Loodgieter sbedrijf Bernard 60 NEDO-MEI Rotterdamse architecten zullen Sociëteit Minerva herhouwen jaar Te veel toevalligheden verzwakken Joffé's film „Iedere minuut telt" Modern en ruim boren de oude parterre en achter oude gerei 'pgericht 1 maart I860 Donderdag 11 februari 1960 Tweede blad no. 29972 Leidse schooljeugd in vier bioscopen HAAGS-LEIDSE TENTOONSTELLING Het Haags Gemeentemuseum en het Rijksmuseum voor Oudheden, zullen gezamenlijk een tentoonstelling inrich ten, die achtereenvolgens in Den Haag en Leiden wordt geëxposeerd. Met vele voorwerpen uit het Rijks museum voor Oudheden en o.m. uit Het Louvre te Parijs, zal een expositie wor den samengesteld over het dagelijks le ven bij de Grieken en Romeinen. De expositie zal op woensdag 16 maart worden geopend in het Haags Gemeen 1 temuseum en daar blijven tot zondag 8 mei. vervolgens op zaterdag 14 mei worden geopend in het Rijksmuseum voor Oudheden en daar blijven tot zon dag 3 juli. In 1955 werd een dergelijke tentoonstelling (sport en spei in de oudheid van de pedagogische afdeling van het Haags Gemeentemuseum door 11.000 personen, van wie ruim 8.000 scholieren, bezocht. turen in enkele anomale gevallen", de heer J. van den Broek, geboren en wo nende te Leiden. Advertentie £K.< Gisteren is eerst in intieme kring en later tijdens een druk bezochte re ceptie in „Het Gulden Vlies" het feit herdacht, dat de heer A. Bernard voor zestig jaar in een perceel aan de Oude Rijn de grondslag legde voor het in de loop der jaren sterk in omvang toege nomen loodgietersbedrijf van de firma A. Bernard en Zoon, sinds 1902 geves tigd aan de Garen/markt. De zoon van de thans overleden oprichter, de heer A. Bernard, die reeds op 13-jarige leeftijd „bij vader in de zaak kwam", was het Halsstarrige werkster kwam er nog goed af „IK WIL NIET GERECLASSEERD WORDEN" De Haagse Politierechter kon niet veel beginnen met een 26-jarige werkster uit Leiden, die zich verantwoorden moest omdat ze op 27 juni van het vorig jaar in een huis te Oegstgeest twee bankbil jetten had gestolen uit het colbertjasje van haar patroon. De vragen van de rechter werden steeds weer beantwoord met nietszeggende zinnen en het meisje gedroeg zich alsof ze door vijanden was omgeven. „Het is toch zo, dat u eerst het jasje in de kast hebt gehangen en dat u toen het geld eruit hebt genomen?", vroeg de rechter. „Het staat toch op papier", repliceerde de verdachte en hoe de rechter ook verder vroeg, ze gaf geen nadere uitleg. Momenteel is de verdachte naaister. „Hoeveel verdient u?", informeerde de rechter. „Niet veel", was het antwoord. ,Ja. maar hoeveel?", hield de rechter aan. „Net genoeg", klonk het en eerst na nog veel meer vragen vertelde ver dachte, dat ze nu f. 30 per week ver diende. Ze zei erbij dat ze dit geld aan haar ouders afgaf. Desgevraagd ont kende ze zakgeld te krijgen. ,,Ja, maar 's zomers koopt u toch wei eens een ijsje of zo iets", zei de rechter. „Snoepen doe ik niet en ik ben geen meisje dat uitgaat", aldus verdachte. De officier van Justitie betreurde de starre vijan dige houding van deze verdachte en zei dat ze beseffen moet dat ze geholpen moet worden. In haar jeugd is er ook al eens iets mis geweest. Bij de reclasse ring heeft verdachte een zelfde houding aangenomen. „Ik wil niet gereclasseerd worden. Ik wil met niemand wat te maken hebben', zei verdachte stug. Omdat het de eerste keer was dat ze terecht stond wilde de officier nog geen onvoorwaardelijke ge vangenisstraf vragen. Hij vorderde een maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en f. 30 boete. Het vonnis luidde conform. Verdachte weigerde te zeggen of ze hoger beroep wilde aante kenen. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voorhetkand.ex.gen.il mevr. M. BroekhuisVan der Bend (Oegstgeest), mej. L. J. Fritz (Den Haag), mej. H. Kruis (Vlaardingen), mej. M. Olthuis (Rotterdam) en de heren J. G. M. Barn- hoorn (Lisse), I. Fishman (USA), A. O. Jellema (Amersfoort), J. M. G. Kauer (Den Haag), A. Th. Overgaag (Den Hoorn), H. Schipper (Haarlem), Tjong Toeng Lin (Leiden) en M. R. Veen (Zwolle)voor het propedeutisch examen geneeskunde mej. M. M. Luttge (Oegst geest) INTERSCHOLAIR CONTACT Donderdag 18 februari wordt onder auspiciën van de Interscholaire Contact Commissie in het St.-Antoniusclubhuis een IK.O.-avond gegeven. Onze stadgenoot, de heer R. R. J. M. Bocxe, is by beschikking van de staatssecretaris van O., K. en W. be noemd tot tijdelijk leraar aan de Rijks H.B.S. en de daaraan verbonden Rijks Middelbare School voor Meisjes te Schie dam. Dr. H. L. A. van Wijk alhier is be noemd tot lid van de examencommissie Spaans M.O. 1960. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Henrlette Maria Hester, dr van F. W. ter Schiphorst en H. A. Blankenberg. All- da Dina, dr van W. A. van den Ende en H. Vlscher, Johnny, zn van H. V. Piket en C. van Leeuwen, Peter, zn van P. van Vliet en D. van der Wolf, Ellen Karin, dr. van C. Mlseroy en W. Vink, Fraukle Arendlena Wilhelmlna. dr van R. L. ae Meijer en H. H. Relnink, Annemleke Al- bertlna, dr van H. A. Franken en E. C. Koome. OVERLEDEN J. van Bohemen, 82 Jaar, man, M. E. Schild. 68 Jaar, echtgenote van C. Zwa nenburg. middelpunt van deze huldiging, terwijl ook diens in het bedrijf opgenomen zoon deelde in de hulde. Tijdens de intieme bijeenkomst heeft de boekhouder, de heer C. Provily, gelukwensen van het personeel overgebracht, hetgeen o.a. ge paard ging met de aanbieding van een speciaal voor dit jubileum ontworpen gedenkbord. In de middaguren concentreerde zich de belangstelling rond dit jubileum in „Het Gulden Vlies". Onder de velen, die hier felicitaties aanboden, waren o.m. wethouder S. Menken namens het ge meentebestuur, de heer C. F. Meerpoel, ondervoorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland, de heer J. H. van der Kloot, secretaris van de Leidse Middenstandscentrale, ds. P. Kloek, de heren J. van Iterson en H. Gijsman namens het College van Kerk voogden der Leidse Hervormde Gem., Wethouder S. Menken biedt ge- lukwensen aan. Geheel rechts de mede-firmant, de heer A. Bernard. (Foto L.D./Holvast) het bestuur en vele leden van het Col lege van Herv. Kerkcollectanten, van welk college de heer Bernard ere-lid is, en talrijke zakenrelaties en vrienden. Vele geschenken en bloemen werden deze middag aangeboden. Advertentie. Transparante klenrlak van Ceta-Bever Gistentiiddag zaten Luxor en Casino vol met leerlingen van de laagste klas sen van het v.h.m.o. Vanmiddag waren Lido en Rex nagenoeg tot de laatste plaats bezet met ulo-leerlingen. De Commissie Jeugdvoorstellingen van de Leidse Volksuniversiteit K. en O. en de Leidse Jeugd Actie zette deze jeugd een film voor van Alex Joffé. Deze Fransman tekende zowel voor het scenario als voor de regie ran ,,Les assassins du Dimanche'welke in het Nederlands het etiket „Iedere minuut telt" werd opgeplakt. Bij het schrijven van zijn scenario is Joffé uitgegaan van een waarlijk ge beurd feit. Op 14 februari 1955 klonk een oproep via de Franse radio, dat een be paalde wagen terstond tot stoppen ge dwongen moest worden, omdat de auto een garage had verlaten, zonder dat een moer in de stuurinrichting was vastge draaid. Een ernstig ongeluk lag anders in het verschiet. Tot 2»ver het authentieke gegeven, dat Joffé heeft gedramatiseerd en breed voerig uitgesponnen om de spanning tot het uiterste op te voeren. Middelpunt van het drama is het gewetensconflict van de garagehouder. Mag hij drie men senlevens offeren op het altaar van het Drie Rotterdamse architecten zitten over de tekentafels gebogen om Sociëteit Minerva te laten herrijzen. Ruim twee maanden na de brand, die het gebouw met uitzondering van parterre en voorgevel vrijwel geheel verwoestte, wordt een begin gemaakt met de vormgeving van een gemoderniseerde en aanzienlijk uitgebreide sociëteit. De commissie heeft de heren ir. J. W. C. Boks, W. Eykelenboom en A. Middelhoek als architecten voor de herbouw aangewezen. De kosten worden voor een belangrijk deel gedekt door verzeke ringsuitkeringen, maar aangezien er veel meer op stapel staat dan alleen herstel zijn er ook van andere zijde belangrijke bedragen nodig. Men hoopt deze bijeen te kunnen brengen door bijdragen van Corps leden, reünisten en het bedrijfsleven. Oud en nieuw Het ligt in de bedoeling, de sociëteit te herbouwen achter de behouden gevel met behoud van hetgeen door het vuur gespaard is gebleven. De grote zaal op de parterre, die nu in een min of meer haveloze staat verkeert, zal in oorspron kelijke staat worden hersteld. Op de ver diepingen zullen de vroegere ruimten waarschijnlijk in uitgebreidere vorm herbouwd worden, terwijl de gedachten uitgaan naar een grote aparte eetzaal, meer aparte kleinere dinerruimten, enkele andere nieuwe vertrekken, een disco theek, doeltreffende ruimten voor di verse subverenigingen, zoals vertrekken voor de cineasten, verplaatsing van de keuken uit het souterrain naar boven en vrijmaking van het souterrain voor andere doeleinden, b.v. een kegelbaan. De collegiumskamer hoopt men in de oude vertrouwde stijl te kunnen her bouwen, al zullen hierin vele relikwieën ontbreken, welke in de rampnacht ver loren gingen. Er is nog geen beslissing genomen over de mensa, die thans nog in het. Prytanaeum onderdak heeft en bediend wordt door de Minerva-keuken. Uitbreiding Waarschijnlijk zal de aanzienlijke uitbreiding van Minerva plaats vin den op de huidige binnenplaats en op de plaats van het te slopen pand Vrouwensteeg 13. dat thans reeds eigendom is van de sociëteit. Hoewel op de parterre de oude ver trouwde sfeer gehandhaafd wordt en ook b.v. de trap in oude toetand bewaard blijft, zal overigens achter de oude ge vel een modern gebouw verrijzen. Het werk van de genoemde Rotterdamse ar chitecten wijst reeds in die richting. Zij ontwierpen onder meer het Bouwcen trum te Rotterdam, de kantoren van de Matex aan de Botlek en te Amsterdam, het Deltahotel in Vlaardingen en Hotel Brittannia te Vlissingen. De architecten zullen samenwerken met de bouwcom missie en de heren jhr. ir. F. E. Ch. Everts en mr. H. F. van Walsem. Financiële actie op 3 fronten De geldinzameling zal zich op drie fronten afspelen. De leden van het Corps hebben zich verplicht minstens honderd gulden per persoon bij te dragen. Het ligt in de bedoeling deze gelden door werken te verdienen. Voorts zal het Stu dentencabaret bijdragen leveren door af staan van inkomsten van voorstellingen op 16 en 17 februari in Pulchri Studio te Den Haag .op 28 en 29 februari in de Schouwburg te Rotterdam-zuid en op 16, 17 en 18 april in Diligentia in Den Haag. Voorts zal de opbrengst van de grammofoonplaat „Laat je zoon stude ren" ten bate van de herbouw komen. Onder de reünisten zal een grote fi nanciële actie op touw worden gezet wanneer de herbouwplannen in een wat verder gevorderd stadium verkeren. Ho pelijk zal deze actie nog voor het lus trum in de voorzomer kunnen starten. Vele plaatselijke reünistencomitè's heb ben reeds belangrijke resultaten geboekt. Het. bedrijfsleven zal pas benaderd worden wanneer de bouwplannen defini tieve vorm hebben gekregen, en men b.v. met een maquette langs de Neder landse bedrijven kan trekken. Inmiddels zyn, vooruitlopend op deze acties, van vele zyden reeds spontane giften binnengekomen tot bijna een ton. De studenten zijn daarvoor dankbaar, maar wachten toch met een verder be roep op het bedrijfsleven tot men vast omlijnde plannen en een gefundeerde kostenberaming heeft. Vrijdom van schenkingsrecht Inmiddels is van de staatssecretaris van Financiën de toezegging ontvan gen, dat tot begin volgend jaar vrij dom van het schenkingsrecht voor be dragen boven de tweeduizend gulden zal worden verleend. Zowel voor schen kers als voor de sociëteit betekent dit een zeer waardevolle hulp van over heidswege. Tijdens zijn verblijf op het eiland Cuba heeft vice-premier Anastas Mikojan (rechts) een bezoek ge bracht aan de schrijver Ernest He mingway (midden) op zijn buiten bij Havana. De Russische staats man bood de auteur enige uit hout gesneden Russische poppen aan en een collectie boeken van zijn hand. die in het Russisch waren vertaald. Links mevr. Hemingway. Benoemingen Leidse Universiteit Aan de Leidse Universiteit is met In gang van 1 maart tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A bij de afdeling stu- dentenzorg benoemd dokter D. C. de Haan; idem voor het jaar 1960 tot we tenschappelijk hoofdambtenaar voor de pathologische anatomie, de heer R. G. J. Willighagen, thans wetenschappelijk ambtenaar lste klasse; alsnog voor het tijdvak van 1 november 1959 tot en met 31 oktober 1960, tot wetenschappelijk ambtenaar lste klasse voor de elektro nen-microscopie. dr. J. P. Persijn. thans assistent voor de pathologie, idem voor het tijdvak van 1 december 1959 tot en met 30 november 1960, tot wetenschap pelijk ambtenaar lste klasse voor de oogheelkunde, de heer E. Ch. van As sen; voor het tijdvak van 1 december 1959 tot en met 30 november 1960 tot wetenschappelijk ambtenaar lste klasse voor de elektronenmicroscopie. de heer W. Th. Daenis, thans wetenschappelijk ambtenaar, voor het tijdvak van 1 fe bruari 1960 tot en met 31 januari 1961 tot wetenschappelijk ambtenaar lste klas&e voor de toegepaste enzymologie en radiobiologie, de heer C. Mulder; voor het jaar 1960 tot wetenschappelijk ambtenaar lste klasse bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte (taalkunde van Suriname), de heer B J. Hoff. Bo vendien is aan de heer G. W Bruyn. wetenschappelijk hoofdambtenaar voor de neurologie, opdracht verleend om. alsnog gerekend van 1 september 1959, tot wederopzeggens in de faculteit der geneeskunde onderwijs te geven in de klinische neurologie. Dr. A. A. Trouwborst vertelt over een volkenkundig onderzoek in Centraal Afrika Veel amateurs op het gebied van etnologie Dr. A. A. Trouwborst, conservator aan het Rijksmuseum voor Volken kunde, hield gisteravond een lezing over het onderwerp: „Een volkenkun dig onderzoek in Boeroendi, Centraal- Afrika. Na ruim een jaar geleden terugge keerd te zijn van zijn bezoek aan het Belgische mandaatgebied, wilde dr. Trouwborst de aanwezigen een indruk geven van de manier, waarop men een dergelijk onderzoek aanpakt om zo gun stig mogelijke resultaten te bereiken. In zijn inleiding constateerde de etno loog. dat er veel amateurisme op het ge bied van de volkenkunde bestaat. Deze resultaten zijn echter van weinig waar de, doordat" men een geheel verkeerde visie krijgt van het etnologische onder zoek door het enorme aantal reisverha len, dat thans wordt uitgegeven. Bij de methode van onderzoek in de volkenkunde wordt veel overgelaten aan het improvisatievermogen van de etno loog. Toch is het mogelijk enige princi pes op te stellen, die kunnen leiden tot een juiste voorstelling. Voor een groot gedeelte is het onderzoek afhankelijk van het gebied waarin het plaats vindt. Dr. Trouwborst gaf eerst met behulp van dia's een indruk van het land waar in hij heeft gewerkt Boeroendi grenst aan Belgisch Kongo doch maakt er geen deel van uit. Dr. Trouwborst had enkele belangrijke provincies in het centrum en zuiden van het land bezocht, waar drie soorten volkeren leven: de Toetis, hoofdzakelijk levend van de veeteelt, de Hoetsi's. uitsluitend landbouwers en de pygmeeën. In Boeroendi kan men niet van dorpen spreken. Men ziet er kleine nederzettingen, bestaande uit enkele hutten. Spreker interesseerde zich in het bijzonder voor het dagelijks leven van deze volksstammen, aangezien hier nog maar zeer weinig van bekend was. Hy had zich echter tot recontructiewerk moeten bepalen om gegevens te verkrij gen over een cultuur, die bijna niet meer bestaat. Door een dagelijkse rondgang over de berghellingen kreeg hij inzicht in de samenstelling van een gemeen schap in zon nederzetting. Zich geheel inleven in de inheemse cultuur, het zo genaamd- „going nativ" is in Boeroendi onmogelijk, aldus dr. Trouwborst. De etnoloog moet ziah vooral toespit sen op het interview om gegevens te krij gen over een verloren gegane cultuur. Men moet zich dan echter houden aan bepaalde regels. Zo moet men geen al te groot vertrouwen tonen en elk antwoord op zijn waarde testen. Men kan controle op de antwoorden krijgen door de vra gen om te keren. Wat het materiaal be treft. merkte de heer Trouwborst op. dat men altijd precies moest aangeven hoe men aan de gegevens is gekomen. Vroe ger werd slechts zeer zelden voldoende aandacht besteed aan het verzamelen van voorwerpen. Om hierin verbetering te brengen moet men zich beperken tot een of twee bepaalde onderwerpen en dan proberen zo zorgvuldig mogelijk te zijn. Door middel van foto's en films krijgt men een aanvullende documenta tie, die later van veel belang kan zijn om een indruk te geven van de cultuur Aan de hand van dia's en geluidsopna men kreeg men vervolgens een beeld van de methoden, die dr Trouwbors' bij zijn onderzoek had gevolgd Tot slot werd een film vertoond over de berei ding van bananenbier. dat in deze stre ken wel de ne' onale volksdrank ge noemd kan worden Ambtsaanvaarding prof. dr. J. van den Handel Vrijdag 19 februari, 's middags om 4 uur hoopt prof dr. J. van den Handel, be noemd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der wis- en Natuurkunde om onderwijs te geven in de therxno-dy namica en de leer van het magnetisme zijn ambt openlijk te aanvaarden door het uitspreken van een rede in het groot- auditorium der Leids? Universiteit. COLLEGIUM L.S.C. Het Collegium van het Leidsche Stu denten Corps is voor het lustrumjaar 1960'öl als volgt samengesteld: L. G. Schimmelpervninck. praeses. R. O. Fuchs, ab-actis. K. L. M. van Eerd. quaestor. C. D van der Does, assessor I. H. W. Unager, assessor n. PROMOTIE LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Magnetische relaxatie bij lage tempera zelfbelang? Als de feiten wereldkundig worden is zijn kans op succes in de toe komst sterk gereduceerd, maar alleen als hij dat doet hebben de mensen in de wagen nog een kansje. Dit menselijke drama heeft Joffé beklemmend in beeld gebracht en knap geplaatst tegen een fel contrasterende achtergrond, welke gevormd door de roezemoezige feestelijk heid van de wielerronde in het lande lijke dorpje en de onbezorgde vrolijk heid van het trio in de auto, dat onbe kend met het grote gevaar, dat hun dreigt, met grote snelheid naar de gTens vliegt. Minder gelukkig is de wijze, waarop de jacht op de auto in filmbeelden wordt gerealiseerd. Vooral de talrijke toevalligheden, die Joffé heeft gebruikt om de jacht maar tot het uiterste te kunnen rekken, doen afbreuk aan de spanning. Daarby sluipt af en toe zelfs een kluchtig element in. Eigenlijk wordt door al deze. soms banale toevallighe den, een fatale afloop van de zorgeloze autorit bij voorbaat onmogelijk gemaakt. Hierdoor gaat uiteraard wat van de beklemming verloren en bereikt Joffé in de slotfase niet de climax, die men had mogen verwachten. Immqrs, na een lang durende, breedvoerige inleiding, had hij langzaam maar zeker sfeer en spanning weten op te bouwen in een knap en kundig verteld verhaal. In de greep van het oerwoud MET LODE VAN GENT ALS GIDS OP REIS De bekende Belgische natuuronderzoe ker Lode van Gent sprak gisteravond voor de Personeelsvereniging van de Lichtfabrieken over „In de greep van het oerwoud". De belangstelling voor zijn lezing met lichtbeelden en films was zo groot, dat het bestuur daarvoor twee avonden moest organiseren. Na een be groetingswoord van de heer A. Lepe laar, voorzitter der PV, vertelde spreker van zijn verblijf in donker Afrika, waar hij vier maanden leefde temidden van wilde dieren en inheemse stammen. In het bijzonder van het dwergvolk der Pygmeeën vertelde spreker veel interes sants. Zij leven nog in het stenen tijd perk en wel in dorpsgemeenschappen van ten hoogste zestig personen. Het zyn zwervers bij uitnemendheid en uiterst bedreven in de olifantenjacht. De enor me kindersterfte. 75 is een der oor zaken van het uitsterven van dit kleine volkje. Overweldigend groots is hier de na tuur, temidden waarvan de mens zich nietig voelt. Ook tal van andere stam men bezocht Lode van Gent, o.a. de Ba- tusi-negers, een vrij beschaafde stam van groot type, die als de heersende klasse van Ruwandi is te beschouwen. Hun kleurige dansen op hoogtijdagen voeren zij uit met grote lichaamsbeheer- sing. Op boeiende wijze vertelde spreker van de zeden en gewoonten van de verschil lende stammen. Niet alleen de wildernis werd bezocht maar ook van moderne steden zoals Leopoldville kon men een indruk krijgen. Het verkeer is hier zeer intensief; zo leverde een verkeerstelling van een uur 26.000 fietsers op, om van de auto's maar niet te/ spreken. Na de pauze werden twee kleurenfilms vertoond van een groot natuurreservaat, waarbij velerlei vogelsoorten, wilde die ren en mooie planten te bewonderen wa ren. Vernieuwing B.L.O. Voorgeest Tot één van de aardigste schooltjes, die wij in Leiden en naaste omgeving aantreffen, mag ongetwijfeld de school „Voorgeest" gerekend worden. Nadat deze school gedurende vele ja ren een zelfstandig bestaan had geleden, is het in maart 1958 onder supervisie van de Gemeentelijke school voor BLO te Leiden gekomen. Voor een aantal kinderen uit Voor geest, dat door allerlei omstandigheden verstoken is van een liefderijk eigen te huis, betekent dit thans geheel ver nieuwde schooltje een zonnig en vrien delijk „home", waar zij onder leiding van de heer M. Meyer en mej. De Wek ker prettig en nuttig bezig gehouden worden en reeds jong de waarde van de arbeid leren kennen. Onder het motto: „Een bezig kind is een gelukkig kind", zagen wy diverse leer- en hulpmiddelen. cLe, naast vor ming voor deze kinderen, de basis moe ten leggen voor de latere arbeid. Even goed als normale kinderen leren zy met gereedschap omgaan, werken de meisjes in de keuken en genieten zy van sport en spel. Hierby is de motorische opvoed baarheid. waarby leren en doen in en door elkaar lopen, één van de belang rijkste facetten van het werk. Door de rustige ligging en de goede inrichting is dit bJ.o. schooltje mogelijk ook in de toekomst een geschikte onder wijsinstelling voor moeilijk lerende kin deren uit de omgeving en speciaal ook voor leerlingen, die behoefte hebben aan rust, licht en lucht. Het hoofd der school, de heer M. G. H. den Haan, sluit dit by voorbaat niet uit. Man beschuldigd van moord op Stephanie Baird De politie te Birmingham heeft gis- teravon dlaat een 25-Jarige Ierse bouw vakarbeider uit Warrington in het noordwesten van Engeland beschuldigd van moord op de 29-jarige Stephanie Baird wier verminkt lyk twee dagen voor Kerstmis in haar kamer te Londen werwd gevonden. De man zou maandag voor de rechter worden geleld. Een kort geleden en op deze avond voor de eerste maal vertoonde film van het leven op en langs de grote Kwango- rivier, een zijrivier van de Congorivier, sloot de interessante en leerryke avond.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3