Een ontroerend afscheid van Cees Laseur te den Haag en op Rhijnhof SNIP <51 •JNAP Heengaan in volle wapenrusting RECHTZAKEN Met een enkel woord Agenda B' op& DINSDAG 5 JANUARI 1960 Velen brachten acteur een laatste groet O Vanmorgen heeft Den Haag in de als chapelle ardente ingerichte hal van de Kon. Schouwburg afscheid genomen van Cees Laseur, die in de nacht van 1 op 2 januari plotseling overleed. Een schat van kransen lag naast de baar, waar de acteurs Bas ten Batenburg en Jules Croiset de dodenwacht hadden betrokken. Onder deze kransen bevon den zich bloemstukken van de familie, van de leden der Haagsche Comedie, van het Residentie Orkest, van het Nederlands ballet en van de Vereniging voor Contact tussen de Haagse personeelsverenigingen. Velen waren in de hal bijeengekomen om de overledene een laatste groet te te brengen. Zo werden o.m. opgemerkt de Commissaris van de Koningin in de Provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, mr. H. J. Reinink en dr. J. Hulsker na mens het minister van O. K. en W., de kabinetschef van de burgemeester jhr. mr. W. C. Six, de wethouder van Onder wijs en Kunstzaken der gemeente Den Haag, de heer J. van Zwijndregt, mr. J. den Daas van het Holland-Festival, Eduard Verkade, Hans Bentz van den Berg, Johan de Meester, alle leden der Haagsche Comedie en de directeur van de Koninklijke Schouwburg, de heer G. J. van Leersum. Nadat de familie van de overledene had plaats genomen, sprak het eerst wethouder Van Zwijndregt. Deze herin nerde aan het psalmwoord, dat het le- leven van de mens kortstondig is gelijk het gras. Vooral de toneelkunstenaar beseft dit, zo vervolgde de wethouder, omdat hij in zijn loopbaan zovele levens uitbeeldt. Cees Laseur heeft ons met de vele levens, die hij ten tonele bracht, doen meeleven. Hij heeft ons weten te ont trekken aan de dagelijkse sleur en ons doen lachen en schreien, doen liefheb ben en haten. Dat de Haagsche Comedie groot is geworden, is voor een groot deel aan zijn beleid te danken. Behalve voor Den Haag was hij groot voor alle plaat sen, waar de Haagsche Comedie speelde Als „Vader Doorsnee" is hij bekend en geliefd geworden in het gehele land. Na mens de duizenden, voor wie Laseur zo veel betekend heeft, zegde hij hem dank en namens het Haagse gemeentebestuur dankte hij hem voor alles wat hij voor Den Haag was geweest. In volle wapen rusting en te midden van de zijnen is hij heengegaan", zo besloot de wethou der. Moge hij rusten in vrede! Daarna was het woord aan Paul Steenbergen, de andere directeur der Haagsche Comedie. Deze bracht Laseur dank uit naam van alle actrices en ac teurs van dit gezelschap voor hetgeen hij voor hen allen betekend had. Zijn speels en ietwat nonchalante wijze van regisseren, zo zei hij. zullen wij nooit vergeten. De tien jaar lange samenwer king met Laseur vergeleek spreker met een huwelijk, waarin naast spanningen ook veel vreugde en blijdschap beleefd wordt. De nalatenschap van Laseur legt Minister Herter kwam als everwinnaar uit de strijd De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Herter is als overwinnaar uit de strijd gekomen bij een geschil tussen het departement van Buiten landse Zaken en dat van Financiën over bezuiniging op de Amerikaanse strijd krachten in Europa, zo wordt van wel ingelichte zijde vernomen. Volgens de diplomatieke correspondent van de Washington Post staat Finan ciën op het standpunt, dat de Europe se NAVO-leden, nu hun welvaart is ge stegen, een groter aantal in de kosten kunnen bijdragen. Herter bestreed dit argument niet, al dus de correspondent, maar bracht naar voren, dat dit de slechtst denkbare tijd is voor Amerika om op de NAVO-uit- gaven te bezuinigen. Het departement van Financiën trok zijn bezuinigingsvoorstel in, nadat pre sident Eisenhower zich aan de kant van Herter had geschaard. Volg Uw voorganger niet automatisch Het is een goede gewoonte om de in haalmanoeuvre zo snel mogelijk uit te voeren. Hoe vlugger U weer terug bent op de rechter weghelft des te minder risico loopt U. Wel wil de ANWB waarschuwen tegen de gewoonten van vele weggebruikers om maar „klakkeloos" hun voorganger te volgen wanneer die gaat inhalen. Door zo iets te doen kunt U zichzelf en an deren in ernstige moeilijkheden brengen, doordat U door een tegenligger in de verdrukking komt. Begin eerst dan met de inhaalmanoeu vre als U de weg vóór U over de vereiste afstand kunt overzien. Geduld is een schone zaak, zeker ln het verkeer! de leden der Haagsche Comedie een grote verantwoordelijkheid op, want La seur zal als toneelspeler van formaat al tijd in de gedachten van zijn gezelschap blijven voortleven. Een troost noemde Paul Steenbergen het, dat Laseur een lang ziekbed bespaard is gebleven, om dat hij niet iemand was om dit te kun nen doormaken. Daarna werd de kist uitgedragen en begaf de stoet zich naar de begraaf plaats „Rhijnhof" bij het Haagsche Schouw. Voor de Koninklijke Schouw burg, waarvan de vlaggen halfstok hin gen, had zich een grote menigte verza meld, om de heengegane op zijn laatste tocht uitgeleide te doen. Charmant en spontaan Ook op de begraafplaats „Rhijnhof" waren vele honderden, o.w. talrijke be kende figuren uit de toneel-, radio- en televisiewereld, samengestroomd om Cees Laseur de laatste eer te bewijzen. Terwijl velen in de aula een plaats vonden, konden de overige belangstel lenden, die zich over het gehele gebouw verspreidden, het gesproken woord vol gen via aangebrachte microfoons. Onder het spelen van „Jesu joy of man's dise- ring" betrad de familie de aula, waar ook een plaats was gereserveerd voor de leden van het toneelgezelschap, waaraan Cees Laseur zovele jaren leiding gaf. De heer W. Nijhoff, die by ontstente nis van de voorzitter van het bestuur van de Haagse Kunstkring, als eerste spreker het woord voerde, zeide dat men in deze kring Laseur niet alleen heeft leren kennen en waarderen als acteur en regisseur, doch bovenal als directeur, In deze kwaliteit had hij zeer grote ga ven, waardoor hy er in is geslaagd de stemming in de „troep" op een zeer hoog peil te brengen. Dank zy zijn persoonlijkheid en pres tige was hij een bindend en stimulerend element. Zijn heengaan, aldus spreker, betekent voor ons een zware slag. In zijn lange toneelloopbaan heeft hij het ande ren en zeker zichzelf niet gemakkelijk gemaakt. Cees Laseur, aldus eindigde spreker, je was charmant en spontaan. Rust in vrede! Groot karakterspeler De regisseur Johan de Meester, die als tweede spreker het woord voerde, noem de Cees Laseur de „golden boy" van het Nederlandse toneel, een man, die een groot acteertalent paarde aan een bijna on-Hollandse charme, een gelukskind, dat genoot van al hetgeen het leven hem bood. Hij prees de nu overleden acteur om zijn innerlijke beschaving, om zyn verrukkelijk gevoel voor humor en vooral om zijn artistieke eerlijkheid. Een groot karakterspeler, die eigenlijk nooit oud is geworden, is in de volle kracht van zijn artisticiteit van ons heen gegaan. Hy was een gelukkig mens, die velen gelukkig heeft ge maakt, aldus besloot Johan de Mees ter zijn toespraak. Laatste spreker was de acteur Albert van Dalsum. Deze zeide o.m., dat het moeilijk is afscheid te nemen van een groot acteur, die tevens op zo voortref felijke wijze de Haagsche Comedie heeft weten te leiden. Cees Laseur was een charmant mens. Zyn styl is in ons land een begrip ge worden, een stijl der comediens. Je werkte steeds op het veld van de co medie humaine in al zyn schakeringen en je was een begenadigd acteur, zo sprak Albert van Dalsum. Onder het spelen van Beethovens Adagio uit de Sonate Pathetique werd de kist met het stoffelijk overschot uit gedragen en in een nieuw gedolven familiegraf bijgezet. Een groot toneel speler, een bekwaam regisseur en direc teur had zijn laatste rustplaats gevon den Ongeluk met jachtgeweer Van Weezenbeek overleden De bekende skiffeur Ebbo van Wee zenbeek is gisteravond in zijn ouder lijke woning aan de Wolwevers haven te Dordrecht om het leven gekomen, terwijl hij bezig was met het schoon maken van een jachtgeweer. Hij werd getroffen door een in de loop achter gebleven kogel. Hy was bijna 28 jaar oud. Egbert Norebrecht Marie van Weezenbeek was de laatste twee jaar een van Nederlands ook internatio naal, meest op de voorgrond tredende skiffeurs, die in 1959 de Holland-beker won en in augustus Nederland verte genwoordigde bij de Europese kam pioenschappen te Macon. waar hij als invaller hij verving de door een auto-ongeluk uitgeschakelde Redele een finaleplaats wist te bereiken. f. 1000 schadeloosstelling voor broodbezorger (Speciale berichtgeving) Het gerechtshof te Arnhem heeft uit spraak gedaan in een schadeloosstel lingsaffaire. Hierbij heeft het Hof be paald dat een 58-jarige Nijmeegse broodbezorger een bedrag van f. 1000 toegewezen zal krijgen als schadeloos stelling voor het feit dat deze op be schuldiging van medeplichtigheid aan diefstal, zeven weken in (een vermoede lijk zijn gezondheid fnuikend) voorarrest heeft gezeten. Dit had de man te wijten aan zijn zoon die wegens het plegen van een aantal diefstallen was gearresteerd en in voorarrest zat en die zijn vader - met wie hij in onmin leefde - als zyn mede plichtige had aangewezen. De vader die bij de berechting door de Arnhemse rechtbank was vrijgespro ken had een schadeloosstelling van ruim f. 1000 geëist, welk bedrag door de recht bank in eerste instantie was toegewezen maar waartegen de officier van Justi tie in beroep was gegaan. Tegen de schadeloosstelling opzichzelf bestonden geen belankrijke bezwaren doch wel te gen de geïncalculeerde post wegens ziek tekosten na zijn vrijlating. DIEVEN WAREN VOGELKENNERS In de afgelopen nacht zyn uit het kantoor van het Vogelpark Avifauna in Alphen aan den Ryn 50 kostbare tropische vogels ter waarde van f. 1250 gestolen. De daders zyn door een raam van het kantoor naar binnen ge klommen .nadat zy de ruit had den verbryzeld. De dieven moeten vogelkenners zyn geweest, omdat zy slechts de kostbaarste exem plaren hebben meegenomen. Van de daders ontbreekt elk spoor. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ItaliëZwitserland op t.v. De Nederlandse Televisie Stichting zal morgenmiddag van 14.20—16.30 uur een rechtstreekse reportage van de voetbal wedstrijd Italië—Zwitserland, die te Na pels wordt gespeeld, uitzenden. Bij deze Eurovisie-uitzending, die de Italiaanse omroep verzorgt geeft Dick van Bommel commentaar, aldus een me dedeling van de persdienst NTS. Minister beraadt zich op de zaak Berends De minister van Justitie, mr. A. C. W. Beerman, zal op zo kort mogelijke termyn beslissen, of stappen moeten worden gedaan tegen de vroegere SD- man A. Berends, die vorige week voorwaardelijk in vrijheid is gesteld, doch zich niet heeft gehouden aan de daaraan verbonden voorwaarden. De minister verwacht vandaag een volle dig rapport van de Officier van Jus titie te Zutphen en zal aan de hand daarvan zo spoedig mogelijk zijn be slissing nemen. De veroordeelde was door het Bijzon der Gerechtshof in Arnhem wegens oor logsmisdaden, hoofdzakelijk gepleegd in de provincies Gelderland en Overijssel, tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. Later werd hij „op jaren gesteld" en na twee-derde daarvan te hebben ondergaan is hij vorige week voorwaar delijk in vrijheid gesteld met de bijzon dere voorwaarde, dat hij zdoh niet zou ophouden in de provincies Gelderland en Overijssel. Direct na zijn vrijlating echter begaf hij zioh naar Deventer, waar zijn gezin woomt. Na een onderhoud met de Officier van Justitie is hij echter aanstonds naar familie van hem in Amsterdam gegaan. Barneveldse markten in 1959 Op de Barneveldse eiermarkt werden in 1959 in totaal ruim 92 miljoen eieren aangevoerd. Hoewel het totale aanvoer- cyfer iets lager was dan vorig jaar, was in de tweede helft van het jaar een sterke stijging van de wekelijkse aan voer waar te nemen. Dit was een gevolg van een beduidende toename van het aantal leghennen. In de laatste vijf maanden werden na melijk 45.050.000 eieren aangevoerd of gemiddeld per marktdag ruim twee mil joen stuks. De Barneveldse pluimveemarkt gaf een jaaraanvoercyfer to zien van 3.123.000 stuks. Dit was 231 stuks minder dan in 1958 toen in totaal 3.354.000 stuks pluim vee werd aangevoerd. De jaaraanvoeren bewegen zich de laatste jaren steeds om de drie miljoen stuks. NIEUW BEDRIJFSPENSIOENFONDS Op verzoek van de betrokken organi saties van werkgevers en werknemers heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid de deel neming in de stichting Bedryfspen- pensioenfonds voor de Nederlandse detailhandel in brandstoffen per 1 januari 1960 verplicht gesteld voor de mannelijke werknemers van 18 t/m 64 jaar en voor de vrouwelijke werknemers van 21 t/m 64 jaar. Het aantal werknemers, dat onder deze verplichtstelling valt bedraagt 4500. Het totale aantal bedrijfspensioen fondsen, is hiermede gestegen tot 40. Mr. Kokosky ook in hoger beroep berispt In hoger beroep heeft het Hof van discipline te Amsterdam de uitspraak be vestigd van de Raad van Toezicht van de Amsterdamse Orde van Advocaten, waarbij mr. R. P. Kokosky werd be rispt omdat hy, optredende als raads man van het echtpaar Meulenbelt, „is tekort geschoten in eerbied voor de rech terlijke macht". Deze uitspraak moest openbaar worden gemaakt door ophanging gedurende vier weken in de praktizijnssocieteit der ad vocaten in het Paleis van Justitie te Amsterdam. Juist voor deze periode is die ruimte voor de pers niet toegankelijk. BINNENLAND Vrijdag a.s. zal het nieuwe laborato rium voor textieltechniek en vezeltech nologie van de Technische Hogeschool te Delft officieel in gebruik worden ge nomen. Binnenkort is de ontslagaanvrage te verwachten van de heer H. A. G. Hermans commissaris van politie te Venlo, zulks wegens gerezen moeilijkheden. De heer Hermans, die reeds enige tijd met ziekte verlof is, was sinds 1948 commissaris van politie in Venlo. Inzake het dodelijk ongeval dat ln de nacht van zaterdag op zondag aan een Maastrichtse monteur is overkomen toen hij met zijn auto in het kanaal is ge reden, heeft het medisch onderzoek van de doktoren Warryn en Rygaud uitge wezen dat het lichaam van het slacht offer geen enkel teken van geweld heeft en dat enkele lichte verwondingen aan een van de benen waarschijnlijk veroor zaakt zijn door de schok van de auto bij haar duik in het water. De conclusie van de doktoren is, dat het slachtoffer inder daad verdronken is en dat er dus van ge welddadigheid voor het ongeval waardoor de dood zou zijn veroorzaakt, geen sprake is. - In de nieuwjaarsvergadering van de Tilburgse Kamer van Koophandel heeft de voorzitter, de heer H. Mannaerts, gisteren officieel afscheid genomen van ait col lege. Hij was 25 Jaar lid van deze kamer en bekleedde de functie van voorzitter gedurende 23 Jaar. In Paramaribo is plotseling overleden de heer Wilhelmus A. L. van Aalst, direc teur van het Departement van Algemene Zaken, mededirecteur van het Surlnaams- Amerikaans bureau voor technische sa menwerking en llalsonofficer van de Cari bische commissie. De heer Van Aalst, die 56 jaar is geworden, was ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Gistermiddag zijn van de Amster damse luchthaven drie Nederlandse me dici naar Rabat in Marokko vertrokken, teneinde aldaar de revalidatie van de slachtoffers van de olleverglftlglng ter hand te nemen. Het waren prof. dr. T. Reddingius, oud-hoogleraar te Djakarta en de fysiotherapeuten mej. H. C. van der Meer en de heer J. B. van Seters. Zij zijn hiertoe in staat gesteld door de Neder landse regering en maken de reis in het kader van de door het internationale Roode Kruis georganiseerde hulpverlening bij deze ramp, die meer dan 10.000 slacht offers heeft geëist. In het RAI-gebouw te Amsterdam is gisteren zonder enige plechtigheid de nationale Horeca vakbeurs geopend, die tot en met donderdag gehouden wordt Op deze vakbeurs zijn 185 stands Ingericht waarop alles wat met deze bedrijfstak te maken heeft, verkrijgbaar is. BUITENLAND Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de bewering, dat de Britse onderdaan Marsh aan het hoofd van een spionage- groep ln Irak stond, met klem tegenge sproken. Een vrachtwagenbestuurder eist het wereldrecord vlaggemastzitten op. Het is de 26-jarige Perry Turley. Van 14 mei tot nu toe heeft hij ln Terre Haute (India na. V.S.) in het topje van een vlaggemast gezeten in totaal 232 dagen. Hij zegt zijn hoge positie tot 9 Januari te willen blijven innemen, als hij er letterlijk en figuurlijk 240 dagen op heeft zitten. Vol gens Turley was net oude record van 231 dagen behaald door John Roller, een disc Jockey uit Phoenix in de Amerikaanse staat Arizona. De Russische premier Kroesjtsjef heeft de Amerikaan Roswell Garst, eige naar van een groot landbouwbedrijf, ver zekerd. dat de Russen alles doen en zullen doen om te komen tot een overeenkomst over algehele ontwapening in de gehele wereld, gepaard gaande met een doelma tige internationale inspectie. In antwoord op een nieuwjaarsgroet van Garst, die ln 1955 een bezoek bracht aan de Sovjet- Unie en premier Kroesjtsjef ontving th- dens diens reis door de V.S., zegt Kroesj tsjef nog. dat het merendeel van de mid delen die beschikbaar komen als gevolg van ontwapening, gebruikt zouden kun nen worden voor de voedselproduktle. De regering van Honduras heeft maatregelen genomen tegen Nicaraguaanse revolutionairen in Honduras, naar aan leiding van verscheidene aanvallen die zij tegen nun eigen land hebben ondernomen. Het Jongste Incident vond zondag te Santa Clara plaats, waar een groep van 45 mannen de grens overstak ln de rich ting van Nicaragua. President William Tubman van Li beria is gisteren beëdigd voor een vierde ambtstermijn van vier Jaar. Afgevaardig den van 66 landen hebben de beëdiging bygewoond. Ook waren aanwezig Ham- marksjöld, de algemene secretarlè van dp V.N., president Sekou Touré van Guinea en Henry Cabot Lodge, de vaste Ameri kaanse vertegenwoordiger bij de V.N. Een fabrieksarbeider uit Birmingham de 22-jarlge Terry Haywood, die in i957 voor de militaire dienst werd afgekeurd, heeft de 600 km. van Edlnburg naar Londen in zes dagen, één uur en vijftien minuten afgelegd. Daarmee sleepte liij de >rijs van 250 pond in de wacht, die een ;aragehouder had uitgeloofd voor degene Jle het record van dr. Moore (zeven en een halve dag) zou breken. Haywood liep achttien uur per dag!! Volgens diplomatieke kringen te Saigon, de hoofdstad van Zuid-Vietnam. is gebleken, dat de eerste alarmerende be richten over de toestand ln Laos niet ge rechtvaardigd waren. Er zou geen sprake zijn van een volledige machtsovername door het leger, daar het aftreden van de regerlng-Sananikone slechts het gevolg was van een verschil van mening over de uitleg van de grondwet en de vorst het leger had verzocht, de binnenlandse vei ligheid te verzekeren in afwachting van de vorming van een nieuw kabinet. In haar woning te Windsor in Zuld- Engeland, is gisteren ln de ouderdom van 69 Jaar mevr. Constance Spry overleden. Mevr. Spry genoot bekendheid als des kundige in net schikken van bloemen. Haar bloemenwinkels zijn in Londen. New York en andere steden gevestigd. Mevr. Spry was ook auteur. De Belgische krijgsraad te Astrida ln midden-Roeanda heeft op 23 en 24 de cember 57 Afrikanen tot gevangenisstraf fen variërend van één tot vijftien jaar veroordeeld wegens hun deelneming aan de gevechten tussen de Watoetsl en de Bahoettoe ln Roeanda-Oeroendi. Twee wilde stakingen ln de Lon- dense haven hebben gisteren het werk op zestig voedselschepen stopgezet, aldus onze Londense correspondent. Ongeveer 700 leden van de bemanningen van 180 sleepboten, die dekschuiten vervoeren, legden de arbeid neer. Zij eisen dat on geschoolden zullen worden gebruikt om hee te zetten en de dekken schoon te maken ln geval geen Jongens hiervoor beschikbaar zijn. Bij het andere conflict zijn 115 graanlossers betrokken, die extra loon eisen wegens het stoffige werk. De toestand in Venezuela is normaal. Zondag is geen melding gemaakt van op roerige bewegingen, aldus deelde het Venezolaanse ministerie van Binnenland se Zaken maandag mee. Hoewel van of ficiële zijde generlei inlichtingen zyn ver strekt over net resultaat van het onder zoek, dat werd ingesteld naar aanleiding van de ordeverstoringen der laatste dagen, nemen doorgaans goedingelichte politieke waarnemers aan, dat de uitbarsting "an gewelddaden vanuit het buitenland is aangestookt en dat zy het werk zou kun nen zijn van handlangers van de verban nen president Marcos Perez Jimenez en van ae regering der Dominicaanse repu bliek. De Westduitse industrieel Alfred Krupp is in Nieuw Dehll aangekomen voor een rondreis door India. Hy heeft een onderhoud gehad met de Indiase mi nister voor de Staalindustrie en de my- nen, Sandar Singh. Gisteren had hy een ontmoeting met premier Nehroe. Koning Boudewyn van België heeft ter gelegenheid van zyn recent bezoek aan Kongo en Roeanda-Oeroendi enige gevangenisstraffen en boeten die aan nlet- politieke delinquenten zyn opgelegd, ge deeltelijk kwijtgescholden. Van personen die voor 29 december J.l. tot maximaal een half Jaar gevangenisstraf of een boete van 10.000 franken of minder zijn ver oordeeld, wordt de straf met resp. twee maanden en duizend franken verminderd. De 40-jarige James Louis Mcnally ln Canterbury (Engeland) tobde twee Jaar met een slecht werkend televisie-toestel. Ten einde raad nam hy een hamer, ging naar de winkel waar hij zyn apparaat haa gekocht en sloeg daar ae beeldbuizen stuk van alle toestellen waar hij by kon. Hy is gisteren veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf. De Amerikaanse democratische leider Stevenson zal in februari, ongeveer te- zelfder tyd als president Elsenhower, een reis door Zuld-Amerlka maken. De Moskouse correspondent van Ra- dio-Boedapest meldt, dat de Russen tegen 16 mei. wanneer de topconferentie begint, de wereld zullen verrassen met een nieuwe raketlancering. Als het veiligheidspro bleem tijdig kan worden opgelost, aldus de correspondent, is het niet uitgesloten dat er een bemande spoetnik zal worden afge.'Lu. en, die naar de aarde kan terug keren. VOOR HEDENAVOND AVRO: 18.00 Nwe. 18.16 Pianospel. 18.30 Radio-Volksuniversiteit: Letterkunde als strijdperk der overtuigingen d. dr. A. Saal- born. Eerste lezing: De deemoedigen. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Tussen Keulen en Parijs, wedsftrijd. 19.50 Joum. 20.00 Nws. 20.05 Ge var. progr. 22.00 Stereofonisch conc. 22.30 Nws. en beurs- ber. New York. 22.40 Kamermuziek. 23.00 Voordr. 23.15 Jazzmuz. 23.5524.00 Nws. Hilversum II (298 m.). KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Pol. praatje. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memorandum19.30 Gram. 20.30 Piano recital. 21.05 In het begin schiep God he mel en aarde, lezing (dl 11). 21.25 Radio koor. 21.40 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing (dl 12) 22.00 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Wij en de kinderen, lezing. 22.50 Kamerork. 23.10 Gram. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30" Intern, agrarisch nws. 20.00 Joum. en weeroverz. 20.20 Wetensch. film. 20.40 Film. VOOR WOENSDAG 6 JANUARI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. en rep. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 8.55 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9 10 Gram. (9.359.40 Waterst.) VPRO: 10.00 De veranderende Kerk in de veranderende wereld, toespr. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Hammondorgel spel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram 13 00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Dansmuz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Lekenmuz. 14.45 Gram 15.00 V d. Jeugd. 17.00 Gram. 17.10 Orgelspel. 17 25 Roemeense muziek. 17.50 Regerlngsuitz.Ryksdelen Overzee. Jeugdultz. De brievenbus gaat open, cor- respondentieclub olv. Regina Zwart. VARA: 18.00 Nws comm. en act .18.30 Politiekapel 19.00 V. d. kind. 19.10 Zijn wij nog één volk? toespr. 19.25 Vara-varla. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Dansmuz 20.35 's Nachts tus sen twaalf en zes. hoorsp. 21.50 Jazzmuz. 22.10 Gr. 22.20 Keuren en kiezen. praat- Je. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23 00 Tus sen mens en nevelvlek lezing 23.15 Muzik. lezing. 23.55—24 00 Nws. Hilversum II, 298 ni. NCRV: 7 00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gr. 7.30 Een woord voor de dag. 7 40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gr. 9.00 V. d. zieken. 9.30 GTam 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 Zaken zyn zaken, hoor- Advertentle OEBvK&W ttMUUnHrHHH Pieterskerk (consistorie). Receptie 150- Jarig bestaan College van Kerkcollectan- ten der N.H. Kerk. 7.309 uur nam. WOENSDAG Lakenhal: Nieuwjaars verga dering Ka mer van Koophandel. 3.30 uur nam. Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Oegstgeest. Patronaatsgebouw„De Lekenspelers" met „Het hing in de lucht" 8 uur nam. DONDERDAG Stadszaal (grote zaal)Abonnements concert Residentie-orkest. Radlo-Philhar- monlsch Orkest olv. Bernard Halntink. 8 uur nam. VRIJDAG Gerecht 10: Spr. mr. J. M. Kunst over: Prytaneum (Rapenburg 6)Contactcom missie kinderbescherming. Spr. mr. B. van Houten over: „Jeugd en criminaliteit". 8 uur nam bestaan firma Gebrs. Van der Luit. uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk Bijbel studie 1011 uur voorm.; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. Stadszaal (grote zaal): Jeugdvoorstel ling Toneelgroep „Arena": .Twee em mertjes water halen". 2.30 uur nam. ZONDAG Volkshuis: Poppentheater „Harlekyn". „Jan Klaassen en de draak". 3 uur nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus over het vluchtelingenvraagstuk .8 uur nam. Vakschool voor Meisjes (Rapenburg): K. en O.-werkcursus „Het moderne hand werk" olv. mevr. E. TasHueting. 7.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN LakenhalAquarellen en tekeningen van Slerk Schroder en Amerikaanse gra fiek. Werkd. 104 uur; zon- en feestd 14 uur (tot 18 Januari). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon. en feestdagen 24 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit is Japan". Werkd. 104 uur; zondags 14 uur (tot 28 fe bruari). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Foto-tentoonstelling P H. Goede. Werkd. 25 uur nam. (tot en met 30 Januari) BIOSCOPEN: Trianon: „Some like it hot" (18 Jaar), zondag: 2.16. 4.30, 7 en 9.15 uur; werk dagen: 2.30, 7 en 9.16 uur. Rex: ..De zevende reis van Sindbad" (14 Jaar). Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur; werkd 2.30, 4.45 7.15 en 9.15 u.; werkd.: 2.30 7.15 en 9.15 uur; donder dagcyclus: ..Salome" Studio: „Orfeu Negro" (14 Jaar). Zon dag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur; werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur. Lido:^ „HojDla^ ConnyT (a. leeft.) Zondag: 16 ua Casino: „Een vrouw wist te veel" (14 Jr). Zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; zater dag: 2.30 7 en 9.15 uur; overige dagen: 2.30 en 8 uur. Dagelyks: Robinson Crusoë en Co.". (alle leeft.). 2.30 uur Luxor: .Kluchtig en luchtig" (alle leef- Luxor: „Kluchtig en luchtig" (alle leef. tyden). Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u.; AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend de Apotheek „Tot Hulp der Menscnheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Bü geen gehoor bfl Ow huisarts of «pertalist (of dien* waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222, spel. 12.20 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, praatje. 13.20 Gevar. muz. 13.50 Gram. 15.30 Strijkkwlnt. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Pianospel m. comm. 17.40 Be'irsber. 17.45 Gewijde muz. NCRV: 18.15 Spectrum van het christe. lijk organisatie- en verenigingsleven, le zingen. 18.30 Leger des Hell6kwaxt. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weer ber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Pianospel. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.10 Kamerork. en soliste. 21.10 Het Evangelie van Thomas, lezing. 21.30 Vocaal ens. 22.05 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Zaalsport- uitsl. 22.45 Avondoverd. 23.00 Platennws. 23.55—24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 18—20 uur) Les Patlneurs (Waldteufel), Philadel phia Orkest olv. Eugene Ormandy; Selec tie Der Vetter aus Dingsda (Künneke), Elfi Mayerhofen. Kurt Wehofschltz. Willi Hofmann, Astrid Brack, Koor en Orkest olv. Carl Mlchalskl; Rosen aus dem Sü- den (Strauss), Weens Symphonie Orkest olv. Eduard Strauss; Csardas scene (Hu- bay), Helmut Zacharias, Rias Symphonie Orkest Beriyn olv. Ferenc Frlcsay; Hon gaars liefdeslied. Winterlied. De Leeuwerik (Dlnicu). Trekvogels. Het Budapester Zi geunerorkest; Lied over een streek, waar van men zegt. dat er mooie meisjes zijn; Dans van de Sops. Ballade van Jovan en Jovanka. Cacak; De Volksdans- en Zang- froep ..Ivan Goran Kovaclc" olv. Vladimir kreblln (Soliste Senka Veletanlic); Don kere wenkbrauwen. Ensemble Boris Alex- androv (Solist I. Savchuk); Kalinka, id. (Solist E. Belayaey)Langs de Peterskaya- straat. ld. (Solist A. Sergeyev); Lied van de jeugd, id.; Strolling in the forest, (Plwowarczyk), Drive en polka (Adamc- zyk). I am a musician (Adamczyk), RidD*' high (Adamczyk); Polka Band Steve Adamczyk; •Cielo tlaxcalteca (Perez), Gua dalajara (Guizar), Las alteftitas (Esplno- sa). Tres consejos (Fuentes). Jarabe ta- &atio. Ensemble Pepe Villa (Soliste Dora [aria); Gltanerias (Lecuona). Jungle drums (Lecuona), Rapsodia negra (Lecuo na). Orkest Morton Gould; Who built de ark? In that greatgittln' up mornin' Soon ah will be done. The Deur Paur Infantry Chorus olv. Lenoard, De Paur (Solist Gra dy Menefleld). TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00—17.40 V. d. Jeugd. NTS: 20.00 Joum. en weeroverz. KRO: 20.20 Film- en toneeLnieuws. 21.00 Zangrecital. 21.20 Amahl en de nachtelijke bezoekers, t.v.-opera. Daarna: Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12 00 Bariton, piano en hobo. 12.30 Le zingen. 13.00 Gram. 13.30 V. d. boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gev. progr. 14.40 Interviews. 15.00 Gram. 16.00 Hoorsp. 17.00 Vespers 17.45 Progr. v. oudere luis teraars. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East 19.35 Schotse dansmuz, 20.00 Gram. 20.30 Quiz. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nws. 22.15 Industriële kron. 2*2.45 Cabaretliedjes. 23.15 Weten- 6chapsoverz. 23.45 Zangrecital. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.43 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 in. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Da le's dagboek. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Gevar. progr. (Om 14.30 Nws). 14.45 V. d. kind. 15.00 V. d. vrouw. (Om 15.30 Nws.). 16.00 Verz.progT. (Om 16.30 Nws.) 16.45 Lichte muz. 17.30 Nws en Mrs. Dale's dagboek. 17.45 Gram. 18.30 Nws. en gevar. progr. 19.29 Weerber., nws. en gevar. muz. 19.40 Cricket. 19.45 Hoorsp. 20.00 Joum. 20.25 Sport. 2*0.30 Nws. en gevar. progr. 21,00 Hoorsp. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.30 Nws. en verz. progr. 23.30 Nws. en rep. cricket. 23.43 Gevar. muz. (Om 0.30 Nws.). 0.55—1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. - 12.00 Kerstoratorium. 13.00 Nws. 13.15 Ork.conc. 14.15 Ork.oanc. 16.05 Piano recital. 17.00 Nws. 17.45 Gram. 19.00 Nws. 20.00 Hoorsp. 21.05 Kamermuz. 21.45 Nws. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar muz. Frankrijk, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.25 Gram. 14.20 Gevar. muz. 15.10 Idem. 22.30 Gram. 23.15 Pia norecital. 23.5324.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gevar. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Gevar. muz. (verv.) 12.52 Koer, sen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Schoolradio. 14.45 Gram. 15.00 Ork.conc. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Gram. 16.30 Amus. muz. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.21 Gram. 17.23 Ka mermuz. (verv.) 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en -filosofie. 18.20 V. d. Sport kron. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Verz. progr. 20.30 Akademie der Diskofie- len. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nws. 22.15 Lit teraire kron. 22.30 Muz. uit Noord-Afrika. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeel. 484 m.: 12.02 Gram. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 14.17 Gram. 15.30 Gram. 16.07 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Operettefragm. 18.30 Jazzmuz. 22.10 Hedendaagse muz. 22.55 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). V S Amsterdam geh. bew. zzw 7 9 9 1 Den Helder geh. bew. zzw 12 8 7 1 Yr-*-- r«? zwaar bew wzw 6 10 10 2 Vlisslngen geh bew zw 8 9 8 2 Eelde regen zw 8 7 7 1 De Bilt motregen zzw 6 8 9 2 Twente motregen zzw 7 7 7 0.4 Eindhoven motregen zzw 4 9 9 1 Z.-Limburg motregen zzw 6 10 8 0.1 Helsinki geh. bew. zzw 4 -1 -3 0.1 Stockholm regen zzw 5 1 1 0.2 Oslo geh. bew. z 2 6 4 3 Kopenhagen regen z 8 5 4 0.3 Aberdeen licht bew. w 4 9 3 0 Londen motregen zw 6 12 10 0.1 Brussel motregen zw 6 10 10 1 Luxemburg mist z 2 6 4 0 Parijs Bordeaux motregen w 4 12 11 1 mist O 2 14 10 0.2 Grenoble onbewolkt wstil 12 -1 0 Nice onbewolkt n 8 17 7 0 Berlhn Frankfort geh bew. zzo 4 5 3 0 mist zzw 2 9 -1 0 München onbewolkt zzo 2 5 -2 0.1 Zürich mist no 2 10 -1 0 Locarno onbewolkt W.9til 10 -3 0 Wenen geh. bew. n 2 5 4 3 Innsbruck geh. bew. wzw 2 6 -1 0 Belgrado mist wstil 3 1 0 Athene zwaar bew. nnw 8 8 0.4 Rome onbewolkt no 4 16 6 0 Alacclo onbewolkt ono 4 15 2 0 Madrid onbewolkt n 2 19 5 0 Mallorca onbewolkt nno 2 3 0 Lissabon onbewolkt no 6 16 0 Hoeveel sneeuw ligt er? Beierse Alpen cm. sneeuw in skigebied •Helt lmWlnkl g. opg 3erchtesgaden 18 Dberstdorf 60 Garmtech P. g. opg. Mlttenwald g. opg. Zwitserland Adelboden 60 Arosa m. d. 1 m. Davos m. d. 1 m. Engelberg 100 Gstaad 80 Grlndelwald 70 Mtlrren 90 St.-Morltz m. d. 1 m. Zermatt m. d. 1 m. Oostenrijk cm. sneeuw ln skigebied Berwang Kltzbühel Serfaus Seefeld Igls Leqh Saalbach Mallnitz Frankryk Chamonlx Megève Val d'Isére Valloire Alpe d'Huez 85 gopg. 35 70 45 160 120 110

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2