FLITSEN U.V.Sers opgelet klaverjasavond Midden- en kleinhandel zullen het zelf moeten klaren! Kerstmis: geknipt om te SITUATIE BIJ DE RESERVES jgericht 1 maart 1860 Dinsdag 22 december 1959 Vierde blad no. 29931 Tiveede middenstandsnota leen ombuiging beleid, wel van karakter (Speciale berichtgeving) ie middenstand zal het in hoofdzaak zélf moeten doen! Dat is de leidende achte, neergelegd in de thans door de staatssecretaris van Economische Zaken, G. M. J. Veldkamp, de Tweede Kamer aangeboden tweede middenstandsnota. (agenoeg alle maatregelen, aangekondigd in de eerste middenstandsnota. begin iruari '54 verschenen, zijn uitgevoerd. Het middenstandsbeleid is afgerond, uwe, ingrijpende voorstellen treft men dan ook in deze tweede nota niet aan. enkele suggesties, die het midden- en kleinbedrijf al of niet kan overnemen ielf in de praktijk dient te brengen. zins in de bedoeling van de staatssecre taris om ontwikkelingen in de concur- rentie-verhoudingen tegen te houden. Het midden- en kleinbedrijf zal ten deze zélf maatregelen moeten nemen, bijv. door tot grotere samenwerking te gera ken, een kwestie, die de middenstands organisaties zelf dienen aan te pakken. spaald is dan ook geen sprake van ombuiging van het beleid. Wèl is sprake van een enigszins afwijkend »fcter van het beleid. De ontwikke- van het maatschappelijk leven zijds en die van het gevoerde mid- standsbeleid anderzijds leidden tot karakterwijziging van het beleid, zal het zelf verder moeten doen, newel in het ruimer kader van het lomisch beleid wel degelijk met de ngen van het midden- en kleinbe- rekening zal worden gehouden, ieuwe maatregelen met betrekking tiet middenstandsbeleid werden door vkkenen dan ook niet gevraagd. Er in die kringen geen algemeen le de desiderata. De leidende gedachte de staatssecretaris, indien er tóch lingen gevraagd worden, is of men niet zélf kan doen. Doelbewust dan ook de PBO bevorderd te den. Zij dient levende inhoud te [en. Overheidstaken moeten worden stoten. it wil echter niet zeggen, dat de heid de midden- en kleinhandel nu r op haar beloop wil laten. De in eerste middenstandsnota aangekon- le en grotendeels reeds uitgevoerde tregelen staan er immers borg voor, het beleid een zekere basis heeft, rop de middenstand nu echter zelf Ier moet voortbouwen. Aan de be nde behoefte is voldaan. Het beleid fgerond en mag niet tot verstarring !n. Zo ligt het dan ook bijv. geens- tkering ineens van aan ambtenaren )e centrale commissie voor ge- aniseerd overleg in ambtena- zaken heeft gisteren, in aan- zigheid van de minister van nenlandse Zaken, opnieuw de irispositie van het overheidsper- eel besproken. )e regering' handhaaft haar rnemen van voorschotverle- Hiertoe zal in de maand uari een uitkering ineens wor- verleend ten bedrage van van de maandwedde. )eze 9 betreft een voorschot de uiteindelijke salarisverho- g, over de maanden januari, j ruari en maart. Aan de uitke- j zal voor hen, die 23 jaar of j er zijn, een minimum worden bonden van f 37.50 voor alle leenteklassen. spoedig mogelijk, doch uiterlijk in irt 1960, zal het overleg over de nitieve salarisverhoging en de daar- te verbinden datum van ingang den voortgezet. óorts heeft de regering er mede in- lemd, dat de middelbare ambtena- die geen voordeel hebben ondervon- van de salarismaatregel van 1 april I, alsnog, ingaande 1 januari 1960, periodieke verhoging ontvangen, ingezien twee centrales van over- Ispersoneel met een voorschot bij e van uitkering ineens hebben inge- ad en drie centrales zich hier tegen klaarden, is met de personeelsdelega- la de centrale commissie geen over stemming bereikt. Ongehoorde provocatie et Tsjechische persbureau Ceteka ft gisteren ontkend dat een functio- is van het Tsjechische consulaat in sburg getracht hepft het personeel het anti-communistische radio- lion Vrij Europa in Miinchen te ver- igen. fij zijn gemachtigd te verklaren dat mededeling van het opperbevel van Amerikaanse strijdkrachten te Hei berg „niets dan 'n verzinsel is. gein- «erd door die kringen, die niet te- ieinzen voor de ergste provocatie het gaat om het tegengaan van een spanning", aldus Ceteka. oals bekend heeft het Amerikaanse erbevel in Heidelberg verklaard, dat Tsjech Nemec, die in dienst is van Tsjechische consulaat te Salzburg, vorige maand zoutvaatjes met afro- aan een communistische agent ft gegeven om ze in de cafetaria van Ho-Vrij Europa te plaatsen, fcteka zegt dan dat het niet toevallig lat het Amerikaanse opperbevel met e ongehoorde provocatie aan het W van Tsjecho-Slowakije komt op l tijdstip dat de NAVO-raad en de stel ij ke topleiders vergaderen. Ie leiding van Radio-Vrij Europa Kt dat het station tengevolge van verzet van het grote publiek zijn faiteit. die in de eerste helft van 1960 «pt, niet mag voortzetten. Het ra- station tracht nu kennelijk zijn be ttij kheid met alle mogelijke midde- te bewijzen, aldus Ceteka. Enquete vererving landbouwgronden „Werkgroep Agrarisch Erfrecht" i het Landbouwschap acht het ge- *st een nader feitelijk onderzoek in «tellen naar de gang van zaken bij ren-nalatenschappen. Deze werk- sp heeft tot taak na te gaan of wij ngen in het erfrecht noodzakelijk k In verband met splitsing en deling bedrijven by vererving. De werk- tp zal binnenkort een enquête hou- onder de notarissen ten plattelande de boekhoudbureaus van de land- iworganisaties. 'et dagelijks bestuur van het land- iwschap heeft zyn goedkeuring ge- tht aan het plan tot het houden van e enquête. De staatssecretaris streeft er dan ook bepaald niet naar om specifieke maatregelen te nemen om de midden- en kleinbedryven te beschermen tegen het grootbedrijf. Integendeel. De staatssecretaris is de overtuiging toe gedaan, dat het grootwinkelbedryf de middenstand als het ware mee om hoog stoot. Praktijkvoorbeelden tonen dit bovendien nog duidelyk aan. De staatssecretaris hoopt en verwacht, dat de op verzoek van de Kamer samen gestelde nota een goede basis zal vor men voor een breed debat over de mid- denstandspolitiek. Werktijdverkorting in textielindustrie De werktyd voor de nietploegenwer- kers in de textielindustrie moet op 31 december 1961 zijn teruggebracht van 48 tot 45 uur. Met ingang van 1 april 1960 kan de eerste fase van het uur ingaan. De tweede op 1 april 1961, terwijl per 31 december 1961 de in krimping tot 45 uur moet zyn bereikt. Indien er ondernemingen zijn, die lie ver de 3 uren tegelijk aftrekken, dan kan zulks geschieden tot 1 april en 31 december 1961. De ploegenwerkers zullen by het in gaan van de werktijdverkorting voor de n ietploegenwerkers in hun onderneming 'n compensatie in geld ontvangen en wel voor elk uur en derde deel van f. 3,57 voor de dubbele ploeg en een derde deel van f.5,63 voor de menden in drie ploe gen. Indien de werktijdverkorting met drie uren geiyk plaatsvindt, komt er 'n compensatie van f. 3.57 of f. 5.63 tege lijk. De ploegenwerkers werken reeds 44 uur per week. De laatste categorie krijgt op grond van de nieuwe CAO 'n finan ciële tegemoetkoming doch geen verkor ting van de werktyd. Oud-koloniaal deed sublimaat in koffie (Van onze Limburgse oorrespondent) Voor de Maastrichtse rechtbank stond maandag terecht een 69-jarige oud-ko loniaal uit Ned.-Indië en oud-lid van de Nederlandse stoottroepen, die op 15 sep tember een enorme hoeveelheid subli maat had gedaan in een pot koffie, be stemd voor zijn medebewoner, de heer J. M- H. Essers, te St.-Geertruid (Lim burg) Op 15 september deed verdachte su blimaat-tabletten. welke de heer Essers in een flesje op de keukenkast bewaar de en die hy volgens medisch voorschrift voor voetbaden gebruikte, in de koffie pot. De man heeft van de koffie een slok genomen, maar omdat het bitter en branderig was. spuwde hy de koffie onmiddellyk weer uit. Een geluk, want achteraf bleek, dat de kleine hoeveel heid koffie niet minder dan acht tablet ten bevatte, zodat de koffie er blauw groen van zag. Aanvankeiyk had verdachte elke schuld ontkend, maar later gaf hy toe dat hy de tabletten in de koffie had ge daan, echterom zichzelf om het le ven te brengen. Hy was zwaarmoedig geworden om het voortduren van zyn echtscheiding, welke al sedert 1953 be staat. Nadat hy de tabletten in de kof fie had gedaan, was hy naar zyn slaap kamer gegaan om orde op zaken te stellen, maar boven was hy bij al zyn zwaarmoedigheid in slaap gevallen, waaruit het geroep van Essers hem wak ker maakte. Afgezien van de zelfmoordplannen, welke verdachte nu voorgeeft, is er geen enkel aanwysbaar motief, tenzy de uit lating van verdachte dat hy na de dood van Essers diens woning zou krygen. Maar Essers verklaarde, dat deze reden volledig afgewezen moest worden, om dat van zo'n erflating geen sprake was. De officier van Justitie heeft tegen verdachte drie jaar gevangenisstraf ge vraagd wegens poging tot doodslag. Moeder en zoon bij antobotsing gedood Gistermiddag omstreeks half vyf kwam te Wateringen vanuit de richting Ryswyk een personenauto aanryden. Ter hoogte van de Leyweg stond aan de linkerkant een vrachtauto geparkeerd van de Westlandse Wegenbouw, waar van de bestuurder bezig was sloot- en bermvuil op te laden vanuit de langs de provinciale Noordweg liggende sloten. Waarschynlyk door de laagstaande zon verblind heeft de bestuurder van de personenauto, de 21-jarige Cornelis Jo seph Mooiman. alsook zyn inzittende 63-jarige moeder mevr. M. H. Mooiman- Proklage. de vrachtauto niet zien staan, met 't gevolg dat zij met grote snelheid tegen de vrachtauto aanreden en op slag werden gedood. De ravage was groot en van de personenauto, een huurwagen, was de motor zeer diep in de cabine ge drongen. De vrachtwagen voerde, zoals gebrui kelijk. geen rode vlag, alhoewel deze door de vermoedelijke verblinding toch niet zou zyn opgemerkt. Mevr. Mooi man had negen kinderen, van wie er reeds vijf gehuwd zyn. De bestuurder was haar jongste zoon. De beide slachtoffers werden naar het ziekenhuis aan de Zuidwal in Den Haag vervoerd. Begrijpeiyk heeft dit ongeluk in Kwintsheul. waar de familie Mooiman woont, grote verslagenheid teweegge bracht. De verdediger wees op het wilde en avontuurlyke leven van verdachte die 17 Jaar als koloniaal, en na een periode van geregeld werk als fruitsorteerder, na de tweede wereldoorlog in de Neder landse stoottroepen heeft meegestreden in de Ardennen en toen door een gra naatscherf werd gewond. Mede op grond van het ontbreken van een redelijk en aanwijsbaar motief voor verdachte om Essers te vergiftigen, concludeerde de raadsman tot vryspraak. De rechtbank zal op maandag 4 januari vonnis wijzen. In Kopenhagen is de film Pawin première gegaan, waarin de Neder landse jongen Jimmy Sterman de hoofdrol vervult. Ter gelegenheid van de première werd Jimmy voor gesteld aan Koningin Ingrid van Denemarken, die de voorstelling bijwoonde. Advertentie. JONKER FOTO TOE STEL ZEGT (en... om foto-artikelen te geven!) 2e-divisie B (betaald) DHC 2 12—20 VSV 2 14—12 Stormv. 2 14—19 UVS 2 14—12 SHS 2 14—17 Baronie 2 13—10 Xerxes 2 1214 Fortuna 2 129 RBC 2 12—14 EDO 2 13— 9 EBOH 2 13—12 Haarlem 2 13— 8 SHS 3 Laakkw. DHC 3 ADO 4 LFC 2 RVC 2 2e-klasse A 13—18 12—17 12—16 13—13 11—12 12—12 (amateurs) VUC 2 Quick 2 VCS 2 HBS 2 13—11 12— 9 9— 8 11— 7 Celeritas 2 127 ASC 2 SHS 3 Alphen 2 BI. Zwart 2 LFC 3 Wassen. 2 12—19 12—18 11—16 12—14 11—12 13—12 (amateurs) UVS 3 13—11 Roodenb. 2 1110 SJC 2 13—10 Lugdun. 2 127 VVSB 2 12— 2 3e-klasse C (amateurs) Westerkw. 2 12—18 RA VA 2 12—10 Olympia 2 12—17 Quick 3 13—10 Ryswyk 2 12—15 HBS 4 11—9 Te Werve 2 1214 Postduiv. 2 129 1 UVS 4 13—14 DHL 2 12— 5 BEC 2 11—11 ZATERDAGVOETBAL 2e-klasse CSVD 2 13—18 DOTO 2 12—12 NSW 2 13—16 Gr. Lindt 2 12—12 Zwart W 2 13—15 Zwaluw 2 11—11 ARC 2 13—13 SSS 2 12— 8 Quick B 2 11—12 Koz. B 2 12— 5 3e-klasse A Noordw. 2 917 Rijnsb B 2 109 JAC 2 10—13 Quick B 3 9—8 Ter Leede 2 10—10 RCL 2 10— 6 SHS 2 10— 9 Die Haghe 3 8—4 3e-klasse B Monster 2 1119 Semp A 2 108 Rynsb B 3 12—17 Noordw. 3 11—8 Grav. SV 2 12—14 CSVD 3 10—6 HBSS 2 11—12 Ornas 2 11—4 Die Haghe 2 1212 Advertenitie HEDENAVOND in Den Burcht. Aanvang 8 uur. Salvador de Madariaga tegen regime-Franco Salvador de Madariaga, de in Oxford docerende Spaanse filosoof en verklaard tegenstander van generaal Franco, heeft opnieuw gefulmineerd tegen het voorge nomen bezoek van president Eisenhower aan de Caudillo. In een in de New York Times gepubli ceerde brief, spreekt De Madariaga als zijn mening uit dat generaal Franco de Ver. Staten onder druk heeft gezet om Eisenhower te bewegen naar Spanje te komen, „omdat hy het zozeer nodig heeft". De Madariaga meent dat het bezoek betreurd moet worden en dat het scha delijke karakter ervan duidelijk is. Niet temin spreekt hy er zyn voldoening over uit dat het maar achttien uur zal duren. „Generaal Franco moet wel sterk ver legen zitten om prestige om daarmee ge noegen te nemen", aldus De Mada riaga. Gistermiddag arriveerde president Eisenhower in Madrid. De stad was feestelijk versierd, waartoe zowel van particuliere als van officiële zyde het initiatief was genomen. Het ge meentebestuur had 60.000 vlaggen van beide landen uitgedeeld, alsmede 20.000 portretten van Eisenhower en generaal Franco. De Madrileense Kamer van Koophandel had 200.000 papieren vlag gen van beide landen laten verspreiden. Een reusachtig portret van Eisenhower was aangebracht op de Plaza de Espana. De hotels waren vol gasten uit de pro vincie. Spanje is het tiende land dat Eisen hower op zyn wereldtournee bezoekt. Eisenhower is voorts het eerste staats hoofd van een vooraanstaand Westelyk land. dat sind het einde van de Spaanse burgeroorlog, twintig jaar geleden, Span je bezoekt. Vandaag zou de president naar Marokko vertrekken, het laatste land van zyn tournee. Leidse Biljartbond Voor de competitie van de Leidse Biljart Bond werden de volgende wed strijden gespeeld: le-klas: De VrienschapTOG 26, De SpykerbakRijnegom 62, UVSDe Carambolé 08, TOP—'t Centrum 26, i DOSDe Morschpoort 44. 1 2e-klas: 't ZuidDVH 53, Poort v. CleefTOP 2, 80, 't SpoortjeDe Heul 2—6, DOS 2—N. Wetering 4—1. 3e-klas: 't Centrum 2UVS 2, 80, 't Zuid 2De Morschpoort 2, 80, De Carambolé 2De Heul 2, 62, De Spy kerbak 3Rynegom 2, 6—2, De Morsch poort 3—DVH 2, 4—4. 4e-klas: De Heul 3De Vriendschap 2, 4—4: DVS 2—Rynegom 3, 1—7, Poort v. Cleef 2TOG 2, 6—2 (reglementair), UVS 3—'t Spoortje 2, 4—4, TOP 3—De Spykerbak 3, 26. 5e-klas: DVS 4De Heul 4, 44, 't Centrum 3— 't Spoortje 3, 4—4, DeSpij- kerbak 5De Morschpoort 4, 44, De Vriendschap 3DVS 3, 44. Woonwagenbewoners eisten ondersteuning (Speciale berichtgeving) Vyfentwintig woonwagenbewoners eis ten gistermorgen in het gebouw van Sociale Zaken aan de Oastzeedyk te Rotterdam op hoge toon ondersteuning. De ambtenaar die hen te woord stond, verklaarde dat zy niet voor ondersteu ning in aanmerking kwamen. „Er is werk genoeg", zo zei ie man. „dus jullie kunt gaan werken". Vier van hen gin gen hier op in. maar de rest vertikte dit. ..Wij zijn kooplieden", was hun argu ment. „en kunnen niet zo maar elke baan accepteren". Hierop verzocht de ambtenaar hun het gebouw te verlaten. Daaraan werd geen gevolg gegeven zodat de politie te hulp werd geroepen. Er rukten in drie auto's tien agenten uit, die de recalci trante woonwagenbewoners de straat opdreven. Een man zag kans achter de rug van de politiemannen om weer naar binnen te glippen. Hy nestelde zich in de wachtkamer maar korte tyd later was hy in een politieauto op weg naar het bureau. Daar is proces-verbaal op gemaakt wegens huisvredebreuk. PAARDESPORT Wereldkampioenschap draven op 20 augustus in V.S. ZAL HAIBOS n DEELNEMEN? Het wereldkampioenschap voor de dravers wordt in 1960 op 20 augustus verreden op de Roosevelt Raceway te Westbury (New York). De z.g. „troost- dravery" vindt zeven dagen later op dezelfde baan plaats. Ook in 1959 werd het wereldkampioenschap in Westbury gehouden. De afstand is anderhalve myl en de stryd wordt in één rit be slist- Er zullen in totaal 8 paarden deelnemen, één uit Canada, één uit Amerika en zes dravers uit de Euro pese landen, die geïnviteerd worden. De opzet is één paard per land. Deze worden na de negende draverij van het Circuit om het Europees Kampioen schap op 24 of 31 juli in Rome in Italië verzameld. Het is reeds zo goed als zeker, dat voor Nederland Hairos II van de heer A. Voordoutv, uit Oegstgeest, een uit nodiging zal ontvangen. Reglement Europees drafkampioenschap drastisch gewijzigd Op de laatste vergadering van de Europese Unie. die te Milaan werd ge houden, zyn enkele ingrypende veran deringen aangebracht in het reglement voor het Europees drafkampioenschap. Het aantal races is uitgebreid van negen tot elf (plus één extra dravery voor de vierjarigen) en de „verplichte draveryen" worden teruggebracht van vyf tot drie. Deze vallen nu uitsluitend in die landen, waar lagere pryzen ge geven worden. Om voor het eindklas sement in aanmerking te komen, moet een paard deelnemen aan een dravery in Zweden, een in Duitsland en een in Denemarken of Nederland. Het bestuur van de unie hoopt met deze maatregel te bereiken, dat in 1960 meer paarden zich zullen plaatsen en niet zoals dit jaar het geval was de stryd na voortdurende eliminatie tus sen een tweetal, Jamin en Icare IV, beslist wordt. Door deze bepaling zullen vooral ook de Nederlandse paarden in de toe- koms teen kans krygen mee te dingen. Voorts werd in Milaan nog besloten met ingang van 1960 officiële Europese recordiysten in te voeren. De data en plaatsen van de verschil- dende draverijen zijn thans definitief vastgesteld. Het zyn: 31 jan.: Parys (Vincennes) Prix d'Amerique (2600 m.); 28 febr.Milaan (San Siro) Prix d'Europe (2500 m.. alleen voor 4-jari- gen); 1 maart: Brussel (Sterrebeek) Grand Prix d'Hiver (2300 m.)13 maart Cagnes sur Mer. Grand Criterium de la Vitesse (1609 m.); 22 mei: Stock holm (Solvalla) Elite-rennen (3200 m.); 29 mei: Kopenhagen (Charlottenlund) international Mesterskab <1600 m.); 5 juni: Gothenburg. Grote Prijs van Aby (2600 m.); 19 juni: Recklinghausen. Grote Prys van Recklinghausen; 26 juni: Wassenaar (Duindigt): Grote Prys der Lage Landen (2600 m.); 24/31 juli: Rome: (baan wordt nog geopend); 17 september: Beriyn (Mariëndorf) Matadorenrennen (heat ,1600 m.); 27 november: Milaan (San Siro) Grote Prys der Naties (2100 m.). T emiisrangli j sten De keuze-commissie van de Ko ninklijke Nederlandse Lawn tennis Bond heeft het bij de samenstelling van de jaarlijkse ranglijsten dit maal niet gemakkelijk gehad, om dat de spelvorm van vele speel sters en spelers zo onregelmatig was. Daardoor is de commissie moeten overgaan tot vele gelijk stellingen. Dit uit een oogpunt van billiijkheid. De jeugd heeft zich, zoals uit de ranglijsten blykt, weinig doen gelden. Bij de dames treft men verscheidene nieuwe gezichten aan, zoals o.a. de lijst- aanvoerster, mevrouw Vletter, die het vorige jaar niet was geklasseerd. Achter de namen van de geklasseer- den staat tussen haakjes aangegeven de plaats, die zy op de ranglyst 1958 in namen. Heren: 1/3. P. van Eysden (2), J. Ka- ramoy (34) en P. Maris (1); 4. J. van Dalsum (-); 5. J. Goris (3-4); 6. J. By- ker (8-17); 7/10. R. Gourowitsch (8-17), A. Kroezen (8-17), R. Kuijpers (8-17), H. v. d. Weg (5-6); 11/16. W. Breukink (8-17), P. Dominicus <-), C. Marre (8-17), P. Scholtz (8-17), J. Tervoort (-), J. Ve- kemans (-). De volgende spelers werden wel van ranglijststerkte geacht, maar door on voldoende gegevens zyn zij niet gerang schikt: A. Dehnert, L. Kryt, A. van Meegeren en E. Schneider. Dames: 1. mevr. A. Vletter (-): 2. mevr. Thung (68); 3'5. mej. F. Marinkelle (2-5), mevr. Z. Peters <-), mej. R. Ter- voort (6-8); 6/7. mej. H. Ruinen (10-12) en mej. M. Weurman (-)8. mej. J. Se ven (-); 9/10. mej. J. Ferrier (-) en mevr. E Reus (-). Niet geplaatst wegens gebrek aan gegevens: mevr. G. Blaisse, mej. C. Grosveld. mej. M. Rolin Cou- cerque, mevr. J. Roos-v. d. Wal en mevr. F. Rouwenhorst-Tekelenburg. Advertentie ^SRLO^ j /7uvfuXeA4Uïurtr DONMRSneG/4 TEL. 25982 LEIDEN Op tgrav&ien kunt U wachten Tafeltennis-uitslagen Voor het district Den Haag van de NTTB werden de volgende competitie wedstrijden gespeeld: Dames: le-klas: WilhelmusDocos 10—0, DOS 2Scylla 10—0. 2de-klas: Cebusta—Docos 2, 73. 3de-klas: PTT (L)Docos 3, 37. 4de-klas: Avanti 2Docos 4 5-5; Scylla 2—PTT 2. 64. Heren: lste-klas: St. Hoger 2Docos 2, 64; Salamander 3Docos 3. 55. 2de-klas: UnitasDen Burcht 2—8; Scylla 4Sett 2, 4—6; Docos 4St. Ho ger 7—3. 3de klas: TOV 3—Den Burcht 2, 6—4; Cebusta—Docos 6, 64; TOV 2—Den Burcht 3, 82. 4de-klasScylla 5Scherpschutters 3—7; Scylla 6— Pit'54 4, 8—2; Reflex 3 Den Burcht 4. 64; Pit'54 2—Docos 7, 9—1; FSA 6—Docos 9. 6—4. Junioren2de-klasBaronieDocos 7—3; Scylla—Pit'54. 1—9. Leidse Bridgeclub DDS Voor de zevende ronde van de vier tallen-competitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: Team Verboogteam mevr. Reekers 4610; team Baggen—team mevr. Seis 6330: team mevr. Visserteam Krul 4517; team Kuilmanteam De Nie 33—29. De stand is nu: gesp. w.p. m.p. 1. team Verboog 6 9 233138 2. team Baggen 6 9 239—191 3. team Van Leeuwen 6 8 221181 4. team Kuilman 6 8 231—193 5. team mevr. Visser 6 7 212176 6.. team mevr. Reekers 6 6 192—177 7. team Krul 6 3 135—189 8. team mevr. Seis 6 2 152—258 0. team De Nie 6 2 142—254 Competitiestanden volleybal Overgangsklasse (dames) DES 9—18 Argos 7—6 MVC 11—14 CSVD 8—5 DRL 11—14 Die Haghe 8—4 OVC 10—13 Profwyk 6—2 PVS 9—11 Hofwyck 9—1 Overgangsklasse (heren) Celebes 1014 Concordia 2 87 Profwijk 8—13 DES 2 9—7 Voorburg 811 VPSV 96 DRL 89 Libanon 2 96 HVL 7— 8 CSVD 8—5 Punch 6— 8 VVS 8—4 Als aanvulling op ons wekelyks over zicht van zaterdag jJ. publiceren wy hieronder de ontbrekende standen: Dames 3e-klas: Teylingen 2 5—10; HVL 1 5—6; KVC 4 45; Meerburg 1 4—3; Donar 1 4—2; ODD 1 4—0. Dames 4e-klas: KVC 5 5—10; SKR 1 3—6; GGV 2 5—6; HVL 2 5—4; Alliance 1 3—3; Kangeroes 3 5—3; Raaphorst 1 42; Meerburg 2 40. SCHAKEN LSG-tiental op weg naar herstel (Van onze schaakmedewerker) Na drie achtereenvolgende nederlagen is het begrijpeiyk, dat het LSG-team met enige zorg de wedstrijd tegen het sterke Buasum, momenteel nummer twee op de ranglijst, tegemoet zag. Temeer daar onze stadgenoten het opnieuw zonder de le bordspeler Van den Berg moesten stellen, terwyl ook Van Steenis jr. verhinderd was. Maar de LSG-ers waren vast besloten de weg naar herstel in te slaan. Mr. Westra en Weiland, die zaterdag voor uit hadden gespeeld, gaven het goede voorbeeld. Zy scoorden tezamen 114 punt uit 2, met welke voorsprong zondag de" strijd te Bussum werd voortgezet. Hoewel al vrij spoedig de stand geiyk kwam, doordat Van den Oord wat al te nonchalant tegen Langeweg meende te kunnen optreden en daarvoor afgestraft werd, zorgde Segaar met een krachtig gespeelde aanvalsparty voor een tweede winstpunt. Ook Blangé bleek goed op dreef en besloot zyn party met een ge slaagde ma taan val. Van der Nat kreeg een veel belovende stelling, doch Van Doesburg wist de gevaren te bezweren door een eindspel met lopers van onge- lyke kleur te creëren. Meilink verdedigde zich manmoedig, maar de aanval van Van Weering bleek te sterk. Toen kort daarna ook Westra Jr. en Van Steenis de stryd moesten staken was de stand 5 tegen 4 voor Bussum geworden. Voor de gelijkmaker zorgde Demmendal, die uit. een goed gespeelde party een ge wonnen eindspel forceerde. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. drs. J. J. van Oosterwyk Bruyn Bussum)—R. D. Westra (LSG) 1—0; K. Langeweg—Th. van den Oord Jr. 10; M. A. S. NolteW. G. Demmendal 01; ir. H. MondriaJ. van Steenis 10; G. R. D. van DoesburgW. H. van der Nat 14—14: C. L. C. Dekker—T. Blangé 01; J. J. van Weeringdr. J. H. Meilink 1—0; D. v. d. Lyn—H. Th. Weiland 1414; drs. M. Verburgmr. ir. J. Westra 01; drs. M. H. Klauwen M. M. Segaar 0—1. Totaal: Bussum 5 pnt; LSG 5 pnt. De uitslagen van de andere wedstrij den welke in deze groep (le-iklasse KN SB) werden gespeeld waren: V AS—Dordrecht 8—2: DDHCSV 46: Res. SCHaarlem 3144)4 (voor lopig). HENGELSPORT Viscollege VOP De kerstwedstryd, gehouden in Rypwetering, bracht 3374 gram vis aan de schaal. De prijswinnaars waren: 1. C. v. d. Voort 522 gr., gr. aan tal; 2. D. v. d. Voort 512 gr. en gr. voorn; 3. M. Hartevelt 301 gr.; 4. G. Tegelaar 260 gr.; 5. H. Tegelaar 239 gr.; 6 H. Gordijn 236 gr. en gr. blei; 7. M. Slie- rings 203 gr.; 8. D. Chaudron 200 gr.; 9. G. Houweling 177 gr.; 10. D. Huygens 142 gr. DVS hield zyn kerstwedstrijd in Oude-Wetering. De vangst was matig. In totaal werd 6509 gram aan de schaal gebracht. Uitslag: 1. W. v. Berkel 1133 gr.: 2. J. v. Loon sr. 865 gr.; 3 L. Schuchhard 782 gr 4. J. Bouman 732 gr.; 5. W. v. Loon 727 gr.; 6. A. Flippo 342 gr.; 7. H W. Schuchhard sr. 336 gr.; 8 R. Zandvliet 330 gr., gr. voorn en blei; 9. L. Vernet 313 gr.; 10. L. Dubbelaar 220 gr.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 7