LUSTRUM V.V.S.L. BESLOTEN IN KURHAUS TE SCHEVENINGEN I.k.O.R. reikt de hand aan hen, die liet moeilijk hebben Koningin en Prins bij musical „Last van grootheidswaanzin?" Bouw herv. Vredeskerk in 1962? Radio-pastor ds. A. Klamer over zijn hulpacties Flipse en aijii orkest hadden een m VRIJDAG 29 JANUARI 1960 (Van onze Haagse redactie) Enkele duizenden feestgangers hebben tot diep in de ochtend in de zalen van het Kurhaus te Scheveningen het 12e lustrum van de Ver eniging van Vrouwelijke Studenten te Leiden opgewekt uitgedanst. De officiële lustrumviering was toen echter al gesloten, want dat had de praeses van de V.V.S.L., mejuffrouw Marjolein de Vos tot Nederveen Cappel reeds gedaan na de galavoorstelling van de door leden van de Toneelclub voor Vrouwelijke Studenten te Leiden gespeelde musical- comedy „No bed for Bacon" van Caryl Brahms en Ned Sherrin met muziek van Malcolm Williamsen. Deze gala-voorstelling werd bijge woond door H.M. de Koningin, zelf reüniste van de V.V.S.L., en Prins Bernhard, die tegen negen uur arriveerde en door burgemeester Kolfschoten werden begroet. Prinses Beatrix was reeds eerder in Scheveningen aangekomen, daar zij als lid van de V.V.S.L. ook een deel van de receptie bijwoonde, die aan de gala-voorstelling voorafging. nen. Prinses Beatrix niet: zij danste met haar studiegenoten tot de viering van het 12e lustrum van de V.V.S.L. echt helemaal voorbij was. President De Gaulle vanavond voor televisie De NTS zal vanavond de rede, welke president De Gaulle tot het Franse volk richt, rechtstreeks overnemen van de Franse televisie. Deze uitzending begint om acht uur. Tevoren zal mr. G. A. B. Hilterman een inleiding houden. Na de toespraak van president De Gaulle zal dezelfde spreker een samenvatting van deze toespraak geven. „Dr.-ir."-fabrieksarbeider pleegde in Leiden oplichting en verduistering „Doctor ingenieur", vermeldde het vi sitekaartje en, onder de naam een in- drukwekend klinkend beroep: „esote- rioloog". Bovendien vertelde de oplich ter, dat hy inwoonde bij een professors weduwe. Een Leidse pianohandelaar meende, dat hy een zó betrouwbare fi guur best een kostbare piano kon ver huren, te meer daar de klant verklaarde, dat hij het instrument later misschien definitief zou kopen. De piano werd dus geleverd, doch kort daarop werd de „esoterioloog" door de professorsweduwe het huis uitgezet. Hij verhuisde naar Den Haag. De piano nam hij mee en de Leidse handelaar zag nooit een cent. Gisteren had de „esoterioloog", die in werkelijkheid een 46-jarige fabrieksar beider is, zich voor de Haagse rechtbank wegens oplichting te verantwoorden. De president bekeek belangstellend verdachtes mooie visitekaartjes. „Had U last van grootheidswaanzin?", vroeg hij, om te vervolgen: „esoterioloog is an ders wel een goed gekozen woord om in druk mee te maken, want eigenlijk weet niemand wat het betekent". Na afloop van de voorstelling, die dus tevens het einde van de lustrumviering betekende, had de traddtionele studen tikoze spraakwaterval plaats, waarmee vertegenwoordigers en vertegenwoordig sters van andere studentenorganisaties de V.V.S.L. huldigden. De lange rij van sprekers werd inge leid door de Leidse rector-magnificus, prof. mr. J. E. Jonkers, die zei tot zijn grote vreugde de dames van het be stuur en lustrumoommissie te kunnen gelukwensen met het welslagen van deze lustrumviering. Verder spraken om. de praeses van de Bond van Vrouwelijke Studentenverenigingen in Nederland, de praeses Collega van het Leids Studenten Corps, de heer H. J. Muller en dames en heren van andere verenigingen en organisaties uit het Nederlandse stu dentenleven. Een en ander ging gepaard met het aanbieden van bloemen en geschen ken, terwijl enkele malen toepasselijke liederen werden gezongen. Stuk voor stuk werden de sprekers en spreeksters beantwoord door de V.V.S.L.-praeses en door de praeses van de lustrumcommis sie, mej. Fatima van der Hoog. En pas toen het was inmiddels twee uur geworden kon het galabal begin nen, waarvoor een speciale versierings commissie vrijwel alle zalen van het Kurhauscomplex op smaakvolle wijze had versierd. Hier en daar was gebruik Semaakt van in bonte kleuren geschil- erde siilipele gebruiksvoorwerpen, ter wijl b.v. het Kurhauspaviljoen met net ten en grote zilveren vissen onherken baar was gemaakt. In het midden van de zaal stond een spuitende fontein op gesteld. Er waren niet minder dan zes ver- sohillende dansorkesten tegelijk in de weer om de danslustigen op de vele dansvloeren te lokken. Vanzelf sprekend waren het de al wat oudere reünisten, die het eerst verdwe nen en het dansen tot diep in de mor gen van de nieuwe dag voornamelijk De aankomst van de Koningin en de Prins bij het Kurhaus. aan de studentengeneratie van nu over lieten. Ook H.M. de Koningin en Prins Bernhard waren toen al lang verdwe- Desgevraagd legde verdachte uit dat het „iets met de occulte wetenschap pen te maken heeft". Ook het tweede punt van de tenlastelegging gaf hij toe: verduistering van een auto. Hij had de wagen in Duitsland gehuurd en prompt weer verkocht. Volgens de psychiaters is verdachte niet toerekeningsvatbaar, er is geen kans op dat deze herhaaldelijk ver oordeelde man zich zal verbeteren als hij niet langdurig psychiatrisch behandeld wordt. De officier van Justitie eiste daarom vijf maanden gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regering. „Die psychiatrische behandeling is ook wel mogelijk zonder ter beschikkingstel ling", meende verdediger mr. D. Huis man. Hij legde een brief over van een psychiater, waarin deze verklaart ver dachte onder behandeling te hebben ge had. „En als ik niet toevallig met va kantie gegaan was, zou dit alles niet zijn gebeurd. Ik heb hem wel meer van gekke dingen weten te weerhouden", schreef deze psychiater over verdachte. De rechtbank zal op 11 februari uit spraak doen. Wijkgemeente verneemt stand van zaken Zoals bekend, bestaan er in de kring van de hervormde wijkgemeente „Le- vendaal" reeds vele jaren plannen om te komen tot de bouw van een Vre deskerk op een terrein aan de Burg- gravenlaan. Hoewel er nu reeds enke le jaren 's zondags kerkdiensten wor den gehouden in de hervormde u.l.o- school aan de Asserstraat, is de ruim te daar zeer beperkt en wordt het ge mis aan een wijk- en vormingscen trum sterk gevoeld. Teneinde de centrale kerkvoogdij een „steuntje in de rug" te geven, werd nu enkele jaren geleden een kerkbouwfonds in het leven geroepen, dat zich garant zou moeten stellen voor een bedrag uit vaste bijdragen van f. 100.000. Twee jaar is het bestuur van dit kerkbouwfonds nu aan de gang. Tijdens een gisteren in de aula van de hervorm de u.l.o.-school aan de Asserstraat ge houden gemeente-avond, heeft dit be stuur opening van zaken gegeven. Na een inleidend woord van de wijk- predikant, ds. D J. Vossers, deelde de voorzitter van het kerkbouwfonds. de •heer G. Koelstra, mee, dat thans circa f. 40.000 in kas is. Hoewel men zeer dankbaar is voor dit bereikte resultaat, is de opbrengst, aldus spreker, beneden de verwachtingen gebleven. Terwijl ruim 500 gemeenteleden aan de financiële op roep tot steun gehoor hebben gegeven, zijn honderden aan deze oproep voorbij gegaan en dat terwijl de centrale kerk voogdij een ton vraagt, voordat er een spade in de grond gaat. Indien wij in dit tempo doorgaan, aldus de heer Koelstra, duurt het nog drie jaar voordat er een ton bijeen is. Na deze eerste aanloop, is het thans gewenst, dat wij alle krachten inspannen om in twee jaar de ontbre kende f. 60.000 bijeen te brengen. Indien in de toekomst alle wijkgemeenteleden, die nog niet op de oproep reageerden, Mensen in moeilijkheden een vaste bijdrage van slechts één gul den per maand gaven, is dit mogelijk. Voorts deelde de heer Koelstra mee, dat naast deze actie van het bouwfonds de centrale kerkvoogdjj voor deze kerk bouw reeds een bedrag van circa f. 70.000 in kas heeft en dat Leiden in de toe komst voor kerkbouw kan rekenen op een van het door deze kerkelijke gemeente gestorte bedrag in het fonds voor de landelijke kerkbouwactie. Bo vendien is het niet uitgesloten, dat het Rijk in de toekomst ook de kerkbouw gaat subsidiëren Tenslotte wees hij erop .dat een ont werp voor kerkbouw en wijkcentrum ge reed is, doch dat hierin nog enkele ver eenvoudigingen moeten worden aange bracht, omdat de centrale kerkvoogdij het te investeren bedrag te hoog acht. Algemeen is men echter wel van me ning ,dat de te bouwen kerk 450 500 zitplaatsen moet tellen. KERKVOOGDIJ STAAT VOOR VELE PROBLEMEN De heer I. E. Batenburg, die namens de centrale kerkvoogdij nog een finan ciële beschouwing gaf, zette uiteen, dat de kerkvoogdn haar aandacht moet la ten gaan over het gehele bouw- en res tauratiebeeld. Naast de restauratie van de Hooglandse Kerk en in de toe komst cok de Marekerkkoepel moeten er ook spoedig een kerk en een wijkcen trum komen in Leiden-Noord. Ook Zuid-West vraagt de aandacht. Een kerk en twee wijkcentra moeten hier worden gebouwd. Bovendien moet in de ze wijk in de toekomst een tweede pre dikant komen. Ondanks al deze voor zieningen heeft de kerkvoogdij evenwel een open oog voor de bouw van een Vre deskerk met wijkcentrum. Zo mogelijk zal in 1962 met de bouw worden begon nen. Hoewel de prijs van de grond nog niet bekend is, schatte de heer Baten burg, dat hiermee een bedrag van 1 ton is gemoeid. Mevr. De Vries las na deze uiteenzet ting een toespraak van haar plotseling ziek geworden echtgenoot voor, waarin nog eens duidelijk werd gesteld, dat eer wijkkerk, met dito centrum, in deze tijd van vervlakking en vervreemding, veel kan bijdragen tot gemeen te-opbouw, Na een slotwoord van ds. Vossers, waarin eveneens gewezen werd op het groeiende gemeentebesef in deze wijk, vertoonde de heer P. van der Sterre, ar chitect te Leiderdorp, dia's van na de oorlog gebouwde hervormde kerken. (Speciale berichtgeving) Mensen in moeilijkheden, ouden van dagen worstelen met hun eenzaamheid, mannen en vrouwen verwikkeld in huwelijksperikelen, in financiële zorgen, of alleen maar een levenspatroon volgend, dat in de maatschappij als abnormaal wordt beschouwd: zij zijn de per sonen, die dikwijls in hun omgeving het menselijk contacr missen of niet willen aanvaarden, een contact dat de oplossing van hun proble men misschien zou kunnen bevorderen. Het zijn vooral de geestelijke leiders van het IKOR geweest, die deze nood der alleenstaanden, van hen die in eigen omgeving geen uitweg meer konden vinden, hebben beseft. Door middel van de al vele jaren lang via de radio uitgezonden kerkdiensten en pastorale toespraken willen zij de hand uitsteken, die, zo is gebleken, maar al te graag wordt aangepakt. Want juist de hulp van buiten de cirkel, waarbinnen de eigen moeilijkheden het kost wat het kost verborgen moeten blijven, oefent een grote aantrekkingskracht uit. Onlangs zijn wij door de met sneeuwresten besmeurde straten van een der Hïlversumse buitenwijken gegaan om de man te spreken, die nu alweer gedurende véle maanden de taak van Nederland's eerste radio- VERHOGING BENZINEPRIJS AAN DE POMP Het ministerie van Economische Za ken deelt mede: „Tengevolge van prijsstijgingen op de wereldmarkt is het noodzakelijk de ver koopprijs hier te lande van een aantal aardolieprodukten te verhogen. Besprekingen tussen de minister van Economische Zaken en de in Neder land gevestigde grote oliemaatschap pijen hebben er evenwel toe geleid, dat de oliemaatschappijen, teneinde hun medewerking te verlenen aan het prijs- stabilisatiebeleid van de regering, het merendeel van de noodzakelijke verho gingen niet zullen effectueren. Slechts dc benzineprijs zal een kleine aanpas sing ondergaan, als gevolg waarvan de prijs van dit produkt aan de pomp met ingang van 1 februari met vier tiende cent per liter wordt verhoogd. Van de noodzakelijke prijsverhoging voor de overige produkten, namelijk lichtpetro- leum, tractorpetroleum, haardolie, gas- olie, autogasolie en huisbrandolie zal als gevolg van bovengenoemd overleg voorshands worden afgezien". Abonnementsconcert K. en O. Wat was er ditmaal met hen aam de hand?... Iedere dirigent en ieder orkest kan zijn minder gedisponeerde avond hebben. Door de stroom van vermoeiende winterconcerten is dat be grijpelijk en vergeeflijk. Wat er nu precies met Flipse en zijn Rotterdammers aan de hand was, weten wij niet: feit is, dat wij teleurgesteld naar huis gingen na een avond, waarvan wij juist zo veel hadden verwacht. Het programma van dit K. en O. abonnementsconcert was immers inhoudsrijk genoeg, t.w. Brahms' 8 variaties over 'n thema van Haydn op 56a, Mozarts' Pianoconcert in c kl. t. K. V 491, dat tot de meest superieure van zijn oeuvre behoort en de Symfonie in D van César Franck. Deze partituren kan men tot de schoonste der ganse muzieklittera- tuur rekenen! pastor vervult en daarbij, in op dracht van de Oecumenische Raad, klaar staat voor allen, die op de IKOR-uitzendingen per brief of tele foon willen reageren. Ds. A. Klamer, voorheen hervormd predikant te Maastricht en de man die oais ver zoek om een onderhoud met enige tegenzin had ingewilligd („ik ben zo bang voor sensationele verhalen over dit onderwerp"vertélde ons in zijn strakke met boeken en rotan-meubels beklede werkkamer hoe zijn nieuwe functie is gegroeid en op wélke leest zij thans is geschoeid. „Al jarenlang verzorgt het IKOR de uitzending per radio van kerkdiensten, na afloop waarvan altijd weer de me dedeling volgt: „de gedrukte tekst van de preek is op aanvraag verkrijgbaar". Dit is het „spreken" van onze kant, maar de mens is een schepsel dat moet kunnen antwoorden en daarom ontstond bij ons langzamerhand de be de man, die door zijn vrouw werd verlaten, het meisje, dat haar ver loving verbroken zag, de bejaarde, die alleen achterbleef, in het algemeen zij, die met zichzelf niet meer in het reine weten te komen. „Velen zijn er die hun moeilijkheden niet meer verwerken kunnen en tenslotte contact met ons zoeken", zegt ds. Klamer. En dan blijft het niet bij een troostrijk woord, tenminste in die ge vallen waar daden noodzakelijk zijn. Een schriftelijk of telefonisch ant woord, een uitnodiging voor een be zoek, dat zijn de mogelijkheden waar mee ds. Klamer's hulpacties kunnen beginnen. En daarnaja, zij kunnen uit monden in bijna alle oplossingen, die de moderne maatschappij op het ge bied van de sociale en geestelijke hulpverlening kan opbrengen. „Maar dikwijls", zo vertrouwt de predikant ons 'toe, „kan ik volstaan met het in schakelen van een eenvoudige dorps- of buurgenoot, natuurlijk alleen als de betrokkene dat wenst. Vooral voor de bejaarden, die aan hun eenzaamheid ten gronde dreigen te gaan, is een ge zellige en regelmatige terugkerende bezoeker de beste remedie". God is er ook nog De uitvoering ervan voldeed echter niet aan de verwachtingen, zij bewoog zich zelfs op middelmatig niveau. Uitgezonderd het fijnzinnige spel van de Oostenrijkse pianiste Ingrid Haebler. wier optreden met het Residentie Orkest reeds zulke sterke indrukken had na gelaten. De acht Haydn-variaties op het „Ohorale St.-Anfchoni", culminerend in de imposante Finale met de fantastisch opgebouwde Passacaglia behoren tot de onvergankelijke meesterwerken van de gerijpte en volgroeide Brahms. Het spijt ons echter te moeten zeggen, dat zij een vrij onverschillige vertolking genoten, niet in overeenstemming met de hoge waarde. Meermalen paarden zich jachtige tempi aan breiige klank- produktie. Eenzelfde te onverzorgde en meerma len zelfs inaccurate indruk schonk het orkest in de begeleiding van het Mo- zartconcert, waardoor afbreuk werd ge daan aan de eminente prestaties van Ingrid Haebler, wier faam als Mozart- interprete, ondanks haar jeugd, toch al wijd en zijd is doorgedrongen. Zij voelt zich nauw verwant aan de Mozartsfeer, haar voorname voordracht is maricamt, zij gaat nimmer in het „zoe telijke" over. De volstrekte eenheid tus sen soliste en orkest ging echter helaas meermalen verloren, omdat men blijk baar de concentratie miste, haar nauw lettend te volgen. Ingrid Haebler had waarlijk waardi ger steun verdiend.... Bleef over Franck, op wie onze laat ste -hoop gevestigd was. Diens geïnspireerd geschreven symfo nie vormt de bekroning van zijn oeuvre. Hier triomfeert de klassieke denkwijze in een der heerlijkste symfonische wer ken der romantiek. Een schitterend voorbeeld van evocatieve en emotionele kracht, waarin subtiel poëtische passa ges contrasteren met verlossende, sterk expressieve hoogtepunten. Alle geheimen van Francks chromatische en modula- torische gevoeligheid komen hier tot uiting. Deze symfonie is een der boeiend ste uit de romantische litteratuur. Zo wel door de intense muzikale rijkdom, als door de orkestrale verwerkelijking daarvan. Daarbij gevoegd de orgelend- sonore instrumentatie, waarbij de blaas instrumenten hun dominerende rol spe len, groeit zij uit naar een triomfale cli max. Deze symfonie ligt, zoals veel Franse werken, Flipse gemeenlijk bij uitstek. Doch hij liet zich, na een bezonken en geïnspireerd begin, in de Allegri verlei den tot zodanige gejaagde, zelfs jakke rende tempi, dat het wel leek, alsof hij zo spoedig mogelijk naar huis wilde Flipse echter kennende, weten wij, dat dit hiervan onmogelijk de ooi-zaak ge weest kan zijn. Intussen zag hij het by het „Allegro" duidelijk aangegeven „non troppo" vol komen over het hoofd. Nee: ook deze symfonie, waarin de esthetische kleurenschoonheid bij voort during kan zegevieren, zo zij de volle toewijding geniet, bracht ditmaal niet, wat wij ervan verwacht hadden. Het is dus beter de herinering aan dit concert niet lang vast te houden. Wij rekenen op een revanche. Flipse en zijn orkest kunnen beter voor de dag komen. Dat heeft de erva ring wel geleerd! H. Ds.A. KLAMER in contact met mensen hoef te om naar onze aanvankelyke toehoorders te kunuisn „luisteren". Want op de radio-diensten volgden behalve aanvragen voor de preek ook wel spontane schriftelijke en telefo nische reacties, die met het besproken onderwerp niet veel meer te maken hadden. Zo groeide ons verlangen de mensen, die op deze wijze hun nood klaagden, te kunnen helpen". De taak van ds. Klamer, die ons dit uiteenzet, is een vervulling van dit verlangen. In de afgelopen maanden bleek, dat zijn aana'elling in de radiostad een be langrijk initiatief is geweest. Teleurstellingen blijven echter niert uit: dikwijls komt de oplossing niet zoals radio-pastor Klamer zich die had voorgesteld. In zulke gevallen blijft toch de tweevoudige hoofdzaak van zijn functie van kracht, namelijk de wetenschap, dat een gesprek voor de in zijn moeilijkheden verstrikt ge raakte mens tot ontspanning kan lei den en het beseft dat „God er ook nog is en dat men de problemen niet alleen hoeft te overwinnen". En dan stimuleert deze dominee ook nog graag het gevoel voor verhoudingen, de hu mor, het inzicht, dat er op deze we reld ook nog iets anders omgaat dan de eigen moeilijkheden. Veel huwelijksproblemen „Het. is mij gebleken, dat het groot ste deel van de personen, die zich met mij in verbinding stélde, met hu welijksproblemen te kampen had", merkt ds. Klamer nog op, waarna hij zich uitspreekt over de grondfout, welke volgens hem in onze moderne maatschappij in veel huwelijken wordt gemaakt. „Wij plaatsen „ons gezinnetjemaar al te graag op een heel hoog voetstuk en kappen daar mee de draden, die ons met de wereld daarbuiten verbinden, bewust af. In deze enge sfeer blijken de moeilijk heden met een enorme snélheid zich te ontwikkelen tot proporties, welke maar al te dikivijls fataal zijn. En dan stort, alles, waarop wij ons be staan hadden gebouwd ineen en blijft er voor de alleenstaande mens na de ramp niets meer over dat het leven nog waarde geeft. Ook in deze ge vallen wijs ik zo graag op het gevoel voor verhoudingen Advertentie Voor elk bedrijf en zakenman de Opel Van of Caravan. Een rendabele belegging in een noodzakelijk vervoer middel is de koop van OPEL bestel- of combi natiewagen. OPEL VAN: de Ideale, moderne bestelwagen. OPEL CARAVAN: de efficiënte zaken-, tevens comfortabele familiewagen. Heerlijk werk Nieuwe hoop Per brief of telefoon roepen zij zijn hulp in, de mensen die dankzij een via de radio gesproken pastoraal woord nieuwe hoop hebben gekregen. Sinds 3 januari jl. heeft ds. Klamer een eigen programma in de IKOR- ether, getiteld „Mensen". In korte toe spraken richt hu zich tot de eenza men, een begrip waaraan hy eigeniyk een grote hekel heeft, maar dat in zyn dageiyks woordgebruik toch nood gedwongen vrij veel voorkomt, zyn taakopvatting biykt uit zyn kerstbood schap, die was gewyd aan de herders. Geen herdertjes, zoals de liederen ze ons leren kennen, dooh ruige kerels, uitgestotenen van de fatsoeniyke maatschappij, maar toch de eerste aardbewoners, die van het Kerstge beuren op de hoogte werden gebracht. Dat zyn de mensen, voor wie het ambt van ds. Klamer In het leven is gegroe- pen en niet tevergeefs. „Het is een heerlyk werk, dat ik hier kan doen, ook al ïykt het soms on- overkomenlyk zwaar", is het laatste commentaar, dat ons by het afscheid nemen wordt toegevoegd. BERKELSEARTS MOET WEER TERECHTSTAAN (Speciale berichtgeving) De reeds tot levenslang: veroordeeld! Berkelse arts, die thans 51 jaar is, za in april a.s. weer voor de Leeuwarden rechtbank terechtstaan. De Officier van Justitie, mr. M. H Gelinkck. is thans druk bezig met dt zeer omvangryke dagvaarding samen te stellen. De arts wordt tenlastegelegc dat hy in februari 1958 een medege vangene, die ook tot levenslange gevan genisstraf wegens vergiftiging van zyn vrouw was veroordeeld, met cyaankal. om het leven heeft gebracht. Komt de rechtbank tot een veroordeling een dergelyke rechtszaak is uniek in ons land dan betekent dit, dat de arts voor geen enkele kwytschelding van straf meer In aanmerking komt. HONORERING HEILGYMNAST-MASSEURS De Ziekenfondsraad heeft thans ook de overeenkomst tussen de Ziekenfond senorganisaties en de organisatie van heil gymnast-masseurs goedgekeurd. Bij deze overeenkomst, die op l janu ari 1960 in werking treedt uiteraard onder voorbehoud, dat de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid zich met de beslissing van de raad kan ver enigen is een herziening der sind^ mei 1957 bestaande tarieven voor hul] aan ziekenfondsverzekerden tot star gekomen. De vergoeding voor behandeling huize van d« heilgymnast-masseu- van f. 2,50 per keer op f. 2,90 geb. en de vergoeding voor behandeling huize van de patiënt van f 3.75 op f Naar raming zullen de meerdere u gaven, die voor de Ziekenfondsen ai de tariefsherziening zyn verbond e voor 1960 rond 1 miljoen gulden bedr gen en wel f. 800.000 voor de wettelijk verze kering (verplichte en bejaard er verzekering tezamen) en f. 200.000 v<x de vry willige verzekering.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5