HONIG Hollywood door staking een dode stad geworden CETAFLE Gina emigreert naar Canada Kleintjes krijgen de klappen Agenda Tover 6 borden heerlijke soep uit elk pak! soepen Met een enkel woord DINSDAG 8 MAART 1960 Actualiteit en droom De t.v. heeft ons volledig in de actu aliteit laten delen! Met het vorstelijk paar. Prinses Irene en de president van Peru, de heer Pra- do en diens echtgenote, brachten wij in het journaal de dag door, culminerend in de galavoorstelling in de Kon. Schouwburg. Aan de hand van het levendige com mentaar van Guus Weitzel kon men deze avond mee beleven: kijkjes in de zaal, in de vestibule, in de orkestbak, waar Anton Kersjes met zyn Kunst- maandorkest alreeds préludeerde. De spanning steeg ten top, toen de hoge gasten verschenen en hun zetels inna men. Toen was het woord aan Sonla Gaskell met haar Ned. Ballet. En waarlijk: de president moet een hoge dunk gekregen hebben van het niveau van dit ballet, dat ons als in de droom verplaatste. Het presenteerde „La Somnambule", op de muziek van Bellini en in de cho- regrafie van George Balanchine. Reeds onmiddellijk was hier herkenbaar de suggestieve plastiek van armen en han den. de soepelheid der bewegingen in complete harmonie met de muziek. Die plastiek openbaarde zich ook in „De dans van de stervende zwaan" - de dans die Anna Pavlova indertijd beroemd maakte - en die thans uitgebeeld werd door de Engelse danseres Joan Cadzow, vervuld van een onzegbaar ontroerende Ben Goerion naar de V.S. vertrokken De 73-jarige Israëlische premier Ben Goerion is gisteravond naar de Verenigde Staten vertrokken. Hij wordt woensdag a.s. te Boston in Massachusetts, verwacht. Offi cieel is meegedeeld, dat Ben Goe rion naar de V.S. gaat in verband met het voornemen om hem tot doctor honoris causa in de rechts wetenschappen van de universiteit van Brandeis, nabij Boston te be noemen. In regeringskringen wordt echter niet langer ontkend, dat het zwaartepunt van het zware pro gramma, dat voor de Israëlische eerste minister is opgesteld, op politiek terrein ligt. Ben Goerion zal besprekingen voeren met presi dent Eisenhower, minister van Buitenlandse Zaken Herter en de secretaris-generaal der Verenigde Naties Hammarskjöld. Op de te rugreis zal hij in Londen met zijn Britse ambtgenoot Macmillan be raadslagen. Niet-officieel wordt te Tel Aviv ver nomen, dat het in de bedoeling ligt, dat Ben Goerion ook een bespreking zal hebben met de president De Gaulle, waarschijnlijk in april, te Parijs. Hier voor zou de Israëlische premier dus een nieuwe reis moeten maken, daar hy voor het einde van deze maand in Israël terug wordt verwacht. Van officiële zijde wil men te Tel Aviv niets over het doel van Ben Goerions reis meedelen. In ambtelijke kringen wordt echter vernomen, dat de Israëli sche premier de Westelijke leiders zal meedelen, dat de vrede in het Midden- Oosten in gevaar wordt gebracht door een gestadige stroom van moderne Rus sische wapens naar de Verenigde Arabi sche Republiek, hetgeen vooral bedenke lijk wordt geacht in verband met de toenemend onverzoenlijke houding van president Nasser jegens Israël. De president van de VA.R., Nasser, heeft zondag in een redevoering te Damascus de premier van Israël Ben Goerion, de gevaarlijkste oorlogsmisda diger van deze eeuw genoemd. In geen maanden had Nasser zich zo scherp over Ben Goerion uitgelaten. De verbittering van Nasser hield verband met het voor nemen van een Amerikaanse universiteit om Ben Goerion een eredoctoraat aan te bieden. „Ze zeiden, dat Hitier een oorlogsmisdadiger was. Maar Hitier heeft niet een geheel volk uitgewist, zo als Ben Goerion heeft gedaan. Hoe is het mogelijk, dat zulk een doctoraat wordt verleend door een Amerikaanse universiteit aan de gevaarlijkste oorlogs misdadiger van deze eeuw, die duizen den mannen, vrouwen en kinderen heeft gedood en die Arabisch land en bezit heeft gestolen op een schaal welke nieuw in de geschiedenis is. Laten ze een oorlogsmisdadiger maar een eredoctoraat in de rechten verlenen. Dit toont de waarde van de wet en de rechten van de mens in de Verenigde Staten", aldus bralde Nasser. Gedeserteerde RAF-vlieger keerde teleurgesteld terug (Van onze Londense correspondent) Gisteren is in Londen de 25-jarige gedeserteerde RAF-vlieger Anthony Wraight, die 1956 naar de Sovjet-Unie was uitgeweken en in december J.l. naar Engeland terugkeerde, het eerste open bare verhoor afgenomen. Hij wordt er van beschuldigd de Russen inlichtingen over militaire geheimen te hebben ver strekt, onder andere over een aantal Britse geleide projectielen, militaire vliegtuigen, met name de Hawker-Hun- ter, de ligging van Amerikaanse en Brit se vliegvelden, oefenmethodes, een ge heim Brits mobilisatie-document en het Britse verdedigingssysteem in het alge meen. In een eerder afgelegde verkla ring had Wraight beweerd dat hij de Russen slechts dingen had verteld welke al 20 Jaar oud waren dat hy vaag was gebleven en zich naïef had gehouden. Om politiek assiel te kruinen krygen meende hij echter dat hij een zeker mi nimum aan militaire inlichtingen moest verstrekken. Hy had ook beweerd, dat hy weinig illusies over de Sovjet-Unie had gekoesterd, maar dat hij hoopte, dat de politieke toestand daar zou ver beteren en dat hij er met plezier zou kunnen werken .Hij wilde in de Sovjet- Unie fotografie studeren. Hy was echter teleurgesteld en toen hy geen toestem ming kreeg om in Polen te leven, had hij de Amerikaanse autoriteiten verzocht hun bemiddeling te verlenen voor zijn terugkeer naar Engeland. Hy werd in februari in het huis van zyn ouders ge arresteerd .Voor zyn vertrek naar Rus land had Wraight geheime ontmoetin gen met een Russische agent in Londen se bioscopen en in een circus. tragiek. Zij leek met de muziek van Ca- mille Saint Saëns vereenzelvigd. Het ballet „Présages" (Voortekenen), op de muziek van Peter Tsjaikowsky (Vijfde Symfonie) en in de meesterlijke, in 1957 in ons land geïntroduceerde choreografie van Leonide Massine, vormde een indrukwekkend sluitstuk. Jonge talenten als Leonie Kramer, Son- ja van Beers, Andrea Jungen, Peter Ap pel en Conrad van de Wetering ont plooiden zich hier in volle kracht. De opnamen waarborgden een uitste kend gezicht op de diverse scènes, zodat men er van kon genieten, als was men zelf in de zaal aanwezig. Een zeer goe de noot voor de cameraregie van Ben Mettrop, die de kijkers zelfs nog con fronteerde met het plaatsen der handte keningen in het „Gulden Boek" der ge meente 's-Gravenhage, door Koningin, Prins, Prinses Irene en president Prado en mevrouw Prado. Het kè.n niet anders: door een vak kundig realiseerde uitzending als deze zal de belangstelling voor de ballet kunst in hoge mate gestimuleerd wor den. Het niet overdadig lange programma bleef tot het einde toe boeiend en be zienswaardig. De Italiaanse filmactrice Gina LoV lobrigida, haar statenloze echtgenoot dr. Milko Drago Skofic en zoon Milko jr. zullen binnen vijf weken naar Ca nada emigreren. Ze hogen zich in To ronto te kunnen vestigen. Zij zijn reeds in het bezit van visa. Skofic ontkendedat moeilijkheden met de Italiaanse fiscus hem en zijn beroemde echtgenote zouden hebben genoopt zich elders te vestigen. Hij zei dat de voornaamste reden was om zich en zijn zoon een nationale status te verschaffen. ,,Ik ben een statenloze", ziet u, en wij hebben onlangs van de (Italiaanse) regering een paspoort voor het kind gevraagd, maar wy kregen een staten- loos paspoort. Wy willen voor de jon gen het Canadese staatsburgerschap en wy willen ook staatsburgers van dat land worden", voegde hy eraan toe. La Lollo is met duizenden andere acteurs en actrices in staking tegen de Hollywoodse filmproducenten. Zy was bezig aan opnamen voor de film ,,Go naked in the world". Wanneer de sta king niet spoedig eindigt wil zy met man en kind naar Italië gaan om daar de schikking te treffen voor hun emi gratie naar Canada. In Italië zullen er wel velen zyn die Voor de eerste maal De filmhoofdstad van de wereld is praktisch een spookstad geworden nu zeven grote filmstudio's zijn gesloten als gevolg van de staking van film spelers. De meer dan 1I/.000 leden van de Screen Actors Guild (S.A.G.), van we reldberoemde filmsterren tot onbe kende acteurs en actrices, zijn gisteren officieel in staking gegaan, voor de eerste maal in de geschiedenis. Het voornaamste geschil is over bybe- talingen aan acteurs voor films die na 1948 zijn gemaakt en aan televisie maatschappijen zijn verkocht. De SAG wenst een deel van het geld voor haar leden. De grote filmproducenten zeggen dat de acteurs eenmaal betaald zijn en dat dat voldoende is. Onder de stakers zyn de beroemdsten, als Marilyn Monroe, Marlon Brando, Gina Lollobrigida, Doris Day. John Wayne, Cary Grant en James Stewart. Deze mensen hebben geen financiële zorgen, maar aan het andere eind van de ladder zyn de kleine acteurs en ac trices die van de hand in de tand moe ten leven. Volgens de SAG verdient 80 procent van haar leden minder dan 4000 dollar per jaar. Liefhebberijen De meeste miljonair-sterren, van wie enkelen tegen de staking zyn. kunnen zich overgeven aan allerlei liefhebbe ryen, reizen naar Europa of het geven van feesten. Rhonda Flemming is van plan enga gementen met nachtclubs aan te gaan. De Guild stemde 3 tegen 1 om te sta ken en de studio's waren meer dan een week van tevoren ingelicht. Daar begon men spoedig het personeel te ontslaan. Naast de 14.000 werkloze leden van de SAG, zyn 26.000 mensen, die ander werk moeten zoeken. Iets heel eigenaardigs by deze staking is, dat velen van de grote sterren tegen zichzelf staken. Sterren als Marlon Brando, Frank Sinatra, Burt Lancaster en Kirk Douglas zyn zelf filmproducent, maar omdat zij onafhankelijke producers zijn kunnen zy voortgaan met werken. Zij hebben reeds studioruimte gehuurd en de meesten hebben contracten geslo ten met de SAG. T.V. lachende derde De meeste sterren weigeren zich over de staking uit te laten. Joanne Wood ward zei echter ronduit dat zy tegen had gestemd. Evenals Glenn Ford. John Wayne is ook tegen. „Ik begrijp niet waarom zy staken. En degenen die er het meest door getroffen worden zijn de sterren zelf", zo verklaarde hij. „De televisie staat klaar om de werkloze technici en toneelknechten over te nemen". Debbie Reynolds gaat naar huis. zy hoopt dat de staking maar een week of twee zal duren, zo niet dan gaat zij voor de televisie werken. Zegslieden van de SAG schatten dat de staking van 6 tot 10 weken zal duren. De filmproducenten verwachten niet dat het bioscooppubliek de staking zal opmerken. Er zyn tot het najaar vol doende nieuwe films voor vertoning ge reed. Herenkleding naar maat en confectie op abonnementsvoorwaarden Coupeur bezoekt U vrijblijvend met grote collectie Hemonylaan 26, Tel. 794761 Amsterdam-Z. om het vertrek van La Lollo zullen treuren, maar ook velen zullen een zucht van verlichting slaken. Het echt paar heeft zich een reputatie verwor ven als mensen die snel tot een aan klacht by de Justitie overgaan. By verschillende Italiaanse rechtbanken zullen zaken voorkomen tegen produ centen, journalisten, en zelfs priesters, die zich de toorn van de filmster of haar echtgenoot op de hals hebben ge haald. Ook de fiscus heeft nog een appeltje met La Lollo te schillen en zy zal eerst haar belastingschulden moeten beta len voor zy kan emigreren. De Skofics hebben een van de meest luxueuze villa's aan de eeuwenoude Via Appia, die geschat wordt op ruim een halfmiljoen gulden. Wereldomroep ontslaat nieuwslezer (Speciale berichtgeving) De Wereldomroep heeft een 24-jarige Amerikaanse nieuwslezer op staande voet ontslagen, omdat hy in een nieuws uitzending voor de luisteraars in de VS en Canada een bericht over de kritiek van de voorzitter der Amsterdamse Ka mer van Koophandel op de weigering om de KLM landingsrechten in Califor- nië te geven, deed voorafgaan van een persoonlijke opmerking, waarin hy uiting gaf aan zijn teleurstelling., dat er geen Nederlandss omroeper beschikbaar was, om ditb erioht te lezen. Enige we ken geleden (had deze nieuwslezer reeds geweigerd een bericht over de moeilijk heden over de landingsrechten om te roepen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I. 402 m. AVRO18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 RVU: Elektronenmicroscople (bio logisch) door dr. P. F. Eibers. 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Ra diowedstrijd. 19.50 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Pianomuz. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Ka- mermuz. m. comm. 23.20 Zijn de Perua nen onze tegenvoeters?, causerie. 23.35 Ork.conc. 23.55-24.00 Nws Hilversum II. 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Streekklankb. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Gram. 20.00 Lijdens meditatie .21.00 Kamermuz. 21.36 Bra bants ork. 21.55 Gram. 22.15 Staatsiebe- zoek president van Peru. 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 Gezin en huwelijk lezing. 22.50 Omr. Fllharm. Ork. 23.35 Filmmuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA Eurovisie: NTS: 15.45—16.30 Recht streekse ultz. uit het Unescogebouw te Parijs.19.30-20.00 Intern, agrarisch nws. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Fllmrep. 20.35 Praatje. 20.55-22.00 Film. VOOR WOENSDAG 9 MAART Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en reportages. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en actualiteiten. 8.55 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 10.00 VPRO: Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.30 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platte land .12.38 Gram. 13.00 Nws en tentoon stellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Radioportret. 14.00 Gram. 15.00 V. d.jeugd. 17.00 Radiokoor. 17.15 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: Emigratierubr. Het emigra tiepraatje door H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Re geringsuitz.: Serie. Kies een loopbaan bij het onderwijs. III. De functie van leraar bij het v.h.m.o. door J. C. Deering, rector van het Libanonlyceum te Rotterdam. 18.30 Koperork. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Heroriëntatie, toespr. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Het Zwarte Pak, hoorsp. 21.20 II segreto di Suzanna, opera. 22.05 Gram. 22.20 Keuren en kiezen, comm. 22.30 Nws. 22.40 Volks liederen. 23.05 Tussen mens en nevelvlek, wetensch. lezing. 23.20 Lichte muz. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram Acad. Ziekenhuis (Aula)Uitreiking Landsteineronderscheidingen Bloedtrans fusiedienst. 8 uur nam. Gulden Vlies. Receptie 50-jarig bestaan Leidse Chr. Besturenbond. 89.30 uur nam. Prediker. Volle Evang. Zending. Spr. ds. Leenhouts. 8 uur nam. Salonboot Ursula (Galgewater)Bevol kingsonderzoek t.b.c. 2-4.30 en 7-9.30 uur nam. Schouwburg: Toneeluitvoering Chr. Ly ceum. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Ned. Madrigaal- koor voert de Johannes Passion uit. 8 uur Advertentie HONIG geeft u niet 4 maar 6 borden soep uit elk pak. Dat betekent dat u 2 borden extra kunt geven als ze er om vragen en dat doen ze! HONIG soep - gemaakt van de fijnste ingrediënten - smaakt naar meer. En die „zes borden" zijn ook zo gemakkelijk als u voor 2 dagen soep wilt klaarmaken. royale Juliennesoep 48 ct Kalfssoep 48 ct Vermicellisoep 43 ct BINNENLAND Het Amerikaanse Huis van afgevaar digden heeft gisteren zijn goedkeuring ?ehecht aan de toelating tot de V.S. van 146 uit Indonesië afkomstige Nederland se gezinnen. Het wetsontwerp moet nog in de Senaat worden behandeld. Gisteravond is op de Nieuwe Park- huisweg te Den Haag bij een verkeerson geval om het leven gekomen. Post voor opvarenden van oorlogs schepen moet uiterlijk ter post bezorgd zijn op de navolgende data. voor Hr. Ms. Walrus 8 maart om 13.uur, 12 maart om 16,uur, 17 maart om 13.uur. Voor de opvarenden van Hr. Ms. Gro ningen: 8 maart 13.uur, 12 maart 16, uur, 17 maart 13,uur, 19 maart 16.00 uur, 26 maart 16,uur, 31 maart 13. uur. De brieven moeten als volgt ge adresseerd zyn: p/a Amsterdam-CS-Ma- rine. BUITENLAND In Brazilië zijn dertig mensen om gekomen bij overstromingen en instortin gen tengevolge van de slechte weersom standigheden die het einde van de zomer kenmerken. Twaalf mensen vonden in Rlo de Janeiro de dood toen een storm over de hoofdstad woedde. In de staat Santa Catarlna kwamen evenals ln de staat Mlnas Gerals negen mensen bij over stromingen om. Zuidafrikaanse geologen hebben tus sen Johannesburg en Pretoria rotsge- gesteente ontdekt, dat ruim 4 miljard Jaar oud zou zyn. Het zou hier gaan om het oudste gesteente dat tot nu toe gevonden Is. Een hevige brand heeft de Birmaan- se stad Jandoen, ln de Delta van de ri vier de Irrawaddy gelegen, geteisterd: 1.500 bamboehuizen zouden in as zyn gelegd. De schade wordt geschat op 2% miljoen gulden. Verzakkingen en instortingen van woonhuizen in Rio de Janeiro hebben 12 doden geëist. Overvloedige regenval is er de oorzaak van. De Oostenrijkse minister van Bui tenlandse Zaken, dr. Kreisky, maakt op het ogenblik een diplomatieke rondreis. Hy heeft reeds besprekingen gevoerd ln Warschau met zijn Poolse collega Rapacki, van wiens plan voor een gedemilitariseer de zone in Europa hij zich een tegenstan der heeft betoond. Volgens Kreisky zou terugtrekking van de Amerikaanse en Rus sische troepen geen sleutel tot vrede kun nen zijn doch alleen maar de verantwoor delijkheid van de grote mogendheden op de kleinere doen afwentelen. Het neutrale Oostenrijk zou meer voelen voor het Brit se plan voor een gecontroleerde zone in Midden-Europa, aldus liet Kreisky ln Warschau verstaan. De bouw van Israels eerste atoom reactor, aan een eenzaam gedeelte van de kust ten zuiden van Tel Aviv, nadert thans zijn voltooiing. Deze installatie zal eerst en vooral gebruikt worden voor de opleiding van kerndeskundigen. Het brandstofelement voor de recator, een 2 kilo wegend pakje verrijkt uranium, wordt uit de Verenigde Staten verwacht. Nomadische bedoeinen, die eeuwen lang in Israël met hun kudden van de ene weidegrond naar de andere trokken, zijn nu de landbouw aan het leren. De pogingen van de Israëlische regering om deze nomaden er toe te brengen zich vast te vestigen en de grond in cultuur te brengen, schijnen succes te gaan opleve ren en het ministerie van Landbouw heeft nu proef boerderij en in het zuiden Inge richt om voorlichting over vergroting van de oogst te geven. De Israëlische posterijen zullen bij gelegenheid van het Wereldvluchtelingen- jaar een postzegel uitgeven met de af beelding van een Jemenitisch gezin op een vliegend tapyt, en een andere waarop dit gezin staat afgebeeld als gevestigd in een huis in Israël. Acht Afrikaanse mijnwerkers zyn gisteren omgekomen door het neerstorten van een rotsblok in een van de oudste goudmijnen van Johannesburg. Reddings ploegen konden vier mijnwerkers in vei ligheid brengen, maar een man is nog in gesloten. Het reddingswerk duurt voort. India en de Soviet-Unie zyn overeen gekomen, dat zy zullen samenwerken op net gebied van het vreedzaam gebruik van kernenergie. Deze samenwerking zal o.a. de bouw van kerncentrales betreffen, zo is officieel te Nieuw Delhi bekendgemaakt. Portugese functionarissen te Louren- co Marques in Mozambique hebben be richten, volgens welke er ln deze Afri kaanse kolonie en in Angola aan de west kust troepenbewegingen zouden plaats vinden, tegengesproken. Regeringsfunctio narissen lachten om een vraag om com mentaar op een bericht van het Zuidaf rikaanse persbureau Sapa dat er twee duizend man waren gelegerd in Luzo (An gola) waar gewoonlijk 6lechts een ba taljon ligt en nog vyfhonderd man te Texelra de Sousa by de grens met Kongo. - In West-Dultsland zyn vorig Jaar by verkeersongevallen 13.933 mensen om het leven gekomen, 16,8 procent meer dan het cijfer voor 1958, aldus heeft het Bureau voor de Statistiek te Bonn bekendge maakt. Het aantal geregistreerde voertui gen is het vorige jaar met zes procent ge stegen. De Joegoslavische leiders willen hun betrekkingen met het buitenland uitbrei den omdat zy vrezen dat het regime ge ïsoleerd geraakt van Oost zowel als van West, nu de spanning tussen Oost en West de neiging heeft te verminderen, al dus Reuters correspondent in Belgrado. President THo heeft de grote mogend heden gewaarschuwd voor besluiten ach ter de rug van de kleinere landen om. Men verwacht in Belgrado, dat men ge raadpleegd wordt als de onderhandelin gen over ontwapening, Duitsland en andere kwesties in een beslissend stadium komen. Sir Winston en Lady Churchill zijn vandaag naar Gibraltar vertrokken, waar zij aan boord van het lacht Christina van Aristoteles Onassis zullen gaan voor een reis van een maand naar de Britse Antil len. Aldus meldt de Daily Express. De Britse oud-premier zou in Londen terug zijn vóór het officiële bezoek van presi dent De Gaulle. De acteur Sidney Chaplin, zoon van Charlie Chaplin, is in het huwelijk ge treden met de Franse danseres Noelle Adam, die wereldfaam verwierf met haar optreden in Sagans ballet ,.Rendez-vous manquée". Het huwelijk werd voltrokken in Westhampton, Long Island (V.S.) in de woning van vrienden van het bruids paar. Het was het eerste huweiyk voor Chaplin, 33 èn voor Noelle Adam, 35 Jaar oud. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning 12.50—1.20 uur nam. Alphen aan den Ryn (Wijkgebouw „Na bij") Kamerkringvereniging C.H.U. Leiden Spreker C. F. v. d. Peyi over Deltaplan. Q 15 uur nam. Chr. Geref. Kerk: Biddag voor het ge was. 10 uur voorm. en 8 uur nam. ds. C. v. d. Weele. Leger des Heils (Hooigracht): Reünie met oud-officieren olv. It. comm. A. C. Beekhuis. 7.30 uur nam. Rehoboth: Ver. tot bev. der belangen van Slechthorenden. Spr. dr. J. D. van Ramshorst. 8 uur nam. Rijksmuseum van Geologie (Garen- markt) Lezing dr. P. C. Zwaan over „Mi neralen van Ceylon". 8 uur nam. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dr. J. Pouwer „Mens en maatschappy in het Sterrengebergte". 8 uur nam. Salonboot Ursula (Galgewater)Bevol kingsonderzoek t.b.c. 9-12 voorm. en 2-4.30 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O. Lezing P. v. Vliet over Hongkong. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Jubileumsamen komst Leidse Chr. Besturenbond. 8 uur nam. Zuiderkerk: Concert Studentenzangkoor en Collegium Musicum. 8 uur nam. Wassenaar. De Burcht: ds. J. Zuur deeg over: „Missa Sine Nonlme". 8 uur nam. DONDERDAG Doelenkazerne: De Schouwspelers „De nacht van de 16de Januari". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. van Hulsvrou wen. Causerie mvr. H. J. Karreman-Ver- meer over de vrouwen als mens, minna res en moeder. 2.30 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „De tyd vooruit" door prof. dr. J. G. Bomhoif. 8 uur nam. Rehoboth: Lezing H. Kleibrlnk voor Veron. 8 uur nam. Scheveningen (Kurhaus)Modeshow Couture Riël. 8 uur nam. Salonboot Ursula (Galgewater): Bevol kingsonderzoek t.b.c. 9-12 voorm. en 2-4.30 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar „La femme et la fleur". 9 uur voorm. VRIJDAG Rapenburg 8: Viro. Lezing de heer J. Pieterskerk: Avondgebed o.l.v. prof. dr. T. Jansma m.m.v. Collegium Musicum. 19.1519.50 uur nam. Salonboot Ursula (Galgewater): Bevol kingsonderzoek t.b.c. 2-4.30 en 7-9.30 uur nam. Schouwburg. K. en O. Haagse Comedie. De dolleman of de verliefde reactionair". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclessia". 8 uur nam. ZONDAG Volkshuis: Poppentheater „Harlekyn". „Jan Klaassen en de draak". 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur DE BIOSCOPEN Trianon „En eeuwig zingen de bossen". 14 jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „De valstrik" (The trap). 18 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Whisky als water" Whisky Ga lore). 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Lido Rififi onder de vrouwen". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De verstrooide professor". 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex „Tarzan, de aapmens". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Avond- en nachtdienst jler apotheken Te Leiden is geopend Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. B|j geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Staatsiebezoek President van Peru. 10.20 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Hoorsp. 12.30 Land- en tulnbmeded. 12.33 Gevar. muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar ge leden, praatje. 13.20 Met Pit op pad, praatje. 13.25 Gevar. muz. 13.50 Gram. 14.45 Pianospel. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Volksmuz. NCRV: 18.15 Spectrum van het Chris telijk organisatie- en verenigingsleven. 18.30 Leger des Heilskwartier. 18.45 Boek- bespr. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Jiddische liede ren. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Bidstond voor gewas en arbeid. 21.00 Gram 21.10 Ork. conc. 21.45 Rep. 22.00 Koorconc. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nwe gram. 23.55- 24.00 Nws. Advertentie 15m koud alle kont net van Ceta-Bever (Over de 4e lyn, van 18-20 uur) April love (Fain) Orkest Frank Chacks field; My mother's yes (Baer) Coleman Hawkins; Fascination (Marchettl) Or kest Frank Chacksfield; I'll close my eyes (Reid) George Shearing; Please (Rain- f;er) Orkest Frank Chacksfield; Darling e vous alme beaucoup (Sosenko) Orkest Jackie Gleason; Love letters ln the sand (Coots) Orkest Frank Chacksfield; All of you (Porter) George Shearing; So rare (Sharpe) Orkest Frank Chacksfield; A cottage for sale (Robinson) Coleman Hawkins; The breeze and I -(Camarata) Orkest Frank Chacksfield; A sweet old- fashioned girl (Merrill), Teresa Brewer; My golden baby (Abraham) Horst Wende and his Skiffle Boys; Mandolinen und Mondschein (Weiss) Peter Alexander; It's only a paper moon, (Arlen) Orkest Jan Garber; I'm in the mood for love (McHugh) The McGuire Sisters; Pas sion flower. Orkest Helmut Zacharias; Sugar baby ScharfenbergerPeter Kraus Jamaica (Lipesker)Orke st Max Greger; El cha cha cha del tren (Garcia) Dora Maria; Hawaiian war chant (Noble) Or kest Tommy Dorsey; Cachito (Velasquez) Nat King Cole; Little brown Jug Orkest Jan Garber; Mil Punaladas (Sllvestra) Los Centauros; Boogie woogie (Smith) Orkest Tommy Dorsey; Noche de Ronda (Lara) Nat King Cole; Ballade Irlandalse (Stern) Orkest Helmut Zacharias; Cloc- kengiesser fox (Anka) Erni Bleler; Teen rock (Johnson) Alan Freed Rock 'n' Roll Band; Do you love me like you kiss me (Hoffmann) The McGuire Sis ters; College man (Justis) Orkest Max Greger; Baby, ich schiess" dir einen Teddy Bar (Kewple) Jörg Maria Berg; Sugar- time (Philips) Horst Wende and his Skiffle Boys; The hula hoop song (Koh ier) Teresa Brewer; Sweet Sue, Just you (Young) Wild Bill Davison and the Feet Warmers; Wolverine blues (Morton) Wild Bill Davisan and the City Stom- pers; You showed me the way (Green), My funny Valentine .(Rodgers) Dakota Staton; Out of nowhere (Green), The All Stars; After supper (Hefti, Flight of the foo birds (Hefti) Orkest Count Basie. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 V. d. Jeugd. NTS. 17.30 Jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Sportpanorama. 20.50 Por tugees progr. 21.15 Documentaire. 21.50- 22.20 Film. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Gram. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Klankb. 15.00 School- radio. 16.00 Hoorsp. 16.45 Gram. 17.00 Vespers. 17.45 Progr. v. d. oudere luiste raars. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 19.35 Volks dansen. 20.00 Gram. 20.30 Round Britain Quiz. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Rep. 23.00 Gram. 23.30 Lezing. 23.45 Pari, overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.36 Ka mermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 ni. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's dagb. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.30 Nws. en liedjesprogr. 14.00 Gevar. progr. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.). 16.00 Gevar. muz. (Om 16.30 nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagb. 17.45 Gram. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws, act. en lichte muz. 19.40 Cricketrep. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport .20.30 Gevar. progr. 21.00 Hoorsp. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.30 Nws. en verz. progr. 23.30 Nws. en cricketrep. 23.43 Gevar. progr. (Om 0.30 nws.) 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.16 Ope- rafragm. 16.05 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.20 Gram. 21.30 Ork. conc. 21.45 Nws. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Kamermuz. 23.15 Klass. muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 0.30 Amus. muz. 1.00 Weerber. Daarna: Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.25 Gram. 14.20 Kamermuz. 15.10 Franse muz. 15.55 Gevar. muz. 22.30 Gram. 23.10 Nieuwe gram. 23.40 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in. 12.00 Gram. (Om 12.30 Weer ber.). 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.16 Ope- rettemuz. 14.00 Schoolradio. 14.45 Kamer- ork. en sopr. 15.30 Pianorecital. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Duitse en Franse liede ren. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport- kron. 19.00 Nws. 19.40 Vlaamse liederen. 20.00 Opera-fragmenten. 20.30 Akademie des diskofielen. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Godsd. Israëlische uitz. 22.45 Folkl. muz. uit Japan. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zee lieden. 484 m. 12.02 Gevar. muz. 13.00 Nws. 14.18 Gram. 15.30 Gram. 16.07 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Operette-fragm. 18.30 Jazzmuz. 19.30 Nws. 20.00 Le Carnaval d'Ostende, opera. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Amsterdam onbewolkt Den Helder onbewolkt Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg onbewolkt Helsinki onbewolkt Stockholm onbewolkt Oslo licht bew. Kopenhagen licht bew. Aberdeen geh. bew. Londen zw. bew. Brussel licht bew. Luxemburg zw. bew. Parijs licht bew. Bordeaux geh. bew. a o 10 o 11 o no 5 ono 6 onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt ono 6 onbewolkt o 6 ono 10 w 4 w.stLl w.stil o 14 l| 1 si s3 Suf S3 4-3 0 2-3 0 4-4 0 4-2 0 2-5 0 4-4 0 2-4 0 4-3 0 4-2 0 -3 -11 0 2 -13 0 7 6 0 -1 -5 0 Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. half bew. geh. bew. mist zwaar bew. geh. bew. half Vw. zwaar bew. geh. bew. half bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. ono 4 ono 6 nno 2 z 3 w.stil 6 3 nw 3 13 -5 5 -2 1 -3 8 -1 13 8 ono 6 6 -3 2 -5 wnw 14 0 /.stil o 6 ver and. nnw 3 ono 6 o 2 wzw 5 w.stil wzw 7 1 -4 9 -1 5 12 1 15 6 14 9 16 7

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2