Een aardia kerstschaaltje Religie belangrijk in maatschappelijk werk Samenwerking zal moeten groeien Gelijke steun aan openbaar en bijzonder middelbaar onderwijs Margriet is nog jong, zo echt een blac van déze tijd! DRIE NIEUWE ARRESTATIES IN HET DONKER-AMSTERDAM Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 22 december 1959 Derde blad no. 29931 Minister Klompé in Tweede Kamer (Van onze parlementaire redacteur) De term „verzuiling" op het terrein van het maatschappelijk werk wijst minister Klompé af. Voor iemand, die een ander moet helpen de weg terug te vinden in de samenleving, is het van groot belang dat hij de „taal" van de ander verstaat en dat hij het klimaat kent waarin hij werkt. Het praten over verzuiling houdt in, dat men een deel van het maatschappelijk werk kapot wil maken, zei de minister gisteren in de Tweede Kamer. Men moet zoveel mogelijk samenwerken, maar daarnaast de betekenis erkennen van de religie voor bepaalde soorten van het maatschappelijk werk. Die algemene samenwerking tussen de verschillende groepen, waarvan Rotterdam en Arnhem gelukkige voor beelden tonen, moet de overheid niet forceren. Zij moet groeien. Noodzakelijke functie In vergelijking met drie jaar geleden zag minister Klompé een zeer groot ver schil in het debat over de 'begroting van Maatschappelijk Werk. Er is geen dis cussie meer over de functie van het maatschappelijk werk in de samenle ving. Het wordt gezien als een functie, die in tal van gevallen dringend nodig is en die in elk geval een basis-voor waarde is voor het met elkaar opbou wen van een leefbare samenleving voor de mens van nu en in de toekomst. Het in het leven roepen en het func tioneren van een afzonderlijk departe ment van Maatschappelijk Werk, aldus de minister, ontleent vooral zijn beteke nis aan het feit, dat daardoor tot uit drukking wordt gebracht dat op rege ringsniveau aan de menselijke verhou dingen een gelijkwaardige aandacht moet worden geschonken als bijvoorbeeld aan economische problemen. Geen pessimisme over maatschappelijk werk in probleemgebieden (Van onze parlementaire redacteur) In de Tweede Kamer is vorige week van alle kanten ongerustheid uitgespro ken over het maatschappelijk werk in de ontwikkelingsgebieden, die grotendeels zijn opgegaan in de probleemgebieden. De maatregelen hier op maatschappelijk en cultureel terrein moeten worden gezien als begeleiding van de industria lisatie en daaruit volgt, dat een geleide lijke afronding van het beleid in de vroegere ontwikkelingsgebieden nood zakelijk is. Daartoe is voor 1960 2.5 miljoen gulden beschikbaar gesteld. Het nieuwe beleid, zei minister Klompé gistennid-dag, biedt wel degelijk moge lijkheden en in sommige opzichten zelfs aanzienlijk betere mogelijkheden dan voorheen. Van de 18 aangewezen pri maire industriekernen liggen er 14 in de drie noordelijke provincies. Voor de 26 zogenaamde secundaire industriekernen zijn de vooruitzichten inderdaad minder ruim. gaf de bewindsvrouwe toe, maar er zjjn mogelijkheden voor een soepel beleid. Gezien het feit, dat het blijkens de ervaringen heus niet zo makkelijk is om werkelijk subsidierijpe projecten uit de ontwikkelingsgebieden te krijgen, is het afrondingsbedrag van 2.5 miljoen gul den voor 1960 niet krap. Aan de hand van aan de provincies gevraagde gege vens zal worden nagegaan welk bedrag totaal voor afronding van het oude beleid nodig zal zijn. Dat is nu nog niet aan te geven. Voorrang Nog enkele recepten voor (le feestdagen Wanneer u met de feestdagen een dineetje geeft, moet u er even om den ken, dat een koud voorgerecht (slaatje, halve grapefruit, toost met paling of sardines) steeds vóór de soep wordt op gediend. Wilt u een warm gerechtje vooraf geven, bijv. een pasteitje of cro quet, dan komt dit na de soep. De ragoüt-sterren, waarvan we u het recept geven, kunt u aan de warme maaltijd geven of als extra-hapje bij de koffietafel. Ragoüt-sterren (4 stuks)150 gram kalfspoelet of 350 gram kippepoelet met been, zout (een stukje ui), foelie, tijm, 30 gram (3 eetlepels) boter of marga rine, 30 gram (5 eetlepels) bloem, een halve appel. plm. 1 theelepel kerrie (peper of naotmudkaat, peterselie), 4 sneetjes brood. Het vlees opzetten met zoveel kokend water, dat het net onderstaat. Zout, ui en kruiden toevoegen en het vlees zach tjes gaarkoken, kalfsvlees in ongeveer Vz a 34 uur, kippepoelet in ongeveer m 2 uur. De bouillon zeven, het vlees klein snijden. De boter of margarine smelten, de kerrie toevoegen en er even in bakken. De bloem erdoor roeren en bij scheutjes tegelijk, onder steeds roe ren, de bouillon toevoegen. Pas opnieuw bouillon toevoegen, wanneer de vorige hoeveelheid aan de kook is gekomen. Het vlees door de saus mengen en deze desgewenst op smaak afmaken met pe per of nootmuskaat. De ragoüt nog een kwartiertje zachtjes verwarmen. De ap pel schoonmaken en in kleine stukjes snijden. De appelstukjes door het vlees mengsel roeren. De sneetjes brood ster vormig uitsteken met een koeksteker of borstplaatvorm of om een ster van karton snijden. Het brood in de koeke- pan bruin bakken of vlak voor het ge bruik aan weerszijden roosteren. (Zeer fijn gesneden peterselie door de ragoüt mengen en) de ragoüt over de brood sterren veredelen. Ananas-roompudding (8 personen) Een blikje ananas van ongeveer 225 gr. 12 gram (6 blaadjes) gelatine. V4 liter slagroom, 3 eiwitten, ongeveer 50 gram (5 eetlepels) suiker, citroensap, 50 gram rode geconfijte kersjes. De puddingvorm zeer dun invetten met olie en omge keerd wegzetten. De gelatine een kwartiertje weken in ruim koud water. De ananas laten uit lekken. Het ananassap aan de kook brengen. De gelatine uitknijpen en van het. vuur af in het sap oplossen. De sui ker eveneens erdoor roeren tot hij ge heel opgelost is. De vloeistof laten af- kolen. De room en de eiwitten stijf kloppen. De ananas en de geconfijte vruchtjes op enkele na klein snijden. Wanneer het, vruchtesap drillig begint te worden, dit sap, het grootste deel van de room. de eiwitten, ananas en gesneden geconfijte vruchtjes door elkaar scheppen, zodat de stukjes fruit er gelijkmatig in ver deeld zijn. De puddingmassa op smaak afmaken met citroensap. De pudding massa in de vorm overdoen. De pud ding keren wanneer hij geheel styf is en garneren met de achtergehouden stijfgeslagen room en geconfijte vruch tjes. Desgewenst wajaierwafeltjes erbij geven. Hartige soesjes (ongeveer 30 stuks). Deze kunnen in frituurvet of in de oven worden gebakken: de in vet gebak ken soesjes zyn het smakelijkst en het meest croquant. 25 gram (2% eetlepel) boter of mar garine, ldl water, 50 gram (5 eetlepels) bloem. 2 eieren, 50 gram oude geraspte kaas, 50 gram magere ham, zout, peper. Het water met zout en de boter of mar garine aan de kook brengen. Alle bloem ineens toevoegen en roeren tot een glad de massa is verkrecen. Meteen van het vuur af één voor één de eieren door de deegbal roeren. Het tweede ei pas toe voegen wanneer het eerste geheel in het deeg is opgenomen .De ham fijnsnijden en met de kaas door het deeg roeren. Voor het bakken in frituurvet of olie: Kort voor het gebruik het vet of de olie warm maar niet heet laten worden. Het deeg bij lepeltjes tegelijk in het vet laten gliiden en de soesjes lichtbruin bakken. De soesjes uit het vet nemen en laten uitdruipen. De soesjes by voor keur warm opdienen. Voor het bakken in de oven: Het deeg met behulp van twee theelepels op een ingevet bakblik leggen met een paar cm tussenruimte. De soesies in een matig warme oven (150° O) lichtbruin en gaai- bakken De eerste vijf minuten de oven deur niet openen. De soesjes even laten afkoelen alvorens ze uit de oven te ne men. Aan het totstandbrengen van een wet op de bijstand voor het levensonderhoud kent minister Klompé hoge voorrang toe- Een nota met richtlijnen is reeds toege zonden aan het departement van So ciale Zaken, waarmee overleg moet wor den gepleegd. Over een wet op de in spectie van bejaardentehuizen bestaat volledige overeenstemming met Sociale Zaken over de richting waarin de rege ling moet gaan. Het is een probleem dat dringend oplossing behoeft. Als een maatschappelijk werkster in een zaak voor de rechter niet wil ge tuigen en zich beroept op haar „ambts geheim" dan heeft minister Klompé voor dit beroep op het verschoningsrecht alle begrip. Wanneer men iemand helpen wil, moei er een sfeer van vertrouwen zijn. Maar voorlopig zal de rechter er over moeten beslissen of een maat schappelijk werkster zich kan beroepen op het verschoningsrecht. Aan het pro bleem zal aandacht worden geschonken in overleg met de minister van Justitie. Keiezen Over het plan om 1200 Keiezen naar Nieuw-Guinea over te brengen kon mi nister Klompé niets naders meedelen, omdat overleg nodig is met de minister van Buitenlandse Zaken, de heer Luns. die eerst geruime tijd achtereen in het buitenland heeft vertoefd en na zijn te rugkeer op zijn achterhoofd is gevallen, waardoor hij rust heeft moeten nemen. Zodra hij hersteld is, zal het plan met hem worden besproken. Een beslissing zal niet worden genomen zonder dat overleg is gepleegd met de leiders van de inheemse bevolking op Nieuw-Gui- nea. In ieder geval zal de Kamer niet voor een voldongen feit worden ge plaatst, waarvoor de PvdA vreest, want de overbrenging kost geld en die uitga ve moet de Kamer goedkeuren. De Ambonezen, die naar hun land van herkomst terugwillen, zullen niet worden tegengehouden. Er zal integen deel alles voor hen worden gedaan om te bereiken wat zij willen. Grote woon wijken van uitsluitend Ambonezen wenst minister Klompé evenmin als de Kamer, maar in Winterswijk ziet de Ambonezenwoonwyk er goed uit en alles loopt vlot. MINDER VERHAALSRECHT (Van onze parlementaire redacteur) Minister Klompé heeft gistermiddag in de Tweede Kamer meegedeeld, dat binnen enkele weken het wetsontwerp kan worden verwacht tot beperking van het verhaal (alimentatie). Proef met opheffing woonruimtewet in bepaalde gebieden (Van onze parlementaire redacteur) De regering is van plan op zeer korte termijn overleg te plegen met enige col leges van Gedeputeerde Staten over op heffing in enkele gebieden van de wet op de woonruimteverdeling, die de vor dering van inwoning mogelijk maakt. Het overleg zal gaan over de vraag waar de proef kan worden genomen zonder dat de minstdraagkrachtige de dupe worden. Aan de gemeenteraden zal advies worden gevraagd over de voor genomen opheffing. De gebieden, waar in de regering de proef wil nemen, wilde de minister liever niet noemen. Initiatieven, voorstellen, adviezen komen uit de gebieden zelf. Er moet echter een hoogste niveau zijn. waar beslissingen vallen met het oog op het totale te voeren beleid. Dit hoogste niveau kan naar de mening van de minister alleen de Rijksoverheid zijn. Het is niet gebleken de laatste jaren, zei zij, dat de procedure verstoppend werkt. Wel kost. het vaak grote moei lijkheden werkelijk ronde en rijpe pro jecten uit de provincies te krijgen, waar door telkens vertraging optreedt in de afwikkeling van bepaalde projecten. De schuld daarvan ligt echter niet in Den Haag. Tijdelijke regeling voor vijf jaar (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteravond zonder hoofdelijke stemming het wets ontwerp aangenomen, dat de bedoeling heeft de gemeentelijke (openbare) scho len voor voorbereidend hoger en middel baar onderwijs op dezelfde basis finan cieel te steunen als de bijzondere scho len voor vhmo, waarvoor in 1955 de Autorijschoolhouders protesteren Kritiek op directeur C.B.R. Ruim 400 autorijschoolhouders, aan gesloten bij de vier erkende bonden, hebben op een gistermiddag in Utrecht gehouden protestbijeenkomst er hun misnoegen over uitgesproken, dat het Centraal Bureau tot afgifte van Rij vaardigheidsbewijzen (CBR) zich gaat bemoeien met de opleiding van auto- rijschoolhouders en instructeurs. De voorzitter van het protestcomité, de heer J. A. Hippe uit Amsterdam, ver weet de directeur van het CBR zijn dic tatoriaal optreden en het misbruiken van zijn machtspositie. De rijschoolhouders, zo zei hij, zijn niet bang voor dit examen. Ze zijn bereid zich aan een regeling te onderwerpen, maar niet op deze basis. Door de openbaarmaking van de examens wil het CBR, volgens hem, de enorme kritiek, die op dit bureau ge leverd wordt, afwentelen op de rijschool houders. De rijschoolhouders bemoeien zich niet met het CBR en derhalve dient het CBR zich te onthouden van enige inmenging in de opleiding van de rij schoolhouders, aldus de heer Hippe. Aan het slot van de vergadering werd een brief gezonden aan de minister van Verkeer en Waterstaat, waarin de mi nister wordt verzocht de regeling van het CBR te vernietigen en waarin de protesterende rijschoolhouders ernstige kritiek uiten op de machtspositie van de directeur van het CBR. Zij zullen, zo werd medegedeeld, eventueel het oordeel van de rechter vragen over deze nieuwe I regeling van het CBR. subsidiëring was geregeld op de voet van volledige vergoeding van personele, ma teriële en kapitaalsuitgaven, gegrond op de kosten van rijksscholen. Het debat over dit wetsontwerp was in oktober geschorst omdat de heer Roos- jen (AR), met steun van de KVP en CHU, een technisch ingewikkeld amen dement had ingediend, dat wilde waar borgen dat gemeentelijke scholen voor vhmo niet meer uit de openbare kas zullen ontvangen dan de bijzondere scholen. In het overleg binnenskamers tussen de regering en de Kamercommissie voor onderwijs is men akkoord gegaan met de voorlopige oplossing, dat de regering zich bereid verklaarde zo spoedig mo gelijk, maar in ieder geval binnen vijf jaar, op grond van de opgedane erva ring, een wetswijziging voor te stellen in de geest van het amendement van de heer Roosjen. Het wetsontwerp heeft dus een tijdelijke werking gekregen van 1 januari 1959 tot 1 januari 1964. Op grond van de toezegging van de regering trok de heer Roosjen gister avond zijn amendement in. Zonder hoofdelijke stemming is een amendement aangenomen van de heer Tans (PvdA) dat in hoofdzaak beoogde een oplossing te bieden voor de moeilijk heden, waarin de gemeenten komen te verkeren doordat het wetsontwerp de vergoeding voor de kosten van de bouw van scholen baseert op afschrijving in zestig jaar, terwijl de gemeenten in wer kelijkheid in veertig jaar moeten af schrijven. Het amendement baseerde de afschrijving op veertig jaar. Wijnhandel Steenstraat 8 Herenstraat 6 Haarlemmerstraat 204 ENTRE DEUX MERS, per fles f 2.75 GRAVES SUP., per flesf 3.05 CH. BOISSAC, per flesf 2.65 CH. BARRAIL, per fles f4.— By 12 flessen (eventueel gesorteerd) de dertiende gratis. TWEEDE KERSTDAG GEOPEND. De bloemist-winkelier is nu bezig met het maken van allerlei aardige kerst stukjes. Er zijn dure met kostbare bloe men, doch hij heeft ook wel een goed koop stukje voor U in voorraad. U moet er rekening mee houden, dat de bloemen in deze tijd van het jaar niet goedkoop künnen zijn: ze hebben te veel brand stoffen, moeiten en zorgen gekost om ze zo ver te brengen. De bolbloemen zullen prijzig zijn: dat kan ook niet anders. De bollen waren deze herfst al hoog in prijs. Als men werkelijk een aardig stukje wil hebben, behoren er toch een paar witte hyacinten bij. Die zijn er nu te kust en te keur en U heeft er niet veel nodig; drie bollen is al voldoende voor een aardig schaaltje. Koop de hya cinten dan met bol en al; dan zult U er veel langer plezier van hebben. De witte hyacinten kunnen aangevuld en afgewerkt worden met een paar takjes rode beshulst: een propje IJslands mos doet het ook altijd goed. De bloemist maakt, dat wel voor U in orde, doch als U zelf van knutselen houdt, kunt U de bollen en het groen kopen en het zelf in orde maken. Het zou verkeerd zijn de bollen al direct in een normaal ver warmde kamer te zetten; ze zijn wel onder hoge temperaturen in bloei ge kweekt, doch nu ze eenmaal in bloei staan, moet men ze zo warm niet meer zetten. En zeker niet, indien men er met Kerstmis nog plezier van wil hebben Ze zullen dus op een lichte en koele plaats gezet moeten worden; een matig verwarmde kamer is eigenlijk ideaal. Maak de bollen, die tóch al zo veel ge leden hebben men heeft ze zo maar opgetrokken niet aan het schrikken door ze met koud leidingwater te begie ten. Dat leidingwater op zich zelf zal ze geen kwaad doen, doch doe er een scheut warm water doorheen; het water moet beslist lauw aanvoelen. Goede bloemistengrond behoeft men er niet voor te gebruiken. Ze kunnen in vochtige turfmolm gepoot worden, doel die dient men dan ook wel vochtig tc houden; ze moeten het nu alleen var het water hebben. Na de bloei kan men de bollen als waardeloos beschouwen Bollen, die zo vroeg in bloei getrokken zijn, hebben voor tuinbeplanting geen enkele waarde meer. G. KROMDIJK MARGRIET Huidskoperstraat 20, Amsterdam Politie zet actie door Streng optreden tegen „aandacht trekken'' (Van onze Amsterdamse correspondent) De actie van de Amsterdamse po litie tegen de uitwassen in de don kere buurt van de hoofdstad, is niet beperkt gebleven tot een bliksem actie. Gisteren heeft de zedenpolitie drie nieuwe figuren gepresteerd: de 58-jarige Dolle Greet" en een echt paar, 31 en 35 jaar oud. „Greet" is eigenaresse van het huis Oudezijdsachterburgval 3, dat zij voor 300 gulden per week aan het echt paar verhuurde. De .vrouw des hui zes" en een vriendin moesten dit be drag opbrengen. Van de zes arrestanten, die in de loop van de vorige week van hun bed zijn ge licht, zijn er twee, Roosje en Jopie, na verhoor door de rechter-commissaris, mevrouw mr. C. J. G. H. van Lom-Van Marie, in vrijheid gesteld. De anderen zijn opgesloten in het Huis van Bewa ring. Ernst In de buurt heeft men inmiddels wel begrepen, dat het de Officier van Justi tie, mr. J. F. Hartsuiker, (hij was ook aanklager in de zaak Magere Josje) ernst is met zijn optreden tegen de pro fiteurs van de ontucht. Tal van huizen, I waar sinds jaren gelegenheid tot rendez vous werd gegeven, zijn de laatste da gen gesloten. De moeder van de gearres teerde Rinus, die met haar zoon tal van huizen aan de wallen bezit, heeft deze alle doen ontruimen. Inmiddels heeft een aantal vrouwen haar toevlucht gezocht tot Den Haag en *393S»*3SOt>»9aÉ»»83«>*«a«MD93«>»Sa«»»8aiWOSQ»»SOa*oiB8WD60e»»Sö8»iDS3fe*?§Q«>£SQ«»i3gQ^^ 1 doorbrengen. Kapitein Townseiul in alle stilte in liet huwelijk getreden Kapitein Peter Townsend, die naar de hand van Prinses Margaret van En geland heeft gedongen, is gisteren in alle stilte met de 21-jarige Belgische Marie-Luce Jamagnc in het huiselijk getreden. De plechtigheid vond plaats n het voorstadje Watermal i bij Bnissel. Het paar was eenvoudig gekleed. De plechtigheid had plaats bij de burgerlijke stand en het huwelijk werd gesloten door de ambtenaar Alphonse Lemmens, bijgestaan door burgemeester Messine. Watermael was het plaatsje waar Townsend Marie-Luce voor het eerst ontmoette, toen zij nog vlechtjes droeg. Beiden waren lid van de deftige rijver- eniging Letrier, waar Townsend zijn meeste vrije tijd doorbracht toen hij nog luchtmachtattaché by de Engelse am bassade te Brussel was. Marie-Luce is de dochter van een Bel gische tabakskoning. Zij werden verliefd op elkaar toen Marie-Luce naar Frank rijk ging om zijn secretaresse te worden. Ze maakte een gedeelte van zijn reis om de wereld mee. In begin oktober werd bun verloving bekendgemaakt en alge neen werd verwacht dat zij pas in begin 1960 zouden trouwen. Op de trouwpartij van gisteren, die ge heim was gehouden, waren alleen enkele intieme vrienden en familie aanwezig. De plechtigheid werd even na twaalf uur gehouden. De namen van de getui gen werden geheim gehouden. Het was niet bekend waar het paar de witte broodsweken zou doorbrengen, maar toen de verloving bekend werd gemaakt I verklaarde Marie-Luce indertijd dat zij die graag in Frankrijk of Spanje zou I doorbrengen. Rotterdam. Sommigen houden vakantie om de ontwikkeling eens aan te kijken. Maar er zijn er ook die tot een andere werkwijze zijn overgegaan. Met name op de Nieuwezijds Voorburgwal is het tip pelen toegenomen en ook is het „werk terrein" verlegd naar bepaalde café's. Vandaag zullen enkele gearresteerden zes dagen in hechtenis zijn. Om de ter mijn te kunnen verlengen moet de rechtbank een beslissing nemen. De drie nieuwe arrestanten, die evenals de an deren overtreding van artikel 250 bis Wetboek van Strafrecht ten laste is ge legd, zullen nog voor de kerstdagen bij de officier van Justitie worden voorge leid. Teveel aandacht Terwijl de zedenpolitie zich in hoofd zaak keert tegen de profiteurs, is com missaris T. Rozema van het Bureau Warmoesstraat een actie begonnen tegen wat men op het bureau noemt „de eta lages". Zijn agenten hebben de afgelo pen dagen zes vrouwen verbaliseerd, om dat deze achter de ramen teveel de aandacht trokken. Bij de vorige actie in 1957 is een van de vrouwen in hoger be roep door de Hoge Raad vrijgesproken. De politie heeft de processen-verbaal thans echter op een ander artikel dan destijds gebaseerd. Politie en onderwereld zien met be langstelling de berechting van al deze gevallen af. Op het Bureau Warmoes straat verzekerde men ons echter, dat men niet op deze uitspraken zal wach ten. De actie zal de komende dagen on verminderd worden voortgezet. Olivier van Noortmedaille voor de heer N. Spoel Het bestuur van het Nederlands Emigratie Fonds heeft aan de heer N. Spoel te Johannesburg in de Unie van Zuid-Afrika, voorzitter van „Die Neder landse Immigrasie Garansiefonds", de Olivier van Noort-medaille in zilver toe gekend wegens diens grote verdiensten voor de Nederlandse emigratie. Dit is door de Nederlandse ambassadeur in Zuid-Afrika, dr. J. v. d. Berg, bekend gemaakt cp een feestelijke bijeenkomst te Pretoria ter viering van het tienjarig bestaan van laatstgenoemd fonds. De heer Spoel, zelf als emigrant uit Nederland vertrokken en thans een vooraanstaand zakenman in de Unie, heeft in de loep der jaren veel gedaan om de Nederlandse emigratie naar de Unie van Zuid-Afrika te bevorderen. Nieuwe regeling voor het Amerikaanse staalconflict De elf grootste staalmaatschappyen van de Verenigde Staten hebben inge stemd met een voorstel van de vakbon den. een nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst per industrie te bespreken. Tot op heden werden de onderhandelin gen gevoerd tussen de vakbonden en afgevaardigden van de werkgevers, die namens de gehele staalindustrie optra den. Er zyn 93 maatschappijen by het geschil betrokken. De onderhandelingen beginnen 27 december. Philippijnse koppensnellers op zoek naar christenen De Philippijnse regering heeft troepen uitgezonden tegen koppensnellers, die op het oorlogspad zijn „om de hoofden van honderd christenen" te verzamelen, zo wordt in persberichten in Manilla verklaard. De koppensnellers zijn erop uitgetrokken nadat een stamhoofd en diens zoon door een militair waren ge dood. Zij zouden in de afgelopen 45 da gen reeds twaalf slachtoffers hebben ge maakt.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 5