interjongerendag Hillegom werd gekenmerkt door ernst en luim amenwerking is noodzaak, voor liet individu is geen plaats" AKKERTJES Landbouwmechanisatie is grote steun voor boer in de toekomst oclniaatregelen in ïgeland i.v.m. tie eigende staking Amendement-P. v.d.A. over de hinderwet ^ü:Hiini!iillI!!l!fi!!i!!OP EN TOP DROP Aanvaring tussenKarei Doorman' en de Frans Elza"1 even Kardinaal Stepinac (61 jaar) overleden Dikke vrienden' Kroesjtsjef in India richt 1 maart 1860 Donderdag 11 februari 1960 Vierde blad no. 29972 ill! WITTE TANDEN DROP (Van een onzer redacteuren) tieren zijn vele Land- en Tuinbouw jongeren uit Noord- en Zuid- md naar het Hillegomse Treslonggetrokken om de winter- vendag te vieren. Er werd hen daar een gevarieerd programma ien van ernst en luim. Voor de ernst zorgde de voorzitter, de heer Wolde. die sprak over het onderwerp „De ruimtewaarin wij „Wij moeten samen een toekomst opbouwen. De eenling heeft leans meer in deze maatschappij. Concentratie is aan de orde van ig. Wij moeten eendrachtig samenwerken en niet alleen aan ons ienken. Er is nog veel te doen in deze wereld, gezien het vluchte- iprobleem en de onderontwikkelde gebieden". Swarth. Zijn voordracht was echter goed ,zijn optreden zelfverzekerd. Op de foto ziet ge enige leden van „De Meerlanders", uit Haarlemmer meer, die een potpourri van Neder landse volksliederen ten beste gaven, welk programma-onderdeel uitstekend in de sfeer van deze bijeenkomst paste. Na de prijsuitreiking stond het to neelstuk ..Robbedoes" op het pro gramma, dat eveneens door de afde ling Haarlemmermeer zou worden op gevoerd. De vier fraaie wisselbekers waren respectievelijk voor ploegen, melken (2 maal) en vee-beoordelen, voor J. List, A. van Dorsser, Luyendijk en C. de Groot. Bij de afdeling foto's, waarvan in de hal van Treslong een fraaie expositie was ingericht, gingen eerste prijzen naar A. Vrij, A. Schot. D. Ooms, te Nieuw-Vennep en I. Klapwijk. Bij de afdeling Handwerken waren de eerste prijzen voor N. Slooter. A. Ciggaar, te Sassenheim, G. Dubbeld en A. de Jong. Voor het maken van eigen kleding wa ren eerste prijzen weggelegd voor L- de Jong, A. Monster te Haarlemmer meer en K. Ballegooi. mogen niet uit het oog verlie- ons werken slechts een pogen ie stem is nog maar zwak. De die wij hebben, die wij onge- hebben, moeten wij op de juiste gebruiken. Er is heel veel te ik hoef alleen maar de verdere van de EEG aan te stippen, ook op onze jonge schouders are verantwoording, die wij kun- moeten dragen. Daarbij moeten denken, dat wij meer plichten dan rechten. Laten wij dat niet oog verliezen. Wij moeten onze ilijke initiatieven tot een krach- ieel bundelen. Want steeds blijkt behoefte aan nieuwe inzichten", oorvoelde toespraak van de voor- werd onderstreept door een siast applaus van de vele jonge- e zich in Treslong hadden ver- Waardering werd een ontspanningspro- ïa geboden, dat geheel door de zelf werd verzorgd. Hoewel igramma niet altijd de toets van tiek kon doorstaan, moet men lardering hebben voor het initia- at de verschillende afdelingen genomen. et zingen van het Bondslied trad ieringermeerband" op met enige ire wijsjes. De zenuwen speelden toptreden een iets te grote rol. «mmer had er wel het meeste Goed gehalte heel wat beter gehalte ivas het en van de beide declamatoren. Aly Bamhoorn, uit Sassenheim, veel succes met het geestige opvan Annie M. G. ft. Haar optreden ivas onbevan- charmant. Ad v. d. Meer, uit declameerde, weliswaar met teveel pathos, het wat sentimen- lied van de zee", van Hélène Na loting viel mejuffrouw Monster, uit Haarlemmermeer, de eer te beurt een reis te maken naar de Volkshoge school in Meridon in Frankrijk. Dansfestijn Dat gezelligheid geen tijd kent bleek ook gisteravond op het dansfestijn van de landbouwjongeren. Op het pro gramma stonden o.m. de namen ver meld van Theo Patermotte, die met zijn orkestleden naar Treslong was ge komen, ,,De Spelbrekers", wier reper toire een aantal populaire melodietjes bevat, en ,,De Haagse Finalisten" met demonstraties van moderne en oude dansen. Nadat de heer Ten Wolde een kort inleidend woord had gesproken, kregen de jongeren ruimschoots de ge legenheid zich op de gladde vloer te vermaken. Dat zij er dankbaar gebruik van maakten behoeft nauwelijks gezegd te worden. Tot omstreeks het midder nachtelijk uur toe heerste er zowel in de grote zaal als in het restaurant een opgewekte stemming. De dansdemon- straties werden een groot succes. Niet minder dan vier paren zweefden over de dansvloer; zij voerden daarbij de meest ingewikkelde figuren uit. Het achttal kreeg na afloop van het feest aardige attenties aangeboden. De plat telandsjongeren kunnen op een bijzon der geslaagde dag terugzien. Advertentie met Akkerties zijn „nare dagen" geen nare dagen meer flitsen uw klachten weg •korting en arbeidsverUchting teevine) t-» iii: Schipper Viaene heeft vanochtend o.m. verklaard dat het gewoonte is dat vissers aan het vissen zijn in de zgn. ,pas", een geveegde vaarroute in een uit de tweede wereldoorlog daterend mij nenveld. Deze geveegde route geeft de scheepvaart gelegenheid van en naar Hamburg te varen. Op de vraag van de voorzitter of dit vissen in de vaarrou te dan geen gevaren oplevert met het oog op de vrij drukke scheepvaart, ant woordde de getuige dat hier z.i. geen ge varen aan verbonden zijn. Uit de verklaringen van schipper Viaene bleek verder o.m., dat de „Frans Elza" vermoedelijk overvaren is op het tydstip en op de plaats waar dit schip van koers had moeten veranderen ter wijl het aan het vissen was. Schipper Viaene meent dat de „Frans Elza" daar ongeveer heeft moeten draaien omdat iets verderop veel wrakken worden aan getroffen. Hij verklaarde voorts dat by donker steeds gevist wordt met brandend hek- licht. De voorzitter merkte op dat de re der van de „Frans Elza" de heer Legein, heeft verklaard dat by het vissen het heklicht niet brandt Schipper Viaene zeide hiervan nog nooit te hebben ge hoord en hy voegde er onder gelach aan toe: „Zelfs de Hollandse vissers doen het heklicht niet uit". In tegenstelling tot hetgeen de 17-ja- rige roerganger van de O 281 „Jenny" Remi Deswelgh. voor de raad had ver klaard, deelde de heer Viaene mede dat de knaap niets heeft medegedeeld over het verdwijnen van de „Frans Elza". De jongen, die in de nacht van 24 op 25 september jl. alleen de wacht had aan boord van de O 281 en de opdracht had achter de lichten van de „Frans Elza" aan te varen, had deze lichten op een ogenblik naar hij meende zien verdwij nen achter de boeg van een groot oor logsschip, dat later de ..Karei Doorman" bleek te zijn. Schipper Viaene verklaarde verder dat de jongen ook nog niets ge zegd had toen de bemanning van de „Jenny" om twee uur, zoals afgesproken v/as, door hem werd gepord. Omdat de kor (rechthoekig raam met zakvormig net voor de vangst van oesters en mos selen) moest worden gehaald. Eerst la- onze Londense correspondent) fond is nog maar vier dagen ver- d van de dreigende algemene (gstaking. Er is nog steeds hoop it kan worden afgewend, maar in ?slcringen was men gisteravond lömistisch. De minister van Ar- dward Heath, heeft gisteren een •prek gehad: met de leiders van i vakbonden in het spoorwegbe- üe verder een bespreking hebben met de chef-bemiddelaar van artement van Arbeid. Gist er- lad de minister een ontmoeting i Brian Robertson, voorzitter van fee transportcommissie, welke de «aliseerde spoorwegen leidt. Hij dierover een verklaring af in het Wie en doodstille Lagerhuis. De gewaagde van de zeer moeilijke t Morgen hoopt hij in staat te ter ,te zeggen. Verwacht wordt fen de drie bonden het eens kun- »rden over een gezamenlijke be- ig van de transportcommissie de t bereid zal zijn, haar zege te tón een tussentijdse loonsverho- ftaar de regering voelt er niets ft alleen de Nationale Unie van tgarbeiders tevreden te stellen iets te doen voor de andere bon- foe meer verantwoordelijkheid to- laatsvervangende minister-presl- utler riep twaalf ministers naar ftstreet ter voorbereiding van tólregelen om de hoogst noodza openbare diensten gedurende de t op gang te houden. (Speciale berichtgeving) Er is een sterke tendens naar werk tijdverkorting en arbeidsverlichting ook in de veehouderij. Dit zei vandaag de heer G. Postma ter gelegenheid van de studiedag voor landbouwmechanisatie - onder auspiciën van het Landbouw schap - in „Tivoli" te Utrecht. Als twee de in een lange reeks van inleiders sprak de heer Postma over de arbeidsorgani satie van het weidebedrijf. „De winstkansen van de bedrijven ne men toe", zo verklaarde hij, „naarmate het aantal stuks melkvee, dat een man kan verzorgen, groter wordt. Toekom stige loon- en andere kostenstijgingen zullen het dan ook aantrekkelijk maken 20-30 koeien per arbeidskracht te hou den". (Van onze parlementaire redacteur) Minister Van Rooy heeft gisteren in de Tweede Kamer een wyziging van de hinderwet vlot en vaardig verdedigd. Bij de grote herziening van de oude hinder wet in 1952 is de mogelijkheid geschrapt, dat in een deel van een gemeente geen inrichtingen gevestigd mogen zijn, die hinder of gevaar kunnen veroorzaken. Die schrapping lag in de lijn van de ontwikkeling van uitbreidingsplannen, zoals men die vroeger niet kende. Ter gelegenheid van een nieuwe tech nische wijziging van de hinderwet, dien de de P. v. d. A. gisteren een amende ment in, waardoor de schrapping van 1952 eigenlijk ongedaan gemaakt zou worden. In een voor de vuist weg uitgesproken rede, verklaarde minister Van Rooy, dat in de afgelopen jaren de behoefte aan een hernieuwing van die mogelijkheid niet is gebleken. Eventueel kunnen de gemeenten voor het beoogde doel gebruik maken van artikel 160 van de gemeente wet. Na de deskundige verdediging door de minister wordt voor het socialistische amendement geen meerderheid verwacht, wanneer het dinsdag a.s. in stemming komt. Deze gehele ontwikkeling impliceert dat zeer hoge eisen zullen worden ge steld aan de organisatie van het veehou derijbedrijf. Elke veehouder zal in de toekomst meer aandacht moeten beste den aan een goed werkplan. De mate waarin de dagelijks terugkerende werk zaamheden - vee verzorgen en melken - gerationaliseerd en gemechaniseerd kun nen worden, is grotendeels bepalend voor de hoogte van de arbeidsproduktiviteit, de vergroting van het arbeidsinkomen bij een redelijke duur van de arbeidsdag en de vermindering van de inspanning", aldus de heer Postma. „Men zal zich meer gaan richten op ruwvoer uit de graslandexploitatie", merkte de volgende spreker, ir. W. P. M Corstiaensen, op in zijn inleiding over de weide- en voederbouw op het kleine gemengde bedrijf. „Door uitbreiding van de oppervlakte grasland kunnen de daar toe aangeschafte werktuigen meer eco nomisch worden geexploiteerd". Deze voor agrariërs belangwekkende studiedag, waar veel goede en duidelijke voorlichting werd gegeven over de wei de- en akkerbouw, vond zijn slot in de première van de film „Minder moeite meer resultaat", welke titel In dit ver band wel genoeg voor zichzelf spreekt. De rolprent is samengesteld door N.V. Mirror te Amsterdam in opdracht van het ministerie van Landbouw en Vis serij. Voor duizenden gestolen Verdacht van diefstallen voor duizen den guldens zijn vanmorgen een 27- jarige schilder, een 26-jarige magazijn bediende en een 26-jarige classificeerder voor de officier van Justitie te Rotterdam geleid. Hun laatste Inbraak van een serie was op een parlevinkersboot in de Waalha ven, waar zij in de nacht van 1 op 2 februari kleding, een scheerapparaat, horloges e.d. ontvreemdden, ter waarde van f. 4.000.—. Een grote buit leverde ook een inbraak op in een werkplaats aan de spoorweghaven, eind januari. nJ. voor bijna f. 3.000.aan snijbranders, zuur stofmeters, lastangen, enz. De Marineraad zal later uitspraak doen Onder voorzitterschap van mr. L. van Lookeren Campagne heeft de Marine raad vanochtend in de Rolzaal aan het Binnenhof in Den Haag het openbare onderzoek naar de aanvaring tussen Hr. Mr. vliegdekschip „Karei Doorman" en de Belgische kotter „Frans Elza" voortgezet. Vandaag werd als getuige gehoord de 29-jarige schipper Roland Viaene uit Oostende, schipper van de O 281, De O 281 voer in de nacht van 24 op 25 september j.l. toen de Frans Elza met haar vijfkoppige bemanning tengevolge van de aanvaring met de Karei Doorman in de omgeving van Helgoland ten onder ging, achter de „Frans Elza" aan. ter in de nacht had de schipper via de Belgische radio vernomen dat de „Frans Elza" ten onder was gegaan. Nadat dit bericht bekend was geworden heeft de „Jenny" zich naar de opgegeven positie begeven om mee te zoeken. De „Jenny" heeft bü licht worden twee uur gezocht op een plaats waar olievlekken op het water zichtbaar waren. Daar was ook de Zeebrugge 554 aan het zoeken. De schipper van de „Jenny" heeft ge tracht contact te zoeken met de „Karei Doorman" maar op het ogenblik dat men dit schip dicht genoeg was gena derd hief het de ankers en verdween. Schipper Viaene antwoordde voorts op desbetreffende vragen dat verscheidene delen van de „Frans Elza" van staal wa ren. Uit de antwoorden van andere ge tuigen die eerder werden gehoord viel op te maken dat de „Frans Elza" geen ra dar-echo had gegeven o.m. omdat het een geheel houten schip zou zyn. De voorzitter van de Marineraad ver klaarde tenslotte het openbare onder zoek gesloten. De raad zal later uit spraak doen. Kerkelijk L NED. HERV. KERK Beroepen te Nijkerk (toez.) Jac. van Dijk te Garderen. GEREF. KERKEN Beroepen te Beetsterzwaag E. C. Kim, kand. te Groningen te 's-Graveland H. Th. van Reenen te Lichtenvoorde. GEREF. GEMEENTEN Ned. Jeugdgemeenschap over anti-semitisme „De uitingen van antisemitisme ii verscheidene landen hebben in Neder land grote verontwaardiging gewekt, ook bij de Nederlandse jeugd. Deze verschijn selen van discriminatie zijn volledig in strijd met de eerbiediging van het recht, dat ieder mens, ongeacht ras, huidskleur, godsdienst of afkomst heeft om voor eigen inzicht, overtuiging en geaardheid het leven vorm te geven". Aldus een verklaring van de gezamen lijke jeugdorganisaties en instellingen, verenigd ln de Nederlandse Jeugdge meenschap, afgelegd tüdens een gisteren in Den Haag gehouden vergadering van de raad van afgevaardigden. Zij achten het hun plicht te getuigen van hun be zorgdheid over deze uitingen van anti semitisme en doen een beroep op het Nederlandse volk en in het byzonder op de jeugd, de mens te allen tyde te bly- ven eerbiedigen en dit in hun eigen wüze van leven en omgang met andere tot uiting te brengen. PROEVEN MET KERNWAPENS BEËINDIGEN! Het thans te Buenos Aires büeen zü'n- de bestuur van de Wereldraad van Ker ken heeft een beroep op de mogend heden met kernwapens gedaan om te blyven streven naar het bereiken van een overeenkomst, waarbü alle proef nemingen met deze wapens worden be ëindigd. Het bestuur spreekt de wens uit dat het desbetreffende Geneefse overleg door deskundigen van de Ver. Staten. Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie tot een dergelyk resultaat zal leiden. In een beroep op Frankrük geeft het bestuur van de Wereldraad van Kerken als zyn mening te kennen, dat „de staten, die nog geen proefnemingen met kernwapens hebben gedaan, hier niet toe moeten overgaan zolang er internatio nale besprekingen worden gevoerd, om een einde aan deze proeven te maken" KERKBOUW CHR. GEREF. KERKEN De Chr. Geref. Kerken hebben een kerkbouwzondag gehouden waarby de- putaten als streefbedrag stelden dat er een ton zou binnenkomen. Dat beteken de een minimum van twee gulden per ziel. De Chr. Geref. Kerken tellen 166 gemeenten. De eerste resultaten wyzen erop, dat de aanslag overal werd over troffen en als alle gemeenten het voor beeld hebben gevolgd van die waar de collecte reeds geteld werd, dan zou er wel eens twee ton kunnen binnenkomen 27 gemeenten van de 166 hebben reeds een bedrag van f. 52.600 gecollecteerd. Ds. P. Zijlstra 25 jaar predikant Woensdag is het vüfentwintig jaar ge leden, dat ds. P, Zijlstra uit Vlaardingen werd bevestigd als predikant in de Ne derlandse Hervormde Kerk. Ds. ZUlstra werd op 14 mei 1897 uit een predikantsgezin te Waddinxveen ge boren en werd op 15 oktober 1919 door de Ger. Zendingsbond te Huizen in Noord-Holland afgevaardigd als zende ling-leraar naar Zuid-Midden-Celebes. Ds. Zylstra is daar ongeveer tien jaar werkzaam geweest en moest in 1929 in verband met ziekte van zyn vrouw naar Nederland terugkeren. Nadat de heer Zylstra na zyn terugkeer in Nederland nog enige jaren aan de rijksuniversiteit te Utrecht theologie had gestudeerd, werd hy op 17 februari 1935 bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Noordeloos in de classis Gorinchem. Op 21 mei 1939 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Harmeien in de classis Utrecht, vanwaar hü op 14 december 1947 naar die van Moercapelle in de classis Schiedam ver trok. Sinds 28 oktober 1951 dient ds. ZU1- stra de hervormde gemeente van Vlaar dingen. De leer der uitverkiezing Tijdens de te Woudschoten gehouden synode-vergadering van de Ned. Herv. Kerk is om. een concept-herderlyk schryven over de leer der uitverkiezing behandeld. Het concept werd opgesteld door de destijds ingestelde commissie voor de zaken van kerk en theologie en bevat een meerderheids- en een minderheids rapport Ds. H. Berkhof, voorzitter van de com missie. begon de bespreking van het rap port met de opmerking, dat men niet behoeft te geloven in het geloof, doch in God, die het geloof draagt. Het raadsel van Gods soevereiniteit en het ongeloof waren punten waarover verschil van in zicht bestond. De meerderheid sprak hierin uit, dat men het ongeloof als een raadsel moet laten staan. Prof. dr. G. C. van Niftrik, lid van de commissie, zeide gewild te hebben, dat de hervormde kerk als volkskerk inzake de uitverkiezing iets zou hebben gezegd, dat spreekt tot de moderne wereld. Hy achtte het meerderheidsrapport te intro- vert-kerkelyk. Tenslotte werd een voorstel aangeno men om een commissie te benoemen die het rapport zal omwerken zodat in dien mogelijk één geheel ontstaat uit het meerderheids- en minderheidsrap port. LEIDSE THEOLOGISCHE FACULTEIT De synode gaf haar goedkeuring aan een verzoek van de commissie voor het theologisch hoger onderwüs om een an dere verdeling van de vakken der ker- kelyke hoogleraren aan de theologische faculteit in Leiden (De hervormde kerk draagt zorg voor de benoeming aan alle rüksuniversiteiten van twee hoogleraren. Red.) De nieuwe Indeling wordt als volgt: dr. H. Berkhof, dogmatiek en bijbelse theologie, dr. A. J. Rasker, christelyk etiek en wezen en geschiedenis van het apostolaat en geschiedenis der Ned. Herv. Kerk. Voorts wordt aan dr. M. H. Bol- kestein, wetenschappelijk hoofdambte naar opgedragen het onderwys in de praktische theologie en het kerkrecht. DS. JAC. POORT ZEVENTIG JAAR Ds Jac. Poort uit Arnhem, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk, hoopt woensdag zeventig jaar te worden. Ds. Poort werd 14 april 1918 bevestigd als predikant van de hervormde gemeen te van Oost Vlieland. Daarna stond hü verder nog te Eikerzee ln de classis Zle- rikzee en op het eiland Schouwen 1921 tot 1924; Almen en Harfsen in de clas sis Zutphen 1924 tot 1927; Beverwük 1927 tot 1932 en tenslotte nog drieentwin tig Jaar te 's-Gravenhage, waar hem met ingang van 1 mei 1955 op ruim vyfen- zestig jarige leeftüd emeritaat werd ver leend. Ds. Poort heeft in de loop der Jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad ln tal van colleges en commissies Aloysius kardinaal Stepinac. de rooms- katholieke primaat van Joego-Slavië, is gistermiddag op 61-jarige leeftijd in de pastorie van zijn geboortedorp Krasic b(| Zagreb in Kroatië aan de gevolgen van een longontsteking overleden. Krasic was hem door de Joegoslavische autoriteiten als gedwongen verblijfplaats aangewezen nadat hij, in 1946 op be schuldiging van collaboratie met de Duitse vyand tijdens de tweede wereld oorlog tot zestien jaar gevangenisstraf veroordeeld, in november 1951 voorwaar delijk in vrijheid was gesteld. Van zyn invrijheidsstelllng af was zyn gezondheid reeds kwünende. HU werd door religieuzen verzorgd en wanneer hij in het dorp wandelde door een politie man vergezeld. Zondag jl. kwam hij ziek te liggen met longontsteking en een klieraandoening. De kardinaal was in het proces van 1946 o.a. ten laste gelegd, dat hy samen gewerkt had met Ante Pavelitsj, de lei der van de door de Nazi's beschermde Kroatische staat, dat hü gedwongen „be keringen van het orthodoxe tot het r.-k. geloof had gesanctioneerd, als aalmoeze nier van Pavelitsj's Oestasji-troepen was opgetreden en zich had ingelaten met de Servische anti-communist Mi- chailovitsj in onderhandelingen over buitenlandse interventie in Joego-Slavié. Hij werd op 11 oktober 1946 veroordeeld tot zestien jaar dwangarbeid. Drie dagen later verklaarde het Vaticaan al degenen die b(j zün arrestatie en veroordeling be trokken waren in de ban. De dood van de kardinaal maakt een einde aan een situatie, waarin van nor male betrekkingen tussen Joego-Slavië en het Vaticaan geen sprake kon zijn, daar geen van beide kanten in deze „kwestie van beginsel" wilde toegeven. Belgrado wilde de prelaat niet toe staan zijn bisschoppelijke functie te her vatten en het Vaticaan wilde er niet in toestemmen dat een herder, die volgens de opvatting aan die zyde niets anders wilde dan de rechten van kerk en gelo vigen verdedigen, zou worden terugge roepen en feitelijk gedwongen zou wor den in ballingschap te gaan. Premier Kroesjtsjef van de Sovjet- Unie is vandaag in Nieuw-Delhi aange komen voor een bezoek van vüf dagen aan India. Op het vliegveld van de stad waren circa 5.000 mensen, onder wie Russische schoolkinderen met grote bossen bloe men, ter verwelkoming aanwezig. De Russische premier werd begroet door president Rajendra Prasad van India en premier Nehroe. Direct na aankomst hield Kroesjtsjef een toespraak, waarin hy om. zei, dat India en de Sovjet-Unie goede buren en dikke vrienden waren geworden. Hy hoopte, dat beide landen tot een grotere en intensievere samen werking zullen komen. Later vertrokken Kroesjtsjef, Nehroe en president Prasad in een open wagen naar de stad. Langs de weg waren vlag gen aangebracht. De Russische premier werd op de weg naar de stad toegejuicht door ruim 100.000 mensen. Het enthou siasme van de bevolking kon echter niet de vergelijking doorstaan met het over weldigende welkom dat Eisenhower in Nieuw-Delhi werd bereid, by wiens aan komst er meer dan 2 miljoen mensen op de been waren. Kroesjtsjefs gevolg bestaat uit 60 per sonen, onder wie zyn zoon, zyn beide dochters, zyn schoonzoon en kleindoch ter en de Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Gromyko. Rusland en India zullen vandaag een akkoord tekenen over het gebruik van het krediet van lli miljard roebel, dat de Russen hebben verstrekt voor het derde Indiase vüfjarenplan. Felle uitslaande brand te Den Haag Jongetje vergat licht uit te doen Gisteravond is een felle uitslaande brand ontstaan in een zolderkamertje van perceel 89 in de Helmerstraat te Den Haag. De brand liet zich in de aan vang vrij ernstig aanzien. De vlammen sloegen uit het dak en er was door de regen grote rookontwikkeling. De brand weer arriveerde drie minuten na de mel ding met drie wagens en twee brand spuiten. Het vuur werd met twee nevel- stralen bestreden. Door het aanbrengen van zeilen is er vrüwel geen waterschade aangericht. Vanwege de rookontwikke ling waren d brandweerlieden genood zaak gebruik te maken van het pers luchtmaskers. Om vier minuten voor negen was de brand geblust. Het zolderkamertje, waarin zich een duiventil, brandhout en een oude kapok matras bevonden, brandde volkomen uit. Ook het dak was vry ernstig verbrand. De oorzaak van de brand bleek een raadsel te zün, temeer daar de bewoner van het perceel ontkende gisteren in het vertrek te zün geweest. Bü nader onderzoek vertelde echter het tienjarig zoontje dat hü gistermid dag op zolder was geweest en vergeten had het licht een 200 watt-lamp uit te doen. Deze lamp was zeer ondeskun dig gemonteerd tegen een kartonnen wand. Door de hitte is het karton gaan smeulen met bovenstaand gevolg. Vier procent verhoging in klein-metaalindustrie Werknemers in het centrale verwar- mingsbedryf en het loodgieters- en fït- tersbedryf krügen een loonsverhoging van 4%, terwyi bovendien de gemeente- klas verschillen in de lonen zullen wor den ingekrompen. De loonsverbeteringen zullen ingaar. voor de eerste volle loonweek, nadat hr College van Ryksbemiddelaars de voor stellen heeft goedgekeurd

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7