JONGEMAN KANTOORBEDIENDE assistente meisje OPTIEKBEDIENDE ONDERWIJZER EERSTE MONTEURS TWEEDE MONTEURS HULPMONTEURS CREME PUFF J. P. van der BLOM UITVOERDER Mevr. M.J.v. Diest Tarief „SLEUTELTJES" tuinman Meisje-huishoudster scheepsij zerwerker (MNL. OF VRL.) FELICITATIEDIENST NEDERLAND vrouwelijke werkkracht- DDISDAQ FEBRUARI 196* Bonn wijst Moskou op dubbelzinnigheid (Van onze correspondent in Bonn) Indien de Russen werkelijke ontspan ning in de wereld wensen, dienen zü een eind te maken aan de politiek tegen het Duitse volk zoals die steeds weer in Rus land wordt gevoerd. Dit heeft de West- duitse bondskanselier Adenauer geschre ven aan de Sovjetrussische premier Kroesjtsjef in zijn brief, die op 14 janu ari j.I. te Moskou aan de Russische rege ring is overhandigd. Inmiddels is deze brief, als gemeld, door Kroesjtsjef vrij dag j.I. beantwoord. Beide brieven, zo zegt men in Bonn, zijn wat de toon be treft niet onvriendelijk. Naar de inhoud kan men evenwel geen wezenlijke ver andering van de wederzijdse standpun ten ontdekken. Speculaties hoort men thans vooral naar aanleiding van de analyse van de zinsnede uit Adenauers brief, waarin hij zegt dat „het nooit te laat is om iets goed te maken". Beoogt, zo wordt hier gevraagd, de Bondskanselier die de komende maanden vlak voor de top conferentie in mei as. een wereldreis gaat maken te komen tot een persoon lijk gesprek met Kroesjtsjef? Met in zyn rug de steun van de sociaaldemocratische verkiezingstroefaas, de Westberlijnse burgemeester Willy Brandt, die juist dezer dagen zijn partijgenoten heeft op gewekt inzake Berlijn Adenauer te steu nen. Met die steun achter zich acht Ade nauer, zo zegt men hier, zich sterk ge noeg op het binnenlandse front om een nieuw gesprek met de Sovjetrussische leider aan te gaan. Voorlopig betreft het hier overigens slechts nog een speculatie, maar gezien de bijzondere vitaliteit en vechtlust van de kanselier is deze rede nering bepaald niet onlogisch. In Adenauers brief, die gistermiddag te Bonn is gepubliceerd, wordt voorts gezegd dat Bonn onmiddellijk zal toe treden tot het ontwapeningspact van Rusland en de Westelijke Grote Drie, wanneer hiermee Inderdaad een alge mene gecontroleerde ontwapening wordt beoogd. Van een eenzijdige Westduitse ontwapening, zoals door de Sovjet-Unie geëist wordt, wil de kanselier niets we ten. Verder wijst Adenauer Kroesjtsjef op nieuw op de tegenstrijdigheid van diens buitenlandse politiek op het stuk van het zelfbeschikkingsrecht. Aan de ene kant, zo zegt men algemeen in de West duitse hoofdstad en zo zegt met andere woorden ook Adenauer, eisen de Russen voor de eerste de beste Afrikaanse neger stam dit recht op zelfbeschikking. Aan de andere kant staat Kroesjtsjef op het blijvend voortbestaan van de twee Duitse staten, op het sluiten van een Russisch- Oostduits vredesverdrag waarmee hij het Duitse volk dit recht op zelfbeschikking ontzegt! In hetzelfde vlak ligt ook Kroesjtsjefs oplossing van het probleem-Berlyn: hij wil van West-Berlijn een vrije stad ma ken en de bevolking niet het recht geven zich daarover uit te spreken maar voorts zichzelf het recht geven de Westelijke Grote Drie op een gegeven ogenblik te verbieden langer troepen in Berlijn te houden. Voor f2750 aan materiaal buit gemaakt Tijdens een inbraak bij een stuwa doorsmaatschappij t* Rotterdam heb ben inbrekers in de nacht van zondag op maandag voor ongeveer f.2750.— aan gereedschap en materiaal buit ge maakt. Zij hebben de goederen ont vreemd van het terrein, een werkplaats, een schaftlokaal en een binnensohip dat voor het terrein lag. Hun buit be stond uit 270 meter la.skabel, drie zuur stofmeters, een gasmeter, acht laspit- ten, twee snijbranders, vier peilglasme- ters, twee boortollen, vier lastangen, een warmstoker en een elektrische soldeer bout. Buitenhaven Scheveningen op begroting Waterstaat? Het Visserijschap heeft zich tot de minister-president gericht met een brief waarin dringend wordt verzocht in de begroting van Verkeer en Waterstaat men .waardoor dit jaar nog kan worden voor 1960 alsnog een bedrag op te ne- Ibegofnnen met de uitvoering van de plannen tot verbetering van de Buiten haven te Scheveningen. Het Visserijschap merkt op, dat in de memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer nopens de begoting van Verkeer en Waterstaat is gezegd, dat er in het prioriteitenchema van de Rijkswaterstaat voor de verbete ring van de buitenhaven te Schevenin gen geen plaats was. Het Visserijschap zegt niet in te zien. dat een project als het onderhavige niet in dat schema is opgenomen, gezien de urgentie van de verbetering. In de brief wordt gezegd, Griepepidemie In Europa breidt zieh nog steeds uit De griepepidemie breidt «lch uit over Europa, maar ditmaal ie de toestand niet zo ernstig als in de herfst van 1957 toen miljoenen mensen aan de Aziati sche griep leden en verscheidene duizen den patiënten aan de ziekte bezweken. Uit de berichten uit de verschillende landen blijkt, dat de ziekte zich nu be perkt tot kleine gebieden. Zo heeft bijv. Zuid-Duitsland meer te lijden dan het noorden van de Bondsrepubliek. Van de christen-democratische fractie in de Bondsdag is eenderde ziek. Bij de so cialistische oppositie lijdt één op de tien leden aan de ziekte. In Oostenrijk is Llnz de stad met de meeste patiënten. In sommige fabrieken is eenderde van het personeel absent. Uit België komen berichten dat de ziekte terrein wint en dat vele kantoren en fabrieken slechts over een deel van het personeel kunnen beschikken. In Luik is tien procent van de bevolking ziek. Volgens berichten uit Nederland. Noorwegen en Hongarije kan daar niet vaneen epidemie worden gesproken. Ook in Zweden komt de griep vrijwel niet voor. dat de gehele Nederlandse visserij de ab solute overtuiging heeft, dat een langer uitstel rampzalige gevolgen zal hebben voor de levens van de bemanningen van de schepen .welke te Scheveningen bin nenlopen en voor de door de Scheve- ningse reders en andere ondernemers in schepen en verdere uitrusting geïn vesteerde bedragen. Gemengd* gevoelens beheersen Curacao Het besluit om gezaghebber Gorslra aan te stellen als gevolmachtigde, de gedeputeerden naar huis te sturen, de eilandsraad in functie te laten en de minister van Algemene Zaken toezicht te verlenen, Is op de Ned. Antillen met gemengde gevoelens ontvangen. Op Bonaire vlagde de Bonairiaanse democratische partij. In Willemstad hebben vanmorgen en kele tientallen mannen en vrouwen ge demonstreerd tegen het ontslag van de gedeputeerden, onder leiding van de heer Godett. De demonstratie, waarvoor geen vergunning was gevraagd, werd door de politie verspreid, hetgeen or delijk geschiedde. Op de werf van de K.NS.M. is uit protest een kwartier ge staakt. De leider van de oppositie, de heer Da Costa Gomez heeft vanmorgen een gesprek gehad met de gouverneur en zal morgen per K.L.M. naar Nederland gaan. Aanvankelijk was hU van plan geweest per schip naar Nederland te reizen. De algemene maatregel van Rijksbe stuur is inmiddels opgenomen in het publikatieblad. Een mededeling van de Regerings voorlichtingsdienst zegt o.m. dat „zodra in het eilandgebied Cura sao de normale toestand zal zijn her steld en de algemene maatregel van Rijksbestuur is ingetrokken, door de Eilandraad nieuwe gedeputeerden zullen worden gekozen". bommenwerper in Y.S. verongelukt Een Amerikaanse reuzenstraalbom- menwerpcr van het type B-52 is gister avond op de luchtbasis Ramev bij San Juan op Porto Rico verongelukt. De ze ven inzittenden zijn omgekomen. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. Katwijk vierde verjaardag van Prinses Beatrix Gisteravond werd ln de kapel van de N.-H. Gemeente te Katwijk aan Zee een filmavond gehouden door de Oranjever eniging ter gelegenheid van de verjaar dag van Prinses Beatrix. Onder de aan wezigen bevonden zich o.m. vele leden van de gemeenteraad met hun dames. De voorzitter, de heer J. Minnee, hoopte, dat de Oranjegezinde bevolking van Katwijk door de eeuwen heen het Koninklijk Huis trouw zal blijven. Hij toonde zich dankbaar, dat men de ver jaardag van de Prinses op deze wijze mocht vieren. De voorbereidende werk zaamheden voor de festiviteiten op 30 april en 5 mei zyn in een vergevorderd stadium. Spreker deed een beroep op de morele en financiële steun van de be volking. De film over het Koninklijke Huis werd met grote belangstelling gevolgd. Als intermezzo werden enige humoris tische films vertoond. Des middags werden twee filmvoor stellingen voor de schoolgaande jeugd gegeven. De jeugd was tijdens beide voorstellingen goed vertegenwoordigd. (BOVAG GARAGE) GEVRAAGD: GARAGE DIJKSMAN OEGSTGEESTERWEG 3 RIJNSBURG Voor onze afdeling ADMINISTRATIE zoeken wij een Leeftijd 1618 jaar. Liefst in bezit van mulo- en type- diploma. PRETTIGE WERKKRING. Leidse Textiel Centrale Groothandel in textiel NOORDEINDE 46 - LEIDEN - TEL. 33641 Wij verlenen U het TOTAALBEDRAG voor aanschaf van alle elektrische huishoudelijke apparaten: TV. 43 cm. f 4.75 per week; RADIO f 1.35 p. w.; bandrecorders f 4.p. w.; ijskasten f3.50 p. w.; wasmachines f2.50; centrifuges f2.50. Inruil mogelijk. Vraagt verte- genwoordigersbezoek. Postbus 197, Leiden. MAX FACTOR 4.95 met gratis een Hi-Fi proeflipstick en proefflacon Hi-Fi vloeibare make-up. Tijdelijke aanbieding. STEENSTRAAT 57 Gevraagd GEVRAAGD voor grond- en rioleringswerken. Fa. H. COMPEER - Hoge Morsweg 108 - Oegstgeest voor dag of dag en nacht. Hulp van werkster aanwezig. Aanmelden na 7 uur n.m. Hoofdstraat 331, Sassenheim. Op onze ADVERTENTIE-AFDELING is plaats voor een Leeftijd tot ongeveer 25 jaar. Kantoorervaring vereist. Tenminste in bezit van mulo-diploma. Enige kennis van/of belangstelling voor het grafisch bedrijf strekt tot aanbeveling. Voor actieve, intelligente kracht goede voor uitzichten. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan de directie van IrTDSCH DAGBLAD N.V., Postbus 54 (Witte Singel 1). V Gevraagd voor tijdelijk een Zo spoedig mogelijk, voor de eersteklas v. d. Ds. Rutger- school. Aanmelden schriftelijk of telefonisch bij het hoofd der school; J. VINK, Rijnmond 191, Katwjjk aan Zee, telefoon 01718—2736. l20 woorden r 1. 130 woorden f 1.50 (een woord noogstens 12 leners) Bewijsnummers 10.10 extra Toezending nummerbrieven f 0.20 meer ..SLEUTELTJES' worden oenoudens gebrek aan plaatsruimte dagelijks opgenomen Gevraagd of JONGEN boven 16 Jaar, voor aanleg en onderhoud van tuinen. J. CH. NIJP, Hyacinthstraat 2, Wassenaar Telefoon 01751—2316 gevraagd. Goed kunnende werken en koken. Voor prima kracht hoog loon. Leeftijd 2540 jaar. Brieven met uitvoerige inlich tingen onder no. 36856 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD: voor Jachtbouw. Smederij Fa. D. HAASNOOT ZN., v. d. VEGTSTRAAT 1 KATWIJK AAN ZEE ^^ë^^maa^^^erte^vrage^wfl^^ Goed handschrift en eventueel type-diploma strekt tot aanbeveling. Leeftijd 1720 jaar. Aan een ijverige en ambitieuze kracht bieden wij een goed gesalarieerde en prettige werk kring. Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties: NIEUWE RIJN 44 Opticiën J. M. WARMERDAM HOOFDSTRAAT 90—92 - HILLEGOM - TEL. 02520—5891 vraagt ervaren Moderne werkplaats. GEZOCHT voor bediening van een plakbandmachine een Leeftijd 2540 jaar. HOOG LOON. Sollicitaties persoonlijk bij: Cyclop-Strappings Verpakkingen N.V. MIDDELSTEGRACHT 31 - LEIDEN SLEUTELTJES GEVRAAGD Leerling verkoopster ge vraagd, ter opleiding manufac turen. Aanmelden: woensdag, Textllana, Beatrlxstraat 4, Leiden. Leerling verkoopster in speelgoedwinkel. Aanm.: Bree- slraat 28. 1 maart hulp 1. d. liulsh. v. d. en n. P.G., boven 25 Jr. Gezin 2 personen, waarvan vrouw verzorgd moet worden (reuma). Was buitenshuis. Weekeinden vrij. Br. met opg. verlangd salaris. Schuitemaker Bijdorpstraat 75, Voorschoten. Werkster, voor enkele och tenden per week. Hoge Mors weg 54. Lelden. Tel. 31800. Net dagmeisje gevr. Const. Huygenslaan 9. bij Lage Mors weg. tel. 30915. Na 7 uur. Voor terstond gevraagd een volslagen tuindersknecht door C. Meijer, Rijndijk 100, Voor schoten. Net meisje zoekt gem. kamer. Brieven bureau van dit blad no. 4821 k. Verzamelaar vraagt te koop 17e19e eeuwse schilderstuk ken (beschadigd geen bezwaar) Br. met uitvoerige omschrijving Postbus 544, Den Haag. B| Dame zoekt een gestoffeerde amer met keuken of gebruik van keuken. Brieven Dureau van dit blad no. 4832 k. Flinke werkster gevr. voor 2 of 3 halve dagen per week. Meerdere hulp aanw. Mevr. v .d. Bosch. tel. 22135, Rijn- zichtweg 9. Oegstgeest. Voor direct een werkster gevraagd. Aanmelden tussen 5 en 6 uur 's namiddags. Dr. Lodder, Andreasplein 1, Katwijk. f50.- beloning! Wie wil echtpaar met een kindje hel- f>en aan kamers met kookge- egenheld. In centrum stad. Br. bur. v. d. blad no. 4844 k. Werkster gevraagd voor een paar ochtenden per week. Aanmelden tot 7 uur Hooi gracht 72. Jong doktersgezin (2 kin deren). geen praktijk aan huls. vraagt voor intern of hele da gen net meisje, plm. 20 Jaar en werkster. Mevr. Malessy. De Lus 9. Wassenaar. Telef. 01751 - 2935. BMuzlekh. W. Grönloh, archtsteeg 9. Lelden. Wij vra gen te koop: gitaren, citers, ilckups, gramofoonpl., 45 en 33 t., enz., enz. 41 Te koop gevr.: Gebruikte 16 m/m klnder-speelfllms voor projectie. J. L. Vrij, Albert Verweystr. 8, Lelden. Net meisje gevr. voor hele of halve dagen. Aanmelden s" avonds na 7 uur: mevr. ZandvlietDe Wit, Kort Ra penburg 5 a. Flinke, Jongevrouw gevraagd voor donderdagmorgen. Witte Singel 58c, tel. 21261. Nette hulp gevraagd voor de woensdag- of donderdagoch tend van 912 uur. Adres: mevr. Bey, Herenstr. 30. Flinke werkster gevraagd voor 2 ochtenden per week. Aanmelden na 7 uur: Plant soen 105. S Werkster gevrnagd voor één tg per week. Aanmelden tus sen half één en half twee of tel. 32362. Oudehoflaan 27, Oegstgeest. Meisje zoekt kamer, omg. Leiderdorp. liefst ongem.. kook- en wasgel. Potterlj Zaal berg, p/a. mej. H. Schultema, Hoge Rijndijk 49, Post Leider dorp. Jongevr., mlddelh. opl. en kantoorerv.. zoekt thuiswerk. Br. bur. v .d. blad no. 13257 k. Jongeman, 24 jaar. onge huwd. zoekt bijverdienste voor de halve dag. onverschillig wat. In bezit van alle rijbe wijzen. Brieven bureau van dit blad no. 4915 k. Mevr. Buurman, Cronesteln- kade 18, Lelden, vraagt een tijdelijk hulp voor dlnsd.- en vrijdagmorgen. van 912 uur, voor huish. bezlgh. Aan melden na 7 uur. Meisje-huishoudster ge vraagd. Goed kunn. werken en koken. Voor prima kracht hoog loon. Leeftijd 2540 Jaar. Br. met uitvoerige inlichtingen bur. v. d. blad no. 13392 k. Zit-slaapkamer gevraagd oor meisje. 21 Jaar, b.b.h.h. Zonder pension. Brieven met prijsopgave bur. van dit blad no. 4942 k. Poppewagen, moet ln zeer goede staat zijn. Aanbiedingen: Tel. 32108. AANGEBODEN Een 24-Jarige verkoper wil zijn wintervakantie produktlef maken. Pakt alles aan. In be zit van rijbewijs A en B. E. Br. bur. v .d .blad no. 4945 k. Te koop: donkergrijs kam- garen herenkostuum, maat 54 voor slechts f 20.-. Tevens fant. kostuum, slanke maat f 20.-. Doelensteeg 9. Aangeboden: Schilderstuk (groori landschap van Brou wer. Brieven bureau van dit blad onder no. 4946 k. Aangeboden: goed onder houden, donkerblauwe Pedi gree wagen met rem. Prijs f 20. Prof. Einsteinlaan 9, Voorscho ten (achter Venédepark). Nette weduwe zou graag 1»U 2 bejaarde mensen, of Jong ge zin, het huishouden willen doen, van dinsdag tot vrijdag, van 9 tot 12.30 uur. fl.25 per uur. Brieven bureau van dit blad no. 4948 k. Woensdag markt! Tweeper soons flanellen lakens, de grootste maat. nu 5.75; een- Ëersoons flanellen lakens 4.49. lames- en herenpyjama's, de nieuwste. Alle maten, nu 5.98. Hoek Stadhuisplein. Japie. gemoltonneerde onderjurken gemoltonneerde onder Jurpen tot 52 nu 4.98. Gemoltonneer de, lange onderbroeken en borstrokken, lange mouw, van 6.98, nu alle maten 4.98. Bad doeken. slopen, theedoeken. Hoek Stadhuisplein. Japie. Woensdagmarkt! Verplceg- stersschorten tot 52, nu alle maten 2.98. Dikke gemolton neerde damesdirectoires tot 54, merk Rosita. Klein vlekje, van 5 98 nu alle maten 2.98. Hoek Stadhuisplein. Japie. Spoed. Aangeboden door part. V.W. 1956 de Luxe. in prima staat. Zeer billijke prijs. De Sitterlaan 44. tel. 22107. Kosthuis aangeboden met huiselijk verkeer, aan Jonge man, bij alleenstaande vrouw met kinderen. Brieven bureau van dit blad no. 4846 k. Te huur: 2 Ineen lopende gestoff. kamers, zo nodig met tebruik van keuken. Brieven ur. v. d .blad no. 4850 k. Aangeb.: z.g.a.n. eethoek, Ruton stofzuiger, compl. olie kachel. Somyl, Juncker- en Ruh-gasfornuls. tweepers. wen- telbed met kapokmatras, fau teuil, hanglamp en ballonlam pen. damesfiets. Te bezichtigen van 912 en van 1518 uur. Hof laan 285. Aangeb.: 2 woll. dekens 180 220 a f 15 p. st. 1 Solex z.g.a.n. Leliestraat 56. Nette Jongeman, 18y2 Jaar oud, zag zich gaarne geplaatst als leerling automonteur of garagewerkzaamheden, in be zit rijbewijs B. E. Brieven bu reau v. d. blad no. 4872 k. SB.z.a. een net meisje als ulp in de hulshouding, v. 3 k 4 middagen. Brieven bu reau v .d. blad no. 4874 k. Aangeboden wegens over compleet 2 crapauds en thee- meuoel f25.-. Genestetstr. 118. Invalide-wandelwagen aan geboden. Lage Rijndijk 179. Te koop: 2 clubfauteuils en theemeubel. Tevens 2 klnd.- ledikantjes. Storm Buyslng- straat 20. Huishoudelijke hulp aan geb. voor 2 a 3 ochtenden per week. Brieven bureau van dit blad no. 4888 k. Bergmeubelen, boekenkas ten, luxetafels, schuiftafels en stoelen. Bijzondere model len op bestelling. Houthandel Morspoort, Morsstraat 58. Enorme sortering schilder stukken voor boven Uw dres soir, vanaf 16.50, compleet met lijst. Lijstenmakerij ..De Concurrent", Haarlemmerstr. 72. Tevens het aangewezen adres voor het omlijsten van platen, foto's enz. Een pracht winterjas te koop, bruin, maat 5456. ge kost f 169.-, nu voor f 50.-. Levendaal 85 A. Motorrijwiel „Salira" 1956, met 200 cc. Villiers-motor. Sportlef model. In staat van nieuw f 275. Onder garantie. Pasteurstraat 17. llillman „Minx" Station car 1952. Benz. 1 13. ollevrlj. In prima staat. Geschikt voor vele doeleinden. Ook rullen voor Luxe. Minnebroersgracht 11. Jongensfiets aangeboden met Torpedonaaf. van 8 tot 12 Jaar. Prijs f22.50. Dijkstraat 34. Autoverhuur zonder chauf feur f 15.- per dag. vrij km Verzekerd materiaal, dus port. Erkende gediplomeerde rij school. Coornhertstraat 63, tel. 24247 en tel. 33609. Auto Morris te koop. In prima staat, goed ln de lak. pr. banden, t.e.a.b. L. v. Weeren Pres. Steynstraat 8, Lelden. Te koop: Volkswagen, bestel 1957. Splinternieuw. Nieuwe motor en banden 100%. Te bez.: Hoofdstr. 77. Leiderdorp, tel. K 1710 - 22215. B| WU leveren U ruime, solide angkasten f 56.50, legkasten f62.50, keukenkastjes, wand kastjes f 35.-, diverse andere kasten. „De Tlmmerwlnkel", Uiterstegracht 168. Kamer, centrum stad. Voor ame, b.b.h.h. Gemeub., stro mend water, bergruimte, ge bruik van douche, telefoon en keuken. Brieven bureau van dit blad no. 13393 k. Kinderwagen met toebeho ren, ln zeer goede staat. Te bevr.: Grünerielaan 51. Oegst- feest (bij eindpunt stadstram) el. 32108. Aanrechten, gootstenen, douchecellen. Hans Bonte, gra niet- en terrazzobedrljf. Tes- selschadestraat 40 a. Leiden. Tel. 26314. Harmonica (pianoklavier, 32 bassen), als nieuw, ln kof fer. slechts f 65.-. 4 clubfau teuils. salontafel, Oldflnlsh spotprijs, enz. Hedenavond. Waardgracht 126. Wegens plaatsgebrek aan geboden. prima bromfiets. Tegen elk aannemelijk bod. Merk D.M.P. Nestor met voor tel. Liefst tussen 68 uur Su- matrastraat 54 Krediet voor ledereen tot f5000 voor aankoop van meu belen en woningtextiel. Recht streeks van fabriek, enorme besparing. Geheimh. verz. Brieven Postbox 303, Rotter dam. Kwak's Verkeerslnstltuut. onder leiding van oud-exami nator. Erkend door K.N.A.C. en F.N.O.P. Lessen in Volks wagens. Opel en N.S.U. scoo ter. Iedere woensdagavond 8 u. verkeersles voor alle weggebrui kers. Leiden. Zoeterwoudse Singel 104, tel. K 1710 - 22803 Lelden-zuidwest. Thans ook rolfilms en flitslampen ver krijgbaar uit onze automaat Bevrijdingsplein 1 (sigarenma gazijn Lepelaar) Fotorepor- tageoedrijf-Fotohandel N. van der Horst, Doezastraat 39, Lel den. Tel. 24702. Auto's met rechtsgeldige schrifgtelijke garantiebewijzen, financiering tegen 5%. Elk merk auto kan geleverd wor den. v. d. Berg. Hooglandse Kerkgracht 42. telef. 30692 k. Voor autorijles naar erkende autorijschool Joh. Remmers waal. Nieuw materiaal, f 5 p. uur. Utrechtse Jaagpad 16 A. tel. 21966. Verhuur zonder chauffeur van 4-. 5- en 6-pers. wagens, lage tarieven, langere termijn speciaal tarief. Utrechtse Jaag pad 16 A. tel. 21966. Rijschool „Beatrix" Beatrlx straat 4. telef. 30319. Erkende bondsrijschool B.B.N., vermin dert Uw praktische lessen door theorie-onderwijs met films. Nu wl) de kachel stoken, ls de leestijd aangebroken. Bij ons steeds de nieuwste boeken. Geen Inschrijfgeld. Leesb. „Re cord". Apothekersdijk 35. Vermager zonder moeite met Graclal. 50 dragees f 1.98. Bij Apoth. en Drogist. llaehmer voor gezellige be kledingen ln rotanmeubelen. Schulmplastic ln elke dikte, ook heel dun voor petticoats, losse zittingen enz. Zelfklevend Êlastlc tochtband en strips, raalerstr. 15 en 5-Melpleln 96 B| Heeft U meuhelrepar. WU omen vrijblijvend kostenbe- groting maken voor repareren, bekleden van meubels. Vraag stalencoll. op zicht .Ons werk 5root of klein 100% garantie. Hazebroek, Kerklaan 68. tel. 986259. Rijswijk. R Stormschade - Lekkages? reet gemeld, vlug hersteld. Daken, goten, schoorstenen, timmeren, metselen enz. Stou ten. L Jtaamsteeg 3. Alle repa raties. Studio Koopman's Fotobe- arijf. Hooigracht 96. tel. 31701. Speciaalzaak voor kinderfoto- grafie en gezinsfoto's. Portret ten voor iedere leeftijd. Pas foto's 3 stuks v.af 1.3 vlot te briefkaartfoto's vanaf f3.75 Nieuwe Opeis Rekord te huur. Leids Autoverhuurbe drijf, Papengracht 5A. Lelden, tel. 01710 - 20306. B| StookmoeiUjkheden? Het is eslist geen probleem voor de schoorsteenspecialist. Schoor- steenveger-metselaar J. M. Stouten, sinds 1875, Schelpen kade 23. tel. 21751. liet Juiste adres voor het overtrekken van Uw matras ls De Kleine Wlnst.Haarlemmer- straat 51, 1-persoons f 19.50. 2- persoons f 26.50. Een kapokmatras is goed en niet duur bij De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51, Lelden. 1-pers. vanaf f 59, 2-persoons vanaf f 98. Stenografie (4 talen), snel le grondige opleiding. Kon. Erk. Pitmanscnool Plantsoen 65, tel. 26558 B10 rijlessen voor f 47.50, ln euwe Opel Rekord. Gedipl. Instr. Erkende Bondsautorij- school „Irene", B. Hosangweg 52, Woubrugge. tel. K 1729 - 236. Goedkoop en vakkundig Uw gouden en zilveren sieraden gerepareerd bij Tom Brinks, Haarl.straat 13. t/o. Voortman cafétarla. SI Ford Versailles aangeb., ouwjaar '55, '56. desk. onderz. toegestaan, wegens aanschaf kleinere auto. Prijs f 1850. W. de Zwijgerlaan 65. Lelden. Te koop: Pedigree kinder wagen. in prima staat. Tele foon 33372. B Te koop: huiskamer-ameu- ement .in prima staat. Te lefoon 33372. Gaat U trouwen? Bestel Uw auto'6 bij het gespecialiseerde trouwautobedrU?. Vraagt In lichtingen, Zeemanlaan 12 A. Tel. 23055, Lelden. Ongelooflijk! Reeds vanaf f 95.- bontjasjes, kort en lang. Nu Iedere dame een bontjas. Betaling vanaf f 2.p. w. Vraagt Inlichtingen of bezoek. Brieven onder no. 13385 k bu reau van dit blad. Volkswagen '52, keurig uit ziend en verzorgd, motorisch goed. van part. Telef. 23412, Leiden. Etna-kachel te koop. Grote maat ,ln zeer goede staat, met vloerplaat. Tnorbeckestr. 20, Lelden, telef. 26473. Solex de Luxe 1959, Solex de Luxe 1958 ,in staat van nieuw. Dahllastraat 1A. Lel den, b/d. Lammenschansweg Aangeboden aan dame of heer h.b.b.h.h.. ruime, zonnige ongem. zit-slaapkamer. Óp foede stand te Óegstgeest. Br. >ur. van dit blad no. 4836 k. Vespa-scooter, 125 cc., 16.000 km. gelopen. Geheel ln prima staat .Zeer veel acces soires. Desk. onderzoek toege staan. V. Schuytlaan 134. Aangeb. Singer handnaai machines. ln prima staat, met gar. f45.- en f35.-. Naal- mach .ln luxe salonkast. ln prima staat f90.-. Herenstr. 23 Leiden, tel. 32027. Gaat U schilderen, behan gen of witten? Wij geven de juiste voorlichting, door 30- jarige ervaring. Grootste keus R. en D.-behang. Wonderverf (I x verven, klaar). Rich. J. Blok, Hogewoerd 62, tel. 23123. Erkend sehflder-behanger. Een net kosthuis aangebo den met aparte kamer. Huise lijk verkeer. Televisie aanwe zig. Brieven bureau van dit blad no. 4825 k. Aangeb. een eiken slaap kamer-ameublement en een eiken theemeubel, in goede staat. Na 6 uur, Dorpsstr. 31, Warmond. Een zonnige, gestoffeerde zit- en slaapkamer aangebo den, met pension, voor heer, b.b.h.h. In rustige omgeving (geen beroeps). Brieven bureau van dit blad no. 4811 k. Aangeb.: 2 pers. ledikant met binnenverlngmatras (toog- model) m. bijbehorende nacht kastjes en kaptafel. Tegen e.a.n.b. Lammenschansweg 88. Aangeboden: goed onder houden. compleet huiskamer ameublement. Drie October- straat 21 A, Leiden. Singer- en Lewensteln- handnaalmachlnes f65.-. f75.- f 85.-. Lewenstein-trapnaal- mach. f95.- en f165.-. Ver koop met garantie. Haagweg 172 A, Lelden, tel. 32833. Overhemdenreparatie. Boor- en en manchetten enz. ver nieuwen onder garantie. Ook no-iron. Vanaf heden ook de- poth. Self-Service Express. Sto men en verven. „Smits" over hemden- en kousenreparatie- bedrijf. Nieuwe R(jn 94. telef. 25391. Auto-motor-scooterles. KU_ sehool Lowl. vanaf f 5 per uur. lest met de nieuwe Ford Ang- 'la. Lambretta scooter en Jawa motor. Theorie met film. Meerburgerkade 10, Lelden. Tel. 30396. Televisie vanaf f 7.p. w. na W. A. Plaatspelers en Klei ne radio's vanaf f 1.25 p. w. zonder vooruitbetaling. Band recorders vanaf f 4.80 p. w.. zonder vooruitbetaling. D. Teske. Doezastraat 5. telef. 26164. Nieuwe auto's zonder chauf feur, 4-, 5-, 6- en9-pers. Win- terprljzen. Lange termijnen speciale tarieven. Werkhoven's garagebedrijf. Maredijk 34 a. telef. 22300 - 32735. Wasmachines f 135.. Nog enkele dure machines. Iets be schadigd f 155. Centrifuges. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 13. tel. 24409 Kinderrijwielen v.af 1 49.5U, sportrijwielen vanaf f 89 Ook Rudge en Simplex voorradig. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 13, tel. 24409. Uw adres voor rotan meube len. mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24. reparatie-Inrichting, tel. 30534. Stofzuigers vanaf f115. BU aankoop van een nieuwe ge ven wij f 25.voor Uw oude. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 13. lloest Uw kindje? Natter- manns' Melrosum Forte helpt, lost taal slijm op, smaakt goed. Flacon f2.b(j elke drogist. Alle motoronderdelen heeft motorsloperh Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, te lefoon 11.45.01. Iedereen ls enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, eenpers. vanaf f 19.50, tweepers f 26.50. Smlt's bedden-tapijtenmagazijn Mare 98, Vrouwensteeg 9, tel. 23913. Met Tip-Top tussen de wie len, berijdt U prima automo bielen. Onder andere Mercedes, Consul, Taunus, V.W. en V.W.- busjes. St--Aagtenstraat 14, Loklen, tel 25709. Typen. Aanvang dagelijks, scholieren spec, tarief. Kon. Erk. Pitmanschool, Plantsoen 65. tel. 26558. U behoeft niet met nat goed te zitten als U een sneldroger koopt. Alle merken. Edy vanaf f 159.50. Fa. de Lange, Hoge Rijndijk 74, Hoofdstraat 26, Leiderdorp. Laatste opruiming radio's van: 130, f49, f59. 169, f79, f 89. f 95, met garantie. Auto radio 6 V., prima f 59. Dames- sportrijwiel. nog nieuw, m. ver snelling. Radio-grammofoon- combinatie vanaf f 115.-. Nieuwe Rijn 60. Naaimach., gasf., bur. kleed, prima naaimach., w.o. elektr.. gasfornuizen als nieuw, vanaf i 47.50; zware uitschuif bare kloostertafels, fauteuils, lin nenkasten, kolenhaard, gasstel len, stofzuiger 220 V. Nieuwe Rijn 60. telef. 22150, bij hoek Hooigracht. Solex iets defect f 50.-, kin derstoel f 17.50, tweeling-kin derwagen f35.-. Tel. 30063. Wegens overcompleet een Philips pick-up te koop, ln zeer goede staat. Te bevragen: Langebrug 6c. Leiden. Aangeb. per 1 mrt. 2 on gem. kam. m. keuken aan echtpaar m.l. of 2 dames (geen stud.) Brieven bureau van dit blad no. 4674 k. Een dressoir te koop aan geboden. ln zeer goede staat, wegens plaatsgebrek. Nog geen 10 j. oud, tegen elk aanne melijk bod. Maurltsstraat 50. Aquarium, Inhoud 200 liter, met tafel, lichtbak, verwar ming en eiken lijst, te koop. Gerrit Kasteinstr. 35, Lelden. Ik heb te koop: nieuwe kofferschrijfmachine. Te beta len met f 3.- p.w. Goedkoper dan huren. Gratis 1 week op Eroef. Br. onder no. 13347 k ureau van dit blad. A.s. bruidsparen!! Voorgoed en verzorgd trouwrhden ln 7- gersoons auto's ls Uw adres: eemanlaan 12 a, tel. 23055. Opel Olympia, Taunus-be- stelwagen en een Renault type 4 te koop aangeboden. Calex Autobedrijf N.V.. Lelden. Kort Galgewater 14-16, tel. 33355. Japonnen, geheel pasklaar f ~50. Duinhof 30, Lelden. B| Te koop aangeb. pocket- oeken Fr., Du.. Eng.. Ned. 1 Aquarium 40 x 25 x 25, met pomp. Tevens petroleum kachel. Koopman, Verdamstr. 58, Leiden. Bromfiets aangeboden. Ita liaanse Mosquitomotor op So lexframe. ln zeer goede staat. Benz.verbr.: I-: 60. Zeer snel. Prijs f 70.Te bevr.Fran- chimontlaan 13. ln Prof.wijk. Brommers, „Avada". H.M.W. voor- en achtertelescoop. 2 versn. f200; „Berlnl" M 21. extra zwaar 1958 f 200; H.M.W. „Typhoon", v. en a.telescoop f 200; „Maxwell" autom. kop- feling f 150; Sparta f 85; Rap 85. Pasteur6traat 17. „Poch" sport 1958 f325; „Batavus" sport 1959 f 400. Belde als nieuw „Phanter" J.L.O., v.- en a.telescoop f 175. Garantie, Inruil. Pasteurstr. 17. Te koop: 1 Etna vulkachel z.g.a.n.. t.e.a.b.; 1. haardfau- teuil; 1 tweedjas, bruin, gr m. Zwarte Pad 15, Lelden. Auto aangeb., merk Stan- aard, bouwjaar 1950. In prima staat, bz.: 1 12. Ook gene- Sen te rullen voor motor of romflets. 2e Gortestraat 02. DIVERSEN Royale middenstandswonln- ?en ln aanbouw, omg. Lelden. 18.500. premie f 1000, ben. kap. f 3000. Bevatt. gr. woonk., gang, keuk., 4 slaapk. met bal kon, douchecel, zolder, schuur, tuin. Hyp. f 10.000 k f 11.000. Rente 4 3/4%. Brieven bur. v. d. blad onder no. 13357 k. Koopt U contant? U ont vangt 10% korting in 40 win kels op woninginr., elektrische artikelen, keukenultz., baby- uitz., llnnenuitzet. kleding, schoeisel, fietsen, radio .tele visie, uurwerken. Vraag ge- zinskaart. Leidse Inkoop- comb.. Postbus 158, Leiden. Won in gril il. Hazerswoude- aorpLeiden of naaste om geving. Aangeboden: 4 kamer woning! heel huls), douchecel, flinke tuin, schuur, f 8.- p. w. (lncl. geiserhuurGevraagd: iets dergelijks of benedenhuis. Br. bur. v. d. bl. no. 4950 k. f| Aangeboden: Wonlngrull. en groot huis (9 k.) te Lel den en een riant huls o/d. Ve- luwe (5 k.); voor twee gerief, huizen (5 k.) te Oegstgeest, Warmond, omg. Lelden. 4 pers. Huur tot f 75. Brieven bureau van dit blad no. 13394 k. Woningruil. In vruchten- buurt. zonnig huls, bev.: ka mer en suite, keuken, tuin, 2 slaapk. met v. w., vliering en veel bergruimte, huur f 10.20. Gevraagd: groter huis met tuin. Brieven bureau van dit blad no. 4845 k. Verloren. Zaterdag plastlo portemonnee, rode rand, Chi nees meisje erop. Eigenares erg gedupeerd. Tegen beloning terug te bezorgen: Bevrijdings plein 9. Meisje, 19 jaar, zoekt jongen of meisje om samen accordeon te spelen. Brieven bur. van dit blad no. 4833 k. Weggelopen een grote cy perse kater, luisterend naar de naam Pietje. Terug te bezor gen: Levendaal 98. tel. 24429. Bi| beginnende damesclubs kunnen nog enige dames ge plaatst worden. Tevens kinde ren van 8 tot 10 Jaar bij kin derclub. Inschrijving Hoog landse Kerkgracht 42 of Mid delstegracht 16. Woningruil. Aangeb.: ben.- huis, bev.: 2 kamers, kelder, schuur met tuin, achterom. Huur f6.30. Gevr.: grotere wo ning. Hogere huur geen be zwaar. Brieven bureau van dit blad no. 4849 k. Woningruil. A'dam n.w.. Zonnige 3 k.-flat m. keuken, badcel, zolderk. en box. Huur f 85.45 p.m. Gevr. in Leiden gelijksoortige woning. Meer en Vaart 1541, Amsterdam-w. Nette heer zoekt kennisma king met nette vrouw, leeftijd 35 a 40 jaar, om na wederzijds goedvinden, later ln het hu welijk te treden. Liefst foto, op erewoord retour. Brieven bureau v .d. blad no 4913 k. Brieven op advertenties welke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage ren (oa. drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch aonder meer vernietigd.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 8