Quartus Spencer (in topvorm) won de internationale draverij Sombere perspectieven voor de Rallye naar Monte Carlo i. Rallye Monte-Carlo België reageert vrij scherp in de kwestie der waterwegen MAANDAG 18 JANUARI 1960 Koersen te Hilversum Witty Hanover en Tjiftjaf S verrasten (Van onze medewerker) Vorst en sneeuw maakten de meeste geldsporten gisteren onmogelijk, doch voor de dravers bleek dat geen bezwaar. Jammer was het, dat de bezoekers zo'n slechte service geboden werd. Niet alleen dat een half uur later moest worden begonnen, doordat de baan op meerdere plaatsen te glad was en door pekelbewerking nog op het laatst in orde gebracht moest worden, doch men had zelfs niet eens de buitentribunes sneeuwvrij gemaakt. Desondanks werd het een prachtige sport middag. En Quartus Spencer met z\jn eigenaar Raymakers op de sulky, beves tigde nu eens in de internationale draverij zijn uitstekende vorm, door de andere cracks geen schijn van kans te geven en in 1.22.8 km.-tjjd te zegevieren. Zjjn vijfde zege in zeven starts, waarvan tweemaal tweede. Fan Fan, die aanvankelijk op de tweede plaats lag, werd uitgeschakeld en Typhoon (P. Strooper) die een uitstekende verrichting te zien gaf, werd tweede voor Lord Scotch. Maxwell-prys: 1. Urania (P. A. Stroo per) (1.27.-); 2. Tarzan Hollandla G; 3. O Lapize K. Tot.: w. f3,90; pl. f2.3.20, gek. f 14.80; cov. f2.50. Huygens-prijs: 1. Tjiftjaf S (J. Oosting) (1.25.5); 2. Vaja Con Dios; 3. Vlsuil S. Tot.: w. f29,50; pl. f3,80. 1.90, 1,90; gek. f 10.10; cov. f 5.80. Galilei-prijs: 1. Uranium H (E. Lee man) (1.28); 2. Troubadour: 3. Qui Suit. Tot.: w. f9.20; pl. f4.70, 3.90; gek. f20.90; cov. f 5 10. Herschel-prijs: 1. Unaniem (D. Suyker- buyk) (1.29.8); 2. Uppsala Pluto; 3. Thea Drabbe. Tot.: w. f 13.60: pl. f 1,60, 1,10, 1.30; gek. f9.80; cov. f3,90. Totalisator-omzet f 128.428. Er waren deze middag meerdere ver rassingen. In de openingsdraverU viel de eerste surprise. De door Piet Heynen gestuurde Witty Hanover nam de kop en voor de tribune werd zij gevolgd door William V en Willem III. Alle be dreigingen ten spijt handhaafde Witty Hanover zich en bracht haar aanhang f 23.60 winnend en f 5.50 voor de plaats. De felle slotaanval van Witvoet <T. v. d. Veen) leverde deze slechts de tweede plaats op vóór William V (Jos Leeu wenkamp. In de Halley-prljs wees Wilma Zora (Wagenaar jr.) het veld de weg, doch spoedig sprintte de snelle Wanita van Barke (Blokdijk) en nam de kop over. Vincent Hollandia (Eerenberg), die 40 meter had moeten geven ging snel op de leidster af, doch Wanita was onge naakbaar en een mooie 1.26.6 zege het resultaat. Xetra (J. Oosting) ontnam met een goede eindspurt de derde plaats aan Wilma Zora. In de Celsiusprijs was Wally Pari- sien (P. Strooper) best weg en deze had lang het commando. De grote fa voriet Xerophyt was niet in het gareel te krijgen en werd ingehouden. Wally trachtte weg te lopen, maar Jan van Dooyeweerd met Walter Pluto gaf geen krimp. Het werd een felle strijd tussen dit duo. Op het doel afgaande kon Wally het niet houden tegen Walter Pluto, die in 1.28.- als eerste finishte. Op afstand werd Victress H derde. Mooie strijd gaven de paarden in de Maxwell-prijs. In één lijn werd het zes tal achter de auto losgelaten en toen er enige ruimte kwam bleek O Lapize K de leiding te hebben voor Ugold- man K. Piet Strooper met Urania wachtte achteraan zijn tijd af en toen hij deze gekomen achtte sloeg hij toe en een welverdiende 1.27.-zege was het resultaat. Het snelle tempo werd Ugold- man K noodlottig, daar in het rechte eind een foutje volgde, zodat Tarzan Hollandia G (Heijman) tweede werd vóór O Lapize K. In de Huygensprijs was van strijd om de eerste plaats eigenlijk geen sprake. Tjiftjaf S (J. Oosting), 20 meter achter de kop vertrokken, ging in één rush over haar elf tegenstanders heen en zegevierde verrassend en onbedreigd in 1.25.5 (w. f. 29.50). G. v. d. Wal deed met Visuil S zijn uiterste best tweede te worden, doch moest de eer toch met miniem verschil aan Vaja Con Dios (Van Dooyeweerd) laten. De laatste twee koersen waren door de dichte sneeuwval moeilijk te volgen. Leeman bracht met Uranium H de Gallei-prijs op zijn naam, met klein verschil op Troubadour, terwijl Qui Suit (Matthijs Lange) een eervolle derde werd. In de slotdraverij ook al een verras sing. Hier stuurde Leeman Unaniem naar de zege (w. f. 13.60), zij het na hevige strijd met Uppsala Pluto (De Graaf). Thea Drabbe A. Siderius werd derde. De uitslagen lulden: Copernlcus-priJs: 1. Witty Hanover (P. Heynen) (1.33.4); 2. Witvoet; 3. William V. Tot.: w. f23,60, pl. f5,50, 4,40, 5,20; gek. f 10,90; cov. f 9,10. Halley-prljs1. Wanita van Barke (C. J. Blokdijk) (1.26.6); 2. Vincent Hollan dia; S. Xetra. Tot.: w. f 1,80; pl. fl,60, 1,60: gek. f3.60; cov. f3,80. Celslus-priJs: 1. Walter Pluto (J. van Dooyeweerd) (1.28); 2. Wally Parislen; 3. Victress H. Tot.: w. f 2,80; pl. f 1,50, 2, 2,30; gek. f 4,80; cov. f 5,10. Newton-priJs1. Quartus Spencer (G. Raymakers) (1.23.8); 2. Typhoon; 3. Lord Scotch. Tot.: w. f 2,60; pl. f 1,40, 2,70; gek. f 10,10; cov. f 5,40. Damkampioenschap In het .Cultureel Centrum' te Utrecht werden zaterdagavond, de partijen uit de eerste ronde van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland gespeeld. De uitslagen waren: De Vries (R'dam)Huisman (Leiden) 02; Bom (IJsselstein) Roozenburg (R'dam) 11; V. d. Sluis (A'dam) Gordijn (Den Haag) 02; Meijer (Hoenderlo) Edink (Didam) 1—1: Okrogelnik (Heerlen)ir. Van Dijk (Bennekom) 1-1: Van Heerde (Amster dam)Van Silfhout (Bennekom) 2-0; Vos (Utrecht)De Jong (Haarlem) 0-2; Basterne ij er (Pemis) Bergsma (Roordahuizum) 11. Van Silfhout vervangt de Umuidenaar Dukel, die wegens familieomstandig heden verhinderd is. Vrijdagavond werden, in verband met godsdienstige principes van enkele spe lers. reeds drie partijen uit de tweede ronde gespeeld. De overige uitslagen van de tweede Tonde, gisteren gespeeld, luiden: Bastemeijer De Vries 11: Bergs maVos 02; De Jong Van Heerde 2—0; Van Silfhout Okrogelnik 1—1; Gordijn Bom 11. De stand na twee ronden: 1. De Jong 4 pnt; 2 en 3. Gordijn en Huisman, elk 3 pnt; 4 t/m 12 Bastemeijer. Bom, Van Dijk, Edink, Van Heerde, Meijer, Ok rogelnik, W. Rooz,enburg en Vos, elk 2 pnt.; 13 t/m 16. Bergsma, Van Silfhout, Van der Sluis en De Vries, elk 1 pnt. Jacques Taffe grote overwinnaar? Jacques Taffe moet wel de grote overwinnaar worden van de 29e Rallye Monte Carlo. De kleine grijze secretaris-generaal van de sterrit naar Monaco heeft alle factoren mee. De wegen in het Massif Central en de Vogezen de twee streken waar Taffe het zijn deelnemers juist heel erg moeilijk gaat maken zijn bijzonder slecht. Zelfs wan neer de dooi direct zou intreden, zijn sommige delen nog vrijwel on berijdbaar. Opnieuw blijkt hoezeer het geluk een rol speelt in deze Rallye-roulette. Twee weken geleden waren - zo vertelde Maus Volleybalcompetitie Prof. Wijk klopte Voorburg: 3—0 Prof.wijk heeft zaterdagavond in een keiharde ontmoeting afgerekend met concurrent Voorburg. Met de 30 zege, die Frans Mulder en zijn man nen op de pupillen van trainer Hoo- gerwaard boekten, verstevigden zij hun positie aan de kop van de rang lijst aanzienlijk. Wel staat het Haagse Celebes nog op de eerste plaats, maar als de echte leiders kunnen de Hage naars, zoals uit de onderstaande standenlijst wel blijkt, moeilijk wor den beschouwd. Met 3 wedstrijden minder gespeeld staat Prof.wijk thans nog maar 2 pun ten achter. Frans Sieval was uitstekend op smash. Voorburgs coach, Nico Zim merman, die de Voorburgers voor de wedstrijd op het hart had gedrukt de PW-kanonnier met desnoods 3 man te blokkeren, zag zijn instructie wel op gevolgd, maar zonder resultaat blijven. Telkens weer daverde Sieval voor treffelijk geassisteerd door Stikkelorum, die ditmaal de andere PW-kanonnier Leurink overvleugelde zijn smashes over en langs het vertwijfeld opverende Voorburg-blok. Maar al bleven de gast heren het antwoord op de acties van Sieval schuldig, ook zij scoorden punten. De beslissing viel in deze wedstrijd in de eerste set. PW won die in de laatste fase, 1614! De klap kwam hard aan! Voorburg was nergens in de tweede set. Zonder moeite bracht Prof.wijk de set stand met 153 op 20. Nico Zimmerman zweepte Voorburg op tot fel verzet. Hevig werd de derde set betwist. Weer waren het, evenals in de eerste set, in eerste instantie Sieval en in tweede instantie Stikkelorum die Voorburg tot capitulatie brachten, 1512. Een verdiende Prof.wijk-zege! De 6tand in de Overgangsklasse is thans: Heren: Celebes 1318 Prof.wijk 1016 Punch 10—12 DRL 9—11 HVL 9—11 Voorburg 911 Liban. '50 2 11—9 DES 2 11— 8 Conc. 2 107 VPSV 10— 7 CSVD 10— 5 VVS 10— 5 Dames: DES OVC MVC DRL PVC Argos CSVD Die Haghe Prof.wijk Hofwijck 2 punt in minde ring. 12—22 13—17 12—16 11—14 12—13 8—8 10—8 10—4 83* 12—1 Desillusie Een volkomen ontmoedigde Zweedse basketball-ploeg heeft za terdagavond New York per vlieg tuig verlaten met bestemming Stockholm. Het nationale Zweedse team zou een tournee maken door Amerika, doch op het laatste mo ment verbood de Amer. Amateur Atletiek Unie, op straffe van schor sing, haar leden tegen de Zweden uit te komen. De reis, die met goedkeuring van de Zweedse bond werd gemaakt, was namelijk ge organiseerd door een promotor. Voorzitter Nilsson de presi dent van de nationale basketbaïl- bond maakte de reis mee ver klaarde op het vliegveld, dat zijn bond een protest zou indienen bij de internationale basketball fede ratie. De Zweden hadden 'voor de trip een lening van 6000 dollar ge sloten. De totale ontvangsten wa ren 150 dollar voor een drietal wedstrijden die in Canada waren gespeeld en S0 dollar voor een wedstrijd in Chicago, de enige ontmoeting op Amerikaans grond gebied SCHAATSEN Goede 3000 meter van Jan Pesman In Stange in Noorwegen zijn dit week einde schaatswedstrijden gehouden, waaraan werd deelgenomen door de Ne derlandse kernploeg en enkele Britse rij ders. Het kwik wees 12 tot 15 graden vorst aan. De 3000 meter werd door Jan Pesman in de uitstekende tijd van 4.46.9 gewonnen. Op de 500 m. werd Henk van der Grift eerste in 42.8.-. De uitslagen luiden: 500 m.: 1. Van der Grift 42.8; 2. De Graaff 43.9; 3. Kroon 44.-; 4. Pesman 44.5; 5. Hearn (G.-B.) 44.9; 6. Van den Berg 45.5; 7. Monaghan (G.-B.) 45.8; 8. Cronshey (G.-B.) en Zee beiden 46.-. 'w* 3000 meter: 1. Pesman 4.46.9; 2. Van den Berg 4.50.-; 3. Monaghan 4.51.4; 4. De Graai 4.52; 5. Kroon 4.57.7. In het klassement won Jan Pesman voor Wim de Graaff. De 4.46.9 van Pes man is een nieuw persoonlijk record. GYMNASTIEK Groen Wit (40 jaar) gaf uitvoering De R.-K. Gymnastiekvereniging „Groen Wit' gaf zaterdagavond in de Stadsge hoorzaal een uitvoering ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan. In het ge deelte voor de pauze was in hoofdzaak de jeugd aan bod, na de hervatting kwamen de meergevorderden in actie en kregen de toeschouwers enkele goede nummers te zien. Vooral de ritmische bondsoefening met knots (dames en meisjes) en de slotoefening, ritmische oefening met hoepel (dames) waren het aanzien ten volle waard. De avond werd geopend met een kort openingswoord van de presidente van Groen Wit, mevrouw G. v. d. Post-Hel- versteyn, die in het bijzonder wethouder Menken en kapelaan Lemmens welkom heette. Later op de avond gaf ook deken Haring nog blijk van zijn belangstel ling. De voorzitter van de jubileum commissie, de heer H. Dickhoff, bood een clubvlag aan. Na afloop van de uit voering volgde een bal onder leiding Ivan de heer Evert Castelein. Gatsonides ons - Lissabon en Athene de gunstigste startplaatsen. De gewijzig de weersomstandigheden hebben ge maakt dat juist de starters uit deze plaatsen waarschijnlijk de meeste moei lijkheden zullen gaan ondervinden Het ziet er voorts naar uit, dat de startplaats die de meeste starters trok, ook de gemakkelijkste - of beter: minst- moeilijke - startplaats gaat worden. De 96 equipes die uit Oslo zullen vertrekken krijgen het todat de Vogezen zijn be reikt, betrekkelijk gemakkelijk. Ook de Hagenaars zullen op de eerste honder den kilometers geen al te erge moeilijk heden ondervinden. Van de 345 teams die zich voor deze sterrit hadden aangemeld hebben zich er de laatste dagen 29 teruggetrokken, zo dat ten hoogste 316 equipes aan de ruim 3500 km., waarschijnlijk ongekend zware tocht zullen beginnen. Het Franse con tingent verloor 9 teams, het Engelse 6. Volgens de laatste berichten zullen alle vijftien Nederlandse combinaties starten. De bekendste equipe, die zich heeft moeten terugtrekken, wordt gevormd door de Duitse DKW-rijders Hermann Kuhne en Hans Wencher, die dit jaar hoog geklasseerd waren in de strijd om de Europese rallye-titel. Warschau was de startplaats van deze combinatie. De drie Nederlandse equipes die uit de Poolse hoofdstad zullen vertrekken be hoeven stellig niet ontevreden te zijn over de keuze van hun startplaats. De route van Warschau naar Slubice - de Oostduitse grensplaats - is in zij zonder goede staat. Maar ook voor hen zullen de moeilijkheden stellig niet uitblijven tot Monte Carlo is bereikt. Volgens de weerberichten wordt in Zuid-Frankrijk waar de sneeuw al vele wegen zeer moei lijk berijdbaar heeft gemaakt, opnieuw sneeuw verwacht. En dan te bedenken dat de experts het er enkele weken geleden al over eens waren, dat deze 29e sterrit naar Monte Carlo bij goed weer al een van de moeilijkste rallye's uit de toch zo be wogen geschiedenis van de Rallye Monte Carlo zou gaan worden WIELRENNEN Schulte triomfeert in Antwerpen De internationale wielergala in het Antwerpse Sportpaleis heeft zaterdag avond grote successen opgeleverd voor de Nederlandse renners. Schulte won het hoofdnummer een uurswedstrijd achter Derny-motoren om de „Eerste grote prijs Willy Lauwens" Peter Post toonde zich weer de sterkste in de achtervolging en bovendien legden Plan- taz en Rentmeester beslag op de eerste plaats in de koppelwedstrijd over 50 km. Gerrit Schulte was weer in een voor treffelijke vorm. „De Bossche reus", die De Boevere als gangmaker had, triom feerde in vier van de zes klassementen en finishte tenslotte met een ronde voor sprong op de Belgische favoriet Rik van Steenbergen. Peter Post werd vijfde Wout Wagtmans zesde en Jo de Roo zevende. Peter Post kwam opnieuw in het bezit van de „Armband", de trofee voor de achtervolgers. Hij had geen moeite met Aerenhoudts (vervanger van de door ziekte verhinderde Brankart), die al na 3.355 km door de Nederlandse kampioen werd ingehaald. Dat geschiedde na 4 minuten en 21.8 seconde. Plantaz en Rentmeester triomfeerde in de internationale koppelwedstrijd over 50 km voor professionals. Zij had den een ronde voorsprong op de combi naties VerachtertPalmans (Belg.), BaensVan Geneugden (Bel.), De Groot Moolenijzer (Ned.) en ClerckxDe Clerq (België), die in deze volgorde na hen finishten. De tijd van Plantaz en Rentmeester was 1.00.14.8. Een afvalwedstrijd voor amateurs ten slotte werd gewonnen door de Belg Gilbert Maes, die de Nederlanders Van der Touw en Koopman als laatste tegen standers had. SPORTSPLINTERS Emile Wafflard heeft ongeslagen het Belgisch nationale kampioenschap anker kader 47/2 gewonnen met een al gemeen gemiddelde van 75.67. 78 -27 JAN. Staatssecretaris Bot oriënteert zich in Guinea De staatssecretaris van Binnenlandse Zaken voor Nieuw-Guinea, mr. Th. Bot, die op 12 januari in Hollandia is aange komen, heeft zich in Nieuw-Guinea in brede kring georiënteerd door bespre kingen met hoge en lage ambtenaren, vertegenwoordigers van particuliere maatschappijen en vooraanstaande Pa poea's. Hij heeft zich laten inlichten over de talrijke problemen in dit ge biedsdeel. Mr. Bot heeft een groot aantal audiën ties verleend. Donderdagmiddag bezocht hij een dorp aan de Jautefa-baai. 's Avonds gaf de resident van Hollandia een receptie in de jachtclub. Door de zware regenval moest de staatssecretaris zijn bezoek aan de Ba- liemvallei uitstellen. In plaats van deze reis ging hij naar Sarmi. Gisteren is mr. Bot naar Tanah-Merah en Merauke ge vlogen voor een bezoek aan Zuid-Nieuw- Guinea. Vele schaatsliefhebbers namen za- terdag deel aan de Ankeveense plassentocht van dertig kilometer door het schilderachtige sneeuw landschap. Proces Pope tot 1 februari geschorst Het proces tegen de Amerikaanse vlieger Allan Lawrence Pope voor een speciale militaire rechtbank te Djakarta is zaterdag tot de eerste februari ge schorst. De aanklager had tijd gevraagd voor bestudering van afgelegde getuige nissen. Totnogtoe is een zeventiental getuigen gehoord. Volgens hun verkla ringen zou Pope aan verscheidene bom- bardements- en beschietingsvluchten van de opstandelingen op Celebes, twee jaar geleden, hebben deelgenomen. Pope, die vroeger bij de burgerlucht vaart van de Chinese nationalisten in dienst was, sprak op de zitting van zaterdag de tegen hem ingebrachte ge tuigenis tegen en hield vol slechts aan een aanval meegedaan te hebben. Spoedige hervatting onderhandelingen (Van onze Brusselse correspondent) Het antwoord van de Nederlandse regering op de Belgische nota inzake de hervatting van de onderhandelingen over de waterwegen- kwesties, aldus verklaarde de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Pierre Digny, in de Kamer-commissie voor buitenlandse vraag stukken, is helaas gereserveerder dan van Belgische zijde werd ver wacht. Maar aan het Nederlandse antwoord, dat reeds enkele weken geleden aan Brussel werd medegedeeld, werd geen enkele publiciteit gegeven. En men verwacht, dat de problemen van de waterwegen kwesties, namelijk Terneuzen en de Schelde—Rijnverbinding, zullen worden besproken op de a.s. Benelux-conferentie van 6 februari. In Belgische regeringskringen is de reactie tegen het Nederlandse ant woord vrij scherp en men gewaagt van een ongunstige ontwikkeling van de onderhandelingen, die nu reeds jaren slepen. Minister Wigny verklaarde nog, dat het Nederlandse antwoord door de Bel gische deskundigen op het ogenblik wordt onderzocht. Inzake Terneuzen gaf de Belgische minister van Buitenlandse Zaken meer precisering over de oor zaak van het feit, dat de onderhande lingen blijkbaar in het slop zijn geraakt. Het gaat voornamelijk om de discussie over de havenrechten in Terneuzen en Gent. België gaat ermee akkoord, dat de Nederlandse haven Terneuzen van de speciale Belgische spoortarieven voor het transport van goederen profiteert. Maar de Belgen wensen dat Terneuzen ongeveer dezelfde havenrechten zal toe- Microkorfbal te Rotterdam De uitslagen van de vierde ronde lui den: Afdeling I: RozenburgSpangen 05; 't Zuiden B't Zuiden A 312; Deetos Regenboog 74; Regenboog-Rozen burg 45; Spangen't Zuiden B 52; 't Zuiden ADeetos 22. Afdeling IIA: Hou StandEureka 32; Vic. OriëntisActief 62; Trek vogelsSperwers 24; SperwersEure ka 23; TrekvogelsVic. Oriëntis 35; ActiefHou Stand 33. Afdeling IIB: De AlgemeneCharlois 50; HSVSucces 30; Sperwers 2 't Zuiden 3 11; Sperwers 2De Alge mene 24; 't Zuiden 3Succes 10; Oharlois—HSV 2—3. Afdeling C: QSCROns Huis 41; FluksWion 41; Oranje-Wit't Zui den 4 11QSCRFluks 21Ons Huist Zuiden 4 42; WionOranje- Wit 7—6. Afdeling IIIC: De DanaidenAhoy 22; Eureka 2Crescendo 26; HSV 2 —Sperwers 3 2—5; Crescendo—Sperwers 3 44; Eureka 2De Danaiden 24; Ahoy—HSV 2 5—2. Afdeling IIID: Sperwers 4Trekvo gels 2 32; Deetos 2Unicum 45; De Algemene 2Spangen 2 37; Sperwers 4De Algemene 2 11; Trekvogels 2 Unicum 32; Spangen 2Deetos 2 4—4. Afdeling IHE: VeloxRozenburg 2 25; Vic. Oriëntis 2Overkanters 52; Oranje-Wit 2Spartaan 03; Rozen burg 2Overkanters 51; Spartaan Vic. Oriëntis 2 14; VeloxOranje-Wit 2 2—0. Junioren I: Regenboog—De Danaiden 10; Oranje-Wit—HSV 52; Sperwers Deetos 30; De DanaidenSperwers 10; Oranje-WitRegenboog 16; HSVDeetos 40. Met nog één ronde voor de boeg luidt de stand in de verschillende afdelingen: HA: 1. Vic. Oriëntis 12 punten; 2. Hou Stand 11; 3. Actief 10; 4. Sperwers 9; 5. Trekvogels 4; 6. Eureka 2. IIB: De Algemene 14 punten; 2. Sper wers 2 10; 3. HSV 9; 4. 't Zuiden 4 7; 5. Oharlois 5; 6. Succes 3. IIC: 1. OSCR 12; 3. Ons Huis 11; 3. Fluks 10; 4. 't Zuiden 4 7; 5. Wion 5; 6. Oranje-Wit 3. niC: 1. De Danaiden 12 punten; 2. Het liep mis De spelers van de Zuidslavische basketballploeg „Rode Ster-Belgra do" zullen nog wel eens terugden ken aan hun reisje naar Polen Twee spelers de internationals Milutin Minja en Branko Radovic werden voor hun leven geschorst de anderen voor perioden van 6 tot 14 maanden. En dat alles omdat Minja en Radovic zo graag een echte buitenlandse auto wilden be zitten. Het geld daarvoor dachten de beide internationals namelijk te verdienen door een niet bijzonder handig opgezette smokkelhandel. In Triest en Wenen kochten zij voor ruim en miljoen dinar (ca. 12.000 gulden) polshorloges, nylon dassen en andere artikelen, die zjj weer in Polen wilden verkopen. Maar het liep mis. En daarvan werden ook de officials en andere spelers van „Rode Ster" de dupe, want die verzuimden de smokkel handel aan te geven bij de Zuid slavische overheid. Ahoy 11; 3 en 4. Crescendo en Sperwers 3 elk 10; 5. HVS 2 4; 6. Eureka 2 1. IIID: Spangen 2 13 punten; 2 en 3. De Algemene 2 en Deetoos 2 elk 8; 4 en 5. Unicum en Trekvogels 2 elk 7; 6. Sperwers 4 5. IIIE: 1. Rozenburg 2 16 punten; 2. Spartaan 10; 3 en 4. Overkanters en Vic. Oriëntis 2 elk 8; 5. Oranje-Wit 2 4; 6. Velox 2 Jiioren: 1 en 2. Sperwers en Regen boog elk 11 punten; 3. Deetos 9; 4. HSV 8; 5. Oranje-Wit 5; 6. De Danaiden 4. passen als de Belgische havens. Terneu zen zal immers een directe concurrent worden van de Belgische, en niet van de Nederlandse havens. De onderhandelin gen over dat punt hebben totnutoe geen resultaat opgeleverd, maar ze zijn be perkt tot dat probleem der havenrech ten. Over alle andere vraagstukken van de verbreding van het kanaal Gent— Terneuzen en de bouw van de nieuwe sluizen te Terneuzen, zijn de desbetref fende artikelen van het internationale verdrag gereduceerd en door de Belgi sche en Nederlandse deskundigen aan vaard. In Nederlandse kringen te Brus sel is men dan ook van oordeel, dat er geen reden is tot overdreven pessimisme. Men verwacht, dat minister Wigny, die deze week uit Brazilië terugkeert, voor de grote Benelux-conferentie in februari waaraan de minister-presidenten van de drie landen zullen deelnemen, met minister Luns contact zal hebben over de waterwegenkwesties. In verband met de ontwikkeling die de duwvaart thans op de Rijn neemt, was de commissie van Buitenlandse Zaken van de Belgische Tweede Kamer van oordeel, dat het niet te verantwoor den is, langer te wachten met het tref fen van de nodige maatregelen om de haven van Antwerpen in het bereik te brengen van de duwvaart, die thans op de Rijn een grote ontwikkeling door maakt. Van Belgische zijde wordt er dus op aangedrongen, dat de onderhandelin gen over het tot standbrengen van een nieuwe ScheldeRijnverbinding, spoedig zullen worden hervat. Protestmars in Dublin bij het inladen van paarden Leden van de Ierse Vereniging tot Bescherming van Dieren hebben zater dag in Dublin een protestmars gehou den tijdens het inladen van 54 slacht- paarden aan boord van het Nederlandse schip Theano in de haven van Dublin. Ook de televisie en persfotografen wa ren aanwezig bij het inladen van de paarden, waarvan er twintig voor Am sterdam bestemd zijn. In het begin van de week was een fotograaf gemolesteerd toen hij trachtte foto's te maken van het inladen van paarden die voor België bestemd waren. Journalisten ontvingen van de rederij van de City of Waterford een uit nodiging om dit schip te bezich tigen. Aan boord van de City of Water ford stierven in december van het vorige jaar 47 paarden tijdens de over tocht van Dublin naar Dieppe.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14