STADSNIEUWS POEDERS! VRIJDAG 26 FEBRUARI 1960 Zielen in conflict Onder auspiciën van het Leger des Heils werd gisteravond de door Cefa in roulatie gebrachte film „Zielen in Con flict" vertoond. In de film, die met me dewerking van Billy Graham en zijn team tot stand kwam, maken wij ken nis met een toneelspeelster, een straal jagerpiloot en een fabrieksarbeider, die voor de belangrijkste beslissing in hun leven worden geplaatst. Met Billy Graham's Londense kruis tocht als achtergrond, toont de film de eerlijke en oprechte, maar ook de sar castische reacties van mensen uit aller lei milieu op de boodschap, dat God in grijpt op het dagelijkse leven van de enkeling. Ann Woodbridge, een bekend toneel speelster, had maar één wens, met nog grotere neonletters haar naam te zien glanzen tegen de voorgevels van de grootste theaters en schouwburgen. Haar vader, predikant op een klein dorp bui ten Londen, kende zijn dochter alleen nog maar uit de krant. Enkele weken voor Ann's huwelijk met haar tegenspe ler en manager kreeg zij bezoek van een voormalige Amerikaanse revuester die thans bij het team van Billy Graham was ingedeeld. Deze nodigde haar uit een van de bijeenkomsten in het Har- ringay Stadion te komen bijwonen. Ook Ann Woodbridge, de gevierde actrice, kwam daar met vele anderen naar vo ren om voor Christus te kiezen. Niet alleen het verhaal is aan de werkelijk heid ontleend, doch ook de acteurs en actrices zijn personen, die door de pre diking van Billy Graham Jezus zijn gaan volgen. Een hoogst aangrijpende film, welke met een kort woord werd in geleid door kapitein R. J. Schurink van het Leger des Heils. Spreker wees er o.a op, dat God ook in deze tijd van de atoombom bezig is om Zijn werk de bekering in de harten der mensen te verrichten. FEESTAVOND ULO-SCHOOL PLESMANLAAN Gisteren vond in de foyer van de Stadsgehoorzaal de jaarlijkse feestelijke ouderavond plaats van de Openbare ULO-school aan de Plesmanlaan. Na het openingswoord van het hoofd der school, de heer J. L. C. de Wilde, werd er voor de pauze door leerlingen van de school een alleraardigst programma opgevoerd. Alle onderdelen: het optreden van de schoolband, het zangkoortje, gevormd uit meisjes van de lste-klassen, de twee zeer geslaagde voordrachten, het uitste kende pianospel van twee leerlingen, het geestige liedje met gitaarbegeleiding en de „Mode Show", oogstten grote bijval. Na de pauze voerden oudere leerlingen twee toneelstukjes op, nl. „Een verloving in 1830" en „De negende vlam". LEIDERDORP Grootscheepse jeugdactie „Doe Open" Ook in Leiderdorp is op initiatief van het gemeentebestuur een comité in het leven geroepen ter voorbereiding van de actie door de jeugd te voeren voor de vluchtelingenhulp in het Wereldvluch- telingenjaar. Deze actie start zaterdag 27 februari met een rondgang van de Harmonie kapel door een groot deel van het dorp. De leden van de Korfbalvereniging „Velocitas" zullen tijdens deze rondgang een groot aantal speldjes verkopen ten bate van de vluchtelingen. De speldjes kosten minimaal 25 cent per stuk. De inwoners van Leiderdorp wordt verzocht één of meer van deze speldjes te kopen. De actie duurt tot 12 maart. Op 11 maart houden de Gymnastiekverenigin gen „Sparta" en „Meerburg" een geza menlijke uitvoering in het Patronaats gebouw aan de Hoge Rijndijk. Op 12 maart wordt er een wandelmars en een fietsenrallye gehouden. De baten van deze activiteiten zijn voor de vluchte- OEGSTGEEST Leerlingen R.O.S. op de planken „Klucht der Vergissingen" In 1592 schreef Shakespeare zijn Klucht der Vergissingen. Leerlingen van het Rijnlands Lyceum voerden dit blij spel, niet een van de allerbekendste, gis teravond met veel succes in het gym nastieklokaal van de school op. Dr. P. H. Schroder heeft dlie aardige stuk bewerkt op een wijze die zeker voortreffelijk te noemen is. Veel hulde komt mevrouw G. J. W. Röhner- Schuurman toe, die de regie had. De leerlingen, die samen met een aantal leraren op de planken stonden, oogstten zeel veel succes. Er werd met veel vaart en enthousiasme gespeeld, terwijl de rol vastheid weinig te wensen overliet. De vele ouders, die zich in de zaal bevon den, hebben met grote belangstelling de prestaties van de jonge toneelspelers gevolgd. Dat er veel applaus en veel bloemen waren aan het einde van de voorstelling spreekt bijna vanzelf. Van avond worden de leerlingen van het ly ceum in de gelegenheid gesteld van het stuk te genieten. Niet alleen deze „Come dy of Errors" staat op het fraai uitge voerde programma vermeld. Jongens en meisjes uit de lagere klassen hebben nl. enkele grappige schetsjes voor deze reeks schoolavonden ingestudeerd. Charmant zijn de meisjes, die in „De Klumpkes de tel kwijt raken. Er wordt ook gemusi ceerd. Het schoolorkest bracht ^ster- avond onder leiding van dr. Chr. C. Vlam variaties op het schoollied van de R.O.S. (Rijnlandse Oegstgeester Schoolvereniging) ten gehore. Birgit Schaedtler en Henri Oosterhof speelden piano. De praeses Maarten Gos lings heeft de leiding van deze gezellige avond. Jaarvergadering „Buiteniust" In het Witte Huis hield de Woning bouwvereniging „Buiteniust gisteren haar jaarvergadering onder vooizitter- schap van de heer E J. Massink Be- halve de architect, de heer A. v. d._Hey den, waren aanwezig de leden van de Raad van Commissarissen. De voorzitter wees erop, dat de vereniging 525 ^den telt, doch dat verhoudingsgewijs een te klein aantal leden aan de opr°ep .S? vergadering te bezoeken, gehoor heeft gegeven. Hij stelde in het licht het uitermate grote belang van de woning- wetbouw en moest de trage gang van ia ken betreuren en de zing Hij is van mening, dat Oegstgeest stiefmoederlijk is bedeeld bij de toewij zing van de woningwetwoningen. De grote wachtlijst blijft bestaan. Opge- merkt wordt, dat het bestuur met alle kracht zal strijden voor het doel waar voor de vereniging is opgericht ni. ae In zijn slotwoord dankte het hoofd der school allen, die tot het slagen van deze avond hadden meegewerkt. Ds. M. J. Punselie 60 jaar in het ambt Gisteren herdacht ds. M. J. Punselie, die veertig jaar de Leidse Hervormde Gemeente als predikant diende, het feit, dat hij zestig jaar geleden in het ambt werd bevestigd. Hoewel zijn hoge leeftijd het niet toe liet om veel bezoek te ontvangen is deze dag voor ds. Punselie toch niet geheel onopgemerkt voorbijgegaan. Namens de centrale kerketraad bood ds. H. J. van Achterberg gelukwensen aan. terwijl ds. D. J. Vossers dit deed namens de wijk- gemeente „Levendaal", indertijd het centrum van de ambtelijke arbeid van de jubilaris. Ook de hervormde predi kant van Oegstgeest. ds. G. F. Collen- bach en de heer M. H. van Reede van de Ver. voor Chr. (Hervormd) On- MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 februari. Veemarkt. Aangevoerd: 3 stieren, 94 melkkoeien. 250 vette koeien, 77 vare koeien, 34 vette kal veren, 290 nuchtere kalveren, 60 vette schapen, 100 fokschapen, 1253 vette lam meren, 36 zuig- en weidelammeren, 47 varkens (zeugen) 340 schrammen, 590 biggen. 2 paarden, 7 geiten, totaal 3.183. Notering, melkkoeien f800,tot f 1150, vette koeien schoon gewicht f 2.60-3.25. vare koeien f 450-950, vette kalveren le vend gewicht f 2.20-2.90, nuchtere kalve ren levend gewicht per stuk f 30,tot f 60,vette schapen f 80,tot f 110, fokschapen f 110-140, vette lammeren f 80 f 115, drachtige zeugen f 250325 schrammen f 7090, biggen f 38,f 42,- f 48,—. Handel voor melkkoeien kalm, vette koeien matig, vare koelen rustig, vette kalveren matig, nuchtere kalveren traag, vette schapen en vette lammeren matig, zeugen, schrammen en biggen kalm. LEIDEN, 26 februari. Kaasmarkt Aangevoerd vier partijen Goudse kaas. No tering tot f 2.16. De handel was lui. derwijs kwamen felicitaties aanbieden. Bovendien ontving ds. Punselie deze dag talrijke bloemstukken en enkele fruit manden. Wethouder C. van Schaik heeft heden de zilveren ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassauuitgereikt aan de heer S. Brouwer, werkmeester bij de N.V. Van Wijk en Heringa, die het feit herdacht, dat hij voor veer tig jaar bij deze N.V. in dienst trad. bevordering van de volkshuisvesting. Zolang de woningnood niet is opgeheven mag men niet van welvaart spreken. De heer Massink kon met voldoening opmerken, dat er thans geen huurach terstand is, enkele groepen van huizen pas zijn geverfd en dat binnenkort andere woningen aan de beurt zijn. Hij wekte op om toe te treden tot de Vereniging Tuinlust, die met zoveel animo bijdraagt aan de verfraaiing van het geheel. Hij bedankte enkele trouwe medewerkers alsmede het gemeentebe stuur en de directeur van gemeente werken voor de prettige samenwerking. Aan het bestuur werd machtiging verleend de heggen van de bij de wonin gen behorende tuinen te laten snoeien voor rekening van de vereniging, hei geen het aanzien en de eenheid ten goede zal komen. De aftredende bestuursleden P. Voge lenzang, G. Blansjaar, J. Binsbergen en M. Zaalberg werden herkozen. De voor zitter van de Raad van Commissarissen, mr. J. C. de Vroom, werd herbenoemd. Ook de aftredende leden van de ballo tage-commissie werden herkozen. Voor het geval er in 1960 bouwgrond te koop zou komen, is het bestuur dooi de leden nu gemachtigd tot het aangaan van een geldlening en het vaststellen van een bouwplan. De rondvraag gaf gelegenheid ver schillende wensen uit te spreken. Opvoering van „Kromme Peter" De Toneelvereniging „De Lekenspe- lers" kwam gisteravond in het Patro naatsgebouw met de opvoering van „Kromme Peter" een toneelspel in 3 be drijven door F. J. Hart. De voorzitter, de heer E. A. de Wekker verwelkomde donateurs en afgevaardigden van zuster verenigingen en moest zich daarna naai de kleedkamer begeven omdat door hem de hoofdrol van dit dramatische stuk zou worden vertolkt. Hij heeft dit voor treffelijk gedaan want de rol van deze mismaakte jongeman was vrij zwaar, maar ging niet boven zijn krachten, het geen helaas niet van alle spelers gezegd kan worden. De heer T. Versteeg bijv. zag geen kans een aanvaardbare vertol king te geven van de sympathieke rol, die de pastoor in dit stuk vervult. Het stuk speelde zich af op een boer derij in het zuiden van het land. Voor de moord die gepleegd werd op de eige naar van de hoeve had de jongste zoon drie jaar onschuldig gezeten, hetgeen bleek uit de biecht van „Kromme Peter" aan het slot van het stuk. De moederrol was in goede handen van mevrouw J. M. van Ees-Gerritsen. Twee nieuwe spelers nl. de heren J. van der Luyt en F. Simons maakten hun debuut en deden dit niet onverdienste lijk. Vrachtauto tegen bcorn Gisteravond omstreeks twaalf uur is een vrachtauto op de Terweeweg tegen een boom gebotst. Een der inzittenden, een dame uit Oegstgeest, liep een ge broken neusbeen, diepe vleeswonden boven een oog en twee ontvellingen in het gelaat op. Zy moest naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. De vrachtwagen werd bescha digd. VOORSCHOTEN Aankoop grond voer de algemene begraafplaats Zeer belangrijk is het voorstel tot aankoop van gronden in het plan „Bosohgeest" nu toebehorend aan Jkvr. L. H. Baronesse Schimmelpenninck van der Oye. Een gedeelte van deze gronden is in hoofdzaak bestemd voor de aanleg van een algemene begraafplaats. Ook de Rozenburgerlaan is in deze koop be grepen. De totale oppervlakte aan te kopen grond bedraagt 14.65.65 ha. De waarde is f. 143.000. Nieuwe wijk „Adegeest" vernoemd naar musici B. en W. stellen de raad voor de stra ten in de nieuwe wijk „Adegeest" te noemen naar bekende musici. Behalve .lanen", komen er een „hof, en paar „plantsoenen" en een paar „dreven". Twee paden, die van de Leidseweg naar de nieuwe wijk voeren, worden te on belangrijk geacht voor de naam „laan". Daarom wordt voorgesteld ze „Opera pad" en „Symfoniepad" te noemen. Het al sinds jaar en dag als „Benvenu- tolaan" bekend staande laantje, willen B. en W. nu officieel die naam geven, terwijl de naam Adegeest verbonden zal worden aan het verlengde van de Elstlaan, die van .Oude Adegeesterlaan' zal heten. In Vlietwijk II willen B. en W. de namen van 17e eeuwse Nederlandse schilders vastleggen. Ook daar komen de namen „laan", ..plantsoen", „hof" en „dreef' voor. Afseheid G. G. de Vries In de openbare kleuterschool had gis teravond een afscheid plaats, dat door de kinderen en de ouders zeer betreurd werd. Dat bleek trouwens deze avond al, toen mej. G. G. de Vries, hoofdleidster van de school,, toegesproken werd dooi de loco-burgemeester, de heer G. Schra- ma en door de voorzitter van de ouder commissie, ir. A. D. Douma. Mej. de Vries verlaat n.l. deze kleuterschool we gens een benoeming in Amsterdam. De heer Schrama getuigde van de waardering van het gemeentebestuur in het bijzijn van vele ouders, waarbij hij opmerkte, dat mej. de Vries zeer ge waardeerd was als hoofdleidster en dat het gemeentebestuur haar vertrek be treurde. Wethouder Schrama bood mej. de Vries als afscheidsgeschenk, namens het gemeentebestuur het boek van J. L. v. d. Gouw over Het Ambacht Voorscho ten aan. Voordat de heer Douma woorden van afscheid vergezeld liet gaan van een gramofoonplaat als aandenken namens de oudercommissie, sprak mej. de Vries ovpi- het werk in de kleuterschool. Zij had van de oudercommissie een serie vragen gekregen, waarvan zij ver onderstelde. dat ze ook wel onder de ouders zouden leven. Op bijzonder vlotte en vaak geestige wijze vertelde mej. de Vries over de taken van de leidsters en over het werk van de kinderen, waarbij zij van een grote deskundigheid, een gedegen theoretische kennis en grote liefde voor h°t kind deed blijken. Na het officiële afscheid werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld persoonlijk van mei de Vries afscheid te nemen en bovendien het werk van hun kindeken in de drie klassen te be zichtigen. Sedert 1 februari is reeds de derde leerkracht aan deze op°nbare kleuterschool, die 1 december officieel in gebru'k is genomen, verbonden. De school telt thans reeds 100 leerlingen. WARMOND B.B. heeft vorig jaar ijverig geoefend De afdeling Warmond van de Be scherming Bevolking hield in de Stad Rome voor haar leden een bindings avond. Onder de vele aanwezigen be vonden zich o.m. de burgemeester en gemeente secretaris met echtgenoten, de heer Schepers, commandant van de brandweer, en de beide postcomman- danten van de Rijkspolitie te land en te water. Het hoofd van de BB. de heer K. Beumer was er bijzonder over te spreken dat in het afgelopen Jaar ijverig is ge oefend en dat bij deze oefeningen prak- tisoh alle leden steeds aanwezig waren. In een paar gevoelvolle woorden her dacht spreker het overlijden van het voormalige hoofd, d^ heer Brouwer, die als hoofd van de BB zulk belangrijk werk heeft verricht. Hij deed een krachtig beroep op de le den ook in de toekomst de oefeningen trouw te bezoeken, om. als het onver hoopt nodig zou zijn, paraat te zijn. De burgemeester zei, dat het hem zwaar viel hier het woord te voeren. „Want al les loopt uitstekend, zodat geen kritische beschouwing gegeven behoeft te wor den". Hij bracht dank aan de heren Beumer en Roels die deze avond hadden georganiseerd. Een speciaal woord van dank bracht spreker aan de eohtgenoten van de leden die meerdere malen hun mannen in de huiselijke kring moeten missen maar dit zonder mopperen doen, omdat zij de grote sociale betekenis van deze organisatie inzien. Hierna werd overgegaan tot afwerking van het feest programma waarbij vooral de inwendige mens niet vergeten werd. Warmond is ingedeeld bij de middengroep van de BB afdeling Zuid-Holland I. Deze groep houdt in april voorwedstrijden. waarbij 2 winnaars van elke groep zullen worden aangewezen. De eindwedstrijd zal plaats vinden in Warmond en wel op 7 mei a.s. De Warmondse BB kan terugzien op een zeer geslaagde avond. TAFELTENNIS T.T.V. „Steeds-Vooruit" In het Punchtoernooi, dat in Delft werd ge houden heeft J. v .d. Zwet een 2e prijs gewonnen in de tweedeklas. De uitslagen van de competitiewed strijden luiden: Dames: Steeds-Vooruit ISparkler I 73. Heren: Steeds-Vooruit INetbal II 82; Steeds-Vooruit IIScylla VI 3—7. WASSENAAR Groot drumbandconcours op Hemelvaartsdag De Christelijke Gymnastiekvereniging „Irene" viert dit jaar het tienjarig be staan en ter gelegenheid van dit feit, worden verschillende evenementen ge organiseerd. Een daarvan is een groot drumbandconcours, dat gehouden zal worden op Hemelvaartsdag, donderdag 26 mei. De inschrijving staat open voor allerlei drumbands, trompetterkorpsen en pijperkorpsen. Een jury van drie leden zal onder leiding staan van de heer Jansen uit Zaltbommel, een be kende figuur op dit gebied. Zilveren jubileum Oostdorp Daar de vereniging njet over voldoen de kasmiddelen beschikte om een offi ciële receptie te houden, is het 25-jarig bestaan van de buurtvereniging Oost dorp en omgeving woensdag- en gister avond in het Verenigingsgebouw her dacht op een tweetal toneelavonden. De belangstelling voor deze avonden was vrij groot. De enkele tientallen plaatsen die niet bezet werden door betalende bezoekers werden ook goed besteed: een aantal bejaarden uit de buurtschap was uitgenodigd. Voorzitter P. Zegwaard sprak een kort inleidend woord. De buurtvereniging in 1935 opgericht, en na een gedwongen periode van non-activiteit, na de be vrijding opnieuw opgericht, heeft op velerlei wijzen de belangen van de buurtschap en haar bewoners kunnen behartigen en daarnaast ook kunnen zorgen voor ontspanningsavonden, dank zij het feit, dat sinds enkele jaren be- schikt kan worden over een eigen to- neelgroep. Het was deze groep, die op de beide I feestavonden het toneelspel „De uitvin- j ding" opvoerde. Onder regie van de heer P. Vermeulen, die zelf een tamelijk on- I dankbare rol in het stuk vertolkte, werd I het vlot over het voetlicht gebracht. De j inhoud was boeiend: het verhaal van i enkele ondernemende mensen, die al hun tijd en energie besteden aan een uitvinding, zich daarvoor vele opoffe ringen getroosten en veel tegenwerking ondervindeen, maar tenslotte slagen. Hans Lubbe en Ineke Peeters—Willems waren het echtpaar, dat zich omwille van de uitvinding allerlei zorgen op de hals haalt. Agnes van Leeuwen was de dochter die de dupe dreigt te worden van de geschiedenis omdat haar verloof de (Bert Peeters) ten onrechte voor een oplichter wordt aangezien. Dan was er opa. geestig gespeeld door Cok Ruygrok v. d. Werve, Jaap de Wit als Jan de Vries, Janny van Corstanje—van Ber- kesteijn als zijn moeder en Lia Vermeu len als zijn zuster en tenslotte regisseur Piet Vermeulen als de vroegere werkge vers van de uitvinders. JAARFEEST BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Gisteravond heeft in het Deylerhuis de Wassenaars© afdeling van de Neder lands? Bond van Plattelandsvrouwen het jaarfepst gevierd. Mevrouw A. Stam mes-Brouwer sprak een welkomstwoord, in het bijzonder tot de vertegenwoor digers van de Hollandse Mij. van Land bouw, Jongerenorganisatie en Lande lijke Rij vereniging. De presidente her innerde er aan. dat de afdeling een ge voelig verlies leed doordat in Voorscho- een eigen afdeling werd gesticht. Intus sen begint het ledental van de Wasse- naarse afdeling al weer aardig te stij gen. Na 't zingen van 't bondslied werd door de secretaresse, mevrouw Nell-Nell, een op rijm gesteld jaarverslag voorge lezen. Daaruit bleek, dat de afdeling velerlei activiteiten heeft ontplooid. Er werden verschillende interessante lezin gen en excursies georganiseerd. De vie ring van het tweede lustrum in 't afge lopen jaar werd een groot succes. Daarna werd de kleurenfilm ,.Wie wat waar in Wassenaar vertoond, die in op dracht van het gemeentebestuur door oud-burgemeester J. J. M. Wiegman werd vervaardigd. In de pauze was er in een zijzaal gelegenheid een alleraardig ste tentoonstelling te bezichtigen van „herinneringen aan grootmoeders tijd'. Tal van oude gebruiks- en luxe voorwer pen. portretten, oude prenten, kleding stukken, stoven enz. waren door de le den voor deze expositie meegebracht. Fr bleek uit deze tentoonstelling, dat de zin voor traditie en historie op de Wassenaarse boerderijen levendig is. Na de pauze werden de aanwezigen enige tijd gezellig beziggehouden met spelletjes, met een verloting van mee gebrachte presentjes en met zang door mej. Lenie Hoogendoorn. Mej. ds. J. H. van der Slooten, voorgangster van de Nederlandse Pro testantenbond te Wassenaar heeft mee gedeeld, dat zij zich in september a.s. niet meer beschikbaar zal stellen voor een eventuele herbenoeming. Ds. Van der Slooten heeft dit besluit genomen, mede in verband met haar gezondheids toestand. BURGERLIJKE STAND Geboren. Petronella J. M., dr van H. J. Zonneveld en E. J. M. van Haasteren. Pe ter C., zn van A de Wit en P. N. Krlege, Linda, dr. van J. Rakers en H. P. L. Koe nen, Maria J. E. dr van A. A. van der Helm en C. J. A. Zwetsloot. Alfred E., zn van Th. W. E. Kandou en B. van Gullk. Ondertrouwd: J. van der Lult en L. T. van Barneveld. Overleden: J. van den Boogaard. 69 Jr echtgenote van A. M. J. Klhm. Na zijn prachtig succes op de 5.000 meier, waarbij Jan Pesman de bronzen medaille veroverde, wordt de sportman uit Holwierde omhelsd door de kunstrijdster Joan Haanapp£l. Minister Cals reikt ring uit can Caro van Eyk (Van onze Haagse redactie) Tijdens een gala-voorstelling op 11 maart in de Amsterdamse Stadsschouw burg, zal door minister Cals de befaam de Theo Mann-Bouwmeesterring wor den uitgereikt aan de actrice Caro van Eyk. „Theater" zal die avond onder regie van Robert de Vries, het stuk ,De kleine vossen" van de Amerikaanse toneelschrijfster Lilian Helman spelen. Caro van Eyk speelt daarin een van de hoofdrollen. Advertentie kou. in een handige xilasbc HUISAPOTHEEK (mfl* f I ciOlf lf Offers). MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Meenk's Pocdcr^C^n hoofdpijn, kies pijn, hoest, griep, ^■arrhee, influenza, rheumatiek, koortsj^eid bu gevatte kou, periodieke pijnen o|z. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 feeders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis a 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist M M zijn >ij gevattckou, jjgbaar röook in OATUCCV BEURSOVERZICHT Philips zeer vast AMSTERDAM, 26 februari Aandelen Unilever noteerden circa drie punten beneden de slotkoers van gisteren, Weliswaar werd gedurende de niet-offdciële ochtendhandels als hoog ste prijs nog 763 voor de margarine waarden betaald, doch deze vreugde was slechts van korte duur. De eerste koers op de officiële beurs werd vastgesteld op 750tegen gisteren als slotprijs 752%. Hiermede werd maar al te duide lijk aangetoond dat al het gunstige nieuws over het Unilever concern reeds in de koers van de aandelen was ver disconteerd. Er vonden ruilingen plaats door verkopen van Unilevers in aanko pen van de Philips aandelen. Een en ander geschiedde in een kleine markt. Het eigenaardige feit deed zich hierdoor voor, dat de Philips aandelen op 751 circa veertien punten boven de slotkoers van gisteren noteerden, terwijl de Uni- leverpapieren op 750 ruim drie punten lager waren. Met al lagen de Philips waarden vanmiddag, voor de laatste beursdag van deze week, in koers weer boven de Unilevers. Wall Street her stelde zioh gisteren en dit was een sti mulans voor Amsterdam. Aku's op 446 ruim een punt hoger dan Kon. Olies 'n halve gulden hoger op f. 155,50. De han del was in alle sectoren gering, mede in verband met het naderende weekeinde. Hoogovens gaf een grillig koersverloop te zien. Na 760 werd 775 gedaan daarna ren was 782. Ook hier was de belang- weer 765 en 770. De slotkoers van giste- stelling zeer gering. In de scheepvaartsector lagen aande len KPM op 143 ruim drie punten hoger ln de markt met kleine omzetten. Cul tures hoger voor Amsterdam Rubbers en HVA. Staatsfondsen lagen voor de staf- fellenlng. In de lokale afdeling waren de orders dun gezaaid en de koersverschil len naar beide richtingen van weinig betekenis. Prolongatie 3% procent. Beurs van Amsterdam Vrijdag 26 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 99,°a 99' Ned '59 4Mi 99% 99 Ned. '59 4VA 97% 97 A Ned. '53 33/4 93 93 Grootboek obl. 3% 77% Ned. '47 3% (3) 91% 91A Ned. '51 3% 94 L 93% L Ned. '53 (3%) 92% 92 A Ned. '56 3% 92 92 A Ned. '48 3V4 86% 87% Ned. '54 3% 86% 86% Ned '55 I 3% 88% 88A Ned. '55 II 3% 89% 89% Ned. '37 3 89189% Dollarlng '47 3 90% 90 Investeringscert. 3.. 96% 96%GL Ned. 62-64 3 96% 96A Indlë '37 A 3 93 A 93% Grootboek '46 3 89f| Ned. VJB 6% 109% 109A ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind. B. 41 41 Nat. Handelsbank 170 170% Ned. HandelmiJ258 260 GL Amst. Rubber 116% 118% H.V.A 160% 162 GB Senembah 530 530 A.K.U 444% 446 GB Berkel's Patent (v.) 278 279 GB Calve Delft cert. 707 715 Deli My en (Ver) 175.50 174.80 Kon Pap v Gelder 247% 245 Hoogovens cert 783 770 Müller en Co N.B. 361 360%GB Ned Kabelfabr405 406 GB Philips 747% 763 Philips pref 276 280 Unilever 752 752% Wilton Feyenoord 214% 214% Biliton 2de r 350 350 Dordtse Olie gew 718 718% Kon Olie (f20 -).. 156 80 156 idem (50 A f20.—) 154.90 155.50 Holl Amer l«n 165% 166% Java China Paket 162% 163% KL.M 108 50 110 Kon Ned Stmv Mi). 179% 183 Kon Paket MU 139% 144% Stoomvaart Mij Ned 163 165 G B Nievelt Goudr eert 149 149%GB v Ommeren eert 241% 246 GB Kon Rott Lloyd 156% 157 Ned. Scheepv Unie 149%GB 151 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A dam '47 (3%) 3 92% idem '48 (3%) 9C- 93% R'dam '52-1 (4%) 96 B 96% ld ld "37 I-I3 (3%) 93% Z-Holland '56 (4%- 97i Bankwezen Bank N. G '58 (5%) 103% 103% ld. NWB '52 (4%) 96Ü 96tf Industr. Obligaties Philips Dollarlng '61 94% Premieleningen 99 A'dam '51 I 2% 82% 82% A'dam '56 I 2% 83 83 A'dam '56 II 2% 90% 92 Eindhoven '54 2% 79% 79% Enschede '54 2% 80% Den Haag '52 I 2% 86% 85 87 87 R'dam '52 I 2% 85% 87 86% 96% 98 Utrecht '52 2% 84% 84% Z.-Holl 1957 2% 93 r« 93A NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstelllngen Robeco 220 Amst Bank 322 HE.U eert. 223% Rott Bank 271% Twentsche Bank 268% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 362 Borsumy 65% K N Ed met A-AA 90 Idem pref wd 93% ElectrolasmlJ 301 Kon Ned Grofsm 177 Holl Constructie 432 Ing bur v Bouwnijv 257 Interna tlo 160 Int Kunststof! Ind 62 Leidse Wolspinnerij 380 Rott Droogdok Mij 594 Sikken's Laktabi 592 Ver Touwtaorieken 295 Walvisvaart 116% Wernink s Betonm 159 Van Wijk en Heringa 111% Zaalberg 123B Spoorwegen Dell Spoorweg Mi) 6 Amerik fondsen Canadian Pacific R 26% Intern Nickei 102% Anaconda 56 A Betnienein Steel 48% Cities Service 43 General Motors 47 Kennecott 87% Republic Steel 63% Shell Üii 72 Union Pacific 29% Un States Steel "5% 220 325 222% 274 269 25H 65% 305 B 175 435 B 258 B 160 61% 375% 593% 591% 117 112 123% B 331 i 103% 57% 4811 43% 47% 87% 64 71% 29% 86%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9