ft A. J. Hendriksen en H. Renee veertig jaar in dienst van de gemeente Leiden Heropening Boerenleenbank Leiden Pilmanschool Krimpen van pijn Kroesjtsjef als scheidsrechter in Z.O.-Azië? Opgericht 1 maart 1860 Maandag 4 januari 1960 Tweede blad no. 29939 Advertentie Het Oude Jaar ls weer versleten. Daarom dient een leder te weten; Voor Nieuwjaar alvast. TIP van BOOTZ ln de kast. Stel Je voor dat Je dat had vergeten! Voor twee jubilarissen bij de Dienst van Gemeentewerken had het nieuwe jaar een buitengewoon prettige start. Het zijn de heren A. J. Hendriksen. voorman- tuinman en H. Renee, verbonden aan de afdeling bestratingen van deze Dienst, die het feit herdachten, dat zy voor veertig jaar in dienst van de gemeente traden. Ter gelegenheid van dit jubileum werden beiden onderscheiden met de bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Kon. onderscheiding voor jubilarissen Wethouder A. J. Jongeleen. die hier van tijdens een hedenochtend in het ge bouw van de Stadsbimimerwerf gehouden huldigingsbij eenkomst mededeling deed. ging uitvoerig in op de staat van dienst van de heren Hendriksen en Renee. Reeds direct bij de aanleg van het Kooi- park. nu ongeveer veertig jaar geleden, werd de heer Hendriksen bij deze aan leg Ingeschakeld. Nadien is hem steeds de zorg over dit park toevertrouwd. Met zeer veel liefde voor uw vak, aldus de wethouder, hebt gij steeds de beplan ting verzorgd. Het gemeentebestuur heeft dan ook zeer veel waardering voor uw werk. Vervolgens riohtte de heer Jongeleen zich tot de heer Renee. die aanvankelijk ook bij de Plantsoenen dienst te werk werd gesteld. Al spoedig, aldus spreker, koos de jubilaris een min der romantische, dooh niet minder be langrijke tak van dienst, t.w. de afde ling bestratingen. Mede diank zij uw ar- 1 beid verkeren thans tal van wegen in uitstekende conditie en kan het be strate wegoppervlak de vergelijking met andere gemeenten glansrijk doorstaan. Ir. D. Y. Lem, direoteur van Gemeen tewerken, die zich aansloot bij deze woorden van lof, schonk eveneens aan dacht aan de staat van dienst van beide jubilarissen. De gebruikelijke gemeente gratificatie en de daarbij behorende oorkonde van de gemeente vormden de tastbare bewijzen van deze dank en waardering. Achtereenvolgens boden de heren A. Galjaard en J. Bos, resp. chef van de Plantsoenendienst en de afdeling Be stratingen, gelukwensen aan. De heer Galjaard herinnerde er aan, dat de heer Hendriksen na de tweede wereldoorlog, toen van het Kooipark vrijwel geen plant en boom meer over was, zioh beijverd beeft om dit park zijn oude luister te rug te geven. De heer Bos. die zich speciaal tot de heer Renee richtte, wees J. WASSINK 25 JAAR BIJ GROFSMEDERIJ Hedenochtend werd in de vergader zaal van de hoofdfabriek Zuidsingel van de Kon. Ned. Grofsmederij de heer J. Wassink gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubileum. De directeur ,ir. M. C. de Jong, wenste de jubilaris geluk en memoreerde de verschillende functies, waarin hij werk zaam is geweest, de laatste jaren als constructiewerker. Spr. prees het vak manschap van de jubilaris, die ook bui ten zijn dagelijkse arbeid actief werk zaam is, o.a. als voorzitter van het Weduwenfonds en het Sociale Voor- jzieningenfonds. Voorts was hij vele jaren lid van de kern en later van de Onder nemingsraad. De directeur overhandigde de jubilaris tenslotte een enveloppe met inhoud en het vererend getuigschrift van de Maat schappij van Nijverheid en Handel met daarbij behorend zilveren draaginsigne en een blauw iherinneringsbord. Vervolgens werden woorden van waar dering en gelukwensen gesproken door ,de heren I. B. Postel, bedrijfs ingenieur, D. de Haan, namens de ondernemings raad onder aanbieding van geschenken, C. W. Riemens, werkmeester van de construötliewerkplaats en I. Hoogeveen namens de collega's. Tenslotte sprak de jubilaris enkele woorden van dank. op het grote aandeel, dat deze heeft gehad in de verbetering van het wegen net. In gelijke geest voerde de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer M. H. Noteboom, het woord. Spreker, die enkele herinneringen ophaalde uit de tijd. toen Leiden in vele opzichten nog zulk een landelijk karakter had. bood beide jubilarissen een enveloppe met in houd aan. Tenslotte sprak ook de bewaarder van de Stadsbimimerwerf. de heer J. Won- dergem, nog een woord van felicitatie, waarbij hij zich namens de moderne vakbeweging in het bijzonder tot de heer Renee richtte. Na een dankwoord Wethouder A J. Jongeleen speldt de heer A. J. Hendriksen de Koninklijke onderscheiding op de borst. Rechts de heer H. Renee. (Foto LID./Holvast) van beide jubilarissen bleef men nog enige tijd in feestelijke stemming bij een. Advertentie door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen is onnodig. Togal bevrijdt U snel en afdoende van die pijnen. Togal kan baten, waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren, is onscha delijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f0.95, f2.40, f858 'n TIP VAN BOOTZ Inz. Hr. W. v. R„ Gotrle oatv. 1 fl. TIP 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. Nwe. limericks Inz. aan H. Bnotz - A'dam. Heeft Rood-China in 1962 de A-bom? Volgens het Amerikaanse tijdschrift „U.S. News and World Report" zal China over twee jaar de atoombom bezitten. De Chinezen die zich volgens het blad zeer veel moeite geven om atoomwapens te bezitten, zullen hun eerste bom tegen het einde van 1961 of in het begin van 1962 tot ontploffing brengen. Op deze wijze zou de Chinese regering willen bewijzen dat het niet mogelijk is communistisch-China buiten de Verenig de Naties of de internationale bespre kingen over ontwapening en kernont ploffingen te houden. Het tijdschrift schrijft dat het dit heeft vernomen van leden van een ge heime dienst te Hongkong. In Oeroentsji, de hoofdstad van Sin- kiang, verwerken Chinezen en Russen gezamenlijk uraniumerts uit Tibet en Sinkiang. Het verwerkte uranium wordt naar Sovjet-Azië gebracht waar er ver rijkt uranium van wordt gemaakt. Dit produkt wordt naar China teruggezon den. De verwachte atoombomproef in 1961 of 1962 zal China niet dadelijk tot een militaire atoommogendheid maken in de strikte zin van het woord. Het gaat de Chinezen meer om de psychologische uitwerking van een dergelijke ontplof fing, aldus de „U.S. News and World Report". Directeur textielmuseum ontslagen Vergaande verschillen van inzicht tus sen het bestuur van het textiel-museum te Tilburg en zijn directeur, de heer J. A. I. M. Brandenburg hebben geleid tot het ontslag van de laatste. Voorlopig is de heer Brandenburg met ziekteverlof ge zonden. Op 1 juni a.s. zal zijn ontslag ingaan. Reeds geruime tijd bestonden er tegenstellingen tussen bestuur en direc tie over beleids- en financiële aange legenheden. De Jfew York Times- heeft giste ren in een hoofdartikel geschreven, dat het onverwachte besluit van de Russische minister-president, Kroesjtsjef. India en Indonesië te bezoeken duidelijk een politieke stap van het grootste belang is. Dit blijkt uit het feit, dat de premier naar de twee landen in Azië gaat, die op slechtere voet met communistisch- China staan dan welk andere Azia tische staat ook. De eerste indruk is. aldus het blad. dat het besluit een slag in het gezicht van de regering van Peking is. omdat het een vriendschapsgebaar is jegens twee landen waarmee communistisch- Ohina thans allesbehalve vriendschap pelijke betrekkingen onderhoudt. Verzoening De doelen van Kroesjtsjefs bezoek aan India en Indonesië zouden een po ging tot verzoening tussen deze twee landen en Ohina en een poging tot ver zekering van de vrienschappelijke be trekkingen tussen de Sowjet-Unie en de twee landen kunnen zijn. Als dit inder daad de bedoeling is zal de premier zo wel te Nieuw-Delhi als te Djakarta voor grote moeilijkheden komen te staan. Men zal hem ongetwijfeld onder druk zetten om hem in het openbaar een ver klaring te laten afleggen, waarin hij India's standpunt in het grensgeschil met Ohina steunt en één waarin zich achter het besluit van Indonesië schaart de Chinese kooplieden uit de Indone sische plattelandsgebieden te verwijde ren, aldus het blad- In het gouden jubeljaar van de Coóp. Boerenleenbank „Leiden-Oegstgeest" in 1910 begon men ten huize van de thans overleden kassier, de heer Tj. Kuypers met de afwikkeling van bankzaken vond hedenmorgen de heropening van het nieuwe kantoorgebouw aan het Rapenburg plaats. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Adrlana, dr. van A. J. Kroes en J. Rob- beson; Ronald, zn. van M Neuteboom en J. Tijsen; Helena Petronella, dr. van W. Langeveld en L. P. de Lange; Marianne, dr. van J. Helfensteijn en C. Jansen; Fiona, dr. van A. M. van der Kleij en M. C. P. Vreeburg; Lucas Henri, zn. van H. J. Savalle en E. G. M. Tulleken. ONDERTROUWD. W. J. Ginjaar en W. de Boer; J. Schalks en E. I. Volke; P. van der Waals en H. M. J. van Dlnten; W. J. van Zufllen en E. H. de RoolJJ. H. W. Mak en A. J. Bakker; C. W, Ram en W. C. Zirkzee. GETROUWD. L. Zitman en F. Bisschop; H. M. van der Smissen en J. Kuisen; A. van der Kuy en A M. van Ulden; G. van Hal en- S. T. Hamalainen; V. H. Riethoven en I. T. Bosman; C. J. van Es en A. Kop; C. Vlntges en T. M. G. de Brutin. OVERLEDEN. W. A. M. Weenink, 1 dag. zoon; G. de Jonge. 83 J.. weduwe van J. P. G. Ver- straaten; A. J. Struijk. 38 Jr., man; C. F L&rdee. 58 Jr., man; H W. van der Vlugt, 82 jr.. man; J. van Woudenberg, 69 Jr.. echtgenote van P. J. Kreuger; B. Groe nendijk, 61 Jr., echtgenote van A. W. H. Klinkenberg. Met de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, die deze opening ver richtte, waren in het Snouck Hurgronje- huis aanwezig de wethouders, de heren S. M. Stolp en S. Menken, ir. J. J. G. van Hoek, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland en tal van bankrelaties. Allereerst heette de heer P. J. Kolderman, voorzitter van de Coöperatieve Boerenleenbank, alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder ook de heer C. van Vliet, één van de oprichters van de bank. In 1929 werd het pand Rapenburg 63 aangekocht en daarmee was een belang rijke periode voor de Boerenleenbank aangebroken. Vooral in de na-oorlogse jaren trad een sterke groei op; in 1955 bedroeg de omzet reeds 95 miljoen gul den. Thans telt de bank ruim 500 leden; de herbouw is noodzakelijk geworden vanwege de sterke uitbreiding. Tenslotte bracht spreker hulde aan de architect en uitvoerders. Vervolgens voerde de burgemeester het woord. In zijn toespraak merkte spreker o.a. op, dat hij zich verdiept had in de historische achtergrond van het pand aan het Rapenburg en dat er zich in de 16de eeuw Lombardijse kooplieden ge- Het moderne intereur van het bankgebouw (Foto L.D./Holvast) vestigd hadden de z.g. „tafelhouders", die in principe hetzelfde doel nastreef den als de bank. Verder maakte hij mel ding van de solide opzet van de bank. Hierna begaf het gezelschap zich naar het bankgebouw, waar de burgemeester met het openen van de kluis de symbo lische heropening verrichtte. De genodigden namen met grote be langstelling kennis van de moderne in richting van de bank. Nadat men terug gekeerd was in het Snouck Hurgronje- huis werden nog enkele felicitaties uit gesproken. Engelsman gestoken en zwaar gewond De 35-jarige Engelse fitter H. V. Lewis uit Londen is gisteravond op de Zeedijk te Amsterdam door een onbekende met een steekwapen in de hartstreek getrof fen. De fitter is met ernstige verwondin gen naar het Binnengasthuis overge bracht. Hij was door de onbekende uit een café aan de Zeedijk naar buiten geroepen. Even later kwam de fitter strompelend het café weer binnen. De onbekende, die zijn wapen had meege nomen, had hem in de hartstreek ge stoken. Scheepsbrand te Delfzijl Gistermorgen om ongeveer 6 uur is brand uitgebroken op de Delfzijlse kust vaarder Nautilus. De verblijven zijn ge heel uitgebrand, maar persoonlijke on gelukken hebben zich niet voorgedaan. De oorzaak van de brand, die door de Delfzijlse brandweer is geblust, is niet bekend. De machinekamer van het schip, liep veel waterschade op. Voor zover be kend is de lading niet beschadigd. Tegen acht uur is de Nautilus door de brandweer aan het havenschap Delfzijl overgedragen omdat het schip slagzij dreigde te maken. Nasoetion: geen vergelijk met de opstandelingen De Indonesische minister van Oorlog en chef-staf van het leger, lt.-generaal Nasoetion heeft in een nieuwjaars boodschap gezegd, dat kort geleden de Indonesische regering een verzoek tot staking van het vuren, gedaan door kolonel Kawilarang, van de hand heeft gewezen. Kawilarang is de leider van de strijd krachten der opstandelingen op Sumatra en Celebes. Er kunnen, aldus Nasoetion, op Indonesische grond slechts een wet tige staat en een regering zijn en een compromis met opstandelingen is uit gesloten. Wel is de Indonesische regering bereid vergiffenis te sohenken aan hen. die hun fouten inzien en in de schoot der Republiek willen terugkeren. Nasoetion deelde mede, dat de bestrij ding van de opstandelingen krachtiger dan totnutoe zal worden aangevat. Het leger beschikt thans over meer man kracht en uitrusting dan ooit tevoren. Daartegenover is aan de zijde der op standelingen de activiteit ineenge schrompeld, terwijl zij vanuit het bui tenland weinig of geen hulp meer ver krijgen. Zelfs de Nederlanders zijn niet langer bereid, de opstandelingen hulp te ver lenen", aldus Nasoetion. Kon. Ned. Zoutindustrie krijgt fabriek in BoHek De Kon. Ned. Zoutindustrie te Hen gelo gaat in het Botlekgebied, in de on middellijke omgeving van de Esso- raffinaderij, een fabriek bouwen. Al binnen enkele maanden wordt gestart met de bouw van een chloor-alkali-elek- trilise-instalatie waarmee met elek trische stroom zout wordt ontleed tot chloor en natronloog. In het tweede kwartaal van 1961 hoopt men met de produktie te kunnen beginnen. De Kon. Ned. Zoutindustrie heeft de beschikking gekregen over een terrein, waarop na de start uitbreidingen mogelijk zijn. Proces regen Amerikaanse piloor Pope voortgezet Zaterdag is voor het militaire ge rechtshof te Djakarta het proces voort gezet tegen de Amerikaan Pope. die wordt beschuldigd van hulp aan de op standelingen in 1958. Beklaagde deelde tijdens zijn verhoor mede, dat hij in dienst was genomen door vertegenwoor digers van de opstand in Indonesië toen hij enige dagen met verlof te Saigon was. Hij kon niet zeggen wie hem had den overreed, by de opstandelingen dienst te nemen. Hü was daarop naar Celebes gezonden. Voor zyn vluchten boven door de regeringstroepen bezet gebied had hy 100 Amerikaanse dollars per keer ontvangen. Hem was gezegd, Vergadering Katholiek Onderwijzers Verbond De voorzitter van het Katholiek Onderwijzers Verbond, de heer Joh. H. M. Derksen, heeft zaterdagmorgen in Utrecht tijdens de algemene vergade ring van het KOV gezegd, dat men niet binnen zeer korte tjjd een beslis sing zal kunnen nemen over aanslui ting van het KOV bij een al of niet gereorganiseerde katholieke vakcen trale of over het op een andere wijze inpassen van het KOV in de katho lieke sociale structuur. Deze vraag stukken verdienen een grondige bestu dering. Hy herinnerde er voorts aan, dat de Ned. Onderwijzersvereniging en de Prot. Chr. Onderwijzersvereniging zich met grote meerderheid hebben geuit tegen een aansluiting resp. bü het NW en het CNV. De heer Derksen acht het niet goed aanvaardbaar, dat ongeveer 73.000 katholiek ge organiseerden, die niet by de KAB zijn aangesloten, niet mee spreken en -spelen in het sociaal-econo misch overleg. Het KOV staat, althans landeMjk, buiten het katholiek maat schappelijk overleg, omdat het niet erkend is als en niet aangesloten is by een zg. standsorganisatie. Het KOV heeft ook geen stem by de behandeling van de algemene sociaal-economische vraagstukken. De heer Derksen vroeg zich af, of de Ikristallisering in de SER van het sociaal-economisch overleg niet enige correctie nodig heeft. Het adres van de 53 hoogleraren, waarvan, volgens hem, zeer veel punten hoogst aanvecht baar zyn, wyst naar zyn oordeel onge- twyfeld toch op een zekere onbevredigd heid, die er op dit punt in ons land bestaat. De heer Derksen sprak verder de hoop uit, dat minister Cals erin zal slagen, het wetsvoorstel voor heit voortgezet onderwys aangenomen te krijgen. Ten aanzien van de salarissen merk- te hy om. op, dat de aanpassing van de onderwyzerssalarissen aan de salaris verhoging die op 1 april 1958 voor de ambtenaren tot stand kwam. nog steeds niet naar bevrediging van het KOV in orde is gekomen. Hij verklaarde, dat de onderwyzersorganisaties met alle kracht biyven vasthouden aan de eis van even redigheid. De KOV-voorzitter pleitte tenslotte voor behoorlyke pensioenen voor de oudere kleuterleidsters. Auto reed in kanaal LuikMaastricht Monteur verdronken (Van onze Limburgse correspondent) Na een nachtelyk cafébezoek in het Belgische grensplaatsje Ternaaien, even over de grens bezuiden Maastricht, is zondagnacht de 39-jarige monteur J. H. Weerts met zijn auto in het kanaal Luik-Maastricht gereden en verdronken. In het café was tussen enkele bezoe kers onenigheid geweest, waarbij Weerts was betrokken met een thans in Lixhe wonende Limburger uit Amby by Maas tricht, de 25-jarige Lambert Roumans. De Maastrichtse monteur heeft zich aan de herrie willen onttrekken en begaf zich naar zijn wagen, een Opel, welke naast het kanaal geparkeerd stond. Hy werd gevolgd, o.a. door genoemde Rou mans, die in de auto sprong toen Weerts wilde wegrijden. De Belgische politie, welke naar het gebeurde een onderzoek instelt, veronderstelt dat de twee man nen in de rijdende auto met elkaar ge worsteld hebben en dat er klappen zijn gevallen, tengevolge waarvan Weerts de macht over het stuur kwytraakte. Feit is, dat de Opel een meter of 20 van de plek, waar gestart werd, in het kanaal is gereden, daar by een yzeren leuning vernielend. De andere inzittende, Rou mans, kon zich uit de auto werken en werd door een kennis uit het water ge haald, maar de bestuurder Weerts heeft niet meer de kracht gehad, aan de kant te komen. Wel heeft hy blykbaar kans gezien de wagen te verlaten. Dat bleek toen de auto een uur later werd opge haald, leeg en met een kapotte ruit op de bestuurdersplaats, terwyl het slacht offer pas zondagmorgen kon worden ge dregd. De geredde man heeft merkwaar- digerwyze geen alarm gemaakt, maar een taxi-chauffeur hoorde toevallig het relaas van wat er gebeurd was tydens een rit naar Maastricht en stelde on derweg telefonisch de Maastrichtse poli tie van het gebeurde op de hoogte. In verband met dit justitiële onder zoek zyn het stoffeiyk overschot en de auto in beslag genomen. Weerts was ge huwd en vader van 5 nog vry jonge kin deren. Hy werkte in een garagebedryf te Maastricht. Ernstig geschil Ook waarnemers in Nleuw-Dehli zyn geneigd te geloven, dat Kroesjtsjef gaat pogen op te treden als scheidsrechter tussen Peking en de verschillende lan den van Zuid-Oost-Azië. die thans een ernstig geschil met China hebben. De Russische premier zal deze maand een officieel bezoek aan Nieuw-Dehli bren gen en twee dagen Nepal bezoeken. In februari reist hij naar Indonesië. Op weg daarheen «al hij stoppen in Nieuw- Delhi en Rangoon. Mogelijk zal Kroesj tsjef tenslotte via Peking reizen. De waarnemers menen, dat hy de Chinese leiders misschien zal adviseren aan de vooravond van de topconferentie mati ging te betrachten. Schilderij uit museum te Haarlem verdwenen (Speciale berichtgeving) Uit het Bisschoppeiyk Museum aan de Jansstraat in Haarlem is eind vorige week een schildery verdwenen. Het is een houten paneeltje van 20 by 15% cm, voorstellende „De Heilige Familie" en geschilderd door Ambrosius Benson tus sen 1525 en 1545. Het paneeltje, dat een waarde heeft van f 6000, is het laatst gezien op oudejaarsdag. Op nieuwjaars dag was het museum gesloten. Zaterdag bezochten ongeveer 50 mensen het mu seum en tegen sluitingstyd werd het paneeltje vermist. Het schildery hing op de eerste etage. Het was met enkele spykers in een lyst bevestigd. De dader heeft het paneeltje verwyderd en de lyst laten hangen. Staking bij Franse radio en televisie duurt voort Frankryk heeft het gisteren zonder te levisie moeten stellen, terwyi de radio alleen grammofoonmuziek ten gehore bracht. Dit was een gevolg van een sta king van het personeel die een week ge leden begon. De technici van de televisie hervatten zaterdag het werk voor 24 uur. waar door er enige films konden worden ver toond. Directe uitzendingen waren ech ter niet mogelyk doordat het artistieke personeel staakte. Vandaag zouden de technici weer werken. Het personeel van de nieuwsdienst van radio en t v. be ëindigde te middernacht zyn staking. Zondag werden slechts drie korte nieuwsuitzendingen verzorgd. De stakin gen zyn bedoeld als protest tegen de sa larissen en arbeidsvoorwaarden volgens een nieuw contract. rLANTSOEN 65 - TEL. 26558 TYPEN STENO in 4 talen BOEKHOUDEN DUITS ENGELS FRANS SPAANS NEDERLANDS MIDDENST. OPL. dat de regering der opstandelingen een anti-communistische beweging was. Pope zei verder, dat hij met een B-29 bom menwerper 12 vluchten had gemaakt. Op een daarvan moest hy regeringstroe pen met een machinegeweer beschieten, voor het overige bestonden deze op drachten uit verkennings- of oefen- vluchten. Het proces is vanmorgen voort gezet. Kerkelijk Leven Ds. J. G. van leperen 25 jaar predikant STOND VAN 1946 TOT 1951 TE KATWIJK AAN ZEE Woensdag is het 25 jaar geleden, dat ds. J. G. van Ieperen uit Terheyde aan Zee in de burgerlijke gemeente Monster en in de classis Delft werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds. van Ieperen werd op 6 januari 1935 door ds. N. van der Snoek uit Vee- nendaal te Leerbroek in het ambt be vestigd. Daarna stond de jubilaris ver der nog te Bennekom 1937 tot 1940; Rotterdam—Hillegersberg 1940 tot 1946; Katwijk aan Zee 1946 tot 1951 en op ongeveer twee maanden na zes jaar te Wemeldinge in de classis Goes. Sinds 29 september 1957 dient ds. van Ieperen de hervormde gemeente van Terheyde aan Zee, waar hy werd bevestigd door ds. P. Moerenhout uit Katwyk aan Zee. Ds. van Ieperen heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commissies. Zo was hy tijdens zijn ambtsbediening te Katwyk aan Zee o.a. voorzitter van de hervormde commissie ter behartiging van de geestelijke be langen van de haringvissers en als zo danig heeft hy na de oorlog in 1946 mede de stichting van een zeemanshuis te Dieppe in Frankryk georganiseerd. Hy is enige tyd in de Hojelkazerne te Utrecht werkzaam geweest als legerpre- dikant. Tydens zyn ambtsbediening te Wen^ldinge was ds. van Ieperen o.a. lid van ae provinciale kerkvergadering van Zeeland; lid van de kerkvoogdycommis sie in Zeeland en bestuurslid van „Vre- denrust" te Bergen op Zoom. Verder heeft hy vanuit Wemeldinge ook nog enige tyd godsdienstonderwijs gedo ceerd aan het Christelyk Lyceum te Goes. Van zyn hand verschenen enkele bro chures en enige artikelen in diverse pe riodieken. Tijdens zyn ambtsbediening te Wemeldinge werd daar de zgn. „orgeL" kwestie" opgelost en werd daar na hon derdvijfenzestig jaar een orgel in de kerk gebouwd. Ds van Ieperen zal woensdag eerst 's-middags van twee tot vier uur voor speciale genodigden en daarna van vier tot vyf uur en 's avonds van zeven tot negen uur voor belangstellenden in het verenigingsgebouw „Irene" te Terheyde aan Zee recipiëren. Synoderaad i Nederland) NED. HERV. KERK Aangenomen het beroep van de Generale Synode als predikant voor buitengewone werkzaamheden (voorzitter f Molukse Evangelische Kerk ln 1.. W. H. Tutuarlma te Buyksloot. GEREF. KEKKEN Beroepen te Gees A. van der Zwaar kand .te Groningen. Aangenomen naar Nleuwer-Amstel-noord D. van der Meulen te Eefde-Goersel.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3