PRINSES MARGARET VERLOOFT ZICH MET LONDENSE SOCIETY-FOTOGRAAF WEERBERICHT 100 JAAR Antony Armstrong-Jones leerde liaar twee jaar geleden kennen Fa. D. KRET Zn. v. d. Water „Volken, die met vuur spelen zullen worden weggevaagd'" Koop niet „zo maar" een horloge! PRISMA Opgericht 1 maart 1860 ZATERDAG 27 FEBRUARI 1960 No. 29986 LEIDSCH DAGBLAD Directeur E. A. E. van Dishoeck Hoofdredacteur J. Brouwer DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f7.50 per kwartaal; f2.55 per maand; f059 per week Witte Singel 1, Leiden - Giro no. 57055 Telefoon Directie en Administratie: 25041; Redactie: 21507 Verrassende mededeling uit Clarence House S&B.Hls. - t PRINSES MARGARET Antony Armstrong-]ones LOODGIETERSBEDR1JF EN SANITAIRE INSTALLATIES Hoge Rijndijk 71 - Leiden Telefoon 20023—24350 Aanhoudend zacht De Bilt verwacht van heden tot mor genavond: Het weer zal gedurende het weekeinde zacht blijven voor de tijd van het jaar, maar ook onbestendig met tamelijk veel wind en plaatselijk regen. (Opgemaakt te 10 uur). Dit Blad bestaat uit 12 pagina's en een Bijvoegsel. Regering blijft bij huurverhoging Uit de Memorie van Antwoord op de voorgestelde wijziging van de huurwet blijkt dat de regering geen reden tot uitstel van de voorgenomen huurverho ging ziet. De verhoging per 1 april wordt verantwoord en technisch uitvoerbaar genoemd- In grote lijnen zegt de memorie, dat de huurverhoging gepaard gaat aan ver laagde subsidiering van de woningbouw en dat gestreefd wordt naar terugkeer tot normale verhoudingen. De regering wil geen beperking aan brengen. omdat het grootboek woning verbetering wordt opgeheven Een dis cussie over verdere verhogingen zou moeten worden uitgesteld totdat de S. E. R. een desbetreffend advies neeft uitgebracht. (Van onze Londense correspondent) Het zijn wèl bewogen dagen voor de Britse Koninklijke familie: na de geboorte van een Prins en het overlijden van een tweetal familie leden, werd gisteravond door Clarence House het verheugende nieuws bekendgemaakt, dat Koningin Elizabeths zuster, Prinses Margaret, zich heeft verloofd met Antony Robert Armstrong-Jones, een society- fotograaf. De Koninklijke familie heeft vaak voor hem geposeerd. Koningin Elizabeth geeft gaarne haar toestemming voor het komende huwelijk, aldus de bekendmaking. Prinses Margaret en Antony Armstrong-Jones hebben elkaar twee jaar geleden voor het eerst ontmoet. Beiden zijn 29 jaar. Zij zullen het komende weekeinde in de tot het kasteel Windsor behorende Royal Lodge doorbrengen. Heel Engeland deelt in de vreugde van de Prinses. Sinds haar onfortuinlijke romance met Peter Townsend heeft men diep met de Prinses meegeleefd, die, terwijl vrijwel al haar vriendinnen in het huwelijk traden, eenzaam scheen te zullen blijven, een situatie, welke volkomen in strijd leek met haar karakter. Prinses Margaret en haar verloofde van haar bestaan de aartsbisschop be zocht had zij tegen hem- gezegd: kunt uw boeken dicht houden. Ik heb mijn besluit al genomen". Sprookjesprinses Zodra de Prinses in het huwelijk treedt zal haar inkomen, dat op het ogenblik 6000 pond per jaar bedraagt, tot 15.000 pond worden verhoogd. Prinses Margaret was in de verbeel ding van het Britse volk de sprookjes prinses. Zij is knap eens werd zij in Amerika uitgeroepen als de vrouw met de mooiste ogen ter wereld vrolijk, geestig en sprankelend. Als luchthartig kind, dat wist, dat ze geen Koningin behoefde te worden plaagde ze haar oudere, ernstiger zusje Elizabeth vaak met de schertsende woorden: „Bemoei jij je nu maar met je empire". Advertentie 28 februari Zon op: 7.31 uur: onder: 18.16 uur. Maan op: 8.12 uur; onder: 20.35 uur. Hoogwater te Katwijk te 4.22 en 16.37 uur. Laagwater te 0.11 en 12.32 uur. (29/2 hoogwater te 5.02 en 17.16 uur, laagwater te 0.50 en 13.15 uur). 4 SPOREN PHILIPS BANDRECORDER Dubbele speelduur - Stereo af speelbaar - Bijzonder goede geluids weergave - f. 678.compleet. persoonlijke LANGE MARE 66 - TEL. 26500 Prettige betalingsvoorwaarden. hebben gelegenheid gehad elkaar gedu rende de afgelopen 2 jaar goed te leren kennen. Zij hebben op een avondpar tijtje kennis met elkaar gemaakt en sindsdien elkaar voortdurend op ver schillende plaatsen ontmoet, speciaal op de kastelen Balmoral in Schotland, waar de heer ArmstrongJones gedu rende de afgelopen zomer logeerde als gast van de Koningin-moeder en in Sandringham, waar hij de vorige maand verbleef. Van het samenzijn is nooit iets uitgelekt. Ook gedurende het komende weekeinde zal Antony Armstrong-Jones de gast zijn van de Koningin-moeder in het buitenhuis Royal Lodge, gelegen te midden van de prachtige natuur van het grote park van Windsor. Het verloofde paar zal begin volgende week naar Londen terugkeren, waar de heer Armstrong-Jones onmiddellijk zijn intrek zal nemen in Buckingham Palace om het contact te vergemakkelijken met iedereen, die iets te maken heeft met de voorbereidingen van het huwe lijk, dat zeer spoedig zal plaatsvinden, hoewel de juiste datum nog niet is vast gesteld. Zeer gelukkig paar Koningin Elizabeth en Prins Philip zijn zeer ingenomen met het besluit van de Prinses, omdat het, voor ieder, die met het tweetal in aanraking kwam, overduidelijk was, dat zij zeer gelukkig zijn met elkaar. De algemene indruk was dan ook, dat zij een voortreffelijk paar vormen. Antony Armstrong-Jones is een knappe verschijning, blond, maar niet lang. Hij is slechts iets groter dan Prin ses Margaret, die zoals men weet vrij klein is. Zijn vrienden beschrijven hem als iemand die grote charme bezit. De heer Armstrong-Jones is de zoon van Ronald O. L. Armstrong-Jones, een vooraanstaand advocaat, die als zodanig de hoogste rang draagt namelijk van Queen's councillor, raadsman van de Köningin. Zijn moeder is de gravin Ross, terwijl zijn zuster Lady de Vesci is. Antony Armstrong-Jones ging naar Eton, de duurste en meest aristocratische school van Engeland en studeerde in Cambridge. In 1950 was hij de coach van de Cambridge-acht, die de boatrace won. Bijna dertig jaar HU was tot dusver society-fotograaf, maar zal zijn beroepsarbeid er aan geven. Hij heeft een studio in Pimlico, de Londense wijk dichtbij Buckingham Palace. In 1956 heeft hij voor het eerst de officiële Koninklijke foto's gemaakt en vorige zomer maakte hij het verjaar dagsportret van Prinses Margaret. Hij produceerde twee fotoboeken, een over Londen en een over het eiland Malta, hield enkele jaren geleden een tentoon stelling van zijn werk in Londen en ont wierp de eerste fotodecors welke ooit voor het Engelse toneel zijn gebruikt. Hij specialiceerde zich in documentair en theater-werk en maakte fotoseries over allerlei onderwerpen. Verwacht wordt, dat het verloofde paar voor het eerst dinsdag a.s. in het openbaar zal verschijnen, wanneer zij de Koningin moeder zullen vergezellen naar een wel dadigheidsvoorstelling van het Konink lijk Ballet in Covent Garden. Prinses Margaret wordt op 21 augustus van dit jaar 30, haar verloofde op 7 maart. Geen verandering Prinses Margarets positie als opvolg ster van Prins Philip als eventueel regent, zoals geregeld in de wet op het regentschap van 1953 blijft onveranderd. Hoewel op Koningin Elizabeth geen enkele verplichting rust om volgens de wet op de Koninklijke huwelijken van 1772 het Kabinet te raadplegen alvorens haar toestemming tot dit huwelijk te geven, heeft zij de premier officieel in gelicht, overeenkomstig de constitutionele praktijk, aangezien het hier een huwe lijk betreft van een persoon die nauw betrokken is bij de troonsopvolging. Premier Macmillan heeft op zijn beurt Hugh Gaitskell, de leider van de opposi-1C1UJ J| U1V jaaA tie bij wijze van hoffelijkheid op de ;landen ZOu helpen J383 verschillende in- hoogte gesteld van Prinses Margarets dustriele projecten op te bouwen. H« Verhoging A.O.W.- en A.W.W.-uitkeringen (Van onze Haagse redactie) Toen in augustus 1957 de huren wer den verhoogd, zijn als compensatie voor die verhoging de A.O.W.-pensioenen op getrokken. Eenzelfde maatregel ver wacht men, als met ingang van 1 april a.s. de huren opnieuw omhoog zullen gaan. Voor de loontrekkenden komt er een loonronde, maar de bejaarden en weduwen zouden er buiten vallen, in- .'i? In ons nummer van woensdag j.l. kondigden wij de verschijning aan van een speciaal Eeuwfeestnummer ter gelegenheid van het feit, dat op 1 maart 1860 het eerste Leidsch Dagblad het licht zag. Onze abonnees, zowel in Leiden als in de omgeving, zullen maandag a.s. twee edities ontvangen, t.w. eerst, op een iets vroeger tijdstip dan gewoon lijk, de normale, dagelijkse krant en vervolgens, in een tweede hestelling dus, ons Eeuwfeestnummer. Aangezien naar verondersteld moet worden geen enkele brieven bus berekend is op de omvang van dit nummer (80 pagina's!), doen wij een vriendelijk, doch dringend beroep op al onze abonnees om alle maat regelen te treffen, welke een vlotte aflevering kunnen bevorderen. De gevraagde medewerking zal in de meeste gevallen dienen te bestaan uit een prompte reactie op het signaal van uw huisbel, waarmede onze bezorger zijn verlangen kenbaar maakt U persoonlijk ons Eeuwfeest- nummer aan te bieden. Door de improvisatie van een aantal distributiecentrales in de diverse stadswijken, van waaruit onze bezorgers hun bestelling aanvangen, hebben wij er naar gestreefd de aflevering met zo min mogelijk stagnatie te doen geschieden. Aan de samenstelling van dit nummer hebben een beperkt aantal gast-schrijvers, onze redactie, onze technische staf en zeer vele anderen in ons bedrijf, gedurende vele maanden met grote ijver en volledige toewijding gewerkt. Er is ook een aantal zeer gevarieerde puzzels in opgenomen, welké wij sedert vele jaren anders omstreeks Kerstmis plegen te publiceren. Om technische redenen is deze puzzel niet geplaatst in ons Eeuwfeestnummer, doch maakt zjj deel uit van de gewone krant van dinsdag a.s. Deze maatregel heeft bovendien het voordeel, dat U ons Eeuwfeest nummer ongeschonden als één geheel kunt bewaren en de lectuur ervan kunt uitspreiden over een zo langdurige periode als uw beschikbare tyd het U mogelijk maakt, respectievelijk wenselijk doet zün. Moge het resultaat van de arbeid van al degenen, die tot de samen stelling van dit Eeuw feestnummer hun steen of steentje bijdroegen, worden beloond met een gunstig onthaal bij onze lezerskring. Het zal hun grootst denkbare voldoening zijn! Mislukte lancering „Midas"-kunstmaan De Amerikaanse luchtmacht heeft gis teren op de raketbasis bü Cape Cana veral getracht een „Midas"-kunstmaan in een baan om de aarde te brengen. Deze poging is evenwel mislukt, door dat de tweede trap van de raket zich niet van de eerste heeft losgemaakt. De Midas-kiinstmaan is ontworpen om lancering van raketten van een vijand binnen enkele seconden waar te nemen en te melden. De eerste trap van de drager-raket van gisteren was een „At las", de tweede een „Agena". De Midas afkorting van „Missile defence alarm CERTINA HORLOGES Alléén in de Were Speciaal Vakzaken Haarlommerstraat 207 dien de A-O.W. en A.W.W. niet zouden worden aangepast aan de nieuwe situa tie. Evenals in 1957 zal dit kunnen ge beuren in de vorm van een voorschot, omdat de wettelijke maatregelen, altijd veel tijd vergen en niet voor 1 april ge reed zouden zijn. Kroesjtsjef in het Parlement Symbool van het anti-kolonialisme ,,Alle volken, die met vuur spelen, moeten van de aardbodem worden weggevaagd", heeft de Russische premier Kroesjtsjef gisteren in het Indonesische Parlement verklaard. Hij kritiseerde het beveiligingsverdrag dat Japan met de V.S. ge- sloten heeft. Kroesjtsjef waarschuwde de Japanse leiders tegen een herleving van het militarisme. Het schijnt, zei hij. dat Japan zijn wan daden jegens andere landen in de laatste wereldoorlog vergeten is. De Russische premier gaf uiting aan de Russische sympathie voorj de strijd van Indonesië voor het terugwinnen van Ned. Nieuw-Guinea. Verder steunde hij het stréven van president Soekarno om de Aziatische en Afrikaanse landen te doen vertegen woordigen op de topconferentie. „Niet temin". zo zei h|j. „heeft de Sovjet- Uniej ingestemd met de westelijke op vatting dat de tijd nog niet gekomen is om eep rpeer uitgebreide conferentie te houden. Wij zijn van mening dat men kleine vorderingen niet moet tegenhou den als men grotere op het oog hééft". Over de Russische hulp aan jonge on afhankelijke landen zei de Russische leider dat de Sovjet-Unie dit jaar 22 system", is waarschijnlijk op 4000 kilo meter afstand van de lanceerbasis van Cape Canaveral bü de terugkeer in de dampkring verbrand. Volgens deskundi gen zün zes tot acht Midas-kunstmanen voldoende om de raketactiviteit in de gehele wereld in het oog te kunnen houden. Een Polaris-raket is gisteren ander halve minuut na de lancering vanaf de raketbasis van Cape Canaveral tot ont ploffing gebracht, omdat het projectiel uit zün koers was geraakt. Aan deze mislukking zün zes geslaagde lancerin gen met dit type raketten voorafgegaan. Perzië 's Keizerin verwacht een baby Volgens welingelichte Perzische krin gen verwacht Keizerin Farah Diba van Perzië een baby. De Keizerin brengt op het ogenblik met haar gemaal een bezoek aan Pakistan. Griep en nieuws Tengevolge van een zeer groot aantal griepgevallen on-' der ons personeel, was het he- den helaas niet mogelijk zoveel aandacht aan de nieuwsvoor- ziening te geven als wij gaarne hadden gewild Wij vertrouwen, dat onze lezers hiervoor begrip zullen tonen. De Directie voornemen. De aartsbisschop van Cam terbury, die op reis is, heeft laten weten dat hü zeer verheugd is over het besluit van Prinses Margaret. Zoals men zich herinneren zal was de aartsbisschop des- tyds heftig gekant tegen Margarets huwelük met Townsend. De Prinses had destijds plicht voor liefde gekozen aangezien een huwelük met een gescheiden persoon zelfs al was hü zoals Townsend de onschuldige partij ontoelaatbaar is aan het Engel se hof. Koning Edward VI heeft daarom moeten aftreden. Maar Prinses Margaret nam haar beslissing destüds geheel zelf standig. Toen zy in die trieste dagen stak de draak met het westeiyke ge bruik om hulp te verschaffen in de vórm van verbruiksgoederen. „De Sov jet-Unie draagt rechtstreeks bü tot de industrialisatie van de landen die zü helpt". Voordat premier Kroesjtsjef het spreekgestoelte had betreden was hij door de voorzitter van het parlement, mr. Sartono, geïntroduceerd als „het symbool van het anti-kolonialisme en het anti-imperialisme en het symbool van de wil van alle volken der wereld om in vrede te leven". Na een ontvangst in de Russische ambassade sprak Kroesjtsjef met gene raal Nasoetion, de minister van defen sie, over de campagne van de anti communistische opstandellngenregering in Indonesië. Daarna sloeg Kroesjtsjef zijn arm rond de schouders van Na soetion en zei: „Als wy naar een plaats ver weg zouden kunnen gaan waar wü alléén zouden zijn, zouden wü vrienden kunnen zün". De Russische leider riep zün schoon zoon. streek hem over het hoofd en zei tot Nasoetion: „Ik had een zoon die ge sneuveld is". De premier en de minister spraken ongeveer een kwartier terwyi westeiyke correspondenten opdrongen en riepen- „Spreek Engels". Tevoren had Kroesjtsjef tüdens een diner aan president Soekarno een zil veren model van een Loenik aangeboden De gasten klapten toen Kroesjtsjef zei .Dit is een model van de Loenik waar mee wü de maan troffen. De eerste mens op de maan zal de verspreide stukken van het origineel vinden". De Indonesische president antwoordde: Bepaal uw keus niet blinde lings - want er zijn horloges en „horloges". Voorkom te leurstelling-laat u adviseren door de vakman...uw eigen horloger. Hij wil u als klant behouden, dat is uw zekerheid! het goede Ankerhorloge „Dit is een symbool van de verovering van de ruimte door de mens en van het Russisch genie". De westeiyke diplomaten, die niet aan tafel waren genodigd, onderhielden zich op de achtergrond met Indonesische functionarissen en correspondenten. Kroesjtsjef bekert reis niet De woordvoerder van de Indonesische diplomatieke vertegenwoordig Üng in Den Haag heeft meegedeeld dat de Rus sische premier niet zijn bezoek aan Indonesië zal bekorten. Hij zal volgens plan op 1 maart uit Indonesië vertrek ken- Slechts in zün dagelijks programme werden enkele wijzigingen aangebracht

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 1