DOCOS VELT FOREHOLTE IN EIGEN HUIS.... Sportwereld rouwt om campionissimo Coppi MMO NAAST LDWS Lugdunum kan slecht overweg met roodzwarte kleuren Laat herstel van Teylingen? JEUGDELFTAL TE ZWAK VOOR WESTELIJKE COMBINATIE - f" i-r? MAANDAG 4 JANUARI 1960 Vierde klassers amateurs DOCOS heeft in de vierdeklasse B het stoute stukje van de dag gepresteerd. De Kikkerpolderbewoners, die vorige week nog door Lugdunum in de pan werden gehakt, kwamen deze zondag heel anders voor de dag. In Voorhout versloegen zij koploper Foreholte met 23 Lugdunum kon daardoor een puntje inlopen op de leiders de kikkers speelden gelijk tegen Paraat en DOCOS zelf kwam ook weer in de running. Trouwens er zijn nog meer kapers op de kust, zoals een be studering van de ranglijst duidelijk leert. Lugdunum—Paraat onbeduidend handsgeval in het beruchte gebied bracht 10 minuten later, Lasan- Of het toevallig is of niet, dat kunnen we beter in het midden laten, maar het is in elk geval een opmerkelijk feit, dat Lugdunum tegen ploegen die in roodzwarte kleuren uitkomen dit sei zoen maar magere resultaten heeft behaald. Of het nu aan die kleuren ligt of aan iets anders, normaal is het niet, dat tegen het onderaan benge lende Paraat met een puntenverdeling genoegen moest worden genomen. Slechter spelend dan we in de laatste wedstrijden van hen gewend waren, hebben de Kikkers, hoewel zij bijna de gehele wedstrijd in de aanval geweest zijn, maar éénmaal kans gezien het net te vinden. Omdat de tegenpartij tot eenzelfde aantal kwam, moest een kostbaar punt worden afgestaan. Van het begin af heeft Lugdunum zijn tegenstander op de eigen helft te ruggedrongen, vooral dank zij het goede spel van de middenlinie: Leget-Bavelaar. Er deden zich al gauw doelrijpe kansen voor en hoewel ze onbenut bleven, kon dat nog niemand verontrusten. De doelpunten moesten immers wel volgen, omdat de Paraat-defensie in deze perio de niet geheel sloot. Toen echter na twintig minuten en ondanks legio scho ten van Pet. Van Daalen en Leget de stand nog steeds dubbelblank was, werd het anders. De Kikkers gingen het toen op een andere manier proberen, maar maakten hierbij de fout het spel te kort te houden en het tempo te verlagen. Dat was een kolfje naar de hand van de bezoekers bij wie vooral de jeugdige spil Roland opviel. Bovendien bleken de uitvallen van de Hagenaars niet van gevaar ontbloot, zodat er voor Kerkvliet nogal eens hachelijke situaties ontstonden. Toch slaagden geen van bedde ploegen erin te doelpunten, zodat bij de rust de stand nog steeds gelijk was. Tijdens de pauze had trainer Wallaart zijn spelers kennelijk het een en ander gezegd, want onmiddellijk na de her vatting togen de gr oenhemden enthou siast en beter combinerend dan voor heen, ten aanval. Het bleek echter al gauw, dat de Leidse voorhoede zijn stootkracht grotendeels kwijt was, omdat Pet deze middag geen schijn van kans kreeg tegen de subliem stopperende Roland. Het duurde daarom nog ruim een kwartier voordat de openingstreffer geboren werd. Na een massale aanval over rechts, kwam de bal via Vermond bjj Regeer, die hard en hoog inschoot (1—0). Vechtpartij der maakte geen fout, ASC weer gelijk: 1—1. Daarna wist Lolkes de Beer, uit stekend van een goede pass te profite ren: 12. Nog hadden de roodzwarten hun kruit voor rust niet verschoten. Want nu was het Teeuwen, die een goede pass dankbaar accepteerde en het was 13. De thuisclub was echter door deze achterstand in het geheel niet ge deprimeerd, integendeel, zij viel fel aan en 5 minuten voor rust was het wéér de rechtsbinnen, die met een boogbal de achterstand reduceerde tot 2—3. De thee had de thuisclub schijnbaar goed ge daan. De roodzwarten moesten in de verdediging. Maar konden toch niet verhinderen, dat Oranjeplein na 20 minuten, wederom door haar rechts binnen. de stand in evenwicht bracht: 33. Steeds meer drong Oranjeplein op. Succes bleef echter uit. Want de rood zwarten met keeper Eradus aan het hoofd boden felle tegenstand. Tien minuten voor tijd bleek, dat de thuisclub te veel risico had genomen. Een uitval van ASC bracht de bal bij de snelle Teeuwen en toen was er geen houden meer aan. Met een enorme kogel be zorgde hy ASC de overwinning: 34. VDSSJC Het heeft SJC bij VDS niet meegeze ten. De rust kwam met een 1—0 voor sprong voor de Hagenaars, welk doel punt door rechtsbuiten Engelman reeds na tien minuten spelen op het bord werd gebracht. SJC kreeg daarna wel kansen de gelijkmaker te scoren, maar de Noordwykers wachtten daarmee tot na de rust, toen Nic. de Ridder met een fraaie kopbal het net deed trillen: 1—1. SJC kwam zelfs voor te staan, toen in de twintigste minuut na de hervatting De Haagse defensie hield hierna de boel potdicht en gaf slechts weinig kansen weg. Omdat de Kikkers hierop geen antwoord hadden werd de strijd steeds saaier. Het publiek kon daarom zonder het risico te lopen iets te missen, zijn aandacht richten op een massale vechtpartij buiten de lijnen, die op een gegeven ogenblik zo'n omvang aannam, dat scheidsrechter Van der Bosch ge noodzaakt was de wedstrijd even stil te leggen, omdat de massa zich binnen de lijnen begaf. Na de hervatting bleek bij Lugdunum opeens alle vechtlust verdwenen te zijn. wat Paraat de gelegenheid gaf lang zaam aan in de aanval te komen. De Hagenaars namen bezit van het mid denveld en in de 36ste minuut schoot midvoor Matla raak, na slecht wegwer ken van Crama (11). In de resterende tijd viel er niet veel meer te beleven omdat geen van beide ploegen nog onnodige risico's wenste te lopen. Zo werd het einde van deze matte wedstrijd met de stand 11 bereikt. ForeholteDocos DOCOS geeft kennelijk de moed nog niet op en zorgde voor een daverende verrassing door koploper Foreholte op eigen veld te kloppen. Overigens was de 23 zege van Ouwerling c.s. beslist verdiend te noemen. De thuisclub stelde haar aanhang teleur. DOCOS liet in de gelijkopgaande partij het beste voetbal zien Toch kwamen de voetballers uit Voorhout aan de leiding, want na een kwartiertje spelen deponeerde midvoor v. d. Lans 1—0 achter de Leidse keeper. Overigens duurde de vreugde maar kort, want stopper Ouwerling ditmaal als links buiten stelde de balans weer in even wicht: 1—1. Kort vóór de rust namen de roodwitten verdiend de leiding. Het was Theo Piket, die het feit via een kopbal uit een corner, liet registreren. Na de rust kreeg de strijd een hard karakter en een rommelig aanzien. Uit een vrije trap schoot midvoor v. d. Lans zijn ploeg naast DOCOS: 2—2. De rood witten hadden echter de volle winst in gedachten en Joost van Marwijk reali seerde met een hard schot in de boven hoek dit optimisme. Het was en bleef 23 en gezien het gehele spelbeeld was de benauwde zege toch wel verdiend. Overigens een uitstekend herstel van DOCOS na de zware nederlaag van vorige week. Entheoretisch kunnen de roodwitten nog volop meespreken in de strijd om de kampioenstitel al dienen Ouwerling cs. dan wèl de twee wedstrij den die zij achter zijn te winnen. OranjepleinASC Hoewel het een duubbeltje op zijn kant was en gezien het spelverloop ook wel wat tegen de verhouding in, hebben de roodzwarten toch revanche kunnen nemen voor de op eigen veld geleden nederlaag. De Hagenaars waren technisch beter dan de rood zwarten, maar maakten na de rust de fout te ver op te dringen. Aan deze verkeerde spelopvatting kunnen zü dan ook hun nederlaag wijten. Voor rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Na 10 minuten gaf de rechtsbinnen van de thuisclub, de beste speler van het veld, zijn club de leiding: 1—0. Een Tweemaal in de sloot.... Over de vechtpartij, die gister middag op het Lugdunumveld, bui ten de lynen om misverstanden te voorkomen, ontstond, vernemen w'U het volgende: Een jeugdig bewoner van het woonwagenkamp had van een toe schouwer een klap gekregen. Het jochie was dit aan zyn vader gaan vertellen, waarop deze verhaal kwam halen. Pa wilde op de vuist, maar zag zich genoodzaakt, toen een deel van het publiek zich tegen hem keerde, ijlings de benen te nemen. Tijdens zyn vlucht be landde vader in de sloot, maar dat koelde hem niet af. Integen deel. Gewapend met een sabel en vergezeld van een kleine twintig mede-woonwagenkampbewoners kwam hy terug, waardoor een omvangrijke schermutseling ont stond. De scheidsrechter moest de ontmoeting LugdunumParaat en kele minuten stopzetten, omdat de spelers overlast van het publiek ondervonden. Het resultaat voor de wraakzuchtige vader: hij ging voor de tweede maal de sloot in nemen wegens hands van een der Hage naars: 12. Vijf minuten later was het echter al weer gelijk door linksbuiten Schoenmaker <22) en toen P. Groene- woud tien minuten voor het einde de bal in het strafschopgebied met de hand speelde, betekende de strafschop een 32 achterstand voor de SJC-ers. Wijziging kwam er niet meer in de stand. HoornwijckWarmunda Ook in de return wedstrijd stond War munda tegen Hoornwijck spoedig met 20 voor, dit keer door doelpunten van Toon van Winsen en rechtsbinnen Sik- king. Opnieuw dachten de Warmonders op fluweel te zitten en ging men de zaken wat gemakkelijker opnemen. Het gevolg was, dat de Hagenaars meer vat op het spel van Warmunda kregen uit een der tegenaanvallen de achterstand konden verkleinen: 12. Dit werd ook de ruststand. Bjj het nuttigen van de thee is het Warmunda-elftal kennelijk terecht gewezen, er kwam tenminste een voor zijn kans vechtend team terug binnen de lijnen. Het gevolg hiervan was, dat de thuisclub op eigen helft werd teruggedrongen, welke meerderheid door Veltenaar in een tweetal doelpun- Gerard Kbelewijn een strafschop mocht ten kon worden uitgedrukt: 14. Verslagenheid in Italië Groot is dc verslagenheid in de gehele sportwereld over het over lijden van Fausto Coppi, die door velen beschouwd wordt als de grootste wielrenner aller tijden. In lange artikelen, verlicht met grote foto's, wordt in de Italiaanse, Franse, Belgische #en Spaanse kranten de lof gezongen over de campionissimo, die evenals zijn broer Serse tien iaar geleden bij een ongeluk tijdens een wieler wedstrijd op zo'n tragische wijze om het leven is gekomen. Zaterdagavond ls het stoffelijk over schot van Fausto Coppi van het zie kenhuis overgebracht naar het clublo kaal van de wielerclub „Serse Coppi", waar een chapelle ardente is ingericht. Vandaar zal het worden vervoerd naar Coppi's geboorteplaats, Castellania, waar vandaag de teraardebestelling zal plaats hebben. Duizenden uit Noord-Italië, maar ook van ver daarbuiten, zijn naar Tortona gekomen om de overledene de laatste eer te bewijzen. Tientallen bloemstukken zijn rond de baar gelegd. Rik van Steenbergen, die tijdens de zesdaagse van Keulen van Coppi's dood vernam, was zeer aangedaan: „Het is, of ik een broer heb verloren. Ik was zeer bevriend met Fausto en heb met hem talrijke wedstrijden gereden, de laatste in september te Parijs. Zijn verscheiden is daarom zo tragisch, omdat hij juist dit Jaar zijn wielercarrière wilde beëin digen om zich daarna aan zijn liefheb berijen te gaan wijden". Ook Jacques Anquetil, die eveneens tot het gezelschap behoorde, dat de reis naar Afrika maakte, en die het nieuws hoorde tijdens zijn wintersportvakantie in Saint-Gervais-les-Bains, kon de tij ding moeilijk verwerken. „Coppi was voor mij altijd het lichtende voorbeeld en nimmer heb ik hem zo gelukkig gezien als juist tijdens ons verblijf in Afrika" zo zei Anquetil, die overigens in goede ge zondheid is, evenals zijn vrouw. Als voor zorgsmaatregel zullen zij echter nu wel hun bloed laten onderzoeken. Man met stijl Jacques Goddet, directeur-generaal van de Tour de France: „Het verschei den van Fausto Coppi is een catastrofe. Hij was niet alleen een groot kampioen, maar ook een man met stijl, die in de wielersport school maakte. En dan doel ik niet alleen op zijn stijl als wielren ner Hi) was weergaloos, een buitenge wone geest, die als een voorbeeld voor velen kan worden gesteld: als wielren ner, maar evenzeer als mens In een boodschap aan de president van de Italiaanse Wielerbond Rodoni zegt de president van het Italiaanse Olympische Comité Grulio Anesti o.m.: „Coppi strekt niet slechts de nationale sport tot eer maar h(j heeft bijgedragen tot verhoging van het prestige van de gehele natie, in moeilijke ogenblikken als het land sympathie en welwillende aandacht nodig had heden heeft het aardse leven van Coppi een einde ge nomen en begint de sportieve cultus van ziin naam en zijn prestaties waarover wfj met sportieve trouw zullen waken". Groot kampioen Fauto Coppi werd op 15 september 1919 in Castellania geboren. Na zijn triomfen in 1949 winnaar van de Tour de France vóór Bartali, winnaar van de Desgrange Colombo-wisselbeker, win naar van drie klassieke wegwedstrijden in Italië, wereldkampioen der achter volgers en tenslotte ook winnaar van vele ronden in West- en Zuid-Europa erkenden zelfs zijn meest fervente tegen standers (en hij had er, vooral in Italië, velehem als een der grootste cou reurs uit de wielergeschiedenis, opvolger der „Campionissimi" Girardengo, Binda, Querra en Bartali. Coppi debuteerde als wielrenner in 1937 Zijn eerste werkelijke grote triomf behaalde hij op 7 november 1942 op de Vigorellibaan in Milaan, toen hij het werelduurrecord verbeterde en bracht op 45,798 km. Dit record bleef 14 jaar onaangetast. Voorts verbeterde hij nog elf wereldrecords. In 1947 en 1949 was hij wereldkam pioen der achtervolgers en in 1953, te Lugano, wereldkampioen der profes sionals op de weg. Coppi won voorts o.m. twee keer de Tour de France (in 1949 en 1952) en vijf keer de Ronde van Italië (1940, 1947, 1949, 1952 en 1953). En ten slotte was hij niet alleen een voortref- feiyk klimmer, tydryder en achtervolger, doch ook een der beste coureurs op de baan. In de laatste zes jaar van zijn leven verloor hij veel van zyn populariteit. Ziektes en blessures beinvloedden zyn prestaties ongunstig en bovendien had hy huiseiyke moeilijkheden, die in 1955 zelfs tot een voorwaardelyke gevangenis straf leidden. De toestand van Geminiani Over de toestand van de Franse cou reur Raphael Geminiani, die soortgeiyke ziekteverschijnselen had als die van wij len Fausto Coppi en thans wordt ver pleegd in het ziekenhuis te Clermont- Ferrand durft de behandelende genees heer Mora zich niet met zekerheid uit te spreken. Volgens dokter Mora is een duideiyke verbetering in Geminiani's toestand ineetreden, maar de koorts zal waarschünlijk terugkeren en pas over acht dagen zal men weten of de Franse coureur definitief buiten levensgevaar is. Nadat Geminiani gedurende een week omstreeks 40 gr. koorts had gehad, trad zaterdagmorgen een verbetering in. Om acht uur was de temperatuur 37,6 gr. en om tien uur zelfs 36,8 gr. „Gem" mocht toen voor de eerste keer weer wat sinaasappelsap drinken. Zyn vrouw en zyn broer Angelo zyn by hem. Ook ontving hy al enkele vrienden. Volgens Geminiani ls het mogeiyk, dat hy de ziekte heeft opgelopen tydens de vliegreis van Abidjan naar Parys, die hy in gezelschap van Coppi maakte. Het toestel voerde tussenlandingen uit in Conakry en Dakar en wellicht hebben Coppi en „Gem" in een van deze plaat sen besmette spy zen of dranken gebruikt. De andere coureurs Auquetil, Ri- vière, Anglade en Hassenforder keer den pas een dag later terug uit Afrika. Geminiani vertelde nog dat hy tydens zyn verbiyf in „Haute-Volta" buffel vlees gegeten had. Het is niet onmoge lijk dat dit vlees, ondanks alle voor- ATLETIEK Holland streed om veldlooptitels De kop is er af! A.V. Holland heeft zijn zilveren jubileumjaar ingezet met de onderlinge veldloopkampioenschappen, d.w.z. met het eerste deel daarvan. Evenals vorig jaar was het Piet Seller, die by de senioren de 1000 m voor zyn rekening nam (3.03.7). Piet de Haan, de titelhouder blykt goed te overwinteren. Zelfs op deze voor hem korte afstand wist hy mannen als Han Fasel en Ed die Westerhout al achter zich te houden. Een pittig gevecht zagen we by de A. en B.-junioren, die over 800 m hun bes te beentje trachtten voor te zetten. Gert Jan Hoope, Jan Brandt en Joop van Leeuwen lieten elkaar niet los en zo moest de eindsprint de beslissing bren gen. Toen bleek Hoope het beste been te hebben, maar de twee anderen deden praktisch niet voor hem onder, wy ver wachten nog vele successen voor deze drie enthousiaste jongens. Jammer, dat kampioen Linschoten verstek liet gaan en Hans Peen nog maar altyd een rustig leven leidt René van de Water had geen moeite met de andere C. en D.-junioren, van wie Pietje de Kier nog het meest zyn best deed. Uitslagen: Senioren 1000 m: Seller 3.03.7; De Haas 3.06.3; Fasel 3.11.3; Westerhout 3.12.7. A en B-junioren 800 m: Hoope 2.27.3; Brandt 2.27.4; Van Leeuwen 2.27.5. C en D-junioren 600 m: Van de Water 2.36.-; P. de Kier 2.41.-. Een prachtige omhaal van v. d. Klink (Blauw Wit) ging maar net over de lat van het Sp. cl. Ensche- de-doel. Voetbal in de afdeling Leiden (Van onze LVB-medewerker) De grootste verrassing kwam ditmaal uit Sassenheim. In het fraaie sport park won Teijlingen met Z—l van Alphense Boys. Maar wat nog meer zegt dan doelpunten: de gasten uit de Rijnstreek kwamen er in de tweede helft nauwelijks meer aan te pas. De vraag rijst: zou Teijlingen aan een herstel begonnen zijnf In ieder geval heeft men in Sassenheim bij het scheiden van het oude jaar veel oud zeer ,dat in de vereniging zat, uit de weg geruimd. Er werd een bewogen vergadering gehouden. De uiteenlopende standpunten werden naar voren gebracht, de verschillen uitgepraat en voorlopige oplossin gen voor de moeilijkheden konden gevonden worden. Derhalve waren er gisteren weer een aantal oude bekenden present om de roodzwarte kleuren te verdedigen. Krach ten, die men een tyd heeft moeten mis sen. Ook moreel gesterkt trok men tegen Alphense Boys ten strijde. Door een strafschop werd een voorsprong geno men. In de tweede helft kon de thuis club door een fout van de Alphenaar Jan Jaspers op 2—0 komen. Wolvers verkleinde kort voor het einde de ach terstand tot 2—1 en zorgde zo voor een mogelykheid om te protesteren voor de Boys. Als zy het protest winnen tegen de strafschop, waaruit de gastheren de leiding namen, dan immers kunnen zy nog een puntje uit deze ontmoeting overhouden. Maar dat ligt verder in handen van de protestcommissie. Spanning Aan de kop won MMO de achter stallige wedstryd en is daardoor op één lyn gekomen met LDWS. Oranje Groen is nog één wedstrijd achter en kan na het gelijke spel tegen RUp- wetering (33) ook op dezelfde hoogte komen. Spanning volop dus in de kop groep en als het herstel van Teijlin gen aanhoudt, ook aan de staart. Op eigen terrein kwam MMO op zeer regelmatige wyze tot een 30 overwin ning op SVLV. Chr. Borst opende de score uit een strafschop wegens hands van Jan Kooiman. Rinus Wolvers ver grootte nog voor de thee de voorsprong, al was dat beslist niet verdiend. Een kwartier voor het einde moest doelman Spiegeler voor de derde maal het hoofd buigen, nu voor een fraaie kopbal van midvoor Witteman. Teleurstellend De andere kandidaat, Oranje Groen, stelde aan de Boshuizerkade teleur te gen Rypwetering. Vooral in de eerste helft. De defensie stond nogal vreemd te schutteren. Geen wonder, dat de gas ten door Th. v. d. Meer op 01 kwamen. S. Dubbeldeman kopte echter de gehjk- maker in. H. Wolvers bezorgde Rypwe tering opnieuw de leiding en de wolken boven Oranje Groen werden wel erg donker, toen Daaf Bontje de bal met de hand speelde en de toegekende straf schop benut werd (13). De thee had de Leidenaars echter goed gedaan. Met snel aanvalsspel werd Rypwetering in de verdediging gedrukt en dit offensief was met de doelpunten van Wim Ver kuilen en Dubbeldeman niet overdadig gehonoreerd. Afstand te groot De afstand tot de kopgroep is voor KRV schier onoverbrugbaar geworden na de verdiende 12 nederlaag van gis teren tegen St.-Bernardus. De gasten waren driekwart van de stryd in de meerderheid. Na tien minuten stond het al 01. Beekink zorgde wel voor de gelijkmaker, maar nog voor de rust had Borst reeds nummer twee in de Kat- wykse touwen geschoten. Daarna werd er niet meer gescoord, al had KRV vooral tegen het einde nog vele goede kansen. Tenslotte Stompwykse Boys—Rouw koop40. By de rust gluurde de Voorschotenaren al tegen een 3—0 ach terstand aan en in de tweede helft kon- GEMINIANI zorgsmaatregelen, bedorven was. Ook hadden hy en Coppi in de wildernis op grassprieten en kruiden gekauwd om hun dorst te lessen. De Franse coureur voelde zich al na zyn terugkeer in Frankrijk niet goed. Op eerste kerstdag ging hy naar bed. Hy had vooral koorts en hoofdpyn. Coppi belde hem op kerstavond nog uit Nice op en vertelde hem dat hy zich net zo naar en vermoeid voelde. Het was het laatste gesprek tussen beide renners, die altyd zeer met elkaar bevriend wa ren. Men heeft Geminiani het overiyden van Coppi nog niet durven mededelen. GWS won bij RAS: 13 GWS zette het nieuwe jaar goed in door in het prachtige sportpark van het Haagse RAS met 1—3 te zegevieren. Deze overwinning kwam in de tweede helft nog wel even in gevaar, toen de Hagenaars door hun linksbuiten Dus aan de gelykmaJker kwamen, nadat Van Kesteren in de eerste helft voor een 0—1 ruststand had gezorgd. De Sassemmers wisten zich echter keurig te herstellen en het was' opnieuw Van Kesteren, die zyn ploeg op 1—2 schoot. Toen hy kort daarna dicht bij de hattrick was, werd hy door een der Haagse verdedigers onderuit gehaald. Scholte wist de vrye schop even buiten het strafschopgebied zo zuiver te nemen dat de Haagse defensie, doelman incluis, beteuterd de hal nakeek, die in het net verdween: 13. Dit werd ook de eind stand van dit sportieve treffen. den zy zich nauweiyks herstellen. In tegendeel, Jac. Boon moest nog voor een vierde maal naar het net. De stand: LDWS 1218 Rouwkoop 1211 MMO 1218 Rijpwetering 1311 Or. Groen 1116 Stompw. B. 128 KRV 13—15 SVLV 12— 7 Alphense B. 13—14 Teylingen 13— 4 St.-Bernard. 1112 Tweede klasse Dat het ZLC ernst is met zijn pogin gen naar de eerstklas terug te keren, blykt wel uit de duidelijke overwinnin gen. Gisteren werden Weteringse Boys met niet minder dan 6—2 naar huis gestuurd. SJZ bleef goed volgen al wa ren de cyfers tegen VNA iets beschei dener: 42. VNL won met verrassend grote cyfers van VVOA: 5—0 en UDO kwam door een 31 overwinning op Leidsche Boys weer op de derde plaats. VTL en Unitas hadden vryaf. De stand: ZLC SJZ UDO Weter. VNL 11—19 11—17 10—13 11—12 11—12 WO A 12—11 VNA 11— 8 Leidse B. 12— 8 VTL 11— 7 Unitas (L.) 10— 3 Zaterdagvoetbal (Van een onzer verslaggevers) De nieuwjaarswedstrijd tussen het westelijke elftal en een lande lijke jeugdploeg, die zaterdag j.l. te Huizen werd gespeeld, heeft wel aan de verwachtingen voldaan, ook al bleek tenslotte dat de jeugd ploeg lang niet was opgewassen tegen de Westelijken. De 51 zege vormt wel de juiste beloning voor het betere spel van de Wes telijken, die in alle onderdelen, maar vooral qua combinatie de beteren waren. Voor de rust ging het aardig gelijk op, omdat toen het tempoverschil nog niet zo tot uitdrukking kwam. De 2—1 rust stand was een juiste afspiegeling van de krachtsverhouding. Na rust echter was het westeiyke elf tal veel sterker en de drie doelpunten, die toen nog werden gescoord, waren een te matige beloning voor het steeds groeiende overwicht. Het heeft weinig zin im een gedetail leerd verslag te geven van deze wed stryd, die voor het westeiyke elftal een goede oefenparty was voor de a.s. za terdag te spelen wedstryd tegen Quick Boys en voor de Keuze-Commissie een mooie gelegenheid eens de top te bezien van het steeds groter wordende leger jeugdspelers, waarvan deze combinatie eigeniyk niet eens een Juiste afspiege ling te zien gaf. By het westelijk elftal was de achter hoede het zwakste deel van de ploeg, met name linksachter Mienis speelde, na een goed begin, zeer zwak. Spil Visser van Heerjansdam was een der besten van het veld. Rechtshalf Scherpenhui- zen voldeed wel. maar of hy beter is dan Aandewiel b.v. geloven we toch niet. In de voorhoede konden Nieuwstraten en Fopma het uitstekend samen vinden j en dat toonde ook wel het aantal doel- j punten, dat dit duo voor zyn rekening nam, n.l. vier. Linksbuiten C. Nieuw straten bewees alleen maar, dat hy I voor deze plaats ook niet de geschikte man is. zodat het zoeken naar een links buiten blijft voortduren. By de jeugd viel eigeniyk alleen maar het spel van beide binnenspelers, Berg- stva uit het verre Heeg en V. d. Heuvel van Kozakken Boys op. Voor het overige konden Koelewyn, Verburg en v. Duij- venbode nog 'n voldoendde halen. Het scoreverloop was als volgt. Na 'n kwar tier opende J. Nieuwenstraten de score, na een mislukte kopbal van Fopma, die maar gedeeltelyk kon worden gestopt. Een kwartier later was het opnieuw Jan Nieuwstraten, die handig op een over stopper Van der Giessen heenge- kopte bal doorliep en V. d. Reyden óp- nieuw kansloos sloeg. Vlak voor rust scoorde linksbuiten Scholts voor de jeugd met een goed doelpunt tegen. De tweede helft was een kwartier oud toen reohtsbuitien Visser de stand op 31 bracht. Negen minuten later was het pleit definitief beslist, toen Fopma met een prachtig schot de stand op 41 bracht. In de snel invallende duis ternis bracht Nieuwstraten na een com binatie met Fopma kort voor tyd het vijfde doelpunt tot stand. Ongeveer 1000 bezoekers woonden deze van spanning ontblote, maar verder op goed peil staande wedstryd by. Westelijk elftal tegen Quick Boys Het Westelijk elftal, dat zaterdag a.s. te 2.30 uur op Nieuw Zuid te Katwyk tegen Quick Boys speelt, is als volgt samengesteld: Mulder (Zuidvogels) doel; Visser (Heerjansdam) en Koelewyn (IJssel- meervogels) achter; Scherpenhuizen (Zwart-Wit '28), V. d. Schee (Kozakken Boys» en Verburg (CSCA) midden; Vis ser (Huizen). Nieuwstraten (Zwart-Wit '28), Fopma (CSCA), V. d. Heuvel (Ko- '.akken Boys) en Heemskerk (Rijnsb. Boys) voor. Reserves zijn: Molleman (Kennemerland), Lagendijk (Zwart- Wit *28), C. Nieuwstraten (Zwart-Wit '28) en De Vries (De Zwerver).

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 8