Verrassende zege van Zuiderkwartier NEDERLANDS HOCKEYELFTAL TRAINT EENHOOG tweede maal de Limburg-coupe PANDA EN DE MEESTER-DIPLOMAAT Ons dagelijks vervolgverhaal dc schaduw speelt verstoppertje Roman van Alain Page De avonturen van Wang en Li Rondom de korf De enige competitiewedstrijd, die gisteren hier ter stede werd gespeeld, heeft een verrassende uitslag opgeleverd. Zuiderkwartier versloeg nJ. de kampioens kandidaat Ready met 86, waardoor de spanning aan de kop van 2 B belangrijk toegenomen is en Zuiderkwartier zichzelf geheel veilig heeft gesteld. MAANDAG 4 JANUARI 1960 Het was een vlotte, aantrekkelijke wedstrijd, die voor de rust op hoger peil stond dan daarna. Zuiderkwartier was aanvankelijk het gevaarlijkst en kwam door J. v. d. Kaay aan een 10 voor sprong, doch in de volgende minuut schoot Van Nunspeet de gelijkmaker in. In de tweede opstelling veroverden onze stadgenoten een veldmeerderheid, die door Zirkzee en mej. T. Fakkel in 2 doelpunten werd uitgedrukt. (3—1). Door mevrouw Bosman kwamen de gasten op 32, doch Gressie zorgde er voor, dat met de rust het verschil weer 2 doelpun ten bedroeg (42). Na de rust was Ready aanvankelijk het sterkste en zag het er voor onze stadgenoten niet zo best uit. Door van Nunspeet en Van der Loo werd het spoedig gelijk en Leenheer bracht de stand zelfs op 45. De Leide- naars herstelden zich en mej. Fakkel had nogmaals succes (55). Ready wist opnieuw een voorsprong te nemen door mej. Koet (56). Ook nu kwam de thuisclub terug, thans door Gressie (66). In de strijd om de uiteindelijke overwinning zorgde J. v. d. Kaaij met 2 fraaie doelpunten er voor. dat beide punten in Leiden bleven (86). Ready miste in de tweede helft 4 straf worpen! KORFBALUITSLAGEN KNKB: Zuid-Holland II A: SwiftSperwers 1—2. Zuid-Holland II B: Zuiderkwartier Ready 86. LKB: le-klasse: Vic Oriëntis 4Zuider kwartier 2 76. Jun. I: Vic Oriëntis AReady A 24. MICROKORFBALCOMPETITIE Afd. I: DeetosRozenburg 81; Re genboogHet Zuiden B 53: Spangen Het Zuiden A 21; Het Zuiden A Rozenburg 51; DeetosHet Zuiden B 94; SpangenRegenboog 43. Afd. II A: ActiefTrekvogels 32; EurekaVic Oriëntis 13; Hou Stand Sperwers 25; SperwersVic Oriëntis 4—5; EurekaActief 14 Trek vogels Hou Stand 35. Afd. II B: 't Zuiden 3De Algemene 22; Sperwers 2HSV 43; Succes Charlois 20; HSV't Zuiden 3 21; CharloisSperwers 2 22; SuccesDe Algemene 06. Afd. II C: 't Zuiden 4Fluks 24; WionOSCR 32: Oranje WitOns Huis 22; Ons HuisFluks 23; 't Zuiden 4Wion 10; OSCROranje Wit 4—3. Afd. Ill C: HSV 2—Crescendo 3—3; Ahoy—Eureka 2 40; Sperwers 3Da naïden 22; Sperwers 3Ahoy 12; Eureka 2HSV 2 11; CrescendoDa- naiden 12. Afd. Ill D: Sperwers 4Deetos 2 32; Trekvogels 2Algemene 2 05; UnicumSpangen 2 15; Deetos 2 Trekvogels 2 20; Spangen 2Sper wers 4 32; UnicumDe Algemene 2 2—3 Afd. Ill E: OverkantersOranje Wit 2 30; Vic. Oriëntis 2Rozenburg 2 02; SpartaanVelox 70; Overkan ters—Spartaan 1—1; Velox—Vic. Oriën tis 2 1—5; Rozenburg 2Oranje Wit 2 Junioren I: SperwersHSV 31; Dee tos—Regenboog 1—1; Danaïden—Oranje Wit 12; DeetosDanaïden 30; Oranje Wit—Sperwers 1—1; HSV—Re genboog 00. Wassenaar won bij Wilhelmus met 3-1 (Van onze correspondent) Gisteren bleek opnieuw wat het meespelen van M. Buitelaar voor Wassenaar betekent. Tegen Wilhel mus was hij weer de grote gangmaker van de aanval. Het was een stevige wedstrijd, bijgewoond door talrijke toeschouwers. Die werden direct na het begin ver gast op een levendige partij voetbal, hard, maar stellig niet unfair gespeeld. Wassenaar kreeg de beste kansen, maar Klinkhamer mikte enkele keren te hoog. Aan de andere kant kon doelman Pesch, SCHAKEN Succes voor Etmans in Deventer Vorige week heeft het Deventer Schaakgenootschap een nationaal toernooi georganiseerd ter ere van zijn 110-jarig bestaan. Op drie invitatie- groepen, die de hoofdschotel vormden, na, was de inschrijving voor zes- en vierkampen open. Toevalligerwijze was het aantal deelnemers ook 110! In Invitatie-groep A won de inter nationale meester H. Bouwmeester zon der enige moeite de eerste prijs, terwijl de ex-jeugdkampioen van Nederland, J. J. v. Oosterom, door een blunder van Th. P. van den Tol tweede werd. Eindstand; 1. Bouwmeester (Amster dam) 4,/2; 2. Van Oosterom (Hilversum) 4; 3. V. d. Tol (Leeuwarden) 3Vi', 4. J. Sohuyt (Amersfoort) 2; 5. V. d. Camp (Nijmegen) 1; 6. Bauvrie (Deventer) 0. die het weer uitstekend deed, net niet meer bij een scherp schot, dat keihard langs hem in het net suisde. 10. Tien minuten later was het al gelijk. Arie van Dijk passeerde de Voorburgse ach terhoede, inclusief de doelman (11). Hoewel Wassenaar steeds sterker werd, kwam de rust met deze gelijke stand. Ook na de pauze bleef Wassenaar sterker. Wilhelmus kwam steeds meer in de verdediging. Klinkhamer zette dit overwicht in klinkende munt om met een klinkend schot (12). Even probeerde Wilhelmus hierna nog tot een gelijkmaker te komen, maar toen de verdediging daarbij te veel ri sico nam, was het M. Buitelaar die deze kans handig uitbuitte en de eindstand op 13 bracht. Voorbereiding Olympisch toernooi Woensdagavond wordt in Utrecht een begin gemaakt met de voor bereiding van het Nederlands hockey-elftal voor het Olympisch toer nooi, dat in augustusseptember in Rome wordt gehouden. De nieuwe elftal-commissie, die onlangs 18 kandidaten voor deze Olym pische training heeft aangewezen, heeft voor de voorbereiding de beschikking gekregen over de eerste verdieping van de Julianahal, behorende tot het gebouwencomplex van de Jaarbeurs. De enorme vloeroppervlakte zal door onze hookeyspelers niet alleen worden benut voor het opvoeren van de conditie doch ook zullen daar op één hoog onder leiding van de Pakistaanse trainer Kallat technische oefeningen met stick en bal worden gedaan. Terwijl deze wekelijkse zaaltraining wordt voortgezet, wordt in februari begonnen met de selectie op het veld. Op 14 februari wordt op het SCHC-terrein in Bilthoven een hockeydag gehouden, waarbij de districtselftallen (met vermoedelijk twee westelijke ploegen) tegen elkaar zullen uitkomen. Tijdens de weekeinden, voor afgaande aan deze wapenschouw in Bilthoven, worden in de districten voor- wedstrijden gespeeld. Een wedstrijd van het voorlopig B- elftai tegen de Batavieren is bepaald op 20 februari en op 27 februari volgt een laatste proefwedstrijd van het B-elftal alvorens deze ploeg definitief wordt Tafeltennis-nieuws A lines Simon veroverde voor de iZJ De echtgenote van de Neder landse tafeltennis bondscoach Ag nes Simon-Almasi heeft zondag te Zaandam voor de tweede achter eenvolgende maal het toernooi om de Limburg-coupe gewonnen. Zij toonde zich zoals te verwachten was verreweg de sterkste van de tien geselecteerde dames. Al haar partijen won zij in twee games. De meeste tegenstand bood nog de WIBO-speelster Ursula Artz, die tot en met de zevende ronde ongeslagen bleef. Het Haagse meisje moest echter in de achtste ronde haar meerdere erkennen in de Rotterdamse jeugdspeelster Nellie Visscher (19—21, 16—21) en in de negende ronde verloor zij kansloos met 1121, 1321 van Agnes Simon. Marian Perton was slecht in vorm. De Amster damse speelster, die samen met Ursula Artz, de Nederlandse equipe vormde tijdens de wereldkampioenschappen, be zette met slechts 4 overwinningen de zesde plaats. Een verrassing daaren tegen was het opvallend vaste spel van Cissy Werkhoven. Dit Amsterdamse meisje, dat voor de eerste maal in het toernooi om de Limburg-coupe uitkwam, plaatste zich derde met 6 overwinningen. De eindrangschikking werd: 1. mevr. Agnes Simon Almasi (Rot terdam) 9 overwinningen; 2. Ursula Artz (Den Haag) 7 overwinningen; 3. Cissy Werkhoven (Amsterdam) 6 over winningen; 4. Nelly Vischer (Rotter dam) 6 overwinningen; 5. Ils Tessen- sohn (Huizen) 5 overwinningen; 6 Marian Perton (Amsterdam) 4 overwin ningen; 7 Els van Etten (Den Haag) 3 overwinningen; 8. Lucette Marijnissen (Tilburg) 2 overwinningen; 9. Toos Greymans (Nederweert) 2 overwinnin gen; 10. Nellie de Wit (Amsterdam) 1 overwinning. samengesteld voor de semi-interland tegen de Belgische reserves op zaterdag 12 maart in Tilburg. Met het oog op de wedstrijd BelgiëNederland, op 3 april in Brussel, speelt de A-ploeg op 26 maart een oefenwedstrijd tegen een combinatie en op Goede Vrijdag 15 april wordt een dergelijke wedstrijd gespeeld als laatste selectie voor de wedstrijd Nederland Wales op zaterdag 23 april. Het inter landseizoen wordt op 22 mei afgesloten met de ontmoeting NederlandDuits land. Daarna krijgen de oranje-kandi daten rust tot half juni, waarna de laatste fase van de Olympische voorbe reiding wordt ingezet. Vermoedelijk zul len voor die laatste periode trainings- weekeinden worden georganiseerd. De elftalcommissie van de KNHB zal trach ten te bereiken, dat het tijdstip van vertrek naar Rome zo vroeg mogelijk wordt gesteld opdat de spelers voldoen de tijd zullen hebben zich aan het kli maat en de harde velden aan te passen. i t.iu, uuv. i Drpioenprijs. Voor amateurrijders: 1. S (G. v .d. Wal) (1.26.8); 2. U 3. Truely Hollandia. Tot.: w. f 1.80; Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Steenbok-prijs: 1. X Signal (Th. Kooy- man) (1.29.8); 2. X Nimble; 3. X O. Tot.: w. f2.90; pl. f 1.20, 1.70. 1.80; gek. f5.50; cov. f 5.10. Schuttersprijs1. Vera Hollandia (M. Vefgay) (1.27.4); 2. Walter Pluto; 3.Vaut Mleux K .Tot.: w. f 10.60; pl. f4.10, 2.10, 2.50; gek. f4.70; cov. f4.50. Schor] Visull i Dlena; 3. Truely pl .f 1.40, 2.60, 22.20; gek. f6.40; cov. f9.50. Stier-prijs: 1. Vrolijke Frans (P. A. Strooper) (1.28.7); 2. Vico BS; 3. Toren valk S. Tot.: w. f9.—; pl .f2.90. 1.80. 3.-; gek. f31.60; cov. f4.40. Kreeft-prijs: 1. Curlew (B. de Vries) (1.22.9); 2. Hippogriffe; 3. Enterprise. Tot.: w. f8.90; pl. fl.40. 1.20. 1.30; gek. f5.30; cov. f7.90. Weegschaal-prys: 1. Upper Ten (W. Leeuwenkamp) (1.26.8); 2. Wybo K; 3. Rex van Eiberhof. Tot.: w. f2.10; pl. f 1.20, fl.40; gek. f2.60; cov. f3.-. Ram-prijs: 1. Wiebeline Wip (J. Oos- tlng) (1.24.4); 2. Vincent Hollandia; 3. Uranium H. Tot.: w. f2.80; pl. fl.40. 1.20; gek. f2.40; cov. f3.60. Leeuw-prijs: 1. Quartus Spencer (G. Raymakers) (1.25.4); 2. Tilda O; 3. Tabor Harvester D. Tot.: w. f3.-; pl. f 1.50, 1.40, 2.10; gek. f6.20; cov. f3.60. Waterman-prijs: 1. Zaisine (J. Oostlng) (1.30.4); 2. Wilma Dear; 3. Whip Bird van Permit. Tot.: w. f 3.pl. f 1.50, 2.40, 1.60; gek. f 10.cov. f 7.20. Totalisator-omzet f 165.498.50. Advertentie Als U met aambeien ankkelt neem dan Hemotabs de beproefde en eenvoudige behandeling van binnen uit. Een complete kuur in tabletvorm, die U in enkele dagen uit komst brengt. Zalf en zetpillen zijn daarby overbodig. De complete kuur (f 1.47) is verkrijgbaar in iedere apo theek of drogisterij. Invitatie-groep B werd voor het sys teem Sonnenbom-Berger een overwin ning voor Roessel; tweede werd hier Van Donk, terwijl Jongsma, eveneens een Nederlands oud-jeugdkampioen, zich door een tegenslag tegen Van Donk en Bre- dervoort de eerste plaats, had zien ont gaan. Eindstand: 1. Roessel (Amsterdam) 4; 2. Van Donk (Dordrecht) 4; 3. Joings- ma (Rotterdam) 3V2; 4. Bredervoort (Zwolle) 2; 5. N. N. 1; 6. V. d. Grindt (Deventer) lA. De invitatie-groep C was samenge steld uit prominente jongere krach ten. De Leidenaar M. D. Etmans wist, eveneens met behulp van het sys teem. Sonnenbom-Berger de eerste plaats te bezetten. Dit is, gezien de speelsterkte van zijn tegenstanders, werkelijk een goed resultaat. Misschien zijn Van Wijngaarden en Zuidema, die een vaste plaats innemen In teams van de Hoofdklasse KNSB, iets tegengevallen. Hier luidt de eindstand: 1. M. D. Et mans (Leiden) 3y2; 2. Knol (Almelo) 3V2-, 3. Van Wijngaarden (Leeuwarden) 3; 4. Zuidema (Amsterdam) 2,/2: 5. Steenhuls (Arnhem) 1 Va6. Folkerin- gen (Groningen) 1. Opvallend Is, dat Etmans zijn enige nederlaag tegen Fol- keringen leed, die verder alles verloor. Volleybaleompetitie Blessure van Sieval kost PW zege (Van een onzer verslaggevers) Met een gehavend team - Bontje en v. d. Linden ontbraken op het appèl - heeft Prof. Wyk het Haagse Celebes, leider van de overgangsklasse West II, het vuur zeer na aan de schenen gelegd. Na verlies van de eerste set met 1511, kwam PW via Frans Sieval, Bas Leu- rink en Frans Mulder sterk terug. Bij de Hagenaars begon het onder de niet aflatende Leidse druk te rammelen. Le gio waren de „verdwaalde" passes. De smashers vonden telkens een perfect blok tegenover zich. Met 159, 137 stonden de PW-papieren hoog genoteerd. En bij die stand verloren de Leidenaars één van hun troeven in de aanval. Frans Sieval ging bij een poging om een voet- fout te vermijden door zijn enkel. Cele bes leefde op!, maar grimmig verbeten de PW-ers hun teleurstelling. Zij kwa men in gewonnen positie toen zij - na toch de derde set met 1510 op hun naam te hebben geschreven - in de vier de set tot 127 uitliepen. Dubieuze be slissingen van de arbiter brachten Cele bes terug tot 1211. Frans Sieval, hin kend terug in het strydperk, daverde desondanks de serve naar PW met een onhoudbare smash. Het werd 1311 voor PW, dat helaas daarna niets goeds meer kon verrichten in de ogen van de ar biter. Geruisloos nivelleerde Celebes de setstand, 1513, en redde daarmee een heel kostbaar puntje. WIELRENNEN Swift De uitslag van de 4e rit voor de Cycle Cross-competitie luidt: A en B-klasse (15 ronden): 1. B. Zoet tyd 42 min. 55 sec.; 2. A. Prangers. C-klasse (15 ronden)1. Fr. Britten, 43 min. 10 sec.; 2. J. van Amsterdam; 3. Fr. v. d. Broek; 4. W. Wolswyk. D-klasse, (10 ronden); 1. P. de Jong 33 min, 28 sec; 2. Fr. Leemans; 3. B. Kerkvliet. SPORTSPLINTERS Wimbledonkampioene 1959, de Bra ziliaanse Maria Bueno, heeft te Perth in West-Australië haar eerste triomf in het nieuwe jaar geboekt door het dames enkelspel te winnen van de Westaustra- lische tenniskampioenschappen. Zij ver sloeg in de finale de Engelse Christine Truman met 64, 64. Het Zuidslavische voetbalelftal heeft zondag in Tunis een 51 zege be haald op de nationale ploeg van Tunesië. Bij de rust hadden de Zuidslaven reeds een 30 voorsprong. De Haagse IJshockeyploeg HYS „Hoky" heeft zaterdagavond te Kitz- buehel een gelijk spel behaald tegen de plaatselijke club Kitzbuehel, waarvan de „Nederlanders" eerder in Den Haag (op 25 november) met 96 wonnen. De eind stand was 3—3 (tussenstanden: 00 0—2, 3—1). Wegens technische storing ontbreekt heden de dagelijkse opgave van de po sitie der zeeschepen. 13~61. Vanuit het donkere gebouw loerden twee geheime agenten naar Panda en Smurk. die juist uit de taxi waren gestapt. Het is Archibald Smurk." fluisterde een van hen. ..hij komt regel recht hierheen! Daar snap ik niets van, Nummer Vijftien. Wat zou hij in Onze ambassade willen zoeken?" ..Praat niet dom. Nummer Zestien," snauwde Nummer Vijftien, „je hebt zelf gezien, dat agent Nummer Twintig hem met taxi hierheen bracht. Hij zal Smurk hebben wijs gemaakt, dat hier hotel is." Hij haalde een schietwapen uit zijn broekzak en vervolgde met een wrede lach: „Wij zullen diplomaat warm ontvangen, met pang en knal!" „Met pang en knal!" herhaalde agent Nummer Zestien gretig. ge- „O neen! Foei toch!" klonk opeens een fluwelen stem. De beide agenten keken om en verbleekten. „De baas!" fluisterde Nummer Vijftien. Grote geheime agent Nummer Een!" zei Nummer Zestien smoord. Hun wapens zo goed mogelijk verbergend, staarden zij bedremmeld naar de keurig geklede geheime agent, die hen met een vaag glimlachje opnam. „Ik houd niet van ruw geweld." sprak Nummer Een. „Wanneer wij iemand hm uit de weg willen hebben, moet dat beschaafd ge beuren. volgens een weloverwogen plan. Met onbeheerst geweld bereikt ge zelden Uw doel en schaadt ge de goede naam van ons land." 2) Tom deed open. Hij nam zijn bezoeker van top tot teen op en gaf hem een wenk dat hij binnen kon komen. Zodra de deur dicht was vroeg hij niets dan: „En?" Harry weifelde. Hij gluurde van opzij naar het hoekige en onregelmatige ge zicht van Tom en besloot zich tot de allernoodzakelijkste mededelingen te beperken. Hij voelde zich zo aJ belache lijk genoeg. Hij haalde de envelop uit zijn zak en legde die zwijgend op tafel, schonk zich een borrel in en dronk. Hij hield de drank een ogenblik in zijn mond, eer hij die doorslikte. Tom bekeek de envelop, met een te vreden uitdrukking op zijn gezicht „Geen moeilijkheden?" vroeg hij. „Eh nee...", zei Harry, enigszins onzeker. Tom keek hem scherp aan en scheur de de envelop open, haalde er een vel letje papier uit en vouwde het open. Harry, die zijn glas neerzette, zag hem lijkwit worden. Hij vroeg met een stem, die haast geen klank meer had: „Klopt er iets niet?" Tom keek hem aan. Zijn lippen, die toch al dun waren, leken nu geheel af wezig. Zijn ogen hadden een starre blik- „Jij ellendeling!" zei hij kwaadaardig „Het is dus allemaal goed verlopen?" „Wat bedoel je..." zei Harry met knikkende knieën. „Lees zelf!" snauwde Tom. Harry stak zijn grove hand uit. Met ongelovige "blik staarde hij op het velle tje papier. In het midden was en reus achtige O met een voortreffelijke ovale vorm getekend, versierd met wat slag schaduw. Dat was alles. Verslagen liet Harry het papiertje op tafel vallen. Weer brak het zweet hem uit. Tom greep hem bij de revers. „En nu hoor ik van jou, wat er zich bij de ontmoeting met de Schaduw heeft afgespeeld!" zei hij met een stem, waarin een dreigende klank lag. HOOFDSTUK II Terence Lane doet zijn intrede en Percy'Gladstone ruimt het veld. De dag na de verschijning van de Schaduw, die aan Harry zulk een on aangename ervaring had bezorgd, stond Terence Lane in een uitstekend hu meur op. Hij floot zijn lijf lied, overge nomen van de Amerikaanse Marine en maakte een dwaze buiging op het ogen blik dat hij in de badkamer de spiegel passeerde. Hij schonk zichzelf de wel daad van een douche, waarna zijn hu meur het hoogtepunt had bereikt. Te rence hulde zich in een diepblauwe ka merjas en liep de kleine salon binnen, waar zijn bediende Alexis gewend was 's morgens zijn ontbijt gerëed te zet ten. Hij wierp een onverschillige blik op de post, die op een zilveren blaadje op hem wachtte en strekte behaaglijk zijn lange benen. Hoe zag Terence Lane er uit? Hij was groot en maakte een enigszins schriele indruk. Toch was hij niet mager. Zijn spieren waren zelfs zeer krachtig ont wikkeld en hij beschikte over het ver mogen zich vrijwel onhoorbaar te kun nen verplaatsen, waardoor hij lieden, die hem bezochten, soms danig kon doen schrikken. Terence had een smal gezicht en een hoekige kin. Zijn ogen waren donker en zijn haar was het eveneens. Hij maakte door en door de indruk van een aristocraat. Terence was voor velen een raadsel. Maar niemand had ooit onder woorden kunnen brengen waarin het raadsel achtige nu eigenlijk bestond. Terence leidde naar het leek een openhartig leven in zijn geriefelijke flat aan de Accacia Road, achter Regent's Park. Hij reed altijd in een lange en opvallende sportwagen, ©en Corvette, een mach tag stuk techniek van grijs plastic, van binnen met zwart leer bekleed. Daar kwam bij, dat Terence Lane werd ontvangen door wat men gewoon lijk de eerste kringen noemt en nie mand zou zelfs maar op de gedachte zijn gekomen zich af te vragen om wel ke reden hij in dit milieu werd ontvan gen. Het feit lag er, men verdiepte er zich verder niet in. Bij nadere beschouwing zou men het raadselachtige misschien in zijn ogen hebben ontdekt. Of, wie weet. in de eigenaardige manier waarop hij zijn mond vertrok, alsof hij innerlijk altijd de spot met iets of iemand dreef. Alexis kwam binnen. Hij hield een met etens waren gevuld blad in de handen. Te rence beschikte nu eenmaal altijd over een jongensachtige eetlust. Alexis beantwoordde al heel weinig aan het beeld, dat men doorgaans van een Engelse huisknecht heeft. Hij had een zo lang gezicht, dat hij erdoor op viel. Het hoofd stond op een magere Uit het Frans vertaald door MARGOT BAKKER hals. Boven de borstelige wenkbrauwen vertoonde hij een laag voorhoofd en zijn armen waren wanstaltig lang, als bij een aap. Zij droegen reusachtige handen, haast te groot voor een mens. Toch waren het handen die het kost baar porselein met zorg en gekwaam heid hanteerden. Alexis zette het blad op tafel en vroeg; „Heeft meneer goed geslapen?" Terence lachte. Hij wees Alexis met een hoofdgebaar een stoel aan en zei: „Ga zitten". Hij begon een stuk toost met boter te besmeren, terwijl Alexis zich «onder de minste verbazing te tonen in een fau teuil liet zakken. „Niets bijzonders?" vroeg Terence, terwijl hij de eerste hap naar binnen schoof. .Nlets meneer. Weinig actie over de gehele linie". Zij grijnsden elkaar vol begrip toe. Maar opeens schoten zij beiden recht. Iemand had aangebeld. Terence vergat zijn toost. „Wordt ik geacht vanmorgen iemand te zullen ontvangen?" Alexis was opgestaan en dacht even na. „Niet dat ik weet". „Ik zou toch maar gaan opendoen. Misschien wil een van mijn vrienden graag mijn Jachttrofeeën uit Afrika nog zien". Alexis verliet de kamer. Zijn schou ders schokten van het ingehouden lachen. Hij was al gauw terug. De pien tere ogen onder het lage voorhoofd glinsterden. „Uw vriend van de politie", zei hij zonder nader© verklaring. Terence zuchtte. Hij staarde wee moedig naar zijn ontbijt, maar stond op en zei: „Houd hem een ogenblikje aan de praat. Ik zal me gaan kleden". Hij ging naar zijn slaapkamer, koos met zorg een overhemd, een das en een lichtgrijs pak uit zijn goedvoorziene klerenkast. Terence Lane hechtte na melijk een ouderwetse waarde aan zijn dagelijks gerief en hij ging uit van het beginsel dat een goed gekleed man voor twee geldt. Hij stak zijn sigaretten in de zak en ging naar het woonvertrek. Inspecteur Anthony Drayton stond met de rug naar hem toe midden in de ka mer. De politieman maakte de indruk nog niet te hebben beslist welke stoel het gemakkelijkst zou zitten. „Hoe gaat het?" vroeg Terence Lane op zachte toon. Drayton schrok en keer de, zich vlug om. „Goeiemorgen", zei hij grinnikend, „daar wen ik nu nooit aan. Hoe doet u dat toch? Komt het van die dikke ta pijten hier of van uw sohoenzolen?" Terence legde een vinger tegen de lippen en glimlachte. „Ssst!" zei hij, „U mag er nooit met iemand over praten, maar lk doe aan spiritisme. Het zweven ligt mij nogal". Drayton ging hoofdschuddend zitten. „Ik zou het haast denken", zei hij. Lane voorzag zichzelf van een sigaret, maar bood er de inspecteur geen aan, want die rookte niet. Hij blies een In drukwekkende rookwolk uit. met het hoofd achterover. Opeens keek hij Drayton aan. Er lag een zekere spot in zijn blik. „Waaraan heb ik de eer te danken dat hoofdinspecteur Drayton mij zo vroeg al komt opzoeken?" Drayton schoof in zijn stoel heen en weer zonder aanvankelijk antwoord te geven. Terence hief zijn hand op. „Nee wacht even", zei hij haastig. .Mlssohien mag ik raden? Eens kijken Er is op de vismarkt een niet geïden tificeerd lijk gevonden en een of an dere hooggeplaatst© persoonlijkheid is razend. De bekwam© inspecteur koestert het vermoeden dat de Schaduw zich weer eens te buiten is gegaan. Is het dat?" Lam© glimlachte triomfantelijk en stak zijn hoofd enigszins naar voren. „Of vergis ik me?" „Kwast", daoht Drayton. Hij be schikte overigens over voldoende zelf beheersing om niet te laten blijken wat er In hem omging en staarde lange tijd naar de hoed op zijn knieën, alsof die hem raad kon geven. Toen hij opkeek was zijn gezicht roder dan gewoonlijk. „De kranten kunnen over het bewuste geval nog niets gepubliceerd hebben", zei hij niet al te toeschietelijk, „en in helderziendheid geloof ik niet". „Het ligt anders zo voor de hand", zei Lan© spottend. „Als de hoofdinspecteur 's morgens zo vroeg al op pad is gaat het stellig niet om een kleinigheid. En u beweegt zich gewoonlijk op crimineel terrein. En daar u bovendien een uur in de wind naar vis ruikt, waarde vriend, terwijl er zelfs nog enkele schubben aan de onderkant van uw broekspijp kleven...". (Wordt vervolgd) Vervolgverhaal voor de kleintjes 6768. Maar voor de poorten en boven op de muren van het paleis van de mandarijn stonden de wachten, die ook bij nacht goed uitkeken. Eén van die soldaten meende op een ogenblik iets verdachts te horen. Hij keek scherp uit en ja.zag hij daar niet twee schaduwen over het veld rennen? De soldaat maakte direct alarm. Hij begon te schreeuwen en maakte zo n kabaal, dat alle wachten hem hoorden. En toen kwam er een hele opschudding in het paleis!

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5