Chi Wh GRIEP! Chefarine 4 Dodenstad Agadir fijn FAAM fantastisch Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 3 MAART 1960 VAN 1960 TOT 1962 9000 EMIGRANTEN NAAR V.S.? Het Amerikaanse Congreslid Francis E. Walter heeft, in samenwerking met senator John O. Patore en met actieve steun van het Amerikaanse Ministerie van Buitenlandse Zaken, bij de Ameri kaanse volksvertegenwoordiging een wetsontwerp ingediend tot verlenging van de „Walter-Pastore-Act". Komt deze verlenging tot stand, zo deelt de regeringscommissaris voor de emigratie, mr ir B. W. Haveman mee, dan zullen tussen 1 juli 1960 en 30 juni 1962 weer boven het normale quotum immigratie visa verstrekt worden aan 3136 Neder landse repatrianten en. hun gezinnen. Aangenomen mag worden, dat in personen uitgedrukt dit nieuwe pro gramma evenals het thans lopende ruim 9000 emigranten zal bevatten. De ontwikkeling van de Nederlandse migratiebetrekkingen heeft er toe ge leid. dat rie laatste jaren naast het kleine wettelijke Nederlandse immigra tiequotum, onder bijzondere programma's ruim 21.000 Nederlanders naar de V. S. konden emigreren, welk aantal na be ëindiging van het lopende en het in uitzicht zijnde speciale program tot 35.000 zal kunnen zijn gestegen. Na beëindiging van het bovengenoem de program zullen ongeveer 24.000 in In donesië geboren Nederlanders, die om deze reden niet onder het normale Ame rikaanse immigratiequotum konden emi greren, zich in de V.S. hebben kunnen vestigen. rtuvrrieniie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één tablet verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nog krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt vaak baat waar andere middelen falen! f Tegen pijnen en gnep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chelarox. 20 tabl. 10.80.Voordelige gezinsverpakking!00 tabl. f3.60 Experimenten (Van onze t.v.-medewerker) De KRO bood gisteren een gevarieerd programma, dat weliswaar voortbouwde op verkregen, we mogen wel zeggen op bevochten ervaring, maar waarin toch telkens weer bleek, dat voor nieuwe gingen plaats is. En ook dat eigenlijk veel telkens weer opnieuw geprobeerd moet worden en elke uitzending feite lijk een experiment en in zekere zin 'n waagstuk is. Geopend werd met een herinnering aan de aangrijpende reportage waar mee de televisie een beroep deed op kijkend Nederland om de ellende en de schande van de vluchtelingenkampen in West-Duitsland te helpen opruimen. Die oproep resulteerde met Kerstmis in giften ten bedrage van 1 ton, doch er is meer nodig, voordat we ons aandeel in de leniging van de nood hebben opge bracht. Wij werden door de beelden meer getroffen dan door het commen taar. dat poogde boven de gemeenplaats uit te komen en daardoor soms erg ge forceerd leek. Hofstra had in zijn voet lichtrubriek Johan de Meester te gast. die speelde of alles, wat Hofstra uit het Toneelmuseum had geleend, hem voor de eerste maal werd getoond. Hij had wat ons betreft best wat minder kun nen lacheni, want zoiets is toch immers allemaal afgesproken werk. Bepaald enthousiast zijn we over het voorbeeld, dat Eindhoven aan de plaat selijke overheden heeft gegeven door jaarlijks een eigen journadl te laten samenstellen. En eigenlijk een beetje jaloers ook. We lopen immers de kans, dat onze kindskinderen ons terecht ver wijten zullen, dat we, de beschikking over film en camera hebbend, hebben verzuimd voor het nageslacht de hoog tepunten in het plaatselijke openbare leven vast te leggen. Eindelijk kregen we weer eens een uitzending, die speciaal voor de vrouw van belang was. Het ging ditmaal over linnen, waarover een fabrikant omstan dig te vertellen wist, een verzamelaar iets had te laten zien (maar dat kwam slecht over) en een wever veel op zijn hart had en waarvan tenslotte een win keljuffrouw zonder veel overtuigende argumenten verkocht (slechts voor beeld voor een huisvrouw, het helemaal niet naar de prijs vragen). Wat ons be treft, waren we blij met het gesprek met de oude wever, want dat was eigen lijk het enige, dat krachtig en duidelijk aansprak. Op de Interpol-documentaire was erg gewerkt. Ieder had kennelijk hevig zijn best gedaan, zelfs de boeven (om zich gemakkelijk te laten vangen). Toch lijkt het wel nuttig, dat eens ge toond wordt met hoeveel internationale zorg onze veiligheid wordt nagestreefd. Het meest sprekende experiment kwam aan het slot, een scène, waarin een moderne versie van Davids zonde met Batséba was vervat. Pater Coppes sloot daarop zijn epiloog aan, maar liet het daar niet bij, want zoals hij zei misschien spreekt een gedeelte van mijn gehoor duidelijker aan zoals Ma- halia Jackson tot haar Heer zingt. Men kan over deze aanpak op verschillende manieren oordelen en wij willen dit nog niet doen na een eerste proefneming, die overigens niet zonder beloften lijkt. Doch één ding menen we te mogen vaststellen: dit zal wei eens de beste methode kunnen blijken te zijn om de kijkers te blijven vasthouden voor het geestelijk slotwoord. En daarnaar werd al sinds jaar en dag in Bussum uitge zien. omdat men maar al te goed weet, dat slechts een deel van de kijkers het toestel laat aanstaan als de geestelijke verschijnt. Produktieleider V.P.R.O.-televisie Het bestuur van de V.P.R.O. heeft de functie ingesteld van produktieleider voor de afdeling televisie. Als zodanig is benoemd de acteur Ko van den Bosch. Vervolg op pag. 1 In de Marokkaanse wijk Talbordj staat vrijwel geen onbeschadigde woning meer. Sommige huizen zijn vrijwel spoor loos in een krater verdwenen, andere zijn in delen uit elkander gevallen. En nog andere huizen „hangen", in een of andere onmogelijke hoek, nog overeind. Triest relaas Een Fransman verhaalde hoe hij zich op de avond van de ramp in een bio scoop in Talbordj bevond. De bioscoop werd bijna geheel vernield. „Bij de eerste, zeer hevige schok, scheurde het doek. Mijn stoel begon heen en weer te zwaaien. Er werd in de don kere bioscoopzaal gegild en iedereen pro beerde buiten te konien. Gelukkig waren de grote deuren door de schok openge slagen. Toen stortten, voor zover ik kon kij ken, alle gebouwen met een donderend geweld in. Ziet U die puinhoop daar? Dat was het hotel De la Paix. Bijna alle kamers waren bezet, door Franse employé's: In de nacht van maandag op dinsdag klonk het geluid van geschreeuw onder het puin vandaan, maar daarna heb ik niets meer gehoord. Ik vrees, dat allen, die zich in het hotel bevonden, dood zijn. Het was een verschrikkelijke nacht. Ik ben zo in de war, dat ik niet eens meer weet naar welke film ik heb gekeken", aldus de Fransman. Hulpacties De aardbeving, die Agadir in een enorme ruïne en een massaal kerkhof herschiep, heeft in talrijke landen na tionale hulpacties, ontketend. In Frank rijk doet de wijze, waarop dit wordt aan gepakt denken aan de acties na de ramp van Fréjus. De Wereldraad van Kerken heeft tele grammen doen uitgaan naar de kerke lijke hulpverleningsorganen in de ver schillende landen Giften worden ge vraagd om een effectieve hulp door het team, dat onmiddellijk in het rampge bied is ingezet, mogelijk te maken. De Stichting Oecumenische Hulp zegde voorlopig reeds een bedrag van drie duizend dollar toe. Giften van particu lieren worden gaarne ingewacht op giro 5261 ten name van de Stichting Oecu menische Hulp aan Kerken en Vluchte lingen te Rotterdam. Naar aanleiding van een ontvangen verzoek van de Liga van Rode Kruisverenigingen te Genève heeft het Nederlandsche Roode Kruis besloten per eerste gelegenheid zuster M. A. de Groot uit Den Haag naar Aga dir te zenden. Zij is verbonden aan het mobiele instructieteam van het Rode Kruis Korps. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft voorts ter vervolg op zijn zending bloedplasma van gisteren aan geboden om onmiddellijk een nieuwe hoeveelheid naar het getroffen gebied te zenden. Macmillan naar president De Gaulle (Van onze Londense correspondent) Premier Macmillan zal zaterdag over een week een tweedaags bezoek brengen aan president De Gaulle in Parijs. Dit bezoek zal volgens de officiële aankon diging een particulier karakter dragen. Om dit te onderstrepen zal Macmillan worden vergezeld van zijn echtgenote Lady Dorothy. Deze aankondiging kwam als een verrassing. Macmillan is ruim twee maanden in Parijs geweest en pre sident De Gaulle komt begin volgende maand voor een officieel staatsbezoek naar Londen. Macmillan zal De Gaulle thans kort voor Kroesjtsjefs bezoek aan Frankrijk ontmoeten. Aangenomen wordt dat president De Gaulle Macmillan wenst te raadplegen over enkele aspecten van de geallieerde politiek voor zijn gesprek met de Sov- jetrussische leider begint. Sinds Macmillans vorige bezoek aan Parijs is, als gevolg van de atoomexplosie Loonsverhoging N.S. goedgekeurd De minister van Verkeer en Water staat heeft in overeenstemming met het College van Rijksbemiddelaars aan de directie van de N.V. Nederlandsche Spoorwegen medegedeeld, dat men er mee akkoord gaat, dat de werknemers bij de N.S. met ingang van 1 april aan staande een loonsverhoging ontvangen van 5%. Tevens is goedkeuring gehecht aan het desbetreffende voorstel om per 1 april a.s. en per 1 oktober a.s. voor één keer een uitkering te geven van 1% van de jaarbezoldiging. in de Sahara. Frankrijk de derde nuclearie mogendheid van het Westen geworden. Dit heeft, zo wordt hier ge zegd, nieuwe belangrijke problemen ge schapen voor de Westelijke diplomatie welke moeten worden opgelost voor de topconferentie in mei. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO. 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 V.d. jeugd. 18.45 Sportpraatje 18.55 Gespro ken brief. 19.00 V.d. kleuters. 19.05 Ga er eens even voor zitten. 20.00 Nws. 20.5 Strijk kwintet. 20.45 Logboek 1949. 21.30 Muzikale lezing. 22.00 Dansmuz. 22.30 Nws. en beurs- br. v. New York. 22.40 Act. 22.55 Sportact. 23.05 Nieuwe gram. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II. 298 m KRO: 18.15 Sportrubriek. 18.30 Accordeon- spel. 18.50 Soeciaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praat je. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 22.15 Perio diekenparade. 22.25 Gram. 22.30 Nws. 22.40 zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Orgelconc. 23.30 Gram. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 Documentaire film. 21.00—22.30 Oscar, blijspel. Advertentie op ieders Hp 20 stuks f. 1.. Uit vele landen vertrekken medici, verplegend personeel en medicijnen naar Agadir. Tientallen artsen, die in Marokko wo nen of er toevallig voor vakantie ver toefden, zijn onmiddellijk te hulp ge sneld. De Fransen, die Marokko tot 1956 bestuurden stonden vooraan in de hulpverlening op grote schaal. Smaldeel I aangekomen Smaldeel I, bestaande uit de kruiser De Ruyter en de jagers Drenthe, Gelder land en Limburg, is gistermiddag om streeks twaalf uur te rede van Agadir aangekomen. Het fregat De Bitter, even eens behorende tot smaldeel I bereikte de ongeluksstad omstreeks acht uur in de avond. Na aankomst van het smaldeel heeft de commandant van dit vlootverband, commandeur A. P. Ferwerda zich on middellijk naar de wal begeven om aan de kroonprins van Marokko, Moulai Has san, de aankomst van de nederlandse schepen te melden en de hulp van de Koninklijke Marine aan te bieden. Onder eigen leiding werden toen ploe gen van 300 Nederlandse marinemannen ingezet om puin te ruimen en doden te bergen in een daarvoor aangewezen deel van de verwoeste stad, terwijl gewonden naar elders werden overgebracht. Twee medische ploegen en vier doktoren van het smaldeel assisteren tijdens dé ber gingswerkzaamheden. Voeding en water werden in grote hoeveelheden van de schepen aan wal gebracht om vanmor gen in Agadir over de noodlijdende be volking gedistribueerd te worden. Ook een Frans eskader, bestaande uit twaalf schepen is voor de stad aanwe zig. Bij het Franse kwartier is een Ne derlandse commandopost ingericht. Vol gens een vertegenwoordiger van de Ne derlandse ambassade is de Nederlandse kolonie reeds in veiligheid. Vrouwen en kinderen werden afgevoerd per kust vaarder. Drie Nederlandse kampeerders, die in Agadir op vakantie waren, zyn aan boord van kruiser De Ruyter gast vrij opgenomen. Advertentie die lekkere drop Heet KLAROP! BINNENLAND De 29-jarige vertegenwoordiger in schilderijen A. H. Broers is gistermiddag met verwondingen aan het hoofd opge nomen in het Westerziekenhuis te Rot terdam. Hij was in het industriegebouw aan de Oostzeedijik van 10 meter hoogte op straat gevallen. Zoekend naar een firma op de tweede etage had, hii zich in een deur vergist. Hij was een deur bin nen gegaan die op straat uit kwam. Gisteravond is de 26-jarige timmer man, L. P. L. Holla, wonende in de Va- leriusstraat te Amsterdam, door gasver giftiging om het leven gekomen. De heer Holla was ziek en had een pan. melk op het gas gezet, waarna hij naar bed was gegaan. De melk bleek overgekookt te zijn waardoor de vlam werd gedoofd, doch het gas was blijven doorstromen. In de Amsterdamse Grafische School zal op 25 en 26 maart a.s. een in ternationale conferentie van 12 direc teuren van hogere grafische scholen in West-Europa worden gehouden. Bespro ken worden o.m. de opleidingsprogram ma's en het te werk stellen als volontair van de geslaagde leerlingen der scholen in de medewerkende landen. HM fregat Everhsen, welke bodem sedert 26 januari 1959 ter beschikking stond van commandant zeemacht Ned. Nieuw-Guinea is op thuisreis naar Ne derland. Verwacht wordt, dat het schip op 7 april a.s. in Den Helder zal arrive ren. Het schip staat onder commando van de kapitein-luitenant ter zee J. A. van Beusekom. De directeur-generaal van de FAO (de Wereld Voedsel- en Landbouworga nisatie) de Japanner dir. B. R. Sen is gis termorgen, vergezeld van zijn adjudant- directeur, de heer Veillet Lavallee, op de Amsterdamse luchthaven aangeko men. In het raam van zijn rondreis door Europa zal hij een bezoek brengen aan de minister van Landbouw en Visserij, mr. V. G. M. Marijnen. De Nederlandse uitvoer naar de VS van Amerika is in het afgelopen jaar, evenals in 1958 met oa. 15% toegenomen. Het girote bedrijfspand van een bed- denmagaizijn in de Poelestraat te Gro ningen is vannacht voor het grootste dieel uitgebrand. De schade is zeer groot. Wat niet door het vuur is aangetast kreeg grote waterschade. BUITENLAND Bij een inbraak in een juweliers zaak in Beiroet zijn edelstenen ter waar de van 1,6 miljoen gulden gestolen. De politie verdenkt drie Turken die in het zelfde pand woonden en die sinds die in braak spoorloos zijn verdwenen. Het dagboek van het tienjarige joodse jongetje David Sierakowiak, dat in 1943 in .het getto van Lodz van hon ger omkwam zal binnenkort in War schau worden gepubliceerd. Dit onvolle dige dagboek is korte tijd geleden toe vallig ontdekt. In kinderlijke, maar di recte taal gaf hij een nauwkeurig beeld van de geest van terreur die in het getto van Lodz heerste, waar tienduizenden joden door de nazi's als beesten bijeen gebracht waren en in materieel en mo reel verschrikkelijke omstandigheden leefden voor hun algehele uitroeiing. President Nasser zal in juni een Sbaatsbezoek van vijf dagen aan Grie kenland beginnen op uitnodiging van de Griekse regering. De bekende Slowaakse schrijver Frantdsek Hecko, wiens werk bekroond is met een Staatsprijs, is gisteren op 55- jarige leeftijd in Martin (Slowakije) overleden. Een Italiaans echtpaar is op be schuldiging van spionage voor Tsjecho- Slowakije in Rome veroordeeld tot ge vangenisstraffen. De man kreeg vier jaar en vier maanden en zijn vrouw 'twee jaar en twee maanden. Westduitse Vluchtelinge nfunctio - narissen hebben verklaard, dat de stroom vluohelingen uit Oost-Duitsland naar West-Berlijn in februari is toege nomen. In deze maand bedroeg dit aan tal 7461 tegen 5758 in januari. Centraal Planbureau „Geen overbesteding in het jaar 1960" Aan een overzicht van het Centraal Planbureau ontlenen wij, dat dit voor het jaar 1960 nog geen overbesteding voorspelt. Voor 1961 zijn de vooruitzich ten evenwel minder gunstig. Het Centraal Planbureau concludeert dat tegen het einde van 1960 een situa tie kan ontstaan, die een zekere mate van „bijsturing" in een eerder stadium van bestedingen bereikt. Het con sumptieprijspeil ligt thans 15% beneden het peil van de omringende landen. In de toekomst wachten evenwel de ver dere huurverhoging, uitvoering van ge lijke beloning voor gelijke arbeid van mannen en vrouwen en een zekere op trekking van het agrarisch prijspeil. Toch meent het Planbureau, dat on danks de voortschrijdende Europese sa menwerking, de snelle bevolkingsgroei en de noodzaak van een hoog uitvoer- niveau de aanpassing van het Neder landse prijspeil aan het hogere peil van de omringende landen zullen beperken. GEVANGENHOUDING VAN VLIEGER GELAST De rechtbank te Maastricht heeft het verzoek van jhr. mr. A. A. M. Sasse v. Ys- selt, raadsman van een 42-jarige sport en reclamevlieger uit Maastricht om schorsing afgewezen en met ingang van heden zijn gevangenhouding gelast. De vlieger is zondag 14 februari op last van de officier van justitie aangehou den op grond van het vermoeden dat hij schuldig was aan het doen verongeluk ken van een reclame-sleepvliegtuig van zijn luchtreclamebedrijf Trek Air een fokker S-ll, met het doel het verzeke ringsbedrag ad f. 30.000 bij de N.V. Luchtvaart Pool uit Amsterdam te ont vangen. Bij het verongelukken van het vlieg tuig is de bestuurder, de piloot B. Kleyn verdronken. De vlieger werd door de rechter-commissaris op grond van po ging tot oplichting van de verzekerings maatschappij in voorlopige verzekerde bewaring gehouden en de rechtbank heeft om dezelfde redenen het bevel tot gevangenhouding uitgevaardigd. De verdediger heeft thans in overwe ging om bij het Gerechtshof te 's-Her- togenbosch tegen de beslissing van de rechtbank appél aan te tekenen. Prof. Lieftinck naar Peru Prof. mr. P. Lieftinck, voormalig mi nister van Financiën, tegenwoordig di recteur van de Wereldbank te Washing ton, is door de minister-president van Peru, Pedro, Beltran, uitgenodigd voor een bezoek van enkele weken, teneinde aan de Peruviaanse regering advies uit te brengen over enkele financiële pro blemen. Prof. Lieftinck, die deze week in Ne derland doorbrengt, zal maandag a.s. van Schiphol naar de hqofdstad van Peru, Lima, vertrekken. Oud-burgemeester De Monchy wordt 80 jaar Op 9 maart wordt mr. S. J. R. de Monchy, oud-burgemeester van Den Haag, 80 jaar. De heer De Monchy, die geboren is te Rotterdam en rechten stu deerde aan de Rijksuniversiteit te Lei den, begon zijn ambtelijke loopbaan in 1902 als adjunct-commies bjj de provin ciale griffie van zuid-holland. In 1921 werd hij burgemeester van Arnhem, in 1934 burgemeester van Den Haag. Burgemeester De Monchy was de eer ste burgemeester in 's lands historie, die een koninklijk huwelijk voltrok, name lijk in 1937 dat van Prinses Juliana met Prins Bernhard. In de bezettingstijd is de heer De Monchy van 1 juli 1940 af, een tijd ambteloos burger geweest, maar op 7 mei 1945 kondigde hij van het bor des van het stadhuis van de Groenmarkt de bevrijding van Nederland af. In 1947 legde de heer De Monchy het burgemeesterambt definitief neer. Wegens familieomstandigheden zal de jarige geen bezoek ontvangen. VOORWAARDELIJKE STRAF VOOR OUD-GEVANGENBEWAARDER De rechtbank te Amsterdam heeft een 27-jarige inmiddels uit zijn functie ontslagen gevangienhew aar der, die nu havenarbeider is, terzake van verduistering overeenkomstig de eis veroordeeld tot drie maanden gevange nisstraf voorwaardelijk. De man, die in maart 1959 als gevangenbewaarder in een der Amsterdamse huizen van bewa ring was aangesteld, had in strijd met de voorschriften van een gedetineer de f. 200 in bewaring aangenomen. Dit bedrag was bij fouillering van de gedeti neerde onopgemerkt gebleven. De gevan genbewaarder, die in financiële moei lijkheden zat had het geld zelf gebruik. Hij zeide, dat het niet de bedoeling was DONDERDAG Baptistenkerk (Oude Rijn): Film H. Kleibrink „Het lied der natuur". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's ïetulgen. 7.25 uur nam. NJord Hoge Morsweg 2 Bazaar t.b.v. verbouwing verenigingsgebouw. 49.30 u. nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „De tijd vooruit" door prof. dr. J. G. Bom- hoff. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Abonnements concert. Residentie-orkest o.l.v. Jean Mar- W assenaar: Verenigingsgebouw Kerkstraat. A. C. Raadschelders over „Hoe wijzen wij ons kind de weg naar de toe komst". 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht (grote zaal)Feestavond Speeltulnver. „Ons Eiland". 7.30 uur nam. Galgewater (Salonboot Ursula)Bevol kingsonderzoek op TJ3.C. 24.30 en 7 9.30 uur nam. Levendaal 1: (Hulsh. en gezinsvoorlich ting). Excursie naar Jaarbeurs. Vertrek 9 uur voorm. van Garenmarkt. Stadszaal (grote zaal)K. en O. R'dams Phllharm. Orkest. Olv. Ed. Flipse m.m.v. Hans Henkemans. 8 uur nam Breestraat 19. Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Evang. Luth. Kerk (Hoogl. Kerkgracht) Avondgebed 7.15-7.45 uur nam. Schouwburg: Jaaruitvoering Gymnaslas- tenbond U.S.A. „Mer cadet". 8 uur nam. Tltus BrandsmalaanOpening Jeugd honk Herv. WIJkgemeente, Boshuizerwijk. 3 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho vah's Getuigen .5-30 uur nam. Luxor: Bijzonder Kerkewerk. Spr. mevr J. W. Vlnke-Herfst over „Hoort God ons?' 10.30 uur voorm. Volkshuls: Poppentheater „Harlekijn' speelt „De toverfonteln". 3 uur nam. nam. Schouwburg: K. en O.-Jublleumvoor- stelling Albert van Dalsum „Sauls dood" door Haagse Comedie. 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenverg. Ned. Ver. van Suikerzieken. Spr. Th. R. Janze. 8 uur nam. DINSDAG Acad. Ziekenhuis (Aula): Uitreiking Landstelneronderscheidingen Bloedtrans fusiedienst. 8 uur nam. flies. Receütie 50-1arlo 9.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Ned. Madrigaal koor voert de Johannes Passion uit. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam, Rehoboth: Ver. tot bev. der belangen van Slechthorenden. Spr. dr. J. D. van Ramshorst. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dr. J. Pouwer „Mens en maatschappij in het Sterrengebergte". 8 uur nam, Stadszaal (foyer)K. en O. Lezing P. v. Vliet over Hongkong. 8 uur nam, Zuiderkerk: Concert Studentenzangkoor en Collegium Muslcum. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur BIOSCOPEN Trianon: „De blauwe nachtvlinder". 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Het beest ln de nacht". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zon dag. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Een tijd van leven en van sterven Casino: „Oorlog en vrede". 14 jaar. Dage lijks 2.30 en 7.30 uur. Lldo: „De gebochelde" (Le Bossu). A.l. Werkdagen :2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Vijf poorten naar de hel". 18 laar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 u Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio. „Whisky als water" (Whisky Ga lore). 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend Apotheek „Tot hulp der Menschheid", Hooigracht 48. tel, 21060. Bij geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. VOOR VRIJDAG 4 MAART Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. en reportages. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Schoolradio VPRO: 10.00 Tijde lijk uitgeschakeld, praatje 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 V.d. vrouW. 11.00 V.d. kleuters. 11.15 Viool en cello. 11.35 orgel spel en zang. AVRO: 12.00 Jazzmuz. 12.20 Regeringsuitz.Landb. rubriek. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Beiaardconc. en draal-orgelmuz. 13.00 Nws. 13.15 meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 beursber. 14.00 Mezzosopr. en piano. 14.30 Voordr. 14.50 Gevar. progr. VARA: 16.00 Gram. 16.30 V.d. zieken. 17.00 V.d. jeugd. 17.55 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse notities. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, lezing. 19.00 V.d. kleuters. 19.10 Kinder koor. VPRO: 19.30 Het platteland nu. ge sprek. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Kamerk. 20.30 De joden ln de westerse cultuur, lezing. 20.45 Gram. 20.50 Regeringsuitz.: De Verenigde Naties in de afgelopen weken, d. mr. C. W. A. Schürman, Nederlands permanent vertegen woordiger bij de Ver. Naties. VARA: 21.00 Quizpro gr. 21.55 Lichte muz. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Muziekrevue. 23.55 —24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en over weging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.30 Idem. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middag klok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar geleden, praat je. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. de. vrouw. 14.00 Jeugdork. 14.35 Alt en piano. 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Viool en piano. 17.00 Boekbespr. 17.15 Kinder koor. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.50 In- str. kwart, en sol. KRO. 18.10 Vaticaanse act. 18.25 Lichte muz. 18.50 Regeringsuitz.Emigratierubr. Het emigratiepraatje van H. A. vein Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 PoL lezing: V.V.D.Onze Indische Nederlanders, door mej. mr. J. J. Th. ten Broecke Hoek stra, Lid van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal. 19.40 Verz. progr. v.d. mil. 20.30 Water in Europa, klankb. 21.00 Muzi kale lezing. 21.25 Klankbeeld. 21.55 Kamer- muz. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 On trouw, lezing. 22.50 Gevar. progr. 23.55 24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e HJn van 18-20 uur) I. Georges Bizet; 1: uit "Les Pêcheurs de Perles"; TOrage s'est calmé (Ree. en aria Zurga, 3e bedrijf). Gérard Souzay, ba riton. The New Symphony Orchestra Lon don olv. Paul Bonneau; 2. uit "Carmen": C'est des contrebandlers. Je dis que rien ne m'épouvante. (Ree. en aria Micaëla, 3e bedrijf); Suzanne Danco. sopraan. l'Or- chestre de la Suisse Romande olv. Alberto Erede. II: Emmanuel Chabrier uit "Le Rol malgré lui": Sextuor des Serves en Chan son tzlgane. Janlne Micheau, sopraan. Jean Mollien. tenor. Chorale Elisabeth Brasseur. l'Orchestre de la Soclété des Concerts du Conservatoire de Paris olv. Jean Fournet. Ill: Gustav Charpentler uit „Louise": Depuis le Jour oü Je me suis donnée (Aria Louise, 3e bedrijf). Jacqueline Brumalre, sopraan. l'Orchestre des Concerts Lamou- reux olv. Jean Fournet. IV- Leo Delibes „Coppelia" (Ballet). lsse Romande olv. Er- TELE VISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. NCRV: 20.30 At tentie. 21.15 Cabaretprogr. 21.45 Filmdocu- mentalre. 22.10 Wat ben lk? BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Gevar. muz. 13.45 Meded. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Herh. v. progr.'s v.d. afgel. week.15.00 Schoolradio 16.00 Brlevenbeantw. 16.30 Gram. 17.00 Ork. conc. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Radio portret v.e. beroemde zanger(es). 20.30 In terviews. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Lezingen. 22.45 Gevar. progr. 23.15 Recital. 23.45 Pari. overz. 23.55 Wetensch. nws. 24.00 Nws. en weerber. 0.06—0.36 Ka- mermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagboek. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Gevar. muz. 13.30 Nws. en gevar. muz. 14.00 Lichte muz (Om 14.30 nws.). 14.45 V.d. kind 15.00 V.d. vrouw (Om 15.30 nws.). 16.00 Mil. muz. (Om 16.30 nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 nws. en Mrs. Dale's dagb. 17.45 Gevar. muz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber.. nws., act. en lichte muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.24 Sport. 20.30 Nws. en hoorsp. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en discussie. 22.15 Gevar. muz. (Om 22.30 nws.). 23.30 Nws. 23.40 Dansmuz 0.30 Nws. en lichte muz. 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.05 Volksmuz. 17.00 Nws. 17.40 Opera- conc. 19.00 Nws. 19.35 Jazzmuz. 21.45 Nws. 23.30 Gram. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber en gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.05 Nws. 19.30 Kamermuz. 20.00 La Dame de Pique, ope ra. 23.52—24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Praatje. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Or gelrecital. 14.00 Schoolradio. 15.45 Kamer muz. 16.00 Koersen. 16.06 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Klarinet- recital. 17.10 Boekbespr. 18.20 V.d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Praatje. 20.00 Ork. conc. 21.00 Kunst- kaleidoskoop. 21.40 Conc. (verv.). 22.00 Nws. 22.15 Operafragm. 22.5523.00 Nws. 484 lil. 12.02 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 15.00 Gram. 16.07 Semele, opera. 18.38 Orgelspel. 19.30 Nws. 20.00 Chansons. 20.30 Ork. conc. 22.10 Discografie. 22.55 Nws. geweest het geld te verduisteren, doch hjj had er niet op gerekend, dat het zo gauw zou moeten worden teruggeven. Zijn ouders hebben de gedetineerde de f. 200.— vergoed. Cultureel centrum in Groningen KOSTEN 15 MILJOEN GULDEN B. en W. van Groningen hebben de gemeenteraad voorgesteld tot de bouw en inrichting van een cultureel centrum over te gaan. De kosten hiervoor worden geraamd op ruim 15 miljoen gulden. B. en W. merken op, dat een verbetering in de voor het kunstleven beschikbare ac commodatie in Groningen dringend noodzakeiyk is. In 1954 is de architect prof. M. Duin- tjer te Amsterdam verzocht een schets- plan te maken. Bij de ontwikkeling van de plannen is het uitgangspunt geweest, dat naast een grote concertzaal en een cafe-restaurantgedeelte met daarbij behorende zalen en werkruimte, ook een plaats moest worden gevonden voor een kleinere toneelzaal met ongeveer 500 zitplaatsen. Het complex zal aan de zuidzijde twee vleugels bevatten, die resp. vijf en drie verdiepingen hoog zijn. Met de Ned. Radio Unie is contact opgeno men om het gebouw mede diensbaar te maken aan de media radio en televisie. Overwogen wordt voorts of het mogelijk is enige ruimten in gebruik te geven aan de RONO (Regionale Omroep Noord oost). Het gebouw zal worden uitgevoerd in een betonskelet met stalen gevels.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2