fm □akkertjes -sitie g35 Café-Rest. „Zomerzorg" 9 Vervolg van pag. 1 Wereldtitel voor Carol Heiss GRIEP-GRIEP-GRIEP Met een enkel woord formule meubelen Ageuda d d 60 d i I i Ho sl a 4 *3 e 3 1 6 1 1 1 1 1 1 6 1 VRIJDAG 4 MAART 1960 Krachttoer (Van onze t.v.-medewerker) De bestuursambtenaar uit Nieuw- Guinea Gonsalves was bepaald niet zon der iets met verlof gekomen, want hij kon zijn gesprek met mejuffrouw Kos terman voor de televisie opsieren met aardige filmfragmenten. Het begon wat wonderlijk, want hoe 60.000 mensen, die in de Baliemvallei op een kluitje wonen, nooit mensen uit de bewoonde wereld ge zien zouden hebben, is ons een raadsel d zien zouden hebben, is ons een raadsel dan wel een snufje zout op een slak. Die bestuurder was er overigens wel van overutigd, dat ze hem daar graag zagen, want die armen schreeuwden om een overkoepelend gezag en lieten dat mer ken door steeds maar ruzie met elkaar te maken. Ze hebben het westen wel bitter nodig om dat af te leren, want dat Westen is zelf bepaald ook niet altijd koek-en-ei! De laatste aflevering van „Luipaard op schoot" voor velen een vertrouwd en gewaardeerd programma-onderdeel was niet de beste. Het was een eindeloos gepraat over bergen en leeuwen en 'de beelden, hoe knap, geduldig en ook moe dig genomen, konden niet boeien. Het befaamde echtpaar zal ons in de naaste toekomst naar Azië meenemen en dan zal het gewone toeristische element het wel gaan winnen van de avontuurlijke natuur. Niet zonder spanning hadden we uitge zien naar het resultaat van de kracht toer om op korte termijn het Franse blij spel over Oscar, chauffeur en vrijer, voor de televisie te brengen. Het werkje is met veel succes door de Nederlandse Comedie gespeeld, wel 150 keer. En toen „Suiker" van Hugo Claus vervallen moest in verband met een ziekte van re gisseur Ton Lutz, blëfek het niet gemak kelijk een remplagant te vinden. Dat ge lukte dan toch uiteindelijk en we mogen zeggen, dat de presentatie voor de t.v. ook is gelukt. Ton Lensink had er daar- Advertentle TELEFOON 21444 Speciaal weekeind menu f 4.50 Londonderry Soep. Gebraden Kip - Grand Mère Polonaise - IJs met slagroom. Voor kinderen hebben wij een speciaal menu a f3. Muziek Zaterdags van 2024 uur. Zondags van 1624 uur. Omstreeks Pasen nota uitbreiding hoger onderwijs De minister van Ónderwijs, Kunsten en Wetenschappen is voornemens om streeks Pasen aan de Staten Generaal de nota over de uitbreiding van het Hoger Onderwijs aan te bieden, voor zoveel mogelijk vergezeld van de nodige con crete wetsvoorstellen. In deze nota zal de minister nader ingaan op de positie van het Bijzonder Hoger Onderwijs in het kader van de aanbevelingen van de Commissie Spreiding Hoger Onderwijs en de Commissie Spreiding Technisch Hoger Onderwijs, aldus de Memorie van Antwoord inzake de begroting 1960 van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen aan de Eerste Kamer. RADIOPROGRAMMA OVER KARDINAAL ALFRINK Naar aanleiding van de verheffing van aartsbisschop mgr. B. J. Alfrink tot kar dinaal, heeft de minister-president prof. dr. J. de Quay in het KRO-programma gistermiddag een gelukwens uitgespro ken. Deze toespraak zal in het KRO- programma van vanavond worden her haald om 19.10 uur. In het avondprogramma van 21.25 tot 22.05 zal de KRO voorts een klankbeeld uitzenden over de persoon van de nieuwe kardinaal. Hierin zullen onder andere spreken: kardinaal Giobbe, de oud-inter nuntius in Nederland, mgr. J. B. Hui- bers, bisschop van Haarlem, de professo ren Rogier en Post van de Nijmeegse Universiteit en anderen. Tenslotte zijn in dit klankbeeld opna men verwerkt van vroegere redevoerin gen van de aartsbisschop. De samenstel ling van dit klankbeeld berust bij Her man Fikkert en Ben Brans. Doodgedrukt tussen marmer en muur (Speciale berichtgeving) In een steenhouwerij aan de Electro- weg te Rotterdam is vannacht de 61-jarige blokzager A. van Mullem, uit de Botterstraat, bekneld geraakt tus sen een blok marmer van tien ton, dat uit een zaagmachine was gevallen, en een muur. De man was op slag dood. En Amerika's Senaat, hij filibustert maar voort De filibuster van de achttien zuide lijke Democraten in de Amerikaanse Senaat, die maandag begon, duurt nog steeds voort. Deze Senatoren willen verhinderen dat er wordt gestemd over een wetsontwerp, dat het kiesrecht van de negers verzekert. Zy houden de vergadering met lange redevoeringen dag en nacht gaande en het ziet er nog niet naar uit, dat de heren spoedig rust zullen krijgen. Voor beëindiging van een filibuster door de voorzitter is n.l. een meerderheid van tweederden nodig. De andere 82 senatoren zijn echter verdeeld. Een aantal Republi keinen vindt het program van burger rechten van president Eisenhower te strak", terwijl noordelijke Democra ten het juist te ,.slap" vinden. De filibusters hebben voor de ver dere voortzetting van de marathonzit ting hun hoop o.a. gevestigd op Strom Thurmond, van Zuid-Carolina, die in 1957 eens 24 uur en 18 minuten onon derbroken aan het woord is geweest. Deze kampioen" heeft echter op het ogenblik last van een pijnlijke keel. in gesteund door zijn collega Henk Rig. ters, op korte termijn zoveel mogelijk echte televisie van moeten maken. Al die spelers, die gewend waren telkens eens even op adem te komen door het uit de zaal opklaterend gelach, hadden nu al hun adem nodig om efficient de razend snelle tekst te zeggen. Dat is niet hele maal gelukt, want meer dan 20 minuten werd het tijdschema overschreden. Maar Lensink kon de schakelingen heel een voudig niet bijhouden, zo hoog lag het tempo van de spelers. Dat ze rolvast waren behoefde na die immense*trai- ning niet te verwonderen. Het zelfde geldt voor de teamgeest, het samenspel. Al deze routinekwesties mogen ons er niet van weerhouden spe ciaal Ko van Dijk en Guus Oster met ere te noemen. Wat vooral Van Dijk aan improvisatie weg gaf, gaf blijk van een enorme tegenwoordigheid van geest, van gevoel voor het lichte spel en voor het medium. Als kwikzilver was hij in de studio en haast nimmer liep hij uit het beeld weg, wat wel pleit voor de vinger vlugheid van de camera-lieden. Verder was het een niemendalletje, waar her haaldelijk geen woord Frans bij was. Maar de belofte om ons te laten lachen, heeft de schrijver wel met veel vasthou dendheid gehouden. Het was een pittige dialoog zonder plat te zijn. Het was wederom een aan gename onderbreking van de zware dra- matiek-traditie, die als ons klimaat de donderdagen pleegt te drukken. En het is goed de buien en windvlagen buiten door een vriendelijk zonnetje vanaf de beeldbuis te laten doorbreken en weg vagen. Het was een noodoplossing, maar in de nood leert men zijn vrienden kennen. Nederlandse liulp Zeshonderd Nederlandse marineman nen hebben gisteren slaohtoffers gebor gen in de Marokkaanse wijk van Agadir waar zeer veel mensen zijn omgekomen, aldus heeft de Marinevoorlichtingsdienst meegedeeld. Speciale medische veilig heidsmaatregelen waren getroffen om de Nederlandse helpers tegen besmet tingsgevaar te beschermen- Tot op he den werden door deze marinegroep circa 200 lijken geborgen. Aangezien de transportmiddelen ter plaatse zeer ontoereikend zijn, waren de mariniers zeer geholpen door een tweetal personenauto's en een truck, welke een Nederlander in Agadir, de heer Van Riel, him aanbood. De houding en de opofferingsgezind heid van de Nederlandse Marinemannen is zeer goed. aldus de Marinevoorlich tingsdienst. Het centrum van de aard beving was gelegen even ten oosten van Agadir, in het dorpje Jez Jez. Dit dorpje met tweeduizend inwoners is geheel van de aardbodem verdwenen. Er waren geen overlevenden. Ook Agadir Anzo, benoorden de ongeluksstad, werd zwaar geteisterd. De commandant van smaldeel 1, commandeur A. P. Ferwerda, heeft aan de Kroonprins van Marokko een hoe veelheid voedsel beschikbaar gesteld ten behoeve van de werkploegen die in Agadir opruimingswerkzaamheden ver richten. Daaraan bestaat grote behoefte. Tevens werd aangeboden eventueel Marokkaanse troepen over zee door de Nederlandse schepen te doen aanvoeren, aldus de Marinevoorlichtingsdienst Zo spoedig mogelijk zal het Neder landse Rode Kruis nog 460 sets van 400 cc bloedplasma met een totaal gewicht van 1012 kg per vliegtuig naar Agadir verzenden. De eerste zending bloéd- plasma van het Nederlandse Rode Kruis bestaande uit 100 sets arriveerde woensdagochtend in Agadir. De heer Abderrahim Harkett. zaakgelastigde van Marokko in Brussel, heeft in een tele gram aan het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis namens de be volking van Agadir zijn dank en erken telijkheid uitgesproken voor de snelle hulpverlening welke van Nederlandse zijde reeds is geboden. per hele liter De geheide gebeide van Wynand Fockink ZEEROUDE ■wi G E N E V E R Wynand Fockink - Anno 1679 AALSMEER, 2 maart C.V. Centrale Velling G.A.: Snijbloemen: Seringen: Stepman 53-110,. Legray 32-55, Blauw 42- 120 pe rtak. Forsythia 15-48. Sneeuwbal len 65-115, Prunus Triloba 20-55, Prunus Serrulata 105-235 per tak. Vreemde Britse uitlating over Kongolese provincie Algemene verontwaardiging in België over een Britse uitlating, waarin de mo gelijkheid werd geopperd van het samen smelten van een Kongolese provincie met Rhodesia, nadat Kongo onafhanke lijk zal zijn geworden, heeft gisteren ge leid tot een officieel Belgisch protest bg de Britse regering. De aanleiding tot de verontwaardiging is een verklaring van de eerste minis ter van Rhodesia, Sir Roy Welensky, in een onderhoud met het Engelse blad „Daily Express", waarin hjj zei door lei dende figuren uit de Kongolese provin cie Katanga te zijn benaderd opdat „Rhodesia Katanga 'n vriendschapshand zou moeten toesteken met het oog op een nauwere associatie". Deze verklaring leidde niet alleen bot reacties in de Belgische pers, maar ook tot vragen in de Belgische Kamer en Senaat. M inister -president Eyskens deelde in antwoord daarop gistermiddag mee, dat was 'besloten tot. een protest langs diplomatieke weg zowel in Londen in Salisbury, de hoofdstad van Zuid- Rhodesia. Katanga is wat natuurlijke rijkdom men betreft, de rijlkstie provincie van Kongo. Aanvankelijk verdedigden enkele afgevaardigden uit dit gebied1 op de ron de-tafelconferentie over Kongo, die de afgelopen weken in Brussel is gehouden, een separatistisch standpunt. Uiteinde lijk eohter keurden ook zij de resolutie goed, waarin de handhaving van de een heid van Kongo na de 30ste juni werd bevestigd. In officiële kringen in Brussel toonde men zich in hot bijzonder verontwaar digd over een commentaar in de „Daily Express", waarin werd gezegd dat na het verdwijnen van de Belgen uit Kon go, Katanga een staat zou 'kunnen wor den in de statenbond van Noord- en Zuid-Rhodesia, hetgeen zou kunnen lei den tot het samenvoegen van de mine rale rijkdommen van beide gebieden. Sjoukje Dijkstra behield tweede plaats Carol Heiss, de Olympische kam pioene, heeft voor de vjjfde achtereen volgende maal het wereldkampioenschap kunstrgden dames gewonnen. Onze landgenote, de Europese kam pioene Sjoukje Dijkstra eindigde, even als bij de Olympische Winterspelen te Squaw Valley, als tweede, terwijl Bar bara Roles, de Amerikaanse, die in Squaw Valley het brons won, ook nu weer de derde plaats bezet. Met de wetenschap dat zij Carol Heiss toch niet zou kunnen overtreffen, stelde Sjoukje Dijkstra zich in de kür slechts een doel voor ogen: tot zo'n hoog moge lijke prestatie te komen om daarmee Barbara Roles van de tweede plaats af te kunnen houden. Want Squaw Valley had geleerd, dat Barbara Roles bij het vrije rijden een bijzonder gevaarlijke concurrente was. Vrij van de druk, die de Olympische Winterspelen op haar legden, kwam zij tot een betere verrich ting dan in Squaw Valley. Gracieus en in hoog tempo voerde zij haar kür uit, waarbij ze reeds dadelijk het publiek in extase bracht met haar fantastische sprongen en pirouettes. Ze besloot de uitvoering met een „spinner top", welke het publiek tot een ovatie bracht. Het totaal voor de sportieve prestatie was 50.3 en dat voor de algemene in druk 50.8. Met een vermenigvuldigings factor van 7.3 werd het totaal-aantal punten voor haar kür 738.03. Haar hoogste cijfer was 5.7, haar laagste 5.4. Evenals te Squaw Valley werd Sjoukje ook nu weer, zjj het net, getroefd door Barbara Roles, die haar kür gewaar deerd zag met 740.2 pnt., een overigens slechts zeer geringe winst op onze land genote, die daarmee zeker was van haar tweede plaats. Sjoukjes betere kür ten opzichte van Squaw Valley is dus van grote en beslissende invloed geweest. Met haar Europese kampioenschap, haar zil veren Olympische medaille en haar tweede plaats in het wereldkampioen schap heeft Sjoukje Dgkstra zich ge schaard onder de grootsten in de ge schiedenis van het kunstrgden. Joan Haanappel had de tegenslag, reeds in het begin van haar kür bijna ten val te komen bij de uitvoering van eetn dubbele axel, waardoor haar zelf vertrouwen een deuk kreeg. Zij herstel de Zich weliswaar goed van deze misstap maar bleef in haar prestaties toch onder die van de topfiguren. Zij kreeg van de negen juryleden voor sportieve prestatie totaal 48.3 punten en voor algemene in druk 47.4. Zij voegde daarmee 698.61 pt. toe aan haar totaal, opgebouwd in de verplichte figuren. Zij bereikte daarmee een vijfde plaats. De officiële uitslag van het kunstrij den dames luidt: 1. Carol Heiss (VS) plaatscijfer 9 - 1696.4 pnt., 2. Sjoukje Dijkstra (Ned.) plc. 19 - 1642.3 pnt., 3. Barbara Roles (VS) plc. 26 1609.7 pnt., 4. Regine Heit- zer (Oostenr.) plc. 44 1554.6 pnt., 5. Joan Haanappel (Ned.) plc. 48 1543.3 pt., 6. Jana Mrazkova (Tsj.Sl.) plc. 61 1524.1 pnt. HELPEN DIREKT BINNENLAND Tussen de werkgevers- en werk nemersorganisaties in het Horeca-be- drtff is overeenstemming bereikt over een verhoging van vijf procent van de lonen en garantie-inkomens. Deze wij zigingen van de C.A.O. voor het Ho reca- en aanverwant bedrijf moet nog worden, goedgekeurd door het College van Ry'ksbemiddelaars. De minister van O., K. en W„ mr. J. M. L. Th. Cals, heeft gisteren een bezoek gebracht aan Twente teneinde zich te oriënteren omtrent de wensen van deze streek ten aanzien van de ves tiging van een technische hogeschool. De Kamer van Koophandel te Am sterdam maakt zich zorgen over de steeds veelvuldiger optredende ver keersopstoppingen, die het verkeer van en naar de Rijksweg AmsterdamDen Haag veroorzaakt op het Hoofddorp plein in Amsterdam-West. Sinds vele jaren bestaat er een plan om in het verlengde van de Haagweg een brug te bouwen over de Schinkel, waardoor het verkeer aansluiting krijgt op de Cornelis Crusemanstraat, die recht streeks naar het Museumplein leidt. De Kamer van Koophandel heeft nu bij B. en W. aangedrongen spoed te be trachten bij de uitvoering van dit plan. Tevens wordt verzocht in afwachting van deze doorbraak het verkeer op het Hoofddorpplein door omleidingen vlot ter te doen afwikkelen. Met de vorgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss. .Alpherat" (7/3): Australië: ts. Leipzig" (9/3); ss. „Ballarat" (10/3); Brazilië: ss. Al pherat" (7/3): Canada: ss. .American Harvester" (6/3); ms, ..Westerdam" (10/3); Chili: via New York (10/3); In donesië: ss. ..Anchises" (8/3); ms. ,,Raki" (10/3); Ned. Antillen: ms. „Prins der Nederlanden" (8/3); Ned. Nw. Guinea: id. Nieuw-Zeeland: id.; Suriname: ms. „Kreon" (8/3); Unie van Z.-Afrika: ms. „Stirling Castle" (6/3); Z.-W.-Afrika: ms. ..Celebes" (10/3); Brits Oost-Afrika: ss. „Yang Tse" (10/3). Welkom geheten door de Staats secretaris van Defensie, luitenant-ge neraal b.m. mr. H. Calmeijer, is mi nister ir. S. H. Visser gisteren op Schiphol teruggekeerd van een bezoek aan enige vlooteenheden in de omge ving van Gibraltar. In de nacht van zaterdag op zon dag a.s. wordt de „Willem Ruys", die juist een jaar geleden haar nieuwe rond-de-wereld-dienst begon, van haar 5e reis om de aarde, waarop het schip in totaal ruim tweeduizend passagiers vervoerde, in Rotterdam terugver wacht. De ontscheping der voor hier bestemde ruim 3000 passagiers, die tien verschillende nationaliteiten hebben, zal daar dan op zondagmorgen 6 maart a.s. om 8.30 uur aan de Lloydkade een aanvang nemen. De dag tevoren zullen in Southampton ongeveer 600 passa giers het schip verlaten. BUITENLAND De Poolse communistenleider, Go- moelka, heeft in een gisteren gepubli ceerde rede gezegd, dat de huidige verhoging van de arbeidsnormen op een zeker verzet is gestuit in alle fa brieken in Polen. De meerderheid van de Poolse arbeidersklasse beseft dat toeneming van de produktiviteit dit jaar niet vergezeld kan gaan van loons verhoging. Er zijn echter arbeiders, die de kwestie niet hebben begrepen en geen „positieve houding" hebben aan genomen. Het merendeel van hen zijn onervaren arbeiders met weinig of geen vakopleiding, beweerde Gomoelka. In totaal 39 mensen zijn omgeko men toen de cycloon „Carol" het eiland Mauritius in het afgelopen weekeinde teisterde. Volgens de officiële bekend making zjjn ongeveer 68.000 mensen dakloos en zUn ruim 41.000 gebouwen geheel vernield. De schade aan sui kerfabrieken wordt geschat op meer dan 15 miljoen gulden. Ongeveer 55.000 ton suiker het belangrijkste pro- dukt van het eiland ligt in dakloze opslagplaatsen. Premier Kroesjtsjef heeft een uit nodiging van president Tubman om op een nader, te bepalen tijdstip Liberia te bezoeken, aanvaard, zo heeft het Russische Persbureau Tass bekendge maakt. President Tubman heeft op zijn beurt een invitatie van de Russi sche regeringsleider aangenomen om te zijner tijd een bezoek aan de Sov jet-Unie te brengen. In de nationale vergadering van Formosa (Nationalistisch-China) is gis teren bij een debat over een mogelijke verlenging van de derde ambtstermijn van president Tsjang Kai-sjek een vechtpartij ontstaan. Tijdens het debat over procedurekwesties geraakten de gemoederen van enkele afgevaardig den zo verhit, dat zij naar voren ren den en een regeringsaanhanger, die aan het woord was, te lijf gingen. Voor de vechtenden gescheiden konden wor den waren van een van hen twee tan den uitgeslagen. Er was een kort reces nodig om de gemoederen te laten be koelen. De Rus Tsarapkin heeft gisteren op de conferentie over het staken van. de kernproeven te Genève de V.S. er van beschuldigd dat zij de „onvoor waardelijke overgave" van de Sovjet- Unie eisen. De Amerikanen en Britten hebben woensdag het Russische voor stel inzake de criteria voor de ontdek king en situering van ondergrondse kernontploffingen onder voorbehoud aanvaard. Tsarapkin zei, dat de Ame rikanen dit voorstel uit het geheel der Russische voorstellen hadden gelicht om het bij hun plan voor vaststelling van een bepaald niveau te voegen, waarbeneden het geoorloofd zou zUn de kernproeven te hervatten. De zwarte, langharige „oefiti" (geest), die in de rimboe aan de oever van het Njassameer in Kenia leeft, is onder overheidsbescherming geplaatst. De „oefiti" is een tot voor kort volle dig onbekende soort mensaap, die zUn naam „geest" heeft gekregen van by- gelovige inboorlingen. In het oerwoud van Kenia zyn er in totaal een 100 waargenomen en gefotografeerd. Zij zyn circa 1.80 m. hoog en wegen onge veer 65 kilogram. De dieren schynen veel belangstelling te hebben voor men selijke activiteiten. In Kaapstad zal op 12 maart een standbeeld worden onthuld ter nage dachtenis van de Portugese ontdek kingsreiziger Bartholomeus Dias, die in 1488 als eerste westeiyke zeevaar der om Kaap de Goede Hoop voer. De Britse bommenwerpers, die een waterstofbom kunnen vervoeren en de „stootkracht" vormen van de Britse strategische luchtmacht, kunnen na waarschuwing binnen drie minuten de lucht in zyn. Dit heeft de onderminis ter voor de luchtmacht, George Ward, gisteren in het Lagerhuis meegedeeld. Hy voegde hieraan toe, dat er hard aan gewerkt wordt om het nog vlug ger te doen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I. 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse notities. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1, lezing. 19.00 V.d. kleuters. 19.10 Kinder koor. VPRO: 19.30 Het platteland nu. ge sprek. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Kamerk. 20.30 De loden ln de westerse cultuur, lezing. 20.45 Gram. 20.50 Regeringsuitz.De Verenigde Naties ln de afgelopen weken. d. mr. C. W. A. Schürman, Nederlands permanent vertegen woordiger bij de Ver. Naties. VARA: 21.00 Qulzprogr. 21.55 Lichte muz. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Muziekrevue. 23.55 —24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO. 18.10 Vaticaanse act. 18.25 Lichte muz. 18.50 Regeringsuitz.: Emigratierubr. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Pol. lezing: V.V.D.Onze Indische Nederlanders, door mej. mr. J. J. Th. ten Broecke Hoek stra, Lid van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal. 19.40 Verz. progr. v.d. mil. 20.30 Water in Europa, klankb. 21.00 Muzi kale lezing. 21.25 Klankbeeld. 21.55 Kamer- muz. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 On trouw, lezing. 22.50 Gevar. progr. 23.55 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. NCRV: 20.30 At tentie. 21.15 Cabaretprogr. 21.45 Filmdocu mentaire. 22.10 Wat ben ik? Advertentie Permanente Formule expositie ex po De complete collectie Formule Meubelen kunt u bezichtigen in de Formule Toon zalen - Oude Schans 73-75-77, te Amsterdam. Telef. 020-22 2166 of te Waddinxveen. Levering uitsluitend via de erkende meubelhandel. 'n Kempkes produkt I VRIJDAG Den Burcht (grote zaal): Feestavond Speeltulnver. „Ons Eiland". 7.30 uur nam. Galgewater (Salonboot Ursula)Bevol kingsonderzoek op T.B.C. 24.30 en 7 9.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal)K. en O. R'dams Phllharm. Orkest. Olv. Ed. Flipse m.m.v. Hans Henkemans. 8 uur nam Leiderdorp: Dorpshuis. Ds. J. P. J. v. d. Wilde over „De mogelijkheden van een christelijke politiek" voor A.-R. Kies vereniging „Vrijheid en Recht". 7.45 uur nam. Lei'derdorp: Geref. Kerk. Vrou wenwereldgebedsdag. Na afloop filmver toning in het gebouw aan de Eikelaan. 7.30 uur nam. Wa ssenaar: De Burcht. Concert Prinses Irenefonds. 8 uur nam. ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Heils. 8 uur nam. Breestraat 19. Evangelisatie Christen - gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Evang. Luth. Kerk (Hoogl. Kerkgracht) Avondgebed 7.15-7.45 uur nam. Schouwburg: Jaar uitvoering Gymnaslas- tenbond U.S.A. „Mer cadet". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen .5.30 uur nam. Stadsgehoorzaal: Auditie Jong Talent. 2 uur nam. Volkshuls: Poppentheater „Harlekijn" peelt „De toverfontein". 3 uur nam. Schouwburg: K. en O.-Jubileumvoor stelling Albert van Dalsum „Sauls dood" door Haagse Comedie. 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenverg. Ned. Ver. van Suikerzieken. Spr. Th. R. Janze. 8 uur nam. DINSDAG Acad. Ziekenhuis (Aula): Uitreiking Landstelneronderscheldlngen Bloedtrans fusiedienst. 8 uur nam. Gulden Vlies. Receptie 5C Leldse Chr. Besturenbond. Stadszaal (grote zaal): Ned. Madrigaal- koor voert de Johannes Passion uit. 8 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Rel6- ver. naar „La femme et la fleur". 9 uur voorm. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning 12.501.20 uur nam. Chr. Geref. Kerk: Biddag voor het ge was. 10 uur voorm. en 8 uur nam. ds. C. v. d. Weele. Rehoboth: Ver. tot bev. der belangen van Slechthorenden. Spr. dr. J. D. van Ramshorst. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dr. J. Pouwer „Mens en maatschappij ln het Sterrengebergte". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. Lezing P. v. Vliet over Hongkong. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Jubileumsamen komst Leldse Chr. Besturenbond. 8 uur nam. Zulderkerk: Concert Studentènzangkoor en Collegium Muslcum. 8 uur nam. DONDERDAG Doelenkazerne: De Schouwspelers „De nacht van de 16de Januari". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. van Hulsvrou wen. Causerie mvr. H. J. Karreman-Ver- meer over de vrouwen als mens, minna res en moeder. 2.30 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „De tijd vooruit" door prof. dr. J. G. Bomhoff. 8 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar „La femme et la fleur". 9 uur voorm. VOOR ZATERDAG 5 MAART Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw gezin, praatje. 9.00 Gym. v.d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing. 10.06 Morgenwijding. VARA: 10.20 Meer eenvoud ln de sociale verzekeringen?, lezing. 10.30 Opening sport- conferentie v.d. Dr. Wiardi Beekman Stich ting. 11.00 Programmafragmenten. 11.30 Quatre mains. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Orgelspel. 12.50 De sportconferentie van de Dr. Wiardi Beckmanstlchting. 13.00 Nws. 13.15 Dans- muz. 13.40 Sportnws. 14.10 V.d. jeugd. 14.45 Meisjeskoor. 15.00 Streekuitz. 15.25 De Sport conferentie van de Dr. Wiardi Beekman Stichting 15.40 Filh. ork., koor en sol. 16.40 Boekenwijsheid. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Binnen en bulten de grenzen, gesprek. 19.40 Christus. Zijn leerlingen en de mensen, le zing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Twintig vra gen. 21.40 Oostenrijkse muz. 22.10 Oude gram. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Gram. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 V.d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V.d. vrouw. 10.00 V.d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V.d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Land- en tuinb. meded. 12.33 Pianospel. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar geleden, praatje. 13.20 Platennieuws 13.35 Dansmuz. 13.50 V.d. jeugd. 14.00 Gram. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Lichte muz. 15.15 Franse les. 15.30 V.d. jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportperiscoop. 17.00 V.d. jeugd. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalis tiek, weekoverz. 18.25 Amateurprogr. 18.45 Vragenbeantw. 18.55 Kerkenbouwzondag. le zing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Omr. ork. en soliste. 20.20 Lichtbaken, le zing. 20.30 God aan de grens, hoorsp. 21.05 Gram. 21.10 Pol. praatje. 21.20 Een hart zoekt het geluk, musical. 22.00 Gram. 22.15 Het loonbeleid, praatje. 22.25 Boekbe spr. 22.30 Nws. 22.40 Gesprekken. 23.55 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 17.00—17.30 V.d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Film 20.50 Oude films. 21.10 Documentair progr. 21.40 Gevar. progr. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Jeugdconc. 13.30 Gevar. muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Hoorsp. 15.30 Gram. 15.40 Boekbespr. 16.10 Gevar. progr. 17.10 Gram. 17.45 V.d. kleuters 18.00 V.d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sportultz. 19.45 Gevar. muz. 20.15 Pari. overz. 20.30 Interviews. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Avondgebeden. 24.00 Nws. en weerber. 0.06—0.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 257 m. 11.00 Gevar. progr. (Om 11.30 en 12.30 nws.) 13.00 Hersengym. 13.30 Nws. en ge var. muz. 13.45 Sportparade. 14.10 Popul. gram. 14.40 Intermezzo. 14..45 Sportrep. 15.15 Gram. 15.30 Dansmuz. 16.00 Ork muz. 16.45 Voetbalrep. 17.45 Pianospel. 18.00 Sport- reportages. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Jazz muz. 20.00 Journ. 20.24 Voetbalrep. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.00 Gram. (Om 21.30 nws.) 22.00 Gevar. muz. 23.00 Gram. 23.30 Nws. 23.40 Popul. gram. 0.30 Nws. en ge var. muz. 0.551.00 Nws. Nordewstdeutsche Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 16.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Oude en nieuwe Franse koormuz. 20.10 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.45 Gram. 24.00 Nws. 0.05 Gevar. progr. 1.00 Dansmuz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.40 Kamer- muz. 23.05 Festival v. Wenen. 23.52—24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Praatje. 12.45 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Radiojourn. 15.00 Zang recital. 15.20 Gram. 15.30 Gram. 16.35 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische zang. 17.30 Gram. 17.45 Engel se les. 18.00 Orgelrecital. 18.30 V.d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Gram. 21.15 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05—24.00 Gram. 484 m.: 12.17 Lichte muz. 12.52 Gram. 13.00 Nws. 14.23 Le Chaos, opera. 15.35 Gram. 16.02 Disco-Club. 17.00 Nws. 18.53 Gram. 19.10 Gram. 19.30 Nws. 21.00 Disco- Parade. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2—4 Zon. en feestdagen 2—4 uur DE BIOSCOPEN Trianon „En eeuwig zingen de bossen". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „De valstrik" (The trap). 18Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Whisky als water" Whisky Ga lore). 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Llclo Rififi onder de vrouwen". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „De verstrooide professor". 14 Jr. Rex „Tarzan, de aapmens". 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zon dag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Bij geen gehoor bü Uw buisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). le a C 60 SS Amsterdam motregen nnw 14 10 Den Helder geh. bew. n 17 9 5 3 Ypenburg Vlisslngen regen nnw zw. bew. nw 10 8 10 9 6 7 Eelde geh. bew. n 4 10 6 13 De Bilt regen nw 8 10 6 1 Twente regen w 5 10 6 5 Eindhoven regen nw 9 10 6 0.5 Z.-Limburg gen. bew. w 8 10 5 Helsinki licht bew.ono 4 -7 - 17 0 Stockholm regen zo 4 2 0 2 Oslo regen nno 2 3 2 8 Kopenhagen zw. bew. o 2 6 2 0 Aberdeen onbewolkt wnw 1 9 0 1 Londen licht bew. nw 4 14 3 Brussel regen wnw 8 11 6 Luxemburg zw. bew. wnw 8 8 5 3 Parijs onbewolkt w 5 13 7 3 Bordeaux geh. bew. w 3 16 11 0 Grenoble regen windstil 7 6 30 Nice onbewolkt w 2 16 8 0 Beriyn Frankfort geh. bew. o 4 11 4 3 zw. bew. wnw 7 12 8 1 München geh. bew. wzw 6 9 6 6 Zürlch regen w 6 8 7 11 Genève regenbul ono 4 10 17 Locarno geh. bew. windstil 18 7 0 Wenen regen z 1 9 1 Innsbruck regen w 2 12 3 1 Belgrado motregen windstil 7 4 2 Athene zw. bew. nno 5 28 7 6 Rome licht bew. o 3 16 6 0 .iiacclo licht bew.no 3 16 5 0 Madrid onbewolkt windstil 3 0 Mn li or ca onbewolkt windstil 17 4 0 Lissabon onbewolkt nno 5 22 9 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2