enelux-topconferentie erd een groot succes 1artijen thans nader tot elkaar Bezwarendgetuigenis Kerkelijk Leven (Van onze Brusselse correspondent) Benelux-conferentie van zaterdag, welke in het kasteel Val lesse te Oudergem bij Brussel door de Belgische premier Eijskens 'gepresideerd, is in een buitengewoon optimistische sfeer verlopen, de moeilijke waterwegenkwestie werd reeds vrijdagavond, na iiner in de ambtswoning van de Belgische premier, en, zoals een iemer aan de conferentie ons zeide, bij de koffie en de cognac, een sing bereikt: deskundigen zullen een kort rapport samenstellen, nd maart beginnen de officiële onderhandelingen over de Schelde- erbinding. Naar minister Luns aan de journalisten verklaarde, ien de gevolgen van het Deltaplan in die onderhandelingen niet ten als dusdanig betrokken. ie ochtendzitting van zaterdagverstoord, zal de Belgische minister van 1 maart 1860 Maandag 22 februari 1960 de Belgische minister van Land' baron de Vleeshouwer, en minister ien gedurende hun persoonlijke iken reeds zoveel vraagstukken te opgelost, dat slechts een uur landbouwdiscussie hoefde be te worden. Tenslotte werden een minder belangrijke vraagstuk- «handeld, onder meer de studie e directe belastingen, de coördi- van de conjunctuurpolitiek, de re toepassing van het protocol der idsaanbestedingen, de vestigings- or Benelux en het vrije personen- etc. tmdbouwvraagstukkeri, die tot zo- techten van Nederlandse zijde en ren van Belgische zijde aanlei- tadden gegeven, zullen in de toe aanleiding geven tot een bijkans nent en persoonlijk contact tus- ministers van Landbouw van en Nederland. Voor het concrete ran de invoer van groenten en waarover in de Nederlandse nota Belgische regering werd gespro- a-1 reeds een praktische rege- evonden. ister Marijnen zeide aan de Ne- dse correspondentie te Brussel, Nederlandse invoer van groen- fruit in België zal kunnen voort- ook wanneer de marktprijzen in onder de minimumprijzen zijn ge- Mits Nederland de minimum-prij- respecteert. Alleen wanneer de markt in België ernstig wordt Nieuw E.V.C.-bestuur 15 leden - gekozen leer v. d. Broek voorzitter te besloten slotzitting van het in rdam gehouden zesde congres van aheids Vakcentrale (de oude in sstichte EVC) is een nieuw, uit 15 bestaand, verbondsbestuur geko- jeheel overeenkomstig de voor- van het oude verbondsbestuur. leden telde heer A. van de Broek uit Utrecht lijk voorzitter van de metaalbond) voorzitter gekozen in de plaats heer G. Groot Roessink (Am- ui), die de heer D. Kleinsma als igmeester opvolgt. De laatste is als rkozen. beer B. Brandsen (Amsterdam) u jaar secretaris is geweest en nu itreden, wordt in deze functie op- 1 door de heer E. Sip (Amster- lie voorheen geen lid van het dsbestuur is geweest. De heer H. die in 1958 lid van het bestuur is eveneens herkozen, van de 15 bestuursleden hebben feel uitgemaakt van het oude be- congres nam een drietal resoluties frer het stakingsrecht wordt onder fezegd ,dat een wettelijke regeling a alleen dan voor de Nederlandse ereklasse aanvaardbaar is. indien het stakingsrecht onverkort er- Q juridische acties tegen stakende rs onmogelijk maakt. Het congres 's van oordeel, dat handhaving beheersing der huurprijzen en scherming wegens de nog steeds sde grote schaarste aan volks- cn een eis van eerste orde blijft, sprak het congres als zijn oordeel de overgang van de geleide naar jere loonpolitiek, „welke moet 'bestreden, en die naar opzet en ang ten voordele d'er onderne- ferkt", een verdere achterblijven 'en te zien geeft. STERYAMIN WIL OOK ORTUGEES TIMOR EN HTS NOORD-BORNEO ndonesische minister van Sociale en voorzitter van de raad voor iale planning, prof. Moh. Yamin, {eopperd dat Indonesië zjjn ge- tbreidt tot westelyk Nieuw-Gui- ortugees Timor en Brits Noord- 'oerde als particulier persoon het op het Indonesisch jeugdcongres adoeng. zei hu voorstander te zyn van ideratie van Indonesië, Malakka Philippijnen. Madagaskar en en- Were eilanden in de Stille Oceaan Zich misschien wel bij zulk een Se willen aansluiten, tos het Indonesische persbureau zei de minister dat er plannen worden gemaakt om Westelijk ■Guinea voor het einde van deze tonnen de Republiek Indonesië te to. toti-koloniale stryd van Indonesië worden „gebaseerd op het begin- f® het verwijderen van overgeble- claves" als Brits Noord-Borneo togees Timor. Landbouw de grens mogen sluiten, overleg met zijn Nederlandse collega. In het raam van de Belgische minimum prijzen, die voor de zes landen van de gemeenschappelijke markt van kracht zijn, krijgt Nederland aldus een prefe rentie, wat een belangrijke toegeving is van de Belgische regering aan het Ne derlandse standpunt. De harmonisatie van het landbouwbeleid in de Benelux - landen, zal worden bekeken In het raam van de gemeenschappelijke Europese landbouwpolitiek. Het zag er naar uit, dat de beide mi nisters van Landbouw in hun talrijke gesprekken ook persoonlijk nader tot elkaar zijn gekomefi, hiertoe heeft mi nister Marijnen een grote bijdrage ge leverd. Advertentie op dinsdag 1 maart, 's avonds 8.15 uur m de foyer van de Stadsgehoorzaal, Bree- straat, Leiden. Het laatste leuke nieuws voor baby's uitzet... de nieuwste mode voor a.s. moeders... het wordt u getoond in een gezellige sfeer, met koffie of thee en gebak I Gratis toegangsbewijzen verkrijgbaar bij Gerzon aan de cassa. Leiden Mammoethkies uit zee opgevist (Van onze Haagse redactie) Toen de SCH 18 vorige week aan het vissen was bij de zogenaamde Zant- voortse Gaten, deed de bemanning een wel bijzondere vangst. In een van de netten zag men een benen voorwerp van 20 bij 30 centimeter. Men dacht te doen te hebben met de tand van een walvis. Om te weten te komen wat men nu eigenlijk uit zee had opgevist, werd deze vangst gebracht naar het Museum voor het Onderwijs te Den Haag. Daar heb ben deskundigen, na determinatie, kun nen vaststellen, dat het uit zee opge haalde voorwerp een kies van een mam moe th was. voor marconist In het proces te Boston tegen de Ne derlandse marconist van de „Utrecht" heeft zaterdag de medicus dr. Michael Luongo verklaard dat de marconist Lynn Kauffman erg heeft geslagen, haar bewusteloos door de partyspoort van haar hut heeft gesleurd en haar vervol gens in de haven van Boston over boord heeft gegooid, waar zij is ver dronken. Dr. Luongo, een deskundige van de Harvard Universiteit, heeft het stoffe lijk overschot van het slachtoffer on derzocht nadat het was opgevist. Voordat hy werd ondervraagd door aanklager Mcauliffe, had dr. Luongo de jury en de beklaagde een 50-tal kleu rendia's van het stoffelyk overschot ge toond, genomen in de verschillende sta dia van de ïykschouwing. Hy verklaar de dat mej. Kauffman geen zelfmoord heeft kunnen plegen, omdat zy bewus teloos was toen zy verdronk. De verdediger Walter Powers vroeg dr. Luongo of de verwondingen ook kunnen zijn veroorzaakt door de val van het schip. Dr. Luongo zei dat dit voor sommige blessures mogelijk is, maar dat het letsel aan de borst en hoofd niet het gevolg van één val kan zijn. De verdediging beschikt over medische deskundigen die kunnen verklaren, dat ook dat laatste letsel door aanraking met het schip tijdens de val kan zijn veroorzaakt en dat het slachtoffer door die aanraking bewusteloos kan zijn ge raakt. De beklaagde keek aandachtig toe by het vertonen van de foto's, maar hy gaf geen teken van ontroering. Dr. Luongo zei dat hy geen bloed sporen in de hut van Lynn Kauffman heeft gevonden. Het proces wordt morgen voortgezet. ONDERZEEBOOT ZEEHOND TE WATER GELATEN In aanwezigheid van o.a. de minister van Defensie, ir. S. H. Visser, de bevel hebber der zeestrydkrachten, vice-admi- raal L. Brouwer, de Commandant Zee macht Nederland, vice-admiraal G. B. Fortuyn, en de vlagofficieren Materieel, Personeel en Technische Diensten is za terdagmorgen by de Rotterdamsche Droogdokmaatschappy te Rotterdam de onderzeeboot „Zeehond" te water gela ten. De doopplechtigheid werd verricht door mevrouw A. Kruys-Troll, echtge note van de vlagofficier Materieel. Evenals het enige tyd geleden te wa ter gelaten zusterschip „Dolfijn", heeft de „Zeehond", in afwijking van het con ventionele een-cilinder type, een romp, die uit drie cilinders bestaat, de twee benedenste naast elkaar, de derde in het midden daarboven rustend. Deze con structie biedt een aantal voordelen. Na de tewaterlating heeft de directeur van de werf, ir. K. van der Pols, de doopster ter herinnering een sieraad aangeboden. De vlagofficier Materieel, vice-admi raal W. J. Kruys, herinnerde eraan, dat het ontwerp door de drie-cilinderboot reeds uit de laatste oorlog dateert. De gedachte is niet nieuw, maar nergens heeft men een schip van dit type durven, bouwen. De onderzeeboot trekt op het ogenblik zeer de belangstelling van de NAVO-partners. De onderzeeboot is lich ter dan was berekend, zodat er later ruimte is om noodzakelijke modificaties te kunnen uitvoeren. Argentijnse vliegtuigen vielen onderzeeër aan Volgens een bericht uit „zeer goede bron" van de Argentynse regionale radio-omroep Radio Rivadavia, hebben twee vliegtuigen van de Argentynse Marine zondag een onderzeeër ontdekt in de Golfo Nuevo en met bommen aangevallen. Het vaartuig kreeg twee treffers. Toen het onder water ver dween, was een olievlek zichtbaar. NEDERLANDS BISSCHOP IN BRAZILIË BENOEMD Paus Johannes XXIII heeft de Neder landse pater Arthur Horsthuis, die lange tijd provinciaal vicaris van de Assump- tionisten is geweest, benoemd tot bis schop van het bisdom Jales, een van drie nieuwe bisdommen die de Paus heeft ingesteld. Dertig tweelingen bij elkaar ge fotografeerd tijdens het weekeinde- congresdat de Nederlandse Ver eniging van Tweelingen ten diens:'" van wetenschap en volksgezond- heid in Zeisi gehouden heeft. SCHORSING PROF. DR. H. J. JAGER OPGEHEVEN De kerkeraad van de Geref. Kerk van Voorthuizen heeft aan zijn voormalige predikant, prof. dr. H. J. Jager, hoog leraar aan de Theologische Hogeschool van de Geref. Kerk (vrygemaakt) te Kampen, bericht gezonden dat hij hem weer in volle rechten als ambtsdrager zal aanvaarden. Prof. Jager diende de Geref. Kerk van Voorthuizen van 1932— 1944 als predikant. Omdat hij zich niet wilde conformeren aan de uitspraken van de generale synode inzake de leer- geschillen werd hy geschorst en ging in 1944 met de vrymaking mee. Sedert 1948 is dr. Jager hoogleraar in het Nieuwe Testament aan de vrygemaakte Theo logische Hogeschool te Kampen. De kerkeraad van Voorthuizen heeft aan dr. Jager medegedeeld, dat de opheffing van de vervangingsformule door de synode van Utrecht opheffing van een groot struikelblok betekent, waardoor de ontstane verwy dering is weggenomen. GEREFORMEERDE KERKBOUW IN 1959 De Geref. Kerken in ons vaderland hebben in 1959 25 nieuwe kerkgebouwen doen verrijzen tegen 15 in 1958. In 1958 kwam dit gemiddeld op f 795.per zit plaats en in 1959 op f 885.In 1958 hebben de Geref. Kerken een totaal be drag van f7.400.000 aan kerkbouw be steed en verleden jaar f 12.500.000. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Oudehoom (vac. A. J. Jorls&en) H. A. van S loo ten. te Onstwedde. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Maas6luie D. Slagboom te '6-Gra-venzan.de GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Wageningen (2de beroep) O. Hegeman te Genemulden. Wettelijke regeling van het accountantsberoep Enkele honderden accountants, leden van verschillende groeperingen, de ver tegenwoordiger van de minister van Justitie, leden der Tweede Kamer, directies van bankinstellingen en be stuursleden van Kamers van Koophan del hebben zaterdag in Utrecht de Accountantsdag 1960" bygewoond. Op dit congres is het ontwerp van wet op de registeraccountants besproken. Aan het slot werd een resolutie aan genomen, waarin gezegd wordt, dat het ontwerp van wet op de registeraccoun tants in de voorgestelde vorm onaan vaardbaar is. Het maatschappelijk ver keer is, aldus deze resolutie, wordt slechts gediend met een algehele rege ling, die het gehele accountantsberoep omvat. Ook wordt in de resolutie de voorgestelde beroepsaanduiding „regis teraccountant" overbodig genoemd. Bij een wettelijke regeling dient de toetre ding tot het beroep voor onbevoegden in melk, puur en* 'li BENSDORP product lia*eino^ Vierde blad no. 29981 Eisenhower zeker van Amerikaanse kracht „De Verenigde Staten beschikken over een niet te vernietigen weermacht van onvoorstelbare kracht, een „waardig vredesschild", aldus verklaarde president Eisenhower gisteravond aan de voor avond van zyn vertrek naar Brazilië, Argentinië, Uruguay en Chili, in een televisietoespraak tot het Amerikaanse volk gehouden. HU zette uiteen, dat deze weer-macht niet berust op de kracht van één enkel wapen of één speciale militaire tak van dienst. „ZU kan niet door een plotselinge aanval worden uit geschakeld, terwijl achter haar een op deze aarde ongeëvenaarde industriële macht staat. En, tenslotte, wordt zy onvoorwaardeiyk gesteund door een krachtig volk, dat vastbesloten is zijn vrijheid te handhaven", aldus de presi dent. HU vervolgde: „Zeer kortgeleden heb ben leiders van een veraf gelegen land, dat nooit vryheid heeft gekend en welks heersers thans miljoenen mensen in knechtschap houden, in felle bewoordin gen verzekerd, dat de Verenigde Staten er op uit zyn Latljns-Amerika te kolo niseren. Dit nu is een volslagen ver draaiing der waarheid. Er bestaat geen land ter wereld, dat kan bogen op een meer eervolle staat van dienst wat be treft het onderhouden van betrekkingen met andere landen dan de Verenigde Staten. Wij hebben ons in geheel Latyns- Amerika voortdurend gehouden aan onze politiek van niet-inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van de aldaar gelegen landen", aldus de presi dent. Hij voegde hieraan toe: „De vraag stukken, waarover Zuid-Amerika zich gesteld ziet, omvatten een tekort aan investeringskapitaal, grote schommelin gen in de prijzen der uitvoerprodukten, de behoefte aan gemeenschappeiyke regionale markten en de noodzaak tot verbetering van het gezondheidswezen, het onderwUs. de huisvesting en het vervoersstelsel". te worden afgegrendeld, terwyi de re geling voor een „orde van accountants ln de eerste plaats moet betreffen de tuchtrechtspraak voor alle accountants, zo wordt voorts in de resolutie gesteld. Tenslotte menen de in Utrecht verza melde accountants, dat de overgangs normen voor deze regeling zodanig moe ten zyn opgesteld, dat degenen, die op het ogenblik op verantwoorde en bona fide wyze het beroep van accountant uitoefenen, daarna ook zullen worden toegelaten. Objectieve overgangsnormen moeten volgens de resolutie in de wet worden nergelegd. Aan het slot van de resolutie worden de indieners van het wetsontwerp uitgenodigd dit terug te nemen en deze materie opnieuw in stu die te nemen. Noteboom-wedstrijd van het LSG K. Langeweg winnaar (Van onze schaakmedewerker) Het Leids Schaakgenootschap kan wederom met voldoening terugzien op de 21e „Noteboom-herdenkings"-wedstryd, welke op donderdag, vrijdag en zaterdag j.I. in „Het Gulden Vlies" werd gehou den. In de hoofdgroep, waarin gestreden werd om de „Noteboom-beker", toonde Langeweg uit Bussum zich de sterkste door eerst Henneberke en daarna de bekerhouder Van den Berg te verslaan om in de laatste ronde met remise ge noegen te nemen tegen Orbaan, op het ogenblik dat de laatste nog slechts 3 minuten bedenktijd had voor 30! zetten. C. Orbaan (Amsterdam) werd tweede, hy won van Henneberke en speelde remise met Langeweg en Van den Berg. De party tussen Van den Berg en Hen neberke was de langste van deze wed strijd. In een uiterst moeilijk eindspel met lopers van ongelyke kleur dat door velen als „volkomen remise" werd be schouwd, wist Henneberke de weg naar de winst te vinden. Daardoor eindigde Van den Berg. die voor de aanvang als de vermoedelijke winnaar werd be schouwd, met slechts een half punt als Eindstand: 1. K. Langeweg, Bussum, 2Yj p.; 2. C. Orbaan, Amsterdam, 2 p.; 3. F. W. J. Henneberke, Amsterdam, 1 p.; 4. C. B. van den Berg, Amsterdam, p. De uitslagen van de overige 4-kampen zyn: Groep 1: 1. R. D. Westra, Leiden, 2&; W. G. Demmendal, Leiderdorp, 2; 3. Ir. N. Hazewinders, Den Haag, 1; 4. M. D. Etmans, Leiden. Vi p. Groep II: 1. W. H. van der Nat, Lei derdorp, 21 ir2. H. C. J. Deelen, Den Haag, 2; 3. Tabe Bas, Amsterdam, 1 en 4. W. F. Schuss, Leiden, p. Groep III: 1. R. A. C-. de Graaff, Lei den, 3; 2. A. E. J. Modderman, Den Haag 2; 3. en 4. J. Tack, Oegstgeest en F. Knuttel, Den Haag, p. Groep IV: 1. J.'Piket, Leiden. 3; 2. F M. Abrahams. Rotterdam, 2; 3. Ir. M. Ellerbroek, Oegstgeest 1 en 4. C. van Dyk, Wassenaar, 0 p. Groep V: 1. A. C. v. d. Drift. Leiden, 2Y2; 2. M. O. Mix jr., Amsterdam, Ui; 3. en 4. G. Tiemersma, Den Haag en J. J. P. B. Lindier, Den Haag, 1 p. Groep VI: 1. J. A. G. Verkuyl, Leiden, 2; 2. D. Binnendijk, Rynsburg, na loting met ir. J. P. J. Nabben, Oegstgeest, bei den 1 Yt p.; 4. F. Teleng, Leiden, 1 p. Groep VII: 1. Ds. P. J. Mackaay, Oegst geest, na loting met W. A. Verreck, Den Haag, beiden 2li p.; 3. H. Harland, Den Haag, 1 p.; 4. J. C. Rosenberg, Leiden 0 p. Groep vm: 1. F. Kok, Amsterdam, 2Vs p.; 2. W. D. Wiebes, Leiden, 2 p.; 3. J. de Raay, Leiden, VA p.; 4. G. P. Sluyts, Leiden, 0 p. Groep IX: 1. P. W. v. d. Waal, Leiden, 3 p.; 2. G. Marinus, Sassenheim, na loting met J. T. v. d. Geer, Medemblik, beiden VA p.; 4. E. Ernstbrunner, Leiden, 0 p. Groep X: 1. H. Volten, Moordrecht, 3 p.; 2. Mevrouw H. G. Timmer, Den Haag, Ui p.: 3. P. de Wekker, Leiden, 1 p.: 4. Mevrouw M. H. Beelaerts van Blokland, Den Haag, p. Groep XI: Mr. T. J. Jansen Schoon hoven, Oegstgeest, 2Vi p,; 2. J. Leutscher, Voorburg, na loting met 3. J. S. M. Harts, Den Haag, beiden 1% p.; 4. J. de Jong, Abbenes, 'i p. Groep XII: 1. E. v. d. Zaag, Sassen heim, 21i p.; 2. J. Balkenstein. Leiden, 2 p.; 3. J. W. v. d. Horst, Lelden, 1 p.; 4 H. Slegtenhorst, Leiden, Ys p. Groep XIII: 1. R. J. Bey, Rotterdam, na loting met 2. C. Clement. Sassenheim, beiden 2 p.: 3. C. A. van Aalst, Den Haag, 1 li p. en 4. Mevrouw Van Zijll, Rotter dam p. Na afloop reikte de voorzitter van L.S.G., ds. Mackaay zich in het byzon- der tot zyn medebestuursleden Segaar, dr. Wilterdink en Wiebes, die zoveel had den by gedragen om deze wedstrUd te doen slagen. Noordwijk liet het opnieuw liggen Opnieuw is gebleken dat Capelle een tegenstander is, die de Noordwykers niet ligt. De roodbroeken verloren deze wed- stryd, ook al door ongeïnteresseerd spel met 4—3. En toch zat er heus voor hen een kans in om tenminste één puntje mee te slepen uit de vette klei van het Capelle-terrein, want een aanvankeUjke 30 achterstand werd volledig wegge werkt toen de roodbroeken er even flink aan begonnen te trekken. Een strafschop echter voltrok vlak voor tyd het vonnis, toen v. Duyn een overtreding had begaan. Het was aan de roodbroeken te zien, dat deze wedstrijd voor hen van geen enkel belang meer was, want wat ze in de eerste helft lie ten zien, was niet bepaald om over naar huls te schrijven. Slap en ongeïnteres seerd speelden Passchier en de zynen lang niet met dat vuur, dat hen zoveel verdienstelijke resultaten had bezorgd in deze competitie. Capelle, dat gezien zyn benarde positie alle registers al dade- ïyk met vaart en vuur opentrok, begon met groot aanvalsgeweld, waartegen de Noordwykse defensie aarzelend optrad. Het wekte dan ook helemaal geen ver wondering, dat de roodbroeken Capelle vry rap moesten toestaan de score te openen. Uit een knappe aanval van de groenhemden opende Vermaat met een scherp schot de score. En alsof dat niet genoeg was, reeds enkele minuten later was het al 2—0, toen de Noordwykse de fensie andermaal verzuimde goed in te gry pen op een in wezen vry simpele aanval, waaruit midvoor De Waal ge- makkelyk 20 kon maken. Eerst toen begon Noordwyk de zaken wat flinker aan te pakken, het verweer werd wat krachtiger, maar de voorhoede slaagde er voorlopig toch niet in het de Capeller-defensie erg moeilyk te maken. Zo bleef dat tot de rust. Het leek erop, dat Noordwyk na rust tot betere tegen stand zou komen. Maar eerst moesten de roodbroeken toch toestaan, dat Schen kel er na rust 3—0 van maakte. Dat werd te bar en een hevige di*uk op het Capelledoel was het gevolg. De goalie van de thuisclub kreeg het nu toch wel zeer moeilijk en doelpunten konden niet uitblijven. Haasnoot opende het feest, toen hij een goede aanval van de rood broeken afrondde met een voltreffer, waarnaar de Capelle doelman tevergeefs duikelde. Marijt volgde wat later het voorbeeld van zyn makker op en toen leefde heel Noordwijk op. Het kon nog blijkbaar, en Haasnoot zou dat zowaar nog gaan bewyzen ook. Want toen de groenhemden-defensie even aarzelde sneed hij fel door deze verdediging heen en liet doelman Schenkel toen geen en kele kans. Dat was 33 en dat beteken de dus de halve winst. Maar dat de roodbroeken toch niet een puntje mee namen, mag worden verweten aan Van Duyn, die onnodig binnen de beruchte ïynen een overtreding beging. Dat was 2 minuten voor tyd en Luchtmeyer be nutte dankbaar de kans om zyn club de volle winst te geven. Machtige sprong van John Thomas Voor een sensationele prestatie zorgde de 18-jarige Amerikaanse atleet. John Thomas, zaterdagavond tijdens de Ame rikaanse indoorkampioenschappen in Madison Square Garden te New York, toen hy by het hoogspringen tot 2.18 meter kwam. John Thomas, die aan de universiteit van Boston studeert, ver beterde hiermee de beste wereldpres tatie tydens indoorwedstrijden met een centimeter. Reeds eerder had hy twee maal 2.17 meter gesprongen. Het offi ciële wereldrecord staat met 2,16 meter op naam van de Rus Yuri Stepanov. De Jonge Amerikaan moet in staat worden geacht 2-20 meter te springen. Damkampioenschap Te Utrecht werd het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Ne derland voortgezet met de partyen uit de elfde en twaalde ronde. Van Dyk—De Vries 1—1; W. Roozen- burg—Bergsma 1—1; Edink—Van Silf- hout 0—2; GordynDe Jong 1—1; Bom Vos 20; v. d. SluisVan Heerde 2—0; Meyer—Okrogelnik 2—0. De party Huisman—Bastemeyer werd uitgesteld. 12e ronde: Gordyn—De Vries 1—1; Bom—Van Silfhout 2—0; Van der Sluis —De Jong 0—2; Meyer—Bergsma 1—1; Okrogelnik—Bastemey er 20; v. Heerde -Vos 1—1. A J Na de 12e ronde luidt de stand: 1., 2. Bom en De Jong beiden 17 pnt.; 3. Gor dyn 14 pnt.; 4. Huisman 13 pnt. uit 10 party en; 5. t/m 8. Bergsma, Van Silf hout, Meyer en Roozenburg allen 12 pnt.; 9. Van Dyk 11 pnt. uit 11 part.; 10. Okrogelnik 11 pnt.; 11. Edink 10 pnt. uit 11 part.; 12., 13. Van Heerde en Van der Sluis beiden 10 pnt.; 14. Bastemeyer 9 pnt. uit 11 part.; 15. Vos 9 pnt.; 16. De Vries 7 pnt. uit 11 part. ZWEMMEN Willemse vierde in zwemmarathon De zwemmarathon van Miramar naar Mar del Plata over een afstand van 45 km is gewonnen door de Argentyn Sy- der Guiscardo in 15 uur 53 min. Op de tweede plaats eindigde de Amerikaanse Greta Andersen (van origine Deense) in 16 uur en 19 min. vóór de Argentijn Alfredo Camarero (16.30) en de Neder lander Herman Willemse (16.46). SPORTSPLINTERS De Ralley van Sestrleres, de twee de sterrit die telt voor het Europese rallyekampioenschap waarvoor gister avond 81 equipes zouden starten, is te elfder ure geannuleerd. De reden van dit onverwachte besluit is gelegen in het feit, dat de Italiaanse regering vrijdagmiddag bekend maakte dat twee van de drie snelheidsproeven van deze rit niet zouden mogen worden gehouden. Uit protest tegen deze late be slissing heeft het organisatie-comité be sloten de wedstryd niet te laten door gaan. Tydens de zaterdagmiddag in Haarlem gehouden buitengewone alge mene ledenvergadering van RCH heeft men na 3*4 uur discussiëren een motie van vertrouwen in het bestuur aangeno men met 80 tegen 57 stemmen. Tydens een internationaal ys- hockeytoernooi, dat te Dortmund is ge houden, heeft de Haagse ploeg HYS „HOKY" met 9—1 (2—0, 4—0, 3—1) van de Canadese ploeg „Hussars Iserlohn" gewonnen. Tegen de Mannhelmer IJs- hockeyclub leed HYS „HOKY" een 10 nederlaag. De tussenstanden waren O—0, 0—1, 0—0. Onze landgenoot Jan Clynk heeft zondag in de omgeving van Algiers een internationale terrein wedstrijd gewon nen. De Helmondenaar stuurde zyn BS A in de drie manches steeds als eerste over de finish. 2. Bertrand (Fr.) met BSA, 3, Courajot (Zwitserland) met BSA. Gisteren werden in Nymegen de laatste partyen gespeeld voor het toer nooi om het kampioenschap van Neder land eersteklasse klein biljart kader 38/2. Verrassend was dat Van der Wal uit Zwolle, die zaterdag reeds zeker was van de titel, zyn slotparty verloor. De 22-Jarige Duitser Rolf Wolfshohl uit Keulen is zondag by het Spaanse plaatsje Tolosa wereldkampioen cyclo cross geworden. Hy had een voorsprong van 16 seconden op de Zwitser Arnoldo Hungerbuehler die tweede werd. België won de landenprys.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7