Bestuurder van Twentsche Bank in Katwijk aan Zee vierde jubileum Sjafroeddin is overtuigd van de val van Soekarno's kabinet Lofwaardige vertolking van een moeilijk stuk Gestolen papagaai verborgen in trein op Haags Staatsspoor DINSDAG Z FEBRUARI 1960 Ned.-Brits overleg snijbloemen Tegen verhoging invoerrecht Een Nederlandse delegatie onder voorzitterschap van de heer K. A. Kals- hoven, directeur van de buitenlandse economische betrekkingen, heeft te Lon den met de „Board of Trade" besprekin gen gevoerd over het effect van de ver hoging van het Britse invoerrecht op an jers en andere snijbloemen, w.o. rozen. Sedert dit invoerrecht in het midden van maart van het vorig jaar aanzien lijk is verhoogd, is de Nederlandse uit voer van deze bloemen naar het Ver enigd Koninkrijk, vergeleken met de overeenkomstige maanden van 1958, met gemiddeld 25% afgenomen. De Neder landse delegatie heeft duidelijk uiteen gezet, dat op deze wijze het voor de Ne derlandse tuinbouw onmogelijk werd zijn redelijk aandeel in de zich uitbreidende markt in het Verenigde Koninkrijk te verkrijgen. Er heerste gistermiddag een onge dwongen en prettige sfeer in hotel- restaurant Savoy aan de Boulevard in Katwijk aan Zee, waar de heer P. Th. Zijlstra, bestuurder van het kantoor van de Twentsche Bank N.V. in ,,de parel van onze badplaatsen" het feit herdacht, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij genoemde bankinstel ling. Het zag er ook allemaal gezellig uit in dat charmante hotelletje met het prachtige uitzicht op de Noordzee. Dat kwam door al de bloemen, die de Twentsche Bank-familie had laten aan rukken om de gezellige sfeer tijdens de drukbezochte receptie nog eens te onderstrepen. De jubilaris kreeg enige mooie ge schenken, zoals een verrekijker en een doodgewone witte envelop met een niet onaanzienlijke inhoud, een ge schenk onder couvert. Er waren tijdens de intieme bijeen komst, welke aan de receptie vooraf ging, drie sprekers, die de heer Zijl stra ieder op hun eigen manier in het jubileum)zonnetje zetten. De heer H. Ledeboer, voorzitter van het districtsbestuur, die als eerste het woord voerde, schetste in grove trek ken de levensgeschiedenis van de jubi laris Namens de hoofddirectie over handigde hij de enveloppe, welke ten slotte altijd is weggelegd voor de trouwe werkers van de bank. De heer J. Geervliet, een van de naaste medewerkers van de jubilaris, prees de prettige samenwerkingbracht de wijze, waarop hij en mejuffrouw M .v. d. Plas (de derde van het drie manschap in Katwijkdagelijks met de jubilaris omgaan, onder woorden en vertelde o.m., dat de heer Zijlstra nu al Ut jaar bestuurder is van het Kat- wijkse kantoor. Voordat de jubilaris Op de foto ziet men de heer Geervliet in geanimeerd gesprek met de jubilaris, diens echtgenote en dochter (links). (Foto L-D./Jaap van Duyn, Katwijk) naar het Katwijkse trok was hij werk zaam in Amsterdam, Venlo en Noord- wijkerhout. De heer P. G. Hilgersom, procuratie houder van het kantoor Leiden, ver telde, dat hij de man was, die de jubi laris tijdens diens vakanties verving. Hij is dus de man, die de jubilaris ziet gaan en komen. „Zijn tioeede ik" tij dens de vakanties. Namens alle be kenden van de Twentsche Bank uit de omgeving bood hij de heer Zijlstra de verrekijker aan. De 60-jarige heer Zijlstra dankte voor de hulde, die hem was gebracht. Zijn echtgenote, zoon en dochter waren bij de huldiging aanwezig. Voor de Leidse kantonrechter Automobilist merkte oversteekplaats te Sassenheim te laat op Verkeersbrigadiertjes aan aanrijding ontsnapt Dat de taak van de verkeersbrigadier tjes bij het huidige drukke verkeer, geen sinecure is, bleek overduidelijk in de zaak tegen een 53-jarige automobilist uit Sassenheim. Verdachte reed op een nog half duistere ochtend in januari 1959 nabij een oversteekplaats op de Parklaan te Sassenheim en bemerkte te laat, dat een drietal verkeersbrigadiertjes met op geheven „spiegelei" het trottoir verliet teneinde een jongetje naar de overkant te geleiden. Hij remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen, dat het jon getje, dat door zijn begeleiders van schrik in de steek werd gelaten, door zijn auto werd gegrepen en ernstig werd gewond. Door hun vlucht ontkwamen de brigadiertjes hoogstwaarschijnlijk aan eenzelfde lot. Verdachte, die werd bijgestaan door een raadsman, voerde aan, dat hij door een tegenligger naar de kant werd ge dwongen waar het uitzicht in de bocht door het geboomte in een tuin zeer slecht is en hij dus de oversteekplaats te laat opmerkte. Het was bovendien nog halfduister en het motregende. De ver balisant verklaarde, dat de brigadiertjes zeer geschrokken waren en hun verkla ringen derhalve zeer verwarrend waren. Wel was vast komen te staan dat zij de auto hadden zien aankomen en het dus beter ware geweest indien zij nog even hadden gewacht met oversteken. De raadsman voerde aan, dat de bewuste oversteekplaats als zeer ongunstig be kend staat en dat verdachte, pas uit het buitenland teruggekeerd, met de situatie ter plaatse niet bekend was. De officier, mr. E. v. d. Schans, achtte de schuld van de verdachte bewezen, doch wilde de mede-schuld van de brigadiertjes niet uitsluiten, omdat zij de auto zagen na deren en toch het trottoir verlieten. Hij eiste derhalve een boete van f. 40 subs. 10 dagen. Bij zijn dupliek legde de raadsman een doktersverklaring over, waarin werd bevestigd, dat het slacht offertje, na een verblijf in het zieken huis, volkomen genezen was. Ook had verdachte zich een en ander zeer aange trokken en regelmatig naar de toestand van het kind geïnformeerd. De plv. kan tonrechter, mr. W. de Koning, wilde met alle factoren rekening houden en veroor deelde verdachte tot f. 11.- boete subs. 2 dagen. KIND MET OPZET AANGEREDEN Een 35-jarige vrachtautochauffeur uit Leiden kwam er minder goed van af. Toen een nog zeer jeugdig wielrijdstertje in de Roodborststraat na een claxonsig naal niet snel genoeg voor hem opzij ging, reed hy het kind met opzet aan, zodat zij min of meer werd „geschept". Het liep gelukkig nog goed af en de ma teriële schade bleef beperkt tot f. 7.50. Het speet de officier zeer, dat de ver dachte verstek liet gaan, omdat hij hem persoonlijk had willen vertellen, hoe hij over deze handelwijze dacht. Zijn eis was dan ook f. 50 boete subs. 10 dagen. De plv. kantonrechter was de zelfde mening toegedaan en vonniste conform met toewijzing van de f. 7.50 geleden schade. F. 150.- BOETE VOOR VERKOOP VAN GESTOLEN FIETS Het werd een 38-jarige Leidse koop man zwaar aangerekend, dat hü als op koper van tweedehandsgoederen een da mesrijwiel had gekocht van een minder jarige jongen, welk rijwiel uit diefstal afkomstig bleek te zijn. Bovendien had verdachte de aankoop niet in zijn register ingeschreven, het geen de zaak voor hem niet lichter maakte. Verdachte had de aankoop be schouwd als een privé-inkoop, omdat hij zijn dochtertje met het rijwiel wilde verblijden en vond inschrijving derhalve niet nodig, aldus zijn bewering. Van de diefstal wist hij niets af. De officier vond het een zeer ernstige zaak en eiste voor het eerste geval een boete van f. 50 subs. 10 dagen, alsmede 7 dagen voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van 2 jaar en voor het tweede geval eveneens een boete van f. 50 subs. 10 dagen. Verdachte vroeg uiterste clementie, mede omdat enige dagen na zijn overtredingen een door hem voor de handel gekochte bromfiets was gestolen en niet kon worden achter haald. De plv. kantom-echter was echter onverbiddellijk. Wel liet hij de voor waardelijke straf vervallen, doch de boe tes werden verhoogd en gebracht op f. 150 in totaal subs. 30 dagen. Een 28-jarige metaalbewerker uit Noordwijk wilde zijn zieke vrouw trakte ren op een wild konijn en plaatste een tweetal strikken in het duinterrein. Bij controle echter vond hij de strikken leeg, De „Board of Trade" moest hierop antwoorden, dat in de huidige omstan digheden een verlaging van het invoer recht niet mogelijk was. De Nederlandse delegatie heeft zich voorbehouden op nieuw op deze kwestie terug te komen, indien de ongunstige ontwikkeling van de uitvoer van snijbloemen naar het Verenigd Koninkrijk zich zou voortzet ten. Een technisch punt, dat bovendien werd besproken, had betrekking op het huidige ad valoremrecht voor de invoer van fresia's in het Verenigd Konink rijk. De Nederlandse bezwaren zijn ge richt tegen de administratieve moeilijk heden, welke dit invoerrecht voor de im porteurs met zioh brengt. Ter toelich ting diene, dat alle andere invoerrech ten op snijbloemen in het Verenigd Ko ninkrijk specifieke rechten zijn. Van Engelse zijde werd toegezegd ook voor fresia's een wijziging in een specifiek recht in overweging te willen nemen ter oplossing van de administratieve bezwa ren. Aldus een mededeling van het mi nisterie van Economische Zaken. Teleurstellend Het ministerie van Landbouw en Vis serij deelt nader mee, dat het vruchte loze resultaat van het Nederlands-Brits overleg over het invoerrecht van snij bloemen voor de betrokken Nederlandse siertelers teleurstellend is. Het desbe treffende invoerrecht heeft Engeland verleden jaar met 50% verhoogd (van een shilling acht pence op twee shilling zes pence). Blijkens de zojuist versche nen Engelse invoerstatistiek heeft deze verhoging een vermindering van de uit voer van Nederlandse anjers naar het Verenigd Koninkrijk teweeg gebracht, gerekend over de maanden mei tot en met november 1959, van ruim 74.700 pond sterling of 26.6% en in de uitvoer van andere bloemen, waarvan rozen verre weg de voornaamste zijn, van ruim 24.100 pond sterling, of een teruggang van niet minder dan 28.6% ten opzichte van de overeenkomstige maanden van 1958. Deze waardedaling van onze bloemen- uitvoer naar het Ver. Koninkrijk komt op een bedrag van een miljoen gulden neer, aldus het ministerie. doch een koddebeier op zijn pad. „Was Uw vrouw ernstig ziek?" wilde de plv. kantonrechter weten. Het was niet zo ernstig; zij verwachtte een baby, aldus verdachte. Het was verdachtes eerste poging tot stropen en de officier gaf hem de ern stige raad het bij deze ene keer te laten, omdat de straf een volgende keer niet gering zou zijn. Ditmaal was er nog een eis van tweemaal f. 25 boete subs, twee maal 5 dagen. Het vonnis werd tweemaal f. 15 subs. 6 dagen in totaal en de goede raad, zich nooit meer met stropen bezig te houden. Met de Franse driekleur voorop I over aan de militairendie De geven de muiters in Algiers zichlGaulle trouw waren gebleven. I (Telegrafisch overgebrachte foto) Pak brieven belangrijk in proces tegen marconist Een pak brieven, gevonden in een koffer van Lynn Kauffman, zal een „be langrijk element" vormen van de proces voering tegen de Nederlandse marconist die beschuldigd wordt van de moord op Lynn Kauffman, aldus verklaarde gis teren de assistent van de district Attor ney, John C. Mcauliffe. Mcauliffe wilde de inhoud van de brie ven niet onthullen, maar hij zeide dat de correspondentie niet gevoerd was met dr. Stanley Spector, de geleerde in Oos terse wetenschappen, bij wie mevrouw Kauffman in dienst was en inwoonde. Mcauliffe liet doorschemeren, dat de brieven waarschijnlijk iets nieuws zullen bekendmaken. Het proces tegen de marconist zal 10 februari aanvangen. Buigt altijd voor communistische druk In een exclusief interview met United Press International met de premier van de regering der opstandelingen, Sjafroeddin Prawanegara de vroegere president van de Bank van Indonesië zün de volgende vragen gesteld en antwoorden gegeven: Vraag: „Verwacht U de val van de regering-Soekarno? en zo ja hoe spoedig en om welke redenen?" Antwoord: „Ik verwacht niet alleen, dat de regering-Soekarno zal vallen, ik ben er ook van overtuigd. Het zal waarschijnlijk in dit jaar (1960) vallen. De tendenties in deze richting zijn al op Java zelf te bespeuren. Het Kabinet zal vallen om economische redenen en door zijn onkundigheid om politieke stabiliteit te bereiken zo lang het probleem van de P.R.R.I. (de voorlopige revolutionaire republiek van Indonesië) niet is opgelost. D.O.Sspeelde Opdat recht geschiede'' De Arbeiders Toneelvereniging DOS gaf in de schouwburg een voorstelling van „Opdat recht geschiede", een to neelspel van Terence Rattigan met als oorspronkelijke titel „The Winslow Boy" Het stuk speelt zich af in de woning van de familie Winslow; de handeling begint in 1935 en strekt zich uit over de volgende twee jaren. Het gezin Winslow vertoont weinig overeenkomst met het moderne gezins leven, wij zouden het een „ouderwets" gezin kunnen noemen, waar het streng toegaat, het woord van vader Winslow gezag betekent, maar waar ook een serie ouderwetse deugden tot volle ontplooi ing konden komen. Waar het wederzijds vertrouwen onbegrensd en de opoffe ringsgezindheid vanzelfsprekend is. Deze sfeer van een gezin, waarin het goed en veilig wonen is, was de voe dingsbodem voor Rattigans verhaal. Dat verhaal begint wanneer de jong ste telg, Ronnie Winslow, is weggezon den van het marine-opleidingsinstituut te Osborn door een aantal officieren, die hem schuldig achtten aan het plegen van een verduistering tot een bedrag van vijf shilling ten nadele van een van zijn vrienden. Wanneer de jongen echter zijn onschuld tegenover zijn vader volhoudt, raakt deze zo zeer van de onschuld van zijn zoon overtuigd, dat hij op de meest letterlijke wijze kosten noch moeiten spaart om een herziening van het von nis te krijgen. Een beroemd pleiter, Sir Robert Mor ton, eveneens overtuigd geraakt van de onschuld van de jonge Winslow, spant zich, met voorbijzien van persoonlijke ambities, geheel voor deze zaak en ziet inderdaad kans de zozeer begeerde ver nietiging van de uitspraak der admirali teit te verkrijgen. Rattigan schildert met meesterschap de spanningen, welke gaan heersen in dit gezin, dat „opdat recht geschiede" vrijwel alles op één kaart heeft gezet. Het eist daarom een grote vaardigheid van de spelers om niet alleen het ver haal op gang te houden, maar tevens deze moeizame weg „waar" te maken waarlangs alle gezinsleden gaan, slin gerend tussen hoop en ontmoediging. En waarbij tenslotte alleen de dochter Ca therine, ten koste van grote persoonlijke offers, tezamen met de advocaat Sir Ro- bret Morton de fakkel brandende weten te houden. DOS heeft met dit stuk hoog gegre pen en het is dus alleszins verklaarbaar, dat het gestelde doel niet overal kon worden bereikt. In de eerste plaats dient toch gezegd dat door ieder met een groot begrip voor de eisen van het uit te beel- detn karakter werd geacteerd. Niet iedereen beschikte echter over de mid delen om het juiste begrip om te zetten toteen verantwoorde uitbeelding van de figuur. De heer Verver gaf een zeer aanvaard bare Arthur Winslow, de vader, te zien. Zijn heilig geloof in de onschuld van zijn zoon scheen hem inderdaad de kracht te geven om te volharden. Zijn van nature trage spreektempo accentueerde in dit geval zijn zwakke gezondheid. Mevrouw De Cler als zijn echtgenote Grace groei de, naarmate haar scènes in de loop van het stuk een meer geëmotioneerd karak ter kregen. Door haar grote routine droeg zij zeer veel bij tot de stabiliteit van de voorstelling. Een verrassing was ongetwijfeld Charlotte Bey als de vast houdende dochter Catherine. Met een goede stem en vaak gemakkelijke geba ren en houding deed ook zij steeds in de figuur geloven. Ronny Winslow, ge speeld door E. Sliggers was vlot van beweging en intonatie, maar voor een marine-cadet wel eens erg slordig met spreken. Mevr. Schellingerhout als de huishoudster Violet begon wat stijfjes, maar won gaandeweg aan vlotheid en had een uitstekende scène in het laatste tafereel. De overige rollen vertoonden nogal eens een gebrek aan natuurlijk heid, zowel waar het het spreken als het bewegen betrof. Over het geheel ge nomen echter een verdienstelijke ver tolking van een moeilijk stuk waaraan de beproefde regisseur, de heer A. C. v. d. Woerd, gezien de vele jonge medespe lenden, zün handen vol gehad zal heb ben. B. H. Vraag: „Welke rol spelen Uw strijd krachten om de ineenstorting van de re gering-Soekarno te bespoedigen?" Antwoord: „De PRRI-strijdkrachten beheersen de verbindingslijnen buiten de grote steden en de belangrijkste land goederen en plantages die vreemde va- luto zouden moeten opbrengen. Daarbij wordt Soekarno's regime afgesneden van de dringend benodigde verdiensten die nodig zijn om de export op te voeren ter stabilisatie en het in evenwicht bren gen van de geschokte economie. De strijdkrachten van de PRRI staan voort durend en met succes de consoliderings pogingen van Djakarta in de weg in de buitengewesten. Vraag: „Kunt U als econoom de zwak heid verklaren van de economische si tuatie in Indonesië en wat zou U doen om deze weer in het gareel te brengen?" Antwoord: „De principiële zwakheid van de Indonesische economie is niet- economisch van structuur, maar heeft zijn wortels in de politieke onevenwich tigheid. rassenongelijkheid en admini stratief wanbeheer. Daarom zal elke po ging om deze zwakheden te overkomen moeten beginnen met een poging de zwakke punten te versterken. En dat is precies wat in het economische program van de regering van de PRRI wordt voorgesteld. De buitenwereld kan er ge rust van verzekerd zijn dat de PRRI voorzieningen zou treffen die in vol maakte tegenstelling staan tot de jong ste monetaire maatregelen die het re gime van Soekarno heeft genomen, maatregelen die alleen maar de zwakhe den en dwaasheden van de huidige re geerders van Indonesië onderstrepen". Vraag: „Wat zal het resultaat van de anti-Chinese campagne zijn? Antwoord: „De anti-Chinese campag ne is een uitdrukking van de wens om Meisje in Gouda door maniak aangerand In dezelfde stadswijk van Gouda waar zaterdagavond een aanslag is gepleegd op een schippersvrouw, is gisteravond weer een meisje, de 18-jarige Elly Oós- terhout aangerand. Het meisje, dat van haar betrekking naar huis terugkeerde, werd van achteren bij de keel gegrepen toen zij haar fiets achter het huis in de schuur wilde plaatsen. Haar hulp geroep werd door niemand gehoord. Tenslotte verloor zij het bewustzijn. Een buurman, de heer Ultee, vond haar later en waarschuwde de politie. Het meisje kan zich van het gebeurde praktisch niets meer herinneren. Ze liep geen enkel letsel op. Deze aanslag werd gepleegd op het Uiverplein, evenals de Julianasluis, waar de vorige aanslag gebeurde, gelegen aan het uiterste punt van de stadswijk Korte Akker. De politie vermoedt het met een maniak te doen te hebben. het Indonesische volk 'n grotere econo mische onafhankelijkheid te geven. Met deze wens zal geen enkele oprechte In donesiër het oneens zijn. Maar zij is verworpen tot een op vreemdelingen haat gebaseerde wandaad, eerst ten aanzien van de Nederlanders en nu te gen de Chinezen. Dit zal echter de In donesische economie onberekenbare schade toebrengen. De manier waarop de anti-Chinese campagne zich ontwik kelt heeft opnieuw aangetoond dat de Soekarno-regering in laatste instantie altijd buigt voor communistische druk en intimidatie, waarbij dus de commu nisten in Indonesië grotere expansie mogelijkheden worden geboden. Vraag: „Hoe woont en leeft U op het ogenblik?" Antwoord: „De revolutionaire leiders en de leden van het Kabinet op Suma tra en Celebes verkeren in goede ge zondheid. Ze zijn in staat hun respectie- velijke plichten te vervullen, ofschoon doende". Bloedige twisten in Belgisch Kongo Er zijn in Belgisch Kongo opnieuw bloedige twisten tussen vijandige stam men te betreuren, waarbij drie negers zijn gedood en negentien zwaar werden gewond, aldus deelde de Belgische mi nister De Schrijver gisteren in Brussel op de ronde-tafelconferentie mede. De minister vroeg de Kongolese delegaties, dat zij van Brussel uit een oproep tot het bewaren van rust en vrede zouden lanceren. De gevechten ontstonden in Katanga tussen negers te Jadotstad en uit de Kassai-provincie uitgewekenen. De Kongolese gendarmerie heeft onder Belgisch bevel de orde hersteld. Kasavoeboe was gisteren niet ter ver gadering, maar het gerucht liep dat het geschil tussen Kasavoeboe en zijn dele gatie was opgelost. Een vertegenwoor diger van de Abako verklaarde, dat de ronde-tafelconferentie moet worden be sloten met de formatie van een voor lopige regering, een verklaring die door de meeste Kongolese afgevaardigden op luid protest werd onthaald. De oppositie van de Kongolese delegaties tegen de Abako is, naar waarnemers menen, een nieuw feit dat het bestaan van het een heidsfront der Kongolese delegaties in gevaar brengt. De Belgische regerings afgevaardigden zijn over dit scherpe con flict niet gerust. Men wenst namelijk te voorkomen dat de Abako-delegatie de RTC verlaat en opnieuw zou weigeren om aan de aanstaande verkiezingen deel te nemen. De RTC gaf aan het bureau de opdracht om twee commissies samen te stellen, die de problemen van de voor bereiding van de verkiezingen en van de structuur van de Kongolese staat zullen bestuderen. Men wil hierdoor beletten, dat de conferentie in het slop van ein deloze discussies terechtkomt. Gister avond om acht uur was het bureau klaar met de samenstelling van de beide com missies. De commissie voor de verkiezin gen wordt gepresideerd door de Belgi sche minister van Binnenlandse Zaken, de heer Lefebvre, die ook in België de verkiezingen onder zijn bevoegdheid heeft en de commissie voor de structuur problemen wordt gepresideerd door mi nister Scheyven. In ieder van de com missies hebben twaalf Kongolezen en drie Belgische parlemtensleden zitting. Het bureau bereikte eveneens een ak koord over de tekst van de oproep van de Kongolese delegaties tot Kongo, een tekst welke door de socialistische sena tor Rolin was geredigeerd. zulks wel onder abnormale omstandig heden gebeurt. De minimumvoorzienin gen zoals bevoorrading enz. zijn tot nu toe echter verzekerd. In vergelijking met een normale toestand blijft er nog veel te wensen over, maar onder de huidige omstandigheden is het nog steeds vol- „Als U die vogel zoekt...." Diefstal in Avifauna snel opgelost „Als U die vogel uit Avifauna zoekt hij staat in het toilet van de laatste trein, die op het Staats spoor te Den Haag is binnen ge komen", aldus een anoniem tele foontje, dat de Haagse politie gisteravond ontving. Men wist al over welke vogel het ging. Zondagmiddag misten zoals ge meld de oppasser van Avifauna in Alphen aan den Rijn een zeldzaam kleine papegaai ter waarde van onge veer f 350.De verdenking viel op twee mannen, waarvan het gedrag tijdens hun bezoek aan het vogelpark al zoveel argwaan had opgewekt, dat men het nummer van hun auto had genoteerd. De politie volgde het spoor en belandde in Den Haag bij een 29-jarige monteur en een 22-jarige straatmaker. De laat ste is wel bekend als vogelvanger, maar het rood-groen-geel gevederde dier uit Avifauna was niet bij hem thuis. In arrest Maandagochtend meldde zich echter bij de Alphense politie een getuige, die de twee mannen bij de kooi had ge zien en één van hen zelfs naar binnen had zien gaan. Toen meende de politie voldoende aanwijzingen te hebben. Maandagmiddag hield zij de twee Hage naars aan. Op het toilet De vogel was echter „gevlogen". Tot 's avonds laat het telefoontje kwam. De politie ging naar het Staatsspoor, door zocht de om half een uit Utrecht bin nengekomen trein en vond de vogel in derdaad, gevangen in een blikken bus met gaatjes, op een van de toiletten. Het bleek, dat de monteur de papa gaai bij zijn schoonouders had onder gebracht. Toen hij maandagmiddag werd aangehouden, begrepen deze, dat dat het om de vogel ging. Zij wilden hem naar Avifauna terugbrengen, maar omdat dat toch te duur uitkwam, kozen zy deze oplossing. Weer op stok Onder politiële zorgen is de papegaai vannacht op verhaal gebracht en zat vanmorgen weer op zyn oude vertrouw de stok. De neler van de papegaai zou van middag worden gearresteerd.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4