JUBILEUM-UITVOERING VAN BRUNHILDE LUST VOOR OOG Sportwereld huldigde mevr. Dieben-Konings Knappe demonstratie van modem gymnastiek Avond van sportief genoegen Helga Haase wierp roet in de Russische scliaatsmaaltijd MAANDAG 82 FEBRUARI I960 Nederlandse turnwereld in Stadsgehoorzaal (Van onze turnmedewerker) Er rustte ditmaal wel enige druk op de ranke schouders van Brunhildes volgelingen! Het unieke jubileum van mevrouw Dieben—Konings was er de oorzaak van, dat de Nederlandse turnwereld met extra grote belangstelling naar de Verrich tingen van deze alom bekende en populaire damesgymnastiekvereniging uitzag. Het komt be slist niet dagelijks voor, dat een groot aantal K.N.G.V.-officials een uitvoering, zelfs al is er dan ook sprake van een jubileumuitvoering, van het begin tot het einde bijwoont. Bovendien waren de „oud-gedienden" van heinde en ver in extra groten getale naar de vertrouwde sfeer van de Stadsgehoorzaal gekomen om de prestaties van de huidige generatie, die hun opengevallen plaatsen in de rijen van hun geliefd en glorierijk Brunhilde thans innemen, gade te slaan. Zou de tegenwoordige Brunhilde jeugd er in slagen de vele moeders en zelfs grootmoeders, die jaren her zelf nerveus en met 'n opgewonden blos op de wangen in de gangen van de Stadsgehoor zaal op „hun" nummer wachtten, tot goedkeuren de blikken weten te bewegen? Het warme mede leven en het telkens opklaterende applaus in aanmerking nemende, kan deze vraag met stellig heid worden bevestigd. Ovatie De bezieling en de zwier, waarmede het overgrote deel van dit feestprogramma werd uitgevoerd was een lust voor het oog en heeft het dankbare publiek een avond van waar sportief genoegen geschonken. achterwege kan worden gelaten, legde leider Den Hertog met dit nummer veel eer in. De huisvrouwen, die vorig jaar voor een prima vrije oefening hadden ge zorgd, vielen ook nu weer op door de zeer gedisciplineerde en correct uitge voerde serie. Evenaarden zij zich niet geheel op hetzelfde peil van de vorige maal. er staat evenwel een groot winstpunt tegenover, n.l. een vrij aan zienlijke uitbreiding van deze groep. Finale De finale was natuurlijk weer in han den van de ritmische groep A, geleid door mevr. Metz, die het haar leerlin gen, doch ook ziehzelve niet gemak kelijk heeft gemaakt. Ingeleid door be- Na een leuke, in de opmars ver werkte vlaggenoefening, die direct al voor kleur en fleur zorgde, was het de heer F. Jutte, voorzitter van de Jubi leumcommissie, die nogmaals hulde bracht aan de jubilerende en schei dende presidente, mevr. DiebenKo nings en zijn verzoek haar met een ovatie te belonen, bleek niet tot dove mansoren gericht. Voor de laatste maal betrad de nog immer vitale voorvecht ster van de vrouwensport het podium en wees nog eens met dankbaarheid op de 's middags gehouden receptie en toonde zich wel bijzonder verheugd over de aanwezigheid op deze uit voering van burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot en diens echtge note. De eigenlijke inzet van het program ma werd gevormd door klassikaal werk op niet minder dan zes evenwichts- rekken, hetgeen een bijzonder levendig aspect bood en toonde bovendien ten opzichte van hetzelfde nummer op de vorige uitvoering aanmerkelijke voor uitgang. Een tweetal turnsters, Jeanne Cats, tevens leidster en Fransje van Deursen, lieten als besluit aan dit toe stel individueel werk zien, dat van belden van zeer goed gehalte was. De kleuters, tot leuke kabouterman netjes omgetoverd, zorgden, o.l.v. mej. Cats, in een aardig zangspelletje onder een enorme paddestoel voor de vrolijke noot. De dames b, aangevoerd door mevr. Edith Metz, brachten met een hoepel oefening weer een fraai staaltje van moderne ritmische gymnastiek en oogstten dan ook veel bijval. Dit was eveneens het geval met het tafelsprin- gen, dat met vaart en durf door een elftal dames op goede wijze werd ge demonstreerd. Feest der herkenning Bijzonder juist ivas het van leidster Tol Steffelaar gezien om in het leader van dit jubileum de aardigste fragmen ten uit de series van de Bondsfeesten van 1930 af nog eens voor het voet licht te brengen. Niet alleen dat men uit deze oefeningen op duidelijke wijze de ontwikkeling van de vrouwengym- nastiek kon waarnemen, maar vooral deden deze oefeningen bij de oudere garde de harten sneller kloppen, want de voorbereiding bleek zo'n 25 tot SO jaar geleden wel zo deugdelijk en in tensief te zijn geweest, dat een aan tal oud-leden de bewegingen op de stoelen trachtte mee te maken Het is moeilijk te zeggen, wat interessanter was, de executanten in de zaal of de gelaatsuitdrukkingen van Brunhilde's oude glorie op het balkon, die steeds opnieuw in geestdrift geraakte bij de herkenning van gedeelten uit de Bonds- oefeningen uit de vorige decennia Bijzonder leuk was het ook, dat me vrouw Jeanne van der Most, de ont werpster van de Bondsoefening 1952, die vooral op de Gymnaestrade 1953 in het Feijenoordstadion zo'n uitbun dig succes is gebleken, als ere-gaste nog eens geconfronteerd werd met een stuk uit de fraaie knotsoefening. Uit een oogpunt van een feestelijke herdenking, behoort dit nummer, on danks de zeker niet geheel vlekkeloze vertolking ervan, tot de hoogtepunten van deze avond. Na de koffie Het gebruikelijke ringenzwaalen opende het tweede gedeelte van deze turndemonstratie en ook thans werd hier weer goed werk geleverd. Misluk kingen kwamen praktisch niet voor, de hulpverlening was minimaal en er zat een snelle climax in dit keurgroepje waarbij Fransje van Deursen, die, zo als bekend, deel uitmaakt van het K.N.G.V.-jeugdkeurkorps, met haar bij zonder mooie oefening een kroon zette op dit uitstekende nummer. Een enorme hoeveelheid oefenstof met alle soorten gereedschappen gaf een uitstekend inzicht, wat er op dit gebied in de moderne meisjesgymnas- tiek bestaat en was vooral door de korte en snelle afwisseling der onder delen zeer attractief. Een ploeg van 12 dames liet zien dat de ongelijke brug zich uitstekend voor ensemblewerk leent en biedt ook in de toekomst voor beoefening op grotere schaal ruime perspectieven. Hoewel de muzikale begeleiding zonder bezwaar Fransje van Deursen zweeft door de Stadsgehoorzaal tijdens de jubileumuitvoering van Brunhilde. (Foto L.D./Holvast) wegingen met de tambouryn van een tweetal solisten" ging de suggestieve opening op harmonische wyze over in een met gecompliceerde onderdelen doorspekte, riskante baloefening. Een goedkeurend knikje aan het einde van deze oefening van mevr. Jeanne van der Most aan het adres van de zich aan het hoofd van haar troep bevin dende leidster, moet voor mevr. Metz wel als de grootste beloning worden gezien. Wat zou aan een dergelijke goedkeuring nog moeten worden toe gevoegd? In de loop van de avond werden de leiders en de pianist, de heer Chris- tiaanse, gehuldigd, waarbij zij o.a. een geschenk ontvingen van de mede-op richtster, mevr. G. J. KruyfhooftKo nings, die in het verre Californië ten volle blijkt te beseffen, wat goede lei ding voor 'n sportvereniging waard is. Oostberlijnse zegevierde op 500 meter „Pepi's vreugde verkeerde in droefenis Met de armen wijd uitgespreid, een gelukkige lach op het gezicht, werd Helga Haase, de 25-jarige Oostberlijnse boekhoudster, door haar landgenoten omhoog gejonast, terwijl fotografen, cameramensen en radio-verslaggevers zich ver drongen om dit groepje van uit bundige mensen. En daar was dan ook wel reden toe. Helga Haase, die niet had deelgenomen aan de wereldkampioenschappen lange baan voor dames in Göteborg, maar zich liever had willen voor bereiden in het hoger gelegen Davos, zorgde voor de eerste ver rassing van de achtste Olympische Winterspelen. Mevrouw Dieben-Konings te midden der kampioenen. Links Fanny Blankers-Koen. rechts Rie Jutte-Briejer Verrassing Lange rijen op Brunhilde s receptie (Van onze sportredacteur) Brunhilde vijftig jaar en mevrouw M. Dieben-Konings een halve eeuw presidente. Een unieke gebeurtenis in de Nederlandse sport- gemeenschap! Vele honderden handen heeft de energieke, slagvaardige Brunhilde-presidente zaterdagmiddag tijdens de receptie in „De Turk" moeten drukken. Van Fanny Blankers—Koen, van Jo Moerman, van Frits de Ruyter. Ja, zij waren naar Leiden gekomen. Alle topfunctiona rissen uit de atletiek- en turnwereld, de vele vrienden- om „Ma" DiebenKonings te vertellen van hun respect en hun erkentelijkheid voor het prachtige werk van deze nationale sportpionierster. Voor het eerst stonden er langebaan- wedstrijden voor dames op het Olym pische programma en zelfs insiders wa ren het er over eens, dat de vier gou den medailles op resp. de 500, 1000, 1500 en 3000 meter voor de Russische dames zouden zijn. Maar men had in het Rus sische kamp geen rekening gehouden met Helga Haase, die reeds op de eer ste dag van de schaatswedstrijden, op de 500 meter de gouden medaille voor haar land veroverde. Helga Haase reed de 500 meter in 45 9 sec, een nieuw Duits record, tevens een Olympisch record en slechts drie- tiende seconde boven het wereldrecord van de Russische Tamara Rylova. Het was de beste prestatie van de dag. Dertig minuten lang heeft Helga Haase in angst gezeten, iedere keer keek zij met. een vertrokken gezicht naar de op dat moment rijdende tegenstanders. De spanning steeg ten top toen de Rus sische Tamara Rylova, wereldkampioene Mevrouw Dieben-Konings heeft deze spontane hulde in alle bescheidenheid in ontvangst genomen en er haar mede bestuursleden en vooral de trouwe leid ster Tol Steffelaar in laten delen Die bovenzaal van De Turk kon alle receptiegangers nauwelijks bergen. Lange ryen vormden zich om mevrouw Die ben-Konings en het Brunhilde-bestuur te bereiken en ceremoniemeester Frans Jutte moest er werkelijk „inhakken" om wat ruimte te krijgen voor de sprekers. Als eerste voerde wethouder Van Schaik namens het gemeentebestuur van Leiden het woord. „Het is uw glorie dat uw vereniging zo sterk is. U bent in 1910 de gangmaakster geweest en voor al het werk, dat u voor het sportleven in Lei den hebt verricht, breng ik u namens het gemeentebestuur hartelijk dank", aldus de heer Van Schaik, die zich uit de mond liet vallen, dat hij er zich niet op beroemen kon zelf aan turnen te hebben gedaan. Hetgeen mevrouw Die ben-Konings slagvaardig deed replice ren: „Dat verwondert mij van u, het zal u later nog berouwen". Burgemeester-beschermheer Van Kinschot feliciteert Brunhilde-pre sidente mevr. M. Dieben-Konings. (Foto LD./Holvast) In dichtvorm Mevrouw Rie Jutte-Briejer, vele ma len Nederlands kampioene, bracht na mens de leden van verdienste haar ge lukwens in dichtvorm over en overhan digde Brunhildes presidente als hulde blijk een tas. Mej. G. de Groot kwam namens de huidige Brunhilde-leden ge tuigen van het groot respect voor deze vrouw die als jong meisje de vereniging oprichtte en haar als grootmoeder nog zo energiek presideert. Omdat mevr. Die ben-Konings tijdens haar sportieve bezig heden nimmer op de tijd let, schonk de vereniging haar een gouden horloge. Burgemeester Van Kinschot, de be schermheer Van Kinschot, de --tlB- ln schermheer van Brunhilde zeide: „Ik ben ook over de 60 en we zijn dus col lega's. We moeten ons even inspannen om de tegenwoordige jeugd te begrijpen Dat is u prachtig gelukt. U laat een bloeiende, groeiende vereniging achter." De heer Van Kinschot schonk mevr. Dieben-Konings een zilveren brief opener. Stroom van geschenken Een stroom van geschenken lfet Frans Jutte namens de jubileum-commissie losbarsten. Vrienden, donateurs, oud leden van Brunhilde en de Turnkring Leiden hadden een flink bedrag bijeen gebracht. Alle bestuursleden ontvingen een kristallen vaasje met een orchidee, voor de vereniging was er een band recorder en voor leidster Tol Steffelaar een cadeaubon. Tot mevrouw Dieben- Konings zeide de heer Jutte, nadat hij haar eerst twaalf zilveren taartlepeltjes had overhandigd: „We hebben altijd van uw vriendschap mogen profiteren. Vijf tig jaar stond u op de bres voor uw ver eniging. U gunde u nooit rust en daarom meenden wij, dat u en uw echtgenoot eens vakantie moeten nemen. De heer Jutte bood voor dit doel een bedrag on der couvert aan, hetwelk vergezeld ging van een door de jubileumcommissie sa mengesteld gedenkboek. „Een ontroerde mevrouw Dieben-Konings zeide: „Ik ben getroffen en dat gebeurt me niet dik wijls U was niet altijd gemakkelijk" De heer J. D de Jong, voorzitter van de technische commissie van het Kon. Nederlands Gymnastiek Verbond kwam getuigen van de grote waardering, welke het KNGV-bestuur koestert voor het werk van Brunhilde. De zilveren bonds- medaille, die hij overhandigde noemde hij meer dan verdiend. Tot mevrouw Dieben-Konings zei de heer De Jong: „Wat u voor de Neder landse sportgemeenschap hebt gedaan is niet in enkele woorden samen te vatten. We weten het allemaal, u was niet al tijd gemakkelijk, maar wie werkelijk leiding geeft kan dat ook niet zijn. U bent al erelid van de KNGV, hoger kun nen wij niet gaan. maar met deze presse- papier, welke het KNGV speciaal voor deze gelegenheid liet ontwerpen, geeft de Nederlandse turngemeenschap blijk van haar erkentelijkheid voor hetgeen u voor onze zaak hebt gedaan". Namens de Vereniging van Vrienden van de KNAU, waarvan mevrouw Die ben-Konings bestuurslid is. sprak de heer Hardeman, namens het Gemeentelijk Bureau Medische Sportkeuring dr. S. A. de Graaf (geen Brunhilde-lid kwam on gekeurd op wedstrijden uit», namens de Leidse Turnkring de heer A Metz (pla quette). namens het Veteranenkorps van het KNGV de heer F. G. v. d. Berg (leg penning», namens de Afdeling Leiden van de KNVB de heer Veldhuizen (fruit mand), namens de Chr. Gymnastiekver eniging DOS de heer De Geus. Een per soonlijk woord sprak de heer Wim Boer (Den Haag), die samen met mevrouw Dieben-Konings 10 jaar geleden tot erelid van het KNGV werd benoemd en bijzonder prettig met haar heeft samen gewerkt. Mevrouw Edith Metz bracht een bloemenhulde namens de t.c. van Brunhilde en dankte voor het laaiend enthousiasme dat mevrouw Dieben- Konings de vereniging altijd heeft we ten bij te brengen. Tenslotte werd nog een bandje afgedraaid met een geluk wens van mevrouw G. Kuyfhooft-Ko- nings uit Californië. mede-oprichtster en eerste leidster van Brunhilde. 1959, aan de start kwam. Twintig Duit se chronometers tikten de seconden weg. Toen kwam „46,2" op het elektri- I sche bord. Doch de bronzen medaille was niet voor Tamara Rylova weggelegd. Het Amerikaanse meisje, de 21-jarige stu dente Jeanne Ashworth, reed een voor treffelijke race in 46.1 sec. Helga Haase was Olympisch kampioene in 45.9 sec., Natalaia Dontschenko (Rusl.) tweede in 46.- sec. (zij was als eerste gestart) en Jeanne Ashworth (V.S.) derde in 46.1 sec. Revanche Lydia Skoblikova, de eerste Olympi sche schaatskampioene op de 1500 me ter, nam zondag wraak voor de Rus sische nederlaag op de 500 meter. Ze heeft dat op overtuigende wijze gedaan en de 20-jarige Russische stu dente zorgde meteen voor de verbete ring van het wereldrecord. Overigens heeft Sven Laftman. de president van de I.S.U.. nog enigszins een domper op de Russische vreugde gezet. Hij verklaar de dat eerst nog moet worden nagegaan of de tijdmeting wel geheel juist is ge weest en dat daarna pas kan worden vastgesteld of de prestatie van Skobli kova voor erkenning als wereldrecord in aanmerking kan komen. De Russin reed in de negende rit te gen de Poolse Helena Pilejczyk. Het was toen al betrekkelijk warm en desondanks bleek de ijspiste in voortreffelijke con ditie. Het vooruitzicht voor de heren wedstrijden, die woensdag beginnen met de 500 meter, zijn dus ten aanzien van de kwaliteit van het ijs stellig niet on gunstig. Lydia Skoblikova mag dan wraak ge nomen hebben voor de Russische neder laag op de 500 meter, het is stellig geen overweldigende triomf voor de verte genwoordigsters van Rusland geworden, Immers, het zilver en brons gingen naar Polen. De Russin Klara Guseva moest met een vierde plaats genoegen nemen en dat Valentina Stenin, de wereldkampioene van 1960, vijfde werd was zelfs een teleurstelling. Als een arend De vreugde verkeerde in droefenis toen de jonge Oostenrijker Jozef „Pe- pi" Stiegler aan het einde van de reu zenslalom hoorde, dat niet hij, maar de Zwitser Roger Staub de gouden medail le had gewonnen. Aanvankelijk dachten de ruim 25.000 toeschouwers, die zon dag in Squaw Valley de wedstrijden bij woonden, dat Stiegler de snelste tijd had gemaakt. Want had niet de speaker aangekondigd dat de jonge Oostenrijker het snelst over de 1800 meter lange kt- 22 piste, hoogteverschil 553 meter, naar beneden was gesuisd. Daarna werd ech ter de officiële uitslag bekend gemaakt en werd niet Stiegler maar de 23-jari- ge blonde Zwitser het middelpunt van zijn feliciterende landgenoten. In een race. waarin hij alles waagde, stortte Roger Staub, als zesde van de totaal 60 deelnemers gestart ,zich in een adembenemende tempo naar omlaag. Vlekkeloos nam hij het 1300 meter lange parkoers met 56 poortjes in een lange rush. En bij de snelle wendingen zag men soms zijn helrode trui niet meer door de hoog opstuivende sneeuw. Als een arend scheerde hij, met zijn armen pompend, om zich nog een gro tere snelheid te geven, over het laatste rechte stuk en wierp zich als het ware door de finish. Eerst keek niemand naar de Zwitser. De luidspreker had immers een slechtere tijd afgeroepen dan die van de Oostenrijker Pepi Stiegler? Toen kwam de correctie en was het Roger Staub, die handen tekort kwam om de felicitaties in ontvangst te nemen. Sensationeel Sensationeel ook was de overwinning van het 19-jarige Duitse meisje uit Oberstaufen, Heidi Biebel, in de afda ling voor dames. De Duitse kampioene, die drie dagen geleden haar verjaardag vierde en hiermee zich zelf een „gou den" verjaarscadeautje gaf, liet in een moedige, snelle afdaling op de super snelle kt-22 piste een tijd van 1 min. 37,6 sec. noteren. Als achtste gestart was zij hiermede een seconde sneller dan de favoriete, de Amerikaanse Penelope Pi- tau, die tot 1 min. 38.6 sec. kwam. Een eveneens zeer goede prestatie leverde het 16-jarige Oostenrijkse meisje Traudl Hecher in 1 min. 38.9 sec. waarmede zij het brons veroverde .Een verrichting die nog meer relief krijgt wanneer men weet dat de jonge Oostenrijkse een dag te voren een knieblessure opliep. Russische hegemonie De 10 km ski-cross country voor da mes is een volkomen Russische aange legenheid geworden. De 29-jarige cou peuse uit Leningrad, Maria Gusakova, was onbetwist de sterkste van de 24 deelneemsters. Rusland kwam zeer goed voor de dag Niet minder dan 4 skiloopsters legden op de eerste 4 plaatsen van het eind klassement beslag. Geen enkele andere deelneemster had een bedreiging ge vormd. De 28-jarige timmerman Klas Lestan- der uit het Noordzweedse plaatsje Arje- plog heeft bij de gecombineerde ski- en schietwedstrijd, de Biathlon, een num mer, dat voor de eerste en tevens laat ste maal aan het programma van de Olympische Winterspelen is toegevoegd, voor een verrassing gezorgd. Degenen, die bekend zijn met deze taak van sport, verwachtten een Russische over winning .aangezien ook tijdens de we reldkampioenschappen de titel altijd in Russisch bezit kwam. Niemand had dus op een Zweedse zege gerekend. De blonde Klas Lestan- der heeft 20 minuten bij de finish moe ten wachten voordat hij zeker was van de overwinning. Hij wist weliswaar, dat hij bij de vier plaatsen, waar hij met zijn wapen vijf schoten op elk doel moest lossen, geen enkele fout had ge maakt, maar in welke tijd hij het 20 kilometer lange zware parcours had af gelegd, was hem nog niet bekend, even min of er nog andere deelnemers wa ren, die feilloos 20 maal de schietschijf in de roos hadden getroffen. Een gejuich steeg op toen de speaker bekend maakte, dat Klas Lestander de beste prestatie had geleverd. Geen van zijn concurrenten had bij het schieten zo'n vaste hand gehad. Zelfs de Fin Antti Tyrvainen en de Rus Privalov, die resp. op de tweede en derde plaats waren geëindigd, niet. Tyrvainen boekte twee missers en Privalov drie. Olympische gedachte Dat ijshockey een harde sport is, is algemeen bekend. Het is dus echt niet vreemd dat zelfs in een Olympisch ijs hockey toernooi de gemoederen wel eens verhit raken. Bij de zaterdagavond ge speelde wedstrijd Tsjecho-SIowakye Australië was de Olympische gedachte echter bepaald zoek. In het Australische team speelde Sde- nak Tikal mee, een uit Tsjecho-Slowa- kije gevluchte ijshockeyspeler. Zijn broer - Frantisek Tikal - maakte deel uit van de Tsjechische ploeg. De Tsjechen sche nen in deze strijd-van-kat-en-muis - Tsjecho Slowakije zegevierde met 181 - maar één doel te hebben - het uitscha kelen van Sdenak Tikal en Vesely, een tweede Tsjechische vluchteling in de Australische ploeg. In dit Olympisch on waardige duel kwam het tot een enorm gevecht tussen de Tsjechen - slechts Frantisek hield zich afzijdig - en de bei de vluchtelingen. De gevolgen bleven niet uit, Sdenak moest naar een zieken huis worden vervoerd. Aanvankelijk meende men dat hij een sleutelbeen ge broken had. later bleek het slechts ge kneusd te zijn. De Zweedse ijshockeybond heeft in middels bij de Internationale IJshockey- federatie geprotesteerd tegen „ruw spel" van de Canadezen tijdens de wedstrijd CanadaZweden. Het werd afgewezen. De ijshockey-uitslagen luiden: Ver. StatenAustralië 121, Duits land—Finland 41. Ver. StatenTsj. Slowakije 75; Rus landDuitsland 80 (ook dit was een harde wedstrijd), CanadaZweden 52; Tsj. SlowakijeAustralië 181; Canada- Japan 191; RuslandFinland 84; ZwedenJapan 190. Canada, Rusland, Zweden, Duitsland, Ver. Staten en Tsj .-Slowakije hebben zich geplaatst voor de eindronde. Olympische uitslagen 500 meter hardrijden dames: 1. Helga Haase (Oost-Duitsland) 45.9 sec., 2. Na talie Donchenko (Rusl.) 46 sec., 3. Jean ne Ashworth (VB.) 46.1 sec., 4. Tamara Rylova (Rusl.) 46.2 sec., 5. Takamizawa (Japan) 46.6 sec. 1500 meter dames: 1. Lydia Skoblikova (Rusl.) 2 min. 25.2 sec. (nieuw wereld record); 2. Elwira Seroczynska (Polen) 2 min. 25.7 sec.; 3. Helena Pilejczyk (Po len) 2 min. 27.1 sec. Reuzenslalom heren: 1. Roger Staub (Zwitserland) 1 min. 48.3 sec.; 2. Josef Stiegler (Oostenrijk) 1 min. 48.7 sec.; 3. Ernst Hinterseer (Oostenrijk) 1 min. 49.1 sec. 10 km. cross country dames: 1. en Ol. kamp. Marijka Gusokova (Rusland) 39 min. 46.6 sec., 2. Liuhov Kozirava-Bara- nova (Rusl.) 40.04.2; 3. Radio Eroshina (Rusland) 40.06.-; 4. Alevtina Kolchina (Rusland) 40.12.6. Afdaling dames: 1. Heidi Biebl (Did.) 1 min. 37.6 sec.; 2 Penelope Pitou (VS) 1.38.6; 3. Traudl Hecher (Oostenrijk) 1.38.9; 4. Pia Riva (Italië) 1.39.9. Biathlon: 1. en Ol. kamp. Klas Les tander (Zweden) 1 uur 33 min. 21.6 sec. <0 straf minuten voor schietfouten)2. Antti Turvainen (Finland) 1.33.57,7 (4 strafminuten)3. Privalov (Rusland) 1.34.54.2 (6 strafminuten). De Biathlon is een gecombineerde ski- en schietwedstrijd, waarbij de deelne mers op 4 plaatsen 5 schoten moesten lossen. Voor elke misser werden 2 straf minuten bij de totaaltijd opgeteld. Noordse combinatie: De Duitse kam pioen Georg Thoma heeft het onderdeel springen van de Noordse combinatie ge wonnen. Thoma kwam op de Popoose Peakschans tot sprongen van 69 en 67,5 meter en bleef daardoor beneden het schansrecord. De uitslag van dit eerste onderdeel was: (van de drie gemaakte sprongen telden de beste twee»: 1, Georg Thoma (Duitsland) 69 en 67.5 meter 221.5 pnt, 2. Dimitri Koschkin (Rusland) 64 en 67 meter 219.5 pnt., 3. Yosuke Eto (Japan) 218.5 pnt.. 4. Tormod Knutsen (Noorwe gen) 217 pnt.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 10