één BRONZEN MEDAILLE VOOR JAN PESMAN OP DE 5000 METER ZWITSAL HOEST UW KIND...? Alle ogen gericht op Rus Kotov Vreugde iu Holwierde Olympische uitslagen Verdeling van de medailles HVL klopt Concordia 2, maar PW- en Argos-dames verliezen Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 26 februari 1960 Derde blad no. 29985 Olympische Winterspelen te Squaiv Valley Jan Pesman, de 28-jarige landbouwerszoon uit Holwierde, heeft gisteren zijn naam geschreven op de ere-lijst van de Olympische schaatswed strijden. En dan mag deze niet in goud gevat staan, maar „slechts" in brons, zijn prestatie, was, gezien de omstandigheden, van hoog gehalte. Een prestatie, die echter nog ver in de schaduw kwam te staan van die van zijn directe tegenstanders, de lange, magere Moskouse electricien Victor Kositsjkin, die op zijn 22ste verjaardag al zijn Beschut tegen de harde wind aan de voet van een meters hoge sneeuwwal hokte bij de westelijke bocht van de ijsbaan een groepje Nederlandse hardrijders en officials bijeen, omringd door in Amerika wonende landgenoten. Ze waren gewapend met klokken en tijdtabellen. Van hen allen zat Jan Pesman in de grootste spanning. Met gespitste oren luisterde hij naar alle rondetijden en nauwgezet volgde hij elke streek van een kleine rijder met rode muts, die op het ys zijn eigen weg ging. Op dat moment bezette de Groninger de derde plaats achter de Rus Kositsjkin en de Noor Johannesen. De man, op wie zich de aandacht concentreerde, was de gevaarlijkste concur rent uit het gezelschap, de als favoriet getipte Valery Kotov. De Nederlandse vrees, dat de Rus de ere-plaatsen, zoals die thans bezet werden, zou devalueren en Pesman zelfs buiten de pryzen zou werpen, was dus geenszins ongegrond. zijn sterke afzet en door in de bochten zijn armen los te gooien, hield hij zich tegen de sterke wind evenwel prachtig in balans en op 8.00.8 liet hij de chrono meters stil staan. Het was tot dat mo ment de beste tijd en bovendien een nieuw Noors record. Het grote moment voor de Nederlan ders was eindelijk daar, dat Jan Pes man in de baan kwam tegen de Rus Kositsjkin. Na een valse start van Pes man gingen de rijders in de eerste ron den gelijk op met rondetijden, die een seconde onder die van Johannesen la gen. In de vierde ronde verhoogde de Rus het tempo en de Groninger moest lossen. Pesman had juist een tiental meters van zijn achterstand weggewerkt, toen de Rus met de wind, waarvan hij weinig hinder scheen te hebben, pal in het gezicht als 't ware wegliep Steeds verder raakte hij uit 't gezicht van onze landgenoot, die zijn cadans kwijt raakte. Op 3000 meter stonden de chro nometers op 4.42 voor Kositsjkin en op 4.46 voor Pesman. Russisch geweld Het was duidelijk, dat Pesman op dit Russische geweld geen antwoord had, en het ging er voor de Groninger nu slechts om, onder de tijd van Seiersten te blijven. Kositsjkin kende geen inzin king, zoals velen van zijn concurrenten, en in volle glorie reed hij naar de bij zonder scherpe tyd van 7.51-3, waarmee hy Johannesen van de kop verdrong. Pesman hield moedig vol en toen hij in de laatste ronde, door al zijn reserves in de strijd te werpen, nog tot een tijd kwam van 39 seconden, had hij Seier sten getroefd, zij het slechts met 0.2 sec. Later zou blijken, dat dit voldoende was voor de bronzen medaille. Kees Broekman was in dit milieu kansloos. Van het begin af aan zat hij boven de tijd van Jan Pesman om ten- voorgaande successen verre overtrof met een overwinning op de 5000 meter in de ongelofelijke tijd van 7 min. 51.3 sec. Zelfs de tijd, die de Noor Knut Johannesen op de klokken bracht, 8 min. 0.8 sec., waarmee hij de zilveren medaille voor zich opeiste, verbleekte hierbij. Pesman liet voor zich afdrukken 8.05.1, waarmee hij de Noor Seiersten met 0.2 sec. en de Rus Kotov met 0.3 sec. troef deJa, benauwd was het wel Snelle start De kleine Rus begon bijzonder snel met ronden van 37 en 38 sec. en op 1100 meter had hij met 2 min. 10 sec. de snelste tussentijd. Op dat moment lag hij drie seconden onder de tijd van zijn landgenoot Kositsjkin en vier onder die van Johannesen en Pesman. Voor deze krachtsexplosie in het begin zou Kotov echter, evenals tevoren de Fransman Kouprinaoff, zijn tol moeten betalen. Want om het schema van 38 seconden per ronde te kunnen handhaven, moest hij zich onder de bijzonder ongunstige omstandigheden, waaronder werd gere den er stond een harde wind met snelheden van 45 a 50 km. per uur, die de rijders op het ene rechte eind pal in het gezicht blies en die bovendien zand, zaagsel en andere rommel op het ijs deponeerde, waardoor dit stroef werd te veel forceren. Slechts één krachtmens was dit gelukt, maar Kotov bleek licha melijk niet sterk genoeg. Zijn tempo zakte en de rondetijden wezen dit uit. Er kwamen ronden van 39 en 40 seconden en op 3000 meter lag hij reeds vier se conden achter Kositsjkin en gelijk met Pesman. Er kwam hoop in de Neder landse harten, doch toen de Rus op 3800 meter terugkwam met een ronde van 38 seconden en de laatste ronde inging met een voorsprong van twee seconden op onze landgenoot, versomberden de ge zichten in dat kleine groepje, daar aan de voet van die sneeuwwal. Laatste reserves Kotov had zyn laatste reserves aan gesproken, maar juüst Pesman had zijn laatste ronde zeer sterk gereden met een tijd van 39 seconden. En Kotov leeg gereden kon zich niet meer tot deze hoogte opwerpen. Met een tijd van ruim 41 seconden over de laatste 400 meter kwam de Rus uit op 8.05.4, waarmee hij 0-3 sec. boven Pesmans 8.05.1 bleef en zelfs nog boven de tyd van Seiersten, die in het begin 8.05.3 had gemaakt. Nog moesten gevaarlijke en snelle jongens als Aas, Gilloz en Dahlberg rijden, maar toen Kotov niet was geslaagd in zijn opzet om tot een ereplaats door te drin gen, wilde niemand meer geloven aan een verbetering van Pesman's tijd. En terwijl Kositsjkin met zijn mooie verjaarsgeschenk de Olympische titel liep te pronken en zich door een groepje ingewijde Amerikanen het „Happy birthay to you" liet toezingen, dat hij met een brede grijns op zijn ge zicht aanhoorde, werd Jan Pesman daar in de hoek bij de westelijke bocht door enthousiaste landgenoten gelukgewenst. De Groninger zelf wilde toch nog even op Olie Dahlberg wachten, maar toen de Zweed al in het begin, niet in staat bleek het tempo van zijn grote voorgan gers te volgen, kon Jan zich gerust voe len: de bronzen medaille was hem. Matige prestaties De andere Nederlanders kwamen daar entegen tot zeer matige prestatites. Jeen van den Berg reed zonder pit en zonder klasse de 5000 meter in 8.22.4 tegen Gontsjarenko 806.6. De Friese onder wijzer plaatste zich daarmee als negen tiende, maar kwam toch nog vóór Broekman, die een halve seconde lan ger over de afstand deed en als twin tigste werd geklasseerd. Van den Berg had veel hinder van de wind en van de baan. Bij het inrijden waren zijn schaatsen reeds bot geworden en voor de grote strijd moest hij zijn schaatsen opnieuw slijpen. Na duizend meter moest hij de Rus al laten gaan om hem „niet meer te zien". Seiersten, de treinconducteur uit Brandbu, maakte een tijd van 8.05.3, waarmee hij lange tijd aan het hoofd van het klassement stond. Toen tijdens de rit Kuhnert—Malkin de wind der mate aanwakkerde dat de vlaggen er van knalden en het Olympische vuur uit de schaal flakkerde, was de kans niet uitgesloten, dat de schrale Noor hoge ogen zou gooien. Nilssom. Zweden's hoop op eremetaal, en de Fin Tapio- vaara reden na Kuhnert de zevende rit. Het leek erop. dat de sterke Fin de jonge Zweed ver achter zich zou laten, want de voorsprong van Tapiovaara groeide elke ronde meer aan. Nilsson had zijn krachten evenwel beter ver deeld. Twee ronden voor het einde kwam de Zweed energiek naar voren om in de laatste twee meters de Fin nog voorbij te snellen. Het verschil was een neuslengte Voor beiden werd dezelfde tijd (8.09.D afgedrukt. Voortreffelijke stijl Zou Seiersten dan toch nog slagen..? Neen. Het was zijn landgenoot „Kup- pern" Johannesen, die in een regelma tige race en in een voortreffelijke stijf met rondetijden van gemiddeld 38 se conden alle illusies van Seiersten de grond insloeg. Pas in de laatste ronden zakte Johannesen enigszins terug. Met KOSITSJKIN slotte, na ronden van 40 en 41, zelfs nog boven Jeen van den Berg te eindigen. Dat hij de Canadees Olin ver achter zich liet, was voor de Noorse Neder lander slechts een schrale troost. „Stelen" Bijna was Pesman nog het slachtof fer geworden van een onachtzaamheid van een Zweedse bochtencommissaris. Welgeteld negen maal kwam Kotov in zjjn rit in de bocht met het linkerbeen zeker een halve meter binnen de sneeuwrand, die de afscheiding van de banen vormt. Hiermee won de Rus tel kens iets, hetgeen Pesman mogelijk nog zijn derde plaats had kunnen kosten, als Kotov wat sneller had gereden. Wel uitte het publiek zich in luidruchtige protesten over dit „stelen" van de Rus, maar de Zweed deed net, of hij niets zag. Ir. Paulen, de Nederlandse chef de mission, maakte scheidsrechter Laftman, de president van de I.S.U., opmerkzaam op het bochtenwerk van de Rus, waarop deze zich met de bochtencommissaris in verbinding stelde. De Zweed hield zich echter voor den domme en beweer de geen enkele overtreding te hebben geconstateerd. Gelukkig werd de strijd om de bronsen medaille niet ini de bochten beslist. Pesman had zich na Kositsjkin en Johannesen de sterkste getoond- Kotov stond er naast, tot zijn eigen schande. Eerlijk duurt het langst! Dramatische strijd De meest dramatische wedstrijd van gisteren in Squaw Valley is ongetwijfeld de 4 x 10 km cross country geweest. En het is te danken aan de briljante race van de 35-jarige houtvester Veiko Haku- linen, die in de laatste tien kilometer met twintig seconden achterstand start te op de Noor Harald Brusveen. de man die reeds eerder de gouden medaille op de 15 km won. dat Finland zijn eerste gouden medaille op de achtste Olym pische Winterspelen veroverde. Want schrede voor schrede liep de „oude" man. zoals hij gekscherend door zijn landge noten wordt genoemd, op de Noor in. Het JAN PESMAN was 100 meter voor de finish dat hij naast Brusveen kwam en toen ontspon zich een gevecht, zoals slechts zelden op dit nummer was gezien. Meter na meter liepen zijn naast elkaar zonder dat er van enig verschil sprake was. Met een laatste inspanning van al zijn krachten wist Veiko met een ski-lengte te winnen. Juichend liep alles wat maar Fins was naar de uitgeputte Hakulinen, hesen hem op de schouders en droegen hem in triomf het stadion rond. Een triomf dus voor Finland, dat in 1956 in Cortina d'Ampezzo tweede werd achter Rusland. Een deceptie voor de Russen, die nu na een spannende strijd met Zweden het brons voor zich opeisten. (Speciale berichtgeving) De wind gierde gisteravond door het landelijke Holwierde en eveneens over de ijspiste in Squaw Valley. Vader Pesman wist het: dat is voor Jan niet zo best. „O, hij is een vechter, hoor, een sterke vech ter zelfs, maar toch, ik ken hem en dacht, dat is mis voor Jan". In de ouder lijke woning zaten ze samen op berichten te wachten: moeder en vader Pesman. Jans verloofde Ida en haar moeder me vrouw Toxopeus. En plotseling begon de telefoon te ratelen. De melding kwam door: Jan is derde geworden. Ida sprong met een juichkreet op. Ze moet Jan wel heel wat tijd missen, maar leeft tenvolle met zijn verrichtingen mee en was uit bundig in haar vreugde over deze prach tige verrichting. Vader en moeder Pes man bleven, naar Groninger aard, wat kalmer. „Maar we zijn natuurlijk zeer verheugd en dik tevreden", aldus de heer Pesman. ,AVe mogen nu toch zeggen, dat Jan tot de drie besten van de wereld be hoort". Velen hebben blijkbaar zo gedacht, want de telefoon heeft gisteravond voor de aanwezigen in huize Pesman haar dienst bewezen. Er kwamen vele geluk wensen binnen. „En wat denkt u nu van de tien kilometer, die zaterdag wordt verreden?" „Dat hangt van de omstan digheden, het weer en de loting af. De een heeft van de wind meer last dan de ander, doordat de een in zyn spannin gen en emoties gauwer invloeden kan ondergaan dan de ander", zo zei de heer Pesman. Maar ook hij hoopt, dat Jan zaterdag op de 10.000 meter, die „zijn" afstand vormt, zeer goed voor de dag zal komen. En met hem hoopt heel Ne derland daarop. Jan was gisteravond voor de radio en zei zelf al dat het ijs wel fantastisch is, maar dat de wind bij de een een grotere rol speelt dan bij de ander en daarom is het maar te hopen, dat het weer wat zal meevallen. In elk geval, Jan weet, dat ze vooral thuis met hem meeleven. Divin leidt nog bij kunstrijden heren De spanning is groot. Zou Karol Di vin er dan toch werkelijk in slagen de Olympische titel bij het kunstrijden aan de Amerikanen te ontnemen? „Op papier" ziet dat er wel naar uit. Immers, de Tsjech heeft na de vyf ver plichte figuren 22.5 punt voorsprong op David Jenkins. Belangrijker is nog dat het plaatscijfer van Divin 11 bedraagt en dat van Jenkins 19. Maar toch zou het helemaal niet vreemd zij wanneer vandaag na de kür niet Divin doch diens grote rivaal op de hoogste trap van het podium zal staan bij de ere-ceremonie. Divin heeft name lijk opnieuw last gekregen van de bles sure die hij enkele weken geleden op liep en die het hem onmogelijk maakte zijn Europese titel in Garmisch Parten - kirchen te verdedigen. Of Alain Giletti erin zal slagen de bronzen medaille veilig te stellen is ook nog de vraag. De Canadees Donald Jackson, vierde na de verplichte figu ren. is een voortreffelijke kür-ryder. Na de vijf verplichte figuren luidt de stand 1. Karol Divin (TsJ.-Sl.) 797,7 pnt. plaatscijfer 11; 2. David Jenkins (VS) 775.2 pnt. plc. 19; 3. Alain Giletti (Fr.) 762.7 pnt. plc. 39; 4. Donald Jackson (Can.) 751.4 pnt. plc. 50. Financiële strop Op de achtste dag van de Olympische Spelen hebben welgeteld 14.864 toe schouwer de wedstrijden in Squaw Val ley bijgewoond. Dit betrekkelijk geringe aantal wordt hoofdzakelijk veroorzaakt door het slechte weer. In totaal hebben tot nog toe 171.754 toeschouwers de wedstrijden gevolgd. Aangezien de schat ting voor de elf dagen 385.000 bedraagt, ligt een financiële strop wel in de lijn van de verwachtingen 5000 meter hardrijden heren: 1. en Olympisch kampioen Viktor Kositsjkin (Rusland) 7.51.3; 2. Johannesen (Noor wegen) 8.00.8; 3. Pesman (Nederland) 8.05.1; 4. Seiersten iNoorwegen) 8.05.3; 5. Kotov (Rusland) 8.05.4; 6. Gontsja renko (Rusland) 8.06.6; 7/8. Nilsson (Zweden) en Tapiovaara (Finland» beiden 8.09.1; 9. Kouprianoff (Frankrijk) 8.10.4; 10. Gilloz (Frankrijk) 8.11.5; 11. Jeen van den Berg (Ned.) 8.22.4; 20. Broekman (Ned.) 8.22.9. 4 x 10 km estafette: 1. Finland 2 uur min. 46 4 sec: 3. Rusland 2 uur 21 min. 22 sec; 4. Zweden 2 uur 21 min. 32 sec. IJshockeytoernooi RuslandDuitsland 7—1; Ver Staten— Canada 2—1. De stand luidt thans Amerika 3 3 0 0 6 17— 5 Rusland 3 2 1 0 5 18— 8 Canada 3 2 0 1 4 17— 2 Zweden 2 0 1 1 1 5—8 Tsj.-Slow 2 0 0 2 0 5—12 Duitsland 3 0 0 3 0 2—29 Advertentie. Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met kinder honing siroop^ Alpine-combinatie: Het wereldkam- I pioenschap Alpine Combinatie slalom. reuzenslalom en afdaling is gewonnen door de Fransman Guv Perillat. Het officiële eindklassement werd gisteren bekend gemaakt. Het luidt: 1. Perillat (Fr.) 3.9889 pnt; 2. Bozon (Fr.) 5.52 pnt- 3. Lanig (Did) 5.66 pnt; 4. Ludwig Leitner (Did) 8— pnt; 5. Milianti (IU 8.22 pnt; 6. Alberti (It.) 13.91 pnt. Er bestaat geen Olympisch kampioen schap alpine combinatie. Na de zevende dag van de Olympische Winterspelen is de verdeling van de me dailles als volgt: goud zilver brons Rusland 6 3 7 Duitsland 3 3 0 Zweden 2 2 0 Zwitserland 2 0 0 Verenigde Staten 13 3 Noorwegen 13 0 Oostenrijk 12 2 Finland 1 i Frankrijk 1 0 2 Canada 10 0 Polen 0 1 1 N ederland oil Italië 0 0 1 Leidse universitaire kampioenschappen Onder auspiciën van de Leidse Uni versitaire Sportvereniging (LUSV), wer den gisteren in de Stadsgehoorzaal de Leidse Universitaire indoorkampioen schappen gehouden. Tevens waren deze wedstrijden een eerste selectie voor de Nederlandse Universitaire kampioenschappen, die op 7 en 8 april te Delft worden verspeeld. Na afloop reikte de voorzitter van de Universitaire sportcommissie, jhr. mr. Ch. van Nispen tot Senenaer de prijzen uit. Enige uitslagen: Tafeltennis: dames (halve comp.) 1 mej. De Stoppelaar; heren: (halve comp.): 1. J. A. Karamoy. Badminton: dames: 1. mej. Liem; heren: 1. H. Goei. Judo: 1. C. A. Emeis. Schermen: dames floret: 1. mej. T. Preens; heren floret: 1. Verschoor na barrage met Lancée. Sabel: 1. Verschoor. Volleybal: Leiden aLeiden b 1511, 10—15, 15—10. Volleybal - competitie De tweede set wisten zij de eerste was met 1511 verloren gegaan zelfs met duidelijke cijfers, 15—7, in hun voordeel te beslissen, en die winst be haalden zij waarlijk niet door het falen van OVC in die periode, maar door ver dienstelijk eigen spel. Pass en set-up kwamen in de tweede set soepel uit de vingers. In de derde set had OVC zich hersteld. De Haagse serves hadden weer de scherpte en de vaart uit de eerste set. Snel werd Prof. Wijk toen naar een nederlaag gespeeld. Wel trachten mevr. Klinkhamer c.s. moedig de Haagse pun- tenvloed te stuiten, maar OVC gaf. door lopend in de aanval, daartoe weinig kans van slagen. Het werd met 1115, 15—7. 415 en 315 een duidelijke Haagse zege. Het zag er gisteravond in de Ener giehal te Rotterdam allerminst naar uit. dat HVL tegen de Concordia-re- serves de winstpunten in de wacht zou slepen. De Rotterdammers startten voortreffelijk. De passes, zelfs op de harde serves van De Weyert en de floa ters van Bommel, v. Heek en v. Duy- venbode waren keurig op maat en over de set-ups behoefde geen der Concor- dianen te klagen. De Rotterdamse smash zegevierde dan ook met de regelmaat van een klok over het HVL-blok. Dat de roodwitten met de score gelijke tred konden blijven houden, dankten zij in de eerste plaats aan het teveel risico nemen van de Con- cordia-reserves. Bij HVL ging alles even geforceerd, even krampachtig. De pass werd te dioht op het net gegeven met het gevolg dat de set-ups zioh in aller lei bochten moest wringen om voet- fouten te voorkomen. Met 1315 en 14—14. HVL aan serve, was de situatie voor Zilverentand es. uiterst kritiek. Het was Jan v. Heek die met een enor me klap dwars door alle Rotterdamse linies heen HVL eerst op set-point bracht en daarna zijn handen op tijd voor een Concordia-smash hield om de set-stand op 11 te stellen. HVL brak hierna met een stortvloed van prima smashes en serves de Concordia-tegen stand. In de derde en vierde set dic teerden de roodwitten het strijd verloop. De cijfers waarmee de HVL-zege ten slotte werd gerealiseerd waren 155 en 155! Uitstekend werk liet in deze ont moeting invaller Harry v. d. Plas zien. Vooral op de smash had hij zijn dag! De set-standen: 1315. 1614, 155 en 155. P.W.-dames verloren met ere De Prof. Wyk-dames hebben het na tuurlijk tegen het sterke OVC (Den Haag), dat momenteel de tweede plaats op de ranglijst Overg. klasse, achter kampioen DES. vast in handen heeft, niet kunnen redden. Maar zij hebben de Haagse ploeg, de zege niet cadeau gegeven. Ook Argos verloor Argos zonder Alice Rijsbergen is een motor zonder brandstof. De waarde die dezo speelster in haar ploeg heeft, is weer eens duidelijk aan het licht geko men in de wedstrijd nofwijckArgos, waarin zij door ziekte ontbrak. De de gradatie-kandidaten, die hier in Leiden van Argos met Alice Rijsbergen een dui delijke 30 nederlaag moesten incasse ren kwamen nu tot winst. En de cijfers waarmee die winst werd be haald liegen er niet om. n.l. 15-8. 15-9 1416 en 158. Areos speelde zo slecht, als het misschien in geen twee jaar heeft gedaan. Het aantal bespeelbare passes kan voor de hele wedstrijd rustig op de vingers van één hand worden af geteld. Set-ups waren niet te slaan en de serve belandde doorgaans in het'net of buiten de lijnen Hofwijck gebruikte de serve heel wat beter. Eigenlijk is de winst van Hofwijck voor negentig pro cent aan de serve te danken. Alleen in de derde set, toen Hofwijck met 2—0 in sets en 14-1! leidde, leek Argos een ver rassend herstel in de maak te hebben. Van 114 werd het waarachtig 1614 voor Argos. De krachtsinspanning, nodig om deze set winst te bereiken, was ech ter kennelijk tc groot geweest. Het troosteloze spelletje uit dè eerste en tweede set begon weer en Hofwijck had totaal geen moeite de beslissende set met 15—8 op zijn naam te brengen. 'Prachtige "Super Kinglon" Railcord-pantalons tegen daverend lage prijs. "Goedzittende" pantalons In uitmuntend model.) Sterke soepele railcord, duurzaam en met ongeëvenaard weerstands vermogen. Praktische, fraaie broekceintuur van dezelfde stof. Normaal 24.75 en 26.75 Nd, 5-16 jaar, V fMk 75 alle maten I M75 A Geen post-of telefoonbestellingen. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk.Goudsesingel Katendr.UgedlJk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35T Microkorfhaltoeniooi In het kader van de Jubileumviering van de Leidse Korfbalbond vindt zater dagavond in de Leidse Veilinghal een in teressant microkorfbaltoernooi (het laat ste van dit seizoen» plaats. Het LKB-bestuur is er nl. in geslaagd de verenigingen Samos (Utrecht) en Ons Eibernest (Den Haag) naar Leiden te laten komen, welke clubs met een sterk achttal in een halve competitie te gen de microkampioen van Leiden, Vic. Oriëntis, zullen uitkomen. Het program ma wordt aangevuld door juniorenwed- strijden van de verenigingen De Algeme ne, Crescendo, De Danaiden, Fluks en Vic. Oriëntis. Het programma luidt als volgt: 77.20 uur: Vic. Oriëntis jun—Fluks jun.; 7.207.40 uur: De Algemene jun Crescendo jun.; 7.408.20 uur: Ons Eibernest—Samos; 8.20—8 40 uur: Fluks jun.—De Danaiden jun.; 8.40—9.20 uur: SamosVicus Oriëntis; 9.209.40 uur: Crescendo jun.—Vic. Oriëntis jun.: 9 40 10.20 uur: Vic. OriëntisOns Eiber nest; 10.2010.40 uur; De Danaiden jun. De Algemene jun. In de middaguren worden de laatste ronden gespeeld van de aan de gang zijnde adspirantencompetities van de LKB. Van 2 tot 4 uur komt de jongste groep in actie; van 4 uur tot 6.20 uur spelen de A-adspiranten. Christelijke Korfbalbond Het programma voor morgen luidt: Hoofdkl.-west: Excelsior—Rotterdam- Zuid; Merwede—VES; PKC—Pemix; Vr^chaar—Ons Eiland; HKV—VED le-kl. A: VES 2—DES 2; DES—VE0 2, Pemix 2Ijsvogels (4.15 uur); Ons Eiland 2Fiks. 2e-kl. A: Fluks 2—TOP; Fiks 2— Tempo. De tafeltennis-interland tussen de vertegenwoordigende dames-teams van Nederland en België, welke gisteravond te Eindhoven is gespeeld, heeft een ver diende 54 zege voor Nederland opge leverd. SCHAKEN Leidse Schaakbond I De laatste wedstrijd in de tweedeklas se A is gespeeld. Bodegraven II klopte verrassend het sterke Leiderdorp I. Door deze uitslag bedraagt de voorsprong van I het kampioenstient.il, Philidor III, op nummer twee. Leiderdorp I. maar liefst vier matchpunten. in bordpunten staat Leiderdorp echter bovenaan. Bodegraven II—Leiderdorp IN. Veer man—reet. J. C. de Groot 1—0. Th. de VriesC. Corts (res) 10. K. KupcrF. Teleng H; W. J. de Wolf—H. S. Ginjaar 10; H. A. van Dam—P. C. v. d. Leek (res.) 'i—*4; M. Scheer—Chr. Sterk (res.) Vi—Vj; D J Boef—D. Braam J. v. d. Pol (rest—S. E. Willems of Brilman 01; P. J. G Ydo A. N. Kleiss 1—0; C. v. Muiswinkel—R. Marbus 01; totaal: 64. De gedetailleerde uitslag van de match Roelof arendsveen—Alphen II luidt: P. Th. J. OlyerhoekM. Douma 1 H. Bakker—G. Schuilenburg 1 C. v. d. Meter—J. Kempen 0—1; G. A. van Rfjn—H. Kleiweg 0—1; W Oornen res.)—P. S. Wagenaar 0—1; Joh. Olyer hoek—J. G. Kardol Mr—H: A P van PeltTh. Anssems 01; M Nicuwint— W. de Ruiter 1—0; L. Koppelaar htm— P. J. Wijnbeek (res.) 0—1; P. SeipJ Drenth (res.) 0—1; totaal 2'i—7'4.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5