Scherpe aanval van deskundigen op Jaccoud in Geneefs proces Indonesië wil niet met China onderhandelen over de Chinezen Streven naar onafhankelijkheid voor de Kongo op 1 juni a.s. WOENSDAG 27 JANUARI 1960 Advocaat Floriot wil Franse scheikundige dr. Labreton bij onderzoek inschakelen Vandaag wordt zitting voortgezet Gisteren, by de voortzetting: van het proces tegen de voormalige vooraan staande Zwitserse advocaat Jaccoud, die in Genève terecht staat op beschuldiging van moord op Charles Zumbach, is het woord geweest aan twee deskundigen, namelijk Pierre Hegg en de Bazelse dok ter Undritz. Hegg gaf een uiteenzetting over de bloedsporen, die op een regen jas van Jaccoud zyn aangetroffen. Hy wees op een lichte vlek op de voe ring van de jas, die volgens hem ver oorzaakt was doordat de moordenaar de dolk, waarmede hij had gestoken, later, met de punt naar beneden, in een schede had gedaan, die zich in de bin nenkant van de jas bevond. Hegg deelde ook het resultaat mee van zyn onderzoek naar sporen op een colbertjas, die Jaccoud op 12 mei 1958 had laten verven (Zumbach werd 9 mei in zyn villa in de buitenwijken van Genève vermoord). Alhoewel de jas in de ververij eerst chemisch gereinigd was, kon toch nog de aanwezigheid van bloedsporen in het wasserij merk worden aangetoond, die overeen kwamen met de sporen in de regenjas van de be klaagde. Pierre Hegg lichtte zijn bevin dingen met vele foto's toe. Dr. Undritz, die een grote internatio nale faam geniet op het gebied van het bloedonderzoek, verklaarde dat er geen twijfel aan bestaat dat de sporen, die op de regenjas en de colbertjas van Jaccoud waren aangetroffen, door men selijk bloed waren veroorzaakt. Dit gold ook voor de bloedsporen die waren ge vonden op de in de woning van Jaccoud aangetroffen Marokkaanse dolk. De deskundige zette uiteen dat de ge leerden totnutoe het bloed van een vijf duizend dieren hebben onderzocht en dat dit in geen enkele geval met het bloed van de mens overeen kwam. De sporen, op de kleding van Jaccoud zijn dus door menselijk bloed veroor zaakt, tenzij men er van uit wil gaan dat de beklaagde met zijn dolk een nog onbekend dier had gestoken. Cellen uit de lever Dr. Undritz verklaarde verder dat het scheikundig onderzoek de aanwezigheid had aangetoond van witte cellen, die geleken op de witte bloedlichaampjes, doch veel groter waren. „Vastgesteld is, dat dit van de lever afkomstige cellen waren", verklaarde hij (Zumbach is on der meer door een steek in de lever ge troffen). De deskundige zei voorts dat een dolk met een gebogen lemmet, zoals het uit Marokko afkomstige wapen, dat Jaccoud bezat, in zijn groeven sporen als deze levercellen veel langer vasthoudt dan een dolk met een recht lemmet. De voornaamste verdediger van Jac coud, de bekende Parijse advocaat Flo riot, vocht de mededelingen van dr. Undritz aan. Hij noemde de namen van een aantal vooraanstaande deskundigen op het ge bied van het bloedonderzoek, die gewe zen hadden op het gevaar van vergis- i singen bij het afgaan op bloedsporen, omdat speciaal de rode bloedlichaampjes buiten het lichaam veranderingen on- j dergaan. Ludwig verstrekte Russen informatie Geheime boodschappen uit de Verenigde Staten Gisteren is voor het Westduitse Hooggerechtshof te Karlsruhe het proces voortgezet tegen de voor malige Westduitse marine-officier Horst Ludwig (35 jaar), die be schuldigd wordt van het prijsgeven van geheime inlichtingen, spionage bij geallieerde troepen in West- Duitsland en het aannemen van steekpenningen. Maandag, bij de opening van het proces, verklaarde Ludwig, dat agenten van de Russische geheime dienst hem in de V.S. opdrachten verstrekten door middel van een code, bestaande uit kleine stippen aan de binnenkant van enveloppe- kleppen. Ludwig heeft het hof medegedeeld, dat hem een pen is toegezonden waarin een vergrootglas zat om de instructies te ontcyferen, die hem verstrekt waren toen hy een opleidingscursus van 18 maanden voor vlieger in de Verenigde Staten volgde. Deze cursus eindigde in november 1957. Met Ludwig staat terecht de 34-jarige Fritz Briesemeister, een voormalige on der-officier van de Westduitse Marine, die maandag verklaarde als tussenper soon opgetreden te zijn voor Ludwig toen die in de V. S. was. Verder zyn in deze zaak beschuldigd de zuster van Ludwig en haar echtgenoot, Werner Jager. Het hof heeft maandag medegedeeld, dat Ludwig en Briesemeister de Russi sche geheime dienst geheime inlichtin gen hebben verstrekt over de Westduitse Marine en Amerikaanse en Britse strijd krachten, waaronder militaire plannen en tekeningen. Werner Jager zou de Russen gegevens hebben doen toekomen uit een boek over de Amerikaanse stryd- krachten, dat hem door Ludwig uit Amerika was gestuurd. Hanni Jager wordt een „koerierster" genoemd. Het proces wordt bijgewoond door le den van de Amerikaanse, Engelse en Westduitse geheime dienst. Gisteren verklaarde Briesemeister. dat Ludwig hem, tijdens zijn verb'ilf in de V. S twee geheime boodschappen i?e- zenden heeft, die Briesemeister aan Lud- wigs vader had overhandigd. Deze laat ste was hiertoe uit Oost-Duitsland naar Bremerhaven overgekomen. Briesemeis ter zei ook een lilst van NAVO-vlagsig- nalen verstrekt te hebben en een ge heime Hist van vijftien personen, die door de Westduitse autoritei/en verdacht werden van het onderhouden van be trekkingen met Oost-Duitsland. Voordat Ludwig naar de V. S. ging. hadden Briesemeister en Ludwig aan de Russen verslag uitgebracht over het los sen van Amerikaanse tanks en andere voertuigen te Bremerhaven. Dr. Undritz reageerde hierop met te zeggen dat zyn bevindingen waren ge baseerd op de aangetroffen witte bloedlichaampjes en levercellen, en niet op de rode bloedlichaampjes. De verdediger stelde daarop de eis dat de Franse deskundige op het gebied van scheikundige analyses, dr. Roger Labre ton, die o.m. een schitterend succes boekte in de Franse „stalinon"-zaak, ge hoord zou worden. De rechter stemde hierin toe op voor waarde. dat dr. Labreton zijn getuigenis uiterlyk donderdag a.s. zou geven. De verdediging deelde mede dat deze des kundige niet voor vrydag in Genève kon zyn, doch de rechter hield aan don derdag vast. Daarop werd de zitting tot heden ochtend verdaagd. Twee Duitse gevangenen ontvlucht Gisterochtend om zes uur is in de gevangenis Nieuw-Vosseveld te Vught ontdekt, dat twee 21-jarige Duitse de linquenten ontvlucht waren. Een door de Vughtse politie ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat zij omstreeks drie uur in de nacht ontvlucht moeten zijn, daarna in het dorp gesignaleerd zijn en zich in de richting van Limburg bewo gen. Beiden waren wegens diefstal en inbraak tot gevangenisstraffen veroor deeld. Elektronische rekenmachine voor verzekeringspolissen De eerste elektronische reken- en ad- ministratiemaohine in West-Europa, die gehele verzekeringspolissen met een vol ledige omschrijvende tekst langs elek tronische weg drukt, is in Utrecht in ge bruik genomen. De machine is geplaatst in het nieuwe administratiegebouw van de NV Levensverzekeringmaatschappij „Utrecht". Als elektronische rekenmachine kan het apparaat in één seconde 1300 optel lingen, 83 vermenigvuldigingen of 61 de lingen verrichten. Dit alles met getallen van elk 10 cijfers. In het centrum van Den Helder hebben de bewoners overlast van rioolwater, dat door een nog on bekende oorzaak de kelders bin nenstroomt. In hotel Bellevue moet de wijnkelder voortdurend leegge- hoosd worden. Het water sijpelt langs de muurtegels naar beneden. Zonder hozen zou het water drie centimeter per uur stijgen. Van niets ontziend hamsteren beschuldigd Indonesië heeft geweigerd, met China onderhandelingen te voeren over de rechten en de belangen van in Indonesië gevestigde Chinezen. In een nota aan Peking, die heden te Djakarta werd gepubliceerd wordt gezegd, dat deze Chinezen blootstaan aan „een provocerende druk van buiten af en van die zyde ook een bepaalde gedragslijn zouden krygen voorgeschreven". Deze Chinezen worden ervan beschuldigd, schade toe te brengen aan de economische belangen van Indonesië. schil tussen beide landen begon, toen in september 1959 Indonesië maatregelen nam tegen de Chinese kleinhandelaren op het Indonesische platteland. Deze nota is een antwoord op een Chinese nota van 24 december, waarin werd verzocht om onderhandelingen over de positie van in Indonesië geves tigde Chinezen en het opheffen van reisbelemmerlngen voor Chinese diplo matieke ambtenaren in Indonesië. In de Chinese nota van december werd ont kend, dat de Chinese Volksrepubliek zich zou hebben gemengd in de inwendige aangelegenheden van Indonesië. Het ge- Inzittenden neergestort vicegtuig ongedeerd Een militaire patrouille heeft in West-Suriname, bij het Indianendorp Sabanna, het vliegtuig van de Suri naamse Luchtvaart Mij., dat in het begin van de week neerstortte, bereikt. Piloot en passagier van de Piper Su- percub" bleken ongedeerd. De bestuurder, de vlieger Ma Ayong, verklaarde, dat hij tijdens de vlucht naar het landingsterrein aan de Kaba- lebo de koers kwijtraakte en verdwaalde. Uit vrees door de langere vliegduur ben zinegebrek te krijgen, besloot hij tot 'n noodlanding in het moerassig Sanavan- nelend, dichtbij de samenvloeiing van de Tibiti- cn de Coppenamerivler. De lan ding verliep goed. doch door het weg zakken van de wielen ging het vliegtuig langzaam over de kop. De „Piper Supercub" is slechts licht beschadigd. De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, dr. Soebandrio, voert in de nieuwe nota van heden aan, dat Indonesië geen aanleiding ziet om toe te stemmen in onderhandelingen over genoemde kwesties, omdat Indonesië geen inbreuk heeft gemaakt op inter nationale verdragen. Wel is Indonesië bereid, met de Chinese ambassade te Djakarta „exceptionele vraagstukken" te bespreken over de terugkeer van de in Indonesië ontheemde Chinezen. Soebandrio beschuldigt de betrokken Chinezen van „een niets ontziende ham stering van goederen met alle mogelijke middelen". „Als dit voortgaat zal de Indonesische regering, ter bescherming van het algemeen belang, ertoe worden genoopt, dusdanige maatregelen te ne men, dat daarvan een vertraging in de terugkeer van deze Chinezen naar de Chinese Volksrepubliek een gevolg kan zyn". Ludwig heeft gisteren ontkend de Russen geheime inlichtingen verschaft te hebben vanuit de V. S. of Engeland. Naar Ludwig nog zei. is hy niet uit louter winstbejag met spioneren begon nen. „Ik dacht ook aan myn vader" (de 61-jarlge Emil Ludwig in Oost-Duits land. Kerkelijk Leven ONDERWIJSKRACHTEN NAAR NIEUW-GUINEA. De Raad voor de zending der N.H. Kerk heeft de volgende personen be noemd om uitgezonden te worden voor het zendingsonderwijs in Nieuw-Gui nea: mej. N H. van der Veen te Vollen- hove, mej. B de Boer te Vorden en de heren Y. Vellinga te Leeuwarden. J. Lit te Pcmis. K Romkes te Uïfc en J. de Vries te Assen. Deze onderwijskrachten komen 1 Maart voor een cursus naar de Zen- el in.gshogeschool te Oegstgeest. De ko mende zomer zullen zij naar Nieuw- Guinea vertrekken. Kom naar Siberië! In een Russisch staatsbesluit, dat gisteren gepubliceerd is, worden de 1.2 miljoen officieren en man schappen, die gedemobiliseerd zul len worden, aangemoedigd „oost waarts te gaan" en Siberië te hel pen bevolken. In de steden van Siberië, dat Kroesjtsjef eens een gebied heeft genoemd „waar twee beren elkaar in twee jaar tijd zelden ontmoeten" zullen commissies worden opgericht om de oud-militairen en hun gezin nen snel en gemakkelijk te laten wennen aan het burgerleven en bij het werk op fabrieken, bouwpro jecten en boerderijen. Degenen die zich in Siberië zullen vestigen, krijgen een belastingvrije staatspremie van 500 gulden. De plaat selijke instanties moeten binnen een maand tijd werk verschaffen. Zij die naar het verre noorden of oosten van Siberië gaan, zullen binnen drie maan den particuliere woongelegenheid krij gen. Dergelijke waarborgen zyn nodig wegens de voorrang die reeds verleend werd aan de talloze vrijwilligers, die zich in de afgelopen drie jaar in Siberië vestigden. Vele vrijwilligers wonen de eerste twee jaar echter in barakachtige verblijven. Vermoedelijk zullen velen Siberië kie zen. dat nu een geregelde verbinding met straalvliegtuigen heeft. In Siberië met zyn enorme natuurlijke hulpbron nen breiden de mogelijkheden zich snel uit. Voorts zijn er voor de gedemobihseer- den mogelijkheden tot een technische opleiding met betaling van 75 procent van het toekomstige salaris, een spoed cursus ter voorbereiding van een univer sitaire studie, toelating tot vele institu ten zonder het afleggen van toelatings examens en stipendia tijdens een op leidingscursus, ook als de cijfers middel matig zyn. Aan degenen, die hun eigen huis wil len bouwen, zal de staat renteloze kre dieten verlenen, die in zeven jaar kun nen worden terugbetaald. Vooraanstaan de officieren zullen gratificaties krygen, variërend van één maand tot drie maanden salaris. Boskopers raakten gewond bij ongeluk in Denemarken Twee Nederlanders uit Boskoop, de 50-jarige J. van Kolbergen en de 38- jarige J. Kalkman, zijn gistermiddag te Greve in Denemarken gewond geraakt bij een autoongeluk. Zij werden opge nomen in het ziekenhuis van Roskilde met beenbreuken en minder ernstige verwondingen. De Boskopers kwamen, terwyl zij met een vaart van zeventig kilometer in zuidelijke richting reden, frontaal in botsing met een Deens volkswagenbusje. De chauffeur van de Deense wagen, de 24-jarige Bent Lund- sten Hansen, werd zwaar gewond in het ziekenhuis opgenomen. Volgens de po litie zijn de Nederlanders er wonderwel vanaf gekomen. Hun wagen was aan de voorkant geheel ineengedrukt en het linker voorwiel werd zo goed als losge rukt. Het volkswagenbusje was nog ern stiger beschadigd Joden confereren in Amsterdam OVER SCHADEVERGOEDINGS KWESTIES Gisteren is in het Amstel Hotel te Amsterdam het hoofdbestuur van de in ternationale joodse culturele instelling BNAI B'Rith byeen gekomen. Op de agenda staan besprekingen over de schadevergoeding die de Bnai B'rith van Duitsland krijgt voor eigendommen, die tijdens de oorlog verloren zijn ge gaan. In totaal zal Duitsland 2.2 miljoen dollar uitkeren. De helft daarvan is reeds betaald. Het hoofdbestuur gaat zich thans beraden over de vraag op welke wyze het deze gelden zal besteden. Een ander punt op de agenda wordt gevormd door de recente anti-joodse in cidenten in Duitsland en andere Euro pese landen. Ook zal de huidige situatie, waarin de 2 a 3 miljoen joden die ach ter het ijzeren gordyn wonen onder de loep worden genomen. De Bnai B'rith is de oudste en tevens grootste joodse wereldorganisatie. Zij heeft 417.000 leden in 37 landen, maar daarvan wonen er ruim 400.000 in de Ver. Staten. De conferentie wordt geleid door Philip M. Klutzinck uit Illinois, Ver. Staten. Later in deze week zullen nog andere joodse conferenties in het Amstel Ho tel worden gehouden. Eerst komt de „Jewish Organisation" bijeen, daarna de conferentie joodse schadevergoedings aanspraken op Duitsland. Vanmorgen om elf uur heeft de Ko ningin een delegatie van de Joodse or ganisatie „Bnai B'rith" in het paleis Soestdijk ontvangen. Con ferentie in Brussel loopt goed. maar essentiële problemen nog niet behandeld Diplomatieke ziekte van Kasavoeboe (Van onze Brusselse correspondent) De Ronde-tafelconferentie in Brussel discussieerde gisteren over de datum van de Kongolese onafhankelijkheid en er was algemeen een strekking waar te nemen om deze voor Kongo historische dag op 1 juni vast te stellen. Het wordt echter, zoals minister De Schrijver zei, een wedloop tegen de klok. In de eerste plaats moet de RTC worden beëindigd met het aanvaarden van resoluties, die de bouwstenen vormen van de wetsont werpen, welke by het Belgische parle ment aanhanggig moeten worden ge maakt, en welke de koloniale wet van 1908 zullen vervangen. Die wetsontwer pen moeten door de Belgische parle mentscommissies van de Tweede Kamer en de Senaat worden geloodst, daarna in openbare vergadering besproken en goedgekeurd worden. In Kongo moeten provinciale en wetgevende verkiezingen voor een Kongolees parlement worden georganiseerd en daarna moet de Cen- traal-Kongolese regering totstand ko men. Ter vergadering logenstrafte Kalondji, de leider van de Nationaal Kongolese beweging, dat het in de bedoeling van het „kartel" zou liggen om in Brussel een voorlopige regering op te richten. De leider van de Nationaal-Kongolese beweging van Stanleystad, Patrice Loemoemba, is gisteren in Brussel aan gekomen, maar verkoos te gaan rusten van de vermoeienissen der jongste da gen. Hij zou hedenochtend ter RTC ver schijnen. Joseph Kasavoeboe liet weten dat hij een lichte griep had en men be schouwde zulks natuurlijk als een diplo matieke ziekte. De voltallige delegaties van de „kartel"-partijen waren echter aanwezig en namen actief deel aan de besprekingen. Kalondji vestigde de aandacht van de Belgische autoriteiten op de stijgende spanning in Kongo. Minister De Schrijver vroeg de partij leider verklaringen af te leggen om de Kongolese openbare mening gerust te stellen. Er is geen sprake van de onaf hankelijkheid van Kongo uit te stellen. Sensationeel nieuws was er dus op deze zitting niet. Ieder was opgetogen toen besloten werd dat de verkiezingen eventueel op 24 april zouden kunnen worden georga niseerd. Hiervoor bleken de Kongolezen bereid het stemrecht van de vrouwen uit te stellen tot een volgende verkie zing en de leeftijd, zoals eerst was ge dacht, niet te verlagen tot 18 jaar. Hoe dan ook, een datum tussen 1 juni en 15 juli speelt geen rol, aldus zeiden de Belgische waarnemers, nu de onafhan kelijkheid door minister De Sohrijver nogmaals formeel is beloofd. Maar de essentiele vraagstukken zyn nog niet besproken. Wat betekent onaf hankelijkheid? Zal de nieuwe staat direct het leger van Kongo overnemen en zullen de Belgische officieren wor den vervangen door Afrikanen? Men acht het technisch onmogelyk. Zullen de blanke ambtenaren verder in dienst staan van de Kongolese regering? Zul len de goederen van de Europeanen, hun investeringen en hun persoonlijke vei ligheid door de nieuwe regering doelma tig kunnen worden beschermd in deze moeilijke overgangsperiode? Zal België in de overgangsperiode verder de bui tenlandse diplomatieke betrekkingen van Kongo op zich nemen? Het zijn veel delicate punten en de bereidheid van de Kongolese delegatie om in deze zaken met België samen te werken wordt in Belgische kringen beschouwd als de toetssteen van de kansen om in de toe komst een vorm van Belgisch-Kongolese gemeenschap totstand te brengen. Tunesië houdt zich niet aan een afspraak De Tunesische president Bourguiba heeft op de conferentie van Afrikaanse volken in Tunis teruggave geëist van de basis Bizerta. Verscheidene Britse och tendbladen leverden vanochtend com mentaar op deze eis. Zowel de Times ais de Daily Telegraph zyn van mening, dat de toestand in Algerije slechter is geworden door deze eis. De „Times" verklaart,, dat tegenstan ders van zelfbeschikking nu zuilen zeg gen dat hier opnieuw het bewys wordt geleverd dat het nationalisme waaraan wordt toegegeven, niet rust voor het al les heeft gekregen waf het verlangt. Het blad meent voorts, dat de verleiding voor de Franse regering sterk is om verder bloedvergieten in Algiers te ver mijden door middel van een gebaar, dat de betekenis van De Gaulle's verkla ring van 16 september teniet doet. Doch zo'n gebaar zou volgens de „Times" de hoop op een toekomstige ordelijke ont wikkeling in Noord-Afrika en Parijs de bodem inslaan. De „Daily Telegraph" meent ook, dat de verklaring van president Bourguiba de Fransen in Algerije het gevoel moet geven dat toegeven aan het nationalis me op de duur zal leiden tot volledige verdrijving van de Fransen uit Noord- Afrika. Een woordvoerder van de Franse re gering heeft gisteren in Parijs over de MARKTBERICHTEN AALSMEER. 26 Januari. C.V. Central* Aalsmeerse Velling G.A. POTPLANTEN: grote pot: kleine pot: Adlanthum 80-10. Anthurlum 500- 1000 100-180. Aphelandra 150-180 80-160. Aralla 100-155 20-35. Asplenlum 100-130 35-45, Azalea 300-650 150-220. Begonia Semp 60-85 50-72. Begonia Eges 150-250 Bladbegonia 80-90 30-35, Cactussen en Vetplanten 100-150 7-30. Clnnerarla 60- 100. Croton 200-300 80-120. Cyclamen 200- 300 80-160. Calceolaria 60-90. Euphorbia Splendens 30-35, Ficus 250-320 Ge mengde Planten 80-100. Hedera bont 150-230 40-65. Kalanchoe 70-90. Ma- rantha 40-60. Nephrolepls 400-560 40- 60. Primula Obconla 100-150 60-90. Primu la Sinensis 40-50. Phllodendron 200-450 Phllodendron Scandens 40-75. Pla- tycelrum 300-550 85-150, Sansevlerla 200- 450 100-185. ScindapsU6 groen 80-85, ld. bont 85-95. Tradescantia 60-65 12-30, Varens gemengd 45-70, Primula mala- coldes 60-100. KATWIJK AAN DEN RIJN. 26 Januari. Groenteveiling waspeen Al (per kist) 8.80-10.80. waspeen A2 (per kist) 3.00-7 40 waspeen BI iper kist» 830-10.20, waspeen B2 (per kist) 1 40-4.20. waspeen Cl (per kist) 6.90-7.00. waspeen C2 (per kist) 430 boerenkool 6.00-19 00. knolselderle (per 100 stuks) 10.tot 48.spruiten A2 20. spruiten B2 10.selderie (per 100 bos) 5.00. Aanvoer waspeen 85.000 kg. waarvan 60.000 kg voor export werd verkocht. LISSE. 26 Januari. Gladlolenvelllng. Op de gladlolenvelllng werd voor plant- 5oed de navolgende prijzen besteed: GLADIOLEN 6/8 4/6: Aristocrat f 1.10 f0.70. Benarls 0.55 Bloemfontein 0.50 Firebrand 1.60 Flower Dream 1.10 0.70, Gen Eisenhower 140 Holland's Glory 0.65 0 55. Jenny Llnd 0.75 Junl- k lokken 1.30 1.Leeuwenhorst 0.40 0.30, Mansoer 0.70 0 65. Morning Kiss 1.50 Nieuw Europa 1.40 Plcardy 0.65 0.40, Ravel 1.50 1.Red Fox 0.70 Salman's Glory 1.10 1,Sans Soucl 1.30 0 65, Sneeuwprlnses 0.35 Splc and Span 1 80 0.65, Spotlight 1.10 0 65. Washington 1.20 Winston Churchill 1,0.90. van Zan- ten's Glory 1.10 BIJGOED: Montbretla Fantasy 7/op 1. lde m6 op 0 60. Montbretla Meteor 6 op 0 75. Montbretla crocusmlaflora 6/op 0.60, Anemonen St.-Brigld 7/op 1.50, Idem 6/7 0.80. Anemonen The Caen 3/4 0.10, Idem 2 4 0.06. Leatrls 600 per mand 7.Pioen Sarah Bernhard 21.Arum Cornutum 24. op 11.30. Idem 22 24 8.Oxalls Dep- pel 4 5 0.20. Idem 3 4 0.03. Oxalls Laslan- NIEUW-'VENNEP. 28 Januari Op de dezer dagen bij hotel „De Gouden Leeuw" gehouden elerenvelllng was de gemiddelde prijs per 100 stuks no 4 f 8.no. 5 f 8.30, no 6 f 8 80. no 3 f 9.50, no 2 f 10.20, no 1 t 11.20, no 0 f 12.—. De velling wordt Iedere maandagavond om 8 uur gehouden. ROELOFARENDSVEEN. 26 Januari. Bloemenveiling: Freesia 60-124. Cyclamen 22-71, Blauwe Druifjes 18-45. Narcissen: Frühllng 60-66, Early Glorie 42-64, Buxton 41-53, Carlton 46-58. Magnificence 52-67. Tulpen: Krelage 65-81, Van der Eerden 78-105, White Sail 73-95. Roze Copland 79 -110, Purper Copland 100-115, Edith Eddy 105-110. Lustige Wltwe 90-116, Hllleearde 70-88, Early Qüeen 68-81, Imperator 80-95 Preludium 82-95 per bos, Am. Anjers 14- 23 per stuk. RIJNSBURG. 26 Januari. Bloemen veiling Flora. Tulpen: Hlllegarde 80-85; Roze Copland 105-125. Lustige Wltwe 110- 115. Van der Eerden 95-105. Krelage 80-85; Golden West 120-125. Edith Eddy 110-115, Roland 120-125, Serious 110-115, Prunus 135-140; Narcissen: Callfomle 62. Carlton 70-73, Golden Harvest 70-74, Agnes 60-64; Hyacinthen: Gemengd 1 22-28, Pink Pearl 17-20, Bismarck 18-21. Lady Derby 14-16. WOERDEN, 27 Januari. Kaasmarkt. Aanvoer 6 partijen. Notering f 2.16 tot f2,27 (eerste kwaliteit). Handel kalm. Gewonde man kon wel in het W. G. worden opgenomen B. en W. van Amsterdam betreuren het, dat de in de nacht van 5 op 6 januari j.l. door zyn zoon met een mes neergestoken 55-jarige Amster dammer niet terstond in het Wilhel- minagasthuis is opgenomen, doch vandaar naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis is vervoerd. „Door het over lijden van de patiënt zo kort na het vervoer naar het OLV", aldus ant woorden B. en W. het raadslid mevr. E. MullerVan West, die over deze kwestie schriftelijke vragen had inge diend, „wordt ten onrechte de in druk gewekt, dat de mogelijkheid tot opneming in het Wilhelmina Gast huis in dit geval uitgesloten zou zijn geweest". Het college voegt hier nog aan toe, dat .geen aanleiding bestaat voor on zekerheid ten aanzien van de opname- mogelykheid van ernstig gewonden". In het onderhavige geval is de toe stand, waarin de door een ambulance wagen van de GG en GD in het Wilhel mina Gasthuis binnengebrachte patiënt verkeerde, blijkbaar onderschat, aldus B. en W. uitlatingen van president Bourguiba gezegd, dat op 17 juni 1958 een akkoord tussen Frankrijk en Tunesië is gete kend. waarin de voorwaarden zijn vast gelegd voor het opstellen van een sta tuut voor deze vlootbasls. Volgens deze voorwaarden dient het voortbestaan van de strategische basis Bizerta verze kerd te zijn. Dit is. aldus de woordvoer der. een internationale afspraak waar aan beide partijen zich moeten houden. De Franse regering doet dat- De Tune sische regering is niet gerechtigd zich eraan te onttrekken. NED. HERV. KERK Beroepen te Nlgtevecht P. Landweer, kand. te Ammerzoden. Bedankt voor Veen (toez.) P. de Jong te Kootwyker- broek. Benoemd tot vicaris te Heeze P. Land weer. kand. te Ammerzoden. GEREF. KERKEN Benoemd tot predikant op Curacao voor de tijd van 1 Jaar A. L. Janse de Jonge te Oostvoorne. die deze benoeming ook aan nam. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar 's-Gravenmoer C. van der Zaal te Harlingen. BAPTISTEN GEMEENTEN Aangenomen naar Leeuwarden O. Bron- gers te Gronlngen-Zuid. Deze bijzonder geslaagde koppen horen lot de uitrusting van carna- van Eisenhower en Kroesjtsjef be- valsgangers van Viareggio in Italië.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7