Met een enkel woord Agenda I s 12a MAANDAG 22 FEBRUARI 1960 NTS huurt deel van Cinetone studio's Alhoewel de besprekingen nog niet tot een definitief resultaat hebben geleid, mag zo vernemen wij van welinge lichte zijde als vaststaand worden aangenomen, dat de Nederlandse Tele visie Stichting een deel van de Cine- tone-studio's in Duivendrecht zal gaan gebruiken voor het verzorgen van t.v.- uitzendingen. De huur van deze studio's zal worden beëindigd, wanneer de plannen voor de bouw van een complex gebouwen in Hilversum gerealiseerd zullen zijn. De televisiesecties van de omroepverenigin gen hebben al enige jaren met ruimte gebrek te kampen. Vooral voor de opvoering van tele visiespelen van enige omvang bieden de Cinetone-studio's grote mogelijkheden, mede dank zij de technische outillage. Het ligt in de bedoeling enkele nu nog over de andere studio's in Bussum ver spreide diensten in Duivendrecht te concentreren. Van Conny tot Johnny (Van onze t.v.-medewerker) De zaterdagavond bewoog zich wel van typetje tot mannetje, een in de radio geliefd transformatiegrapje, dat nu ook al tot de televisie is doorge drongen. Opmerkelijker (en van meer belang) is het volgende, dat velen misschien ontgaan zal zijn. Dezer dagen om precies te zijn: woensdag aanstaande zal drs. Ouds hoorn, docent aan de Leldse Universi teit, voor de KRO iets over grafologie vertellen. De AVRO heeft evenwel niet. zo lang willen en kunnen wachten, want zij charterde de VPRO-man drs. Manuel van Loggem om van Conny Stuart's handschrift een analyse te geven. De primeur voor de KRO (met een protes tant) gaat daardoor verloren maar wel blijkt uit dit alles (of men het nu van de AVRO elegant vindt of niet) dat er toch iets van doorstroming, vart ont- starring van de zuilen gaat plaats vin den en dat lijkt met het beperkte reser voir van mogelijkheden in Nederland toch wel een vooruitgang. Over Conny Stuart gesproken, in het half uur, dat zij aan bod was, vertelde ze wat, zong ze en liet ze haar man aan het woord om toelichting te geven bij een huiselijk filmpje. Het was voor de liefhebbers van het aparte genre, dat mevrouw Doderer vertegenwoordigt, zeker een bijzonder nummer. Ze heeft persoonlijkheid en talent, maar ze woe kert er ons teveel mee. Om deze kriti sche noot te rechtvaardigen, hebben we twee illustraties. Mies Bouwman kwam nauwelijks aan bód, zat er een beetje voor spek en bonen by, waardoor ze geen gelegenheid kreeg haar functie en haar eigen persoonlijkheid waar te ma ken. Het tweede bewijs: gevraagd naar jong talent, noemde mevrouw Stuart twee namen, die van Ingrid Valerius, een beetje bom, als men begrijpt wat we bedoelen en Ineke Brinkman uit Heemstede, Van de laatste vertelde Conny, dkt ze had gecontracteerd bij de Haagse Comedie, alsof ze wilde zeggen, dat een actrice zich daardoor in het on geluk stort, waarmee de zaken naar onze smaak aardig scheefgetrokken worden. Daarna vroeg Willem Duys aandacht voor zijn tweede aflevering van „Flits", een actualiteitsenprogramma, waarover wij ons de eerste maal niet verrukt toonden. Het groeide ditmaal bepaald naar een zinnige vorm. Het was goed voorbereid en gevarieerd. Het ziet er naar uit, dat Duys het ambacht wel on der de knie zal krijgen, als hij zich weet te beperken. Daarna sloeg het show-klokje, maar niet nadat de kijkers de kennismaking hadden kunnen vernieuwen met („Free and Easy") Harold Nicholas, die ronduit moest toegeven zich in het Parijse pu bliek te hebben vergist, omdat ze daar het Amerikaans onvoldoende beheersen. Dat had een kind hem ook kunnen ver tellen en daarom was het beter geweest, als de AVRO enige tijd geleden niet zo'n tam-tam om het geval had ge maakt. De man vergiste zich (met de AVRO) o.i. ook in het Hollandse t.v.-publiek, want een zo langgerekt optreden in „slang" gaat hier ook velen boven de pet, vooral als dan bovendien nog elke toelichting achterwege blijft. Tot slot even de goede punten aange stipt, die Johnny Kraaykamp introdu ceerde. Daar was in de eerste plaats de uitstekende imitatie van Al Jolson, waarin we Kris van der Velde meenden te herkennen. Het zal vele ouderen deugd hebben gedaan om Swanny weer eens te kunnen beluisteren. Stan Haag gaf een goede potpourri, tevens persi flage, van de succesnummers van de opeenvolgende Songfestivals. We houden niet erg van bespottelijke verkleedpar tijen, maar het resultaat van de meta morfose van Kraaykamp, de August de domme met zijn navrant levensliedje, deed er mee verzoenen. Corrie Brokken was zonder meer voortreffelijk, beter dan ze ooit is geweest, rijper en meer beheerst. Vooral het tweede liedje met het echoëffect werd uitstekend gebracht. De dansmeisjes waren overbodiger dan ooit en weerhielden de show ervan pit tig en snel tot een aanvaardbaar slot te komen. Goed geschoten (Van onze t.v.-medewerker) Zondag was de VPRO weer eens aan het woord en zij bleek haar schaarse zendtijd met overleg te hebben inge deeld (op één uitzondering na, die wij aan het slot zullen aanstippen) en ge vuld, met veel film overigens, maar over het algemeen goed geschoten. Daar was in de eerste plaats het boeiende en vlotte portret van generaal en staatsman De Gaulle, die Frankrijk al eerder uit de ellende hielp opbeuren. Duinkerken leverde immers 5000 Enge landvaarders en hij kwam er met een leger van 500.000 man vandaan. Op één punt was het voor ons vooral zeer ver helderend. Zijn zelfstandige houding jegens Amerika, die soms iets kramp achtigs heeft, bleek in de persoonlijke historie een wortel te hebben. Toen Europa op het punt stond bevrijd te raken heeft Eisenhower aan De Gaulle het gebruik van de microfoon, waarmee het continent door de regeringen in ballingschap door hun leiders konden worden toegesproken, onthouden. Er zit dus oud zeer tussen! Jammer, dat we niet iets meer van de mens De Gaulle te zien en te horen kregen, zoals over het maatschappelijk werk met zijn vrouw Yvonne samen ondernomen om de nagedachtenis van zijn vroeg over leden dochtertje te eren, waarvoor het echtpaar zich zo grote financiële offers getroost, dat koortsachtig gewerkt wordt aan de memoires, omdat met de hono raria zijn kasteeltje met ongelukkige pleegkinderen de voeding en verzorging moeten worden gefinancierd. Daarna kwam Laurens Vanderpost, de Engels-Afrikaans-Nederlandèe auteur vertellen van de achtergronden van zijn plannen, die hem reikhalzend deden uit zien naar een gelegenheid om de resten van de Bosjesmannencultuur in het zwarte werelddeel te onderzoeken en vast te leggen. Goed geschoten, beter dan zijn voorvaderen deden, die tegen elkaar zeiden: „Kom, het is mooi weer vandaag. Laat ons er op uittrekken om eens een paar Bosjesmannen te gaan schieten". Het kan een interessante serie worden, omdat de BBC kennelijk ruim in de beurs heeft getast. Het bal letintermezzo was gaaf en door Odufré zonder sensatie of pretentie en met smaak en vakmanschap opgenomen. Een waardevol visitekaartje voor het buiten land. Het daarop volgend kunstprogramma zette wat statisch in, want we dachteri, dat Cornelis Postma wel pittiger kon vertellen van zijn schilder(achtige) er varingen, in Parijs opgedaan. Niettegen staande het gestuntel van compère Jan Elburg kwam nu juist de beeldhouwer beter uit de verf. Het was Carel Kneul- man, die met liefdevolle toewijding zijn scheppingen toonde. Vooral zijn reli gieuze werk en twee kinderbedden wa ren voor ons een openbaring, omdat de ingekeerde innigheid er duidelijker uit sprak dan uit zijn befaamde „Euro peanen", de sensatie van Sonsbeek van enige jaren geleden. Professor Van Holk hing zijn gesprek op aan een beschouwing van onze col lega in Leeuwarden, die over de hoog leraar geschreven heeft: „Als professor Van Holk zegt, dat de boontjes zout zijn, dan durf ik ze niet eens meer te proeven", daarmee doelend op de zelf verzekerdheid van de spreker. Het on derwerp werd dan zekerheid. Een fr^ai bescheid. Wat ter wereld de VPRO ook ove rigens heeft bewogen om Van Holk van opener te transformeren in sluiter, is voor ons een raadsel. Een kind kan toch begrijpen, dat een heenwijzing naar Christus klimatologisch niet past als daar vlak achter een reportage van ball- roomdansen uit Wenen is geprojecteerd. Van het heilige haar het profane moge maar één stap zijn, wij zien die niet ag onze zondagavond verstoren. Zo eindigde de VPRO programma-technisch met een royale misser. Het ballroom- dansen was overigens een beeldrijke uitzending het gedegen Nederlandse successen. Daar hadden we het weer best geschoten! Jacques Becker te Parijs overleden Bekend Frans filmregisseur (Van onze Parijse correspondent) Nieuwe rouw heeft na het heengaan van de filmacteurs Henri Vidal en Ge rard Philipe de Franse film getroffen. De film-regisseur Jacques Becker is gisterochtend te Parijs overleden. Men beschouwde hem als een van de beste Franse filmmakers. In 1905 is hij te Pa rijs geboren. Aanvankelijk zou hij zijn vader, die een fabriek van accu's bezat in diens bedrijf opvolgen. Op betrekke lijk jeugdige leeftijd kwam hij echter in contact met Jean Renoir. Beckers eerste eigen film dateert van kort voor de tweede wereldoorlog, „L'Or du Cristobal". In 1942 kwam hij met „Goupi mains rouges", welke terecht voor een der meesterwerken der Franse film kunst wordt gehouden. Het is bovendien de enige Franse film, waarin van het leven op het land een onopgesierd en levensecht beeld werd gegven. Zo hard en triest als nu eenmaal het bestaan van de helft van de Franse boerenbe volking is. Op „Goupi mains rouges" volgde een serie welke van succes naar succes heeft gevoerd: „Falbalas", spelend in de we reld van de mode, „Antoine et Antoinet te", „Rendez-vous de Juillet", „Edouard et Caroline", „Casque d'Or" (waarin Si- mone Signoret de rol van een Lautrec- achtige figuur uit het begin van deze eeuw vertolkte), „Rue de l'Estrapade", „Touchez pas au Grisbi", die zeven jaar geleden het begin is geweest van de her nieuwde roem van de feitelijk uitge speelde Jean Gabin en de eerste van de onafzienbare reeks gangsterfilms van de laatste jaren, „Ali Baba" met Fernandel, „Arsène Lupin" ,een zeer groot commer cieel succes en .Montparnasse '19", het leven van de schilder Modigliani. Deze laatste film was een volkomen misluk king, waarvan de schuld naar men zegt niet geheel op rekening van Becker schijnt te komen. Zijn laatste film „Le Truo'* is voltooid, doch niet vertoond. Jacques Becker was in de redelijk cor rupte wereld van de Franse cinemato grafie een sympathieke en eerlijke ver schijning. Hij had een grote flair voor het ontdekken van jonge talenten en hij moet van een onbaatzuchtigheid zijn ge weest, welke zijn weerga in dat milieu nauwelijks kende. Politiek stond hij uiterst links, hij was lid van de commu nistische partij, doch hij heeft niet zoals HOOFD DIRECTIE FAUNABEHEER GESCHORST (Van onze Haagse redactie) Het hoofd van de directie faunabe heer van het ministerie van Landbouw en Visserij, is uit zijn functie geschorst in afwachting van de resultaten van een door een speciale commissie in te stellen onderzoek. Tegen deze hoofd ambtenaar waren reeds geruime tijd geleden beschuldigingen geuit. Vorig jaar heeft de toenmalige minister van Landbouw a-i. ir. Staf reeds een intern onderzoek ingesteld. Dit leidde echter niet tot disciplinaire maatregelen. Inmiddels heeft een adviescommissie- hertenreservaten onder voorzitterschap van de Commissaris van de Koningin in Gelderland, mr. H. W. Bloemers, met betrekking tot deze zaak rapport uitge bracht over het wildbeheer op de Ve- luwe. Op grond van dit rapport heeft minister Marijnen thans besloten een speciale commissie in te stellen om hem te adviseren met betrekking tot de ver dere gedragslijn jegens de betrokken hoofdambtenaar. Voorzitter van deze commissie is prof. mr. G. E. Langemeyer, procureur-gene raal bij de Hoge Raad. Hangende het onderzoek van deze commissie is het hoofd van de directie faunabeheer geschorst. Met de waar neming van de leiding van de directie faunabeheer is belast ir. C. H. J. Malie paard. raad-adviseur in algemene dienst bij het ministerie van Landbouw en Visserij. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 Parlementair overz. 19.15 Regeringsuitz.: De Stichting Bevor dering Bescherming Bevolking vraagt de aandacht van de Nederlandse Noodwacht. Tom Lodewijk, hoofd afdeling publiciteit, spreekt over het onderwerp: In de buik van de walvis. 19.30 Cabaret. 20.00 Nws. 20.05 Toespraak door dr. W. Drees t.b.v. het Nat. Rheumafonds. 20.10 Gevar. pro gramma. 21.15 Cabaret. 21.45 Marimba. 22.15 Olympische Winterspelen 1960. 22.30 Nws. 22.40 Orkmuz. 23.40 Gram. 23.55— 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Orgelspel .18.30 Gram. 18.50 Openbaar kunstbezit, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 De heer A .K. te H.. hoorsp. 21.00 Musette-muz. 21.15 Gram. 21.25 Viool en plano. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 D.A.F. eenvoudiger RIJDEN - goedkoper De eerste ooievaar? Gistermorgen streek tot verras sing van de inwoners van Oude water een ooievaar neer op het ooievaarsnest, dat reeds eeuwen op de nok van het uit 1588 date rende stadhuis zetelt. Volgens de overlevering zou dit ooievaarsnest sedert 1650 geen jaar onbewoond zijn geweest. Het ziet er naar uit en de Oudewaterse bevolking is ervan overtuigd! dat deze ge meente gisteren de eerste ooievaar van 1960 in ons land heeft ont vangen. zovele andere deze overtuiging ooit uit gebuit voor persoonlijke roem en voor delen. Nederlandse onroerende goederen overgenomen De Indonesische regering heeft be kendgemaakt, dat zij onroerende goede ren van Nederlandse ingezetenen heeft overgenomen, aldus meldt Reuter. Deze nieuwe maatregel betreft bezit tingen, zoals huizen. Eerder zijn alle Nederlandse maatschappijen, winkels en ondernemingen genationaliseerd of on der gezag van de Indonesische overheid geplaatst. BINNENLAND Het CBS heeft de voorlopige cijfers gepubliceerd van de produktle aan nieuwe verzekeringen in 1959 by de in Nederland werkzame levensverzekering maatschappijen. Blijkens deze cijfers kwam voor een bedrag van f 4.516 mil joen aan nieuwe verzekeringen tot stand, terwijl het definitieve cijfer over 1958 f 4.432 miljoen bedroeg, zodat op deze basis de produktfé in het afgelopen jaar f 84 miljoen hoger geweest zou zijn dan in 1958. - Als bijzonder hoogleraar in de voe dingsleer in de tropen aan de Universi teit van Amsterdam, is benoemd dr. H. P. C. Oomen, hoofd van de afdeling voedlngshyglëne van het Instituut voor Tropische Hygiëne en Geografische Pa thologie van het Koninklijk Instituut voor de Tropen. Bij onderschelden K. B. zijn be noemd tot: gewoon hoogleraar, met in gang van 1 maart 1960 in de afdeling elektrotechniek aan de Technische Ho geschool te Eindhoven, om onderwijs te geven in de technieken van hoge span ningen en hoge stromen: dr. D. Th. J. ter Horst, thans hoofdingenieur-afde lingschef bij de NV KEMA te Arnhem; tot buitengewoon hoogleraar: met in gang van de dag waarop hij zijn ambt zal aanvaarden in de faculteit der lette ren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversi teit te Utrecht, om onderwijs te geven in de Russische taal- en letterkunde: dr. J. van der Eng, thans wetenschappelijk ambtenaar van de Gemeentelijke Univer siteit te Amsterdam: voor het tijdvak van 1 maart 1960 tot en met 31 augus tus 1962 in de afdeling der algemene we tenschappen aan de Technische Hoge school te Delft, om onderwijs te geven in de bedrijfspsychologie: mr. M. H. K. van der Graaf, thans belast met het ge ven van onderwijs aan deze hogeschool. Terwijl de bewoners afwezig waren is gisteravond ingebroken in een villa aan de van der Molenallee in Doorwerth bij Aarnhem. De dader of daders zagen kans door verbreking van een ruit in de voordeur binnen te komen en een be drag van f 2000 plus 400 Amerikaanse dollars te ontvreemden. Bij haar thuis komst 's avonds om half elf, ontdekte de familie de inbraak, waarvan toen direct werd kennis gegeven aan de Renkumse politie, die er met een speurhond op uit trok. Men is er echtér nog niet in ge slaagd de dader(s) op te sporen. BUITENLAND Op het eiland Mayaguana (Baha ma's) is een neuskegel van een raket teruggevonden die mogelijk de eerste kleurenfoto's van dc aarde, op grote hoogte genomen, bevatten. De Ameri kaanse luchtmacht deelde mee dat vijf eilandbewoners de capsule dinsdag, elf weken nadat deze in een Thorraket was gelanceerd, op ongeveer 850 km. van Kaap Canaveral hadden gevonden. Het Franse danspaar Paul en Lu- cienne Deschamps heeft zaterdagavond in MUnchen de kampioenstitel veroverd op het wereldconcours voor Latijns-Ame rikaanse dansen. Ook een Nederlands echtpaar, de heer en mevrouw Klelnout, was tot de finales toegelaten en wist het tot de derde plaats te brengen. Bij de Comoro-eilanden ten noord westen van Madagascar hebben vissers zaterdag opnieuw een coelacanth gevan gen, een zeldzame vis, waarvan men een twintig Jaar geleden nog aannam dat zij reeds 50 miljoen Jaar geleden was uitge storven. De vis .afkomstig uit die diep zee en het daglicht gewoonlijk schuwend, tracht men voor onderzoek in leven te houden in een net op vijftien meter diepte. De staalblauwe coelacanth wordt als een overgang tussen vis cn amfibie beschouwd. Een rechtbank in Amman heeft zondag 12 Jordanlërs veroordeeld tot langdurige gevangenisstraffen. Zij zouden leden zijn van de verboden communis tische partij. Twintigduizend Marokkanen, onder leiding van de voorzitter van de Istiqlal, Allal el Fassi. hebben zondag in Casa blanca een betoging gehouden. Zij eisen het vertrek van de Franse troepeh. de „bevrijding" van de Sahara en Maureta- nië en staking van de Franse kernwapen proeven. De regering van communistisch-Chi- na heeft zondag de 87-ste „ernstige" waarschuwing gericht tot de V.S. naar aanleiding van „nieuwe schendingen van de territoriale wateren en het luchtruim van de Chinese Volksrepubliek". Het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft zondagavond bekend gemaakt, dat de Britse onderminister van Koloniën, Julian Amery, dinsdag a.s. naar Nicosia zal vliegen, waar hij de be sprekingen met de Cyprische leiders over de onafhankelijkheid van het eiland zal voortzetten. Er heerst op het ogenblik een impasse over de omvang van ae twee militaire bases, die Groot-Brittannië, ook na het onafhankelijk worden van Cyprus op het eiland zal behouden. Een geestelijke, die zich schuldig had gemaakt aan slgerettensmokkel om van de winst daarvan de bouw van een tehuis voor arme kinderen van zijn paro chie te bekostigen, is tot zestien dagen gevangenisstraf en een boete van 700.000 lire veroordeeld. De geestelijke, Carlo Tarclcio, pastoor van Ulterlano, was her haaldelijk naar Zwitserland gegaan om sigaretten in te slaan. Hij werd bij her haling door de douane betrapt op po gingen om, eerst 25 kilo en later 19 kilo sigaretten Italië binnen te smokkelen. Hij heeft hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank van Como aangetekend. De befaamde, uit Duitsland geboor tige dirigent Otto Klemperer heeft blij kens een bericht in de Observer de Ver eniging van Duitse componisten en mu ziekleraren VDTM) in een brief discri minatie verweten van joodse componis ten. Klemperer geeft uiting aan zijn diepe verontwaardiging over het weg laten van de geboortedagen van Men delssohn (1809) en Mahler (1860) uit de VDTM-almanak voor 19501960. De di rigent schrijft dat dit feit hem herin nert aan de praktijken van het nazl- reglme, en eindigt zijn brief sarcastisch: „met de ware nazi-groet: heil Hitier". Prins Philip van Engeland zal van 7 tot 9 Juni een bezoek brengen aan Ot tawa cn Toronto in Canada, waarna hij op 10 Juni in New York een Britse ten toonstelling zal openen. Bij een politieonderzoek naar de identiteit van personen, woonachtig op de route welke premier Kroesjtsjef zal volgen bij zijn bezoek aan Frankrijk in april a.s., heeft men een in de tweede wereldoorlog gedeserteerde Duitse s daat ontdekt, die onder een aangenomen naam in een herenmodezaak te Nancy werkt. Hij zal wegens illegaal verblijf worden vervolgd. Een vrouw had hem overgehaald te deserteren. Zij konden echter niet trouwen omdat de deserteur geen identiteitspapieren bezat. Een vlskweker in Siansl (China) heeft een doeltreffend middel gevonden om zijn produkt gedurende het transport vers te houden. Hij stopt de levende vis sen een dot watten, gedrenkt in alcohol van 50 procent, in de bek en wikkelt ze vervolgens, dronken en wel, in een voch tige doek. Vl,jf of zes uur later leeft de vis nog, aldus het blad „Ta Koeg Pao". Twee bandieten hebben in Genève een 87-Jarige juwelier overvallen en hem beroofd van zijn geld en diamanten, die hij in een aktentas bi) zich droeg. De waarde van de bult wordt geschat op 750.000 gulden. Bij het sorteren van documenten in archieven van Moskou zijn onbekende werken van Beethoven gevonden, date rend uit 1802-1803, zo meldt „Tass". Het 168 pagina's tellende manuscript, dat in druk zal verschijnen ,was op een veiling in 1827 door een onbekend Russisch musicus gekocht en naar Rusland over gebracht. Later werd het verkocht aan de bekende Russische musicus Vilier- Gorski, maar veertig Jaar later werd het manuscript uit het oog verloren. - Twee ongelukken in de bergen van West-Zwitserland hebben zaterdag aan vier Zwitserse vrouwen het leven gekost. Te Bex deed zich een ongeluk op een kabelbaan voor, waarbij twee vrouwen werden gedood en vier andere passagiers ernstig werden gewond. BIJ Verbier wer den vijf skiërs door een lawine bedolven. Drie van hen bleken ongedeerd toen zij waren uitgegraven. Voor de overige twee kwam de hulp te laat. De Indiase minister van Defensie, Krisjna Menori, heeft verklaard dat 250.000 studenten voor maart 1961 zul len worden opgeleid ln het gebruik van wapens. Zij zouden echter niet worden opgeleid voor oorlogvoering. Ook zouden zy niet naar het grensgebied worden ge- GEBR. VAN ULDEN VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 Twee Britse zondagsbladen, de Sun day Pictorial en de Sunday Dispatch, zijn van oordeel dat premier MacMillan na de topconferentie in het voorjaar zijn kabinet ingrijpend zal wijzigen. De mi nister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, zou waarschijnlijk naar het Ho gerhuis verhuizen en voorzitter van de Privy Council (Kroonraad) worden. De tegenwoordige minister van Financiën, Derick Heathcoat Amory, zou de porte feuille van Buitenlandse Zaken krijgen, terwijl Duncan Sandys, thans minister van Luchtvaart, minister van Financiën zou worden. Uit alle delen der wereld blijven ln Londen telegrammen binnenkomen ter gelegenheid van de geboorte van een een Prins. Zo werden o.a. gelukwensen ontvangen van Koningin Juliana, Paus Johannes en Koning Boudewijn. Koning Frederik van Denemarken heeft gisteren de minister van Finan ciën, Kampmann, officieel tot minister president benoemd. Kampmann blijft zijn portefeuille van Financiën beheren. Het kabinet is ook overigens ongewijzigd ge bleven. Vier Zuidtlroolse Italianen en een Oostenrijker zijn zondag ln hechtenis ge nomen toen de Italiaanse politie een menigte voor de kathedraal van Bolzano verspreidde. De Italiaanse regeringscom missaris heeft alle betogingen in Bolzano en Merano voor een maand verboden, na dat vorige week te Merano een poging is gedaan om twee bijna voltooide huizen ln de lucht te laten vliegen. De Duits sprekende bevolking van de provincie Bolzano heeft in vele steden en dorpen de Zuidtlroolse vrijheidsheld Andreas Hofer, die 150 jaar geleden is doodge schoten, herdacht. Zondagavond werden honderden vuren in de bergen ontstoken. Tengevolge van sneeuwstormen in het noordoostelijke deel van de V.S. en Oost-Canada zijn tenminste 24 mensen om het leven gekomen. In de V.S., waar vijf staten van de stormen te lijden heb ben, zijn achttien doden te betreuren. Onder de vele auto's die ln de staat New York in de sneeuw vastliepen, bevonden zich twee opleggers van een circus met drie olifanten, twee beren, een bergleeuw, een tijger en een luipaard. De begeleiders moesten bij boeren langs de weg hooi en voedsel voor de dieren vragen. In het oostelijk deel van Canada, waar zes men sen het leven verloren, is het verkeer, vooral in Ontario, vrijwel tot stilstand gekomen. MAANDAG De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateurfotografenver. 8 uur nam. Schouwburg: Jubileum-feestavond Ned. -K. Middenstandsbond afd. Lelden. 8 u. nam. Steenschuur 6: K. en O.-cursus Han Rensenbrlnk over het leven ln een die rentuin. 8 uur nam. DINSDAG Gulden Vlies: Receptie 50-Jarig bestaan afd. Lelden Ned. R.-K. Middenstandsbond. 4-5.30 uur nam. Stadszaal (foyer): Uitreiking van in signes Ale. Ned. Bedrijfsbond voor de Me taalnijverheid. 8 uur nam. Universiteit (filmzaal): K. en O.-film- studiekring „Grapes of Wrath". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. 't Boshuis (Hoflaan)Ledenverg. Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. dr. G. Th. van Beusekom over de atoombewapening. 8 u. nam. Café Aniba (hoek Herenstraat)Jaar vergadering Tuiniers- en Bloemistenver. „D.E.V," 8 uur nam. Chr. Geref. Kerk: Spr. ds. M.'Boertien over: „Kerk en Israël". 8 uur nam. De Harmonie. Ned. Ver. „Expoge". Le zing J. Jonker het verzorgen en schikken van bloemen. 8 uur nam. De Kleine BurchtLeldse Ver. van Post zegelverzamelaars. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. R'dams Toneel: ,,'n Hete zomeravond". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Filmavond Ce- buto Waar gaat U deze zomer heen? 8 u. nam. DONDERDAG Hoge woerd 175: Openbare toespraak Jehovah's getuigen. „Wat kan het gebed voor U doen?" 4u ur nam.; Wachttoren studie Jehovah's getuigen. 5 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Jaarverg. Ver. van oud-leerlingen der Ambachtsschool. 7.30 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus „De tijd vooruit" door prof .dr. J. G. Bomhoff. 8 uur nam. VRIJDAG Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huisvrou wen. Lezing over behang. 2.30 uur nam. Den Burcht: Spr. Mlchiel A. de Ruy- ter over de moderne Jazz. 8 uur nam. Maranatha-kerk: Prop.-filmavond Ver. „Het Zonnehuis". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed olv. ds. J. Wiersma .7.157.50 uur nam. Rembrandt-lyceumVerg. van contri buanten Stichting Ceno. 8.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal)Jeugd- concert Mij. voor Toonkunst. Het Boc- cherlnl-qulntet. 2.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Mij. voor Toon kunst. Quintetto-Boccherlni. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Bal-masqué „Nut en Ver maak", 9.15 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 10lluur voorm., bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. D. Vink van Jutphaas. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Theater „Mama San". 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Staatsbosbe heer Noordwljk. 1.42 uur nam. Volkshuls: Culturele, filmavond „De Ratel". 8 uur nam. Avondoverdenking. 23.00 Verlenging van het leven, gesprek. 23.35 Gram. 23.55 24.00 Nws TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.00 Olympische Winterspelen 1960 VOOR DINSDAG 23 FEBRUARI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding .9.55 Een boek voor het geestelijk leven, lezing. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Lichte muz. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Hammondorgel en zang. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.rubrlek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Zang en piano. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Koersen. 14.00 Kamermuz. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Planorecital. 16.00 Van alle breedtegraden .praatje. 16.15 Gram. 16.30 V. d. Jeugd. 17.20 De dierenwereld en wU, lezing. 17.30 V. d. Jeugd. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Licht emuz. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Pa ris vous parle. 19.10 Radiowedstrijd. 19.50 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Gevar .progr. 22.00 Sopraan en plano. 22.30 Nws. en koersen. 22.40 Kamermuz. 23.00 Eenzaamheid, het woordeloos verdriet van duizenden, praatje. 23.15 Gram. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 V .d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaanvooruit, praatje. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 15 Jaar gele den, praatje. 13.20 Platennleuws. 13.35 Strykork. 14.00 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 V. d. plattelandsvrouwen. 14.45 Ge var. progr. 15.50 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zlekenlof. 17.00 V .d. kind. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Nleuw- Guinea-kronlek, door mr. dr. H. J. Roet hof. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.30 Streek- halfuur. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Me- mojandum. 19.30 Gram. 20.00 SUS-actle. 21.00 Gram. 21.15 Promenade-ork. en sol. 22.00 Gram. 22.15 Olympische Winterspe len 1960. 22.30 Nws. 22.40 Gezin en hu welijk, lezing. 22.50 Fllmmuz. 23.10 Gram. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.00 Olympische Winterspelen 1960. 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20—21.50 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 14.55 Intermezzo. 15.00 Schoolradio. 16.00 Hoor spel^ 16.30 Kamermuz. 17.00 Gram. 17.45 Lezing. 18.00 V. d .kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Ork.conc. 21.30 Qulzprogr. 22.00 Nws. 22.15 Lezingen. 22.45 Gram. 23.45 Pari. overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Gram. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en orgelspel. 13.00 Gevar. muz. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Gevar .muz. (Om 14.30 Nws.) 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.) 16.00 Dansmuz. (Om 16.30 Nws.) 16.45 Gevar. muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's daeb. 17.45 Orgelspel (verz.- progr.) 18.15 Pianospel .18.30 Nws. en ge var. progr. 19.29 Weerber., nws., act. en lichte muz. 19.40 Rep. crlcketwedstr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.00 Hoorsp. 22.30 Nws. en onbekend. 23.15 Gram. 23.30 Nws. en rep. crlcketwedstr. 23.43 Ge var. muz. (Om 0.30 Nws.) 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Volksmuz. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Instr. conc. 16.05 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.20 Pianorecital. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. en weerber. 20.30 Popul. muz. 21.00 Gram. 21.45 Nws. en weerber. 22.10 Kamermuz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrilk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.35 Gram. 14.10 Kamermuz. 14.40 Gram. 17.00 Ka mermuz. 19.16 Gram. 19.20 Ork.conc. 20.00 Kamermuz. 21.45 Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.35 Pianospel. 12.52 Koer sen. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. en weerber. 17.10 Kanier- koren. 17.40 Boekbespr. 17.50 V. d. Jeugd. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Praatje. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Gram. 22.00 Nws. en weerber. 22.15 Kamermuz. 22.5523.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gram.. 12.15 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.45 Omr.ork. 15.30 Gram. 16.07 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork.conc. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). s a «Jits' aSa SS ZONDAG Volkshuls: Poppentheater „Harlekijn" speelt „Het geheim van de flesgeest". 3 uur nam. Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Hooigracht 84: Humanistisch Verbond. Spr. G. Lutke Meyer over: „Vrijdenker of humanist".10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit ls Japan" Werkd 104 uur: zondags 14 uur (tot 28 fe bruari). BIOSCOPEN Casino „De Jonge leeuwen". 14 Jaar. Werkdagen 2.30 en 8 uur; zondag 2, 5 8 uur. Lldo „Koningin Zenobia. de ontem bare". 14 jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Luxor „In de greep der spionage". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Studio Marie Octobre". 14 Jaar. Werk dagen 2.30 ,7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „De man die verdwynen moest (North by northwest). 14 jaar. Werk dagen 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zondag 2.-, 4.30, 6.45 en 9.16 uur Rex „Schiet of sterf!" 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Bjj geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. half be*v. zwaar bew. licht bew. Amsterdam licht bew. Den Helder zwaar bew. Ypenburg zwaar bew. Vlisslngen zwaar bew Eelde zwaar bew. De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg geh. bew. Helsinki mist Stockholm sneeuw Kopenhagen regenbul Aberdeen onbewolkt Londen regen Brussel half bew. Luxemburg regen Parijs regen Bordeaux zwaar bew. Grenoble geh. bew. ono 5 7 -0 0 O 4 5 -0 0 ono 3 7 -0 0 ono 4 6 2 0 O 2 7 -2 0 O 6 7 -1 1 ozo 4 7 -1 0.2 O 4 8 0 0 ZZO 9 8 1 2 wzw 3 0 -2 10 zw 2 3 -1 2 wzw 10 3 1 1 no 5 3 -1 1 ono 3 8 3 0.1 ono 3 9 0 1 ono 3 7 0 0.1 zo 4 11 0 2 zzo 5 12 6 8 zzw 8 14 7 0.1 Nice Berlijn Frankfort Mtlnchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AJaccio Madrid Mallorca Lissabon regen licht bew. zzo geh. bew. o geh. bew. geh. bew. regen regen mist geh. bew. mist nnw 5 14 7 10 -1 2 2 10 -2 0 nnw 2 8-20 w.stll 11-1 0 W 2 12 -1 2 W.stll 10 0 16 zo 12 10 -1 0 w 6 11 -2 0 w.stll 8 2 0.2 onbewolkt nw 2 20 zwaar bew zzo 10 16 regen nnw 3 15 regen zw 4 11 zwaar bew. w 4 16 regenbui wzw 10 15 8 0 Hoeveel sneeuw ligt er? 80 Beierse Alpen cm. sneeuw ln skigebied Relt i. Wlnkl e. odv. Berchtesgade Oberstdorf Garmisoh P. Mlttenwald 8 Zwitserland Adelboden m. d. 1 m. Arosa m. d. 1 m Davos m. d lm. Engelberg m. d.lm. Gstaad 100 Grlndelwald 90 Mürren m. d. 1 m. St.-Morltz m. d. 1 m. Zermatt m. d. 1 m. Oostenrijk Berwang KltzbÜhel Seefeld Igls Lech Saai bach Mallnltz Frankrijk Chamonlx Megève Val d'Isêre Val loir e Alpe d'Huez 110 130 55 175

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2