Du blin) tegen de Ierse Vrijstaat. Gisteren won de Belg Rik van Looy de vijfde etappe van St. Etienne naar Avignon over 238 km. De Belg Impanis bleef leider in de algemene rangschikking. De Nederlander Michel Stolker staat op de 55ste plaats. In het puntenklassement leidt Rik van Looy. WIELRENNEN Nederlandse triomf in Vlaanderen De „Elfsteden-wielerwedstrijd" in West-Vlaanderen is een grote triomf ge worden voor de Nederlandse renners. Joop Captein werd namelijk winnaar en bovendien eindigden ook Van der Steen, Van Egmont en Dick Enthoven onder de eerste zes. De start en finish van deze 204 km- lange rit waren in Brugge. Er namen 122 coureurs aan de wedstrijd deel. De uit slag was: 1. Joop Captein (Ned), 204 km in 5.14.00; 2. Frans Aerenhouts (België) op een lengte; 3. Van der Steen (Ned.) z.t.; 4. Gentil Saelens (België) z.t.; 5. Van Egmont (Ned.) z.t.; 6. Enthoven (Ned.) z.t. Het peloton had 1 minuut achter stand. De Belg Flecy. negende in de al gemene rangschikking, won de sprint vóór Loudson Bobet (Fr.), Pol Rosseel (België) en Wim van Est (Ned.), die dus twaalfde werd. Joop van der Put ten eindigden als 19e en Piet van Est en Wout Wagtmans met nog enkele renners ex aequo als 21ste geplaatst. De wedstrijd voor onafh ankelij ken, over 144 km. werd gewonnen door de Belg Constant Goossens, die de afstand reed in 3.35.0 en in de eindsprint zijn landgenoot André Deferm versloeg. Piet Steenvoorden eindigde als vijfde met 1 minuut en 25 seconden achterstand op de winnaar. Bahamontes brak dijbeen De Spaanse renner Federico Baha montes, winnaar van de Tour de France 1959, heeft tijdens de Ronde van de Le vant, in de achtste en laatste etappe, welke zaterdag tussen Gandia en Va lencia werd gereden, een dijbeen gebro ken. Bij de afdaling van de Col de Cer- cer kwam hij in een bocht, waar de weg door regen en modder glad was, te val len. Hij zal drie vier weken met het been in het gips moeten liggen zodat deelneming aan de Ronde van Spanje is uitgesloten. De Vuelta begint 29 april. Het was het eerste ongeval van bete kenis. dat Bahamontes in zijn loopbaan als wielerprof overkwam De Ronde van de Levant werd gewonnen door Man- zaneque. Clubontmoeting Swift-Sparta Clubontmoeting Sparta (Den Haag) „Swift-Comb." (Leiden). A-klasse 51 km.; 1. B. Zoet (Swift) tijd: 1 uur 16 min. 15 sec., 2. Verenschild Spartai, 3. Ad. Prangers (Swift), 4. Ko ning (Sparta), 5. N. Kloosterman (Swift). 6. A. Hillebrand (Swift). 7. Jan van Amsterdam (Swift), 8. P. Kooyman (Swift), 9. v. d. Berg (Sparta). B-klasse,. 34 km.: 1. W. v. d. Berg (Swift) tijd: 53 min. 20 sec., 2. Frans v. d. Broek (Swift), 3. Bovenkamp (Spar ta). 4. Th. de Vroomen (Swift), 5. H. v. d. Laan (Swift), 6. Frans Brittijn Swift), 1. Nooy (Sparta), 8. Kooyman Sparta), 9. C. Kloosterman (Sparta), 10. Hilgersom (Swift), 11. Wynands Swift), 12. A. v. Kampen (Swift), 13. W. de Jong (Swift), 14. Hazelhorst i Sparta) C.-klasse. 34 km.: 1. Freddy Leemans (Swift), tijd: 60 min., 2. H. Boelee (Sparta), 3. Trompert (Sparta), 4. Kip ping (Sparta), 5. Wolswijk (Swift). 6. Uilenberg (Sparta), 7 P. de Jong (Swift) Tennisboiid lieeft 45.000 leden „Ook al waren de prestaties van ons toptennis in het afgelopen jaar over het algemeen teleurstellend, in breed verband hebben wij een goed seizoen achter de rug. De beoefe ning van tennis neemt nog steeds toe, zodat wij thans de 45.000 leden zijn gepasseerd". Dit zei de voorzitter van de Kon. Ned. Lawntennisbond, de heer mr. C. H. Munt®, in zijn rede waarmede hij za terdag de te Utrecht gehouden jaarver gadering opende. „Het door ons ontwor pen systeem", aldus mr. Muntz, „voor uitzending naar buitenlandse toernooien of om voor bepaalde wedstrijden te worden aangewezen, zal in de toekomst strak worden gehandhaafd. De spelers die daarvoor in aanmerking komen, zul len moeten tonen veel voor tennis over te hebben en vooral de bondstrainingen moeten bezoeken. Zij zullen er niet meer op behoeven te rekenen automa tisch op grond van kampioenschappen of ranglijsten voor diverse wedstrijden in aanmerking te komen".. De C. Vreedenburg-schaal kwam voor een jaar in het bezit van de heer W. van Gulik. te Amsterdam, voor zijn grote verdiensten ten opzichte van het Nederlandse tennis in het algemeen en het Amsterdamse tennis in het bijzon der. Henriette Ruinen kreeg de jhr. mr. R. de Brouw-beker op grond van het door haar bereikte resultaten en sportieve gedrag. Voorjaar in Warmundabenen Warmunda had gisteren zeker het voorjaar in de benen. Het tempo lag laag en de animo was gering Vooral in de achterhoede kwam men nogal eens snel heid tekort. Zo kon Paraat gemakkelijk een gedecideerde 51-zege behalen. Uit het openingsoffensief van Paraat werd de eerste treffer van de rechtsbui ten geboren 10. Sikking bracht de par tijen weer op gelijke voet. maar nog voor de rust kon de rechtsbuiten zijn ploeg opnieuw de leiding geven 21. De Warmondse defensie maakte het hem bepaald niet moeilijk. Na de thee daalde de animo tot groter verzet bij de Warmonders steeds meer. De rechtsbinnen kon er 31 van maken en boen spil Van Winsen kort daarop Judosuccessen voor Lolden Gedurende bet ■weefcetoxilB betoben leden van de Sportschool Jjutten" Judo-euo- cessen geboekt. Zg behaalden drie eerste prijzen voor Lelden. In het kader van de „Doe Open* (sleu telactie) werden zaterdagavond ten ba te van de vluchtelingen judowedstrijden georganiseerd in het sportgebouw aan de Nieuwe Laan te Delft. Namens de Sportschool Luiten uit Lelden hadden o.a. J. v. <L Blom en J. de Wolf inge schreven. In de jeugdfclasse behaalde J. J. v. d. Blom de eerste prijs, terwijl J. de Wolf bü de senioren voor een zelfde prestatie zorgde. Beiden ontvingen een fraaie beker. Gistermiddag werden te Roelofarends- veen de jaarlijkse sohoolkampioenschap- pen gehouden van „Don Bosoo". Kam pioen werd J. v. d. Stam in een span nende finalepartii tegen G. Verdel. Te vens werd een tea/moompetibie gehouden tussen teams uit Alkemade. "Voorhout. Alphen a. d Rijn en een team van de Sportschool Luiten uit Leiden. Het Leid- se team wist hier op overtuigende wijze de eerste prüs te behalen. Van de veertig judowedstrijden, die hiervoor gemaakt moesten worden, won het Leidse team er 37, 2 bleven gelijk en slechts één wedstrijd werd verloren. Het team van Alphen a. d. Rijn behaalde de tweede plaats. Het Leidse judoteam be stond uit: J. de Wolf; J. v. d. Blom. B. Springer; A. Weerühof; A. J. Bizot; A. C. Bakker; K. v. Leeuwen; A. Ouwe hand; A. v. Staveren. De prijsuitreiking geschiedde door dé heer H. van Polanen. Advertentie JUDO leren bij. PIETERSKERKGRACHT 9 - LEIDEN TEL. 01710—23728 Gymnastiekzaal Paradijslaan ALPHEN AAN DEN RIJN met de bal aan de wandel dacht te gaan. raakte hij het leer aan de midvoor kwijt, dlie geen moeite had Van Vliet opnieuw naar het net te sturen 41. Het werd tenslotte zelfs nog 51. Het Italiaanse paard Tornese heeft gisteren in Cagnes sur Mer het Grand Criterium de Vitesse de la Cote d'Azur gewonnen, de derde race, die meetelt voor het Europees kampioenschap dra- ven. Hairos II werd tweede. Het Ne derlandse paard behoudt de leiding in het klassement. Na drie wedstrijden is de stand in het klasserqent voor het Europees kam pioenschap draven het Grand Cir cuit Europeen als volgt: 1. Hairos II (Nederland) 5 pt.2. Tornese (Italië) 11 p.; 3. Jamin (Frankrijk) 14 p.; 4/5. Jousko Williams (Ned.) en Murier (Ita lië) 17 p.; 6/7/8. Malbrouch (Fr.). In fante II (Fr.) en Jariolain (Italië) 18 VoUeybalcompelitie overgangsklasse) Door de nederlaag van Celebes tegen VVS en de 30 zege van Prof. Wijk op het Voorburgse VPSV is de voorsprong van de blauwhemden thans uitgegroeid tot 7 punten. Er zullen wel heel rare dingen moeten gebeuren wil men dit Prof. Wijk van een kam pioenschap kunnen afhouden. VPSV, dat zaterdag de kampioenspre tendenten op bezoek kreeg, had aanvan kelijk tegen de beduchte PW-aanval niets in te brengen. Bas Leuring. Fraxus Sieval (weer in topvorm) en Paul Stikkelorum benut ten de set-ups van Mulder en Bekooy keer op keer om er met een daverende klap punten mee te scoren. Tot 124 liepen Mulder cs. uit. Een ongelukkig neerkomende Leuring blesseerde toen zijn knie en de sterkste Prof. Wijk-aan- valler speelde de rest van de wedstrijd op halve kracht mee. Tot overmaat van ramp liet van dat moment af de aan vankelijk goed leidende scheidsrechter Van Leeuwen nogal wat steken vallen VPSV profiteerde dankbaar van deze kansen en punt voor punt werkten de politiemannen hun achterstand weg. Via 1313 werd het 1615. Gelukkig voor Prof. Wijk was Frans Sieval in een uit stekende vorm. Daar Leuring door zijn blessure niet in staat was om op elke set-up te smashen, moest het in de aan val grotendeels van hem komen Het luk te en met 1715 trok Prof Wijk in deze set aan het langste eind. Dat Pa-of. Wijk niet alleen op Bas Leuring drijft, bleek overduidelijk in de twee volgende sets. Leuring werd nog wel steeds in de aanval betrokken maar het bleek duide lijk. dat hij zeer veel last had van zijn knie. Zoveel missers bij de smahs als nu zijn we niet van hem gewend. Frans Sieval echter sloeg alsof hij de bal niet alleen op, maar in de grond wil de slaan. Ook de overige spelers gaven zich tot het uiterste en dank zij het enorm goede teamverband kreeg VPSV geen kans zijn huzarenstukje uit de eer ste set te herhalen. Met 159, 159 bleef Prof. Wijk de baas. DES—PROF. WIJK (DAMES) De dames van Prof. Wijk moesten met 31 hun meerderen ei-kennen in het Haagse DES. maar desondanks werd er ook aan Leidse zijde niet onverdienste lijk gespeeld. In ieder geval zo verdien stelijk, dat de tweede set met 1511 door. Prof. Wijk werd gewonnen, nadat de eerste met 159 verloren was gegaan. DES had als stebkste wapen de serve mee naar de zaal gebracht. De keiharde bovenhands e serves waren de Leidse meisjes veelal te machtig. In de aanval echter deden zij voor hun tegenstand- stei-s in het geheel niet onder. Jane Lammes, Jane Stellinga en Ali Zonderop vuurden dan ook menige goede smash af. Maar zoals gemeld, op de serve ble ven de PW-dames ver bij de DES-meis- s achter. Met 157 verloor Prof. Wijk de derde set en met 153 ging ook de vierde voor onze stadgenoten verloren. Het was in deze laatste set. dat één speelster van DES met 10 keiharde bovenhandse ser ves 10 directe punten scoorde. Volleybalteams voor stedenon tm oeting Zaterdag as. zal in het Gymnasium de jaarlijkse stede non tm o etang tussen Leiden en Delft worden gespeeld om de Leddsch Dagblad-wisselbeker. Op vier fronten zullen de degens worden ge kruist nl. heren overgangsklasse en af delingsniveau. junioren en dames. Daar tussendoor zullen de besturen van de afdelingen tegen elkaar een gezellig- heidswedstrijdje spelen. De wedstrijden vangen aan om drie uur 's middags. De technische commissie van Leiden heeft de volgende teams samengesteld: Dames: Van Elk (KVC), Eibergen (KVC). Van Puffelen <Nw. Br.); Woud stra (Nw. Br.); Hubeek (Kanger) aanv.; Vrielink (Kangeroes); Nederlof (PW); Zonderop (PW). Heren A: Leurink (PW); Sieval (PW); Mulder (PW), aanv.; Stikkelorum (PW); Van Heek (HVL); Duyvenftoode (HVL) en Wille (Kangeroes). Heren B: Bouwman (KVC), Guyt (KVC); V. d. Plas (HVL), F. Zil veren- tant (PW), aanv.; Blanken (PW); Lieu- wens PW). Leenhouts (PW). Junioren: Parlevliet (KVC), aanv.; Troost (PW), Carstens (PW), Taconis (Kangeroes). V. d. Berg (VVS); Rotte veel (HVL) en Steenwijk (Or.-Groen). De vrijdagavond wegens niet opko men van DRL niet gespeelde wedstrijd HVLDRL is niet door de HVL-ploeg reglementair met 30 gewonnen. De ontmoeting wordt opnieuw vastgesteld. Wel krijgt DRL 2 winstpunten in min dering. p. 9/10. Hernani II (België) en Lam pante (It.) 19 p. Er namen slechts vijf paarden aan de race deel. De strijd ging over de Engelse mijl (1609 meter) met auto start en was gedoteerd met 60.000 nieuwe Franse franken. De volledige uitslag luidt: 1. Tornese (Italië) Silvio Brighenti), tijd 2 min. 1.8 sec.; 2. Hairos II (Nederland) (W. H. Geersen) 2 min. 1.9. sec.; 3. Jamin (Frankrijk) (Jean Riaud) 2 min. 2 s.; 4. Jariolain (Italië) (Orlando Zamboni) 2 min. 2.4 sec.: 5. Infante II (Frank rijk) (Bernard Simonard) 2 min. 7.3 s. Tot. w. f. 2.60 plaats f. 2.30, f. 3.10, gekoppeld f. 28.50. De race werd eigenlijk reeds twee dagen voor de start beslist, namelijk bij de loting. Want wanneer een aantal paarden van vrijwel gelijke kracht op zo'n korte afstand tegen elkaar uitko men, dan is een plaats aan de binnen kant van de baan zeer belangrijk. De loting had het volgende resultaat: aan de reeling Jariolain, die in 1958 op deze snelle baan het Europese mijlrecord op 2 min. 1.8 sec. bracht, daarnaast het tweede Italiaanse paard Tornese, ver volgens Hairos II. die men in het Franse Middellandse Zee-plaatsje wei nig of geen kans gaf, en daarnaast de beide Fransen Jamin en Infante II. (Ja min liep vorig jaar in Cagnes sur Mer nog 2 min. 1.6 sec. over de mijl, daar mee Jariolain's record verbeterend). De beste papieren waren dus voor Jariolain, maar de Italiaan had. zoals altijd, weer een slechte start, daar aan kon zelfs een pikeur als Orlando Zamboni niets veranderen. Tornese nam, direct toen de startauto optrok, zijn kans waar om naar binnen te schieten, gevolgd door Jamin en Hai ros II, Jariolain en Infante II, die steeds achteraan bleef. Eerst bij het uitkomen van de laatste bocht veran derde deze volgorde. Jean Riaud plaat ste met Jamin zijn traditionele aanval, die door Brighenti echter prachtig werd opgevangen. Tornese bleef aan de kop. Even later kreeg Jamin op zijn beurt een aanval op zijn positie te verduren nu van Geersen, die Hairos II op het beslissende moment naar voren bracht. Het kostte het Franse paard diens tweede plaats. Verder veranderde er niets meer. Neus aan neus stoven de eerste drie door de finishpalen. Tor nese bleef slechts 0.2 sec. boven Ja- min's mijlrecord. Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Merelveld-prijs: 1. Ybe van Papenhoef (J. v. Dooyeweerd) (1.29.3); 2. Ydeal Dou ble; 3. Yellow Rose. Tot.: w. f3.10; pl. f2.30. f 1.20, f 1.20; gek. f9.90; cov. f4.10. Duindlgt-prijs: 1. Xandro S (P. Heynen) (1.31.-): 2. Wielewaal; 3. Xessldor. Tot.: w. f2.50: pl. f 1.50, f 2.80. f3.10; gek. f 11.80; cov. f9.40. Alkmaar-prijs: 1. Wala (J. S. van Leeu wen) (1.26.9); 3. Tea. Tot.: w. f 11.30; pl. f 1.70, f 1.50. f3.50; gek. f 11.60; cov. f5.20. Hilversum-prils: 1. Vera tonka (Th. H. Kooyman) (1.32.2); 2. Titus Saint; 3. Roulette Hanover. Tot.: w. f 6.70; pl. f2.20. f 1.70; gek. f8 20; cov. f2.40. Sappemeer-prijs: 1. Veldull S (J. Oos- ting) (1.26.3); 2. Skippy M; 3. Victor van Oranje. Tot.: w. fl.40 (stal); pl. f 1.40. f3.70; gek. f 18.10; cov. f 10.10. Gronïngen-prijs: 1. U Daniël (W. de Graaf) (1.28.8); 2. Xetra; 3. Trabant. Tot.: w. f4.90: pl .f2.60, f3.20; gek. f 10.60; cov. f 5.10. Finale Grote Winter-prijs: 1. Trudl Trothan (F. J. Eerenberg) (1.23.-); 2. New Spencer; 3. Tarantella. Tot.: w. f5.50; pl. UggC' IN HANDIGE PLASTIC TABAKSZAK Rondom de korf Doordat het volgend seizoen de hoofd klasse in werking treedt waarin o.m. de 6 best geplaatsten in de Zuidhol landse le-klasse zullen uitkomen pro moveren de nummers 2 en 3 van de huidige 2e-klassen in onze provincie naar de le-klasse. De resultaten in de 2e-klasse A van gisteren een 63 overwinning van Fluks op KNS en een 54 nederlaag van Actief tegen Zwer vers brachten de Leidse roodwitten definitief op de derde plaats, zodat zij het volgend seizoen in de le-klasse zul len spelen. Ook De Algemene heeft in elk geval recht op een plaats in deze klasse. Een kampioenschap geeft de witblauwen nog recht op het spelen van promotiewed strijden voor 2 plaatsen in de hoofd klasse, doch nu Zwervers weer won, is deze kans voor De Algemene weer klei ner geworden. KNS' kansen op redding zijn na de 6—3 nederlaag tegen Fluks weer aan merkelijk gedaald. Het was een felle Competitie CKB De beide Leidse hoofdklassers hebben het zaterdag verre van goed gedaan. Op zichzelf waren de nederlagen niet ver rassend, maar dat Ons Eiland met niet minder dan 11-1 van PKC zou verlie zen was niet te voorzien en bepaald te leurstellend. De roodbroeken blijven in gevaar, ter wijl PKC definitief in veiligheid kwam. Ook Vr.'schaar kwam uit de gevaren zone. Pernix speelde matig in Hardinx- veld. Reeds spoedig stond Pernix met 2-0 achter en bij rust met 6-3. Leidse doelpunten van Ton Tieleman, Dick Ot- tevanger en Corrie de Die. Na rust, on danks een Leids overwicht. 7-3, waarna Dick Ottevanger scoorde (7-4). In een flinke stortbui werd het 8-4 en 8-5 door Henk v. d. Vegte en tenslotte 9-5. VEO maakte niets klaar tegen R'dam- Zuid en verloor met 2-11, terwijl Excel sior weinig moeite had met hekkesluiter KKV (9-3). De tweede degradatieplaats blijft een aangelegenheid tussen VEO, Ons Eiland en Merwede. KKV staat reeds hopeloos. R'dam Zuid 10-20 PKC 11-10 VES 9-15 Merwede 8- 7 Excelsior 11-14 Ons Eiland 12- 7 Pernix 11-12 VEO 10- 6 Vr'schaar 11-11 KKV 11- 2 In IA kon Pernix 2 het Haagse VES 2, niet de voet dwars zetten. Een slech te wedstrijd van Pernix 2. dat kansloos verloor met 2-7. Jeane van Dalsen en Karei Bleichrodt scoorden voor Pernix 2. Ijsvogels verspeelde zijn kans op pro motie door een nederlaag tegen Tonego met 5-6. DES 1 wordt nu tweede en zal met de nummers 2 uit Zuid-Holland Zd moeten spelen om een plaats in de hoofdklasse West. Bepaald verrassend was de 4-2 zege op Fiks van DES 2. Daardoor zal Ons Eiland 2 nog op moeten passen. DES 2 speelt o.a. nog tegen VEO 2 en Ons Eiland 2. VES 2 17-30 Tonego 13-14 DES 15-24 Excelsior 2 13-11 Ijsvogels 14-19 Ons Eiland 2 13- 7 Pernix 2 14-16 DES 2 14- 4 Fiks 14-14 VEO 2 11- 1 Dat leider Warmond in 2A moeite zou hebben met Fiks 2 voorspelden wij reeds. Het werd in Oegstgeest inderdaad geen leiderswinst, maar 4-4. Verrassender was dat Fluks daar niet van profiteerde, want op eigen veld werd het tegen TOP eveneens met 4-4 gelijk. Velocitas speel de volgens verwachting en stuurde Fluks 2 met een 8-4 nederlaag huiswaarts. Warmond 10-17 Pernix 3 9-8 Velocitas 12-15 Fluks 2 9-7 Fluks 9-14 Fiks 2 7-6 TOP 9- 9 Tempo 11-0 f2.-, f2.20; gek. f 11.80; cov. f4.70. Hoofddorp-prijs: 1. Urchin Hanover (1.30.1); 2. Trixy; 3. Spencer Morgan AJ. Tot.: w. f 15.70; pl .14.30, 12.-, f2.70; gek. Leeuwarden-prijs: 1. Xanthi Con Dios Wllma Dear; M Vergav) (1.26.3). Wlnny Cliff. Tot.: w. f2.90; pl .11.70, f2.20; gek. f7.80; cov .17.60. Totallsator-omzet f 146.608,50. Nederlandse Bridgebond, district Leiden De eindstand van de Dames-Paren competitie 1ste klasse: 1. Dames den Dekker-Wassenaar 59312 (gem.: 546); 2. dames de Wilt-Schuurmans 5903. da mes van Zijp-Kuilman 579 L, 4. dames v. d. Ende-Stigter 579; 5. dames Reekers- Broekhuis 572; 6. dames Beeker-Verboog 571%; 7. dames van Zijl-Schouten 571; 8. v. d. Togt-Cuneaeus 5519. Leenhouts- Derogee 544%; 10. dames van Alphen- Sels 539; 11. dames Visser-den Hollander 502; 12. dames Goddijn-van Haastert 491%; 13-14 dames van Berge Heneg.-v. d. Valk 47911'; 13-14. dames Bik-de Jager 479%. De eerste 2 (z.m. 3) paren zullen op 20 en 27 april a.s. te Utrecht uitkomen in de finale om het landskampioenschap lste kl. dames. doch sportieve wedstrijd, waarbij op- nieuw bleek, dat KNS in het veld niet veel zwakker was, doch minder van de geboden kansen wist te profiteren en doelpunten beslissen nu eenmaal een wedstrijd. Ook gisteren begonnen de oranjewitten lang niet slecht en al spoedig opende Westbroek met een af standschot de score voor de thuisclub (10). Er volgde een gelijkopgaande strijd, waaruit Zandvliet na een klein half uur spelen de gelijkmaker scoorde (11). Betcke bezorgde Fluks met een doorloopbal 6 minuten later de leiding I (12) en dezelfde speler strafte kort na de hervatting een misverstand in de oranjewitte geleden resoluut af (13). Uit een strafworp bracht Schouten de stand op 23, doch een zelfde kans op de gelijkmaker liet hij even later onbe nut. Daarna liep Fluks door een af standschot van J. de Haas en een mooie doorloopbal van P. Zandvliet tot 2—5 uit. Wel scoorde KNS door Kooien direct hierop 35, doch dat kon de thuisclub niet meer baten. Fluks miste nog een strafworp, waarna mej. A. Planje de roodwitte zege veilig stelde (3—6). Het was voor Fluks gisteren een bij zonder goede dag, want het tweede team van Leidens oudste korfbalclub werd kampioen van de reserve 3e-kl. B via een 72 zege op Actief 2. Proficiat, j Fluks! Crescendo verloor zijn laatste competitiewedstrijd in dit seizoen, waar door de groenwitten na een goed begin naar de achtste plaats op de ranglijst afgezakt zijn. Het was tegen Phoenix een vlotte, levendige wedstrijd waarbij beide partijen voor rust goed tegen el kaar afwogen, zij scoorden om beurten en bij het verstrijken van de eerste speelhelft hadden onze stadgenoten nog een kleine 54 voorsprong. Het werd na de hervatting spoedig gelijk en daarna hadden de gasten een licht overwicht, hetgeen tenslotte resulteerde in een 7—9 nederlaag van onze stadgenoten. CRESCENDO 2 KAMPIOEN VAN DE LKB Door een 60 zege op Vic. Oriëntis 4 behaalden de Crescendoreserves gisteren het kampioenschap van de LKB, een resultaat waarmede wij hen van harte gelukwensen. Dit twaalftal heeft dus het recht het volgend seizoen in de reserve 3e-kl. van de KNKB uit te komen. Korfbaluilslagen KNKB. Zuid-Holland IIAZwervers —Actief 5—4; KNS—Fluks 3—6. Zuid-Holland IIB: RozenburgMer wede 10—2; Velox—ODO 3—8. Zuid-Holland IIIA: AhoyDKC 2—4; EurekaALO 32; CrescendoPhoenix 7—9. Reserve le-kl.: Deetos 2HKV 3 2—7; Zwervers 2Die Haghe 2 45; Het Zuiden 3—HKV 2 4—9; Vic. Oriëntis 2— Ons Eibernest 2 67 (Ons Eiberst 2 kampioen). Reserve 2e-kl.: Achilles 2Ready 2 76; Deetos 3Algemene 2 56; Sper wers 2Ons Eibernest 3 46; Regen boog 2Quick 2 33. Reserve 3A: Wion 2Vic. Oriëntis 3 6—8; Hou Stand 2—OSCR 2 3—5; KNS 2Sperwers 3 9—5. Reserve 3 BFluks 2Actief 2 7—2 (Fluks 2 kampioen)De Algemene 3— HKV 4 2—8; Rozenburg 3—HSV 2 1—2; Trekvogels 2't Zuiden 4 54. LKB. le-kl.: Crescendo 2Vic. Oriën tis 4 60 (Crescendo 2 kampioen)Vic. Oriëntis 5—KNS 3 2—10. 2e-kl. Fluks 5—KNS 4 2—9. Jun. I: KNSVic. Oriëntis 46; Fluks Danaiden 30. Jun. II: Vic. Oriëntis BFluks B 16—2. Adspiranten: le-kl.: Crescendo a— Morskwartier a 21; Danaiden aVic. Oriëntis a 63; Fluks aAlgemene a 23 (KNS a kampioen). 2e-kl. A: Danaiden bFluks b 3—1; Fluks cVic. Oriëntis b 14. 2 BDe Algemene bCrescendo b 41; Fluks dZijlkwartier a 14. 3 A: Vic—Oriëntis d—KNS d 9—0; Zijlkwartier b—Fluks e 0—11; Vicus Oriëntis e—De Algemene c 07. 3B; KNS fZuiderkwartier b 2—9; Fluks fDanaiden d 31. Bekerwedstrij dVitesseNoorderkwar tier 1—10. Competiriestanden Zuid-Holland IIA: Zwervers 1526 Sperwers 13— 9 De Algem. 16—26 Olympiaan 12— 8 Fluks 15—20 Swift 12— 7 HSV 15—13 KNS 14— 4 Actief 12—11 Zuid-Holland III B: DKC ia—26 Raven 17—15 Eureka 17—24 Phoenix 17—15 Achilles 1724 Crescendo 1814 ALO 18—23 Pams 17—9 Danaiden 1818 Ahoy 18— 6

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 10