HERENHUIS TYPISTE Afscheid zr. Durieux in Warmond Al dit jaar dreunen heiblokken op de Coolsingel te Rotterdam WilmS Fleet Wel voorspoed in West-Duitsland maar geen humanitaire idealen Voor bouw van de metro-tunnel B.B. en liaar baby worden onder bloemen en geschenken bedolven Woningwet TE KOOP DINSDAG 12 JANUARI I960 Velen hadden zich in 't Trefpunt te Warmond verenigd om afscheid te ne men van zuster Durieux, die in deze omgeving tal van jaren op bewonderens waardige wijze haar taak als wijkzus ter van het Groene Kruis heeft vervuld. De heer C. W. Hcijl, die de bijeenkomst opende, sprak er zijn vreugde over uit dat zo velen aan de uitnodiging tot bij woning van deze afscheidsbijeenkomst gevolg hadden gegeven, waarbij hij, zon der enig bezwaar, de conclusie meende te mogen trekken, dat zuster Durieux in de gemeente Warmond een bijzondere plaats inneemt. Namens het Groene Kruis en het Wit Gele Kruis voerde dokter H. A. G. M. Walenkamp het woord. Spreker zeide het ten zeerste te betreuren dat zuster Durieux, tenge volge van een ernstig ongeval haar twee jaar geleden overkomen, thans genood zaakt was haar functie neer te leggen. Met uw opofferende geest, aldus spre ker, hebt gij in deze gemeente prachtig werk verricht en hierdoor velen aan U verplicht. U zag uw taak als een roeping en als zodanig hebt U uw taak ook op gevat. Spreker bracht zuster Durieux dank voor de prettige samenwerking in de afgelopen jaren. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij haar een ge schenk onder couvert aan. Hierna sprak dokter Vriezendorp, mede namens zijn collega's van de verschillende consulta tiebureaus. Ook hij wees op de aange name en prettige wijze waarop de zus ter steeds haar taak heeft vervuld. De heer Germing sprak namens de afde ling Sassenheim van het Groene Kruis erop wijzende dat deze afdeling zuster Durieux node ziet vertrekken. In de harten van Uw vele patiënten neemt U een bijzondere plaats in, aldus spreker. Men is vol lof over de wijze waarop U Uw dikwijls lang niet gemakkelijke taak hebt vervuld. De heer Westrink, spre- Met een stevige handdruk nam men in Warmond afscheid van de schei dende zuster Durieux. (Foto L.D./Holva8t) kende namens het Groene Kruis te Noordwijkerhout, wees erop, dat toen zuster Durieux door het haar overko men ongeval lange tijd voor de vervul ling van haar taak in Noordwijkerhout was uitgeschakeld, Noordwijkerhout zich heeft moeten aansluiten bij de gemeente Noordwijk. Hij wees erop dat Noordwij kerhout echter de meest aangename en prettige herinneringen aan haar zal bewaren. Van de gelegenheid om zuster Durieux ten afscheid de hand te druk ken werd een zeer druk gebruik ge maakt Er was ook gelegenheid om kennis te maken met de opvolgster van de schei dende zuster, zuster Muileman. Geschil bouwbedrijf-minister Voor de leden der bij de raad van bestuur bouwbedrijf aangesloten onder nemersorganisaties is gisteren het ver bod ingegaan om werken voor Rijks waterstaat uit te voeren of daarop in te schrijven als de oude arbitragebepalin gen er niet op van toepassing zijn. Voor de thans in uitvoering zijnde werken heeft het verbod geen consequenties, doordat daarvoor de oude bepalingen nog gelden. Van het ministerie van Verkeer en Waterstaat vernemen wi), dat de minis ter in november met de raad van arbi trage in overleg is getreden over de wijziging der bepalingen en dat dit overleg nog gaande is. De raad van bestuur Bouwbedrijf deelt ons nog mee, dat de nieuwe bepalingen al in bestekken van Rijks waterstaat zijn voorgekomen. Doordat daarover van aannemerszijde geklaagd is heeft de raad van bestuur bouwbe drijf kennis gekregen van deze aange legenheid. De minister heeft er de raad geen mededelingen over gedaan. Op 6 januari heeft de raad van bestuur zijn besluit inzake het verbod genomen, op 7 januari heeft hij het aan de minister meegedeeld. De minister heeft hierop nog niet gereageerd, aldus de raad van bestuur bouwbedrijf. Recreatieoord aan het IJsselmeer bij Enkhuizen In de gemeenteraadsvergadering van Enkhuizen is gisteravond een recreatie- plan aangenomen, samengesteld in over leg met de stedebouwkundige van deze gemeente, mej. ir. E. F. van den Ban. Dit recreatie-oord, een kuststrook van 4 km lengte met een totale oppervlakte van 355 ha., is geprojecteerd aan het IJsselmeer van het Krabbersgat tot de vuurtoren „De Ven". Tegenover het Zuiderzeemuseum komt een miniatuur Zuiderzee met kust stadjes (waarvan de merkwaardigste ge bouwen op schaal worden vervaardigd! en karakteristieke boerderijen, in een waarvan een theeschenker ij wordt ge vestigd. Verder komen er o.a. een jacht haven, een kampeerterrein met zomer huisjes, speel- en zonneweiden, een strand, zwembad, tennisbanen, een ha ventje voor kano's en kleine speedboten, een wandelpiertje. Ook worden een par keerterrein, wandel- en rijwielpaden Zuid-Afrika wil industriële samenwerking Nazi-bende in Engeland verdacht van het brengen van Hitler-groet en kladderij Bestraffing geëist (Van onze Londense correspondent) Ook In Engeland blijft de politieke onderwereld zich nog steeds roeren. Zaterdag wapperde de hele dag een van een hakenkruis voorziene vlag van de top van 'ééh 150 meter hoge televisie- mast bjj Bolton in Lancashire. Iemand had gedurende de voorafgaande nacht de gevaarlijke klim volbracht om de vlag aan de antenne te bevestigen. In verscheidene plaatsen verschenen weer swastika's, onder andere op drie graf stenen van de joodse begraafplaats in Brighton. Anti-semitische opschriften waren bovendien geklad op de deur van de kapel van de begraafplaats. Een bende Britse Nazi's, die elkaar de Hit lergroet brengen wordt verdacht van deze golf van anti-joodse activiteit in navolging van die in Duitsland. Scot land Yard heeft opdracht gekregen de daders op te sporen. De groep zou begonnen zijn als een „Frei-korps", maar de politie verhin derde de plannen door de betrokkenen, die op verschillende plaatsen in Londen onder Hitlerportretten bijeenkwamen, duidelijk te maken, dat er in Engeland geen particuliere legers geduld worden. Een aantal aspirant-nazi's verliet de beweging, docht anderen zetten onder gronds hun actie voort. Een 31-jarige postbode, die er de brui aan gaf, heeft dezer dagen de sluier opgelicht over zijn thans verijdelde plan om Hitlertje te spelen. Hij verklaarde dat hij niet noodzakelijkerwijze joodse burgers wilde vervolgen, maar dat hij en zijn vrienden wilden marcheren, aan atletiek doen en lichaamsoefeningen verrichten. Zij had den Wagner, wiens muziek zij beluister den als symbool gekozen. Sir Leslie Plummer, Labour-afgevaar- digde in het Lagerhuis, zal een wetsont werp indienen dat ten doel heeft be straffing van hen die hakenkruisen op muren en gebouwen smeren of op an dere wijze personen op grond van ras or religie beledigen. Een bijeenkomst van 500 joodse oud strijders eiste zondag eveneens wetge- vende maatregelen tegen de nazi-acti viteit. Betere geschiedenisboeken Dr. Mervyn Stockwood, de Anglikaanse bisschop van Southwark (Londen) schreef in een pamflet, dat anti-semi- tisme een kwaad is dat niet kan worden geduld. Hij hoopt dat de geestelijkheid van de kansel de zondigheid ervan zal verkondigen en dat de regering dras tische maatregelen zal nemen. De Agoe- dah, de orthodoxe joodse wereldorgani satie, welke adviserende bevoegdheid heeft bij de Verenigde Naties, deelde in Londen mee dat zij de kwestie van de nazi-herleving eind februari in Genève op de bijeenkomst van de commissie voor menselijke rechten van de Ver enigde Naties aan de orde zal stellen. Anti-religieuze en rassenophitsing be horen volgens de Agoedah te worden beschouwd als een misdadige activiteit, welke bestraft dient te worden. Verder zal worden voorgesteld, dat de Unesco ervoor moet zorgen, dat op scholen ge schiedenisboeken worden gebruikt, voor al in Duitsland, waarin de nazi-periode overeenkomstig de feiten zal worden be handeld. Dr. Ritter, de Westduitse zaakgelas tigde in Londen, heeft tegenover een Brits journalist, die tevens Lagerhuis lid is, toegegeven, dat de Bondsrepubliek bfj de opbouw van haar economische welvaart niet in staat is geweest de jon geren humanitaire of christelijke idealen bü te brengen. Een ander zwak punt is dat de fede rale regering in Bonn op het gebied van onderwijs en opvoeding geen macht bezit over de provinciale regeringen. Hij voegde er aan toe dat het steeds weer genoemde cijfer van duizend rechters uit de Hitlertijd welke nog steeds hun ambt zouden uitoefenen sterk overdre ven is. In totaal zijn er in de Bondsre publiek meer dan 10.000 rechters. Sterke groei van het levensverzekeringsbedrijf Grote bedragen in de woningbouw geïnvesteerd Uit de cijfers van de Verzekeringska mer blijkt, dat de groei van het >«ens- verzekeringsbednjf zich ook in 1958 heeft voortgezet. Het bedrijf boekte een netto-vooruitgang aan verzekerd bedrag van 2.7 miljard, waarmee de totale por tefeuille op 32,2 miljard kwam. Depro- duktie aan nieuwe verzekeringen beliep een bedrag van 4.6 miljard, hetgeen een kleine 150 miljoen meer is dan in 1907. Het premie-inkomen nam toe van miljoen tot 848 miljoen en bedroeg 2 81% van het nationale inkomen (in 1957- 2 77%). De premiereserve steeg met *554'miljoen tot 6,8 miljard. De groei van het aantal verzekeringen van het verzekerde bedrag leidt tot een voortdurende toeneming van het be drag dat de levensverzekeringsmaat schappijen te beleggen hebben. Aan het eind van 1958 waren deze beleggingen opgelopen tot bijna 7,4 ^d-In loop van het jaar werd 1316 miljoen be- ^Het levens verzekeringsbedrijf heeft in 1958 zowel door zijn kredietverlening aan de overheid als door hypotheekver strekking en eigenbouw belangrijke ka pitalen in de verruiming van de wo ningvoorraad geïnvesteerd. Aan de verzekerden kwam 9 miljoen ten goede in de vorm van winstdeling welke in 1958 800.000 groter was dan in het voorgaande jaar. Amerikaan gisteren voor de elfde keer in huwelijksbootje De 56-jarige Tommy Manville in New York heeft gisteren voor de elfde keer de stap in het huwelijksbootje ge waagd al is de term gewaagd in dit verband wellicht te gewaagd. Zijn elfde bruid is de 20-jarige Christina Erdlen, een Duitse. In feite is het eigenlijk Manvilles dertiende bruiloft, want hij is twee keer met dezelfde vrouw ge trouwd. Maar men houdt het maar op elf, omdat zijn jongste bruid anders het huwelijk al begint met het ongeluks getal. De huwelijksvoltrekking moest tien minuten worden uitgesteld, omdat de bruidegom zijn bril kwijt was, zonder welke hij blijkbaar bang was met de verkeerde vrouw in het huwelijk te tre den en dan zou hij voor de tioaalfde/ veertiende keer moeten trouwen, het geen wel eens net iets te veel van het goede zou kunnen zijn. De heer Manville vertrouwde later aan journalisten toe, dat zijn bruid ge weigerd had een trouwring van hem te ontvangen. In plaats daarvan had hij haar enkele aandelen van de Ameri can Telephone and Telegraph gegeven enkele van de 18.836 die hij bezit. Hoe veel hij er cadeau had gegeven wilde hij niet zeggen. Evenmin vermeldt de historie of de jongste mevr. Manville nu aandelen in plaats van een ring om haar vinger draagt. Men zou wél ver moeden dat zij haar man om de vin gers windt. Toen men er de bruidegom aan her innerde dat hij in 1943 in dezelfde trouwzaal eveneens met een mevrouw Manville (nummer 7) in de echt was verbonden, van wie hij echter zeven uur en drie kwartier later weer was gescheiden, antwoordde de record-brui degom: „Ik ben niet bijgelovig en bovendien herinner ik me niet veel van haar. Ik heb de lijst met mijn echtge notes trouwens niet bij me" (Van onze Haagse redactie) Gedurende een vierdaags verblijf in ons land zoekt de heer E. R. Walker, be sturend directeur van de fa. E. R. Wal ker en Co. te Port Elizabeth, contact met de Nederlandse industriëlen die bereid zijn hun produkten in de Unie van Zuid- Afrika te laten produceren. Tijdens een gisteravond ten huize van de handelssecretaris voor Zuid-Afrika in Den Haag, de heer J. H. Brand, gehou den ontvangst deelde de ambassadeur van de Unie, dr. F. E. Geldenhuys, mee dat het hem verheugde dat verscheide- nen van de aanwezigen uit de kring van de Nederlandse handel en industrie den ken aan vestiging in Zuid-Afrika of aan samenwerking met Zuidafrikaanse be langen. De heer Geldenhuys gewaagde van de grote industriële en investerings mogelijkheden in zijn land. Hij wees er o.m. op, dat in Port Elizabeth, een van de grote nijverheidscentra in de Unie, de waarde van de produktie van het par ticuliere bedrijf reeds in 1953 niet min der dan 800 miljoen pond sterling be droeg. In een kort persoonlijk gesprek vertelde de heer Walker ons, dat hij en zijn dochter die voor hem als secreta resse optreedt, graag in Nederland ver blijven. Ook hij onderstreepte de snelle economische opgang van zijn land, en wees verder op de grote industriële ont wikkeling waarvoor het openstaat. Via het verkrijgen van licenties wil men ge raken tot betere produkten, en een goed kopere produktiewijze Kortom het pro fiteren van elders verkregen kennis. Na zijn bezoek aan ons land zal de heer Walker achtereenvolgens naar Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, En geland en Frankrijk reizen. Zeeman verwondt in café 19-jarige maat ernstig (Speciale berichtgeving) In een café aan de Zuidhoek in Rot terdam-zuid heeft een Engelse zeeman een maat zodanig tegen het hoofd ge schopt, dat deze ernstig gewond naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Ronald Reid, 19 jaar, Dennis Tennet, 20 jaar, en nog een opvarende van het Britse schip Lord Cambria, dat in de Waalhaven te Rotterdam ligt, waren op stap. In het café aan de Zuidhoek kre gen Reid en Tennet het met elkaar aan de stok. Er ontstond een vechtpartij, waarbij Reid op de grond viel. Tennet schopte hem tegen het hoofd. De gewonde werd naar het haven ziekenhuis vervoerd. De dader kon door de politie worden aangehouden. aangelegd. Enige gedeelten blijven als natuurreservaat behouden. Zo spoedig mogelijk zal begonnen wor den met de aanleg van de fiets- en wandelpaden en de sportvelden zwemgelegenheden Amerika ontdekt de stilte De studenten van de universiteit van Detroit hebben zich met Amerikaanse voortvarendheid ingezet voor iets zeer on-Amerikaans, voor stilte. Ter gele genheid van het feit, dat een jaar ge leden de eerste stilte-grammofoonpla ten op de jukeboxen van de universi teitscafetaria verschenen en daar snel de plaatselijke tophits werden, hebben zij nu een „week van de stilte" geor ganiseerd. Het hoogtepunt daarvan was een stilte-concert, bijgewoond door 600 enthousiaste stilte-minnaars. Men kon een speld horen vallen. Men kon aan de mondbewegingen van de zangers ien dat zij zongen in zichzelf en aan het orkest dat het speelde in zichzélf, maar geen klankje yjerd gehoord. Een humorist hield een stilte-confe rence van vijf minuten, een voorbeeld van verfijnde stilte. Het enige wat hij hoorbaar zei was: studeer hard. zo dat je later veel geld kunt verdienen om kostbare stilte te kopen". Iedereen was het erover eens dat het het beste concert was dat ooit in Detroit werd gegeven. De stilte-grammofoonplaten op de jukeboxes zijn nog steeds veelgedraaide nummers. Zij moeten wel vaak vervan gen worden, omdat het krassen van de naald zo gauw hinderlijk wordt. De stilte-techniek gaat ook met rasse schreden vooruit. Men kan nu reeds platen draaien met hi-fi-stilte en sinds kort zelfs met stereofonische stilte, tweemaal zo stil als hi-fi-stilte". (Speciale berichtgeving) Rotterdam is klaar met de bouw van zijn metro, de eerste ondergrondse trein verbinding in Nederland, te beginnen. Op papier is alles rond. Over zeven jaar snelt de Rotterdammer per metro van Centraal Station naar Zuidplein. Sterker: al eerder zal hjj ondergronds kunnen reizen van Hofplein naar Graansilo, het traject, dat het eerst gereed komt en meteen ingebruik zal worden gesteld. Maar denk niet, dat het een kwestie is van gisteren Rijksgoedkeuring te krijgen, van daag beginnen. Integendeel, het zal nog enkele maanden aanlopen, vóór de eerste spade voor dit gigantische werk in de grond kan worden gestoken. Maar dan gaat het ook snel. Tegen het einde van dit jaar dreunen de heiblokken al op de Coolsingel. Met grote spoed wordt thans ook gewerkt aan de plannen tot door trekking van Blaak naar Westblaak en verder. Waarom het nog een paar maanden duurt vóór het zo tot de verbeelding sprekende werk begint? De afdeling tunnelbouw van Gemeentewerken ir. Plantema is al sinds 1955 met dit pro ject bezig heeft alles op papier rond. Men is .bij wijze van spreken klaar Maar nu beginnen de onderhandelingen met de aannemers Christiani en Niel sen N.V. en de Hollandse Betonmaat- schappü., die met hun begrotingen op tafel moeten komen. Er wordt gewerkt volgens het systeem van open begrotin gen waarbij de aannemers, die voor dit speciale werk zijn uitgezocht, elke post aan Gemeentewerken zal moeten waar maken. Gerekend wordt, dat er enkele maanden mee heen zullen gaan vóór de bouwondernemingen tot him prijs zijn gekomen en overeenstemming is bereikt. Over enkele maanden pas zal het werk dus starten. Op het eiland Brienenoord zal een bouwdök worden gebouwd op een plek, die nu nog overwoekerd wordt door onkruid. Bouwtijd van het dok: negen maanden. Daarna zal het nog een half jaar duren, vóór in dit dok het eerste tunnelsegment klaar is. Er zullen De crisis in de regering weerhoudt de Fransen er toch niet van in grote meerderheid hun belang stelling vooral te richten op de kleine Nicholas, die door Brigitte Bardot in de vroege ochtend en tien dagen voor tijd het leven werd geschonken. Zijn vader, de filmster Jacques Charrier, heeft het grote nieuws zelf aan de journalisten meege niet cadeaus overladen. Naast de kraamkamer moest in de flat van B.B. het grootste vertrek wor den ontruimd om de tal loze geschenken, die bin nenstromen te kunnen bergen en uit te stallen. De geboorte van het vroegtijdig beroemde jo chie was omgeven met dezelfde spanning als de laatste weken voor zijn komst. Jacques Charrier deeld, met wie hij bij die liep nagelbijtend en doel- gelegenheid tevens de strijdbijl weer begroef. He vertelde dat zijn zoon blauwe ogen had en een vachtje zwart dons haar op de schedel en dat hij drie kilo en driehonderd gram bij zijn geboorte woog. De moeder, die door de filmmaatschappij in wier dienst zij is, voor een bedrag van ruim vier miljoen verzekerd was, heeft haar eerste beval ling uitstekend doorstaan en ze was bijzonder ge lukkig, zo vertelde de fiere vader, dat het ten slotte een jongen was ge worden. Deze ..beroemdste zui geling ter wereld" zo als de Franse pers met haar natuurlijke beschei denheid schrijft wordt loos door het huis en on danks de haast klinische voorbereiding van de ge boorte onder supervi sie van twee specialisten was in huize Bardot een kraamkliniek ingericht moest het dienstmeisje in de nacht nog het huis uit om een babyweeg schaal op de kop te tik ken. Drie dagen voor de ge boorte was dr. Teophile Laennec kwaad weggelo pen omdat B.B. weigerde de geboorte te laten plaatshebben in een zie kenhuis. Dr. Laennec vond, dat het in en rond haar woning te rumoerig was. Dr. Charles Bonnet, de gynecoloog, die zich toen belastte met de lei ding van de bevalling, stemde wel in met een geboorte ten huize Bar dot, hoewel de potige lijf wacht van het echtpaar ook de laatste dagen flink werk had om de pers mensen uit de buurt te houden. Trouwens, ook gisteren, toen de belang stelling overweldigend was. Jacques Charrier verzoende zich met de pers onder het genot van een glas champagne, toen de jonge moeder van een middagrust ge noot. Als uiting van vreugde over de komst van Ni cholas werden in op dracht van het echtpaar Charrier voor andere op 11 januari in Parijse zie kenhuizen geboren baby's vijftig luiermanden uit gedeeld. Over een ander veel besproken jong echtpaar in Parijs deden gisteren gelijktijdig minder fleu rige berichten de ronde. Het huwelijk, dat de be roemde jonge romancière Frangoise Sagan op 13 maart 1958 sloot met de Parijse uitgever Guy Schoeller zal. zo weet men in Parijs te vertel len, alweer ontbonden worden. twee segmenten tegelijk kunnen worden gebouwd. Het is geen erg arbeidsinten sief karwei. Geen tientallen timmerlie den, die bekistingen tmmeren en slopen, den, die bekistingen timmeren en slopen stuk kan worden opgeschoven. De metrotunnel, die een kilometer lang wordt, zal bestaan uit twaalf tun nelstukken. Acht met een lengte van to taal 500 meter onder de Maas en aan elke kant twee onder land. Vrijwel te gelijkertijd met de start van de bouw van het bouwdök op Brienenoord, be gint op de rechter Maasoever het graaf werk voor het kanaal, waarin de tun- nelstukken worden geplaatst. Daarvoor zal de Stokkenbrug moeten worden ge sloopt er komt een noodbrug voor in de plaats, waaronder alleen kleine scheepvaart kan passeren, maar waar over alle landverkeer zonder veel vertra ging zijn weg zal vinden en de kade muren voor de Zabnhaven moeten wor den afgegraven. Daaromheen komt een damwand die aansluit op die bij de Leuvekeersluis, waar men de wand al vast heeft laten staan. Vier jaar voor tunnel Over vier jaar zal de metrotunnel er kunnen inzitten. Dan schrijven we 1964. Maar de metrotunnel zonder aanslui tingen op de rechter en linker Maas oever is een waardeloze kolos, al heeft hij dan dertig miljoen gekost. Daarom moet vrij vlug al worden begonnen met de aanleg van de metrotunnel in de stad. Dat werk zal dit najaar op de Coolsingel op gang komen. Rijksgoed keuringen voor dit project zijn er nog niet. Binnen een maand verschijnt het tweede metrorapport, waarin dit deel van het project wordt besproken, een rapport overigens, dat geen nieuwe ge zichtspunten opwerkt in vergelijking met hetgeen al bekend is. Men rekent er op, aansluitend op de metrotunnel deze toestemming ook vlug te krijgen, omdat zonder dit werk de metrotunnel geen zin heeft. Begonnen zal dan worden bij het Hof plein. Een van de eerste werken zal hier zijn het slaan van een damwand in totaal moet vyf kilometer damwand worden geslagen en het graven van een kanaal. De bouwdokken zullen wor den gegraven bij Hofplein en oude Bijenkorf, van waaruit de tunneldelen via de tot oude Coolvest gegraven Cool singel zullen worden ingevaren. Wanneer de metro-bouw drie jaar aan de gang is, zal kunnen worden begon nen aan de bouw van de Willemstunnel ter vervanging van de Willemsbrug, zo daartoe wordt besloten. Ook de directie van Gemeentewerken is er van over tuigd ,dat de bouw van deze verkeers- tunnel, bij wijze van spreken, nog ur genter is dan de metrotunnel, maar het feit ligt er, dat zonder tramtunnel niet aan een Willemstunnel kan worden be gonnen omdat dan het tramverkeer zou uitvallen .waaraan niet te denken Is. N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij De directie van de N.V. Leidsche Duinwater Maat schappij maakt in verband met een mogelijke vorstpe riode en het daarbij ko mende BEVRIEZINGSGEVAAR haar aangeslotenen erop at tent, dat de hoofdkraan, wa termeter en binnenleiding hiertegen dienen te worden beschermd. Controleert of Uw hoofdkraan goed afsluit Vorstschade aan meters, hoofdkranen en binnenlei dingen is geheel voor rekening van de gebruikers. Vanaf 21 januari ELKE DONDERDAG DANSEN in „DEN BURCHT Precisie schaatsen slijpen Wij zyn uitgerust met de modernste slijpapparatuur. Alle schaatsen worden horizontaal (in de lengterich ting) geslepen. Ook voor alle andere reparaties en montages van schaatsen. Alles binnen de kortst moge lijke tijd gereed. DAMES PANTALONS in melton, terlenka, gabardine en wollen kamgaren. Sportieve JACKET en COATS grote sortering o.a. Sturka. Wollen TRUIEN voor dames, heren, meisjes en jongens. NOREN met schoenen Speciale aanbieding f47.50 en vele andere soorten. IJSHOCKEY SCHAATSEN, de originele Canadese C.C.M., compleet met schoenen rood-zwart met achillespees beschermers f 49.50. SPORTHUIS J Haarlemmerstr. 182-184 - Tel. 24872 Op Advocatenkantoor te Leiden wordt per 1 maart gevraagd geroutineerde Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 35217. Tarief ..SLEUTELTJES' 120 woorden t1. 1—30 woorden f 1.50 TELEVISIE Uitkomst voor iedereen Wij leveren U totaalbedrag voor aanschaffing. Af te los sen met f 3.75 per week. Post bus 41 Den Haag. Iedereen en zonder borg. RECTIFICATIE Het vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te 's-Gra- venhage waarbij THOMAS BERNAKDUS FKANCISCUS KRET, wonende te Noordwij kerhout, in staat van faillis sement is verklaard, is uitge sproken op 7 januari 1960. Mr. J. C. de Vroom, curator. Het Hoofd van het Gemeen tebestuur van Voorschoten brengt ter algemene kennis, dat van 13 januari 1960 tot 10 februari d.a.v. ter Ge meente-secretarie voor een ieder ter inzage ligt een ont werp voor een zgn. conserve- ringsverordening, ex artikel 43 der Woningwet, welke zal gel den voor het gebied, hetwelk op de bij het ontwerp beho rende en als zodanig gewaar merkte kaart met een rode lijn is begrensd. Gedurende bovengenoemde ter mijn kunnen belanghebbenden bij de Gemeenteraad bezwa ren indienen. Voorschoten, 12 januari 1960 Het hoofd van het Gemeentebestuur voorn. G. SCHRAMA, lo.-burg. (8 jaar oud) met voor- en achtertuin, beneden 2 kamers en keuken, boven 3 kamers en douchecel te OEGSTGEEST. Eind mei vrij te aanvaarden. PRIJS f21.500. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 35184. WONINGRUIL Aangeboden te Alblasserdam plm. 15 km. van R'dam, vrije 5-kamerwoning met voor-, zij_ en achtertuin. Gevraagd soortgelijke woning Leiden of Leiderdorp. Brieven bur. v. d. blad no. 35220.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4