Sonia Gaskells groep in Frankrijk geroemd als verfrissende sensatie kunstgebit Behalve Parijse en Italiaanse invitaties ook een uit Nice DE ECHTE ALADDIN! Gezamenlijke landbouwpolitiek van zes landen binnen zes jaar? Economische conferentie tussen de Zes en de Zeven in Parijs /Q a mn Topprestaties zijn niet los te denken van de sportbeoefening Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 12 januari 1960 Derde blad no. 29946 (Van onze bijzondere medewerker) Het bezoek van het Nederlands Ballet aan Monte Carlo is onmis kenbaar een groot succes geworden. Dat kan men vooral afleiden uit je mondelinge reacties, want zowel de landelijke als de regionale Franse kranten zijn met hun beredeneerde verslaggeving van het artis- jieke leven bijzonder traag. De recensent van de „Nice Matin", zich jverigens uitputtend in een opsomming van namen, vond toch nog ruimte om vast te stellen, dat het talrijke publiek in de pompeuze Salie Gamier van het zeer gevarieerde programma bijzonder genoten had. (den denkt daar onder de palmen van de Azuren kust nu eenmaal in jergelijke ouderwetse, nietszeggende termen. De meeste waardering ging uit naar de „Suite en blanc" in het eerste en naar Les Presages in het tweede programma. De criticus van het-om-de-andere-dag-blad Bspoir besteedde driekwart van zijn kolom om lof aan de Franse luteurs van het in wereldpremière gepresenteerde werk Othello toe te iwaaien, waarna pas helemaal aan het slot in een tussenzin tot uit drukking werd gebracht, dat het hier een onderdeel betrof van een Nederlandse manifestatie!! schillende solo's en duetten geen enkele gevoelsschakering wist aan te brengen, maar niettemin moet dit feit als een ernstige tekortkoming worden aange merkt. Niet verzwegen mag worden, dat Frankrijks trots op het bezit van een wonderkind (na de dirigent Roberto Benzi en de dichteres Minou Drouet) in de 14-jarige persoon van de decorschet- ser Patrice enigszins getemperd dient te worden, doordat diens kostuufs te elfder ure door toevallig in de kisten meege brachte kledingstukken vervangen moes ten worden. Voortreffelijk orkest Zeer veel waardering ondervond ook de dirigent Anton Kersjes, die van zijn kant kon verklaren nog nooit eerder zo'n goed orkest als dat van de opera van Monte Carlo onder zijn maatstok te heb ben gehad. Geen wonder als men weet dat alle eerste plaatsen hierin worden Nederlandse ensemble thans lioog genoteerd Hoezeer het optreden van de door (onia Gaskell geleide groep als een ver gissende sensatie werd beschouwd, moge Bijleen uit de volgende feiten. Tussen fe coulissen en in de kleedkamers wer- fcn gelukwensen aangeboden door Prins Serre de Polignac (de vader van de re pende vorst) en door de Markies de ïuevas, die van een „prachtig gezel- fcap" gewaagde. Enkele Franse sterren kn het danstoneel hebben hun mede- ferking als solisten aangeboden, de cho- lograaf Pierre Lacotte solliciteerde naar k opdracht een nieuwe creatie voor het lederlands Ballet te mogen maken. De jaryse radio heeft 2 maal enige minu- tn zendtijd aan deze gastvoorstellingen fewijd. Het echtpaar George Skibine en tarjorie Tallchief wil „La Somnam- ilile" van Balanchine in maart met dit hsemble voor de gezamenlijke Duitse faevisiestations uitvoeren. De aanbie- Bng van een Italiaans tournee is, even- Is de uitnodiging tot deelneming aan kt Théatre des Nations in Parijs, reeds ft het vorige verslag vermeld. Daar is kans nog een andere invitatie bijge- bmen: de uitvoering van een gelegen- fcidschoreografie door Serge Lifar bij k hrendenkingsfeesten van de aanhech- ing van Nice bij Frankrijk, deze zomer fcnderd jaar geleden. Hierover zijn thans piderhandelingen gaande. Dubieuze luister overtroefd door de Nederlanders De vier vertoningen in het gewezen boldkwartier van Diaghileff volgden op |nreeks programma's .waaraan intema- Ibnaal gevierde sterren als Yvette pauviré, Margot Fonteyn, Diane Day dé h Frankrijks hope voor de toekomst fcssa Beaumont met opzichtige routine- hmmers in romantische paradestijl, hbieuze luister bijzetten. Het stemt tot bldoening, dat per avond voor de vier paal onbekende Nederlandse artiesten kei vaker het rode doek met goud- kllons „gehaald" moest worden .In alle kzichten is Les Présages van Massine p de vijfde symfonie van Tsjaikowsky et hoogtepunt van dit speciale ballet- eizoen geworden. Sonja van Beers let inspuitingen door de aan het Ca- Uio verbonden geneesheer op de been fehouden, wegens over elkaar getrokken bieren nog gezwachteld bovendien ras duidelijk de favoriete van de Mo- lagaske balletomanen. Behalve Annabel *e in de formidabele vertolking door loan Cadzow en Peter William Reilly *n boeiende toneelpersoonlijkheid met !en zeer solide techniek uit de school kn Jerome Robbins waren er nog len paar grote verrassingenhet aandeel fen de overigens nog vaak te onbe- jeerste Astrid Lief ting in het Concer- p Barocco en de nobele presentatie van Ie mannelijke titelrol in Romeo en lulia door Robert Morrow, die ook in 4)n verder optreden een vorm ontplooide la&rna hij voordien in Nederland tuchteloos zoekende was. Van de eigen Wisten hebben vooral Leonie Kramer, reter Appel en Ronald Snijders zich taderscheiden. Authentieke kleurling Het weerzien van Othello heeft aan- Pdmg gegeven tot nog enkele opmer- Ungen. De Franse pers heeft nogal veel Itódacht besteed aan het feit dat het jWerlands Ballet een authentieke kleur- pg voor de uitbeelding van de Moor kn Venetië beschikbaar kon stellen. In- jerdaad heeft de aanwezigheid van Billy •ilson een veelzijdig getraind na- purtalent Lifar ertoe bewogen het Bene te voltooien, waaraan hij bezig was ben hij de Parijse Opera verliet. Des te rerwonderlijker is het, dat hij het par- Iculiere rassenprobleem totaal geen rol leeft laten spelen. Evenmin heeft hij Ben voor de gezelschapsdansen in zijn pie kwartier durende schepping geha perd op historische gegevens, in plaats laarvan een nogal onbeduidende fanta- pe voldoende achtend. Gezien de be werkelijk korte tijd van voorbereiding Bag men het Sonja van Beers misschien fbet euvel duiden, dat zij in de ver ingenomen door eerste prijswinnaars van het Parijse conservatorium. Hoe popu lair het Nederlands Ballet zich heeft ge maakt, moge tenslotte blijken uit het feit dat de dansers en danseressen op alle consumpties een vriendelijke reductie kregen. De fotografen Maria Austria en Hepk Jonker hebben de gelegenheid aan gegrepen tot het vervaardigen van een grote serie kleurenplaten op de terras sen aan zee en op de rotsen, die men ook in de film „De rode schoentjes" heeft gezien. Vorige week is het Neder lands Ballet moe, maar gelukkig, in Den Haag teruggekeerd. Advertentie Wereldberoemd om zijn krachtige, reukloze warmte en solide constructie. Uitste kend te regelen, veilig en be trouwbaar, ook om op te koken. Let op het merk eis een échte JT€addiiu PETROLEUMKACHEL Vraagt prospectus aan bij: I. G. DE ZEEUW N V Postbus 84, Dordrecht Plan van oud-minister Mansholt Geen beslissing voor tweede hel ft van 1960 Oud-minister Mansholt, vice-president van de Europese commissie, heeft op een persconferentie te Londen verklaard te hopen, dat de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap (EEG) binnen zes jaar tot een gemeen schappelijke landbouwpolitiek zouden kunnen komen. De persconferentie werd georganiseerd om de voorstellen voor een dergelijke politiek uiteen te zetten, welke de Europese commissie aan de economische en sociale commissie van de EEG zal voorleggen. Het plan voor het genezen van de structurele tekortkomingen van de land bouw in Frankrijk. West-Duitsland, Ita lië en de Beneluxlanden omvatte drie punten, nl.: 1) de aangesloten landen zouden bij de ministerraad van de EEG een jaarlijks rapport moeten indienen over de coör dinatie voor de gemeenschappelijke landbouwpolitiek „aan de hand van zorgvuldige onderzoekingen en van voortdurend contact tussen de regerin gen"; 2) op basis van dit rapport zou de Europese commissie aanbevelingen moe ten doen aan de ministerraad. Daarbij zouden voorstellen moeten zijn voor meer handelend optreden en financiële hulp van de afzonderlijke aangesloten landen: 3) met ingang van 1961 zou er een Europees fonds moeten worden op gericht voor structurele verbetering van de landbouw, welk fonds uit de begroting van de EEG gefinancierd zou moeten worden. De heer Mansholt gaf een toelichting op gedetailleerde voorstellen om een evenwicht tussen produktie en vraag in het gehele gebied van de gemeenschap pelijke markt met een bevolking van 170 miljoen mensen te bereiken. Volgens de plannen van de Europese commissie zul len de landbouwprodukten in drie groe pen verdeeld worden. Voor de eerste groep (omvattend tar we. grove granen, suiker en zuivelpro- dukten) stelt de Europese commissie een „vrij gedetailleerde interventie op de interne markten van de gemeenschap voor en overeenkomstige externe be scherming". Voor rundvlees, varkensvlees, gevogel te en eieren wordt maar zelden inter ventie in de interne markt beoogd. „Steun voor de markt wordt in deze groep hoofdzakelijk verleend door ge schikte externe marktbescherming, welke voor varkensvlees, gevogelte en eieren nauw verbonden is met die voor de grove granen". Voor fruit, groenten en wijn zou de kwaliteitscontrole beslissend zijn. Wanneer de voorstellen door de eco nomische en sociale commissie worden goedgekeurd, zullen zij omstreeks maart of april aan de ministerraad van de EEG worden voorgelegd. Er wordt ech ter geen beslissing verwacht voor de tweede helft van het jaar. Viering bevrijdingsdag in Bloemendaal In Bloemendaal in welke gemeente aan de Zeeweg in Overveen, op de Erebegraafplaats, ongeveer 400 verzets- slachtoffers zyn begraven heeft de vereniging van oud-illegale werkers de stoot gegeven tot het oprichten van een centraal comité voor de viering van de vijftiende bevrijdingsdag. Voorzitter van het comité is wethouder mej. dr. M. E. Nolte. Er zijn vertegenwoordigers in opgenomen van raadsfracties, scholen, buurtverenigingen, oranjecomité's en ander organisaties. In Bloemendaal wil men de herinne ring aan de bevrijding levendig houden door het inrichten van een tentoonstel ling, met medewerking van het Rijks instituut voor Oorlogsdocumentatie en het gemeente-archief van 29 april tot en met 15 mei; het uitgeven en verspreiden van een in uitvoering en formaat de indruk van een illegaal blad wekkende bevrijdingscourant; het uitgeven van namaakbonkaartenhet verstrekken van „Zweeds brood" aan de jeugd; het droppen per vliegtuig of helikopter van levensmiddelen; het houden van estafet tes tussen de wijken van deze uitge strekte gemeente en het opvoeren van een lekespel in de openlucht. Het nationale bevrijdingscomité stelt zes lekespelen beschikbaar, waarvan men er in Bloemendaal vermoedelijk een zal op voeren. Eveneens zal het nationale comité een boekje uitgeven met 32 pagina's tekst en 30 pagina's foto's. Er bestaan plannen om deze boekjes tegen een lage prijs ter beschik king van de schooljeugd te stellen. Het is in Bloemendaal de bedoeling vooral de jongeren tussen 12 en 18 jaar in de bevrijdingsherdenking te betrekken. Letterkundige opdrachten De staatssecretaris van O. K. en W., mr. Y. Scholten, heeft aan de volgende letterkundigen opdracht verleend tot het schrijven van een ballade: Hans An dreus te Laren. Martin Bruyns te Arn hem, Jan Hanlo te Valkenburg, mr. H. W. J. M. Keuls en Nico Verhoeven bei den te Amsterdam, Anton Kloppers te Rotterdam, Gabriel Smit te Laren, Kees Stip te Veenendaal en Leo Vro- man te New York. Aan prof. dr. K. Heeroma te Gronin gen is opdracht verleend tot het schrij ven van een studie over de dichter, es sayist en litteraire criticus Geerten Gos- saert (pseudoniem van prof. dr. F. C. Gerretson, 1884-1958). Verder heeft mevrouw M. A. Butler- Lezer te Weesp een opdracht gekregen op het gebied van de literatuur-historie, welke bestaat uit het maken van een do cumentatie van de litteraire vereniging Flanor, die in 1881 te Amsterdam is op gericht door enkele jongere letterkundi gen. Congres ruimteonderzoek in Nice begonnen De Leidse hoogleraar prof. dr. H. C. van de Hulst, president van Cospar 'In ternationale Commissie voor Ruimte onderzoek) heeft gisteren in Nice de eerste internationale ruimte-conferentie geopend. Hij sprak in het Frans. Engels en Russisch. De conferentie wordt bij gewoond door ruim 200 geleerden uit 18 landen, waarbij de Verenigde Staten en Rusland. Het program van deze conferentie is beperkt tot de natuurkundige studie van de ruimte en is uitsluitend wetenschap pelijk. Iedere dag zal een geleerde ver slag uitbrengen over een of ander on derwerp van research. Maar misschien worden in de wandelgangen wel ge dachten uitgewisseld over algemener Hulp aan onderontwikkelde landen vormt een belangrijk punt op de agenda Amerika en Canada bevreesd voor hun eigen „kind" (Van onze Parijse correspondent) Gistermiddag hebben de zeven landen van de vrijhandelszone (EVA) in de En gelse ambassade te Parijs de economi sche conferentie al voorbereid, die in wijder verband tot en met donderdag in de Franse hoofdstad zal worden gehou den De liberaliserende zes landen van Klein-Europa (Euromarkt) hadden van ochtend in het ministerie van Buiten landse Zaken hun eerste voorbreidende beraad. De eigenlijke conferentie duurt vandaag en morgen, waarna donderdag in de zetel van de O.E.E.S. de zeventien landen van deze organisatie voor Euro pese economische samenwerking naast andere punten ook de agenda der twee vorige conferentiedagen nog wel eens onder de loep zullen willen nemen. De eerste voltallige zitting van vanmiddag vond niet in het Chateau de la Muette, maar in de voormalige Unesco-zetel, het Hotel Majestic plaats. De Franse had den zo weinig opwekkende herinnerin gen aan hun laatste economische be raadslagingen over deze zelfde kwestie van de verhouding tussen de zes en de zeven met Engeland in het O.E.E.S.- paleis, dat ze hun grote tegenspeler, de Brit Maudling, nu toch liever eerst el ders wilden ontmoeten. Naast dit twistpunt, dat zeker nog niet rijp lijkt voor een compromis, vormt het vraagstuk van de economische hulp aan de onderontwikkelde volkeren het tweede belangrijke punt van de agenda. Zoals men weet werd tot deze samen komst in het bijzonder voor dit laatste onderwerp besloten door de vier Grote Westelijke mogendheden Engeland, Amerika, Frankrijk en West-Duitsland tijdens hun ontmoeting op de top in december van het vorige jaar te Parijs. Op de achtergrond van deze economi sche beraadslagingen bevindt zich het historische feit dat Europa sedert de oorlog opnieuw een economische macht is geworden, die door Amerika terdege wordt geducht. De Amerikanen en ook de Canadezen verontrusten zich over de groei der Europese economie, die ze eerst zelf weer op gang hielpen brengen, en ze zoeken nu een weg en een methode om directer zeggenschap in de econo mische organisatie van Europa te kun nen krijgen. Het voortbestaan van de OEES in haar huidige vorm staat daar om weer eens op het spel en vermoe delijk is de enige kans voor haar redding gelegen in een reorganisatie waarbij haar taak zou kunnen worden opgedragen in naam der Atlantische landen hulp aan de onderontwikkelde volkeren te bewerk stelligen. Men verwacht dat op de conferentie „drie wijze mannen" onder wie een Amerikaan en een Engelsman zullen worden aangewezen om voor deze nieuwe aanpak van de Westelijke economische materie en problemen voorstellen en plannen op te stellen en uit te werken. Heel grote verwachtingen koesteren di plomatieke kringen in dit opzicht zelfs op langere termijn echter niet. En in derdaad is het niet zeer waarschijnlijk, dat de Amerikanen met de presidents verkiezingen in het vizier heel ver in zee zullen willen gaan met plannen, waardoor hun land vlak voor de aflos sing van de wacht voor meerdere Jaren zou moeten worden gebonden. Advertentie Wanneer de vorm van het mondweefsel of tandvlees zich wijzigt, waardoor Uw prothese loslaat, dient U de tandarts te raadplegen. vraagstukken en over projecten die in diverse landen aan de gang zijn. De achttien deelnemende landen zijn: Argentinië, Australië. België. Canada, Frankrijk. West-Duiteland. Italië. India. Japan, Nederland, Spanje. Zweden, Zwitserland). nationalist isch-China. Z. Afrika, Engeland, de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie. Da Sovjetdelegatie wordt geleid door Anatoly Blagonravov en telt in totaal 3 leden. Zij zullen om. een referaat hou den over de gegevens die door het pro ject LoenÜk III zijn verzameld, i.e. de foto's van de „achterkant" van de maan. In totaal zullen 90 tot 100 referaten worden behandeld, waarvan ongeveer de helft van Amerikaanse geleerden. TUSSENRUIMTEN, veroorzaakt door schrompelen van het tandvlees Alleen de tandarts Is in staat het gebit weer passend te maken. Tracht dit niet zelf te doen met sloffen, die zich op hef gebit vastzetten, de vorm wijzigen en de tere mondweefsels kunnen aam tasten. Indien U zich niet onmiddellijk tot de tandarts kunt wenden, is hef raadzaam voorlopig DENTOFIX te gebruiken, een aangenaam alkalisch poeder, dat het gebit stevig op zi|n plaats houdt. DENTOFIX wordt geheel verwl|derd door het schoonspoelen van Uw gebit en geeft geen zuurvormlng onder de plaat. Het vormt een zacht, beschermend laag|e tussen gebit en gehemelte en doet het gebit goed vastzitten, zodat men even gemakkelijk kan eten, praten en lachen als met natuurlijke tanden. Dus geen angst meer voor verschuiven, loszitten e. d dodt wel een gevoel van zekerheid dank zij DENTOFIX. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Venezolaanse ambassadeur in ons land terug De heer Julio Alfredo de la Rosa, de ambassadeur van Venezuela in ons land, is op zyn post in Den Haag terugge keerd. De heer De la Rosa reisde gelijk bekend nadat tussen Venezuela en ons land gespannen betrekkingen waren ontstaan omdat twee Cubaan, e vliegers uit de Dominicaanse Republiek, waren vrijgelaten, naar Caracas. Causerie staatssecretaris Scholten Bloedige strijd in Algerije Tutten 2 en 8 januari zijn 358 Alge- Uöfie opstandelingen in gevechten met e Franse veiligheidstroepen gesneu- terwijl er 146 gevangen zijn geno- *n. Voorts werden 301 wapens van ^schillende aard buit gemaakt; 45 ranse militairen vielen in deze ge- tohten. Onder de gesneuvelde rebellen bevin- en zich er zeven, die in de naoht van "Jdag op zaterdag jl. drie employés »n een coöperatief bedrijf te Marengo oor halsafsnijding hebben vermoord. achtste opstandeling, die bij deze toorclpartij was betrokken, bevond zich toder de gewonden. Franse militairen hebben maandag de toropese onderwijzeres mevr. Flament «vrijd, die 1 december jl. door de re alen was ontvoerd, nadat zij. haar Ban en vier Franse militairen in een «nderlaag waren gevallen. De heer Fla unt en de vier militairen vielen onder fle kogels der opstandelingen. Op verschillende grote wegen in Duitsland zijn in verkeerslichten getallen aangebracht, welke aange- moet om de volgende verkeerslich ten op groen te vinden. Men hoopt hierdoor een vlotter verkeersdoor- \'en met welke snelheid men rijden I stroming te verkrijgen. Mr. Y. Scholten, staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, heeft gistermiddag een causerie gehou den aan een lunch van alumni van de Gemeentelijke Universiteit van Amster dam, woonachtig in Den Haag en om streken, ter gelegenheid van de 328ste dies natalis van genoemde universiteit. Het onderwerp was: „De sport in het huidige Nederland". Hij wees erop, dat hij, in verband met het feit dat de over enkele weken te verwachten „nota betreffende lichame lijke opvoeding en sport", welke aan de Tweede Kamer zal worden aangeboden, nog niet voor publikatie vrij is, zich zeer moest beperken. Hij bracht naar voren, dat de sport een maatschappelijk ver schijnsel is, dat in het huidige Neder land van groot belang is geworden. De academisch gevormden onderschatten het belang van dit verschijnsel wel eens. Als oorzaken van de belangrijke toene ming van de actieve sportbeoefening noemde spreker o.a. de democratisering van het maatschappelijk leven, de ver stedelijking, de beperking van de ar beidsduur en de wijziging van de ge dachten over de sport in confessionele kringen. Jeugdbeweging en sportwereld staan volgens de staatssecretaris nog te veel apart. ZIJ kunnen van elkaar leren. Uitslagen Afd. Leiden KJN.V.B. VAN ZATERDAG TAVV 1—Sleutels 1 4-1; IA: Quick B. 4—Katwijk 2 2-3; ARC 9 Ter Leede 3 7-6; 2AKatwijk 3—Llsser B. 3 4-2; RCL 3 Woubrugge 2 0-3; Rljnsb. B. 4SVOW 2B: Katwijk 4Llsser B. 4 5-1; Leiden 3Noord wijk 4 0-5; Quick B. 6—VWS 2 3-6; Rijnsb. B. 5-OWS 3 4-5; 3A: Alphen 2Koudekerk 3 1-1; RCL 4 Hazerswoudse B. 2 1-4; Woubrugge 3 TAVV 2 4-3; 3D: VWS 3—Rljnsb. B. 6 8-0. VAN ZONDAG 1: LDWS 1—Or. Groen 1 2-2; IA: Alphla 2—DOCOS 2 4-1; ASC 3— Teyllng. 2 2-0, Foreholte 2—DOSR 2 5-0; 2: Leidse B. 1—SJZ 1 3-4; VNA 1—UDO 1 0-0. VNL 1—Weter. B 1 0-4; 3AASC 4—Llsse 4 3-2; LFC 5—Lugd. 5 0-2; Weter. B. 2St.-Bern. 2 0-2; 3B: Roodenb. 6Lugdun. 6 1-2. 4C: Foreholte 6—Alph. B. 3 2-3. De topwedstrijdsport moge haar geva ren hebben, zij is niet te verwerpen. Een goede kant is. dat juist topprestaties zeer velen tot het actief beoefenen van sport brengen. Het beoefenen van sport door jongeren en ouderen op een breed vlak moet, aldus de staatssecretaris, worden toegejuicht, omdat sport een der goede vormen van vrijetijdsbesteding is en voorts er toe leidt, dat men leert zo wel zich te onderwerpen aan regels en aan het oordeel van een ander, als te winnen en te verliezen. Juist in een tijd van steeds grotere spanning is de ont spanning. die men in de sport vindt, zeer noodzakelijk. Derde ronde F.A.-cup Gisteren is te Londen de loting gehou den voor de derde ronde van het toer nooi om de Engelse voetbalbeker. De volgende wedstrijden kwamen uit de bus: Scunthorpe United—Port Vale; West Bromwich AlbionBury of Bolton Wan derers; LiverpoolManchester United; Southampton—Watford; Sheffield Uni ted—Nottingham Forest; Sunderland of Blackburn RoversBlackpool; Hudders- fleld Town of West Ham United—Luton Town; Crewe AlexandraTottenham Hotspur; Bristol Rovers of Doncaster RoversStoke City of Preston North End; Newcastle United of Wolverhamp ton WanderersCharlt. Athletic; Shef field Wednesday—Peterborough United; Bradford CityBournemouth; Leicester City—Fulham; Rotherham United of ArsenalBrighton and Hove Albion; Swansea TownLincoln City of Burn ley; Chelsear-Aston Villa. Rallye Monte Carlo Aan de 29-ste Rallye Monte Carlo ne men twee Kat wij kers deel. Het zfjn R. Borgerhof Mulder en J. den Hollander. Zij starten dinsdagmorgen met hun Alfa Romeo te Scheveningen. Bridgeclub Sans Atout Voor de vier tallen-competitie werd als volgt gespeeld: Zwart-wit: team De Haas jr wint van team Hasselbach met 20 punten; team V. d. Zeeuw wint van team Nieuwenlhui- zen met 18 punten. Rood: team Abspoel wint van team Jonkers met 9 punten; team Sohilt wint van team Lalau met 40 punten. Groen; team Rijnsburger wint van team Kop met 29 punten: team Altink wint van team Mollema met 11 punten. WIELRENNEN Dit jaar geen Gerrit Schulte Trofee Dit Jaar zal de Gerrit Schulte Trofee nie* worden uitgereikt. De commissie, die deze jaarlijkse trofee moet toeken nen is tot de conclusie gekomen, dat geen enkele kandidaat kan voldoen aan de vijf eisen, die gesteld worden. Die eisen zijn: sportiviteit, karakter, wed strijdinzicht, strijdlust en prestatie. Tot nog toe was de trofee vier maal uitge reikt, namelijk aan Arie van Vliet, Jan Derksen, Frans Mahn en Gerrit Schulte. DAMMEN Strijd om damtitel begint vrijdag a.s. Wanneer vrijdag a.s. de deelnemers aan het Nederlandse damkampioenschap dat tot en met 5 maart in de grote zaal van het Cultureel Centrum te Utrecht wordt gehouden, de eerste zetten doen, strijden zij niet alleen om de hoogste Nederlandse titel maar ook voor de deel name aan het wereldkampioenschap 1960, dat van half oktober tot half no vember In Nederland wordt gehouden. Indien namelijk de KNDB in dit we- reldkampioenschapstoernooi met één deelnemer mag uitkomen en B. Dukel. Nederlandse kampioen 1959, zijn titel niet weet te prolongeren, zal de nieuwe kampioen 1960 met Dukel in een twee kamp moeten uitkomen. Mag de KNDB met twee Nederlandse vertegenwoordigers aan het wereldkam pioenschap deelnemen, dan worden de kampioen van 1959, Dukel, en de kam pioen 1960 daarvoor aangewezen. De deelnemers zijn: J. Bastemeyer (Pernis), P. Bergsma Roordahuizum J. M. Bom (IJsselstelni. B. Dukel (IJmulden». ir. G. E. van Dijk (Benne- kom), J. Edink (Didanv. F. Gordijn (Den Haagt, P. van Heerde (Amster dam), W. Huisman (Leiden), W. de Jong (Haarlem), H. Meyer (Hoenderlo), F. Okrogelnik (Heerlen), W. Roozenburg (Rotterdam), W. F. van der Sluis (Am sterdam), M. L. Vos (Utrecht) en J. J. de Vries (Rotterdam). Klaverjascompetitie Voor de competitie van de Federatie van Klaverjasverenlgingen werden de volgende wedstrijden gespeeld: Afdeling I: KNG 1—Ocsthoek 1 7—5' MDS 1—Krantz 1 5—7; DSB 1—APP 6—6; SLF 1—PVH 1 5'j6V4Groei oord 1T. en D 1 66. Afdeling II: KNG 2—Oosthoek 2 4 17tt; MDH 1—SLF 2 8V4—3tt; DSB T. en D. 2 7—5; AWS 1—Centrun. 6-6. Afdeling III: DVS 1—P.v.H. 2 4' 7lz; Zaalberg 2Krantz 2 3V DSB 3—Oosthoek 3 4 —7'.. Afdeling IV: Sportlef 3—P.v.H. 3 4 DSB 4Centrum 2 6V45%; SLF Oosthoek 4 9—3.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7