Bezorgers(sfers) GEDEELTE PERSONEEL BBA HEDEN IN STAKING GEGAAN Pruductscliap voor Siergewassen wil handhaving vestigingseisen ABDIJSIROOP Ageuda WYBERT iü. Met een enkel woord WOENSDAG 27 JANUARI 1960 Vervolg van pag. 1 Ondanks gesprek van hedenmiddag Het -personeel van de N.V. Bra bantse Vervoersmaatschappij BBA te Breda heeft inmiddels het resul taat van het gesprek vanmiddag in het ministerie van Verkeer en Wa terstaat niet willen afwachten. Het besloot tijdens een in de afgelopen nacht te Breda gehouden vergade ring het werk voor 24 uur neer te leggen. Dus bleven vanmorgen de bussen in dè garages te Breda staan. Deze maatschappij, die ongeveer 1100 man personeel telt, verzorgt het openbaar vervoer in geheel West en Midden-Brabant en voorts da stadsdiensten in 's-Hertogenbosch, Tilburg, Breda en Roosendaal. De staking bij de B.B.A. betreft een totaal van 370 bussen. Niet al het per soneel heeft echter het werk neergelegd. De rayons Veghel en Eindhoven werken normaal door, terwijl in de stad Bergen op Zoom de vrachtchauffeurs eveneens normaal doorwerken. De monteurs van onderhoudswerk- plaatsen in de verschillende rayons wil len in principe ook wel werken, maar worden nogal gehinderd door stakers, die hen bewegen het werk eveneens neer to leggen. Moeilijkheden hebben zich daarbij echter niet voorgedaan. Talrijke bedrijven hebben hinder on dervonden van de staking. Praktisch alle mensen van buiten Breda zijn vandaag te laat op hun werk verschenen of kwa men helemaal niet opdagen. Enkele be drijven hebben geprobeerd met eigen vrachtauto's het personeel op te halen, maar de politie heeft hier een stokje voor gestoken. Het is nu eenmaal ver boden mensen op vrachtwagens te ver voeren. Andere bedrijven hebben taxi's ingeschakeld. Zoals maandag rond Zeist en gisteren rond Delft was vandaag in Brabant het fiets- en bromfietsverkeer bovenmatig groot. Gelukkig was het weer zacht. Normale doorgang Overigens, van de zijde van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat wordt bekend gemaakt, dat aangeno men kan worden, dat deze staking geen wijziging zal brengen in de plan nen voor het gesprek vanmiddag tus sen regering en organisaties. Dit on derhoud van regeringswege gevoerd door de minister van Verkeer en Wa terstaat, de staatssecretaris van So ciale Zaken en vermoedelijk ook de minister van Sociale Zaken begint normaal om half vijf. Het stakingscomité van de W.S.M. te Den Haag heeft naar aanleiding van de verklaring van de regering, dat de be sprekingen „op korte termijn" zullen worden voortgezet, een communiqué uit gegeven, waarin het zegt te willen mede werken de rust zoveel mogelijk te be waren. Het adviseert de andere vervoers bedrijven hetzelfde te doen en zich te voegen naar de maatregelen, die de re gering noodzakelijk acht. Aangezien het onmogelijk was het vervoer gisteren nog te hervatten, heeft de staking bij de W.S.M. tot vanmorgen voortgeduurd. Om half zes zijn de bussen weer uitge reden. in het patronaatsgebouw te Boskoop. De bijeenkomst begint om 9.15 uur. De di recteur heeft bussen voor zijn personeel ter beschikking gesteld. In Apeldoorn wordt vanavond verga derd door het personeel van de V.A.D. Onder het personeel van de busonder nemingen in het noorden van het land heerst op het ogenblik geen onrust. Een woordvoerder van de GADO, eveneens een dochteronderneming van de Spoor wegen in Groningen, deelde mede, dat het buspersoneel rustig de besprekingen met de regering afwacht. Men heeft bij dit bedrijf reeds een uitkering van twee procent als voorschot op een te ver wachten loonsverhoging verstrekt. Advertentie Koop nü 1VOROL Dubbele tuben: Voordeliger priji. Uw tanden vragen het beste. Data Contour Elckerlyc en „Taptoe Delft" De jaarlijkse tentoonstelling „Contour van de beeldende kunst in Nederland" zal van 20 maart tot 1 mei worden ge houden in het Stedelijk Museum „Prin senhof 'te Delft. De voorstellingen van het middeleeuw se spel „Elokerlyc" door de Nederlandse Comedie, in het kader van het Holland Festival, hebben plaats op 16, 17, 18, 23 24 en 25 juni op de binnenplaats van het Delftse Prinsenhof. De data voor het militair muziekfesti val „Taptoe Delft" zijn vastgesteld op 26 augustus tot en met 3 september. Loemoemba wil met België samenwerken „De onafhankelijkheid van Kongo zal geen breuk met België betekenen". Ik beschouw het nieuwe Kongo als een re publiek, die met België een economische unie zal hebben aangegaan". Dit verklaarde de Kongolese nationa listische leider Loemoemba bij zijn ver trek uit Elisabethstad. Hij was op verzoek van de Belgische regering ontslagen van het uitzitten van een half jaar gevangenisstraf wegens opruiende activiteit. Loemoemba verklaarde België boven elk ander land te verkiezen voor nauwe samenwerking. „Ik wil niet, dat Kongo onder de voogdij van een ander land zal komen". Hij verklaarde voorts, dat de Euro peanen in het onafhankelijke Kongo al tijd welkom zullen zijn en dat zij indien gewenst de Kongolese nationaliteit zul len kunnen verwerven om politieke rechten te krijgen. Hij kondigde aan op de RTC waarborgen te zullen voorstel len voor het leven en de bezittingen van de in Kongo levende Europeanen. Met nadruk onderstreepte hij herhaal delijk de noodzaak van wetenschappe lijke, technische en economische sa menwerking met België in de toekomst. Ruim 3000 Kongolezen waren naar het vliegveld gekomen om Loemoemba te zien vertrekken. Er waren uitgebrei de ordemaatregelen getroffen om inci denten te voorkomen. Benelux-conferentie uitgesteld Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft vanochtend medegedeeld, dat de Nederlandse regering akkoord gaat met het Belgische voorstel de Benelux- ministersconferentie uit te stellen van 6 tot 19 februari. Citosa vergadert Gisteravond heefit het personeel en de directie van de N.V. Citosa te Boskoop in Zoetermeer vergaderd. Besloten werd normaal te blijven werken. In de loop van de dag hadden directie en perso neel van dit bedrijf telegrammen aan de minister van Verkeer en Waterstaat gezonden om uiting te geven aan de teleurstelling over de annulering van het loongesprek vandaag op hoog niveau Vanavond zal het personeel van de Citosa vergaderen met de vakbonden S.E.R.-argumenten werden tegengesproken Vestigingseisen kunnen in de sierge- de sierteeltsector voor de landbouw wil- M rir nipf eremiet n'nrdan nric rl n UnUUn» J. 1.1 Vijf antisemieten naar de gevangenis De rechtbank van Heilbronn (West- Duitsland) heeft gisteren besloten geen vervolging in te stellen tegen een 30- jarige metselaar, die een jongetje van tien jaar een pak slaag had gegeven omdat hij bezig was op een oorlogsmo nument hakenkruisen te kladden. De vader van het jongetje had een aan klacht ingediend, doch de metselaar be riep zich op de oproep van Bondskanse lier Adenauer. De openbare aanklager te Heilbronn meende, dat de man het recht had gehad de jongen een pak slaag te geven. In het ergste geval had hjj een vergeefbare vergissing begaan. Te Darmstad zijn gisteren twee Hon gaarse studenten wegens antisemitische uitlatingen tot twee maanden gevange nisstraf veroordeeld. In Wuppertal kreeg een man wegens belediging van joden zes weken gevangenisstraf. Bij hem gold als verzachtende omstandigheid, dat hij dronken was geweest. Een arbeider te Northeim bij Göttin- gen is veroordeeld tot acht maanden wegens het kladden van een dertigtal hakenkruisen op muren. Een taxi-chauf feur in Hamburg kreeg wegens een antisemitischeuitlating zes maanden. REGERING VAN SINGAPORE STEUNT INDONESIË Inzake Ned. Nieuw-Guinea De regering van Singapore heeft gisteren steun toegezegd „aan de In donesische strjjd voor de terugkeer van West-Irian (Ned. Nieuw-Guinea), onder het territoriaal gezag van de Republiek Indonesië", aldus meldt Reuter. Deze toezegging is vervat in een com munique, uitgegeven na een zevendaags bezoek van de eerste minister van Sin gapore aan Indonesië, Lee Kuan Yew. Het werd gezamenlijk uitgegeven door de premier en premier Djoeanda van Indonesië. Op een persconferentie werd gevraagd of hij enige directe actie zou onderne men teneinde Indonesië inzake Nieuw- Guinea te helpen, antwoordde premier Lee Kuan Yew, dat anti-kolonialisme een instinctieve houding is van degenen die onder koloniaal bewind zijn geweest. Steun aan de Indonesische eis be schouwt hij als „de enig logische hou ding die het volk kan aannemen". wassensector niet gemist worden, was de mening van alle sprekers die gisteren in de vergadering van het Produktschap Voor Siergewassen over dit onderwerp aan het woord kwamen. Aan de minis ter van Landbouw en Visserij zal ge vraagd worden een ontwerp-tuinbouw- vestigingswet aan de Staten-Generaal aan te bieden of een zodanige wijziging van de wet op de P.B.O. en van de in stellingswet van het Produktschap te be vorderen, dat dit laatste vestigingsrege- len kan blijven stellen. De nog uit de oorlogstijd afkomstige erkenningsrege- len, die het produktschap thans han teert, zullen na 1961 niet meer gelden en zoals bekend heeft de S.E.R. zich on langs in een advies uitgesproken tegen vestigingsregelingen voor de Landbouw, de tuinbouw daarbij inbegrepen. In de vergadering van het Produkt schap, die door zeer velen op de publie ke tribune werd gevolgd, werd van ver schillende kanten de opmerking ge maakt dat de S.E.R. bij de vorming van zijn standpunt betreffende de tuinbouw de erkenningseisen en de teeltregelingen veel te veel aan elkaar heeft gekoppeld. Dit zijn geheel afzonderlijke zaken, zo werd betoogd. Men meende dat de er kenningseisen van belang zjjn gebleven voor het vakonderwijs en voor de vakbe kwaamheid in de siergewassensector, en dat de kwaliteit der produkten er dus door is bevorderd. Kwaliteitsnormen volgens het S.EJt.-advies een waarborg voor vakbekwaamheid ln de tuinbouw kunnen, naar opgemerkt werd, in de siergewassensector niet goed gesteld worden, omdat de produkten slechts naar uiterlijke kentekenen kunnen wor den beoordeeld. Ook het argument van de S.E.R., dat de vereiste hoge investe ringen een waarborg voor vakbekwaam- zouden vormen, werd tegengesproken. Die investeringen spelen wel een rol maar niet een hoofdrol, meende een der sprekers. De heer Roelofs (A.N.A.B.), zei dat ge voelsoverwegingen, die voor de voorstan ders van vestigingseisen alle zakelijke argumentatie onmogelijk hebben ge maakt, hebben geleid tot het S.E.R.-ad- vies. Die gevoelsoverwegingen komen voort uit de bewust aangekweekte opvatting, dat de sierteeltsector zich door erken- nings- en teeltregelingen tot een geslo ten sector heeft gemaakt. Ook het vol gens spreker kwalijke verschijnsel van de handel in teeltrecht heeft daarbij een den openbreken, hebben aan de tot standkoming van het S.E.R.-advies mee gewerkt. De heer Roelofs meende, dat het mis schien beter zou zijn nog een paar jaar te wachten met een openlijke uitspraak en intussen te trachten hier en daar waar dat nodig is de meningen te be- invloeden. De na hem komende sprekers wilden van dat wachten echter niets weten, en de voorzitter, dr. A. J. Verhage, zei dat daarvoor geen tijd meer is. De bestaande erkenningsregelingen lopen immers eind 1961 af en de totstandkoming van een nieuwe wet of van wetswijzigingen zal tijd vergen. We zullen onze mening met klem moeten verdedigen en we zullen dat moeten doen, aldus de voorzitter. Ook het resultaat van besprekingen in E.E.G.-verband over deze materie kan niet worden afgewacht. Het vestigings beleid moet een der grondstenen zijn van het beleid in de siergewassensector, meende dr. Verhage. Een nota, die de vergadering was aan geboden, zal de grondslag vormen voor de aan de minister te schrijven brief. De argumentatie zal nog worden aangevuld met het voornaamste van wat door de sprekers in de vergadering te berde werd gebracht. In de nota wordt o.m. opgemerkt dat een deel van de landbouwers, die sierge wassen gaan telen, tot die wat specula tieve teelt in staat is doordat eventuele kwade gevolgen van ondeskundigheid worden opgevangen door de garantie prijzen in hun hoofdbedrijf, dit naar aanleiding van het S.E.R.-argument dat hoge investeringen een waarborg zou den zfjn voor vakbekwaamheid. Over het E.E.G.-aspect zegt de nota, dat de sier- telersorganisaties uit de E.E.G.-landen vakbekwaamheidseisen wenselijk achten en dat ook het internationaal verbond van de groothandel in bloemkwekerijpro- dukten voor een stelsel van erkenningen is. Volgens de nota logenstraffen de fei ten de vrees, dat het hanteren van vak bekwaamheidseisen tot verstarring leidt. In de jaren 1956 tot en met 1959 bedroeg het aantal inwilligingen en afwijzingen van erkenningsaanvragen voor bloembol lentelers resp. 1913 en 261, voor bloem kwekers 2589 en 550, voor boomkwekers 161 en 28. Bij een gemiddeld aantal van 9800 bloembollenkwekers, en 2700 boom kwekers mag men toch wel van voldoen de doorstroming van nieuw geregistreer- rol gespeeld. Landbouworganisaties, die den spreken, aldus de nota. Advertentie Vlug een (lekkere) lepel Ab dijsiroop (Akker-Siroop). De 23 genezende bestanddelen werken kalmerend en verjagen de gevaarlijke ziektekiemen. Tienjarig bestaan van India Twee miljoen mensen, onder wie pre sident Worosjilof van de Sovjet-Unie, zijn gisteren in Nieuw-Delhi getuige ge weest van een grote militaire parade ter (herdenking van het tienjanrig bestaan van de republiek India. Aan deze eerste parade sinds het grensconflict met Chi na namen tanks, supersonische straal jagers en afdelingen van de cavalerie, de infanterie en het korps kameeltroe pen deel. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Re- geringsuitz.Uitwisselingsprogr. over Ja pan, In samenwerking met Radio Neder land Wereldomroep. 18.30 RVU-: Het be houd en de vernieuwing van de cultuur in de Europese ruimte, door dr. K. J. Hahn. 19.00 V. d. kind. 19.10 Joods VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: Nws. 20.05 Promenade-ork. en solist. 20.60 Onsterfelijkheid met marsmuziek, hoorsp. 21.50 Stnjkork. 22.20 Keuren en kiezen, lezing. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.00 Tus sen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Jam Session. 23.35 Gram. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Spectrum v. h. Chr. orga nisatie- en verenigingsleven, lezing. 18.30 Leger des Heils-kwartler. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant 19.50 Fanfare-muz. 20.15 Philharm. Ork. en piano. 21.15 Rfjn en onrein, klankb. 21.35 Gewijde muz. 2.05 Afrikaners stellen hun eisen, rep. 22.20 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsportuitsl. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Platennieuws. 23.5524.00 Nieuws. Auverienue gevraagd, boven 18 jaar. Aanmelden: BUREAU LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1 - Leiden WOENSDAG Endegeest: K. en O.-cursus over de behandeling van psychiatrische patiën ten. 8 uur nam. Spiritisch Genootschap. Evang. Luth. Haan over Gerecht 10: 8 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 28: Gem.: Lezing ds. H. J. a „Zuster Luc. 8 uur nam. Kurhaus Scheveningen: Lustrum V.V. S.L. Eerste voorstelling Lustrum-Musical. 9 uur nam. Lakenhal: Jaarverg. „Ver. „Oud-Lel den" 7.30 uur nam. Lezing H. W. Allngs over de geschiedenis en betekenis van de gevelstenen. 8 uur nam. Marekerk: Gemeente-avond Herv. Mo lenwijk. Spr. ds. Van Harten uit Delft. 8 uxor nam. Ons Centrum (Hooigracht). Streekfede- ratie P.v.d.A. Bollenstreek. Spr. E. Meester over de agglomeratie Rijnmond. 8 uur nam. Rehoboth: Jaarvergadering Vereniging van Vrijzinnige Hervormden Leiden Oegstgeest. 8 uur nam. Schouwburg: „De Sleutelspelers" spe len „Bakersprookje". 8 uur nam. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Int. JeugdJourn. KRO: 17.10 Oegstf spoord" Ver. I nam. e e 8 t: Irene. Film „Ont- ekkense Inrichtingen. 8 uur DONDERDAG Aula Ulo-school Asserstraat: Herv. wijk- gemeente Levendaal. Bespreking kerk- bouwplannen. 8 uur nam. Café „Aniba": Ledenverg. Tuiniers- en Bloemistenver. „Door Eendracht Verbon den". 8 uur nam. Advertentie Voorkom heesheid Kurhaus ScheveningenLustrum V.V. S.L. Gala-voorstelling Lustrum-Musical, 9 uur nam. StadsgehoorzaalLustrum V.V.SL. „Brood en spelen". 11 uur voorm. 3 uur nam. Stadszaal (grote zaal): K. en O. Abon nementsconcert R'dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Fllpse. Pianiste In- grid Haebler. 8 uur nam. Wassenaar: Theoriezaal politie bureau. Lezing over kernfysica. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Feestavond Leldsche Chr. Oranjevereeniging t.e.v. verjaardag Prinses Beatrix. 7.45 uur nam. Rapenburg 22: Alg. jaarl. ledenvergade ring Mij. voor Toonkunst. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Planoconcert Robert Alexander Bohnke voor L.KüC „Voor Allen". 8 uur nam. Zomerzorg: Feestavond Ned. Inst, van register- ingenieurs en afgestudeerden van hogere technische scholen. 8 uur nam. Zomerzorg: Ned. Inst, van register-inge nieurs en afgestudeerden van hogere tech nische scholen. Filmvoorstelling D.A.F. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen - gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Feestavond personeelsver. „De Landbouw". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's getuigen. 8 uur nam. Doelenkazerne: Officiersbal t.g.v. ver- aardag H.K.H. Prinses Beatrix m.m.v. ieids Studenten Cabaret. 8.30 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk. Bijbelstu die 1011 uur voorm.; spr. ds. K. C. van Oossanen. 11 uur voorm. ZONDAG Gerecht 10: Universele eredienst Soefi beweging. Spr. dhr. L. de Ruiter over „Be langstelling en onverschilligheid". 11 uur voorm. Hogewoerd 175: 'Openbare toespraak Je hova's getuigen. „Verstandig wandelen ln een goddeloze wereld", 3 uur nam. Wachttorenstudie Jehova's getuigen. 4.10 uur nam. Volkshuis: Poppentheater Harlekijn „Het geheim van de flesgeest". 3 uur nam. MAANDAG Rehoboth: Ledenverg. Chr. Hist Unie afd. Lelden. Ds. F. H. Landsman bespreekt problemen rondom de voetbalprijsvragen, 8 uur nam. St.-Antoniusclubhuls: Ver. voor Peda gogiek. Lezing dr. A. van Krevelen in cursus „Het bedreigde kind". 8 uur nam. Schouwburg: Toneelver. D.O.§. speelt „Opdat recht geschiede". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (föyer)Receptie Jarig bestaan Leids Politie Muziekgezel schap. 79 uur nam. —17.40 V .d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 De wereld van vandaag. 20.30 Kunstrubr. 21.00 Rep. ijshockeywedstr. 21.50 Forum. VOOR DONDERDAG 28 JANUARI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v .d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Sopr. en piano. 11.35 Gram. 11.45 Boek bespr. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade- ork. en soliste. 13.55 Beursber. 14.00 Pianorecital. 14.30 V. d. vrouw. 14.50 Gram. 15.10 Anna Karenina, hoorsp. 15.45 Strijktrio. 16.15 Voordr. 16.35 Orgelspel. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Jazzmuz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V .d. kleuters 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 Concertgebouwork. en soll6t. I. d. pauze (plm. 21.15—21.40): Meer werk en meer welvaart, klankb. 22.30 Nws. en beursber. v. New York. 22.40 Act. 22.55 Sportact. 23.05 Uit de wereld van het amusement, praatje. 23.6524.00 Nws. Hilversum n, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. Jeugd. 7.40 Orgelspel. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V .d. zieken. 11.45 De zingende Kerk. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. hoeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Vijftien Jaar geleden, praatje. 13.20 Pianospel. 13.35 Lichte muz. NCRV: 14.00 Gram. 15.00 Lichte muz. 15.30 Gram. 16.00 Verkenningen ln de bijbel, lezing. 16.20 Pro- en contra, muzlk. dis cussie. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Amus. muz. 18.15 Sport- rubr. 18.30 Muzik. lezing. 18.50 Sociaal Serspectlef. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 p de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pollt. praatje. 20.00 Ge- var. progr. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Vocaal-ensemble. 22.30 Nws. 22.40 Zaal sportuitsl. 22.45 Avondoverdenking .23.00 Orgelconcert. 23.30 Gram. 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Gesprekken. 20.45 Tv-spel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork.conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Quiz. 14.40 Voordr. 15.00 Schoolradio. 16.00 Lichte muz. 16.45 Gram. 17.15 Kritieken. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Progr. over verzamelaars v. Britse volksliederen. 20.30 Gevar. progr. 21.00 Reconstructie van een beroemde rechtszaak. 22.00 Nws. 22.15 Actuele lezingen. 22.45 Ork.conc. 23.30 Lezing of voordr. 23.45 Parl.overz. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Kamer muziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en popul. liedjes. 13.00 Gevar .muz. 13.30 Nws. en progr. v. d. arb. 14.00 Gevar. muz. (Om 14.30 Nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw (Om 15.30 Nws.) 16.00 Lichte muz. (Om 16.30 nws.) 16.45 Milit. muz. 17.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Theater- en filmmuz. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws. en pianospel. 19.40 Rep. crlcketwedstr. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en hersen- gym. 21.00 Interviews en verz.progr. 21.30 Nws. en brievenbeantw. 22.00 Gevar. pro- •amma. 22.30 Nws.. en gevar. muz. 23.30 ws., rep. cricket-test-match en rep. bokswedstr. 23.46 Jazzmuz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.551.00 Nws. BINNENLAND De minister van O.K. en W. heeft prof. dr. G. H. R. van Königswald, hoog leraar in de stratografie en paleontologie aan de R.U. te Utrecht, en dr. A. A. Thia- dens, directeur van de Geologische Stich ting te Haarlem, benoemd tot vertegen woordigers van de Nederlandse regering bij het 21ste internationale congres van geologen, dat van 15 tot 25 augustus te Kopenhagen zal worden gehouden. Onder auspiciën van de Algemene Vereniging „Inlands Hout" het Bosschap en de Stichting „Bosbouw praktijkonder- wUs" zullen op 14, 15 en 16 Juni in Berg en Bosch te Apeldoorn bos- en houtdagen worden gehouden onder het motto „Bos en hout voor Jong en oud". De 249 ton metende Nederlandse Rijn aak, „Llna" uit Groningen is gistermorgen te Keulen in aanvaring gekomen met een Duits schip en gezonken. De kapitein van de aak, de heer Huizing, werd door de waterpolltie van boord gehaald, zijn vrouw is naar de wal gezwommen. Zij waren de enige opvarenden. Koningin Juliana heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan een tentoonstel ling van schilderijen en gouaches vervaar digd door de Zweedse schilder Prins Euge ne (18651947), welke gehouden wordt ln het museum „Het Prinsenhof" te Delft. BIJ de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp betreffende pensionering van de geestelijke verzorgers bij de Krljg6- omroep Francisco Carrasauer heeft gister avond in de Raadszaal in Den Haag de Martinus Nijhoffprijs 1960 voor zyn ver talingen van moderne Nederlandse Poezle ontvangen. Uitstekend speurwerk van de Rotter damse politie heeft ertoe geleid dat gis teravond omstreeks negen uur de loyrljder kon worden aangehouden die ln de nacht van zaterdag op zondag op de 's-Graven- dijkwal te Rotterdam een 21-Jarlge win- kellerszoon uit Dordrecht heeft doodge reden. Gezien de gewijzigde marktsituatie heeft het Produktschap voor Vee en Vlees besloten de maximum gewichtsgrens voor baconvarkens ingaande maandag 1 febr. op 70 kg te stellen. Dientengevolge kun nen met ingang van genoemde datum slechts varkens van 63 t/m 70 kg koud geslacht gewicht tot bacon worden ver werkt. BUITENLAND President Elsenhower heeft gisteren aan het Congres voorgesteld dat de fede rale rechtbanken arbiters aanwijzen, die belast worden met de bescherming van de burgerrechten der negers tijdens alle ver kiezingen. De minister van Justitie, Wil liam Rogers, zei op een persconferentie, waarop hij het nieuwe wetsontwerp be kend maakte, dat de toepassing ervan zou bijdragen tot het waarborgen van de grondwettelijke rechten van alle Ameri kaanse burgers zonder onderscheid van ras. huidskleur, godsdienst of afkomst. Een Portugees verkeersvliegtuig met zeven passagiers en een bemanning van twee leden wordt op een vlucht van Dar win naar Portugees Timor vermist. Een Australische bommenwerper zoekt naar het vermiste toestel, een Heron. De 61-Jarige Hans Rllstofte. de eige naar en schipper van het pleziervaartuig dat vorige zomer op een meer ln Dene marken In vlammen ten onderging waar bij 57 mensen om het leven kwamen, is gisteren veroordeeld tot acht maanden ge vangenisstraf. Riistofte heeft bekend, schuldig te zijn aan grove nalatigheid die de dood van de passagiers ten gevolge had. De brand op het vaartuig ontstond, nadat Rllstofte en een van de passagiers gepro beerd hadden een defect aan de brand- stoflelding voorlopig te herstellen. Rii stofte heeft ook toegegeven, dat er meer dan 90 passagiers op het schip waren, waarop echter slechts maximaal 35 had den mogen worden toegelaten. In hoofdzaak zeer Jeugdige negers hebben betoogd in de omgeving van het „Ryalls hotel te Blantyre, de voornaam ste plaats ln het Britse Amerikaanse pro tectoraat NJassaland, toen premier Mac- mlllan aldaar gisteren door de burgemees ter een banket werd aangeboden. De be togers, die spandoeken bij zich hadden, rekten hun demonstratie, toen zij de tal rijke persfotografen opmerkten die zich. in verband met de aanwezigheid van de Britse premier, eveneens ln de omgeving van het „Ryalls hotel" ophielden. Volgens een officiële opgave zijn er zeven doden na de overstromingen die se dert zondag de stad Carangolas in mld- den-Brazllie teisteren. In de pers is ech ter sprake van vijf"^ lieden verwijderen een hotel en een school die onder de druk van het water bezweken, De griepepidemie ln West-Europa breidt zich langzaam uit. Gezondheidsauto- ritelten ln Oost-Frankrijk noemden de epi demie dinsdag „ernstig". In Toulouse zijn 10.000 griepgevallen. In München liggen de ziekenhuizen vol, 200 patiënten moes ten daar dinsdag geweigerd worden. De ziekte heeft ook opper-Oostenrijk bereikt. De socialisten staan er beter voor: zy tel len één zieke per tien afgevaardigden. Drie Algerijnse mohammedanen die enige maanden geleden schuldig waren bevonden aan moordaanslagen, hebben gisteren te Sldl bel Abbes het leven voor een vuurpeleton gelaten. Onder de mohammedanen in Israel is, onder leiding van een 24-Jarige student en met medewerking van een aantal voor aanstaanden, een beweging gaande tegen „bruidsschat-inflatie". Zij willen dat de bruidsschat tot de symbolische omvang als omschreven ln de Koran wordt terugge bracht en niet gebruikt als bron van In komsten voor schoonouders. De Amerikaanse Billy Rose heeft een collectie van vyftig beeldhouwwerken ten geschenke gegeven aan het nieuwe kunst museum dat In Jeruzalem gebouwd wordt. Deze collectie, waarby zich werken bevin den van Rodln („Adam" en „Balzac"), Maillol („Geketende vryheid") en Epstein zal een plaats krijgen ln een aparte tuin. - De Veiligheidsraad heeft zich gisteren Het socialistische „Algemene Belgisch Vakverbond" heeft voor vrydag a.s. een algemene staking uitgeroepen omdat de regering heeft geweigerd in te gaan op een aantal eisen. Aan de actie wordt niet deelgenomen door de christeiyke en de liberale vakverenigingen. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Film voordracht dr. H. Lehmann „Het dageiyks leven en gewoonten in het dorp Man". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN LakenhalExpositie keuze-tent ling Openbaar Kunstbezit. Dageiyks van 104 uur (zondag 14 uur nam.) t.e.m. 8 februari. Rooseveltstraat 9Beroepententoon- stelllng 79 uur nam., met uitzondering van zaterdag en zondag (t.em. 29 Ja- nari) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland, Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit is Japan" Werkd 104 uur: zondags 1—4 uur (tot 28 fe bruari). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Foto-tentoonstelling P. H. Goede. Werkd. 25 uur nam. (tot en met 30 januari). DE BIOSCOPEN Trianon „Het mysterie van het zwarte museum" (18 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 9.15 uur; zond.: 2.15, 4.30, 7 Studio „Helden" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Ciske de Rat" (14 Jr.). Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino „Eiland ln de zon" (14 Jr.) Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur Donderdagcyclus: „Vova Zapata". (14 Jaar). Lido „The nun's story" (14 Jr.). Dageiyks 2.30 en 8 uur. Luxor „Aan de Rivièra" (14 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Lelden zijn geopend de Doeza-apo- theek, Doezastraat 31. tel. 21313 en de Ha ven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. Bty geen gehoor DU Uw dsarts of specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222. en 9.15 u. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 ni. 12.00 Duitse volksliederen en -dansen. 13.00 Nws. 13.15 Middagconc. 16.05 Ork. conc. 16.30 Italiaanse barokmuz. 17.00 Nws. 17.50 Lichte muz. 19.00 Nws. 20.25 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Dansmuz. 23.15 Gevar. progr. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrllk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 14.05 Kamermuz. 17.15 Orgel recital. 18.30 Gram. 20.00 Ork.conc. 21.45 Nwe gram. 22.25 Gram. 23.10 Nws. 23.35 Gram. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio 16.00 Koersen. 16.06 Franse les 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.15 V. d. kind. 18.15 Gram. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.45 Lit. progr. 20.00 Hoorsp. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Radio-Universi teit. 22.55—23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gevar. muz. 12.30 Orgel spel. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.20 Klass. fram. 14.13 Werken v. Belg. componisten. 5.15 Koorzang. 15.30 Gram. 16.30 Amus. muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Ka mermuz. 17.35 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). fl <q ï«!5 sï s -si sla S3 E E Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven zwaar bew ono zwaar bew. o onbewolkt o mist o mist no zwaar bew. o geh. bew. ozo mist ono Z.-Limburg licht bew. ozo Helsinki motregen n i i Stockholm sneeuw nno 4 3 Oslo regen wnw 1 1 Kopenhagen awaar bew. w 4 3 Aberdeen mist w.stil 3 Londen geh. bew. ono 2 6 Brussel geh. bew. w.stil 7 Luxemburg mist ozo 2 5 Parijs mist o 4 7 Bordeaux zwaar bew. zo 4 12 Grenoble geh. bew. zzw 8 13 Nice regen n 5 11 Berlijn geh. bew. w 2 9 geh. bew. mist motregen mist SS 0.1 0 0.4 1 Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJacclo Madrid Mallorca 2 7 3 0.2 4 0 5 2 3 0.5 8 0.2 9 0.2 9 24 2 0 5 3 -4 0 2 0 w.stil 9 wzw 2 6 - nnw 2 6 w-stll 6 watil 3 2 25 mist w.stil 1-0 1 onbewolkt w 7 9 0 0 zwaar bew. w.stil 14 licht bew. z 8 15 11 0 regen ono 5 14 10 0.1 zwaar bew z 5 10 8 31 licht bew. nno 4 16 6 0 Hoeveel sneeuw ligt er? Beierse Alpen om. sneeuw ln skigebied Relt i. Wlnkl g. opg. Berchtesgade 35 Oberstdorf 26 Garmlsch P. 16 Mlttenwald g. opg. Zwitserland Adelboden m. d. 1 m. Arosa m. d. 1 m. Davos m. d. 1 m. Engelberg m. d. 1 m. Gstaad 100 Grlndelwald 90 Mürren m. d. 1 m. St.-Morlt® m. d. 1 m. Zermatt m. d. 1 m. Oostenrijk cm. sneeuw in skigebied Bar wang Kitzbühel Seefeld Igls Lech Saalbach MalLnltz Frankryk Ohamonix Megève Val d'Isère Vallolre g. Alpe d'Huez 115 165 g- opg. g- opg. 90 80 45

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2