PROTECTIONISME IS VIJAND NUMMER EEN VOOR DE KLM Voorbereiding voor hulpverlening in verdronken dorp in volle gang op regering Waarom t niet normaal gezocht in een zakelijke concurrentie? Stevige druk WiIhelminagasthuis ongeschikt als een academisch ziekenhuis Dertien mensen bleven in liuis Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 19 januari 1960 Derde blad no. 29952 Maar, al bemerkt het publiek in Ame rika dan weinig van deze kwestie, de belanghebbenden met name de Pan American World Airways volgen de onderhandelingen van zeer nabij en oefenen stevige druk uit op de Ameri kaanse regering teneinde aan de grote concurrent, die KLM heet, het recht te onthouden om in Los Angeles te landen. Pan American en de andere Amerikaan se maatschappijen wensen door hun eigen regering zo veel mogelijk be schermd en gesteund te worden in de concurrentie. In de bilaterale lucht vaartverdragen zien de Amerikaanse maatschappijen een geschikt middel tot eigen protectie. Men kan schermen met mooie woorden als recht en vrijheid, maar alleen protectie is het kernwoord, dat in de internationale spraakverwar ring over luchtvaartrechten wat helder heid kan brengen. Van Nederlandse kant zal men zulk een protectie verfoeien en in strijd achten met de principles, die Amerika officieel beleidt. De Amerikanen daar entegen redeneren: zeventig percent van de luchtreizigers over de Oceanen zijn Amerikanen, waarom zouden we ons de kaas van het brood laten eten en aan een ongelimiteerd aantal buitenlandse maatschappijen het profijt schenken om hen te vervoeren? Amerikaan aan woord Dezer dagen hadden wij een uitvoerig gesprek met een pleitbezorger voor de Amerikaanse maatschappijen. Hy be toogde, dat er steeds meer staten een eigen luchtlijn gingen exploiteren. Die vele varkens zouden de spoeling dun maken en wanneer binnenkort wellicht ook de Russische beer zijn plaats aan de trog komt innemen, dan zouden de Amerikaanse maatschappijen weieens erg in het gedrang kunnen komen. Daarom was deze periode zeker niet het moment, zo betoogde deze Amerikaan, om rechten te vergroten van een maat schappij als de KLM, die toch al zoveel verkregen had. Dit nu nog tot daar aan toe, maar uit wat volgde bleek nog veel sterker het protectionisme, dat de luchtvaartmensen nastreven. Onze zegsman merkte op, dat de Amerikaanse scheepvaartsmaatschap pijen royale financiële subsidie van de regering ontvingen. Als men óns ook zulk een steun gaf, zo vervolgde hij. zouden we niet zo fel geïnteresseerd zijn in de onderhandelingen met vreemde mogendheden. De conclusie moet zijn, dat daarbij gesloten verdragen voor de Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen de plaats innemen van de protectie, die de scheepvaartlijnen in contanten ont vangen. Heel vèr In het vuur van zijn rede ging onze zegsman soms wel heel ver. Hij vond het min of meer „ongepast", dat de KLM passagiers van New York via Amsterdam naar Rome vervoerde, ter wijl men toch met een Amerikaanse maatschappij rechtstreeks naar Rome kon reizenWat anders konden wii antwoorden, dan dat de KLM dan toch wel Iets heel bijzonders moest hebben, wanneer passagiers het er voor over hadden een omweg via Amsterdam te maken en daar over te stappen! En de vraag, die in zulk een gesprek herhaaldelijk naar voren moet komen is: waarom zoeken jullie Amerikanen het niet vóór alles in zakelijke concur rentie? In stede daarvan begeeft men zich in het oerwoud van verdragen, waar de bomen van recht en vrijheid omsponnen en overwoekerd worden door de slingerplanten van belang en beknot ting. De code van het luchtvaartrecht heeft zich tot een miserabele warboel ontwik keld, waar iedere partij nog wel argu menten in kan vinden, maar die weinig bevorderlijk is voor een harmonische in ternationale samenleving. En wat een terminologie! Luchtvaartjuristen valt het niet eens meer op, maar wat men gewoon is de eerste, tweede, derde, vierde en vijfde „vrijheid" te noemen, zjjn in feite vrij heidsbeperkingen! Brókjes vrijheid zijn zelf geen vrijheid! Vage spelregel Of neemt het begrip, wat thans te Washington enig gewicht in de schaal zou kunnen leggen, de „generating capacity". In het Nederlands zou men die term misschien het best als „opbrengend ver mogen" of „leveringscapaciteit" kunnen weergeven. Wat het betekent? In een gangbaar verdrag tussen 2 landen wordt onder anderen bepaald, dat een natio nale maatschappij in hoofdzaak passa giers moet vervoeren die hun oorsprong of bestemming vinden in het land dezer maatschappij. Zo zou de KLM op haar vluchten over de Oceaan vooral mensen moeten vervoeren, die uit Nederland komen of naar Nederland toegaan. Wie voor vrijheid voelt moet dit een irrite rende beperking achten, maar zij staat nu eenmaal in een gebruikelijk lucht vaartverdrag. Wat de beperking precies betekent, kan niemand zeggen. Hoe groot moet het percentage der KLM- passagiers zijn, dat vervoerd wordt dank zij de „leveringscapaciteit" van ons land? Zij behoeven niet in Nederland geboren te zijn of er te wonen. Is het voldoende als zij een nacht in Amster dam geslapen hebben of van plan zijn 24 uur in Nederland te gaan doorbren gen om de bollenvelden te bekijken? Moet hun verblijf 36 uur duren of 48? Daarover bestaat geen uitspraak! De Amerikanen zouden graag de per centages van de KLM in dit opzicht eens bekijken. Van Nederlandse zijde toont men zich wat tegemoetkomender op dit punt dan voorheen. Wanneer men het begrip „generating capacity" niet overdreven strikt interpreteert, meent de KLM geen hinder te zullen hebben van deze vage spelregel. Over die interpre tatie is te praten. OERWOUDOORLOG IN DE LUCHTVAART (Van onze Amerikaanse correspondent) Na 25 januari kan men iedere dag de uitslag verwachten van de luchtvaartonderhandelingen te Washington. De Nederlandse delegatie heeft zich zoals men weet tot doel gesteld voor de KLM landings rechten te verwerven in Los Angeles. Voor Nederland is dit een zaak van belang, maar het grote publiek in Amerika heeft van die onder handelingen nauwelijks iets gemerkt. Grote bladen als de New York Times en de New York Herald Tribune nemen tot dusverre het stand punt in, dat dit een te technisch-economische aangelegenheid is om in een hoofdartikel te behandelen. Washington Post Dan maar wat teruggeven De invloedrijke „Washington Post" heeft zich gisteren in een hoofdartikel uitgesproken tegen het verlenen van landingsrechten aan de K.L.M. in Californië. Een woordvoerder van de Neder landse ambassade merkte op, dat het hoofdartikel „uitstekend het standpunt van de Pan American Airways weergeeft, maar vrijwel geen aandacht besteedt aan de Ne derlandse argumenten". In het hoofdartikel wordt gezegd: „Het is jammer voor de Nederlan ders, dat zy hun belangrijke rol in het wereldluchtverkeer moesten ontwikkelen en verbeteren ondanks een ernstige handicap, waaraan zij noch dit land veel aan kunnen doen. Nederland brengt geen grote aan tallen luchtreizigers op en trekt hen ook niet aan. Echter, de vraag naar reizen van en naar een land is, dat is algemeen aanvaard de standaard op grond waarvan landen elkaar landingsrechten toestaan. De Verenigde Staten, die de be langrijkste bijdrage leveren tot het luchtverkeer, hebben de K.L.M. reeds toegang gegeven tot een aan zienlijk groter deel van de Ameri kaanse markt dan krachtens deze regel toelaatbaar is. De K.L.M. heeft zich in wezen een supra-nationaal karakter aan gemeten, veel meer van de Ameri kaanse markt profiterend dan op grond van het verkeer van en naar Nederland is gerechtvaardigd. Wan neer dit niet het geval was, of wan neer de KLM bereid zou zijn de landingsrechten in New York op te geven in ruil voor landingsrechten op de westkust zodat het betrekke lijke voordeel dat zy reeds heeft tenminste niet zou worden vergroot, dan zouden de Nederlandse verlan gens meer aanvaardbaar zijn". Of de Amerikanen deze toeschietelijk heid zo op prijs zullen stollen, dat zij de KLM niet langer zullen weren uit Los Angeles? Te Washington begint men zuchtende in te zien, dat er enige waarheid schuilt in de Nederlandse zegswijze dat „de aanhouder wint". Is het vandaag niet, dan morgen! Maar dat is nog geen reden om nü reeds optimistisch te zijn. Hier ziet U de leden van het Nederlands Studenten Orkest met hun dirigent Jan Brusse, tijdens een repetitie-pauze. In de geheel ontruimde gelagkamer van „speeltuin" Duinlust te Bergen hebben zij in tensief gerepeteerd ter voorbereiding van him grote tournee, die op 17 januari begon in Bergen. Daarna volgt Groningen (18), Eindhoven (19), Heerlen (21), Arnhem (22), Hengelo (23), Den Haag (25), Leiden (26). Utrecht (27), Rotterdam (28) en Amsterdam (29 januari). De opbrengst van deze concerten is geheel bestemd voor het studentensanatorium en zieke collega's. De Amstel Brouwerij wenst het NSO veel succes en volle zalen! Argumenten aan raad voorgelegd Raadslid wil bouwen aan rand van de stad (Van onze Amsterdamse correspondent) Dokter B. H. Sajet, lid van de P. v. d. A.-fractie in de Amsterdamse ge meenteraad, heeft deze raad een voor stel voorgelegd dat B. en W. moet uit nodigen een vergelijkend onderzoek in te stellen naar het plan om het Wilhelminagasthuis te verbouwen tot Academisch Ziekenhuis en dat om 'n medisch academisch ziekenhuiscom plex te bouwen aan de rand van de stad. Hiermee wil dokter Sajet een nieuwe poging doen de gemeenteraad te laten terugkomen op het in 1957 met duide lijke tegenzin genomen besluit, om op de terreinen van het Wilhelminagast huis een nieuw academisch ziekenhuis te bouwen. In feite komt het neer op een drastische verbouwing en uitbrei ding van het huidige ziekenhuis. Reeds begonnen De totale bouwkosten worden geraamd op f. 85.000.000, daarnaast werd reke- Talloze problemen nachten in Oostzaan Kotter HD79 zit nog vast De sleepboten „Simson" en „Storte- melk" hebben gisteren wegens het slechte weer geen nieuwe poging kun nen ondernemen om de kotter HD 79 „De drie gebroeders", die zaterdag avond by het strand van Texel aan de grond liep vlot te brengen. De wester storm veroorzaakte zulke zware grond- zeeën. dat de slepers op een flinke af stand uit de kust moesten blijven om niet zelf in moeilijkheden te komen. Inmiddels is schipper Jaap Slot nu nog als enige aan boord overgebleven. Gistermiddag heeft hij de twee opva renden, die zich nog met hem op de kot ter bevonden gelast het schip te ver laten. Zondag waren naar bekend eeds vijf opvarenden van boord gegaan. Op Texel zijn alle maatregelen ge- imen om schipper Slot. mocht hij hier- je dienen te besluiten, op het eerste .ignaal met een wippertoestel van het .schip te halen. In het achterschip van het schip is van daag brand uitgebroken. De schipper heeft hulp van de brandweer gevraagd. Terwijl de vele zuigers en pom pen er voor zorgen, dat het water in het verdronken gebied van tum- dorp-Oostzaan langzaam maar ze ker zakt, neemt het gemeentebe stuur van Amsterdam alle mogelijke maatregelen met het oog op de terugkeer van de bewoners. Thans valt nog slechts te raden, wat er allemaal aan de huizen en straten gedaan zal moeten worden. In Am sterdam is men desondanks reeds bezig om de vraag naar arbeids krachten het hoofd te kunnen bieden. Waarschijnlijk zullen alle kachels in het ondergelopen gebied onbruikbaar zijn. Maatregelen worden genomen om de mensen, die de barre moeilijkheden, welke ongetwijfeld in de eerste tijd te wachten zullen staan, willen en kunnen trotseren, toch niet in de kou te laten zitten. Verwacht wordt, dat vele deuren niet meer gesloten kunnen worden, dat ramen zijn verwrongen en kasten zijn beschadigd. Maatregelen worden geno men, dat er een legertje timmerlieden aanstonds gereed staat om de bewoners snel te kunnen helpen. Scherpe bewaking De bewaking van het gebied zal uiter mate scherp moeten zijn, vooral in de allereerste dagen. Maatregelen worden genomen, dat voldoende mensen ter be schikking zullen staan om deze bewa king op zich te nemen. De Kon. Mare chaussee zal daarbij worden ingescha keld. Enkele weken zullen gemoeid zijn met het vernieuwen van elektrische lei dingen en het plaatsen van nieuwe me ters. Maatregelen worden genomen om te bewerkstelligen, dat ook alle particu lieren installateurs kunnen worden in geschakeld bij dit gigantische werk, op dat 't niet nodeloos langer zal duren. En zo kunnen we doorgaan. De riolering baart de gemeente zorg. Heizelfde geldt voor de hoofdspannlngskabel. En dan is er niet gesproken over de mogelijkheid van instorting van oude huizen, 't op ruimen van cadavers van verdronken dieren, 't herstal van het onderwijs, het ren, hét herstel van het onderwijs, het voorkomen van brandgevaar, het func tioneren van een gezondheidsdienst, de watervoorziening, de postverzending en wat al niet meer. Weer giften Aan de realisering van Geze omvang rijke operatie wordt in het Amsterdamse stadhuis onder hoogspanning gewerkt, onder leiding van de heer P. C. Besan- ger, die ook bij de watersnoodramp van 1953 een snelle effectieve hulp van de hoofdstad verzorgde, waardoor hij onder meer benoemd is tot ere-burger van Zie- rikzee. De Verbondsraad van het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft inmiddels besloten 10.000 gulden beschikbaar te stellen voor de slachtoffers van de rrmp. En de provinciale staten van Limburg overwegen of er termen aanwezig zijn uit de provinciale kas hulp te verlenen. In het terrasdorp, het hoger gele gen en daardoor droog gebleven gedeelte van Tuindorp-Oostzaan is gisteren een rijdend nood post kantoor van de PTT in gebruik ge nomen om de taak van het over stroomde kantoor over te nemen. Zaterdag wordt in Amsterdam reeds de gevraagde straatcollecte gehouden. Varen onmogelijk Inmiddels zijn vanmiddag om twee uur de laatste bootjes uit het overstroomde gebied op het droge getrokken. Het wa ter was tot ongeveer tachtig centimeter gezakt en gezien de obstakels onder de oppervlakte was het varen onmogelijk geworden. Het wachten is dus op ,,D-dag", wan neer de schoonmaak- en reparatieploe- gen bezit van de polder kunnen nemen. Op dat tijdstip wachten ook de dertien mensen, die geweigerd hebben de boven verdiepingen van hun ondergelopen huizen te verlaten. Onder hen bevinden zich de zoon van een postagent en en kele winkeliers aan het Zonneplein, het centrum van het dorp. Tien huizen waren vanochtend reeds geheel drooggevallen. De schade aan meubilair en stoffering viel tegen. De bewoners mochten de huizen nog niet in. Zij moesten wachten op de schade- enquêteurs. Het dorp, dat een troosteloze aanblik biedt, is nu nog slechts te bereiken met lie.-.laar/en aan. In het volkstuintjes complex is niet een zomerhuisje van de veertig, die er stonden, overeind geble ven. Zij zijn aan stukken geslagen en het wrakhout dreigt nu de zuigers te verstoppen. ning gehouden met de bouw van een algemeen ziekenhuis in Slotervaart <35 miljoen gulden) en die van preklinische instituten (24 miljoen gulden). Aan de verbouwing van het Wilhelminagasthuis die in étappes wordt uitgevoerd, werd reeds begonnen. Voor het gehele plan is uitgevoerd zal er wellicht, gezaen de te investeren grote bedragen, een kwart eeuw of daaromtrent verlopen. Het voorstel van dokter Sajet nodigt B. en W. uit over vier maanden het resultaat bekend te maken van bovengenoemd vergelijkend onderzoek. Hoewel met de verbouwing van het Wilhelminagasthuis reeds is begonnen merkt dr. Sajet in zijn toelichting op: „Het is thans nog de tijd om de oplossing die de raad in een weinig enthousiaste stemming heeft gekozen te laten varen. Algemeen heerst het gevoel, dat alleen de andere oplos sing de stichting van een nieuw aca demisch ziekenhuiscomplex voor de toekomst de mogelijkheid biedt om dat gene tot stand te brengen wat bij de geweldige groei van de geneeskunde in staat is voor de komende generaties, ziekenverzorging, opleiding van artsen en research op te voeren tot het hoge peil, waarop deze behoren te staan". Geen eenheid De argumenten die dokter Sajet naar voren brengt zijn vrijwel gelijk aan die welke hij destijds ook heeft aangevoerd. Hij meent dat het terrein van het Wil helminagasthuis te klein is. Een acade misch ziekenhuis, zo voert hij aan, dient met al zijn afdelingen een eenheid te vormen. Bij het W.G.-plan is dit onmo gelijk. omdat afdelingen als kinder psychiatrie. geriatrie en revalidatie, kankerinstituut, tandheelkundige oplei ding en psychiatrie elders in de stad moeten komen. Voorts heeft hij grote bezwaren tegen de geluidshinder van het stadsrumoer rond het Wilhelminagasthuis. Het la waai is hier thans al belangrijk groter dan in andere Amsterdamse ziekenhui zen. In financieel opzicht zou het plan van dokter Sajet belangrijke voordelen voor Rijk en gemeente opleveren. Hij heeft becijferd dat bij een Rijkssubsi die van 90 procent zijn plan het Rijk een voordeel biedt van 27,8 miljoen gul den en de gemeente van 47,7 miljoen gulden. Stockholms jet-vliegveld gereed voor gebruik Arlanda, Stockholms nieuwe interna tionale luchthaven en een van 's werelds grootste vliegvelden voor burgerlijk ge bruik, is in december j.l. gedeeltelijk geopend. Op die datum werd namelijk de 3300 meter lange startbaan officieel en in aanwezigheid van de Zweedse minister van Verkeer Gösta Skoglund in gebruik genomen. Het nieuwe vlieg veld, dat speciaal is gebouwd met het oog op de eisen van het verkeer met straalvliegtuigen, zal in zyn geheel in gebruik worden genomen in april van dit jaar, als de S.A.S. op haar inter continentale diensten gebruik zal gaan maken van de door straalmotoren aan gedreven DC-8 toestellen. Pas in 1963 echter zal het vliegveld zijn voltooid met een permanent stationsgebouw, een tweede startbaan en een nieuwe auto snelweg naar Stockholm. Arlanda is liefst negenmaal zo groot als Bromma, het vliegveld dat tot op heden het internationale luchtvaartver- keer van en naar Stockholm verzorgt, en het heeft een oppervlakte van niet minder dan 2500 hectare. Voor de aan leg ervan was het noodzakelijk om on geveer 3 miljoen m3 aarde en gesteente te verwijderen uit een terrein, dat nog slechts enkele jaren geleden was bedekt met een zo goed als maagdelijke na tuur. Het nieuwe jet-vliegveld is gele gen op een afstand van ca. 40 km. van af de Zweedse hoofdstad en het bedrag dat in dit project wordt geïnvesteerd ligt omstreeks 153 miljoen kronen. Eenhoofdig defensie commando in Indonesië Volgens „Antara" heeft de Indo nesische premier, dr. Djoeanda, be kend gemaakt, dat de regering het Indonesische leger, de marine en de luchtmacht onder een eenhoof dig commando zal brengen. Op een persconferentie zeide Djoeanda dat de huidige chefs van de staven van de drie weermachtonderdelen zullen komen te ressorteren onder een boven hen gestelde leiding. In deze nieuwe organisatie zal het bureau voor de cen trale verdediging, dat bestaat uit de drie chefs van staven worden afgeschaft. Deze drie militaire bevelhebbers zullen ook niet meer gerechtigd zijn, in hun ambtsgebieden hun eigen voorschriften uit te vaardigen, aldus Djoeanda. Gesprek ministers Visser en Strauss Over straaljagerproduktie en Ned.-troepenlegering (Van onze correspondent te Bonn) De Nederlandse minister van Defen sie ir. S. H. Visser en zijn Westduitse collega Strauss hebben gistermiddag te Bonn geconfereerd over twee onderwer pen: Ten eerste, de Nederlands-Duitse samenwerking bij de produktie van straaljagers van 't type Lockheed-Star- fighter F 104-G. Ten tweede de legering van Neder- landse troepen in de Bondsrepubliek. Over de samenwerking bij de fabri cage van de straaljagers werd overeen stemming bereikt, zo is te Bonn meege deeld. Als bekend zullen voor onze de fensie 200 vliegtuigen van het type F 104-G (de G van Germany) gebouwd worden en wel in licentie van een Ame- rikaane fabriek. Bij de bouw van deze vliegtuigen waarvoor de licentie tot dus ver, wat het Europa aangaat, alleen in Duitse handen was, zouden verscheidene Nederlandse fabrieken worden ingescha keld. Men zegt te Bonn, dat de aande len Fokker en Philips ten deze niet voor niets een stijging vertonen De ministers Strauss en Visser zijn over dit onderwerp, waarbij de verte genwoordigers van Lockheed heel wat in de melk te brokkelen zullen hebben, niet tot in details afgedaald, specialisten zul len dit onderwerp verder tot in bijzon derheden behandelen. Wel zijn Strauss en Visser het eens geworden over de grote lijnen van de samenwerking, op het gebied van de straaljagerproduktie, nadat zij enige tijd geleden te Arnhem hierover het eerste oriënteringsgesprek hebben gevoerd. Over de details van dit onderwerp was men te Bonn gisteren even zwijgzaam als over het onderwerp Nederlandse troepenlegering in Duitsland. Tot dus ver wil men echter hier niet bekend ma ken, waar deze troepen precies gelegerd zullen worden. Melkprijsgarantie '59/60 De minister van Landbouw en Visserij heeft besloten ook in het lopende melk prijsjaar doorlopende voorschotten aan de veehouders te verlenen op de gelden die zij uit hoofde van de melkprys- garantie 1959/60 zullen ontvangen. De uitkering is voorlopig bepaald op f. 1. per 100 kg melk plus 25 cent per procent vet per 100 kg melk, zodat het voorschot ongeveer 2 cent per kg melk bedraagt. De eerste uitkering heeft betrekking op de afgeleverde melk sedert 8 novem ber 1959, het begin van het melkprijs jaar; de volgende zullen regelmatig tegelijk met de uitkeringen door het Produktschap voor Zuivel uit het zuivel- fonds, die van gelijke hoogte zijn, plaats hebben. De fabrieken zyn thans in staat ge steld het zgn. „piasgedeelte" van de voorschotuitkeringen (f. 1.per 100 kg melk) eventueel op basis van het eiwit gehalte van de ontvangen melk aan de veehouders door te betalen. Aldus deelt het ministerie van Landbouw en Visserij mede. RECHTZAKEN Nalatenschap groter dan men dacht (Van onze Haagse redactie) De Haagse politierechter heeft een boete van f. 1.000 subsidiair 90 dagen hechtenis opgelegd aan een 46-jarige mevrouw uit Emmercompascuum (Dren te) die bekende dat zij in 1955 een aan zienlijk deel van haar vaders nalaten schap voor de belastingen verzwegen had, opdat zij daarover geen successie rechten zou behoeven te betalen. Een aantal aandelen, dat zij later voor f. 28.000 verkocht en een bedrag van ongeveer f. 16.000 in contanten liet zij niet in de successiememorie vermel den. Als verweer voerde zy aan, dat haar vader haar dit op zijn sterfbed ge vraagd had (zowel om haar moeder een onbezorgde dag te verzekeren als om te voorkomen dat de jarenlang door hem gepleegde belastingontduikingen aan het licht zouden komen). Zij had opgegeven dat haar vader een bedrag van f. 100 aan contant geld had nagelaten. De belastingrecherche vond later in een safeloket f. 12.000, doch be rekend werd dat verdachtes vader onge veer f. 16.000 in contanten moet hebben gehad. ,jk heb alle begrip voor de omstan digheden, die voor U aanleiding tot het plegen van deze fraude geweest zijn", zei de politierechter tot de vrouw, „maar U zult toch wel begrijpen dat wij dit niet kunnen tolereren". De politierech ter merkte voorts op. dat vooral de con tante gelden in nalatenschappen zeer vaak te laag opgegeven worden. Nadat de officier van Justitie een boete van f. 1000 en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf had gevorderd, wees de politierechter genoemd vonnis.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5