Katwijks burgervader liet de kans niet onbenut voorbij gaan.... Uw Kunstgebit Onderscheidingen voor de lieren Pluimgraaff en Van Duyvenbode Bellwinkel ontkende hardnekkig op eerste dag van zijn proces Trieste nasleep sclirootaffaire Musical „My Fair Lady" wordt in een Nederlands kleedje gestoken DINSDAG 2 FEBRUARI 1960 Geanimeerde receptie ran Quick Boys De heer De Jongh, voorzitter van de Afdeling Leiden van de KNVB. onderscheidt de heer Van Duyven- bode met de insigne van verdienste. (Foto Leldsch Dagblad) Onderscheidingen Na deze plechtigheid had de heer Remmers nog iets voor voorzitter Pluimgraaff in petto. „We hebben ge- (Van onze sportredacteur) Katwijks burgemeester, de heer H. Duiker, heeft gisteravond de „opgelegde" kans niet onbenut voorbij laten gaan. Katwijks eerste burger scoorde een fraaie treffer, toen hij tijdens Quick Boys' receptie in Nieuw Brittenburg opmerkte: „Ik begrijp de KNVB niet. De heer Remmers hoofdbestuurslid en voorzitter van de sectie zaterdagvoet bal van de KNVB schrijft in het jubileumnummer van Quick Boys, dat de KNVB nooit een tevergeefs beroep op Quick Boys heeft ge daan, dat de bond trots is op het knusse, gezellige stadion Nieuw Zuid en dat dit fraaie strijdperk, waarop al zo vele interlandwedstrijden werden beslecht, nooit mag worden vergeten. Maar ik heb de indruk, aldus de heer Duiker, dat Katwijk wèl wordt vergeten, want reeds een paar jaren worden de internationale ontmoetingen elders gespeeld. Als Quick Boys er inderdaad zo goed op staat bij de KNVB zie ik de verdere ontwikkeling met belangstelling tegemoet Natuurlijk, voor hy zijn in fluweel verpakte teleurstelling over het pas seren van Nieuw Zuid door de KNVB tot de heer Remmers had gericht, had burgemeester Duiker, die vergezeld was van de wethouders C. van der Plas en H- P. Bloot en de gemeente-secretaris D. C. O. Boekhoven, allereerst het reci- pierende bestuur van het 40-jarige Quick Boys gecomplimenteerd. „Die felicitaties houden tevens woor den van dank in voor hetgeen Quick Boys gedaan heeft voor de lichamelijke opvoeding, de gemeenschapszin en de karaktervorming van de Katwijkse jeugd. Wij, Katwijkse gemeentebestuur ders, moeten hiervoor niet alleen onze waardering, maar ook onze grote dank betuigen", aldus richtte burgemeester Duiker zich tot voorzitter J. Pluimgraaff en de zijnen. Ook het hoofdbestuurslid van de KNVB, de heer Remmers, stak zijn waardering niet onder stoelen of ban ken. „Wat die interlandwedstrijden be treft", zeide de heer Remmers, „daar over heb ik niet alleen te zeggen. We hebben Nieuw Zuid niet verlaten, omdat dit stadion niet goed zou zijn, integen deel, noch omdat er aan de organisatie wat zou mankeren, die was bij Quick Boys altijd in goede handen, maar om dat de belangstelling voor die wedstrij den in Katwijk en omgeving sterk te rugliep. We moesten toen noodgedwon gen gaan omzien naar een nieuw cen trum en hebben dat gevonden in Zwolle. Dit houdt echter pertinent niet in, dat de KNVB Nieuw Zuid is vergeten", be sloot de heer Remmers, die vervolgens, daarbij geassisteerd door competitielei der J. Roos, de traditionele bondsvlag van de KNVB overhandigde. hoord, dat u binnenkort uw zilveren jubileum als Quick Boys-bestuurder viert", zo zeide het KNVB-hoofdbe- stuurslid, „en het verheugt mij u te kunnen mededelen, dat het bondsbe- stuur van de KNVB besloten heeft u daarvoor te onderscheiden met de zil veren bondsspeld". Ook de Afdeling Leiden van de KNVB was van dit feit op de hoogte en ook de Leidse Voetbalbond, die bij monde van voorzitter mr. J. J. de Jongh zijn waardering uitsprak voor het belang rijke werk dat Quick Boys voor het voetbal in de Leidse afdeling heeft ver richt, wenste de heer Pluimgraaff van haar erkentelijkheid blijk te geven. Het werd het insigne van verdienste. Eenzelfde onderscheiding verleende de Afdeling Leiden van de KNVB aan Quick Boijs' vice-voorzitter, de heer Krijn van Duijvenbode. die 22 jaar deel uitmaakt van het bestuur van de Kat wijkse vereniging, altijd op de bres heeft gestaan voor het voetbalspel en als lid van de jeugdcommissie van de Afdeling Leiden bijzonder verdienstelijk werk heeft verricht. Zelfs uit Londen Welk een grote populariteit Quick Borys zich in de afgellopen 40 jaar heeft veroverd, bleek niet alleen uit de vele aanwezigen, die Nieuw Brit tenburg deden uitpuilen of uit de aubade, welke de Chr. Hannoniever- eniging UNI het bestuur van de Kat wijkse vereniging kwam brengen, maar ook uit het feit, dat er zelfs uit Londen een gast speciaal was overge- komen, namelijk de heer Bill Blythe, bestuurslid van de F. C. Yeuwsley, die en hij hield zijn redevoering in de Nederlandse taal zijn bewondering uitsprak voor de hoge sportieve op vattingen en spelkwaliteit van de Katwijkse vereniging. Er was nog een bijzonder plezierig moment- De heer F. van Waveren, voor zitter van LFC, sprak namens de Leidse amateur KNVB-verenigingen en UVS. „Dat ik hier vanavond ook het woord voer namens UVS is een bewijs, dat de controverse, die er tussen het amateur- en betaalde voetbal in Leiden heeft bestaan, is opgelost en dat we be grip hebben gekregen voor eikaars moeilijkheden". De vrede van Nieuw Brittenburg, zouden we zeggen Zeer velen hebben voorzitter Pluim graaf en zijn medebestuursleden op de ze geanimeerde receptie toegesproken. Wij noemen: de heer Wondergem, voor zitter van UVS, die zich aansloot bij de woorden van de heer Van Waveren en getuigde van de vriendschapsbanden, die er tussen Quick Boys en UVS be staan, v. d. Velde van NSW uit Nu- mansdorp, die nogmaals dankte voor de grote steun welke de Katwijkse club de door de watersnoodramp van l februari 1953 getroffen NSW'ers had verleend, v. d. Neut van ARC, die de grote duels tussen Quick Boijs en ARC in herinne ring bracht, Van Breda (Ter Leede), Van Strien (Scheidsrechtersver. Leiden en Omstrekeni, Verdoes (VW> en Van Duijn (v.v. „Katwijk"). Namens de Kat wijkse Bestuurdersbond sprak de heer D. van Duijn. die twaalf scheidsrechters- fluitjes aanbcüd. De heer J. Minnee sprak namens de Oranjevereniging. Gelukstelegrammen werden ontvan gen van: de heer P. M. v. d. Berg, oud voorzitter van Quick Boys, IJsselmeer- vogels, Stormvogels, VSV, van de he ren Schroder en Brunt, resp. voorzitter en secretaris van de KNVB. v.v. Oegst- geest, Zwart Wit, Feijenoord, Zwaluwen, AMVJ en DOSR. Talloze bloemstukken sierden Nieuw Brittenburg en groot was de stroom ge schenken. waarmee men zjjn waardering voor Quick Boys tot uitdrukking bracht. Oprichter J. Bloot, thans in Delft woon achtig, kwam namens de oud-leden en donateurs met een bedrag van f. 440.50 en zelfs de dames bleven niet achter, want mevrouw PluimgraaffKleinsma schonk het bestuur namens de echtge noten, verloofden en meisjes van de Quick Boys-leden een fraaie beker. Voor alle sprekers vond de heer Pluim graaff een passend dankwoord. SCHADEVERGOEDING AAN JODEN DOOR DUITSLAND Nog 50 miljoen dollar Op de slotzitting van de in het Am- stelhotel te Amsterdam gehouden joodse conferentie over aanspraken op scha devergoeding van Duitsland heeft vice- president J. Blaustein uit Baltimore verklaard, dat van de totale overeenge komen schadevergoeding van 107 mil joen dollar een bedrag van ongeveer 50 miljoen dollar nog niet uitgekeerd is. Jaarlijks ontvangt de conferentie van Duitsland ongeveer 10 miljoen dollar, zodat men nog ongeveer 5 jaar met deze kwestie bezig zal zyn. De conferentie over aanspraken op schadevergoeding („claims conference") bestaat uit 23 joodse organisaties uit alle delen van de wereld en vormt het centrale orgaan voor de ontvangst en de verdeling van schadevergoedingsuitke ringen voor slachtoffers van het nazi regime buiten Israël, die door de West- duitse regering worden betaald ingevol ge een in 1952 bereikte overeenkomst. In deze schadevergoedingen .die voor al benut worden voor de wederopbouw van vernielde gebouwen en joodse cen tra, zijn echter niet de vergoedingen be grepen, die Duitsland aan individuele joodse slachtoffers voor persoonlijke verliezen uitkeert. In West-Duitsland trekt men, niet ten onrechte, parallel met de zaak-Jaccoud (Van onze correspondent in Bonn) Op de eerste dag van het proces te Krefeld tegen de 61-jarige voormalige bouwkundig ambtenaar Ludwig Bellwinkel, beschuldigd van het vermoorden van zijn beide echtgenoten, ontkende de beklaag de gisteren ten stelligste deze moorden te hebben gedaan. Wel gaf hij toe in de grond van de zaak een zeer onregelmatig leven te hebben geleid en zowel zijn eerste ais zijn tweede echtgenote voortdurend te hebben bedrogen. In West-Duitsland trekt men een parallel tussen dit proces en het Geneefse proces tegen de advocaat Jaccoud. In beide gevallen gaat het om een moord, in beide gevallen wordt een man van aanzien daarvan beschuldigd, in beide gevallen ook zijn er buitenechtelijke verhoudingen en in beide gevallen ontkennen de eens zo aanzienlijke burgers hard nekkig en is de beschuldiging opgebouwd uit aanwijzingen. Bellwinkel wordt ervan beschuldigd op 30 december 1944 zijn eerste vrouw Alma en op 26 september 1958 zijn tweede vrouw Ruth met hetzelfde pis tool een Walther van het kaliber 6.35 mm. te hebben doodgeschoten. Het leven van deze geziene ambte naar, die zowel onder zijn personeel als bij de burgerij van zijn woonplaats Kempen een geliefd persoon was. zit vol onregelmatigheden. Zo had de voor malige admiraal Rader hem in 1936 een hoge rang bij het Marinebouwbu reau verschaft, hoewel hij de vereiste architectenexamens niet had afgelegd. Maar zijn lidmaatschap van de Hitler- partij gaf toen de doorslag Na de oorlog was hij in de ambtelijke hiër archie snel omhooggeklommen, onder meer omdat hij zijn NSDAP-lidmaat- schap had verzwegen. Over zijn eerste huwelijk zei hij, dat het schipbreuk had geleden toen zijn vrouw Alma, die 4 jaar jonger was dan hij, een rekening in handen had gekregen .waaruit bleek dat Bellwin kel de ziekenhuiskosten had gedragen voor Ruth Knaffel, een 23 jaar jongere vrouw van zeer eenvoudige afkomst. Ruth moest in het ziekenhuis de ge volgen te boven komen van een niet nader te noemen ingreep, waarbij Bell winkel haar geholpen had. Met Kerstmis 1944 stond Bellwinkels eerste huwelijk op buigen of barsten: zijn vrouw Alma overleed op 30 decem ber 1944. Zelfmoord, zei Bellwinkel gis teren, waarop de voorzitter van de rechtbank het hoofd schudde. Eindexamen Gymnasia De Staatssecretaris van O. K. en W., de heer G. K. Stubenrouch, heeft aan de 54 ondertekenaars van het adres aan de minister inzake gymnasiale eindexa mens doen weten, dat hij bereid is te bevorderen, dat de bepalingen van de in 1959 ingevoerde regeling, waartegen door gecommitteerden bezwaar was gemaakt, vóór de eindexamens van I960 zullen worden ingetrokken, aldus wordt mee gedeeld namens de ondertekenaars van het rekwest. Kinderen onwetend Bellwinkel vluchtte daarna voor de Russen naar het Westen, tezamen met Ruth, die al spoedig na Alma's dood bij hem was gekomen. Zij trouwden nog geen half jaar na de dood van zijn eerste vrouw. Uit zijn tweede huwelijk kwamen drie kinderen, van resp. twaalf, tien en zes jaar oud, die thans in een kindertehuis worden verpleegd. Men heeft de kinderen wel durven vertellen, dat hun moeder gestorven is, maar niet dat hun vader van moord beschuldigd wordt op zowel zijn eerste als zijn tweede vrouw. Gisteren bleek voorts, dat Bellwin kel zowel tijdens zijn eerste als tijdens zijn tweede huwelijk contact heeft ge zocht met vele andere vrouwen en wel via huwelijksadvertenties in de dag bladen. Zo heeft hij nog in 1954 en 1958 advertenties geplaatst, die als volgt begonnen: „Architect, hoge ambtenaar, zoekt kennismaking met dame uit de betere stand, niet onbemiddeld Onder de naam Winkel maakte hij daarna kennis met allerlei vrouwen met wie hij een verhouding trachtte aan te gaan. Over deze advertenties zei hij: ,,Ruth stónd in mei 1945 op een huwelijk, hoewel ik haar een ver klaring liet zien, waaruit bleek, dat Alma zelfmoord had gepleegd. Later heeft Ruth wegens haar voortdurende hoofdpijnen niets meer van mij willen weten. Daar ik niet meer vond wat in een huwelijk vanzelfsprekend is wendde ik mij tot andere vrouwen". Kanaal Gent-Terneuzen Kosten 247.5 miljoen De totale kosten voor de verbetering van het Kanaal Gent-Temeuzen wor den geschat op 3300 miljoen Belgische franken (ongeveer 247,5 miljoen gul den). Hiervan zal België 80% betalen; 20% zal voor Nederlandse rekening ko men. Dit hebben de Belgische ministers van Verkeerswezen en van Openbare Werken, Segers en Vanaudenhove, gis teren op een persconferentie in Brussel meegedeeld. Volgens de op 23 januari in Den Haag bereikte overeenkomst, die nog wachtte op een oplossing voor de kwestie van de havenrechten in Terneuzen, zal het Ka naal tussen Gent en Zelzate worden verbreed tot 2C0 meter en van Zelzate tot Terneuzen tot 150 meter. Over de ge hele lengte zal het kanaal worden ver diept van 8.75 meter tot 12.50 meter. De breedte van het kanaal is thans op Bel gisch gebied 100 meter en op Neder lands grondgebied 74 meter. In Terneuzen zullen een nieuwe zee- vaartsluis en een nieuwe binnen vaart- sluis worden gebouwd. Wat de definitieve oplossing van de havenrechten betreft, deelden de mi nisters mee, dat In Terneuzen haven rechten zullen worden geheven, die de in België geldende rechten zo dicht mo gelijk zullen benaderen, zonder evenwel het hoogste in Nederland geldende recht te overschrijden. Deze havenrechten zullen zowel voor binnen- als voor zee schepen géiden. De definitieve tekst van de overeen komt zal worden opgesteld door de Bel gische secretaris-generaal van het mi nisterie van Openbare Werken. Willems en de directeur-generaal van de Rijks waterstaat in Nederland, ir. Maris, die de afgelopen jaren als onderhandelaars zijn opgetreden. Referendaris deed te lage aangiften (Speciale berichtgeving) De Zeeuwse schrootaffaire heeft gisteren een trieste nasleep gehad voor de Haarlemse politierechter, mr. H. J. Ferwerda. Terecht stond een 60-jarige oneervol ontslagen in Haarlem wonende referendaris van het Departement van Economische Zaken. Hy erkende op zijn aangifte voor de inkomstenbelasting over 1956 f. 10.669.87 aan verdiensten te hebben opgegeven, terwijl zijn inkomen f. 10.000 meer bedroeg. Zodoende betaalde hij f. 1750 te weinig belasting over dat jaar. De politierechter veroordeelde hem tot twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk met twee jaar proeftijd. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk—Bouman had drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd geëist. Verdachte had zich door de hoofdfi guur uit de schrootaffaire laten omko pen om een verklaring af te geven- De aan deze verklaring verbonden facili teiten leverden aanzienlijke financiële voordelen voor de omkoper op. De steek penningen die de referendaris kreeg be droegen volgens zijn eigen verklaring f 25.000. Hiervan verzweeg hij f. 10.000 op zijn inkomstenbelasting-aangifte over '56 en f. 15 000.— op die over 1957. In totaal is hij het Rijk aan belastingen en fiscale boeten f. 13.500.schuldig. Verdachte bevestigde de veronderstel ling van de politierechter, dat hij waar schijnlijk niet in staat is dit bedrag aan de belasting te betalen. Als getuige verklaarde een hoofd assistent-rechercheur van de belas tingdienst, dat het Haagse Hof de hoofdfiguur uit de schrootaffaire op vrije voeten heeft doen stellen, waar op de man naar Zwitserland is uit geweken. De Officier van Justitie zei in zijn requisitoir dat de zaak waarvoor ver dachte thans terechtstond in het niet zinkt bij de ernstige (raudc waarvoor hij reeds is veroordeeld. Voor het aannemen van steekpenningen heeft de referendaris namelijk al een jaar en negen maanden gevangenisstraf gekregen. Mr. Van der ValkBouman zei by zyn eis rekening te willen houden met deze veroordeling en verder met het feit dat verdachte is ontslagen, zijn pensioen is uitgesteld en zyn gezin thans steun ontvangt van Sociale Zaken. De raadsman zei zich in principe te kunnen verenigen met het requisitoir van de Officier van Justitie en dat zyn cliënt het slachtoffer is geworden van een internationale oplichter, zyn car rière is gebroken en zyn gezin te gronde gericht. Mr. Ferwerda veroordeelde verdachte tot genoemde voorwaardelijke 6traf. Het bestuur van het jubilerende Quick Boys. v.l.n.r. de heren Mar- tijn. Schaap. Kr. van Duyvenbode. v. d. Plas, Pluimgraaff, Schoneveld. Schonenberg, De Best en Verdoes. (Foto Leldsch Dagblad) Onderhoud N.O.V.—N.V.V. Het verbondsbestuur van het NVV heeft zich in zyn gisteren gehouden vergadering bezig gehouden met de dis cussie met het hoofdbestuur van de NOV. Het heeft besloten zynerzyds een onderhoud aan te vragen met het hoofd bestuur van het NOV. KNVB-hoofdbestuurder Remme (links) en Quick Boys-voorzittc Pluimgraaff. (Foto Leldsch Dagblad <ie gehele dag onwrikbaar op zijn plaatst Als U wilt, dot L'w kunstgebit de gehele dag door gemakkelijk, stevig en zeker zit, neem dan DENTOFIX een nieuw, beproefd, anU- septisch poeder en strooi een weinig op de gebitsplaat. U zult meer dan tevreden zijn en alle ongemakken van Uw kunstgebit ver geten. want U kunt lachen, spreken en eten zoals U wiltl DENTOFIX is daarbij verfris send, voorkomt onaangename reuk uit de mond en is een weldaad voor Uw gehemelte. Wij garanderen, dat U tevreden zult zijn. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken en dro gisterijen. TEXTIEL GROSSIERSBEURS IN HET RAI-GEBOUW A.s. seizoen „buitengewoon" De commissaris van de Koningin in a provincie Noord-Holland, dr. M. J Prinsen, heeft gisterochtend in het RAI- gebouw te Amsterdam de 9e federatieve textiel grossiers beurs „Textiel voor 11.000.000" geopend. Dr. Prinsen memoreerde de belangrijke plaats die de textielindustrie heeft inge nomen by de economische ontwikkeling van vrywel alle landen. Als voorbeeld gaf hy Engeland, waarvan in het mid den van de 19e eeuw 63% van de totale uitvoer bestond uit textielprodukten. Dr. Prinsen zei voorts dat thans in Ne derland van alle gezinsuitgaven 12 tot 13 besteed wordt in de textielsector. De heer F. Klein Bog, voorzitter van de Fed. van Textielgrossiersbonden, had in dat verband al voorspeld dat de loons verhogingen, die een grotere besteding mogelyk maken, in de komende tyd zeker de textiel ten goede zullen komen. Hy meende dat het komende seizoen „buitengewoon" zal worden. Op deze 9e beurs worden artikelen, die het gehele terrein van de textiel branche bestrijken, geëxposeerd. Boven dien wordt er voorlichting gegeven over de nieuwste ontwikkelingen op het ge bied van vezels. De modekleuren voor het komende seizoen zyn zacht lila, velerlei variaties bruin in lichte en donkere tinten maar ook combinaties van zwart-wit. Voor de herenkleding worden bronsgroen, geel bruin en grysblauw als modekleuren aangegeven. De beurs is tot en met 5 februari a.s. voor detailhandelaren geopend. Lars Schmidt en Ingrid Bergman in ons land „Who is Snip and who is Snap?" Deze Verwacht wordt, dat het acht maan- vraag stelde gisteravond de Zweed Lars den in ons land zal draaien en behalve Schmidt op het toneel van het Rotter- in Rotterdam ook in Den Kaag en Am- damse Luxor-theater aan W'illy Walden sterdam te zien zal zyn. en Plet Muyselaar, die daar optreden in De spreekrepetities zullen in Amster- de Snip en Snap-revue. Het was tien dam worden gehouden, de latere met minuten voor acht en het doek was nog ballet, koor en orkest beginnen in sep- gesloten. Ware dit niet het geval geweest tember te Rotterdam, dan hadden de bezoekers niet alleen dit Behalve achter het toneel hebben Lars drietal kunnen aanschouwen, maar ook Schmidt en Ingrid Bergman, die van- de echtgenote van Schmidt, de Zweedse daag weer door reizen naar barys, ook filmactrice Ingrid Bergman, en de regis- even in de zaal gekeken. Zy woonden seur Sven Aage Larsen. nJ. een deel by van de Snip en Snap- Lars Schmidt, die gerechtigd is in revue- Europa de Amerikaanse musical „My Fair Lady" ten tonele te brengen, kwam het Rotterdamse theater eens bekyken. De accommodatie is volgens hem vol doende. Daar de besprekingen nagenoeg voltooid zijn, zal dan ook wel niets meer de voorgenomen première begin oktober a.s. in Rotterdam in de weg staan. De opvoeringen zullen door Nederlandse artiesten in het Nederlands worden ge bracht. De vertaling is in handen van Seth Gaaikema, die o.a. bekendheid kreeg door enige liedjes, die hy voor Wim Kan schreef. De Nederlandse pro- duktie berust bij Lars Schmidt, de heer W. Hofman, directeur van de Rotter damse Kunststichting en mr. P. A. Meerburg, directeur van het Nieuwe de la Mar-theater. De financiering ge schiedt voor de helft door Lars Schmidt, terwyl Nederlandse particulieren de andere vyftig procent voor Jrun rekening nemen. Hoewel genoemde heren reeds een aantal spelers hebben geëngageerd, wilde de heer Hofman alleen vertellen wat al bekend was, n.l. dat Wim Sonneveld de rol van dr. Higgins zal vertolken. Met ballet, koor en orkest meegerekend zal het muzikale biyspel een bezetting van 70 tot 80 man krijgen. Tegelmaniak verhoord Tydens het afgelopen weekeinde heeft de Scherpenzeelse politie in Haarlem verhoord een man die bekend staat al „de tegelmaniak". Hy maakte er een bedrijf van met een tegel een raam in te gooien en de reactie van de bewoner af te wachten. Werd er niet gereageerd dan nam hy aan dat er niemand thuis was, waarna hy aan het inbreken toog. Ook in Scherpenzeel en Renswoude sloeg hy zyn slag. Het Scherpenzeelse geval dat hy grif bekende was onge veer zyn 30ste inbraak op deze wyze. Op tal van plaatsen in de provincies Noord-Holland en Utrecht heeft hy op genoemde wyze geopereerd. Ontwapeningsconferentie Oost-West in Londen Lord Dalton, voormalige Labour-mi nister van Financiën, zou vandaag de openingsvergadering voorzitten van een ronde-tafelconferentie over ontwapening in het Westminsterpaleis waaraan afge vaardigden uit negentien landen, waar onder de V.S., de Sovjet-Unie en zowel Oost- ais West-Duitsland deelnemen. Het doel van de conferentie is een ge- dachtenwisseling op niet-officieel maar wel gezaghebbend vlak, tussen openbare figuren uit de NAVO-landen en uit de landen van het Pact van Warschau over ontwapening en aanverwante politieke en economische kwesties. De Westelyke deelnemers zyn Enge land, de V.S., Canada. Frankrijk. Italië, West-Duitsland, België, Denemarken, Noorwegen, Zweden en Joego-Slavië. Het Oostelyke blok wordt vertegenwoor digd door de Sovjet-Unie. Oost-Duits- land. Bulgarye, Tsjecho-Slowakye, Hon garije, Roemenië en Polen. Vandaag is de voornaamste spreker de Britse Nobel-vredesprijswinnaar Philip Noel-Baker, die een debat zal leiden over de technische en algemene aspecten van de ontwapening. De discussies op de tweede dag zullen geleid worden door dr. Arzoemanian. lid van de Opperste Sov jet, en het centrale comité van de com munistische party. Donderdag treed' Finn Mö, voorzitter van de commlss van Buitenlandse Zaken van het Noor parlement, als discussieleider op. De Russische schrijver UJa Ehrenburi zei gisteravond op een persconferentie te Londen, dat het ys van de koude oorlog wel niet gebroken maar toch gescheurd is. In zekere zin had Engeland de leiding genomen by het verminderen van de spanning tussen Oost en West door de reis van premier MacmiUan naar Mos kou.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7