Aanleg van sportterrein aan de Hoge Rijndijk begint nu spoedig ZATERDAG 2 JANUARI 1960 Raad Zoeterwoude nam heel wat besluiten Op de voorlaatste dag van 1959 kwam de raad van Zoeterwoude nog in ver gadering bijeen. Afwezig met kennisge ving de heren L. van der Geest, Joh. de Graaf en G. P. Koek. Bq de ingekomen stukken bevond zich een besluit van Ged. Staten tot uitbreiding van de bebouwde kom in het dorp. De voorzitter deelde nog mede, dat de aanleg van het sportterrein aan de Hoge Rqndqk voorlopig niet als DACW werk kan worden uitgevoerd. Er is onderzocht of met de beschikbare gel den van f. 38-650 in de vrije sector iets kan worden bereikt. Met toepassing van enkele bezuinigingen (niet op het speel veld) kan het sportterrein worden aan gelegd. B. en W. stellen voor het ge raamde en hiervoor genoemde bedrag over te brengen van de dienst 1959 naar de dienst 1960, zodat binnenkort met de aanleg kan worden begonnen. Aldus werd besloten. Naar aanleiding van een vraag van de heer Van der Geest in de vorige ver gadering deelde de voorzitter mede, dat B. en W. er niet voor zijn het rijverbod op het Watertje op te heffen. De rekening van de instelling voor maatschappelijke zorg over 1958 werd goedgekeurd met «en bedrag aan ont vangsten en uitgaven van f. 53.892,33. De rekening van het grondbedrijf werd als volgt vastgesteld: de rekening van lasten en baten op f. 28.579,27 en de ka pitaalsontvangsten en -uitgaven op f. 171.382,97. De rekening van het waterleidingbe drijf over 1958 sluit voor wat betreft de lasten en baten met een bedrag van f-44.991,25 met een winst van f. 2.869,63. De rekening van kapitaalsinkomsten en -uitgaven geeft een bedrag te zien van f. 22.635,96. Deze rekening werd aldus voorlopig vastgesteld. Ook de gemeenterekening over ge noemd jaar werd voorlopig vastgesteld en wel met de volgende cijfers. Gewo ne dienst ontvangsten f. 1.369.742,57 uit gaven f. 1.355.842.76, derhalve een batig saldo van f. 13.899,81. De kapitaaldienst: aan ontvangsten f. 4.928.465,43 en aan uitgaven f. 5.554-245,39. Nadelig saldo van f. 625.779,96. Na enige discussie werd het voorstel van B. en W. tot verhoging van de straatbelasting aangenomen. Van de on gebouwde eigendommen wordt het per centage verhoogd tot 4%% en van de gebouwde eigendommen tot 13%. Vastgesteld werd ook de verordening betreffende de bestrijding van ratten en muizen. De raad verleende een kre diet van f. 4.000 tot 't maken van plan nen voor verbetering van de Besjeslaan en de Uiterdijk en het aanleggen van een nieuwe weg vanaf de Ommedijkse- weg naar de Noordbuurtseweg. B. en W. stelden voor aan de woning bouwvereniging een voorschot te ver lenen voor de reeds gebouwde garage boxen en wel een bouwvoorsohot van f. 21.000 en een grondvoorschot van f. 13.500 (prijs per m2 f.45). De woning bouwvereniging had vereocht de grond prijs te stellen op f. 25 per m2. Op voor stel van de heer Van der Ploeg werd dit agendapunt aangehouden Besloten werd aan de Bohan Bouwge- meenschap te Utrecht te verkopen een perceel grond hoek Zwetkade en Zuid- buurt voor f. 25 per m2. Aan de straat in de Kruisbuurt aan de Hoge Rijndijk wordt de naam gege ven van Rijnstraat. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. tot aankoop van grond voor dé bouw 'van een ambtswoning voor de burgemeester werd de openbare verga dering geschorst en ging de raad in ge heime zitting. Na heropening van de openbare ver gadering werd besloten dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. Met algemene stemmen werd besloten afwijzend te beschikken op het verzoek van C. J. van Klink om hem alsnog een belastingschade uit te betalen van f. 1800 in verband met de aankoop (in 1956) van zijn tuingrond. Kinderen in optocht naar de vuurfeesten Zoals wij reeds eerder meldden zul len maandagavond 4 januari zowel op het Schuttersveld als op een terrein gelegen aan de Churchilllaan kerstbo men worden verbrand. De kinderen worden, evenals voorgaande jaren, weer in de gelegenheid gesteld aan deze vuurfestijnen deel te nemen. In verband met de verkeersveiligheid mogen echter op last van de politie geen grote bomen, althans bomen, die niet door één kind vervoerd kunnen worden, in de optochten worden mee genomen. De Gem. Reinigings- en Ont- smettingsdienst zal de kerstbomen, die op de speeltuinen zijn ingeleverd, voor het invallen van de duisternis naar de beide verbrandingsplaatsen overbren gen. In dit verband zij er nogmaals op gewezen, dat men de bomen ook op de verbrandingsplaatsen zelf kan inle veren. De jeugd wordt verzocht niet later dan kwart over zeven op de ver zamelplaatsen aanwezig te zijn. Zij, die vanaf het Kooipark naar het Schutters veld gaan lopen met het jeugdorkest ,,De Burcht" voorop, via de Herensin gel, de Maresingel en de Rijnsburger- singel. De St.-Paulusband vergezelt de jongens en meisjes, die van de Hoge Morsweg (bij Njord) langs de Morssin gel en de Rijnsburgersingel naar boven genoemde verbrandingsplaats trekken. Van de Nachtegaallaan gaat er een stoet achter de drumband van de N.Z.H. naar het Schuttersveld. Route: Roodborststraat, Lijsterstraat, Rijns- burgerweg en Stationsplein. Van de Kamerlingh Onneslaan zal men via de Lammenschansweg, de Kastanjekade, de Zoeterwoudseweg en de 5 Meilaan naar de Churchilllaan moeten lopen en wel op maat van Concordia's muziek. De laatste route is als volgt: Willem Klooslaan, Boshui- zerkade, Boshuizerlaan, 5 Meilaan en Churchilllaan. De band van de Leidse afdeling van het Ned. Padvindsters Gilde zorgt tijdens deze tocht voor mu ziek. Alleen de jeugd, dus geen volwas senen, kan zich bij de optochten aan sluiten en heeft toegang tot de afge zette gedeelten van de verbrandings plaatsen. Na afloop van de feestelijke verbran dingen marcheren de bands met mu ziek terug naar de verzamelplaatsen. Wanneer de weersomstandigheden onverhoopt zeer ongunstig mochten zijn, bijv. storm of stromende regen, kunnen de feestelijkheden worden af gelast. SUBSIDIES In veiband met de afschaffing van de subsidie op de melkprijs werd overeen komstig het verzoek van de minister van Binnenlandse Zaken de kindertoeslag verhoogd. De bijzonder Middelbare Landbouwschool te Voorhout ontvangt een subsidie van f. 200 voor 4 leerlingen uit deze gemeente over 1958/1959. Aan de Lagere Landbouwschool alhier wordt over de jaren 1957 en 1958 een subsidie verleend resp. van f. 281,82 en f. 236,41. Aan de gemeente Alkemade wordt een bijdrage verleend van f. 9,12 in het te kort van de lagere tuinbouwschool al daar voor 1 leerling, die in 1958 aan ge noemde school onderwijs ontving. Het R.-K. bureau voor huwelijksaan gelegenheden te Leiden zal een subsidie ontvangen van f. 150 voor 3 behandelde gevallen uit deze gemeente. Ook de R.-K. Reclasseringsvereniging krijgt een subsidie over 1959 van f. 30 Aan de R.-K. EHBO aan de Hoge Rijn dijk wordt voor het jaar 1960 een sub sidie verleend van f. 250. Op aanvragen om subsidie van het der N-H. kerk te Zoeterwoude Dorp om ook in de meerdere kosten van de res tauratie van de kerk ad. f. 21.865,82 'n subsidie te mogen ontvangen van 10% werd gunstig beschikt. De aanvragen om subsidie van het Leids Dierenasyl en van het Humanis tische Thuisfront werd afwijzend be schikt. Begrafenis P. G. W. Aldersma Op de Algemene Begraafplaats te Bussum vond onder zeer grote belang stelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer P. G. W. Aldersma, een Leids student, die bij een auto-ongeluk bij Den Helder om het leven is gekomen. Naast de baar liepen me de-studenten van Peter Aldersma en verkenners van de Prinses Irene Groep van de NPV te Leiden, waarvan de heer Aldersma vaandrig was. Voorts gaven van hun belangstelling blijk het bestuur van de protestantse studentenvereniging So- cietas Studioscrum Reformatorum te Leiden, benevens een dispuut van deze vereniging en verder het medisch dis puut waarvan Peter Aldersma lid was. Naast de talrijke familieleden en vrien den van de overledene gaven de Leidse studentenpredikant, ds. G. Th. Rothui zen en een studentenouderling, de heer S. Melse, acte de presence. Bij de groeve hebben het woord gevoerd, ds. A. H. Smits, hervormd predikant te Noord- wijkerhout en ziekenhuispredikant van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, ds. Leene, bij wie Peter Aldersma in Djakarta nog belijdenis van zijn geloof heeft afgelegd en ds. A. v. d. Weg, ge- ref. predikant te Bussum van de wijk- gemeente waartoe de familie Aldersma behoort. Ds. Smits en ds. Leene (de laatste ver bleef evenals de familie Aldersma en kele jaren geleden nog in Djakarta) spraken over de realiteit van het kerst feest de komst van Christus op aarde om alle mensen naar een nieuw en ander leven te leiden en over het voorbeeldig Godsvertrouwen dat Peter Aldersma heeft getoond. Ds. Smits ver telde, dat het zeker zijn wens geweest zou zijn, dat er „Veilig in Jezus armen" werd gezongen. En dat geschiedde dan ook. De vader van de overledene heeft de vele aanwezigen voor hun blijken van warme belangstelling en medeleven bedankt. Medische dienst Leiderdorp i Dokter Hennink, Maurits- singel 166, Leiderdorp, tel. 33686. Wijk verpleging: zuster Hoogvliet, Kom van Aaiweg 7, Leiderdorp, tel. K 1710-24909. Warmond: Dokter H. A. G. M. Walen kamp, tel. K 1711-220. Wijkverpleging: zuster Meyssen, Kerkweg 17A, tel. K 2532-7796, Voorhout en zuster Knijn, Parklaan 35, tel. K 2532-7534, Sassen- heim. Voorschoten: Dokter H. Olthuis, J. W. Frisolaan 3—5. tel. 2537. Wijkverpleging: Gezondheidscentrum, tel. 2177. Oegst geest: Dokter Held. tel. 24649 en dokter Lanen-Baron, tel. 21610. JEUGDSCHAAKTOERNOOI Afgelopen maandag- en dinsdagmid dag vond in Voorschoten het jaarlijkse toernooi om het jeugdschaakkampioen- schap van Voorschoten plaats. Evenals vorig jaar waren er 16 liefhebbers. Maandagmiddag werden de voorron den gespeeld, terwijl dinsdagmiddag de finales plaats vonden. Onder leiding van de wedstrijdleider de heer N. Maarssen hebben de jeugdige deelnemers zeer ent housiast hun partijen gespeeld. Het toer nooi kan zeer geslaagd genoemd worden. De sportraad gaf in de persoon van de heer A. G. v. d. Linde beide middagen blijk van belangstelling. De tweede mid dag was de voorzitter van de schaakver eniging, de heer G. Sluiter eveneens aan wezig. Als verrassing kwam de loco-bur gemeester van Voorschoten, de heer G. Schrama, persoonlijk de wisselbeker van het gemeentebestuur aan de kampioen uitreiken, waarbij hij een passend woord tot de deelnemers sprak. Tevens dankte hij de initiatiefnemers van dit toernooi. Jeugdkampioen werd de zeer jeugdige Frits Koetser (12jaar) ,die onbedreigd winnaar van de eerste groep werd. Deze deelnemer, die tevens lid van de schaak vereniging is, belooft nog wat voor de toekomst De uitslagen zijn: Groep 1: 1. F. Koetser 6 uit 2. W. Maat 5 uit 7, 3 en 4 J. Thierry en J. Honsbeek 4% uit 7. Groep 2: 1. D. Mechelse 5 uit 5: 2 en 3. B. Vermeer en K. Weesjes 3 uit 5. De prijs voor de kortste partij kreeg B. Vermeer met 30 seconden. - I*. J. H. Dickhoff is benoemd tot procuratiehouder van de NV Ned. Elec- trolaseh Maatsohappij en tevens tot chef der technische afdelingen. Meisje beroofd van tas Donderdagochtend is het 17-jarige meisje E. W. Boom in het Gulden Win- ckelplantsoen in Amsterdam-West be roofd van een tas met f. 2500. Zij is be diende in een kruidenierszaak aan de Wiltzanghlaan en moest het geld weg brengen naar het postkantoor aan het Bos en Lommerplein. Toen zij in het Gulden Winckelplantsoen liep, kreeg zij een stoot van een onbekende man. Zij viel en nadat voorbijgangers haar over eind hadden geholpen, merkte zij dat de tas met geld verdwenen was. Omstan ders hebben de man zien weghollen in de richting van de Admiraal de Ruyter- weg. ROTTERDAMS BURGEMEESTER NAAR LOS ANGELES De burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum, heeft een uitnodiging ontvangen om de stad Los Angeles te bezoeken en daar op 12 januari als ere gast aan te zitten aan een lunch, waar de burgemeester van die stad, Norris Poulson, gastheer zal zijn. Mr. van Walsum heeft de uitnodiging aangenomen en zal met zijn echtgenote op 8 januari per KLM naar de V.S ver trekken. Het ligt in het voornemen van de burgemeester na het verblijf in Los Angeles nog enige steden in de V.S. te bezoeken. De terugreis, eveneens per vliegtuig is bepaald op 21 januari uit New York. Joy-rider vernielde auto's (Van onze Zeeuwse correspondent) Een 21-jarige koopman, wonende in het woonwagenkamp te Middelburg, heeft het oudejaar op spectaculaire wqze willen uitluiden. Hq is hier, zo men dat noemen moet, gaan „joy-rqden". Won der boven wonder is hU er zelf nog le vend van afgekomen, maar een van de twee „geleende" wagens werd totaal ver nield. Hij begon zijn avontuur met het „le nen" van de bestelwagen van een firma uit Middelburg. In razendsnelle vaart reed hij hiermee naar Rilland-Bath, de uitvalsweg van Zeeland. Waarschijnlijk door een mankement aan de auto moest hij deze aan de kant van de weg laten staan. Geen nood, er waren nog meer wagens. Een onbeheerde personenauto was het tweede slachtoffer. Op de te rugweg naar Middelburg vloog hij hier mee bij Krabbedijke uit de bocht en sloeg een paar maal over de kop. Onge deerd kroop hij uit de auto, die hij to taal vernield aan de kant van de weg liet liggen. Overigens liet hij ook zijn klompen by het wrak achter. Op kousevoeten vlucht te hij een weiland in. waarna hij pro beerde op het station te Krabbedijke de trein naar Middelburg te nemen. Daar de trein niet vlug genoeg kwam en hij ook niet te lang op het station durfde te blijven, ging hij het dorp maar weer in, vermoedelijk met de bedoeling een derde auto te „lenen". De verkeersgroep van de Rijkspolitie te Middelburg, die in samenwerking met de Rijkspolitie te Kruiningen, met groot materiaal aan auto's en mobilofoons de jacht had ingezet, trof hem hier op straat aan en stelde hem in Middelburg in verzekerde bewaring. De poes van Stavoren De poes van de familie Van Dijk had lange jaren in het station van Stavoren gewoond. Of het nu een promotie of een degradatie betrof, is niet bekend, maar dit staat vast, dat de poes op zekere dag werd „overgeplaatst" naar Koudum. Na een tijdje werd het verlangen naar de oude standplaats te erg en zó kon het gebeuren, dat te Koudum de poes op de theeplank van een zich juist in beweging zettende trein sprong, en naar Stavoren reisde, waar de poes al kopjes ge vend zich weer bij de familie Van Dijk meldde. In de poesen-vacature was reeds bij de familie Van Dyk voorzien, zodat men de poes (dit keer onder geleide) maar weer heeft teruggebracht naar Koudum. Burgemeester L. W. F. Jansen van Cuyk aan de Maas heeft op oudejaarsdag op originele wijze af scheid genomen van zijn gemeente. Hij „legde er het bijltje bij neer" door deze enorme bijl via een toren- kraan aan een in aanbouw zijnde torenflat te bevestigen. Deze flat zal in de toekomst de naam „Het bijltje" krijgen. Plan voor Concertgebouw in Rotterdam bestedingsklaar Kosten in de buurt van 23 miljoen (Speciale 'berichtgeving) De Rotterdamse wethouder voor Kunstzaken en Financiën mej. mr. J. Zeelenberg, heeft van de architecten ir. E. H. en H. M. Kraaqvanger en ir. R. H. Fledderus in een stevig leren koffertje een dik pakket aangeboden gekregen, bevattende het plan voor het Concertgebouw dat Rotterdam nu zo spoedig mogelijk hoopt te kunnen verwezenlijken. Volgens ir. E. H. Kraaijvanger beweegt de kostenbegTOting zich in de buurt van de 1956 daterende raming van 23 miljoen gulden. Nu de bestedingsbeperking, die in de jaren 19511952 uitvoering van het plan verhinderde, geen invloed meer laat gel den, mag de hoop worden gekoesterd, dar de bouw van ihet Concertgebouw binnen afzienbare tijd een aanvang zal kunnen nemen. Jongen door auto meegesleurd en gedood Te Willemstad is op Oudejaarsavond een jongen door een bestelauto van zijn drie kameraden weggesleurd, toen zy door een der straten van Willemstad liepen te wandelen. Het was de 12-jarige Wil Lookers, die geheel links van zijn vrienden liep. De bestelwagen, bestuurd door een bakker uit Willemstad, moest uitwijken voor tegenliggers en kon hem niet meer ontwijken. Met een schedel- basisfractuur werd hij naar het zieken huis vervoerd, waar hy direct na aan komst overleed. Jongen kreeg klap met fietspomp op hoofd Zijn toestand Is ernstig (Speciale berichtgeving) Op oudejaarsavond kregen enkele jongelui in Drachten ongenoegen met elkaar waarbij een hunner zyn tegen stander een klap met een fietspomp op het hoofd gaf. De jongeman werd zo ernstig gewond, dat hy laat op nieuwjaarsdag 's avonds nog bewuste loos was. Zyn toestand is zo ernstig, dat hij niet naar het ziekenhuis mag worden vervoerd noch op bed gelegd in de ouderlijke woning. Hij ligt thuis op de vloer. De politie kreeg kennis van wat er gebeurd was toen de burgemeester en de chef van de politie 's nachts in de Oos terstraat een paar jongens aanhielden, die als verklaring van hun verblijf daar opgaven, een vriend bij een vechtpartij een gapende hoofdwond had opgelopen en dat zy hem thuis hadden gebracht. Daarop werd een nader onderzoek in gesteld en kwamen de feiten aan het licht. De „Oranje" ontweek wervelstorm met succes De directie van de Stoomvaartmaat schappij Nederland heeft desgevraagd van kapitein J. H. Schutting, gezag voerder van het motorschip „Oranje" telegrafisch de mededeling gekregen, dat het schip dinsdag jL de hevige wervelstorm op de Stille Oceaan heeft kunnen ontwyken doordat tqdig in grijpend koers is veranderd. De „Oranje", die op 21 december met 800 passagiers voor een pleziertocht uit Sydney vertrok, arriveerde blijkens het telegram van de kapitein op de ochtend van 31 december om 6 uur in Suva, de hoofdstad van de Fidzjii-ellanden, en vertrok volgens schema dezelfde dag. Kapitein Schulting meldde voorts, dat alles wel is aan boord en dat deze kerst en nieuwjaarsreis in de allerbeste stem ming verloopt. Dode en vijf gewonden bij botsing in Den Haag (Van onze Haagse redactie) Zes personen werden gewond, waarvan één dodeiyk, bij een verkeersongeluk dat 's nachts gebeurde op de hoek van de Hobbemastraat en de van der Neerstraat te Den Haag. De 53-jarige bestuurder van een bestelauto, had, toen hy de Hobbemastraat naderde, het verkeer van rechts laten voorgaan. Toen hq vervol gens het kruispunt opreed, werd hq in de flank gegrepen door een voor hem van links komende personenauto. Een inzittende van de bestelauto, de 50-jarige magazijnbediende uit de Van der Veldestraat kreeg een schedelbasis- fractuur en overleed ter plaatse. Zyn echtgenote, hep gekneusde ribben en di verse lichte verwondingen op. De be stuurder van de bestelauto kwam er met een pynlyke borstkas af. Drie inzitten den van de bestelauto, allen uit de Pau- lus Potterstraat, kregen wonden aan het hoofd. Alle gewonden konden na behan deling in het ziekenhuis Zuidwal naar huis. Elbe gaat weer met twee vliegdekschepen in zee (Speciale berichtgeving) De sleepboot Elbe zal de twee op Ho- noloeioe achtergelaten vliegdekschepen Natoma Bay en Manila Bau naar Japan slepen. De directie van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst heeft het grote besluit gcmomen niet van de ge volgde taktiek af te wijken en het sleeptechnisch mogelijk te achten zon der teveel risico's te nemen een derge lijke dubbele sleep uit te voeren. Op 5 januari zal de Elbe met de sleep van Honoloeioe zee kiezen. Het weer heeft, tegen alle verwachtin gen in, de eerste sleep van de Elbe veel ongerief bezorgd. De gebeurtenissen (het breken van de sleeptros en het daarop gevolgde onbestuurbaar worden van de Elbe door het in de schroef raken vam de Manilla-rekker) worden beschouwd als een normale pech, die altijd kan voorkomen en geen verband houdt mtt de uitvoerbaarheid van de sleep. Van dit standpunt uit bezien, kon niet an ders dam het besluit vallen de Elbe we derom met twee vliegdekschepen de reis te laten vervolgen. Radio-actieve stof in Rotterdam aangekomen Vit Oak Ridge (VS) is te Rotter- dam een zending radio-actieve kobalt dat een sterkte heeft van tweeduizend curie en circa 100 gram weegt, aange komen, bestemd voor het Rotterdams Radio Therapeutisch Instituut. Voor de behandeling van patiënten zaï het kobalt worden aangebracht in een z.g. kobalt-etraler, die dan een hoe veelheid radio-actieve stof zal bevatten, groter dan waar ook in ons land. Gistermiddag is deze radio-actieve stof, die een loden omhulsel heelt van 1.700 kg, onder oplitie-geleide ver voerd naar de kobalt-therapeutische af deling van genoemd instituut, geves tigd in het gemeenteziekenhuis aan de Bergweg. Huldiging Anton Sweers Het werkcongres vam het zilveren „Lekenspel" is gistermiddag te Bussum met een indrukwekkende huldiging van de promotor Anton Sweers besloten. Een huldiging, waarin mgr. J. P. Huibers, bisschop vam Haarlem, voorging. De bisschop richtte zich evenals de vele sprekers, die na hem kwamen, tot de man die reeds veertig jaar heeft ge werkt aan de ontwikkeling van „Ons Lekenspel". Feestredenaar was de heer B. Verhoeven, die Sweers vergeleek met dr. Ariëns, wiens rol hij in zijn toneel carrière eens had mogen spelen. „Anton Sweers is de veroveraar en de heerser van de ruimte. Hij zou als het was te bereiken met vlag en wimpel het natio nale record op het gebied der ruimte- beheersing op het toneel bereiken", aldus de heer Verhoeven. De burgemeester van Bussum, de heer J. C. Haspels, meende zioh. omdat Anton Sweers geen Bussums, maar een Nederlands artiest is. het recht te mogen aanmatigen hem. namens alle burgemeestere van Nederland, geluk te wensen. .Dr. Jop Pollmann, die de mid dag geopend had met o.a. woorden van welkom tot prof. mr. Van Ommen, chef afdeling volksontwikkeling van het ministerie van O. K. en W„ overhandig de de jubilaris een vaandel. St.-Genesius voorstellend. Schriftelijke en persoonlijke gelukwen sen waren binnengekomen van alle Nederlandse bisschoppen en van de minister-president, p.of. dr. A. Quay. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelia Machteltje, dr. v. M. Reijerse en van J. L. de Jong; Adrianus Antonius, zn. v. S. Langeveld en van A. M. Verweg. Getrouwd: L. van der Sys, 24 j., en I. J. G. Bleichrodt, 23 jW. Kooy, 26 j. en H. M. Laken. 24 j.: N. Tege laar, 29 j., en N. van Houwlingen, 29 j. Overleden: W. J. van Zoest, 22 j.,; J. Momberg, 75 j. OEGSTGEEST HERSTELD Burgemeester H. L. du Boeuff is her steld en heeft vanaf 28 december zijn werkzaamheden hervat. BURGERLIJKE STAND Geboren: Oeertruida, dr .van F. van Dam en S. Kamsteeg: Nlcolaas M.. zn. van H. Porschen en J. G. den Heljer; Maria Th. C., dr. van J. P. Bol en J. D. Derksen. Ondertrouwd: J. Post, 26 pr .en H. H. Schipper, 19 jr. Getrouwd: N W. van Schie, 26 Jr. en J. M. C. den Hollander. 23 Jr.; D ,J. van Egmond, 25 Jr. en P M. van der Sleet, 25 Jr.; W. A. F. Temmlnck, 28 Jr. en Ch. P. M. Jongmans, 28 Ir. Overleden: A J. Waals, 61 Jr. ,e.v. G. M. Witteveen; J. Th. Renlers, 83 Jr.; J. van den Hoonaard. 81 Jr. e.v. J. van der Kwaak; N .E. Boender, 69 Jr., w .v. Knlp- plng. VOORSCHOTEN UITSLAG AFFICHEPRIJSVRAAG De door B en W. onder de in Voor schoten wonende leerlingen van acade mies voor beeldende kunsten uitge schreven afficheprijsvraag is gewonnen door de heer A. J. M. Witteman, leer ling van de Kon. Academie voor Beel dende Kunsten te Den Haag. ZOETERWOUDE De opperwachtmeester van de rijks politie D. Tigchelaar, commandant van de groep Zoeterwoude is bevorder tot adjudant. De groep Zoeterwoude van de rijks politie is opgeheven. Er is een nieuwe groep gecreëerd nX de groep Hazers- woude. Man met dolkmes gestoken 's Nachts hebben twee mannen op het Iepenplein te Amsterdam-oost de 52- jarige fitter J. de Boer onverwachts met een dolkmes in de rechter knieholte ge stoken, waardoor de man met een zwa re bloeding in het Onze Lieve Vrouwe gasthuis moest worden opgenomen. De heer De Boer stond te wachten by de auto van zijn zoon, toen twee hem totaal onbekende mannen vroegen of hij met hen een borreltje wilde drinken. Toen de fitter ontkennend had geant woord gaf een der mannen hem een duw en de ander trok een dolk en stak hem in de knie. Toen de mannen bloed za gen verdwenen zy ijlings. De politie heeft hen nog niet opgespoord. Onderhoud Van RoyenWhite De Nederlandse ambassadeur in Wash ington, dr. J. H. van Royen, heeft don derdag in het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken een onderhoud gehad met Ivan B. White, waarnemend onderminister voor Europese Zaken en de V.S. Na afloop van het onderhoud verklaarde ambassadeur Van Royen te genover journalisten, dat het hier een routinegesprek betrof. Hy antwoordde ontkennend op de vraag of hij met de onderminister ge sproken had over de opening van de on derhandelingen tussen de Ver. Staten en Nederland over de landingsrechten voor de KLM in Los Angeles. Deze kwestie is al geregeld, zo zou ambassa deur Van Roijen gezegd hebben. Zoals bekend zullen op 7 januari in Washing ton besprekingen tussen Nederland en de V.S. over deze aangelegenheid be ginnen. Duitsers moeten de romantiek vergeten Prof. Heuss, die tot september 1959 president van West-Duitsland is t, heeft in een nieuwjaarsboodschap voor de televisie verklaard dat de toestand in West-Duitsland het niet toelaat dat er een soort „sleur van vergeten willen" ontstaat. Voor Duitsland gaat het erom de ro mantiek van de 19-de eeuw vaarwel te zeggen en de realiteit te aanvaarden en aan te vatten. Heuss zei dat de Duitsers de kreet moeten vermyden, dat andere volkeren ook onrecht begaan hebben. Misbaar maken over de laagheid of domheid van anderen is altijd een poging om aan zyn eigen morele verantwoordeiykheid te ontkomen, zo zei hy. Bezorgdheid over verhouding niet China De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, Soebandrio heeft donder dag met de Chinese ambassadeur Huang Cheng in Djakarta gesproken over de betrekkingen tussen de twee landen. Na besprekingen die ongeveer twee uur duurden, verklaarde Soebandrio, dat In donesië en communistisch China weder zijds bezorgdheid hebben uitgesproken over de mogelijkheid dat de politiek ten opzichte van elkaar thans een verande ring zou kunnen ondergaan. Volgens berichten uit Djakarta be zocht de Chinese ambassadeur de Indo nesische minister met het oog op het feit, dat op 1 januari alle buitenlandse (meest Chinese) kleinhandelaren van het Javaanse platteland moeten zyn verdwenen. Soebandrio verklaarde te hebben uit gelegd, dat Indonesië de houding tegen over China niet heeft veranderd. De re gering echter, zo voegde hy hieraan toe, meent te handelen in het belang van het land en het verbieden van „vreem de" kleinhandel op het platteland is er op gericht een „hechte nationale basis onder ons economisch leven" te verkrij gen. Volgens Soebandrio had de Chinese ambassadeur verklaard, dat zyn rege ring ervoor vreest dat er een verande ring is gekomen in de Indonesische po litiek ten opzichte van China. Soebandrio verklaarde hierop: „WU zijn enigszins bezorgd over China's be doelingen. Oude meesters in een stal In een boerderij in het Poolse plaatsje Tarnoivski Gory, nabij Katowice, zijn schilderijen van Hollandse en Vlaamse meesters, to.o. een Rubens, Chinese en Japanse vazen en gobelins uit de 19de eeuw aangetroffen. De boer wist niet dat het kunstschatten waren. Ver scheidene oude meesters lagen in een hoek van de varkensstal. Daar werd ook, dik onder de schimmel, een mid deleeuwse vaas gevonden. De kunstwerken moeten jaren gele den het eigendom zijn geweest van de Duitse familie Von Donnersmarck. De Poolse politie staat voor een raadsel. De kunstwerken zijn met bekwame spoed gereinigd en naar het museum van Krakau overgebracht. Badminton-nieuws Smash in hoofdklas? Door een prachtige 71 zege in de laatste competitiewedstryd tegen Ex celsior is het Smash 1 voor de derde achtereenvolgende maal (nu in de lstc klasse) gelukt het kampioenschap te behalen. Weliswaar eindigden onze stadgenoten door twee verliespunten gelijk met Poona doch bij telling van het aantal winst-sets bleek dit toch in het voor deel van Smash uit te vallen. Wanneer men bedenkt dat dit team in 1957 nog derde klas speelde mag hier dus wel wel van een bijzondere presta tie worden gesproken. Voor eventuele promotie naar de hoofdklasse zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Zondag 3 januari: Smash I Duin- wij ck 2: zondag 10 Januari: Venlo I Smash 1; zaterdag 23 januari: Duin- wijck 2 Venlo 1. Belangstellenden voor de Smash- thuiswedstrijden zijn weer van harte welkom in de gymzaal van het Lyceum a/d Mariënpoeistraat 'naby de Rijns- burgerweg). Aanvang 14 uur.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7