ASPRO HOEST UW KIND...? Z' 11 rSi Al L De Gaulle is de enige in Parijs, die zijn ijzige kalmte bewaart „Nogal lang weggebleven, vorige keer duurde liet maar half uur" Café-Rest. „Zomerzorg" Met een enkel woord Agenda moFmm? GRIEP? VRIJDAG 29 JANUARI 1960 Vervolg van pag1 Bijvalsbetuigingen blijven bij president nog steeds in groten getale binnenstromen UNR veroordeelt rebellie streng Het besluit tot het vertrek van civiel en militaire gezag uit Algiers dat gister avond om kwart over zes werd genomen moet gevallen z«n tijdens de eindeloze deliberaties, die de president en de re gering "ie* elkaar en met hoogge plaatste militairen en civiele instanties hadden. De Gaulle consulteerde de Raad van State. Debré overlegde driemaal met generaal Ely, chef van de generale staf. Gisteravond spraken De Gaulle en Debré weer met elkaar. Na de kabinets zitting van gisteren verklaarde minister Buron: „De regering is vastbesloten en vol vertrouwen. Wij behoeven geen ge weld te gebruiken, want wij hebben een intelligente oplossing, maar de politiek van zelfbeschikkingsrecht voor Algerije blijft gehandhaafd". Inmiddels blijven de bijvalsbetuigin gen voor De Gaulle binnenstromen. De UNR, zelf een produkt van de 13de mei, veroordeelde de Algerijnse rebellie in strenge termen. Of het idee van de so cialisten om het Algerijnse beleid van De Gaulle aan een referendum te on derwerpen en zodoende Algiers te be wijzen, dat de verpletterende meerder heid van Frankrijk het met dit beleid eens is, gevolgd zal worden, is thans uiterst twijfelachtig. De Gaulle, die zich van die steun verzekerd weet, schijnt 'n referendum overbodig te vinden. De Gaulle lijkt de enige te zijn, die temidden van de nerveuze kabinetszit tingen zijn kalmte bewaart, hij hoort de tegenstrijdige adviezen aan zonder zich bloot te geven. Van Soustelle's eis aan De Gaulle om vanavond te verze keren dat hij „de meest Franse oplos sing in Algerije" voorstaat nam hij on bewogen nota. Het ziet er overigens wel naar uit, dat De Gaulle's verklaring, naast een grote dosis scherpheid, vooral zal pogen om het leger gerust te stellen en de Franse bevolking in Algerije van de rebellen los te maken door te suggereren, dat hij alles zal doen om de toekomstige vrije keuze van do Algerijnen voor Frankrijk het gunstigst te doen uitvallen. Brullend van woede Om zich in de rug inmiddels te bevei ligen tegen onaangename verrassingen van de kant der ultra-rechtse elemen ten in Frankrijk zelf, die nauwe be trekkingen onderhouden met hun soort genoten en 'n aantal officieren in Alge rije, heeft de regering gisteren de po litie op zes van hun organisaties afge stuurd. Daartoe behoorden de neo-fas- cistische .Jonge Natie", de contra-ter roristische volksbeweging van de 13de mei en het Nationale strijdersfront van Le Pen. Deze laas te behoorde tot de 80 extremisten tegen wie 'n bevel tot aan houding was uitgevaardigd. Het fascistische parlementslid Le Pen verklaarde woensdag aan journalisten, dat parachutisten zondag het Elysée, het presidentieel paleis, zouden bezet* ten. Zqn parlementaire onschendbaar heid hield het gisteren niet. Hij werd op heterdaad betrapt geacht by een aanslag op de veiligheid van de staat. Aanvankelijk weigerde hij, brullende van woede, de deur te openen voor de 20 politiemannen die hem kwamen ha len, maar later ging hij toch maar mee. De serie huiszoekingen en arrestaties grepen niet alleen in Parijs plaats, maar ook in andere grote steden zoals Reims, Lille, Marseille en Toulouse. Tot de ge arresteerden behoorde ook generaal Chassin, die beweert een paramilitaire organisatie in Frankrijk achter zich te hebben. Hij werd na verhoor op vrije voeten gesteld. Echec voor rebellen De rebellen in Algiers hebben gisteren een duidelijk echec geleden bij hun po ging om de mohammedaanse bevolking te hunnen bate aan het manifesteren te krijgen. Wat op de 13de mei onder pressie van de militairen nog gelukte, ging gisteren niet door. Hoewel luid sprekers om de tien minuten in de kas- bah van Algiers een boodschap van de stadscommandant generaal Gracieux omriepen; „De oudstrijders uit de kas- bah moeten zich op het gouvernements- plein bij de Europese oud-strijders voe gen om mee te manifesteren voor een Frans Algerije", kregen de „ophaal diensten" slechts een honderdtal mo hammedanen mee! De rest van de 50.000 inwoners van de kasbah verklaarde niet tot de oudstrijders te behoren. Een nummer dat bepaald niet op het pro gramma stond was het optreden van 50 „yaouleds", kleine Algerijnse schoen poetsertjes en snoepverkopertjes, die zich bij de optocht voegden en riepen: ..Algerije is Arabisch. Weg met Massu". Voordat de ultra's hen te pakken kre gen, hadden zij zich alweer uit de (blote) voeten gemaakt! Het enige dat het leger thans doet is proberen de stakingen wat te verzach- Griep in Europa Frankrijk is het Westeuropese land dat thans het meest van de griep te lij den heeft. In het gebied van Parijs al leen al moeten ongeveer 300.000 mensen het bed houden. De griep is echter goed aardig en neemt af. In Zwitserland is een kind aan griep overleden. Ook in dit land heerst een epidemie, vooral in Genève. In Italië, in het bijzonder in het noorden, zijn vele duizenden grieppatiënten en ook in Oos tenrijk heerst een epidemie, in West- Duitsland breidt de ziekte zich uit, maar in België en de Scandinavische landen kan niet van een epidemie worden ge sproken. Dibelius krijgt vertrouwen van synode De synode van de Protsetantse Kerk van Berlijn en Brandenburg heeft gis teravond in West-Berlijn haar vertrou wen in de 79-jarige bisschop Otto Di belius uitgesproken. Deze had omstre den verklaringen over het gezagsbegin- se lagelegd. De synode, een der laatste organen die nog geheel Duitsland be strijken, uitte haar vertrouwen in de bisschop, „ondanks de verschillen in waardering van wat gezag heden ten dage betekent". Oostduitse kritiek op Dibelius werd voor .lasterlijk" genoemd. ten, die zich in alle grote steden van Al gerije voordoen en het normale leven lamlegden. Dit streven is niet zonder succes. Er beginnen (met toestemming van de rebellen) weer winkels open te gaan en ook de telefoon werkt weer. De Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met F KINDER HONING SIROOP^ censuur is ook opgeheven, hetgeen ove rigens nog steeds niet betekent dat de 50 buitenlandse correspondenten (waar onder de uwe) die hier in Parijs onge duldig wachten om naar Algiers te ver trekken, daartoe al toestemming zouden hebben gekregen. 9 Vervolg van pag. 1 Commentaar van geredde piloot (Van onze Haagse correspondent) de „Hadda" weer in Scheveningen, waar WEDEROM VOOR 10 MILLE AAN HORLOGES GESTOLEN (Van onze Haagse redactie) Voor de vierde keer in de afgelopen drie jaar is 's nachts ingebroken bij Vroom en Dreesmann aan de Grote Marktstraat te Den Haag. En wederom werden enkele honderden horloges ge stolen. Tevens verdwenen tien camera's, waardoor de totale geschatte waarde van het gestolene f. 10.000 beloopt. De voorlaatste inbraak geschiedde in de nacht van 31 oktober op 1 november, toen ook enkele honderden horloges voor een waarde van circa f. 10.000 werden ontvreemd. Een nachtwaker ontdekte 's morgens om zes uur de inbraak. Er was een ruitje in de zijgevel van het gebouw ingesla gen, waardoor de inbrekers gemakkelijk en ongestoord bij hun buit konden ko men. Drieling te Obdam De 25-jarige mevrouw G. Blauw-Azier uit Obdam heeft daar het leven ge schonken aan drie jongens van resp. 1500, 1670 en 1730 gram, die intussen zijn overgebracht naar de couveuse in het St.-Elisabeth-ziekenhuis te Alkmaar. Het echtpaar Blauw had reeds een dochtertje van drie jaar. Moeder en drieling maken het redelijk goed. We voeren by wijze van spreken recht op hem af. Toen schoot hij zijn laatste liehtkogel af en zo ontdekteen we hem". Luitenant ter zee 2e klasse R. H. Berts (32) vertelt het verhaal van de redding van de marinevlieger Jong uit Katwijk aan Zee wiens Avan- ger gistermiddag tien mijl buiten de kust ter hoogte van Katwijk in zee stortte. Luitenant Berts is comman dant van het patrouillevaartuig „Hadda'* van de Koninklijke Marine, het schip dat de verongelukte vlieger oppikte, nadat deze anderhalf uur in zijn opblaasbare reddingboot op zee had gedreven. Gedreven is wellicht niet het juiste woord, want „er stond zo'n windkracht yfjf of zes", vertelt de heer Berts. ..En toen we hem eenmaal hadden opgepikt voelde hij zich aan boord helemaal niet zo gelukkig. Hij wilde geen borrel, lie ver een paar sneetjes droog brood". Het patrouillevaartuig „Hadda" zou om half vijf 's middags Scheveningen zijn binnengelopen als niet om kwart over vier de Commandant Zeemacht Nederland zijn boodschap had doen uit gaan: „Marinevliegtuig neergestort, on geveer tien mijl uit de kust". Luitenant ter Zee Berts heeft meteen de soheepstelegraaf op volle kracht ge gooid en is naar dit plaats gestoomd. „Meestal doen we het met zo'n zee rus tig aan, maar nu kon dat niet. Er is dan ook nogal wat glaswerk en zo ge sneuveld toen we er naar toe stevenden", vertelde hij. Om kwart voor vijf was het schip in de buurt, waar gezocht moest worden. Andere schepen hebben ze op de „Hadda" niet gezien, wel een Nep tune van de Marine die boven het ge bied cirkelde. Toen spoot de rode licht- kogel omhoog en de rest was eigenlijk kinderspel. De verongelukte vlieger werd zo dicht mogelijk benaderd, er werd een lijn uitgegooid en de piloot werd aan boord gebracht. Om even over zes wat Nederlanders naar wereldkampioenschappen zweefvliegen Nederland zal voor de eerste maal met drie ploegen deelnemen aan de wereld kampioenschappen zweefvliegen. Deze kampioenschappen worden van 3 tot 19 juni a.s. gehouden op het vliegveld Butzweilen bij Keulen. De uitzending van drie ploegen is mede te danken aan een subsidie uit de toto van de KNVB en aan de korte afstand van Nederland van het wedstrijdterrein. De wedstrijd- en selectiecommissie van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart heeft als deelnemers aangewezen de Nederlandse kampioen 1959 Frits Seyffert, de 25-jarige student te Delft, de oud-kampioen van Neder land (1957) Willem Toutenhoofd, 25-ja rig student te Leiden en Sypko W. An- dreae, 30 jaar, die vandaag als elektro technisch ingenieur hoopt af te studeren aan de Technische Hogeschool te Delft. Als algemeen reserve-vlieger is aange wezen tweede luitenant-vlieger van de Kon. Luchtmacht Eddy F. van Bree van de vliegbasis Woensdrecht van de Kon. Luchtmacht. lag het schip voor de wal, of sergeant al een auto van de vliegbasis Valken burg stond te wachten. En nauwelijks Jong was al weer op weg naar zijn basis. „Hy was er nogal kalm onder", ver telt luitenant ter Zee Berts, die op de terugweg naar Scheveningen de „Do- rus Rijkers" nog heeft gezien en ge waarschuwd dat zjjn hulp niet meer nodig was. „De vlieger was een beetje nat en vertelde juist zijn laatste licht- kogel te hebben verbruikt. Niemand anders had de vorige gezien. Hij vond wel, dat we lang waren weggebleven, want bij een vorige gelegenheid had hij in plaats van nu anderhalf uur maar een half uur in het water ge legen VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1. lezing. 19.00 V. d. kleuters. 19.10 Orgel en zang. VPRO: 19.30 Technische bijstand aan minder ontwikkelde gebieden, lezing. 19.45 VPRO-nleuws. 20.00 Nws. 20.05 Overdracht van waarden, gesprek. 20.20 Bas en plano. 20.35 Boekbespr. 20.40 De film als document, lezing. 20.50 Europa één. lezing. VARA: 21.00 Hobby-quiz. 21.50 De gyroscopen tollen, klankb. 22.15 Bultenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. In Esperanto. 23.10 Ver gelijkenderwijs, muzikaal gesprek. 23.55 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.20 Gevar. progr. 18.50 Rege- ringsultz.: Industrialisatie I. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Vocaal-ensemble. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Avondrust, hoorsp. 20.35 Gram. 20.40 Kunstrubr. 21.00 De bijbel ln het tijdbeeld van de kunst, mu zikale lezing. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Langs wegen van kunst en schoonheid, lezing. 23.20 Gram. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. AVRO: 20.30 De toestand ln de wereld. 20.40 Gevar. pro gramma. 21.25 Filmprogr. 21.35 Perry Como-show. 22.20 Einde. Advertentie TELEFOON 21444 Speciaal weekeind menu f 4.50 London derry soep, Gebr. kip a la Grand Mère Appelmoes Fruitsalade met slagroom. Voor kinderen hebben wij een speciaal menu a f3. Muziek Zaterdags van 20—24 uur. Zondags van 16—24 uur. Van kruisvaarders naar Vikings (Van onze t.v.-medewerker) We hebben meelij met de echtgenote van de heer Wim Spit, voorzitter van de R.-K. Bond van Personeel bij de Ver voersbedrijven „St. Rafaël". Die bond wilde uiteraard bij het NVV piet achter blijven om zijn leden tot zelfdiscipline aan te sporen, waartoe genoemde heer Spit een „harstochtelijk" beroep op hen deed. Welnu, daarin schuilt de grond onzer deernis, want we hebben de harts tocht nimmer op een zo lakonieke en lauwe wijze aan het werk gezien. Hij las de woorden zonder enigerlei stemverhef fing op van een papiertje. Een plichts getrouw man, dat leek hij ons wel en zeer oppassend, een goed vader niet al leen voor zjjn kinderen, maar ook voor zyn leden, maar het vuur van zijn over tuiging wist hij (althans per televisie) niet op zijn leden over te brengen. Professor De Waele bracht aanzienlijk meer temperament en overtuigingskracht over, toen hij op verzoek van Jan Wil lem Hofstra sprak over het christelijk bastiljon, waarmee hij op Cyprus doelde. Een gezellige prater met liefde voor zijn (veelomvattend) onderwerp. Jammer, dat het gesprek op telerecording moest worden opgenomen, want scherpte zowel visueel als intellectueel gaat daarbij teloor. Toch ging de tijd van de kruisvaarders leven en evengoed sprak ons aan hetgeen de hoogleraar vertelde over onderling begrip en verwijdering tussen Griekse en Turkse Cyprioten van vandaag. Hier dient nog de lof gerele veerd te worden, welke aan de aartsbis schop-president werd toegezwaaid en waarin voor West-Europa een heimwee naar de Middeleeuwen doorklonk. Het was een hele stap, van de gemoe delijke documentaire tot het zwaar met dramatiek geladen spel van Ibsen, spe lend in het land der Vikings, dat ons in zijn woeste schoonheid tussen de bedrij ven door telkens even werd vertoond. En daarin schuilt nu ook een der (weinige) bezwaren, die we tegen de „zetting" van deze opvoering hebben. Het spreekt van zelf, dat de afdeling decorbouw van de NTS niet vermag de werkelijkheid geheel te benaderen, maar de tegenstelling van woeste fjorden van steen en de karton nen gevallen, die deze moesten naboot sen, stoorden ons toch bepaald als bre kers van illusie. Niet het decor, maar het stuk en de wijze, waarop het wordt gespeeld, zyn tenslotte echter doorslag gevend voor de eindindruk. Wij vonden het een knappe prestatie, die ons wer kelijk veel gedaan heeft. De fijne en ver rassende opbouw van het stuk stelt zwa re eisen aan de spelers en daaraan heb ben zij voldaan. De artistiek leider, re gisseur en speler van de Toneelgroep „Theater" te Arnhem, Richard Flink, vooral heeft een sobere, niet aan ver twijfeling ondergaande dokter gescha pen en zijn „tweede vrouw" Elise Hoo- mans heeft haar vertwijfeling, die tast baar was, overwonnen. Het stuk is al in 10-tal jaren niet op de Nederlandse plan ken geweest, doch het blijkt zich in de kundige bewerking van Nel Bakker en onder bekwame regie van Wim Bary voor t.v. zeer goed te lenen. Het is in zekere zin een modern stuk, want lang voordat de dieptepsychologie ging uitgroeien tot een algemeen erkend fenomeen, heeft Ibsen zijn hele hande ling geconcentreerd op en doen uitlopen ln een zelfgenezing, die gebaseerd was in de wil tot beterschap. De typische dictie van Elise Hoomans leende zich voor de rol, waaraan zij ge stalte had te geven. Met alle ongrijp baarheid, die de vaagheid meebracht, slaagde zij daarin wonderwel. Bary had trouwens met zijn hele bezetting een goede greep gedaan. Wel weer een som ber probleemstuk, maar het bood ten minste uitzicht, een lichtend perspectief, de genezing van een zenuwzwakke vrouw die geestelijk en lichamelijk was blijven steken in haar jeugd. De nazaten der Vikings bleken over een innerlijke kracht en een wil tot het vinden van een even wicht in staat, die tenslotte reinigend werkte. BINNENLAND De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy, heeft gisterochtend in Krasnapols- ky te Amsterdam het vierde congres voor Sociale Verzekering van de vandaag 40 jaar bestaande vereniging van Raden van Arbeid geopend. Aan dit twee dagen du rend congres nemen ongeveer 600 per sonen deel. De hoofddirecteur van de Staats mijnen, lr. A. Hellemans, ls benoemd tot erelid van "The institution of mining en gineers", de vereniging van Britse mijn ingenieurs, die dateert van 1889 en die onder haar kleine groep van ereleden ook de Hertog van Edinburgh telt. De benoe ming is geschied op grond van de vele verdiensten welke ir. Hellemans zich voor de ontwikkeling van de moderne mijn bouw heeft verworven. - Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss Mendoza 31/1: Australië: ss Himalaya 4/2; Canada: ss Rijndam 3/2; Chill vla New York 3/2; Indonesië: ms. Karachi 2/2; Ned. Antillen: ms Artemis 1/2; Nieuw Zeeland: ss Rangitata 4/2; Su riname: ms. Poseidon 3/2; Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: ms. Jagersfontein 2/2; Brits Oost Afrika: ss Pierre Lotl 31/1. BUITENLAND Helen Rowe, de kraamverpleegster die hulp moet verlenen bij de bevalling van koningin Elizabeth van Engeland, ls gis teravond ln Londen aangekomen. ZIJ wacht nu op een oproep van Buckingham Palace. Helen Rowe heeft ook assistentie Zes Jongemannen tussen de 17 en 23 Iaar die ervan beschuldigd zijn dat zij ha- :enkruisen hadden geschilderd op de mu ren van een universiteit in Wellington en Prins Charles. In een dorp bij de stad Mexico heeft gisteren een hevige brand gewoed ln een olieraffinaderij. Hierbij zouden volgens voorlopige gegevens zeven mensen om het leven zijn gekomen en dertig gewond. De brand ontstond bij het lossen van een tankwagen. Het vuur greep snel om zich heen, waardoor ook hulzen ln de om geving ln brand raakten. „De Russische regering kan haar be lofte wat betreft de teruggave aan Japan van de eilanden Habomal en SJlkotan niet houden, want zij kan niet toestaan dat het gebied dat door buitenlandse troepen kan worden gebruikt, groter wordt". Dit wordt gezegd ln een Russisch memoran dum aan Japan. Teruggave kan pas ge schieden nadat de buitenlandse troepen uit Japan zijn verdwenen en na de onder tekening van een vredesverdrag. (Nleuw-Zeeland) zijn veroordeeld tot be taling van boetes en schadevergoeding. Zij bekenden schuld. Ernest Glassel. president van de Glassel Shipping Company, welke te New York de Deutsche Werft te Hamburg ver tegenwoordigd. is naar Hamburg vertrokken voor het voeren van besprekingen over de bouw van twee lijnschepen van negentig duizend ton, die zesduizend passagiers kunnen vervoeren. In augustus J.l. zijn te Hamburg voorlopige contracten onder tekend door H. B. Cantor, de Newyorkse hoteleigenaar, die plannen heeft om voor een bedrag van vijftig dollar passagiers over de Atlantische Oceaan te vervoeren (exclusief voeding). Diplomatieke en financiële Latijns- Amerikaanse kringen hebben met zeer veel voldoening vernomen, dat president Lopez Mateos van Mexico verklaard heeft dat Mexico aan de Latijns-Amerikaanse gemeenschappelijke markt zal deelnemen, zodra deze vaste vorm zal hebben gekre gen. De Mexicaanse president maakt een reis door de Zuidamerlkaanse landen en deed deze mededell] Buenos Aires naar De Franse zangeres Edith Piaf is ont slagen uit het ziekenhuis waar zij op 7 Januari met geelzucht was opgenomen. ZIJ zal niet binnen twee of drie maanden weer optreden. De tentoonstelling „Houdt de dief" ln Gothenburg, gewijd aan de bestrijding en voorkomen van diefstal en Inbraak heeft bezoek gehad van dieven. De Inbrekers namen zes sloten mee welke tegen dieven bestand heetten te zijn! De Britse admiraal Sir Arthur John Power, in de oorlog gezagvoerder van de Ark Royal, die het Duitse vestzakslag schip Graf Spee achtervolgde en „klem" wist te zetten, is gisteren in de ouderdom van 70 jaar overleden. De Westberlijnse politie heeft twee van haar leden aangehouden op verden king van spionage voor de Oostduitse ge heime dienst. De IJslandse regering heeft de eerste maatregelen bekendgemaakt voor Inlossing van haar belofte dat de Inkomstenbelas ting zal worden afgeschaft. Blijkens de nieuwe begrotingsvoorstellen zullen de In komsten van de regering uit directe be lastingen dalen van 150 miljoen tot 70 miljoen kronen. De regering wil de Inkom stenbelasting afschaffen wegens de wijd verspreide ontduiking en de hoge lnnlngs- De premiers van India en Nepal. Nehroe en Koirala, verklaren ln een com muniqué. dat hun landen belang hebben bij eikaars vrijheid, Integriteit, veiligheid en vooruitgang. De twee regeringen zullen in zaken van gemeenschappelijk belang overleg plegen. Volgens het communique, dat ls opgesteld na vijf dagen van bespre kingen, zal India Nepal 140 miljoen roe- VRIJDAG Den Burcht: Feestavond Leidsche Chr. Oranjevereeniging t.e.v. verjaardag Prinses Beatrix. 7.45 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed voor iedereen Spr. dr. K. E. H. Oppenhelmer. 7.15-7.50 uur nam. Rapenburg 22: Alg. Jaarl. ledenvergade ring MIJ. voor Toonkunst. 8 uur nam. St.-Antonius Clubhuls: Lustrumviering Personeelsver. „Sleutelring". 7.45 uur nam. Stad6zaal (grote zaal): Pianoconcert Robert Alexander Bohnke voor L.K.K. „Voor Allen". 8 uur nam. Zomerzorg: Ned. Inst, van reglster-lnge- nleurs en afgestudeerden van hogere tech nische scholen. Filmvoorstelling D.A.F. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Feestavond personeelsver. „De Landbouw". 8 uur nam. Bureau van Politie: Afscheid recher cheur P. Dijkstra. 24 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's getuigen. 8 uur nam. Doelenkazerne: Officiersbal t.g.v. ver- laardag H.K.H. Prinses Beatrix m.m.v. Leids Studenten Cabaret. 8.30 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Bijbelstu die 1011 uur voorm.; spr. ds. K. C. van Oossanen. 11 uur voorm. ZONDAG Gerecht 10: Universele eredienst Soefi beweging. Spr. dhr. L. de Ruiter over „Be langstelling en onverschilligheid". 11 uur voorm. Hogewoerd 175: Openbare toespraak Je hova's getuigen. „Verstandig wandelen ln een goddeloze wereld", 3 uur nam. In den Vergulden Turk: Wijdingsdienst Rozekruisersgenootschap. 10.30 uur voorm. Wachttorenstudie Jehova's getuigen. 4.10 uur nam. Volkshuis: Poppentheater Harlekijn „Het i de flesgeest". 3 uur nam. geheim van Sies verstrekken voor economische ontwik- eling. Ook zal India voor Nepal een ka naal aanleggen, waarmee 30 tot 40 mil joen roeples gemoeid zijn. De 44-Jarige Erlch Mende ls gisteren tot voorzitter van de Westduitse liberale partij gekozen ter vervanging van dr. Reinhold Maier, die ere-voorzitter is ge worden. Mende ls sedert 1949 lid van de Bondsdag. Hij is lid van het bestuur van de Duitse afdeling der Europese beweging. Mende is voorstander van een samengaan van de liberalen met de christen-demo craten, echter alleen wanneer Bondskan selier Adenauer niet meer aan de macht ls. De Argentijnse oud-president Peron, die woensdag uit Cludad Trujillo. de hoofdstad van de Dominicaanse republiek, waar hij de afgelopen twee Jaar verblijf hield, ln Sevllla aankwam, heeft zich gis teren naar de badplaats Torremollnos. na bij Malaga, begeven waar hij zijn Intrek nam ln een luxueus hotel. De Nieuwzeelandse metselaar Char lie Hunt uit Marton heeft woensdag naar zijn zeggen een wereldrecord gevestigd door op één dag 2.603 stenen te metselen. Het oude record van 2.100 stenen stond op naam van een Russische vrouw. Hoewel de gemiddelde werkdag negen uur is, hield Hunt een kwartier te vroeg op omdat het cement op was. In een communiqué van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken ls gis teren meegedeeld dat de besprekingen die in Londen met aartsbisschop Makarios en de Turkse leider dr. Kutchuk over Cyprus werden gehouden zijn geëindigd en dat een gemengde commissie met Ingang van heden ln Londen zal verder gaan met de redactie van het verdrag dat voorziet in de stichting van een republiek Cyprus. De Cyprische leiders zouden vandaag naar hun eiland terugkeren. Het geld dat bespaard wordt door de Inkrimping van de Sovjetrusslsche strijd krachten zal o.a. worden gebruikt om le vensmlddelenwinkels, koelnuizen en con servenfabrleken te bouwen en om een lichter en voedzamer dieet te propageren. Voor de bouwplannen wil men ln de ko mende v(jf Jaar ongeveer 1.75 miljard gul den besteden. Doezastraat 2a: Voorlichting over Nleuw- Zeeland. 8 uur nam. Hotel Central: Ledenverg. Broeedrschap van oud-padvinders „Rijnland". 8 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Chr. Hist Unie afd. Lelden. Ds. F. H. Landsman bespreekt problemen rondom de voetbalprijsvragen. 8 uur nam. St.-Antoniusclubhuis: Ver. voor Peda gogiek. Lezing dr. A. van Krevelen in cursus „Het bedreigde kind". 8 uur nam. Schouwburg: Toneelver. D.O.S. speelt „Opdat recht geschiede". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)Receptie 40- Jarig bestaan Leids Politie Muziekgezel schap. 79 uur nam. DINSDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde: Film voordracht dr. H. Lehmann „Het dagelijks leven en gewoonten ln het dorp Man". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Endegeest: K. en O.-cursus over de be handeling van psychiatrische patiënten. 2.30 uur nam. Rehoboth: Receptie 10 Jaar „Jong en Jolig". 8-10 uur nam. DONDERDAG „Liefde's im. Stadsgehoorzaal (foyer): Jaarvergade ring Coop. Ver. „Vita Nova". 9.30 uur voorm. Tearoom v. d. Heijden (Breestraat 83): Film- en dia-avond Magneet-reizen. 8 uur nam. Tearoom v. d. Heijden (Breestraat 83): Genootschap NederlandEngeland. Lezing ,Sir John Wedgwood Bt over „De fabri cage van Wedgwood en de geschiedenis van ons bedrijf". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN LakenhalExpositie keuze-tentoonstel ling Openbaar Kunstbezit. Dagelijks van 104 uur (zondag 14 uur nam.) t.e.m. 8 februari. Rooseveltstraat 9Beroepententoon- stelling 79 uur nam., met uitzondering van zaterdag en zondag (t.e.m. 29 ja- nari). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit ls Japan" Werkd 10—4 uur; zondags 1—4 uur (tot 28 fe bruari). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Foto-tentoonstelling P. H. Goede. Werkd. 25 uur nam (tot en met 30 januari). BIOSCOPEN Trianon: „Slaapkamergeheimpjes". (18 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Itex: „Revolverdamp in Tucson". (14 Jr). Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; donderdag: „La grande illusion". (14 Jaar). Casino: „Les trlcheurs". (18 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. (14 Jaar). Dagel. Luxor: ..Freddy, de gitaar en de zee". (Alle leeft.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Les quatre cents coups". (18 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN VOOR ZATERDAG 30 JANUARI Hilversum I, 402 m. VARA; 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw gezin, lezing. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.359.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, lezing. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Vraag 't ze zelf. lezing. 10.30 De golf van Bis-Ga-Je. 11.35 Pianorecital. 12.00 Hawaiian muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Instr. kwint. 13.40 öportact. VARA: 14.10 V. d. Jeugd. 14.45 Gram. 14.50 Van de wieg tot het graf, lezing. 15.05 Schoolork. 15.30 De dienstplicht en zijn gevolgen, lezing. 15.45 Omroepork. en solist. 16.40 Boekenwijsheid. 17.00 Jazz- muz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Muziekkiosk. 19.00 Artis tieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passepar tout. praatje. 19.40 De Christus, zyn leer lingen en ae mensen, gesprek. 19.o5 Deze week, praatje. VARA: 2o.0o Nws. 20.05 Ge var. progr. 21.15 Wie is het?, quiz. 21.40 Reis op ae plaats, hoorsp. 22.10 Opgezocht en afgestoft. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Lichte muz. 23.25 Dansmuz. 23.55 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgenge bed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Franse chansons. 10.30 Progr. van oudere luisteraars. 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Promenade-ork., sopr. en bas. (12.3012.33 Land- en tuinb.meded.) 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Vyftien jaar geleden, praatje. 13.20 Platennleuws. 13.30 Lichte muz. 13.50 Voor de Jeugd. KRO: 14.00 Dameskoor. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Metropole-ork. en zang. 15.30 Voor de Jeugd. lo.OO Gregoriaanse zang. 16.30 Instrum. octet. 16.00 Sportpraatje. 17.00 Voor de Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Popul. lied jes. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Kamermuz. 20.20 Lichtbaken. 20.30 Een hart zoekt het geluk, musical. 21.10 Polit. praatje. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Jong oud eeuwig. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV; 17.0017.30 Voor de kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.16 Van grote naar kleine K .20.30 Intermezzo. 20.35 Via grote B naar kleine B. 20.55 Scherzo, gevar. progr. 21.5522.05 Dag sluiting. NTS; Eurovisie San Remo. 22.05- 23.00 Rep. Italiaanse Song Festival. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Ooggetuigeverslagen. 13.00 Gevar. muz. 13.25 Gram. 13.55 Weer ber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Hoorspelen. 15.40 Boekbespr. 16.10 Gevar. progr. 17.10 Popul. gram. 17.45 V. d. kleu ters. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sportuitz. 19.45 Gevar. muz. 20.15 Pari. overz. 20.30 Interviews. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Avondgebeden. 24.00 Nws. en weer ber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programma. 1500 en 247 m. 11.00 Gevar. progr. (Om 11.30 en 12.30 Nws). 13.00 Hersengym. 13.30 Nws. en gevar. muz. 13.45 Sportpa- rade. 14.10 Gevar. muz. 14.40 Intermezzo. 14.45 Sportquiz. 15.15 Onbekend. 18.00 Sportreportages. 18.58 Intermezzo. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Jazzmuz. 20.00 Journ. 20.24 Voetbalrep. 20.30 Nws. en gltaarens. 21.00 Ork. conc. 21.45 Jazzmuz. 23.00 Ge var. muz. 23.30 Nws. en rep. cricket-match. 23.43 Popul. gram. 0.30 Nws. en gevar. muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ham mondorgelspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Gram- comm. 15.30 Zweedse volksmuz. 17.30 Top- liedjes. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 21.15 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.35 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Jazzmuz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 14.40 Kamer muz. 23.05 Hedendaagse muz. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Blaasmuz. 13.00 Nws. 13.15 Muzikale kaleldoskoop. 14.30 Journ. 15.00 Accordeonrecital15.15 Gevar. muz. 15.45 Accordeonrecital. 16.00 Ork. conc. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Gregoriaanse gezangen. 17.30 Lichte muz. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgelrecital. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.30 Nwe gram. 20.00 Gram. 20.15 Symf. psalm. 22.00 Nws. 22.15 Amus. muz. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gram. 484 m. 12.17 Gevar. muz. 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel-canto progr. 16.02 Ge var. muz. 17.00 Nws. 18.o3 Gram. 19.10 Lichte muz. 19.30 Nws. 20.30 Gevar. muz. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Gevar. muz. 23.55 Nws. Advertentie MEMÉ(Ü 2ASPRO's -en i&ïtufeek fit.' Te Lelden z()n geopend theek. Doezastraat 31. tel. 21313 en de I de Doeza-apo- ven-apotheek, Haven 18. tel. Bü BU ?een gehoor bü Uw hulsarts specialist (of diens waarnemers), bel dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo zwaar b Kopenhagen sneeuw Aberdeen zwaar b Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mtinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca geh. bew. regenbui geh. bew. regen regen regen geh. bew. regen geh. bew geh. bew. regen geh. bew. onbewolkt mist regen geh. bew. feh. bew. lcht bew. geh. bew. regen geh. bew. regen geh. bew. regen zwaar bew zwaar bew geh. bew. c si d' 2 3 k a a£ h wzw 14 9 4 4 w 12 7 4 8 w 12 8 4 2 w 14 8 4 1 w 10 9 4 6 wzw 8 8 3 1 wzw 10 10 5 3 zw 8 10 5 1 wzw 10 10 4 2 ono 6 -13 -19 i 0.4 no 2 -2 -4 0.1 nno 4 -1 -3 0.1 O 4 3 0 12 nno 2 4 1 2 w 4 8 2 1 wzw 8 10 4 1 wzw 8 8 3 1 w 6 9 3 0.4 W.8tll 11 -0 1 wnw 2 14 7 8 nnw 4 11 9 6 zzw 5 3 3 4 zw 8 10 4 0.4 zw 2 9 3 4 w.stll 9 4 1 ozo 2 7 3 48 o 1 4 3 29 zo 2 2 -1 0 w.stll 15 2 1 n 3 19 11 0 r ono 2 17 12 0 O 2 8 n 4 1>1 4 1 nno 2 17 8 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2