Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel leiden 11a twee figuren Titel bij ijsdansen iveer voor Doreen Denny en Courtney Jones Bauknecht Wij nen's leiderspositie kwam in gevaar tegen Galmiche Zege van KVC op Kangeroes (1-3) brengt HVL2 alleen op kop LUGDUNUM-FOREHOLTE ZATERDAG 6 FEBRUARI 1960 Europese kampioenschappen kunstrijden van de Britten Mary Parry en Roy Mason. Bij de Heren, die vandaag hun twee laatste verplichte figuren op het ijs leg den, bestaat over de naam van de nieu we Europese kampioen geen twijfel. (Van onze speciale verslaggever) Garmisch-Partenkirchen vrijdagavond. Misschien wordt het duel om de Europese titel kunstrijden op de Bchaats voor dames een Nederlandse aangelegenheid. Na twee figuren die tegen een grauw decor van laaghangende wolken werden gereden, bezetten Sjouke Dijkstra en Joan Haanappel de eerste en tweede plaats. Het is uiteraard te vroeg om te zeggen, dat dit kampioenschap met zekerheid naar Nederland gaat. Daarvoor ontbreken nog teveel gegevens. Maar een gematigd optimisme is, gezien de rust en de Vaardigheid, waarmee onze landgenoten de figuren reden, op zijn plaats. De blonde Sjoukje reed een prachtige buitenwaartse tegenke- fing, die bij de jury een zeer gunstig onthaal vond. De punten van de negen juryleden varieerden van 4.5 tot 4.9. Joan Haanappel, die als laatste van de 28 deelneemsters startte, paarde bij haar eerste figuur gratie aan zelfverzekerdheid. Ook zij kreeg een hoge waardering. De punten lagen tussen 4.6 en 4,9, iets ager dan de punten van Sjoukje Dijk- itra, maar toch voldoende om de tweede (laats op te eisen. En met het tweede iguur, een paragraaf drie achterwaarts, Haagden Sjoukje en Joan erin de eerste in de tweede plaats te behouden. Haar 'oorsprong op haar naaste concurrente, le Oostenrijkse Regina Heiteer, werd ielfs nog vergroot. De Westduitse aanhang zat met deze wee figuren in zak en as. Hun favoriete ha Bauer was na twee figuren vierde. 5e roodharige miljonairsdochter zat na ifloop, wat treurig kijkend, eenzaam in len hoekje van de kleedkamer. Regina ïeitzer, de Oostenrijkse kampioene, ver aste met twee beheerste figuren, maar |e grote surprise was het rijden van het Oostenrijkse meisje Carin Frohner. Zij lezet met kleine voorsprong de vijfde (laats vóór de Britse titelhoudster. de Uonde Pat Pauley- De belangrijkheid 'an de vier nog resterende figuren, een laragraaf dubbeldrie voorwaarts, een jinnenwaartse kering, een paragraaf- us voorwaarts en een achterwaartse laragraaf tegendrie, wordt, duidelijk als rij u vertellen, dat de vermenlgvuldig- ieidsfactor, die vandaag drie bedroec. horgen vier en voor de laatste maal jelfs vijf is. Eén klein simpel foutje is 'oldoende om meteen enige punten te erliezen. Liefde op het ijs De kleine kittige Italiaanse Anna Cal- narini had bijna haar schaatsen geruild oor een huwelijksboot. Zij werd gistc- en, toen zij met een vriend in de trein tapte om naar Schotland te vertrek en, letterlijk bjj de haren door de rainer uit de coupé gesleept. Vader lalmarini kwam vandaag naar Zuid- luitsland om zijn dochter te vertellen, lat niet zij, maar hjj de baas is. Bij de iguren van vandaag bezet Anna des- ndanks de achtste plaats. Ook bij de Polen blijkt het niet te Hoppen. In het hotel waar zij loge- en, werden vanavond aan het diner larde woorden gewisseld, waarop een Ier deelnemers zijn bord volschepte en t mee naar zijn kamer verdween. War- fchau werd daarna door de begeleiden- le officials enkele malen gebeld. En |et paar Elzbieta ZdankiewiczEma- luel Koczyba kwam voor de vrije dans iet op het ijs. Commentaar van de joolse official: „Elzbleta is ziek gewor- Knieblessure De namen van onze landgenoten Toki i Koos Odink komen in de einduitslag an het ijsdansen niet voor. Koos Odink ad last van een knieblessure en hij liet et wedstrydcomité weten, dat zij hun ije dans niet zouden rijden. De groene roler hoedjes, compleet met pluim, die deelnemers na afloop van de wed- rijd op het hoofd gedrukt krijgen, wa in er overigens voor de Odinks toch. Het Olympia Eisstadion, waar deze ampioenschappen werden gehouden, laakt een weinig feestelijke indruk, lechts aan één mast waait een vlag: ie van de sportclub Riessersee, de ver- üging aan wie de organisatie is opge- ragen. De tientallen andere vlagge- lasten doen geen dienst. Westduits- nd erkent de Oostduitse vlag niet en ien de Oostduitsers en Tsjechen dreig, en niet te komen, wanneer hun vlag iet naast de anderen mocht hangen, esliste de internationale schaatsunie: lan helemaal geen vlaggen". Charme in de sneeuw De sneeuw, die in de loop van de mid- ig, nadat de zon eventjes over de berg- ippen kwam gluren, viel, ging later in t middag over in een venijnige regen, es avonds, toen de paren hun vrije ins reden, daalden de witte vlokken in ndeloze regelmaat neer. De vrije dan- n vormden een grandioos slot van de aene dag van de Europese kampioen happen. De zeegroene, turkooisc en drode jurkjes van de dames schitter en als diamanten in een witte diadeem. Licht vlinderden de paren door het eeds dikker wordende sneeuwgordfjn. oor de jury was het een moeilijke ak. De prestaties van sommige paren gen zó dicht bij elkaar, dat slechts ikele tiende punten het verschil moes. n uitdrukken. Boven allen uit stegen i Europese en wereldkampioenen Do en Denny en Courtney Jones. Wel- (ast feilloos bewogen hun schaatsen ch in een ritmische eenheid over het L Dat zij ook nu hun Europese titel tolongeerden was reeds, voordat de na en volgende paren hadden gereden, ker. Francis Williams, die samen met Ann ross reed, maakte een buiteling, toen |n linkerschaats in het ijs haakte. Be- onderenswaardig beheerst herstelden Britten zich en reden hun dans vol- ig uit. Broer en zus Guhel (van rankrijk) behielden door een wat koele i gereserveerde dans hun reeds met e verplichte dansen bereikte tweede laats. De derde plaats bleef in handen Alain Giletti zal ongetwijfeld het kam pioenslint om de schouders krijgen. Om de tweede plaats zal de strijd geleverd worden door de Westduitser Manfred Schnelldorfer en Norbert Felsinger uit Oostenrijk. Schnelldorfer, die van de tweede plaats naar de derde is gezakt, moet zelfs nog oppassen, wil hij deze plaats niet verliezen aan de Fransman Alain Calmat. Standen Na de eerste twee verplichte figuren kunstrijden dames is de stand: 1. Sjoukje Dijkstra (Ned.) 255.6 pnt. 2. Joan Haanappel (Ned.) 249.9 pnt. 3. Regina Heitzer (Oostenr.) 238 5 pnt. 4. Ina Bauer (W. Did.) 235.8 pnt. 5. Karin Frohner (Oostenr.) 229-5 pnt. 6. Patricia Pauley (GB) 227.4 pnt. De eindstand van het ijsdansen luidde: 1. Doreen Denny en Courtney Jones 259 88 pnt. 2. Christian Guhel en Paul Guhel (Frankrijk) 246.11 pnt. 3. Mary Parry en Roy Mason (G.B.) 231-87 pnt. De stand bij de heren na zes verplichte figuren was: 1. Alain Giletti (Fr.) 920 2 pnt. 2. Norbert Felsinger (Oostenr.) 898.2 pnt. 3. Manfred Schnelldorfer (W- Did) 881.2 pnt. 4. Alain Calmat (Fr.) 880.6 pnt. 5. Tllo Gutzeit (W. Did.) 854.9 pnt. 6. David Clehents (O.B 799 8 nnt. Vol goede moed poseren Sjoukje Dijkstra (links) en joan Haanappel voor onze fotograaf. De trotse leiderspositie van Wijnen is gistermiddag in de partij tegen Galmiche in gevaar geweest. Niet dat de serie van 140 van de Franse kampioen in de derde beurt de Nenmegenaar ernstig veront rustte ,al moet hij wel even gedacht hebben aan het sombere lot van Wafflard in diens partij van don derdagavond. Maar erger was, dat Wijnen totaal geen vat op de bal len had. En onder deze omstandig heden leek de achterstand van 103 punten na zes beurten 17370) funest te gaan worden. In zijn verlangen om ln de race naar de titel de hoofdrol te blijven spelen, verviel Wijnen daarna tot het razend snelle, maar zo gevaarlijke tik-tak spel letje, waarmee hij enkele jaren gele den bijna de topklasse bereikte De Nijmegenaar had geluk. Wamt terwijl hij in hoog tempo met series van 62. 78 en 89 zijn zelfvertrouwen enigszins her won. had Galmiche plotseling geen ant woord meer D-> rollen waren volkomen omgedraaid. Nu liep bij Galmiche alles fout en uit de prachtige posities, die de Fransman achter liet, bouwde Wijnen aan zijn derde zege in successie, dde in de veertiende beurt een feit werd. Tussen Keulen en Parijs AVRO-actie verloopt naar wens (Speciale berichtgeving) Diverse keren draaiden nu al weer de platen in de radio-actie „tussen Keulen en Parys": voor meer dan 50 van de ongeveer 130 Nederlandse sport-cracks en officials die naar de Olympische Spelen in Squaw Valley en Rome zullen worden uitgezonden, is het reisgeld bij eengebracht. De heer T. van Gelder. AVRO's programmaleider en organisator van deze muzikale geldinzameling ten behoeve van de sport toonde zich tegen over ons dan ook bijzonder tevreden. „Als het zo doorgaat kunnen wjj straks zeker een behoorlijke som aan het Nederlands Olympisch Comité schenken" De secretaris van het NOC, mr. Van Lier deelde ons mee: „Het is speciaal de zorg voor de reis- en verblijfkosten van de Nederlandse sportmensen die hopelijk door de AVRO-actie uit onze handen zal kunnen worden genomen en voorzover thans is te voorzien zal men daar wel in slagen". Het is de bedoeling, dat een goede orga nisatie in Rome en op de wedstrijdter reinen het de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen zo gemakke lijk mogelijk zal maken, zodat zij onder de gunstigste omstandigheden en op het juiste tijdstip hun prestaties zullen kunnen verrichten. Het NOC zorgt daar om met eigen busjes voor het vervoer naar en van de terreinen, zodat men niet aangewezen is op de autobussen, die door de organisatoren van de Olym pische Spelen ter beschikking worden gesteld. POLITIEIIOED Dank zij tussen „Keulen en Parijs" zal het onze sportmensen niet aan een uit gebreide garderobe ontbreken. Een licht grijze broek en een blauwe blazer voor de heren, een rok met witte blouse (snit volgens de zoipermode 1960) voor de dames zullen het officiële tenue uitma ken. Voorts wordt er gezorgd voor een keur van jackets, regencapes, pullovers, ochtendjassen en trainingspakken, welke het de cracks mogelijk zal maken onder alle omstandigheden in gepaste kledij op het appel te verschijnen. Een Olym pische das moet nog worden ontworpen en ook de hoofdbedekking is nog niet vastgesteld. Men twijfelt tussen een pet en een stro-hoed, waarvan het model overigens de organisatoren nog niet helder voor de geest staat. De dameshoedjes evenwel vormen geen punt van bespreking meer: „Het viel my op", aldus de heer Van Lier, „dat alle vrouwelijke agenten in Den Haag er aardig uitzien en dat dit mede een ge volg is van hun fraaie hoofddeksels". Die hoeden zullen het dan ook worden, zodat het maar te hopen is, dat onze vrouwelijke sportsterren geen al te politioneel uiterlijk zullen krijgen. Snelschaakkampioenschap Op vrijdag 4 maart zullen in „Het Gul den VliesBrees:raat 125 te Leiden de voorwedstrijden om het snelschaakkam pioenschap van de Leidde Schaakbond worden gehouden. Er zal worden gespeeld in een eerste en een tweed® klasse. Naar gelang van het aantal deelnemers zullen uit iedere klasse enige spelers overgaan naar de finale, welke op zaterdag 5 maart in de cantine van Clos en Leembruggen om 3 zal aanvangen. Advertentie Ee*lSlip&fóttLÜ de Bauknecht Volautomaat Vanaf f 1440.- Importeur: N.V. Mentor»Apeldoorn KORFBAL Korfbal-overzicht Nu de microkorfbalwedstrüden weer achter de rug zijn, worden er voor de gewone competitie weer volledige pro gramma's vastgesteld. Vicus Oriëntis gaat op bezoek bij HKV. De Hagenaars zijn dit seizoen niet zo sterk als het vorige, doch o.i. nog al tijd het sterkste team in de Zuidhol landse eerste klasse. Op eigen veld dwong V.O. de Hagenaars destijds een gelijk spel af. Het zou een mooie pres tatie zijn, als onze stadgenoten dit in de residentie konden herhalen. In 2A gaat KNS opnieuw een moei lijke wedstrijd tegemoet. Actief is op eigen veld altijd een geduchte tegenstan der. Toch zit er wel een kansje in op een gelijk spel. Fluks krijgt Zwervers op be zoek en zou én zichzelf én De Algemene een plezier doen als zij deze ontmoeting zou weten te winnen. Het kan wel, doch een gemakkelijke taak is het bepaald niet. De Algemene zal zelf wel oppassen om tegen Olympiaan in Den Haag niet te struikelen. In 2B speelt Zuiderkwartier tegen Hou Stand. De Hagenaars lijken ons wat sterker, doch vooral op eigen terrein hebben de geelblauwen juist tegen ster kere tegenstanders nogal eens een ver rassend resultaat behaald. Ook beide Leids? derde-klassers spelen thuis. De Danaiden krijgt het vooral zwaar te ver antwoorden tegen de kampioenskandi- daat Achilles. Crescendo ontvangt Phoe nix ,dat evenals onze stagenoten goede met slechte wedstrijden afwisselt. Het hangt er dus maar vanaf in welke vorm beide teams steken. Het- programma luidt: Zuid-Holland I: DeetosDie Haghe; Ons EibernestSpangen. QuickHet Zuiden; HKV—Vicus Oriëntis. Zuid-Holland HA: Actief—KNS; Fluks-Zwervers; Sperwers-HSVOlym piaanDe Algemene. Zuid-Holland IIB: Zuiderkwartier Hou Stand; RozenbureMerwede; Ve- lox—ODO; Ready—OSCR. Zuid-Holland IITB; De Danaiden Achilles; AhoyEureka; Crescendo Phcenix; PamsDKC. Reserve eerste klasse: Zwervers 2 Vlc Oriëntis 2; Het Zuiden 2-Deet06 2; HKVS 3—Het Zuiden 3. Reserve tweede klasse: Deetos 3Ons Eibernest, 3; Regenboog 2—Quick 2; Sperwers 2De Algemene 2; Die Haghe 3—Ready 2. Reserve 3A: KNS 2Achilles 3; Hou Stand 2—Wion 2; OSCR 2—Vic. Oriën tis 3; Sperwers 3Phoenix 3. Reserve 3B: Spangen 2-Het Zuiden 4; Actief 2De Algemene 3; Fluks 2 Trekvogels 2 (12 uur); Rozenburg 3— HSV 2. Europees kampioenschap 47/2 te Tours Competitie afdeling Leiden NeVoBo Vijf teams hadden géén zes spelers meer Van een onzer verslaggevers) In de eersteklasse heren heeft zich een nieuwe leider aangediend nl. HVL 2. Dit dank zij het feit dat de reserves van Prof. Wijk niet binnen de lijnen kwamen (tegen PSVA), doch vooral ook door de onverwachte neder laag van Kangeroes tegen KVC. Overigens draaide het competitierad deze week wèl wat stroef, want buiten de reeds gememoreerde wedstrijd PSVA PW 2 moest óók de strijd tussen de beide koplopers in de 5de-klasse HVL 4Zeemacht worden uitgesteld. Bovendien moesten niet minder dan vijf teams: LUSV 2, KVC 3. LV bij de heren en Teijlingen 2 en Kan geroes 3 (dames) de vastgestelde wedstrijden zonder spelen gewonnen geven aangezien genoemde verenigingen geen zes man - in de meeste gevallen wegens ziekte! - op de been konden brengen! Enkele uren daarvoor had Kees de Ruyter een grandioze zege behaald op Jos Vervest (90400). De Belg kampt nog steeds met een opkomende griep en was er totaal uit. Kees de Ruyter daarentegen «peelde als in zijn beste dagen en liet series van 119 en 173 met deze laatste reeks sloot hij de partij af zien hoe „kader" gespeeld moet worden. Dat De Ruyter toch veertien beurten nodig had om de deur naar de titel voor Vervest's neus dicht te gooien, was een gevolg van de carotte, waar mee de Belg de onontkoombare neder laag zo lang mogelijk probeerde uit te stellen. Kees de Ruyter had er 's avonds zijn zinnen op gezet zijn partij tegen Gal miche in enkele beurten uit te maken. Het begin was veelbelovend. De Bra bander had na vier beurten met series van 102. 128 en 75 al 308 punten. Het totaal van Galmiche was toen 111 ca ramboles. De Franse kampioen ondervond daar na echter een machtige steun in de persoon van de arbiter, die evenals Galmiche in St. Etienne woont. De man kon zijn chauvinisme niet on derdrukken en hielp zijn stadgenoot enkele keren door gemiste ballen als raak te tellen en vastliggende ballen niet te annonceren. De Ruyter kon tegen een dergelijke hechte samen werking niet op. kreeg een inzinking en zag de winst langzaam maar zeker in een onafwendbare nederlaag ver keren (373400 in II beurten). ONVERWACHT Bijzonder goed kwam KVC 1 gister avond in Leiden voor de dag. Het klopte zowaar Kangeroes met 13 (12-15, 15-8, 9-15, 10-15). Zodoende houden de Kat- w ijkers ook nog een vinger in de kam pioenspap. De reserves van HVL - mèt Dick Bon net - gaan na de nederlaag van Kange roes alléén op kop, want Donar, dat ove rigens voor elk puntje knokte, was vèr de mindere van de roodbaadjes. De 03 uitslag kwam met 12-15, 4-15, 11-15 op het formulier. In Katwijk boekten de re serves van KVC de tweede zege in dit seizoen. Ditmaal was LUSV het slachtof fer: 3—0 (15-10, 15-11, 15-5). Tussen haakjes: de studententeams doen het dit jaar wel héél slecht! VVS 2 rekende met hekkesluiter Oran je Groen vlot af: 15-9, 15-9, 15-6 (3—0) en is nu wel vrij van zorgen. KANSHEBBERS In de 2e-klasse zijn er na de teleur stellende 13 nederlaag van LD tegen PW3 nog slechts twee titelkandidaten: Kangeroes 2, dat GGV 2 met 15-9, 15-5, Uitslagen Wafflard 400 6 161 66.66 Spielmann 179 6 152 29,83 Vervest 90 14 29 6.42 De Ruyter 400 14 173 28.57 Galmidhe 306 14 140 21.85 Wijnen 400 14 89 2857 Rosselet 227 24 97 9.45 Grivaud 400 24 58 16.66 De Ruyter 373 11 128 33.90 Galmiche 400 11 99 36.36 Wafflard 400 9 151 44.44 Rosselet 257 9 151 28.55 Vervest 68 6 48 11.33 Wijnen 400 6 229 66.66 Spielmann 188 12 110 15.66 Grivaud 400 12 70 33.33 De stand na de vierde ronde: m p. h„s alg. gem. Wijnen 8 229 38.09 Grivaud 8 119 2222 Wafflard 6 161 4094 Galmiche 4 241 2381 De Ruyter 2 173 24 45 Spielmann 2 152 21.35 Vervest 2 146 16.19 Rosselet 0 151 14.23 15-12 (3—0) klopte en GGV 1. Tussen deze twee teams gaat de strijd verder! Het NoordvviJkse SIOS heeft zich kan didaat gesteld voor de titel in de 3e-kl. en voert ongeslagen - men rekende af gelopen week met concurrent Meerburg uit Leiderdorp af - de lijst aan. Wel licht kunnen de mannen van de Brand weer hier nog voor een verrassing zor gen. Bij de 4e-klassers voeren Teijlingen uit Sassenheim en het Alphense DES de lijst ongeslagen aan en zullen onderling moeten gaan uitmaken, wie hier met de eer zal gaan strijken. In de laagste klas se is de situatie nog wat onduidelijk, doch zoals de kaarten nu geschud liggen hebben Zeemacht en HVL 4 de beste papieren. ZO SPEELDEN DE DAMES De dames van Nieuw Brunhilde 1 kwa men in de eersteklasse aan de leiding dank zij een 3—1 zege (15-6, 15-11, 12-15, 15-6) op Argos 2 en omdat Kangeroes niet binnen de lijnen kwam omdat de scholieren vrijaf hadden. Oranje Groen trok naar Katwijk en leed tegen KVC de tweede nederlaag in successie; 31 (16-14, 15-10, 4-15, 16-14) en zUn nu vol komen kansloos geworden. Debutante Teijlingen uit Sassenheim distantieerde zich van de onderste plaats door in eigen huls hekkesluiter LUSV met 31 te kloppen. Dit gebeurde met 13-15, 15-5, 15-3, 15-12. Verder deelde Prof. Wijk 2 de punten met Nieuw Brunhilde 2: 22 (15-17, 11-15, 15-2, 15-6). In de 2e-klasse gaat de strijd tussen Kangeroes 2 en KVC 2, in de 3e-klasse, waar nu anderhalve competitie wordt gespeeld, voeren Teijlingen en HVL het peloton aan, terwijl in de laagste klasse de strijd om de titel een Katwljkse aan gelegenheid is: SKR en KVC 5. VOOR GESLOTEN DEUR Donderdagavond stonden de dames van GGV 2 en HVL 2 vergeefs te wach ten voor de gesloten deuren van de school Oosterstraat. De sleutel was en bleef zoek en dus ging de wedstrijd niet door. Helaas, zo deelt men ons mede, brengt een en ander het afdelingsbe stuur van de NeVoBo in moeilijkheden. Teneinde ongerief te voorkomen is. het dus zaak dat alle volleyballers diep in zakken tasten. Wellicht komt de sleutel (met label) dan alsnog op de proppen. Succes! TOPDUELS Komende week prijken twee topduels op het programma, t.w. btf de heren HVL 2—Kangeroes en bij de dames Nieuw Brunhilde 1Kangeroes. Overgangsklasse volleybal Prof.Wijk-Celebes werd draw: 2-2 Daverende smashes, fraaie reddingen, flitsende serves, spanning, dat waren de ingrediënten waarmee Prof. Wijk en Ce lebes gisteravond in het Gymnasium een volleybalschotel bereidden van een zo uitnemende kwaliteit, dat de talrijke toeschouwers na afloop van het duel on getwijfeld likkebaardend naar huis zul len zijn gegaan. Eerst stonden de Hagenaars op winst met 15-6, 13-8! Daarna Prof. Wijk met 6-15. 15-13, 15-7 en 12-8! Het werd ten slotte een puntenverdeling en dat was gezien de krachtsverhouding wel de juis te uitslag. Celebes begon overigens over donderend. Sterk serveren vormde de basis van een serie zo soepel lopende aanvallen, dat Prof. Wijk eenvoudig van de kaart werd gespeeld. Ton Buis, Ton Smit. oud-international en gewezen RVC-er en Eddy Knijnenburg vertolkten ln de openingsfase van de strijd de hoofdrollen. De Prof. Wijk-kanonniers, Leurink en Sieval, konden, verstoken van ammunitie onder het Haagse trom melvuur. weinig uitrichten. In een oog wenk had Celebes met 15-6 een set voor sprong. En Ton Smit c.s. gingen dóór. Bij 13-8 hadden de Prof. Wijk-suppor- ters zich al min of meer bij een neder laag van hun favorieten neergelegd. Die stemming leek zich ook van P.W. te hebben meestergemaakt. De acties van de blauwwitten misten tenminste elke overtuiging. Op dat moment kwam aan voerder Frans Mulder voor zijn ploeg aan de serve. Beheerst serveerde hij de eerste directe treffer. 139. „Geen kou aan de lucht" maakte Ton Smit zijn teamgenoten duidelijk. Zes minuten ia- ter sloeg Frans Mulder Prof. Wijk op 15-13 en 1—1! Keurig werk! Celebes was compleet van de kook. Zoals de Hsge- naars in de eerste set domineerden, zo domineerden nu een triomfantelijk spe lende Frans Mulder met zijn wapen broeders Frans Sieval. Bas Leurink en lest best. Jan Bontje! De derde set had een kort verloop, 15-7 voor Prof. Wijk Op 12-8 in de vierde set leek de zeee voor de blauwwitten voor het grijpen. Maar toen herhaalde zich de slotactie van de tweede set. Nu met eéVi andere hoofdrolspeler, nl. Ton Smit. Van 12-8 serveerde hij Celebes naar 15-12 en 2—2. De wissel van Troost met Bekooy haalde niets uit! Een waardig sluitstuk van een prima partij volleybal. Aan beide ploe gen hulde voor het vertoonde spel. Advertentie Zondag 14.30 uur Belangrijke wedstrijd leiders 4e-klasse Alle rangen 50 ct., jongens 25 ct. OVERIGE UITSLAGEN Heren 2e-klasse: LD 1—Prof. Wijk 3 1—3; HVL 3—LUSV 3 3—0 regl.; VVS 3—Do- nar 2 30; Kangeroes 2GGV 2 3—0. 3e-klasse: SIOS 1—Meerburg 1 30; KVC 3Or. Groen 2 03 regl.; De Vlam 1—DSB 1 3—1Prof. W. 4VVS 4 0—3. 4e-klasse: Meerburg 2ODD 1 03; GGV 3—DES 1 0—3; PSVA 2—Teijlin gen 1 0—3 (2-15, 14-16, 3-15); Donar 3— Prof. W. 5 3—0 5e-klasse: DES 2—VVS 6 2—2; Raap horst 1Vogel 1 3—0; HVL 4Zeemacht uitgest.; SKR 1—LV 1 3—0 regl. STANDEN le-klasse HVL 2 8—14 VVS 2 7—7 KVC 1 913 Donar 8—7 Prof W 2 7—12 KVC 2 9—4 Kangeroeé 1 8—12 LUSV 7—2 PSVA 88 Or. Groen 9—1 2e-k!asse GOV 1 8—14 P.W. 3 8—8 Kangeroes 2 8—14 VVS 3 8—8 LD 8— 9 GGV 2 83 Donar 2 8— 8 LUSV 2 8-4) HVL 3 8— 8 3e-klasse SIOS 6—12 P W. 4 7—6 De Vlam 7—11 DSB 7—4 Meerburg 811 Or. Groen 2 8—4 VVS 4 8—10 KVC 3 7—1 4e-klasse Teijlingen 8—15 P W 5 8—7 DES 8—15 ODD 8—6 Donar 3 8—12 GGV 3 8—2 PSVA 2 8— 7 Meerburg 2 8—0 5e-klasse HVL 4 9—16 SKR 9—8 PW 6 9—13 VVS 6 9—7 Zeemacht 6—11 DES 2 10—7 Vogel 8—9 LV 9—4 VVS 5 99 Raaphorst 19-4 Dames: 2©-klasse: GGV 1—PW 3 2—2; Nieuw Brunhilde 3—DES 1 1—3; Or. Groen 2 Kangeroes 2 03. 3e-klasse: KVC 4Meerburg 1 13; ODD 1—Donar 1 2—2; HVL 1—Teijlin gen 2 30 regl. 4e-klasse: Alliance 1—Meerburg 2 0-3; KVC 5—Kangeroes 3—0 regl.; Raaph. 1 —SKR 1 1-3; HVL 2—OGV 2 uitgest. Standen: le-klasse: Nw. Brunhilde 1 815; Kangeroes 7—13; Or. Groen 8—10; KVC 7—9; Nw. Brunh. 2 7—5; Argos 2 8—5; Prof. Wijk 2 86; Teijlingen 8—5; LUSV 7—1. 2e-klasse: Kangeroes 2 7—12; KVC 8—12; PW 3 8—8; GOV 1 8—8; KVC 2 7—7; Nw. Brunh. 3 8—6; DES 8—6; Or Groen 2 8—3. 3e-klasse: Teylingen 2 6—10; HVL 1 68; KVC 4 67; Meerburg 67; Donar 8-3; ODD 6—1. 4e-klasse: SKR 7—14; KVC 5 8—14; GGV 2 78; Alliance 86; Raaphorst 7—5; HVL 2 7—5; Kangeroes 3 8—4; Meerburg 2 84.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5