Hoopgevende zege van Scylla op PO VAC eerste Larsen en Petrosjan delen plaats in Beverwijk MATIGE TIJDEN IN STRIJD OM MERWEDE-SCHALEN De Muiick speelde zaalhandbal en dat trok 4000 toeschouwers Katerina Jovanovic (16 jaar) zegevierde in damesgroep MAANDAG 18 JANUARI 1960 Nederpeltbeker voor Hagenaar Kardolus Uit e>en zeer sterk veld van 45 scher mers heeft de Hagenaar Kardolus het toernooi op sabel om de Jan Nederpelt beker gewonnen, dat voor de tiende maal in Den Haag werd gehouden. Als enige bleef Kardolus in de finale van zes sabreurs ongeslagen. De uitslag: 1. Kardolus <Den Haag) 5 gew. partijen; 2. Haenen (Rotterdam) 3 gew. part. met 15 ontvangen treffers; 3. J. van Es (Den Haag), 3 gew. part. met 22 ontv. tr.; 4. B. v. Es (Den Haag) 2 gew. part.; 5. Sauerbier (Den Haag). 1 gewonnen partij met 21 ont. tr.; 6. A. Vermolen (Den Haag), 1 gewonnen par tij met 22 ont. tr. WIELRENNEN Swift-successen tijdens cycle cross in Kralingen B. Zoet van de Swift-combinatie bleek de sterkste van de 25 nieuwelingen, die in Kralingen bij Rotterdam deelnamen aan een cycle cross. Zijn clubgenoot Frans van der Broek bezette de vierde plaats en kort achter hem kwam Frans Brittijn als zesde binnen. Bij de amateurs kon geen van de 25 deelnemers Arend van 't Hoff bijhou den. A. Hillebrand van Swift-combina tie werd negende, Karei Vertegaal der tiende en Ad Prangers bezette de acht tiende plaats. Dubbele Amsterdamse triomf Olympia's Toer als training voor Rome Olympia's Toer door Nederland is op genomen in het trainingsschema voor onze amateurwielrenners voor de Olym pische spelen in Rome. In verband daarmee zullen dit jaar in deze toer alleen amateurs mogen uitkomen. Het ligt in de bedoeling tien ploegen van zeven renners te laten rijden. Het routeschema ziet er als volgt uit: 26 mei: Amsterdam—Breda. 27 mei: Breda—Eindhoven of Val- kenswaard. 28 mei: Eindhoven of Valkenswaard via tweemaal het Cauberg circuit naar Valkenburg. 29 mei: Valkenburg via bergparcours „Klein Zwitserland" naar Heerlen. 30 mei: Heerlen—Winterswijk. 31 mei: Winterswijk—Amsterdam. PAARDESPORT Tweede sensatie Een tweede sensatie was de overwin ning van Donner op Matanivoc. Het feit dat de tweede Nederlandse grootmeester zegevierde, was minder sensationeel dan de wijze waarop dit resultaat tot stand kwam. In het verre middenspel overzag Matanovic namelijk een zeer venijnige mat-aanval, die in enkele zetten door sloeg. Het betekende tevens het einde van de illusies van de Zuidslaviër. Het 22ste Hoogoventoernooi behoorde tot de sterkste tienkampen, die ooit in Nederland zijn gespeeld. Een toernooi met 5 grootmeesters is geen alledaags gebeuren. Het bovenstaande in aanmer king genomen, mag men concluderen, dat de prestatie van de Nederlander Jan Hein Donner, gelijk geëindigd met Flohr, als goed moet worden gekwalifi ceerd. Van Scheltinga met 4'^ pnt, is op vyitig procent gekomen, in vergelij king met de grootmeesters alleszins ver dienstelijk. Bouwmeester met 4 pnt. uit 9 partyen werd sterk gehandicapt door beroepswerkzaamheden. Hij reisde heen en weer en stond overdag voor de klas. Meestergroep In de meestergroep zyn de laatste dagen ook ongewone dingen gebeurd. De Westduitser Rellstab, die enkele dagen geleden nog als winnaar werd gedood verfd, viel door twee achtereenvolgende nederlagen sterk terug. De Israëliër Ge- reben profiteerde hiervan gedeeltelijk door een overwinning in de achtste ronde op Bredewout. In de negende ronde verloor hij onverwacht van Lan- geweg. Daar echter Rellstab tegen Bink het onderspit dolf, werd de Israëliër toch nog eerste in zijn groep. De Hongaar Bela Sandor haalde de laatste ronde enorm op. Hij is de enige niet-meestcr geweest, die een meester - resultaat boekte. Daar hij hetzelfde ook reeds enkele jaren geleden presteerde, valt aan te nemen dat de wereld schaakbond (FIDE) hem de titel inter nationaal schaakmeester zal verlenen. Damesgroep In de dames-groep bleek de zestien jarige Zuidslavische Katerina Javano- vic de sterkste. Zij scoorden 7 punten uit 9 partijen. De tweede plaats was voor de Vlaardingse mevrouw Vreeken- Bouman, die de laatste jaren sterk is vooruit gegaan. De Haagse mevrouw Timmer volgde met 5'L> punten uit 9 partijen. Mevrouw Heemskerk kam pioene van Nederland moest de vierde plaats delen met de Hongaarse. Uitslagen Grootmeestergroep (Achtste - ronde) LarsenDonner 10; Matanovic Barendregt 10; TanToran 10; BouwmeesterVan Scheltinga *2 FlohrPetrosjan MVz. MeestergroepGerebenBredewout 10; KramerBink x/zVzRellstab Sandor 01; BranickiPerez V»Vz\ Van GeetLangeweg 10. Damesgroep: mej. Javanovicmevr. Chaude de Silans 10; mevr. Loef fier mej. Bacic mevr. van der Veen mevr. Vreeken 01; mevr. Brand- lermevr. Timmer V2mevr. Heems kerkmej. Sinka 01. Grootmeestergroep: (9e ronde): Pe trosjanLarsen 10: Van Scheltinga— Flohr \<zJ/2ToranBouwmeester 'F; BarendregtTan 10; Donner Matanovic 10. Meestergroep: LangewegGereben 10; PerezVan Geet 10; Sandor Branicki 10; BinkRellstab 10; BredewoutKramer 01. Damesgroep: Mej. Sinkamej Java novic J/2Vzmevr. TimmerHeems kerk 01mevr. Vreekenmevr. Brandler 1—0; mej. Bacicmevr. Van der Veen 10; mevr. Chaude de Silans mevr. Loeffler 10. PETROSjAN Eindstanden Grootmeestergroep: 1 en 2. Larsen en Petros jan beiden 6'2 pnt.; 2. Matanovic 5'2 pnt.; 4 en 5. Flohr en Donner bei den 5 pnt.; 6. Van Scheltinga 4% pnt.; 7. Bouwmeester 4 pnt.; 8. Toran 3 pnt.; 9 en 10. Tan en Barendregt beiden 2 Vz pnt. Meestergroep: 1. Gereben 6 pnt.; 2 en 3. Sandor en Rellstab beiden 5% pnt.; 4 en 5. Perez en Kramer beiden 5 pnt.; 6. Langeweg 4'2 pnt.; 7 en 8. Van Geet en Bink beiden 4 pnt.; 9. Branicki 3 pnt.; 10. Bredewout 2'_> pnt. Damesgroep: 1. mej. Javanovic 7 pnt.; 2. mevr. Vreeken 6 pnt.; 3. mevr. Tim mer 5M- pnt.; 4 en 5. mevr. Heemskerk en mej. Sinka beiden 5 pnt.; 6. mevr. Chaude de Silans 4J2 pnt.; 7. mej. Bacic 4 pnt.; 8. mevr. Van der Veen 3'h pnt.; 9. mevr. Brandler 3 pnt.; 10. mevr. Loeffler IV2 pnt. De jaarlijkse strijd om de „Mer- wede-schalen", zaterdagavond in het Sportfondsenbad te Dordrecht gehouden, is zowel bij de dames als bij de heren geëindigd in een Amsterdamse zege. Bij de heren behield het IJ de trofee, terwijl bij de dames HDZ de wisselprijs overnam van de Robben. Over het geheel genomen waren de tijden matig. Alleen Rini Dobber zorg de voor een goede prestatie door de 100 meter rugslag te winnen in 1 min. 11.5 sec. Op de 4x50 m. wisselslag estafette dames kwam de HDZ dicht bij het Ne derlands record, dat sinds november 1956 met 2 min. 14.2 sec op naam staat van De Robben. HDZ kwam tot 2 min. 15.4 Cockie Gastelaars, nog niet in vorm na haar blinde-darm operatie, kwam op de 100 meter vrije slag slechts tot een derde plaats, achter Sita Posthu mus (1.05.3) en Jopie Troost (1.05.7). De uitslagen waren: 100 meter schoolslag dames: 1. Greta Kok (HDZ) 1.21.9; 2. Loes de Jong (ADZ) 1.22.2; 100 meter rugslag heren: 1. Jiskoot (Merwede) 1.05.8; 2. Ab Lin demans (PSV) 1.07.3. 100 meter vlinderslag dames: 1. Marian Heemskerk (Naarden) 1.12.8 Tafeltenniscompetitie Na in de eerste competitiehelft niet verder te zyn gekomen dan drie gelijke spelen, heeft Scylla het nieuwe jaar hoopgevend ingezet door in de eerste return- wedstrijd voor een overwinning te zorgen, de eerste dus van het seizoen. Belang rijker is misschien nog wel, dat dit resultaat behaald werd tegen het onderaan staande POVAC, waardoor de Leidenaren zich verwijderden van de onderste plaats. TYBB—Scylla 2 Cadeau gekregen hebben Van Zoelen c.s. deze overwinning zeker niet. Halver wege de wedstrijd keken zij zelfs voor de twééde maal tegen een achterstand aan. 2-3 daar Verkerk in de openingspartij al direct het hoofd had moeten buigen voor Kramer. Van Zoelen en Van der Laaken verhingen de bordjes weer, door overwinningen op resp. de voor Gompel- man ingevallen Meyer en Bouwman. De nervositeit speelde Van Zoelen echter parten in zyn partij tegen de zich taai verdedigende en zwaar kappende Kra mer. Hoewel hij in de tweede game winstkansen had, verloor hij toch met 19-21. Omdat Verkerk het tegen Bouw man lelijk liet liggen, kwam de Amster dammer aan zijn enige overwinning van de avond. Toen de goed op dreef zijnde Van der Laaken hierna tegen Meyer de stand egaliseerde, was het ijs plotseling gebroken. Van Zoelen zorgde vlot voor 4-3, na in de tweede game tegen Bouwman nog met 11-17 achter te hebben gestaan. Hij ging toen kalmer spelen en won met 23- 21. Het spons van Van der Laaken bleek hierna te sterk voor de verdediging van Kramer en dat betekende 5-3. Omdat vervolgens Verkerk in een partij, waarin de spanning ten top steeg en die als eni ge van de avond drie games vergde, Meyer versloeg, was reeds na de enkel spelen de zege een feit (6-3». De nieuwe dubbelcombinatie Van der Laaken-Van Zoelen, ronde het geheel toen af op 7-3. De 16-jarige Zuidslavische Kata- rina Jovanovic, die zegevierde in de damesgroep van het Hoogoven toernooi. 2. Kitty Wagenaar (HDZ) 1.18.0; 100 meter vrije slag heren: 1. Verburgt (PSV) 59.4 sec.; 2. Sitters (Y) 1.00.2. 100 meter vrije slag dames: 1. Sita Posthumus (LZC Grote Wie len) 1.05.3; 2. Jopie Troost (HDZ) 1.05.7 3. Cockie Gastelaars (SZC) 1.06.9. 100 meter schoolslag heren: 1. Kronenburg (Y) 1.16.2; 2. Kalkman (Shell Rotterdam) 1.18.4; 100 meter rugslag dames: 1. Rini Dobber (HDZ) 1.11.5; 2. Lenie de Nys (Naarden) 1.13.9; 100 meter vlinderslag heren: 1. Sitters (Y) 1.05.0, 2. Jiskoot 1.06.1 4x50 meter wisselslag estafette dames: 1. HDZ 2.15.4, 2. Naarden 2.18.1. Idem heren: 1. Het Y 2.04.4, 2. RZC 2.06.6, 5x50 m. vrjje slag estafette dames: 1. Naarden 2.36.3, 2. HDZ 2.39.0. Idem heren: 1. RZC 2.19.9, 2. Het Y 2.21.4. De eindstanden waren: Dames: 1. HDZ (Amsterdam) 591.5 pt; 2. Naarden 595,1 pt, 3. SZC (Schiedam) 612.8 pt. Heren: 1. Het Y 538,1 pt; 2. RZC 555.4 pt, 3. Merwede 558,9 pt. Jariolain won Prix de Bourgogne De Italiaanse draver van Franse af komst Jariolain, heeft gisteren, gere den door Orlando Zamboni, de Prix de Bourgogne gewonnen, een koers over 2250 meter. De tijd van de winnaar was 3 min. 8.6 sec. en de kilometer- tijd 1 min. 22.9 sec. Tot ieders verrassing moest de Franse crack Jamin genoegen nemen met de vierde plaats. Jean Riaud kon hem pas na Jariolain, de Zweed Iskander F en het Franse paard Infante II door de finish sturen. Hairos II kon niet bij de koppaarden eindigen en bleef onge plaatst. Veertien paarden namen aan de race deel. De toto betaalde voor een inzet van 1 fr. winnend 24.70, de plaatsen waren 7.50, 3.60 en 6.20. De Nederlandse judo-kampioen An ton Geesink heeft van de „Franse ver eniging van zwarte band-dragers" een uitnodiging gekregen om van 31 Ja nuari tot 9 februari een judo-cursus te geven in Algiers. Geesink heeft de uit nodiging aanvaard. Rust is bij DOS nog niet teruggekeerd Gistermiddag heeft Frans de Munck dan eindelijk weer eens het genoegen van het actief beoefenen van een sport beleefd. Hij speelde voor de zaalhandbalcompetitie met Sport Vereent 2 tegen Achilles 2. Voor deze wedstrijd bestond bijzonder grote belangstelling. Er waren naar schatting ruim 4000 toeschouwers in de Bernhardhal te Utrecht waaronder voetballers, hockeyers, korfballers, leden en bestuursleden van DOS en vele anderen. De Scylla reserves, maakten de triomf compleet. Zij gingen op de ingeslagen weg voort en wonnen zonder noe menswaardige moeite van het onder- aanstaande TYBB. De Haarlemmers, die allen nog met een orthodox rub ber bat speelden, hadden geen ant woord op het veel sterkere spel van hun met „sandwich" uitgeruste tegen standers. Slechts twee games konden zij op hun naam brengen, en wel in het laatste en kelspel tussen Kanbier en Witteman en in de dubbel, tegen Karamoy en Van der Voort, welke laatste in de plaats van Verkerk de tweede helft van de compe titie in het reserve team meespeelt. De Leidenaren boekten dus een 10-0 overwinning en handhaven hun positie aan de kop van de ranglijst. DocosBelcrum Hoe verzwakt Docos wel is als Bakker niet van de partij kan zyn, werd duide lijk in de wedstrijd tegen kampioenskan didaat Belcrum. Bakker kon wegens een verstuikte pols niet spelen, wat de Leidenaren op een 4-6 nederlaag kwam te staan, waarmee ze tevens hun kansen op eventuele promotie verspeelden. Te leurstellend was bovendien, dat Steen bergen slechts éénmaal tot winst kwam en wel tegen Van Dongen. Dit falen werd gedeeltelijk goedgemaakt door Van Veen, die de sterke Cornelissen Versloeg. Daar invaller Ph. Grimbergen echter, ondanks moedig verzet, ook niet verder kwam dan één overwinning en de gelegenheids- dubbel Steenbergen-Van Veen, tegen Zandvliet-Cornelissen, geen schijn van kans had, konden de Brabanders twee punten rijker huiswaarts gaan. TAFELTENNIS WIBO rukt op naar landskampioenschap De hervatting van de tafeltenniscom petitie is met een grote verrassing be gonnen. In de hoogste klasse gaat het er namelijk naar uitzien, dat Wibo de landstitel voor zich gaat opeisen, nu het trotse Amsterdamse Sparta in eigen zaal en voor eigen publiek een daverende 9-1 nederlaag aangemeten kreeg. De Am sterdammers misten weliswaar Paul Gimbel, maar was daar niet Bert On nes, die in het internationaal sterk be zette Deventertoernooi nog had laten zien waartoe hy in staat is? Welnu, te gen Wibo kreeg diezelfde Onnes geen schyn van kans en heel erg gedesillu sioneerd kon Onnes na afloop zijn bat opbergen, met alleen de schamele zege op Bronsgeest. Tegen Hogendoorn en Stulemeyer hadden noch hy noch zyn teamgenoten Colthoff en Claessens dit maal veel in te brengen. Door deze over winning leidt Wibo nu in de ereklasse en er moet heel wat gebeuren willen de Hagenaars nog van de eerste plaats wor den verdreven. Sparta won wel van zijn eigen reser ves met 7—3. De drie winstpunten voor Sparta 2 kwamen door overwinningen op Van Ham, die ditmaal naast Onnes en Gimbel de derde man was. Nedlloyd won met 73 van Punch. Batswingers moest voor de tweede maal in dit sei zoen het hoofd buigen voor Smash. De nederlaag was, door het weer in vorm zijn van Stoop, dragelijker, nl. 64. Maasstad drukte PSV nog wat dieper naar onderen door een 64 overwin ning. Verblijdend is de zege van Scylla De Munck nam niet zoveel risico op de stenen vloer waarop deze wedstrijden worden gespeeld, maar deed als verde diger toch verdienstelijk werk, waarbij bleek dat de conditie er nog wel is. Daar heeft hij wel voor gezorgd. De Munck heeft ijverig getraind in de bossen van de Lage Vuurse. Het balgevoel is echter in de zeven maanden dat hij „buiten spel" heeft gestaan, natuurlijk wel wat minder geworden. Daarom speelde Frans gistermiddag die handbalwedstrijd. Tafeltennis-uitslagen Afdeling Den Haag Dames: le-klasse: Ne tbal Scylla 46; DOAr—Docos 73. 3e klasse: Steeds VoorhitDocos 3 46. 4e klasse Scylla 2 Tonido 91; Tonido 2 Docos 4 37. Heren: le-klasse: Docos 2 Excel sior 2 90. 2e-klasse: Scylla 3 Phoenix 2 10—0; FSA Den Burcht 82; Scvlla 4Ef fect 2 10—0; Docos 4 CTH 2 9—1. 3e-klasse: RTC 2—Den Burcht 3 64 Docas 6 St.-Hoger 6 28; Docos 5 Den Burcht 2 82. 4e-klasse: Den Burcht 4 LPSV 2 5—5; Scylla 5 ATTC 4 8—2; Smash 2 —Scylla 7 3—7; Docos 9—FRR 2 7—3; Docos 7 FSA 6 91Deerns 3 Den Burcht 5 010; Scylla 6 Spreeuwpot 73; TCS 3 Docos 8 28; Docos 10 Salamanders 9 55. Junioren: Scylla Treffers 4 46; TOV Docos 64. op Povac, welks lot daarmee wel beze geld is. De stand in de ereklasse is nu: Wibo 1 Sparta 1 Nedlloyd Smash Batswingers Sparta 2 Maasstad Punch Wibo 2 Scylla PSV Povac 11 11 0 0 22 88—21 11 9 0 2 18 72—38 11 8 1 2 17 69—40 11 8 0 3 16 74—36 12 6 1 5 13 6555 12 5 2 5 12 55—65 12 6 0 6 12 52—68 12 5 0 7 10 63—57 11 2 1 8 5 42—68 11 1 3 7 5 38—72 12 2 1 9 5 34—86 12 1 11 1 36—84 Frans de Munck rechtsin actie als zaalhandballer. Er kwamen ruim 4.000 mensen kijken Sport Vereent won met 84. Handbal is De Munck ook niet vreemd. Vijftien jaar geleden speelde hij het reeds in Goes, later nog in Sittard. HU doet het ook graag, „maar", zo zei hU na afloop, „het zal voorlopig wel de laatste maal geweest zUn, want met de voetballerij gaat dit niet samen". Zaterdagmiddag hebben De Munck en Van der Leek met elkaar gesproken en dinsdagmorgen gaat de training voor De Munck opnieuw beginnen om het balge voel weer op te voeren. Oppositiegroep Intussen Is met het akkoord tussen De Munck en DOS de rust nog niet weergekeerd in de Utrechtse vereniging. Een oppositiegroep heeft voor dinsdag avond a.s. een vergadering uitgeschre ven om daar de grieven te bespreken die men tegen het beleid van het hui dige bestuur in het laatste halfjaar heeft. Vooropgesteld zy dat deze groep ook de terugkeer van De Munck voor staat, maar verwyt het bestuur hem vo rig jaar op de transferlyst te hebben geplaatst, de oorzaak van al de onrust, zo zegt men. Verder heeft men bezwaar tegen het feit, dat men trainer Gruber heeft laten vertrekken en de manier waarop, en te gen de uitgebreide volmachten die Van der Leek na zUn aanstelling heeft ge kregen. Aangedrongen zal worden op het uitschrUven van een buitengewone algemene vergadering. Voor het aanvra gen daarvan zou het vereiste aantal handtekeningen reeds aanwezig zUn. „Het is bUzonder Jammer", aldus de voorzitter van DOS, de heer A. Schreu- der. „En waarom komen de heren nu pas met hun bezwarden, die ze als lid van DOS toch ook al vorig jaar hadden kunnen spuien, toen de besluiten werden genomen. Toen hebben ze niets van zich laten horen en nu wel, juist nu deze zo belangrUke kwestie is opgelost en in de geest zoals ook die oppositiemensen het zo gaarne zagen. Met deze houding is het verenigingsbelang bepaald niet ge diend". KORFBAL Microkorfbalteams voor BelgiëNederland De Nederlandse micro-korfbalteams, die zondag 31 januari in Antwerpen tegen België zullen uitkomen, zyn als volgt samengesteld: Jeugd: aanval, dames: Joke van den Haak (Allen Weerbaar) en Loes Klin ker (Het Zuiden), heren: Jan van Pa- reen (aanvoerder) en Edu Snyder (beiden Blauw Wit); verdediging, da mes: Jane Knoop en Jetty Siebenlist (beiden Westerkwartier), heren: Harry de Voost (Westerkwartier) en Tom van Rhee (Blauw Wit). Reserves: dames: Thea Selir (Vicus Orientis) en Gerda van de Waarde (Spangen); heren: Ber- tus Boogaard (Spangen) en Theo van Zee (Ons Eibernest). Senioren: aanval, dames: Annie Bek- ker (Rohda) en Betty van Os (Luto), heren: Rinus Munnikes (Luto) en Nico Janssens (Westerkwartier, aanvoerder) verdediging, dames: Leny de Waal en Leny Diepstraten (beiden Deetos), he ren: Kees van Lunteren (Rohda) en Hans van Eek (Spangen). Microkorfbal in Leitlse veiling Het bag misschien vreemd klinken, maar vooral slecht weer geeft orga nisatoren van micro-korfbal extra bevrediging. Juist dan ziet men het nut van deze vorm van korfbal (training) bijzonder goed. Zo kon ook het 5e toernooi van het district Zuid- Holland Noord (CKB) een succes worden en 30 ronden lang (van 15 min. elk) was er weer volop actie in de Leidse veiling. Halverwege de middag boekte het Leiderdorpse Velocitas succes door als eerste in de 4e-klasse te eindigen. Spannend was het in de beide 3e-kl. afdelingen. Doelcyfers brachten de be slissing. In 3B greep Be Fair uit Wad- dinxveen er net naast, want het Haagse Ijsvogels 3 werd met betere doelcUfers eerste. In 3E droeg Fiks 3 uit Oegst- geest de erepalm weg, door betere sco- ringcyfers, want het Noordwykse Fluks 3 boekte evenveel punten. Het succes voor de Noordwij kers kwam echter volop in de avond. Fluks 2 ver gaarde in 2A namelyk 4 p. en dat bleek voldoende voor de eerste plaats. Velo citas en Tempo (Alphen) bleven op 3 punten staan en het Haagse VES 4 werd laatste met 2 punten. In de le-kl. C deed Fluks 1 het uitste kend. Alleen Ijsvogels 2 kon een punt op de Noordwykers bemachtigen, maar VES 3 en Ons Eiland verloren van Fluks, dat met 5 p. eerste werd. VES 3 werd tweede met 4 p. gevolgd door Ijs vogels 2 met 2 p. en Ons Eiland met 1 p. In de le- en 2e-kl. waren de uit slagen: le-kl. C: Ons EilandVES 3 01; FluksIjsvogels 2 11; Ijsvogels 2 Ons Eiland 00; FluksVES 3 10; VES 3—Ijsvogels 2 30; FluksOns Eiland 32. 2e-kl. A: VelocitasTempo 12; VES 4—Fluks 2 0—3; Tempo—Fluks 2 1—3; VelocitasVES 4 22; VES 4Tempo 0—0; Velocitas—Fluks 2 2—1. Hoogovenschaaktoeruooi Het 22ste Hoogovenschaaktoernooi is gewonnen door de grootmees ters Bent Larsen (Denemarken) en Tigran Petrosjan (Rusland). De beslissing viel in de laatste ronde. Petrosjan versloeg Larsen en kwam met hem gelijk met 6P°t uit 9 partijen. Petrosjan bleef ongeslagen. Het weekeinde is uitermate ryk ge weest aan spannende partyen. Zaterdag was de belangrykste gebeurtenis de zege van Larsen op Donner. Het was een party waarin Larsen met 1. g3, opende. Reeds vrij snel kreeg de Deen een over wicht, dat hy in het verloop van de partij tot een sterke aanval op de ko ningsvleugel kon doen uitgroeien. De ontmoeting werd eerst afgebroken, doch nadien door de Nederlandse kam pioen zonder verder spelen opgegeven. De tweede belangryke gebeurtenis van de zaterdagmiddag was de overwin ning van Matanovic op Barendregt. De eerste kwam daardoor weer dichtby de leiders. De overige uitslagen waren on belangrijk, hoewel de aardige winst party van Tan op Toran vermelding verdient. LARSEN Zondag schaarde het publiek zich rond de tafel van de grootmeesters Petrosjan en Larsen. De Deen had aan een re mise genoeg voor de eerste plaats, zoals Larsen veelal doet, ging hij ook ditmaal langs ongebaande wegen. Het resultaat van zijn opening hy had zwart was echter niet geheel bevredigend. Wit kreeg een sterk overwicht en wist dit in ruimtelyk voordeel om te zetten. De Deen besloot tot een kwaliteitsoffer, doch hiermee kon hy de omklemming niet te niet doen. Tegen de steeds groter wordende druk kon Larsen zich niet af doende verweren en hy staakte de strijd.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13