Bondsvoorzitter Schroder speelde 50 jaar geleden voor Eindhoven WIJNEN VOLTOOIT DOORBRAAK NAAR TOP KADERSPELERS Hoge Pauselijke onderscheiding voor de heer G. Kruyver Martha en Jantje reden op korte banen weer „weekloon" bij elkaar maar van Piet van de Pol kon Tini ditmaal niet winnen Leider Tottenham Hotspur klopt in hard gevecht Arsenal MAANDAG 18 JANUARI 1960 Lief en leed van de voetbalvelden De voetbalvelden in de ijzige greep van Thialf, die nog niet het trappen van een vriendschappelijk balletje toestond. Voor een paar officials van de KNVB een welkome gelegenheid om zich aan enkele persoonlijke dingen te wijden. Op de tweede kerstdag was het al een halve eeuw geleden, dat de voorzitter van de KNVB, de heer A. M. Schroder, voor het eerst bij Eindhoven meespeelde en dit gedenkwaar dig feit kon zaterdagavond te 's-Hertogenbosch in een intiem feestje met bondsbestuursleden en vrienden van de Brabantse Voetbalbond worden herdacht, zonder de angst, dat de dag daarop Koning Voetbal vroeg aan hun bed zou staan. Amsterdam helpt Oostzaan Het ls niet zo algemeen bekend, dat de bondsvoorzitter het eerste elftal van Eindhoven ten aanval heeft geleid van af de midvoorplaats. Behalve oud-mid- voor van Eindhoven is hij ook nog steeds ere-voorzitter van de club, die hij vijftien jaar trouw is geweest. Er zijn zaterdagavond heel wat oude herinne ringen opgehaald, onder anderen met Jan Panis, eens een geducht tegenstan der op het groene veld, later een mede strijder voor de belangen van de Bra bantse voetbalbond. Huldiging Kruyver De heer G. Kruyver is gistermorgen in tegenwoordigheid van z'n familie te Haalem gehuldigd in verband met zijn 40-jarig jubileum als leidinggevende functionaris in de kat. sportbeweging. Na 'n plechtige Hoogmis in de St.-Jo- zefskerk is hij in rest. Brinckmann toe gesproken door mgr. J. P. Huibers, bis schop van Haarlem, die mededeelde dat de Paus de jubilaris de hoogste kerke lijke onderscheiding heeft verleend, nl. Ridder in de Orde van Sint Gregorius de Groote. Mgr. Huibers verzocht me vrouw Kruyver haar echtgenoot het ere teken op te spelden. Ir. Hopster sprak namens het huldigingscomité en na mens alle katholieke sportclubs in de bisdommen Haarlem en Rotterdam. Hopster bood een televisietoestel aan en de heer H. Thien, voorzitter van de NKS deelde mede. dat Kruyver een zeldzame onderscheiding te beurt viel er zijn nog maar vier of vijf dragers daarvan nl. het NKS-insigne in goud, behorende bij het lidmaatschap van de ereraad. Aad van Welzenes Op de renbaan in Hilversum liep gis teren een Rotterdammer uit te blazen van de drukte, die de afgelopen dagen voor hem meebrachten. Het was de oud- scheidsrechter Aad van Welzenes, die zaterdag 60 jaar is geworden en wie het daarvoor niet aan belangsteliinv heeft ontbroken. Van particulier zude. doch ook van de KNVB, van dA Afdelir g Rot terdam, van VOC. dat l"1' Jlüg eens uit de put probeert te hal ei1- leidt naar de laagste regionen van het amateur voetbal in de KNVB. De kleine knulle tjes, die voor hem een erehaag vormden naar een feestbanket, dat de „oude Rot terdamse" hem aanbood zullen de man, wiens naam in Nederland eens ver maard was, nog in zijn overtuiging heb ben gesterkt. Aad van Welzenes (hij was ook lid van ASC) heeft zo'n Jaar of twintig gescheidsrechterd - nationaal en internationaal en wij mogen wel zeg gen, dat Nederland hem gekend heeft. Hij heeft ook wel eens iets gedaan aan „sensatie". In Rotterdam zal hij altijd bekend blijven als de man die van de Maasburg afdook. Hij was nu eenmaal gek op stuntjes. Nu terwijl een ander van zijn leeftijd de stoel wat dichter bij de kachel schuift, zou hij graag nog eens iets „geks" willen doen... K.N.V.B.-centrum Een dag als vandaag biedt ook de kans ons even te verdiepen in de mo gelijkheden van het KNVB-centrum te Zeist, dat dezer dagen voor f. 550.000 werd aangekocht. Bij alles wat er in de toekomst gaat gebeuren: de aanleg van drie voetbalvelden, een sintelbaan, een sporthal, een roeibaan staat nu reeds de KNVB voor ogen: het sportcentrum zo snel mogelijk nuttig maken en dat gaat al gebeuren met bestuursvergade ringen. De bestuursleden kunnen er des gewenst blijven slapen, zij kunnen er een hapje eten en alles pleit ervoor om naar Zeist te verhuizen. Misschien gaat zelfs wel een gedeelte van de bonds- huishouding naar Zeist, want het ge bouw in Den Haag zal zelfs met de nieuwe verdieping die men nu aan het bouwen is. te klein worden op den duur. Toto levensbelang Daarvoor, om van Zeist een waardig sportcentrum te maken, dat de verge lijking met bijvoorbeeld een sportcen trum in Duisburg kan doorstaan, is het voortbestaan van de KNVB toto (in haar huidige gedaante) een levensbe lang. Dat het kabinet zijn limiet van f. 25.000 zal prijs geven, is een lucht kasteel waaraan de KNVB niet wenst te geloven. Het zal wel nodig zijn de wa penrok aan te trekken en door 'n grote propaganda actie de publieke opinie op de hand te krijgen. Redders in de nood Op een dag als deze nu er tijd te over is om even uit te blazen en tot bezinning te komen krijgt bijvoor beeld een stad als Maastricht de kans om Jan Vrijhof een pluim op de hoed te steken. Want sinds hij weer bij MVV onder de lat terugkeerde is het met de Maastrichtse crescendo gegaan en heeft zij zich van de rode lantaarn gedistan tieerd. Wie het tegen wil spreken wordt herinnerd aan 19551956 toen Vrijhof door ruzies met het bestuur eerst aan de kant heeft gestaan en pas in de laat ste acht wedstrijden als redder in de nood opdook om MVV in de eredivisie te brengen. En dan te weten dat Vrij hof oorspronkelijk veel liever tennis en waterpolo speelde en pas na de bevrij ding in Engeland onder invloed van Billy Wright die sportinstructeur was bij het leger tot het voetbal werd bekeerd... De afdeling Amsterdam van de KNVB zal zo goed en zo snel mogelijk hulp bieden aan de clubs die gedupeerd zijn door de watersnood in Tuindorp-Oost- zaan. Het veld van TOB ligt onder wa ter en deze vereniging lijdt wel de grootste schade omdat ook een nog niet zo oud clubhuis onder water staat. De secretaris van DFC uit Durgerdam woonde in Oostzaan en het archief van deze club is verloren gegaan. Ook be stuursleden van de Meteoor woonden in deze contreien maar het is nog niet bekend of deze vereniging schade heeft- Deze verenigingen weten dat zij bij de afdeling Amsterdam terecht kunnen om hulp. Voorlopig zal TOB geen thuis wedstrijden kunnen spelen doch daar voor zal. naar voorzitter Jaspers van de Afdeling Amsterdam meedeelde, onge twijfeld een regeling worden getroffen. Men kan op grond van een desbetref fend besluit terreinen vorderen, doch men is ervan overtuigd dat hiertoe niet zal behoeven te worden overgegaan en dat andere verenigingen in dit opzicht hulp zullen bieden. Varia Er is een grote kans, dat de menings verschillen tussen Rijvers en Feijenoord spoedig tot het verleden zullen beho ren. Het bestuur van Feijenoord doet hiertoe al zijn best. Men zou niets lie ver zien dat Kees weer zou gauw mo gelijk zyn plaats in het eerste elftal herneemt. Het zal van zijn conditie af hangen of hij volgende week alweer met Feijenoord meespeelt. Smolder van Willem 2, die de vorige week tegen Fortuna op het harde veld in Geleen een hersenschudding opliep en een week in het ziekenhuis te Sittard werd verpleegd, is zaterdag in zijn wo ning te Tilburg teruggekeerd. Sittardia hoopt \ersterking te krij gen van Nol Ehlen, thans lid van Alma- nia te Broek Sittard. die zich in de zo mermaanden aan de wielersport wijdt en in zijn amateurtijd veel lauweren heeft geoogst. Als prof gooide hy niet zulke hoge ogen. Er... is toch nog gevoetbald, name- lijkdoor de A junioren van Feijenoord en Zwart Wit '28. Een van de terrei nen van het Varkenoordcomplex was zaterdagmiddag het toneel van de strijd Ondanks de moeilijkheden die de jeugd had te overwinnen was het toch een aardig partijtje, dat door de zwartwitten met 21 gewonnen werd. Mevr. dr. L. Benedict-Stieber, lid van de technische commissie kunstrijden van de KNSB. zal Nederland bij de Olympische Spelen te Squaw Valley als jurylid vertegenwoordigen. De winsten lopen op (Van onze Groningse correspondent) Het weer heeft het weekeinde het noorden zowat alles gebracht wat de natuur in dat opzicht kan opbrengen. Op de vorst van vrijdag op zaterdag volgde een plotselinge dooi. Daarna kwam er opnieuw een behoorlijke nacht vorst tot negen graden toe, opgevolgd door een zonnige zondagmorgen. Maar 's middags vielen de vlokken al en spoe dig by een stevige wind. Maar gereden is er desondanks toch, in zeer uitgebrei de mate zelfs. Zowel zaterdag als zondag zijn er tal van rijderijen gehouden en de belangstelling was niet minder groot. De cracks hadden blijkbaar de agenda nauwkeurig uitgeplozen, want ontmoet hebben zij elkaar dit weekeinde niet. zo dat en Jantje Venekamp-Tienkamp en Martha de Vries-Wierenga nieuwe lau weren op betrekkelijk gemakkelijke wijze hebben kunnen veroveren. Martha de Vries-Wierenga had echt genoot en spruit maar weer verlaten om haar winst wat te verhogen. Zaterdag middag kwam zij in Oudehorne uit een veld van 20 deelneemsters tot de eerste prijs, maar deze was niet zo hoog en Martha kon als winnares maar dertig gulden mee naar huis nemen. Maar gis teren was de buit voor Martha in Fin- sterwolde groter. Zij ontmoette daar 8 andere deelneemsters en voor niet min der dan duizend toeschouwers won zij de honderdgulden prijs. Haar voornaamste tegenstandster was de kampioene van Groningen Rietje Tuinema-Ruben uit Engelbert. Deze bood in de finale zoveel weerstand dat deze ritten de mooiste van de middag werden, ook al werden zij deels in de sneeuwstormen gereden. Nijmegenaar ook kampioen 71/2 In de annalen van de Nederlandse biljartsport zal het seizoen 1959 I960 geboekstaafd blijven als het jaar, waarin Tini Wijnen doorbrak tot de top van de nationale kaderspelers. Gistermiddag onttroonde de Nijmegenaar in „eigen huis" Piet van de Pol in het moeilijkste van alle kaderspelen, het 71 2, nadat Wijnen precies 4 weken terug in dezelfde lokaliteit Piet van de Pol de kampioenstitel in het 47 2 had ontnomen. Toen al werd Wijnen betiteld als de opvolger van Van de Pol. Een niet geringe lof als men bedenkt, dat de thans 52-jarige Rotterdammer jarenlang de Europese biljartsport heeft beheerst. Sterker nog, de naam Van de Pol is 'n begrip geworden voor vrijwel alle biljarters ter wereld. Zelfs nu nog liet de Rotterdammer in Nijmegen verreweg het mooiste en beste kaderspel zien. Dat Van de Pol desondanks zijn tweede kampioenschap aan Wijnen moest afstaan pleit voor zijn opvolger. Tini Wijnen krijgt het druk Tini Wijnen is dit seizoen de drukst reizende Nederlandse bil jarter. Door zjjn kampioenschap pen in het 47/2 en het 71/2 heeft hij zich verzekerd van een plaats in de Europese kampioenschappen in deze kaderspolen. De Europese titelstrijd in het kader 47/2 wordt van 4 tot en met 7 februari in Tours (Frankrijk) gehouden. Voor het Europese kampioenschap kader 71/2 gaat Wijnen van 7 tot en met 10 april naar het verre Murcia in Spanje. Daarnaast bestaat er nog 'n kans dat Tini Wijnen als tweede Nederlander uitgezonden zal wor den naar het Europees kampioen schap 47/1, dat van 3 t/m 6 maart in Luik (België) wordt gehouden. Vast staat reeds dat Piet v. d. Pol ons land in dit kampioenschap zal vertegenwoordigen. velijk met gemiddelden van 13.00 en 11.50) als ereklasser 71/2 klassificeer- den. Ook Toon Mol, die weinig gelegenheid tot trainen heeft, deed het uitstekend. Om na een zwak begin (8.71 na twee partijen) toch nog met 13.00 te ein digen, moet men toch wel wat in zijn mars hebben. Beekman tenslotte kon zijn zenuwen niet baas worden en slaag de er niet in zich voor deze ereklasse te klassificeren. Uitslagen Wijnen speelde dit kampioenschap onder een zware druk. De schrale Nij megenaar moest bewijzen de hem na het 47/2 toegezwaaide lof waardig te zijn. En zijn spel leed daar onder. Hy verviel soms weer in zijn oude fouten, maar altijd wist de virtuoos Wijnen dan toch weer een uitweg te vinden. Dat Wijnen toch met een algemeen gemid delde van 20.40 eindigde is een bewijs van zijn grote kunde en tevens een aan wijzing, dat hij spoedig de aansluiting bij de top van de Europese biltarterij in het 71/2 zal kunnen bewerkstelligen. Asgrauw Wijnen verloor slechts één party, zaterdagavond, van Piet van de Pol. Het leek alsof Wijnen de terugslag ondervond van zijn krachtsont plooiing van enkele uren tevoren, toen hij op grandioze wijze een serie van 212 had gemaakt. Wijnen zag na de nederlaag tegen Van de Pol asgrauw en er werd aan getwijfeld of hü zich voor de finalepartü tegen Henk Scholte wel zou kunnen herstellen. De slotfase telde drie kanshebbers met een gelyk aantal matchpunten. Tini Wijnen met verreweg het hoogste alge meen gemiddelde (20.00). Henk Scholte (17.15) en Piet van de Pol (16.74). Bij een eventuele nederlaag van Wijnen in de slotpartü zou het er om De drie matadoren uit het kam pioenschap 71/2. V.I.n.r. Piet van de Pot, Henk Scholte en kampioen Tini Wijnen. gaan spannen. Dan zouden enkele beur- ten meer of minder voor Scholte en Van de Pol beslissend worden. Het liep echter heel anders. Herboren Want zondagmiddag stapte een her boren Wijnen naar de tafel, die met series van 67 en 72 Henk Scholte al spoedig alle hoop ontnam. De Eindhove- naar kon niet los komen. Hij speelde te krampachtig om Wijnen te kunnen bedreigen. Zelfs niet met de serie van 72, waarmee Scholte in de twaalfde beurt zijn herstel leek in te luiden (153249). Want Wijnen maakte in de volgende beurt de partij uit. Van de Pol wist toen, dat hij met geen mogelijk heid meer kampioen kon worden en rees nu. bevrijd van alle zorgen, tot grote hoogte in een slotserie van 150, waarmee hij Jacobs kansloos achter zich liet (30083 in acht beurten). Mol 300 8 90 37.50 Ligthart 89 8 47 11.12 Vultink 300 31 49 9.67 Beekman 227 31 30 7.32 Jacobs 11 6 6 1.83 Wynen 300 6 212 50.00 Van de Pol 174 15 89 11.60 Scholte 300 15 70 20.00 Ligthart 300 16 92 18.75 Vultink 279 16 58 17.43 Jacobs 300 29 57 10.34 Beekman 236 29 52 8.13 Wijnen 200 17 98 11.76 Van de Pol 300 17 62 17.64 Mol 259 20 124 12.95 Scholte 300 20 103 15 Ligthart 121 19 23 6.36 Beekman 300 19 74 15.78 Mol 300 20 81 15.— Vultink 207 20 47 10.35 Scholte 157 13 72 12.07 Wijnen 300 13 72 23.07 Van de Pol 300 8 150 37.50 Jacobs 83 8 42 10.37 De eindstand luidt: Wijnen 12 2000 98 212 20.40 Van de Pol 12 1974 108 150 18.27 Scholte 10 1941 117 118 16.58 Mol 6 1794 138 124 13.00 Vultink 6 1745 140 173 12.46 Ligthart 4 1311 114 92 11.50 Jacobs 4 1419 145 101 9.78 Beekman 2 1404 154 74 9.11 Hoopvol Bijzonder hoopvol was het spel van de twee nieuwelingen Hans Vultink en Hard getraind De kampioene van Drente, Jantje Ve nekamp-Tienkamp. kwam met twee overwinningen uitstekend door het weekeinde. Zij en Martha de Vries- Wierenga hebben verwoed getraind, minstens een uur per dag, en daarvan plukken zij nu de vruchten. Martha nog steeds op haar Friese doorlopers, maar Jantje op noren. Zaterdag startte de laatste in Nieuw Buinen. Omdat er slechts negen rijdsters kwamen opdagen, werden de prijzen verminderd maar Jantje kon toch nog 75 gulden mee naar huis nemen. Zij hoefde overigens haar trainingspak niet eens uit te trekken om eerste te worden. Gisteren heeft Jantje in Valthermond een honderd gulden prijs in de wacht gesleept. Ook hier was veel publiek. In het drukke gedoe op de korte baan valt Friesland uit de toon. Blijkbaar zijn daar de banen niet geschikt voor het houden van wedstrijden. Het aantal rij derijen is dan ook zeer gering. De mannen De mannen schenen niet erg in trek te zijn bij de noordelijke ijsclubbesturen, althans niet wat de cracks betreft, want het aantal rijderijen voor hen is bedui dend geringer dan dat voor de dames. Niettemin heeft de kampioen van Dren te, Boele de Vries, een zeer prettig week einde gehad, want hy won zowel in Hij- ken als in Nederveen en kon daardoor 200 gulden in zyn beurs stoppen. Giste ren kreeg Boele strijd te leveren tegen de Fries J. Eitbreek uit Akkrum, die echter niet tegen de Drentse titelhou der was opgewassen. Ep Oosting uit Emmen, eens kampioen van Drente, heeft zaterdag in Hollandsche Veld uit 24 deelnemers de eerste prijs van hon derd gulden gewonnen. Hij kreeg in de finale een „Hollander" als tegenstander, namelijk M. Supheert uit Amersfoort, een vrij sterke rijder die echter tegen de Emmer rijder niet opgewassen bleek. Evert Kramer, eens kampioen van Ne derland, kwamer geleidelijk ook weer be ter in. Zaterdag won hij en gisteren is hy tweede geworden in Scharmer. SCHAATSEN Egbert van 't Oever won in Angeren Gisteren werden in Angeren in de Over-Betuwe nationale lange baanwed- stryden gehouden over 500, 1500 en 3000 meter. Winnaar werd Egbert van 't Oever uit Lisse, die de 1500 en 3000 meter won en op de 500 meter tweede werd. De uitslagen luiden: 500 meter. 1. Leen Pfrommer (Harderwijk) 52.8; 2. Egbert van 't Oever (Lisse) 52.9 sec.; 3. Dick van Zanten (Kesteren) 53.9 sec.; 4. Rudi Liebrechts (R'dam) 54.3 sec.; 5. Henk Prins (Oud-Loosdrecht) 56.3 sec. Geen voetbal, maar toch bij elkaar. Het volledige elftal van MVV was gisteren naar de Sint Pietersberg getrokken en amuseerde zich daar met sleetjerijden. Van recht naar Uns: Van Dijk, Stevens, Bergholtz, Maas, Toenaer, Tal Verdonkschot, Ummels, Rutten, Coenen, Vrijhof. Het Australische meisje Betty Cuthbert, de drievoudige Olympische kampioene 1956 liep tijdens wedstrijden te Sydney de 100 yards in 10.4 sec. Dit is slechts eentiende seconde boven het wereldrecord, dat op naam staat van haar landgenote Mariene Matthews. Sigge Ericsson zal niet in Oslo rijden Jaervinen verslagen Sigge Ericsson, die na zijn terugkomst in het Zweedse schaatsenrijderskamp zo voortreffelyk in vorm bleek te zijn, kampt met een inzinking. Hij heeft het afgelopen weekeinde niet aan de Zweed se kampioenschappen deelgenomen en zal ook niet voor de strijd om de Euro pese titel in Oslo worden ingeschreven. Wel wordt hij opgenomen in de Zweedse ploeg voor het wereldkampioenschap in Davos. De Zweedse titel werd gewonnen door Olie Dahlberg, die daarmee zijn kam pioenschap prolongeerde. In het eindklassement bezette Dahl berg met 194.460 punten de eerste plaats voor Albinsson met 195.283 punten en Brogren met 195.445 punten. Voor het Europees kampioenschap werden aangewezen: Albinsson, Bro gren, Nilsson en Dahlberg. Voor Davos (6 en 7 februari) worden dezelfde rijders alsmede Ericsson en Sjoelin ingechre- ven. Een verrassing werd op de ijsbaan van Helsinki genoteerd. Niet wereldkam pioen Jaervinen heeft 't Finse schaats- kampioensohap op zijn naam gebracht, doch Keijo Tapiovaara. Na zijn zege op de 5000 meter won Tapiovaara op de tweede dag ook de 10.000 meter. Jaervinen werd derde achter Toivo Sa- lonen. Op de 1500 meter werd Jaervinen eerste geklasseerd, dooh zyn 2.18.6 werd geëvenaard door Tapiovaara en Tynk- kynen. Het eindklassement: 1. Tapiovaara 193.572 punten; 2. Jaervinen 194.930 p.; 3. Tynkkynen 195.045 p.; 4. Niemi 198.982 punten; 5. Jokinen 202.642 punten. JOHANNESEN NOORS KAMPIOEN „Kuppern" Knut Johannesen is vol gens de verwachting Noors schaatskam pioen geworden. Hy won drie van de vier afstanden op overtuigende wijze. Op de tweede dag werd hij eerste op de 1500 m. en de 10.000 m. Een dag tevoren was hij eerste geworden op de 3000 m. en zevende op de 500 m. Het eindresultaat was: 1. Johanne sen 191.220 punten; 2. Aas 193.035; 3. Seiersten 195.537; 4. Aaness 196.205; 5. Maier 197.517. 1500 meter. 1. Van 't Oever 2.50 9; 2. Liebrechts 2.52.3. Pfrommer 2.53.6; 4. L. Meye- rink (Arnhem) 2.58.4; 5. D. Vervloet (Amersfoort) 2.58.5. 3000 meter. 1. Van 't Oever 5 48.2. Liebrechts 5.48.2; 3. Vervloet 6.04.6; 4. A. Brouwer 610.1; 5. Pfrommer 6.10.8. Eindklassement: 1. Van 't Oever 167 867 pnt; 2. Liebrechts 169.633; pnt; 3 Pfrommer 172.467 pnt 4. Vervloet, 5. Brouwer. Toernooigemiddelde 13.40. Jacobs bleef voor de tweede achter eenvolgende maal beneden het mini mum gemiddelde van 10 en is nu gede gradeerd uit de ereklasse. Ook Beekman bleef beneden dit gemiddelde, maar hij was nog niet geklasseerd als ere-klasser Jaap Ligthart, die zich ruim (respectie-en kan dus ook niet degraderen. Voetbal in Engeland Zelfs de vorst en de sneeuw hebben de regelmaat nauwelijks kunnen verstoren. In weerwil van de uitermate slechte weersomstan digheden werden slechts vijf van de 46 wedstrijden voor de Engelse league uitgesteld. Op deze dag van harde en moei lijk bespeelbare velden slaagden de leiders er allen in zich te hand haven. Tottenham Hotspur, aan voerder van de ranglijst van de eerste divisie, versloeg op eigen terrein Arsenal met 30. In deze Londense derby zorgden twee oud-spelers van een derde club uit Lon den voor de doelpunten. Dat waren Les Allen en Bobljy Smith, twee gewezen spelers van Chelsea. Allen, die tweemaal scoorde .speelde een voortreffelijke wed- stryd voor de Spurs. Het is letterlijk en figuurlyk een „ge vecht" om de punten geworden. Zelden hebben de bezoekers van White Hart Lane zo'n harde wedstrijd gezien. Arse nal kwam niet alleen zonder winst uit deze wedstrijd, de Gunners verloren zelfs een van hun beste spelers. Dannis Evans kreeg weer last van een oude en kelblessure en het ziet er niet naar uit dat deze linkback vandaag met Arsenal kan meespelen in de „replay" voor de derde ronde van het toernooi om de En gelse beker. Tottenham heeft thans 36 punten uit 26 wedstrijden. De tweede plaats blijft voor Burnley, dat 33 punten vergaarde. Preston North End en Wolverhampton Wanderers delen de derde plaats met 31 punten. Leeds United .direct bij de stryd om de laatste plaats betrokken, zorgde voor de grootste verrassing. Met 30 zege vierde de ploeg in Leeds over West Ham United, de dit seizoen naar de eerste divisie gepromoveerde Londense club. Luton Town, dat zelf niet speelde, raakte zijn laatste plaats kwyt. Die wordt thans ingenomen door Birming ham City met 17 punten uit 26 wedstrij den. Luton Town bezet, met een zelfde aantal punten uit 25 ontmoetingen, de voor-laatste plaats. Uitslagen De uitslagen in de eerste divisie lui den: Burnley—Chelsea 2—1; Fulham— Everton 20; Leeds UnitedWest Ham United 3-0; Leicester CityWest Brom- wioh Albion 01; Manchester United Birmingham City 2—1; Nottingham Fo restBlackpool 00; Preston North End Newcastle United 1-2; Sheffield Wed nesday—Blackburn Rovers 3—0; Tot tenham Hotspur—Arsenal 30; Wolver hampton WanderersManchester City 4—2.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 12