PA Bezorgers(sters) Twaalf Zwitserse burgers moeten beslissen over Jaccouds schuld Auto in brand: twee doden Met een enkel woord Agenda DINSDAG 19 JANUARI 1960 Op dinsdagavond 26 januari Vele merkwaardige mogelijkheden in het stereofonische hoorspel Suggestieve beleving ruimtelijke eenheid voortdurend van hun aanwezigheid hoorbaar blijk geven, anders verdwij nen zij uit het beeld, hetgeen bij het hoorspel niet het geval is. Zij mogen zich ook niet verplaatsen zonder aan het woord te zijn. De KRO en AVRO komen op dins dagavond 26 januari gezamenlijk in de ether met een stereofonisch hoorspel. Na de eerste stereofonische muziekuitzen- dingen, was de tijd rijp voor een eerste stereofonisch spel in ons land, aldus re gisseur Léon Povel. Het experimentele apparatuur was hiervoor aanwezig en de programmaleiding van de KRO gaf op dracht zulk een spel te realiseren. Aan gezien voor stereofonie van de twee Hil- versumse zenders gebruik gemaakt moet worden, stelde de KRO zich met de AVRO in verbinding, en vond deze om roep onmiddellijk bereid het spel als ge zamenlijk programma uit te zenden op 26 januari 's avonds om tien minuten over half elf. Over sterefonische spelmogelijkheden was vrijwel niets bekend en teksten hier voor bestonden niet. Er werd dus uitge gaan van een monofoonspel, een hoor spel dus, dat tot stereofonisch spel kon worden bewerkt. De essentie nu van stereofonie is de ervaring van de ruimte in diepte en breedte. In een hoorspel ko men de stemmen van één vast punt: het radiotoestel. Bij stereofonie komen de stemmen los van de luidspreker te staan en bewegen zich tussen de twee luid sprekers in, die voor stereofonische ont vangst nodig zijn. Er wandelen dus ge stalten door onze huiskamer, zonder zichtbaar te zijn. De luisteraar hoort de speler door zijn eigen vertrek lopen, of anders gezegd, de luisteraar is op de plaats lijfelijk aanwezig, waar de spe lers zijn: op straat, in een gebouw enz. Het geluid moet dan óók stereofonisch zijn, wil men zich op straat wanen en het gevolg is, dat vrachtwagens en auto bussen dwars door de kamer rijden en de kamerwanden schijnen weg te vallen. Effecten De stereofonische illustratieve muziek completeert dan het geheel, waarvoor keuze kon worden gedaan uit een nog bescheiden voorraadopnamen, waarmede ook interessante stereofonische effecten konden worden verkregen, waar dit om dramatische redenen gewenst was. In het laboratorium is er dagenlang geëxperimenteerd en gemonteerd en in de openlucht werden velen uren be steed aan buitengeluiden, die aan spe ciale eisen moesten voldoen. De gehele ingewikkelde apparatuur werd toen overgebracht naar een hoorspelstudio, die een week lang werkterrein werd. Wederzijds werden merkwaardige ont dekkingen gedaan, wat betreft spelmo gelijkheden en -moeilijkheden. Men kan bijvoorbeeld verschillende personen rus tig door elkaar heen laten spreken, en de luisteraar houdt die gesprekken uit elkaar, hetgeen bij het hoorspel of op het toneel niet mogelijk is. Wil men van links naar rechts lopen, dan kan dat niet in een rechte lyn gebeuren, maar slechts in een half-cirkelvormige lijn. Daarbij moet men met het gezicht naar de microfoon toegewend blijven. Een tikkende klok, die regelmatig door blijft lopen, hoort men hele tijden niet, als er een gesprek aan de gang is, tenzij men er op gaat letten. De spelers moeten In nevel Een scène kan als een nevel oplossen en een nieuwe langzame gestalte krijgen. Daardoor wordt een verteller, die de enscenering, de omgeving, beschrijft overbodig. De plaats van de speler moet precies worden bepaald. Iedere mini male afwijking in de spreekrichting, zo als van twee personen, die naast elkaar staan en elkaar onder het spreken even aankijken, geeft soms enorme plaats veranderingen in het oor van de luiste raar. Hierin schuilen dan ook weer dankbare effecten. Een stereofonisch spel blijkt dan alleen goed te verwezen lijken, wanneer men beschikt over een volkomen „dode" ruimte, of een zeer grote zaal. Een studio zonder geluid-ab sorberende wanden geeft namelijk zo veel wandreflecties, dat de richtingbe paling sterk wordt gestoord. Dit is niet het geval in een grote zaal, waar de re flecties veel zwakker terugkomen. De niet voor stereofonie ingerichte studio werd dan ook volgehangen met gordij nen, en in deze lappenwinkel werd de beknopte enscenering gemaakt, voorzo- Olympische Spelen in de radio Vanuit Rome vijf uitzendingen per dag De radio zal uitgebreid aandacht beste den aan de Olympische Spelen van dit jaar. In samenwerking zullen A.V.R.O., K.R.O., VARA en Wereld omroep reportages geven, zowel van de winterspelen te Squaw Valley (V.S.), als van de zomerspelen te Rome. Voor de winterspelen, die de volgende maand plaatsvinden, is als reporter aangewezen Leo Pagano. Van het kunstryden en het hardrijden op de schaats zullen dageiyks beschouwin gen en reportages worden uitgezon den, waarvan de belangrijkste plaats vinden van donderdag 18 februari af tot en met zaterdag 27 februari, 's avonds van 22.1522.30 uur. Voor de zomerspelen, die te Rome plaatsvinden van donderdag 25 augus tus tot en met zondag 11 september zyn als verslaggevers aangewezen: Leo Pagano, Dick van Rijn, Jan de Troye en Dlck de Vree. Bob Spaak vervult de functie van hoofdredac teur en als chef d'équipe is aange wezen Karei Blom, die bijgestaan wordt door Peter van Brakei. Er zyn dagelijks vyf uitzendingen ge projecteerd, t.w. van 12.4513.00 uur, van 17.4518.00 uur, van 18.4019.00 uur, van 22.0022.30 uur en van 23.4523.55 uur. Dit zyn vaste uitzen dingen, die evenwel nog aangevuld zui ver die het akoestische beeld kon die nen. Speciaal voor stereofonie geschreven spelen onderscheiden zich van het hoor spel door de suggestieve beleving van de ruimtelijke eenheid, die noch bij het to neel, noch binnen de nauwe begrenzing van het t.v.-scherm verkregen kan wor den. Het stereofonische spel heeft zijn eigen wetten, die gaandeweg verder ont dekt zullen worden, en alle mogelijkhe den in zich hebben om uit te groeien tot een geheel eigen kunstvorm. Ds. Diederiks overleden Te Hilversum is gistermorgen in de leeftijd van 69 jaar overleden ds. A. C. Diederiks, emeritus-predikant van de Nederlands Hervormde Kerk. Ds. Diede riks diende achtereenvolgens de gemeen ten van Serooskerke, Kruiningen, Hil versum en Blaricum. Sinds zijn emeritaat op 1 mei 1957 was hij als hulpprediker verbonden aan de Nederlands Hervormde Gemeente te Hil versum. Ds. Diederiks genoot de laatste jaren grote bekendheid als een der ver zorgers van de dagsluitingen in het te levisieprogramma van de N.C.R.V. Donderdag 21 januari heeft de ter aardebestelling plaats te Blaricum. Frits Butselaar als televisieregisseur Frits Butselaar, die vanaf het begin van de Nederlandse televisie in menig televisiespel is opgetreden, zal eind februari voor de KRO-televisie het spel „Einer von Sieben" regisseren, dat de Duitse schrijver Gerd Oelschlegel voor televisie heeft geschreven. Het stuk wordt 21 januari a.s. voor het eerst ver toond door de Duitse televisie. len worden met directe reportages van de belangrijkste evenementen, waartoe eerst op het laatste ogenblik op grond van het wedstrydverloop beslist zal worden. In overleg met de Italiaanse radio-om roep (RAI) zal de Nederlandse radio- ploeg worden bijgestaan door twee technici van de Nederlandse Radio Unie. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Theaterork. en soliste. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gesproken brief uit Parijs. 19.10 Ra- dlowedstr. 19.50 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.10 Gevar. pro- Ïramma. 23.10 Rally v. Monte Carlo. 23.25 azzmuz. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Pol. lezing 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Act 19.25 Memojandum. 19.30 Pelléas et Mé- llsande, opera. 20.40 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing. 21.00 Opera (verv.) 22.20 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.40 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing. 23.00 Pelléas et Mélisande, opera (verv.). 23.30 Gram. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS :20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Wetenschappelijke film. 20.35 Film. 20.55- 22.00 Film. VOOR WOENSDAG 20 JANUARI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Lichte muz. en reportages. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 8.55 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.359.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 R.V.U.: De moeilijkheden v. d. oosterse en westerse mens op be schavingsgebied, door G. Thole Belshuizen. Eerste lezing. 11.30 Gevar. progr. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het flatteland. 12.38 Hammondorgel en zang. 3.00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Dansmuz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconc. 14.45 Volksmuz. 15.00 V. d. Vervolg van pag. 1 Tal van bezwarende stille getuigen,, Beroemde Franse pleiter leidt de verdediging Gisteren dan is het proces begonnen, dat over Jaccouds schuld of onschuld moet beslissen. In het kleine zaaltje van het Geneefse gerechtshof richtten de ca mera's van de wereldpers zich gister ochtend op de hoofdrolspeler: de jury, twaalf brave Zwitserse burgers met ge zonde appelwangen, die nog wat roder schenen aan te lopen bij het vernemen van de merkwaardige liefdesverhoudin gen die de morele malaise in de stad van Calvijn tekenen. De president van het hof, Barde, gaf hun de raad in dit kille seizoen goed op hun gezondheid te passen, verbood hen in de komende we ken te gaan skiën, omdat ziekte van de gezworenen de procesgang zou kunnen verstoren. Tegenover hen de procureur- generaal, Coru, een zware man, met een monocle in het oog. Achter de verdachte een batterij van vyf advocaten die hun collega komen verdedigen onder aan voering van een van Frankrijks scherp ste strafpleiters, „maitre" Floriot, een bleek en scherp gezicht boven een toga, versierd met hermelijn en het felle rood van het Legioen van Eer. Op de publie ke tribune veel duur bont, ook veel jon ge meisjes met bleke lipstick, de vrien dinnen van Linda Baud. De ogen van al die mensen waren gis terochtend gevestigd op de enige ad vocaat, die géén toga aanhad, Pierre Jaccoud .achterover geleund in zijn zie- kenhuisstoel, dit pleiter voor zijn eigen kenhuisstoel, ditmaal pleiter voor zijn eigen zaak. Hij zat oog in oog met de bewijs- stukken: zijn pistool, van hetzelfde ka liber als dat waarmee de moord gepleegd werd, zijn Marokkaanse dolk waarop spe cialisten microsopische sporen van een menselijke lever hadden gevonden, zijn fiets met versnelling waarop bloedvlek ken waren aangetroffen, zyn regenjas waaraan een knoop ontbrak. De knoop werd later gevonden voor het huis van de Zumbachs. Ned. Lunapark procedeert in Egypte Gistermiddag: vertrok van Schiphol de heer H. Biegnole, voorzitter van de Ka tholieke Bond van Kermisexploitanten met het KLM-toestel naar Cairo, ten einde daar als gevolmachtigde op te treden in het proces tussen de fiscus en het Nederlandse Lunapark, dat in 1947 naar Egypte vertrok. Dit proces duurt reeds 12 jaren, maar nu zal op korte termijn een uitspraak worden gedaan, nadat het Lunapark de bemiddeling van president Nasser heeft ingeroepen. Het Lu na/park vertrok in 1947 naar Egypte op uitnodiging van de Neder landse regering, doch nadat de Egyp tische tussenpersoon Ali Hassan zich ontpopt had als een ras-opliohter ont stonden weldra vele moeilijkheden. O.a. gaf Hassan aan de belastingen een veel te hoog winst-bedrag op, waardoor de aanslag dermate hoog werd, dat de ker misexploitanten niet meer aan hun verplichtingen konden voldoen. Inmid dels is deze figuur uit het land gevlucht, maar niettemin was hy er in 1948 de oorzaak van ,dat het 87 personen tellen de gezelschap naar Nederland moest te rugkeren, met achterlating van alle be zittingen in Alexandrië. By zyn vertrek deelde de heer Bieg- nolé mee, dat hij goede hoop heeft, dat de uitspraak van het proces voor de Nederlandse kermisexploitanten gunstig zal luiden, waarna het zyn bedoeling is het aanwezige kermis-materiaal in Egypte te verkopen, omdat transport naar Nederland zeer veel kosten met zich zou meebrengen, terwyi een groot deel van de attracties voor Nederlandse begrippen reeds verouderd is. Op de luchthaven werd de heer Bieg nole uitgeleide gedaan door de beide di recteuren van het Lunapark, de heren N. Hommerson en C. M. Vermolen. „Géén zinspeling op president Gronchi", zegt kardinaal In een persgesprek met het r.-k. blad „De toekomst van Italië" heeft kardinaal Ottaviani een nadere verklaring gege ven van hetgeen hy op 7 januari in een preek gezegd heeft over hen „die zich christenen noemen maar er niet voor terugschrikken de hand te drukken van degenen die de kerk vervolgen". De kardinaal zei in het persgesprek dat hij hiermede niet op de Ita- ten houden De kardinaal noemt de Rus- liaanse president Gronchi persooniyk !>sr?.VXi bomendeLSiTe'nTa'n had gedoeld noch op een andere politi- v?rscheldene 'regeringsleidersHl) voegt cus. Hy had voor alle gelovigen zonder hieraan toe. dat „de positie van de kerk Advertentie gevraagd, boven 18 jaar. Aanmelden: BUREAU LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1 - Leiden Verloren slag Die bewijsstukken en het feit dat Jac coud geen waterdicht alibi had, schynen van Jaccouds laatste rechtszaak een ver loren slag te maken. Maar meester Flo riot verdedigt geen by voorbaat verloren zaken. En niemand, ook mevrouw Zum- bach niet, heeft Jaccoud als de moorde naar kunnen identificeren. Zij zegt dat het postuur van Jaccoud wel ongeveer met dat van de moordenaar overeen komt, maar meent dat de moordenaar meer en ander haar had. Ander haar? Het is inmiddels vast komen te staan dat Jaccoud, na de moord, in Stockholm zyn haar heeft laten bleken. Mevr. Zumbach, een zielige, magere vrouw werd gisterochtend als de eerste getuige gehoord en zakte snikkend ineen, toen zy vertelde dat haar echtgenoot zo'n brave man was: nee, hy dronk nooit, nee, hy ging nooit met andere vrouwen uit, zijn enige vertier zocht hy in de plaatseiyke zangvereniging. Men zag de juryleden ineens hun vermoorde mede burger herkennen. Een van hen wenkte de president, maar dit had niet met zijn ontroering van doen, hij moest naar het toilet en de zitting werd er vijf minuten voor onderbroken. Het was een menselijk trekje dat even opluchting gaf in de spanning van deze vreemde rechtszaak, die een proces in grote stijl kan worden, als het zware geschut in stelling komt. De procureur-generaal die al heeft aangekondigd, dat dit zijn laatste zaak zal zijn hy wil blijkbaar gelijk een atleet met een hoogtepunt in zyn car rière eindigen heeft sterke troeven in handen. Maar Floriot lijkt zelfverzekerd. Hij zal, naar het heet, zijn defensie ba seren op de stelling, dat Jaccoud geen motieven had om Zumbach senior te ver moorden, dat een briljant jurist niet zo'n krankzinnige slachtpartij op touw zou zetten. De essentiële vraag blijft, wie in de verdachte zelf de overhand heeft gehad, de jurist Jaccoud of de man Jaccoud. Gisterochtend was het duidelijk weer de advocaat Jaccoud, die rustig aan- Vanmorgen omstreeks zeven uur is op Rijksweg zeven (AmsterdamAfsluit dijk) een verkeersongeluk gebeurd, waarbü twee personen het leven heb ben verloren. Door de gladheid van de weg slipte een personenauto met twee inzittenden en kwam terecht tegen een pijler van het viaduct van de Koggerrandweg op de grens tussen Wieringermeer en Lam- bertschaag. De auto, die als het ware om de pyler werd heengevouwen, ge raakte in brand. De inzittenden, volgens de gegevens, die gekend werden door middel van het nummerbord, waren een artsenecht paar uit Friesland, waarvan de vrouw aan het stuur zat. Zy kwamen in de vlammen om. De Rijkspolitie Wieringermeer stelt een onderzoek naar het gebeurde in. Merkwaardige ervaringen van Rotterdamse politie (Speciale berichtgeving) De Rotterdamse politie heeft enkele merkwaardige ervaringen opgedaan. Zo hield zij in een warenhuis een grijsaard aan, die een aansteker had gestolen. De man, die niet eerder met de politie in aanraking was geweest zei dat z'n vrouw hem had verweten dat hy teveel luci fers gebruikte. Hy was op rantsoen ge steld, maar hy kwam er niet mee toe. Een 75-jarige man had met zyn brom fiets een aanrijding veroorzaakt. De po litie heeft eens bij de familie geïnfor meerd waarom grootvader nu persé op een bromfiets moest rijden. „Ach", was het antwoord, toen opa 75 jaar werd, wilden we hem een mooi cadeau geven. Het kon geen radio zyn, want hy is nogal doof. Ook een televisietoestel zou „O A~ „jitinir 11 "Wl. WUIS. CCII LC1C V1Ö1C WJCSUd ZOU vryfndschapt^Hjk met de grifHer köult* Behad. _Qpa ziet Zijn profiel tekende zich kalm en zake lijk af. Maar zag men hem een ogen blik en face, dan keek men in twee ge jaagde donkere ogen in een bleek, ner veus gezicht, het gezicht van een man die de geweldige inspanningen van dit proces misschien niet eens zal kunnen doorstaan. namelijk niet zo best meer. Omdat hy niet zo goed meer kan lopen, hebben we besloten hem een bromfiets te geven! Een nog jongeman werd betrapt by het stelen van grammofoonplaten. Het bleek dat zowel de man als zyn vrouw doofstom waren. Toch had hy een pick-up. BINNENLAND De acht Noorse zeelieden, die zater dagmiddag op de Noordzee voor Hoek van Holland hun schip de „Fjellslo", dat slagzij maakte, moesten verlaten, zyn gistermiddag van Schiphol naar Noor wegen teruggekeerd. Morgen zal de Staatssecretaris van Defensie. M. R. H. Calmever. vergezeld van de chef van de Generale Staf, luite nant-generaal G. J. Le Fevre de Mon- tlgny een bezoek aan de K.M.A. te Breda brengen. Dit bezoek houdt verband met voornemens van de Staatssecretaris ten aanzien van een herziening van de offi ciersopleiding. BUITENLAND In juni zal met een reeks festivi teiten worden herdacht, dat het 250 Jaar f;eleden Is, dat de Melssner porseleln- ndustrle in Dresden werd opgericht. Ter gelegenheid van deze herdenking zal een Illmdocumentaire worden vervaardigd, waarvan de werktitel ,,250 Jaar Meissen" luidt; voor de film zullen ook opnamen worden gemaakt van verzamelingen ln Amsterdam, Londen en Leningrad. De film wordt, biykens een mededeling van het Oostdultse persbureau, geregisseerd door de Nederlander Hulsgen. Kardinaal Feltin, de r.-k. aartsbis schop van Parys, heeft de priesters ln zyn diocees laten weten, dat zij zich bul ten protestacties tegen het bezoek van Kroesjtsjef in maart aan Frankryk moe- onderscheid gesproken. I duidelyk is". President Elsenhower zal de Sovjet- Unie van 10 tot 19 Juni a.s. bezoeken, aldus een in het presidentiële vakantie verblijf te Albany, in de Amerikaanse staat Georgia, uitgegeven officiële mede deling. De regeringen te Washington en Moskou plegen nog overleg over de na dere bijzonderheden van de reis. In verscheidene delen van Joego slavië is het verkeer door overvloedige sneeuwval gestremd. In Belgrado ligt byna 40 cm. sneeuw. De vliegvelden van Zagreb, Skoplje en Belgrado zijn geslo ten. In Macedonië en Slovenië, waar van daag en morgen deelnemers aan de Ral- lye van Monte Carlo zouden passeren, stelt men alles ln het werk om de wegen berydbaar te maken. De Canadese eerste minister Diefen- baker heeft gisteravond ln het Lager huis verklaard, dat het toezicht op de in Canada opgeslagen Amerikaanse kernwa pens bij de Canadese regering zal berus ten .aldus meldt het Canadese persbu reau. Hij voegde hieraan toe dat nog wordt onderhandeld over het uitrusten van de Canadese weermacht met Ameri kaanse kernwapens. Het betreft hier de „Bomarc"-raket, die tegen vliegtuigen wordt gebruikt en mogelijk nog andere wapens. De Sovjetrussische president Wo- rosjllof is vandaag, vergezeld van de eer ste plaatsvervangende premier Koslof, fer vliegtuig ln een sneeuwstorm naar ndla vertrokken voor een officieel be zoek aan dat land. Hy werd mede ver gezeld door mevr. Foertsewa, lid van het '"lium der «- partij. Een Philippynse maatschappij ls voornemens tegen eind 1963 op het eiland Luzon de eerste geïntegreerde staalfabriek in de Phillppynen op te rich ten, met financiële en technische hulp van Westdultse zyde. De Westdultse ambassade ln Kaboel (Afghanistan) heeft de geruchten beves tigd, dat een tweemotorlg Russisch toe stel met 21 Inzittenden op 13 december ls neergestort. Het toestel was op weg van Kaboel naar Tasjkent en ls vermoe delijk boven Russisch gebied verongelukt. Men neemt aan dat eerst kortgeleden de plaats van het wrak is vastgesteld. Men verwacht dat het derde kind van Koningin Elizabeth van Engeland tussen 29 januari en 3 februari geboren zal worden. By Fackler ln de Amerikaanse staat Alabama, ls maandag een goederentrein ln botsing gekomen met een bus, waarin schoolkinderen zaten. Vier kinderen kwa men om het leven en acht werden zwaar gewond. De bus werd letteriyk ln tweeën gesneden. Koning Mohammed V van Marokko heeft maandagavond op een persconfe rentie te Damascus meegedeeld, dat zyn huidige reis door de Arabische landen eenmaking van de politiek in het westen en het oosten van de Arabische wereld ten doel heeft voor de verheffing van het Arabische volk en het herstel van zijn glorie. De Koning zou vandaag de Verenigde Arabische Republiek verlaten. Hy zal naar Saoedl-Arablë gaan, waar hy acht dagen zal biyven. Verder zal hy be zoeken van vier dagen aan Jordanië, één dag aan Koeweit, drie dagen aan Irak en zes aan Libanon brengen. Een belangryke Russische delegatie, waarvan o.a. de premiers van de Sovjet republiek Rusland. Oekraïne. Kazakstan, Georgië en Azerbeldsjan deel uitmaken, zal van 29 januari af drie weken lang een rondreis door de Verenigde Staten ma ken, zo is gisteren meegedeeld door de Russische ambassadeur te Washington, Mensjlkof. Deze delegatie van vijftien man is uitgenodigd door de negen Ame rikaanse gouverneurs die de USSR in de zomer van het vorige Jaar bezochten. Prediker: Volle Evang. Zending. Film „Het zwarte goud" o.l.v. J. Maasbach. 8 u. nam. Schouwburg: K. en O.. Haags Studen tencabaret. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Gala-voorstelling Leids Studentencabaret ten bate van herstel Socletelt „Mlnerva". 8 uur nam. St.-Antoniusclubhuls: Jaarverg. Ned. Chr. Relsver. 7.30 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Endegeest: K. en O.-cursus over de be handeling van psychiatrische patiënten. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenverg. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Alma Materkoor olv. Jan Smit. 8 uur nam. Zomerzorg: Auditie teur. 8 uur nam. 'd Oprechte Ama- DONDERDAG Casino Theater: K. en O. "I married a witch". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Byeenkomst Jehovah's Getuigen .7.25 uur nam. VRIJDAG De Doelen: Genootschap Nederland— Engeland. Brian Barnes spreekt over werk van mr. T. S. Eliot. 8 uur nam. Lakenhal: Ledenverg. Ver. van belang, stellenden ln de Lakenhal. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19 gem.: „Ecclesia' Doopsgez. Gem.: Adventkerk. Bijbelstu die 1011 uur voorm.; 1112 uur voorm. ds. B. Slond van Den Haag. Evang. Luth. Kerk (Hoogl. Kerkgracht 26)Avondgebed 7.15—7.45 uur nam. Kon. Ned. Natuurhist. Ver.: Strandex- cursle. Vertrek 14.05 uur Stationsplein (blauwe tram). Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" speelt „De zomer van de Ze ventiende pop". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Toneel ver. TIG speelt „Butler bij myn vrouw". 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Getuigen. Hog« hovah' Wachttorenstudie Je 5.30 uur nam. Jeugd. 17.00 Omroepmannenkoor. 17.15 Promenadeork. 17.50 Regeringsuitz.: Aru ba, toeristeneiland, door Elisabeth Hartog Wouters. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.30 R.V.U.: Letterkunde als strydperk der overtuigingen, door dr. A. Saalborn. Derde lezing: De opstandige .19.00 V. d. kind. 19.10 De Christen in de verande rende samenleving, toespr. 19.25 VARA- Varla. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 La fille de Madame An- Dt, oper (gram.) 20.45 Kookforum. 21.15 esprek. 22.20 Keuren en kiezen, comm. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing. 23.15 Discussie. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 15 jaar geleden, praatje. 13.20 Met Pit op pad, praatje. 13.25 Gram. 13.45 Gram. 15.30 Kamermuz. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Muzikale lezing. 17.40 Beursber. 17.45 Mil. muz. NCRV: 18.15 Spectrum van het Chr. or- ;anisatie- en verenigingsleven, lezing. 8.30 Leger des Heilskwartier. 18.45 Boek bespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje .19.15 Pianospel. 19.30 Ra diokrant. 19.50 Gevar. muz. 20.15 Zang en orgel. 21.30 Pastorie in zicht, klankb. 22.00 Metropole ork. 22.30 Nws. 22.40 Zaal- sportuitsl. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nwe gram. 23.5524.00 Nws. (Over de 4e U|n van 1820 uur) Let's face the music and dance (Ber lin), Dancing on the ceiling (Rodgers), I won't dance (Kern), Orkest Eric Jupp; Heimweh (G. Kyson) Freddy; Rote Rosen (Harden) Orkest Hans Carste; Mit 'nem Kuss vor der Haustür fing's an (Gaze) Orkest Peter Cramer; Halt mich in den Armen (Engelman) Orkest Hans Carste; Rosa-Rosa-Nina (Scharfenberger) Musl- kanten Quartett: Dancing ln the dark (Schwartz) Orkest Eric Jupp; La cucara- cha (Savlno), Orkest Hans Carste; I'm ln a dancing mood (Slgler), Orkest Eric Jupp; Smoky (Gietz) Die Sieben Raben; Du, du. du (Olias) Orkest Hans Carste; Sle will nicht Blumen (Carste) Orkest Peter Cramer; Zwel Herzen im Drelvier- teltakt (Stolz) Orkest Hans Carste; Billy Boy (Menendez), Club Argentina; Dan cing with my shadow (Woods), You're dancing on my heart (Meyer) Orkest Eric Jupp; Cha cha cha baby (Baby), Eso es el amor (Iglesias), Alan Gate; Linda mujer (Duchesne) Orkest Chuy Reyes; The petite waltz (Heyne) Orkest Guy Lombardo; Donkey tango (Goehr) Orkest Nelson Riddle; Shake shake senora (Sa muel) Lord Flea; April ln Portugal (Fer- rao) Orkest Les Baxter; Skylark (Car- michael) Orkest Ray Anthony; Embrace- able you (Gershwin) Orkest Joe Bushkln; Be my girl (Singer) The Kestrels; Busy port (Baxter) Orkest Les Baxter; As time goes by (Hupfeld) Orkest Joe Bushkln; All of me (Simons) Orkest Billy May; Tuxeda Junction (Johnson) The Four Freshmen; Garden ln Versailles, Autmn leaves, Ken Sykora, Ike Isaacs; Septem ber song (Weill) Orkest Stan Kenton; The nigh priest (Ganley), Blues kles (Ber lin) Allan Ganley Quartet; Don't kiss my chick (Romans), Lover come back to me (Hammersteln). Albert Nicholas Quartet; Careless love (Handy), Shine (Brown), Albert Nicholas Sextet. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: V. d. kind. (17.00) NTS: 17.30 In tern. JeugdJoum. 20.00 Journ. en weer overz. NCRV: 20.20 Documentaire. 20.30 Kunstkron. 20.55 Gevar. progr. 21.35 In terviews met gram. 22.05 Reportage. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Gram. 13.30 V. d. boeren .13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gram. 15.00 School- radio. 16.00 Hoorspelen. 17.00 Koorzang. 17.45 Progr. voor oudere luisteraars. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 19.35. Dansmuz. 20.00 Gram. 20.15 Quiz. 20.45 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Ork. conc. (vervolg) 23.00 Le zing. 23.35 Gram. 24.00 Nws. en weerber. 0.06-0.41 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's dagb. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Gevar. progr. (Om 14.30 nws.). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 nws.). 16.00 Verz. pro gramma. (Om 16.30 nws.). 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's dagb. 17.45 Gram. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws., act. en lichte muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en hoorsp. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.30 Nws. en verz. progr. 23.30 Nws. 23.40 Rep. 23.55 Gevar. muz. (Om 0.30 nws.). 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutschcr Rundfunk. 309 in. 12.00 Ork. conc. en sol. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 16.05 Pianorecital. 17.00 Nws. 17.45 Opera-fragm. 19.00 Nws. 20.00 Hoor spel. 20.40 Jazzmuz. 21.15 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Kamermuz. 23.15 Ork. conc. koor en sol. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.25 Gram. 14.20 Kamermuz. 15.10 Ork. conc. 21.00 Hoorsp. 22.30 Gram. 23.10 Gram. 23.52 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Lichte muz. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Schoolradio. 14.45 Pianorecital. 15.15 Gevar. muz. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Gram. 16.30 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Zang en piano. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Operettemuz. 20.30 Akademle der diskoflelen .21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minerale v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit ls Japan" Werkd 104 uur; zondags 14 uur (tot 28 fe bruari). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25) Foto-tentoonstelling P H. Goede. Werkd 2—5 uur nam (tot en met 30 januari BIOSCOPEN Trianon: „Een meisje in duizend ge varen". (14 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 u. Rex: „Van het Westelijk front geen nieuws". (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 9.15 uur; donderdag: „Gebroeders Ka- ramazoff". Studio: muz. 22.55 Nws. 23. 00 V. d. zeelleden. 484 m. 12.02 Gram. 13.00 Nws. 14.18 Gram. 15.30 Vocaal Kwint. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Operettefragm. 18.30 Jazz muz. 21.30 Gevar. muz. 22.10 Hedendaagse muz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). a fa f 5 MÜ fl Ö3 aSs SS „Orfeu Negro" (14 Jaar), dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondaj Werk- lag: 2.30. en 9.15 uur. Casino: Jaar) dag: Lido: "The nun's story" (14 Jaar). Da gelijks 2.30 en 8 uur. Luxor: „Vrouwenkamp Borneo". (18 Jr.) Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Te Leiden ls geojDen „Les enfants du paradis". (18 Werkdagen: 2.30 en 8 uur; zon- 5 en 8 uur; donderdag; K. en O. Van By geen gehooi t>y (Jw bulsarts ot specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222 Het aantal doden dat de ramp van Fréjus begin december heeft gekost ls thans vastgesteld op 421, onder wie ook 82 vermisten zyn begrepen. Ruim 2500 gezinnen werden door de ramp getroffen. Aan particuliere eigendommen ontstond een schade van elf miljoen nieuwe fran ken. Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo 5 5 regenbul zzw 10 zwaar bew wzw 9 zwaar bew zw 6 regenbul zzw 10 regen zw 8 zwaar bew zw 7 geh. bew. zw 8 zwaar bew. zw 8 regen zzw 8 sneeuw zzo 8 sneeuw nw 11 -3 -9 13 onbewolkt wnw 4 -5 -10 0 -7 -10 I 0.1 0.3 0.1 0.2 0.2 0 0 1 Kopenhagen licht bew. wnw 11 0-14 Aberdeen sneeuw zo 5 2 -6 11 Londen zwaar bew. zzw 4 7 3 0 Brussel regen zzw 8 4 3 1 Luxemburg geh. bew. zw 6-0-0 1 Parijs geh. bew. zzw 2 5 2 0 Bordeaux regen zzo 3 5 -0 0.1 Grenoble geh. bew. w.stll 2 -12 0 Nice zwaar bew. nnw 6 12 3 0 Berlijn zwaar bew. zw 8-1-2 0 Frankfort geh. bew. zzw 6 -0 -0 0.1 München onbewolkt azw 4-2-4 0 Ztirich half bew. w.stil -1 -11 0 Genève zwaar bew w.stll -0 -10 0 Locarno zwaar bew ozo 2 9-70 Wenen onbewolkt w 2-1-7 0 Innsbruck mist w.stll -3 -15 0 Athene zwaar bew. w 5 17 13 Rome onbewolkt no 4 8-10 AJaccio zwaar bew. ono 3 12 1 0 Madrid geh. bew. zw 5 5 2 4 Mallorca motregen wnw 6 12 2 0 Lissabon half bew. wzw 5 6 1

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2