1959 De veehandel en export in Opnieuw hakenkruisen in West-Duitsland DAF-TRUCK De praktijk van de planken was de toneelschool van Cees Laseur Als vader in familie Doorsnee verwierf Uj grote populariteit Zeer kalm slot van het oude jaar Tal van nieuwe bekladding van gevallen van monumenten ZATERDAG 2 JANUARI 1960 De hedennacht aan een hartaanval overleden Cornells Jan Laseur werd op 3 april 1899 in Kotaradja Atjehin Indonesië geboren. Na een h.b.s.-oplei- ding kwam hij in 1917 bij het Hofstad Toneel (onder directie van Cor van der Lugt Melsert). De praktijk van de planken werd zijn toneelschool. Hij speelde achtereenvolgens bij Heyer- mans en De Haghespelers, onder Eduard Verkade, waar zijn lievélings- rol die van „Prins Narcisin „De gele mantel" werd. Hij trad verder op bij Cor Ruys, het Verenigd Toneel en in 1930 bij het Nederlands Toneel. In 1932 begon hij een eigen gezelschap. In het moderne repertoire verzorgde hij vele voorstellingen. Zo regisseerde hij onder meer „Man nen in het wit". „Het voorste legioen", „Prof. dr. Hiob Pratörius" van Kurt Götz, „Je kunt het tooh niet meenemen" van Kaufman en Hart, „Het Concert" van Hermann Bahr en „Golden Boy" van Clifford Odets. Met het zgn. dou blure-systeem, waarbij het gezelschap op twee plaatsen tegelijk optreedt, was Laseur maar matig ingenomen. In 1937 speelde hij in Engeland twee stukken, „Festival Time" van Lionel Hale, dat hij later in Nederland opvoer de onder de titel ..Feestweek in Salz burg" en „They came by night" van Barry Lynden. In 1939 verbleef hij enige tijd in Amerika en maakte in 1946'47 een nadere studie van het Amerikaanse toneel. Na zijn terugkeer in Nederland werd hij directeur van de Haagsche Comedie. Verder trad hij op in films als „40 jaar". Zijn optreden in licht amusement (de vader in de familie Doorsnee) maakten hem tot een zeer populaire figuur. De Haagsche Comedie had gisteravond de nieuwjaarswens geënsceneerd in een samenspraak van drie jongere spelers. Terwijl de ouderen waar ook Laseur by was op de achtergrond instem mend knikten, zei Jules Croiset o.m.: „Alles groeit en is zinvol, want erken nen wij niet, door de levende herinnering aan dierbaren en groten, zoals Eduard van Beinum, Else Mauhs e.a., die ons ontvielen, dat hun levens waardevol zijn geweest?" Tragisch Met hart en ziel Ben van Eysselsteijn schrijft: Cees Laseur was een toneelkunstenaar met hart en ziel. Zij, die hem persoon lijk kenden, weten met welk een nim mer verflauwende liefde hij over de kunst van de planken sprak. Hij leefde voor het toneel en het heeft bijna niets gescheeld, of hij was op de planken ge storven. Zijn gaven als toneelleider be stonden allereerst daaruit, dat hij een bezieler was, die met zijn geestdrift en spontaniteit zijn medewerkers wist mee te slepen en aan te vuren. Hij had te vens de verdienste altijd mensen om zioh heen weten te houden, met wie hij over het repertoire kon spreken. Zijn keus bezat feilloos niveau en zijn ge voel voor arbistieke standing en dis tinctie was onmiskenbaar. Als acteur voelde hij zioh sterk aangetrokken tot warmbloedige rollen, tot die toneelfigu ren met sterke gevoelsre acties en men selijke kanten. Het eenzij dage cerebrale en intellec tuele lag hem veel minder. Hij was een verschijning, diee en laoh of een traan wilde afdwingen, doch geen verstande lijke bewondering. Toch was hij daarin allerminst eenzijdig, wanneer men de creaties van dit opmerkelijke toneel talent nagaat, ziet men hoe uitgebreid en gevarieerd zyn begaafdheid en zijn kunnen zijn geweest. Het Nederlandse Toneel verliest in Cees Laseur een grote en zeer persoon lijke figuur, maar vooral voor Den Haag, voor de Koninkijke Schouwburg en de Haagsche Comedie. betekent zijn heen gaan een zware slag. Met diepe wee moed, eerbiedige stilte maar ook met grote en warme dankbaarheid herden ken wij hem, die in de kring van zijn gezin en van hen die hem het naaste stonden het smartelijkst zal worden ge mist. En het is ook naar hen, dat ons aller gedachten vol medeleven en innige deelname uitgaan. Onze toneelmedewerker schrijft ons: Cees Laseur trad voor het eerst als di recteur/spelleider op bij het door hem opgerichte „Centraal Toneel" te Am sterdam. Hij regiseerde o.a. „Mademoi selle" van Jacq. Weval en „In ieder hu welijk" van Chesterton en Neale, telkens met Tilly Lus in de hoofdrol, waarmede hij voorgoed zijn reputatie vestigde. In 1938 waagde hij zich voor het eerst, De feestvreugde op de nieuwjaars receptie van de Nederlandsche Comedie na ae opvoering van Vondels Gijsbreght van Aemstel, in de Stadsschouwburg te Amsterdam, werd vannacht abrupt af gebroken na het tragische bericht uit Den Haag over het overlijden van Cees Laseur. ,.Het is verschrikkelijk te moeten constateren, dat wy van de generatie van Saalborn en Gobau zo korte tijd na elkaar acteurs moeten missen", aldus Guus Oster, directeur van de Nederland sche Comedie. „Het plotselinge overly den van Laseur heeft mij diep getroffen. Ik was zeer met hem bevriend en ik heb altijd een grote bewondering voor hem ais acteur gehad. Hij was een unieke liguur met een genre, dat nu ophoudt te bestaan". Johan de Meester, eveneens directeur van de Nederlandsche Comedie, was gis teravond vroeg uit de Stadsscnouwburg naar huis gegaan. Toen wy hem van morgen opbeiden, was hy nog onbekend met het overlijden van Cees Laseur. „Maar dit is verschrikkelijk. Het is een enorm verlies voor de Nederlandse toneelwereld en wel in het bijzonder voor de Haagsche Comedie. Laseur was een by zonder mens, die op het toneel vooral in de ryke fantasievolle kant uit blonk". Het is een onherstelbaar verlies". Boze boer stak drie jongens In een der dorpen der gemeente As sen, het zes kilometer van de Drentse hoofdstad gelegen Loon, is in de oude jaarsnacht omstreeks drie uur een kat- tekwaad uithalende jongen neergestoken. De knaap was met twee kornuiten be zig de stoep van een landbouwer met mest te bevuilen. De boer wond zich hierover op en nadat er enige klappen waren gevallen kozen de jongelui, 17 tot 20 jaar oud, het hazenpad. Toen ze even later terugkeerden sprong de boer te voorschijn en zette hen achterna. On derweg naaide hij een mes te voorschijn en naaat hij een der jongens had ach terhaald bracht hy hem steken in de nek en de rug toe. Toen zijn kameraden dit zagen keerden zy terug om de jongen te ontzetten. De boer bleei echter in net wilde weg met zijn mes steken en raak te daarmee ook de andere twee, die hierdoor verwondingen opliepen. De eerst door de boer gegrepen jongen bleek zo ernstig gewond, dat men aan vankelijk voor zyn leven vreesde. Hy werd naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar het le vensgevaar in de loop van nieuwjaars dag is geweken. De beide andere jongens konden na verbonden te zyn naar nuis terugkeren. De boer werd gisteren in zyn woning ge arresteerd en ter beschikking gesteld van de officier van Justitie te Assen. Deel van Hawk-produktie in Hengelo Een deel van de produktle van het semi-geleide projectiel „Hawk", waar van, zoals gemeld, het elektronische gedeelte bij de N.V. Philips zal ge schieden, is door Philips weer bij de N.V. Hollandse Signaal-Apparaten- fabriek te Hengelo uitbesteed. Dit be drijf maakt, hoewel zelfstandig, deel uit van het Philips-concern. De president-directeur, de heer H. T. Koppen, sprak in zyn nieuwjaarsrede voor het personeel over de produktie van het geleide wapen voor de luchtverdedi ging en deelde mede. dat het Hengelose bedrijf, dat thans een oppervlakte be slaat van 27.000 vierkante meter en 2000 man personeel heeft, als gevolg van de steeds belangrijker wordende elektroni sche toepassingen, met 30% zal worden uitgebreid. en met succes, aan Shakespeare, van wie hij „Naar het n lijkt" een voortreffelijke voorstelling gaf. In 1941 volgde „Sara Burgerhart", na welke opvoering hij zijn activiteit, ten gevolge van de inmenging van de Kul tuurkamer, staakte. Na de oorlog begon zijn Haagse pe riode. waarin zijn grote gaven als re- giseseur tot volle ontwikkeling kwamen. Hij onderscheidde zich door verbanning van alles wat opzettelijk kon lijken. On der zijn leiding kreeg elk op het toneel gevoerd gesprek een ongeëvenaarde na tuurlijkheid. Hijzelf was een meester in het langs de neus weg lanceren van een geestige dialoog. Met zijn mede-direc teur Paul Steenbergen schiep hij in dat opzicht „een Haagse school". Onder zijn regie kwamen de volgende belangrijke toneelmandfestaties tot stand „Spel der vergissingen" en „Drie Konin gen-avond" en „Midzomernachtdroom" van Shakespeare, terwijl hy in „De Vrolijke vrouwtjes van Windsor" boven dien een uiterst vermakelijke Falsloff te zien gaf.. Van Robert Morley speelde hij de titelrol in „Hippo danst" en voerde even eens de regie. Uit de laatste jaren herinneren wij ons de prachtige opvoeringen van „De leeuwerik" van Jean Anouith onder zijn leiding en „Luistert U niet dames", waar van hij de vertaling, de regie en de hoofdrol met groot succes voor zijn rekening nam. B. H. Komt U binnen Niet zoals de landbouwwagen te Heino met een daverende klap door de voorgevel van Café Blom te Heino binnen kwam en ook niet zo als de bestelauto te Steenwijk door de etalage de winkel van Rijwiel handelaar Volkers binnendrong. Maar gewoon door de deur om U bij Hollants te oriënteren op de schoenen die U nodig heeft. Want telkens weer ziet U in dat oud moet verdwijnen en nieuw ervoor in de plaats moet komen. In het jaar 1959 kocht U naar Uw zin by Hollants. In 1960 zult U ook tot tevredenheid slagen. En onze wens bij de wisse ling van oud en nieuw is: Komt U binnen by Hollants als U t.a.v. schoenen Uw meest persoonlijke wensen in vervulling wilt zien gaan. Hollants wenst Uw wensen te ver vullen. Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) De laatste markten van het jaar zyn voor de handel in het algemeen niet erg gunstig uitgevallen. Immers de meestal nogal drukke vrijdagmarkten moesten worden versteld door de kerstdagen en de nieuwjaarsdag, waardoor de aanvoeren ver beneden het normale cijfer kwamen te liggen en ook het bezoek duidelijk minder was. Hierdoor was de gewone gang van zaken dan ook totaal uit het verband en sloot het oude jaar voor de gehele veehandel weinig overzichtelijk, hetgeen ook en vooral op de Leidse markt in alle categorieën het geval was. De kortere aanvoeren in alle sectoren werden echter wel geruimd; bepaalde prijsschommelingen hadden niet plaats. Vooral het aanbod van slachtvee was in de laatste week krap en het was vooral niet lager in prijs. In de vlees groothandel werd voor de oudejaarsdag Op het verkeersplein Oudenrijn i waarmee men zowel de veiligheid bij Utrecht zijn gisteren de ver- als de verkeerssoepelheid hoopt te keerslichten in werking gesteldkunnen bevorderen. Het verkeer op een van de toegangswegen tot het plein wachtenden voor de stop lichten. In Scheinfeld by Neurenberg is een 22-jarige timmerman gearresteerd, die heeft bekend dat hij hakenkruisen en anti-joodse leuzen heeft gekalkt op de muren van het plaatselijke gerechtsgebouw. De man, een zekere Ludwig Vogel, heeft verklaard dat hij uit anti-semitische overtuiging had gehandeld. Hij zei voorts dat hij zich had opgegeven voor de Duitse Rijkspartij (waarvan twee leden en een functionaris in arrest zijn in verband met de sedert Kerstmis ontstane anti-joodse rage), doch hij bezat nog geen lidmaatschapskaart. in een nieuwjaarsboodschap aangedron gen op meer waakzaamheid ter voorko ming van gebeurtenissen als de beklad ding van de synagoge in Keulen op de avond voor Kerstmis. Hij zei het Duitse volk geen onrecht aan te willen doen door te generaliseren door op grotere waakzaamheid aan te dringen, Daden als die te Keulen beledigen weerloze mensen en bevuilen de naam van Duits land. aldus Lübke. Eerder zei president Lübke in zijn boodschap dat het Duitse volk in de laatste jaren grote prestaties heeft ver richt maar dat deze prestaties hebben geleid tot twijfelachtige gevolgen. Het is de taak van de president daar op te wijzen. Men overschat thans ongeluk kiger wijze de materiële verworvenhe den zeer in vergelijking met de intel lectuele. geestelijke en morele waarden, zei Lübke. Over twintig jaar zijn alle joden uit Duitsland verdwenen Intussen komen nog steeds nieuwe gevallen van bekladding voor. In Zorge (in het Harzgebegrte) zijn op oude jaarsavond op vyf huizen hakenkruisen geschilderd met de woorden .Heil Hit- Ier", te Göppingen is een hakenkruis in gele verf aangebracht aan de ingang van een huis. In Altena verschenen in een straat naast vijf hakenkruisen ook twee sikkel-en-hamer tekens. Op een spoorwegviaduct te Hain bij Schaffenburg zyn in de oudejaarsnacht hakenkruisen en de runetekens van de S.S. gekalkt. Op de muren van een rechtbank bij Neurenberg zijn woens dagnacht de woorden „Weg met de jo den" en een aantal swastika's gekalkt. Ook in Brugdorf bij Hannover werden hakenkruisen geschilderd. In Offenbach bij Frankfort werden op verschillende gebouwen de woorden „Nazi's verdwijn" en „verbiedt de Deutsche Reichspartei" aangebracht. Het ministerie van Binnenlandse Za ken van Neder-Saksen heeft bekendge maakt dat alle belangrijke monumen ten door de politie bewaakt worden. De president van de Duitse Bondsre publiek, Lübke, heeft bij de Westduitsers Dr. Hendrik George van Dam, secre taris-generaal van de Centrale Joodse Raad in Duitsland, schrijft in het joodse weekblad .Allgemeine" van deze week, dat men de belangstelling voor de re cente antijoodse incidenten in Duits land alleen kan begrijpen als men de duistere achtergrond van het Derd'e' Rijk begrijpt. In andere landen kan men anti-semitische uitlatingen des noods met een schouderophalen afdoen, maar in Duitsland worden als gevolg van schuld en noodlot demonstraties van rassenbij geloof of religieuze beschim- aan de slachthuizen alles vlot opgeno men en had zowel voor het rund- als voor het kalfs- en varkensvlees enige stijging van de prijzen plaats, zodat we in de komende week vastere markten kunnen verwachten. De veehandel Voor de rest van dit overzicht willen we ons bepalen met een korte beschou wing va nde veehandel en de export in 1959. Hoewel ons land in 1959 in het teken heeft gestaan van de hoogconjunctuur, hebben de veehouderij en de veehan del daarvan geen profijt kunnen trek ken. Immers de abnormaal droge pe rioden in zomer en najaar hebben aan talloze boerenbedrijven enorme schade aangericht, zodat vele boeren in de weiden onvoldoende voedsel voor de beesten hadden en de produktiviteit sterk terugliep. Dit wat het melkvee betreft. Ten aanzien van de vetweiderij was het jaar evenmin voordelig. Het ma gere weidevee moest in het voorjaar zeer duur worden ingekocht, want de prijzen lagen gemiddeld tot 100 gulden per stuk boven die van het jaar tevo ren, terwijl de gemaakte slachtveeprij- zen dit jaar iets beneden die van 1958 kwamen te liggen. Van zeer groot belang is echter ge weest, dat de veehouders uit die stre ken, waar men minder schade van de droogte heeft gehad, spontaan hulp hebben geboden met voeder en opstal- ling, zodat men in de geteisterde stre ken in hoofdzaak zijn veestapel heeft kunnen behouden, inplaats dat een grote opruiming voor de slacht moest plaats hebben. De export menselijke beschaving en een herleving van de nazi-ideologie. „Duitsland heeft nooit een (democratische) revolutie meegemaakt", aldus dr. Van Dam, en zeker niet na 1945, toen de democratie van de overwinnende mogendheden werd overgenomen als een gift van twij felachtige waarde." „De Duitse joden zijn zich bewust dat zij in Duitsland geen toekomst meer I hebben. Over twintig jaar zullen er in Duitsland geen joden meer zyn", aldus heeft de rabbijn van Keulen, dr. Asaria, tegenover een verslaggever van de „Eve ning Standard" verklaard. Dr. Asaria, wiens synagoge met hakenkruisen en antisemitische leuzen werd beklad, merkte op: „Wanneer de Duitsers het druk hebben met rijk worden hebben ze geen tijd om kwaad te doen. Maar wan neer de tijden moeilijk zijn zal het oude antisemitisme herleven". Bijna alle joodse kinderen die in Duitsland worden geboren gaan naar Israël. „Onze taak is het te zorgen voor de overlevenden van het Hilter-regime. Ik zou willen zeggen dat er over twintig tig jaar in Duitsland geen joden meer zijn'.. Kessler, de wereldlijke leider van de joodse gemeenschap in Keulen zei te genover dezelfde verslaggever:: „Goeb- bels zei altijd dat het met de joden in Duitsland was afgelopen, onverschillig wat ook gebeurt. Hij had gelijk'' Ook in België en Engeland In de eerste nachtelijke uren van het nieuwe jaar zijn de muren van de grote synagoge in Antwerpen beklad met ha kenkruisen. De vier hakenkruisen, die met teer waren aangebracht, konden met chemische middelen worden ver wijderd. De politie heeft de wacht bij het gebouw betrokken. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Wel deelde de politie mede, dat Hoewel in de landen, die regelmatig fokvee uit ons land betrekken het na deel van de droogte dit jaar niet min der groot was dan hier te lande, heeft de export van fok- en gebruiksvee zich toch vrij goed kunnen handhaven. We Advertentie Voor 1960 veel geluk met Uw nieuwe OFF. DEALER GEBR. VAN ULDEN VERDAMSTR. 6 - TEL. 23041 - LEIDEN beschikken momenteel reeds over de uitvoercyfers tot ongeveer half decem ber, waaruit blijkt, dat in 1959 16135 stuks stamboekvee werden uitgevoerd, tegenover 17374 stuks in de overeen komstige periode van 1958; ongeregis treerd vee 8020 stuks, tegenover 8891 in 1958. Er is in de laatste weken ech ter nog zeer veel vee aangekocht voor het buitenland, zodat de cijfers op het eind zeer weinig lager zullen zijn dan in 1958. De uitvoer van levend slacht vee was onbeduidend en bedroeg slechts 60 stuks, tegen 529 stuks tot half december in 1958. De uitvoer van vers rundvlees be droeg 12074 ton en in 1958 10265 ton. Deze was dus duidelijk groter, terwijl de invoer van levend slachtvee be langrijk minder is geweest, nl. 32632 stuks, tegen 41032 stuks in 1958. De produktie en export van kalfs vlees hebben zich in 1959 zeer gunstig ontwikkeld. De aanvoeren waren re gelmatig vrij groot, doch een zeer le vendige exportmarkt heeft de prijzen op een hoog niveau gehouden, waar door echter de binnenlandse consump tie duidelijk is teruggelopen. Vastge steld kan echter worden, dat de kalve- renmesterij goed rendabel is geweest. Uitgevoerd werden 5433 levende vette slachtkalveren en 14581 ton vers kalfs vlees, tegenover 1126 stuks en 11443 ton in 1958. Tengevolge van een toenemende mes- terij bestond ook een goede vraag naar geschikte nuchtere kalveren voor dit doel, waardoor goede prijzen werden genoteerd. Ook voor de slacht moesten dientengevolge hoge pryzen worden be taald. Ten aanzien van de wolveemarkt kwamen de fokkers er slecht of. De droogte was vooral voor de bedrijven op Texel en in de kop van Noord-Hol land zee nadelig, doch de schade is gedeeltelijk vergoed geworden door een bijslag uit het zg. vleesfonds. De weiders zijn voldoende aan hun trek gekomen. De prijzen van de lam meren waren dit voorjaar nogal ge schikt" te noemen; de export heeft zich zeer gunstig ontwikkeld met een redelijk goed prijspeil. Uitgevoerd wer den 7529 levende slachtschapen en lammeren en 627 fokschapen. Voorts werd 4991 ton schapen- en lamsvlees uitgevoerd in 1959. Voor 1958 lagen de cijfers resp. 5542 - 1240 stuks en 4708 ton. De varkensmarkt was weer de meest zorgelijke sector van het produktschap, hetgeen op de 14-daagse vergaderin gen van het P.V.V. dan ook steeds tot uiting kwam. De baconexport liep terug en was in 1959 15245 ton tegenover 24488 ton in het jaar tevoren. Van vleeswaren en conserven werden 69082 ton uitgevoerd; het jaar tevoren 93 ton. Varkensvlees resp. 10640 en 6749 ton. Spek en zwoerd 22257 ton in 1959 en 14058 in 1958. Levende slacht- varkens 28407 stuks en in 1958 8919 stuks. Voor fokvarkens lagen de cijfers resp. 3594 en 2350 stuks. De handel in fok- en mestvarkens had in doorsnee een stroef verloop, doch was in verhouding tot de afge- meste varkensprijzen te duur. Vooral de afzet van zwaardere soorten was dikwijls uitermate moeilijk. De paardenfokkerij liep ten aanzien van het koudbloedtype achteruit door de voortdurend toenemende mechani satie, ook in de landbouwbedrijven. De kwaliteit blijkt echter op de verschil lende keuringen van een zeer hoag ge halte. Voor het meer matige luxe type en ook voor het draf- en renwezen is nog een levendige belangstelling, zodat deze fokkerij in het afgelopen jaar weer zeer goede resultaten boekte op binnen- en buitenlandse meetings en keuringen. De export is echter niet belangrijk. In 1959 werden 720 paarden uitgevoerd en in 1958 1249 stuks. De invoer van slachtpaarden was zeer groot, nl. 21000 stuks, waarvan echter een groot gedeelte hier werd geslacht om weer te worden uitgevoerd. Koning van België dankt Noordwijk voor bloembollen Burgemeester mr. G. F. W. van Berc- kel ontving van de Grootmaarschalk van het Belgische Hof, Graaf G. 'd As- premont Lynden een telegram van de volgende inhoud: Geachte heer burgemeester, Zijne Majesteit de Koning gelast mij de daders van een auto gebruik hebben j u, en door U de stad Noordwijk, te dan' gemaakt, want er werden teersporen - van de gevel tot aan de stoeprand ge vonden. Op vele gebouwen in Bolton, een plaats in het noordwesten van Engeland, zijn anti-joodse leuzen en hakenkruisen ge kalkt. De bekladding werd vrijdag ont dekt. De politie zei niets te weten van anti-semitische gevoelens in deze stad en meende dat de besmeuring het werk is geweest van pretmakers. De zaak ping uitgelegd als een nieuwe aanval op wordt echter niet licht opgevat. ken voor het vriendelijke gebaar, dat U stelde door het aanbieden van zo vele bloembollen. Wanneer weldra deze duizenden nar cissen en tulpen in het Koninklijk park zullen bloeien, zal deze heerlijke aan blik de Koning aangenaam herinneren aan de zonnige dagen, die hij eertijds, zo rustig aan het mooie strand van Noordwijk heeft doorgebracht. Gelieve te aanvaarden, geachte heer burgemeester, de verzekering van mijn gevoelens van ware hoogachting. Een record jaar Het KNMI deelt mede: Het afgelopen jaar moet tot de warme, zonnige en dro ge jaren worden gerekend. De gemid delde temperatuur was te De Bilt 10.1 graden Celsius tegen 9.2 graden nor maal. Daarmede is 1959 het op een na warmste jaar tot dusver in deze eeuw, alleen 1934 was nog iets warmer, het aantal uren zonneschijn bedroeg te De Bilt 1986 tegen 1592 normaal. Nog nooit was in deze eeuw een jaar zo zonnig ge weest. Het record in dit opzicht had tot nu toe 1947 gehouden toen de zon te De Bilt 1881 uren scheen. De droogte van 1959 blijkt in deze eeuw alleen door 1921 te zyn overtroffen in het afgelopen jaar is in ons land ge middeld ongeveer 540 mm neerslag ge vallen, maar in 1921 was het slecht: 434 mm. Onder normale omstandighedei valt er in ons land gemiddeld 719 mm neerslag per jaar. Veelzijdig acteur ging heen Advertentie

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4