J. H. van Neerbos, Katwijk, ontving een Koninklijke onderscheiding NVSH Bij afscheid als ambtenaar van de burgerlijke stand Gedrukte markt en prijzen prima verkoopster BIJZET-TAFELS N.V. VEREENIGDE TOUWFABRIEKEN juffrouw voor de voorraad-administratie Wegetts inventarisatie en voorbereiding van tie verkoop COUPONS EN RESTANTEN Maandag 1 Februari de gehele dag gesloten caissière hyacinthenziekzoeker ASSISTENT JONGEDAME JONGE KRACHT E. J. BRILL JEUGDIGE KRACHTEN Coördinatrice „Slichting „Hel Rijnlands Lyceum" ZATERDAG 30 JANUARI 1960 De heer J. H. van Neerbos, ambtenaar van de Burgerlijke Stand, nam wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd gisteren in de trouwzaal van het Katwykse gemeentehuis, in een besloten samenkomst .afscheid van zijn superieuren en collega's. Hierbij was tevens het college van burgemeester en wethouders voltallig aanwezig. Behalve dit afscheid werd tevens aandacht ge schonken aan het feit, dat de heer Van Neerbos op 25 november j.l. de dag herdacht, waarop hy veertig jaar lang in overheidsdienst werkzaam was. Populaire figuur Als eerste spreker voerde gemeente secretaris D. C. O. Boekhoven het woord, die in het kort de loopbaan van de heer Van Neerbos by de gemeente Katwyk releveerde. Als ambtenaar van de bur- geriyke stand nam hij steeds een eigen plaats in het gemeenteiyk bestel in. Niet alleen in de ambteiyke kring, doch ook in de Katwykse gemeenschap is de heer Van Neerbos een populaire figuur, dank zy het innige contact dat hy door zyn werk met alle lagen van de bevolking had. Zyn grote activiteit en vitaliteit in aanmerking nemende, mag worden ver wacht dat deze pensionering geen tyd- perk van rust zal inluiden. Al moet de heer Van Neerbos dan ook zyn werk voor de grote Katwykse gemeenschap neerleggen, in beperkter kring, en dan speciaal op het gebied van het kerkeiyk en verenigingsleven, ligt er voor hem zeker nog een taak, die hy met groot enthousiasme en toewijding zal blijven vervullen. Tot slot wenste spreker hem met zyn echtgenote en kinderen, die ook in de zaal aanwezig waren, een goede levensavond toe. Bijzondere plaats Burgemeester H. Duiker, die hierna de scheidende functionaris toesprak, be gon met op te merken dat het niet ge bruikelijk is dat een burgemeester het woord voert als een der ambtenaren de dienst verlaat, omdat dit in de eerste plaats tot de taak behoort van het be treffende hoofd van dienst, in dit geval de gemeentesecretaris. Dat in dit geval een uitzondering op deze regel werd gemaakt, moet gezien worden als een gevolg van de bijzondere plaats die de heer Van Neerbos als ambtenaar van de burgerlyke stand steeds heeft ingeno men. De eigen stijl, die hy by het slui ten van huwelijken steeds volgde, wordt niet alleen door het gemeentebestuur, doch ook door de Katwykse bevolking in hoge mate gewaardeerd, zoals spreker uit gesprekken met ingezetenen herhaal delijk is gebleken. Hoewel de heer Van Neerbos eerst in 1939 tot ambtenaar van de burgerlyke stand werd benoemd, heeft hij een res pectabel aantal huwelijken, niet minder dan 4137, gesloten. Een vergelijking trek kende tussen het ambt van burgemees ter en dat van ambtenaar van de bur gerlyke stand, constateerde spreker dat een punt van overeenkomst wordt ge vormd door het feit dat zij beiden amb tenaren zijn, die hoofdzakelijk in mon deling contact met de inwoners treden, hetgeen meer een menselijke verhouding schept dan het geschreven woord. Grote verdiensten Tot slot kon de burgemeester tot zyn vreugde mededelen dat het H M. de Koningin had behaagd, als erkenning van zyn grote verdiensten voor de Kat wykse gemeenschap, de heer Van Neer bos de gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toe te kennen. Met een woord van gelukwens speldde de burgemeester hem hierna deze eervolle onderscheiding op de borst. Namens de collega's sprak vervolgens de voorzitter van de personeelsvereniging van de gemeentesecretarie en het kan toor van de gemeente-ontvanger, de heer H. van der Schee, die op bijzonder gees tige wijze de zeer aparte plaats van de heer Van Neerbos in de kring van zyn collega's schilderde. Namens het perso neel van secretaris en ontvangerskan toor bood hy hem als afscheidsgeschenk een grasmaaimachine en een paraplu standaard aan. De gemeente-ontvanger, de heer F. M. M. Fornara, die reeds gedurende de ge hele ambtelijke loopbaan van de heer Van Neerbos met hem had samenge werkt, haalde een aantal herinneringen uit de vervlogen jaren op. Tenslotte bood deze spreker de heer Van Neerbos nog een enveloppe aan, bevattende een Burgemeester H. Duiker wenst de lieer Van Neerbos geluk met de toekenning van de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Op de achtergrond mevrouw Af. van NeerbosVan Egmond. (Foto L.D./Jaap van Duijn, Katwijk) gratificatie van het gemeentebestuur in verband met zyn veertigjarig jubileum in overheidsdienst. Ontroerd sprak de heer Van Neerbos zelf een laatste woord, waarin hy alle sprekers dank bracht voor hun goede wensen en gaven. In het byzonder de ontvangen Koninklijke onderscheiding had hem zeer getroffen. Afscheid Na afloop van deze besloten byeen- komst was er voor de bevolking nog ge legenheid om de scheidende ambtenaar van de burgerlyke stand de hand te drukken, waarvan veel gebruik werd ge maakt. Wij merkten onder meer op een aantal leden van de gemeenteraad, per soneelsleden van de dienst van openbare werken en de gemeentepolitie, notaris A. W. C. Verhees en een aantal figuren uit het kerkeiyk- en verenigingsleven. DR. W. H. WEEDA 60 JAAR PREDIKANT Donderdag is het 60 jaar geleden, dat dr. W. H. Weeda uit Bussum werd be vestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Dr. Weeda diende eerst ruim acht jaar de hervormde gemeente van Cadzand in de classis IJsendyke en daarna nog ruim 35 jaar die van Oosterland op het eiland Schouwen en Duiveland, waar hem met ingang van 20 december 1943 na 43 vol brachte dienstjaren op ruim éénenzeven tig jarige leeftijd emeritaat werd ver leend. Na zijn emeritaat bleef de jubi laris tot de evacuatie van Oosterland. eind februari 1944, nog enkele maanden te Oosterland werkzaam als hulppredi ker. Daarna vestigde hy zich in Bussum. Dr. Weeda heeft een belangrijk aan deel gehad in de Nieuwe Vertaling van het Nederlands Bijbelgenootschap. Mening van A.N.W.B. „Spatlappen nuttig, maar niet afdoende" Autorijdend Nederland heeft een nieuwe maatregel te verwerken ge kregen: de meeste types automobielen zullen voortaan van spatlappen moe ten zyn voorzien. Het door vele des kundigen zeer gering geachte nut van deze nieuwe uitrustingsstukken en de vry hoge kosten variërende van 11 tot 26 gulden die de aanschaf fing met zich meebrengt, hebben nog al wat ongunstige reacties teweeg ge bracht. Zowel het Rykswegenbouwlaborato- rium als de ANWB, by welke instanties wy ons licht over deze kwestie hebben opgestoken, is echter de mening toege daan dat de spatlappen, hoewel niet af doend, toch zeker een gunstige en be perkende invloed hebben op het euvel van achter de wielen op spuitende mod der en split. Men wees erop dat de thans doorgevoerde bescherming alleen geldt voor alles wat recht achteruit en naar boven wordt opgeworpen. De in een file rijdende automobilist zal vol gens deze deskundigen 15 20 procent minder last van zyn voorman onder vinden, wanneer diens wagen van spat lappen is voorzien. Voor alles evenwel wat de wielen opzij wegwerpen is prak tisch geen kruid gewassen. Voor de in halende wagen en de tegenligger be staat er dus geen oplossing, of deze zou moeten worden gezocht in wegverbete- ring. Overigens is het gevaar van split (weggeworpen steentjes enz.) afhankelijk van de eigen snelheid. Rijdt men op een met een losse laag bedekte weg niet har der dan 30 km./u. dan is het onmoge lijk, dat men schade van opspringend split kan ondervinden. Speciaal voor vrachtwagens, die meest al hoog op de wielen staan, is de nieuwe maatregel een uitkomst, zo merkte men nog van ANWB-zyde op. Overigens, wanneer eenmaal de spatlappen als vast onderdeel aan de nieuwe wagens zullen worden verkocht, zal de thans ge hoorde kritiek weldra verstommen. Het is slechts de overgangsperiode, die door betrokkenen als een nadeel wordt ge voeld. De woordvoerders van de KNAC wa ren, toen wij hun om informatie vroe gen, minder positief in hun antwoorden. Zonder bepaald op de nieuwe maatregel tegen te zyn, vond men toch dat de resultaten verre van afdoende zyn en het voorschrift nauwelijks rechtvaardi gen. Wel meende men dat de prijzen van de spatlappen veel te hoog zyn vast gesteld. De Weense Heurigen bijten van zicli af (Van onze Weense correspondent) De Heurigen, bekende wyngelegen- heden buiten de stad Wenen zyn in op stand gekomen, omdat zy volgens een nieuwe verordening als toespijs by de wijn alleen brood en mineraalwater mo gen verkopen. Wanneer zij daarenboven ook nog andere koude of warme schotels willen serveren, moeten zy daarvoor een vergunning aanvragen, die 1.500 schil ling kost. Daartegen protesteren de Héurigen-eigenaars, want volgens hen zijn hun gelegenheden een attractie voor de vreemdelingen. Daarom zou men hun eigenlijk be paalde voordelen moeten geven, in alle geval geen hogere onkosten voor een nieuwe vergunning. De eigenaars van andere „gewone" lokalen zijn het hiermede niet eens. Zy verklaren niet geheel ten onrechte, dat zeer veel Heurigen-lokalen hun oor spronkelijke eenvoudige vorm hebben verloren en dat zy in grote omvang deftige restaurants of zogenaamde „No- belheurigen" zijn geworden. Wanneer men dus in deze gelegenheden, zoals reeds lang gebruikelijk is geworden, niet alleen wijn kan drinken, maar ook uit gebreid kan souperen, dan betekent dit een zware concurrentie voor de „gewone" restauratie-bedrijven. Daarom zijn deze heren van mening dat de eigenaars van Heurigen voor het aanbieden van een uitgebreid menu een vergunning moe ten aanvragen, omdat zij toch al genoeg verdienen en hun „collega's" concur rentie aandoen. De strijd is nog niet beslecht, maar wy verwachten een echte Weense oplossing, die daarin bestaat dat alles bij het oude blijft! Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) Totaal gezien was er in de afgelopen week op de gebruiksveeafdelingen een zeer rustige stemming. De aanvoeren waren hier en daar eerder iets aan de ruimere kant, terwijl daartegenover vol strekt geen betere kooplust stond. Het prijspeil was dan ook eerder iets aan de zwakke kant, hoewel voor de be tere klasse de prijzen toch hoog kunnen worden genoemd. Er is momenteel nog een goede trek van buitenlandse kopers, hetgeen echter uitsluitend bij de fokkers thuis is te merken, doch wat toch zijn invloed op de marktprijzen uitoefent. In de sector „vare koeien" was het aanbod in verhouding tot het gebruiks- vee niet zo groot. De beesten met een flinke melkgift wil men nog niet kwijt, doch de beesten, waar niet veel melk onder zit vinden moeilijk' kopers. De weiders zullen dit voorjaar niet vroeg zijn met de inslag, want de kosten op stal zyn hoog en bovendien is het weid- geld vorig jaar niet best geweest en is de huidige toestand op de slachtvee- markt ook nog weinig rooskleurig. Men zal het dus voorlopig van deze zyde nog wel even afzien. In de afgelo pen week was het met de afzet van slachtvee weer sober gesteld. De aanvoe ren waren overal ruim voldoende tegen over de vraag met het gevolg, dat de tendens nog weer even zwakker was. Vooral de oudere vette koeien werden moeilyk geplaatst en werden in hoofd zaak verkocht tussen f. 2.50 en f. 2.60 per kg. geslacht gewicht, hetgeen tegen over de vare koeien in feite een slechte prijs is! Voor de middenklassen vette koeien lagen onze noteringen tussen f. 2.75 en f. 3- en de 1ste kwaliteit opgaande naar rond f. 3.20. Een klein percentage extra kwaliteit kon het tot f. 3.30 en f. 3.40 per kg. brengen, doch dit mag niet als maatstaf van de markt worden genoemd Nationale actie spijtoptanten Gisteravond is te Den Haag tijdens een bijeenkomst op uitnodiging van de redactie van het Indische tijdschrift „Tong Tong" een voorlopig comité ge vormd, dat voorbereidend werk zal ver richten voor een actie, die men een na tionaal karakter wil geven, om alle nog in Indonesië verblijvende spijtoptanten naar Nederland te doen komen. In dit comité werden benoemd tot voorzitter prof. mr. dr. W. L. E. Lemaire, hoogle raar te Leiden, vice-voorzitter de uit gever C. J. Stoik die vier maanden ge leden uit Indonesië repatrieerde, pen ningmeester de heer S. L. F. Catalan!, oud-directeur van h?t hoofdpostkantoor in het voormalige Batavia en de auteurs Hein Buitenweg en Tjalie Robinson. Het comité draagt de naam „Nationale actie spijtoptanten". In een communique, dat direct na de oprichtingsbijeenkomst werd verstrekt zegt dit comité, dat het „met de hulp van overheid en het volk van Nederland wil trachten het probleem van de spijt optanten binnen de kortst mogelijke tijd tot een oplossing te brengen". Tot de voorlopige plannen van het comité behoort een geldinzameling die de actie mogelijk moet maken. Over deze inzameling wordt gezegd, dat het niet zozeer gaat om het geld zelf als wei om de mogelijkheid die er in ligt het medeleven van het Nederlandse volk te peilen. Voorts wil men contact opne men met de vaste commissie uit de Tweede Kamer voor de gerepatrieerd en. Voorts werd er de nadruk op gelegd, dat het geld dat men wil inzamelen (giro 8118) niet bestemd is voor een geschenkpakket of een andere vorm van tijdelijke hulp. doch dienen moet om de overkomst naar Nederland van de spijt optanten mogelijk te maken. De heer Stolk herinnerde eraan, dat het hier 14.000 gezinshoofden betreft. omdat deze slechts sporadisch werden aangevoerd. Voor de vette en nuchtere kalveren, die nogal ruim werden aangeboden, was het algemene marktbeeld ook wat zwak ker. Niet alleen de mindere kwaliteiten, maar ook de betere verloren wat op de oude pryzen. Het „ondereind" ging met gemiddeld 20 cent per kg. omlaag en overigens gemiddeld 10 tot 15 cent per kg. beneden de prijzen van vorige week. Op de wolveeafdelingen verliep de handel zeer bevredigend en waren de prijzen bij redelijke aanvoeren zeker niet minder dan de vorige week. Voor de beste lammeren varieerden de prijzen tussen f. 100 tot f. 110 en in de top f. 120 per stuk. Verder lichtere soor ten en ooien van f. 70 tot f. 95 per stuk. Reeds waren enkele ooien met jonge lammeren aangeboden. Echter nog te gering in aantal om daar een prys van te bepalen. De vette varkensmarkt kon in het al gemeen even gunstiger openen, met wat stijvere prijzen, doch meestal was de afloop toch gedrukt. Weliswaar gaat er wat van de zwaardere soorten naar Ita lië en West-Duitsland, doch dit gaat ook met vry lage prijzen gepaard. We zien dan ook voor volgende week geen betere pryzen. Met de magere mestvarkens en "biggen ging het ook niet zo wild en kon men niet tot hogere prijzen komen. Tenslotte de paardenmarkt, waar ruim voldoende aanbod was en de prijzen zich alleen voor de jongere generatie konden handhaven. Oudere paarden, zowel voor het werk als voor de slacht, werden zeer langzaam en tot gedrukte prijzen ver kocht. MARKTBERICHTEN AALSMEER. 29 januari. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A. Gerbera 61. Euphorbia 82, Calla 80, Amaryllis kelk of knop 48, Fresia per bos 180, Cyclamen 95, Iris 245, Anjers: rood per stuk 15-26, roze 15-25, wit 15-24, Rozen: Better Times 70- 105, Roselandla 75-120, Edith Helen 75- 120, Parel van Aalsmeer 85-140, Geh. Duisberg 90-155, Pechtold 65-100, Monte zuma 30-49, Stokman 60-100. BOSKOOP, 29 Januari. „De Boskoop- sche Velling". Forsythia 1 47-45, idem 2 42-35. idem 3 33-29. Idem 4 27-18. For sythia per bos 150-85. Prunus triloba 100 Ser bos, Andromedablad 40-37, Mahonia- lad 85-57-34, Magnolia Soulangeana 42- 41 per knop, Magnolia Alba superba 39 per knop, Wilgenkatjes 37-35 per bos, Japanse Kers reosea 120 per tak, Idem klein 40-31 Idem per bos 140-75. KATWIJK AAN DEN RIJN, 29 Januari. Groenteveiling: waspeen Al (per kist) 8.20-9.90. waspeen A2 (per kist) 3.10-7.80, waspeen BI (per kist) 9.20-10.80, waspeen B2 (per kist) 1.50-3.30, waspeen Cl (per kist) 7.10-8.50, boerenkool 25,tot 31. spruiten Al 47.tot 96,spruiten A2 31,tot 67,spruiten BI 49,tot 50, spruiten B2 20,tot 22,rode kool 1 20.tot 32,selderie (per 100 bos) 11, tot 12,breekpeen A (per kist) 3.80, breekpeen B (per kist) 4.30, breekpeen C (pe rklst) 2.90-5.60, breekpeen D (per kist) 4.80, prei B2 23,tot 26,knolselderie (per 100 stuks) 13,tot 46.uien (per kist) 2.70-5.groene kool 1 26,tot 30,groene kool 2 14.tot 18.witlof 1 49.— tot 51.—. witlof 2 49.— tot 51.—. Aanvoer waspeen 90.000 kg. waarvan 70.000 kg voor export werd verkocht. RIJNSBURG, 29 Januari. Bloemen veiling Flora. Tulpen: Roze Copland 110- 125. Prinses Beatrix 125, Sonta 45-95-100, Roland 125-135. Athleet 150-155. White Angel 145-155, Prunus 150-155, Campfire 150-160, Bartigon 145-150, Lustige Witwe 115-120, Krelage 85-95, Karei Doorman 150 —155, Edith Eddy 115-120. v. d. Eerde De- meter 150-160, Imperator 95, Nansen 100- 105. Johny Gay 125, Yellow gem. 120-125, Narcissen: L'Innocence 62-68, Geranium 70-75, Carlton 78-83, Golden Harvest 76- 80, Fresia's: Buttercup 75-90, Golden Yel low 110-120, Marijke 110.125, Irene 95-105, alles per bos; Hyacinthen: Blsmacrk 26- 28, Pink Pearl 18-22, Oscara 24-28, Ger- brude 16-18, Gemengd 1 32-34 per 6tuk. RIJNSBURG, 29 Januari. Groente- velling: rode kool 23-32, gele kool 15-17, groene kool 17-23, boerenkool 22-27, kro ten 25-27, waspeen A 25-50, B 30-50 per kg. knolselderie 20-45 per stuk. TER AAR. 29 Januari. Groenteveiling witlof 1 27-39, Idem 2 18-27, Idem stek 2-22, prei 37-47, Idem B 25-28, spruiten 31 38. idem B 21-28, idem stek 15-16, uien 20-25. waspeen 28. alles per kg. knolselde rie 32-43 per stuk; Peren: Comtesse de Paris 45 per kg. HOOGSTRAAT 19 DEN HAAG vraagt wegens uitbreiding van de verkoopafdeling Alléén geroutineerde krachten met ervaring in het betere genre damesconfectie gelieven te solliciteren. Hoog salaris. Sollicitaties schriftelijk of mondeling na telefonische afspraak, no. 070-11.33.40 Haast niet te geloven. Met vlekvry plastic blad. Zeldzaam mooi, sensatie prys. Alleen by: H. JANSE, Leiden, Haarl.str. 129, tel. 30553 t ZIJLDIJK 22 - TELEFOON 32841, vraagt Aanmelden bU de personeelsafdeling. f Op verzoek zenden wij gaarne een sollicitatie- formulier toe. Leiden Alphen Gevraagd: in ZELFBEDIENING liefst met vak bekend. Goed loon voor prima kracht. Brieven bureau van dit blad onder no. 36690. Gevraagd een prima en VASTE ARBEIDERS, ook jongere krachten door B. D. KAPTEYN ZOON C.V. Vaartkade 11 - Sassenheim. Gevraagd voor spoedige in diensttreding leerling en aank. NAAISTERS. JEAN PIERRE, Rapenburg 47, telefoon 30084. Gevraagd: BETONWERKERS en GRONDWERKERS, van 16 tot 25 jaar, die in de graniet opgeleid willen wor den. In bezit van rijbewijs, om event, auto te besturen. Aan melden na 7 uur 's avonds. Fa. G. SPADON ZONEN, Van Baerlestraat 12a, Leiden, telef. 23521. KANTOOR: gevraagd Sollicitaties Accountantskantoor A. MARTIJN, Breestraat, hoek Vrouwensteeg 20 - Leiden afd. Leiden 'Secretariaat: 5 Meilaan 71 telefoon 32563 Wie werkelijk gelukkig wil zijn, laat deze problemen niet onopgelost Meldt U aan voor de Huwelijksschool. Opgaven voor de voorjaarscursus 1960 iedere dinsdag avond van 8 tot 9 uur Papengracht 26, postbus 136, Leiden of telefoon 32563. Sluitingsdatum van inschrijving 16 februari 1960. DUUR DER CURSUS 8 AVONDEN. 3 lessen „geboorteregeling en hygiëne"; 1 les „Huwelijksrecht"; 4 lessen „Elkaar begrijpen in het huwelijk". Prijs van de gehele cursus f 4.50 per persoon incl. syllab. Gevraagd voor administra tieve werkzaamheden (mnl. of vr.) Enige kennis moderne talen vereist. Antiquariaat NIEUWE RIJN 2. Aanmelden 12.30 u. of telef. 23948. N.V. Koninklijke Ned. Grofsmederij LEIDEN. In onze gieterij bestaat de mogelijkheid tot plaatsing van enkele voor opleiding kernmaker e.d. tot vormer, Inlichtingen kunnen worden verkregen bij de Personeels afdeling, Zuidsingel 6668. Dagelijks van 9 tot 17.00 uur. Na (telefonische) afspraak ook ln de avonduren, 's Zater dags wordt in de gieterij niet gewerkt. Wij zoeken voor onze grote moderne fotostudio met veelzijdige taak om al datgene te beharti gen en te coördineren, wat er op zo'n studio moet gebeuren rondom het eigenlijke werk van de fotografen, zoals: „gastvrouw" zijn voor de relaties en fotomodellen. de administratie en controle verzorgen over het komen en gaan van de grote verscheidenheid aan voorwerpen. op zoek gaan naar passende attributen voor een in scène te zetten foto. zorgen dat de foto's worden doorgege ven binnen het in overleg met de druk kerij (annex) opgestelde tijdschema. Zij, die over een goede algemene ontwikkeling, inte resse voor fotografie en enige administratieve onder grond beschikt en daarby meent voor dergelijke werk zaamheden de benodigde capaciteiten te hebben, ver zoeken wy te schrijven aan: Nederlandsche Rotogravure Mij. N.V. Galgewater 22 - Leiden Aangifte van NIEUWE LEERLINGEN voor de cursus 1960/61 voor het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest dient vóór 1 maart 1960 te geschieden bij de Rector, of door bemiddeling van de H.H. Hoofden der Lagere Scholen. Spreekuur van de Rector elke dinsdag- en vrijdag middag van 1517 uur in het Lyceum, M. H. Tromp- laan 1 te Oegstgeest, alleen na telefonische afspraak telefoon 01710—32970. Voorrang by de toelating hebben: le. leerlingen uit Oegstgeest en het deel van Leiden aan de Oegstgeester zyde van de spoorlijn 2e. leerlingen die een binding hebben met het Rijnlands Lyceum; 3c eerlingen afkomstig van het byzonder neutrale onderwijs.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 12