SAMSONshag <iM.. pittig., xatht! VROLIJK BEGIN VAN „STUDIO Kennismaking met Leonard Rose: feilloos en aristocratisch cellist VOOR 20 CENT U BIJ VAN H0UTE1 DE BESTE Ntemeijer Problematische Le chant du RossignoV9 van Igor Strawinsky U Laatste expositie Prentenkabinet brengt foto's van P. H. Goede ,.Een huis vol herrie", levendige Britse liumor Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 18 december 1959 Tweede blad no. 29928 Derde concert Residentie-Orkest César Frank schonk verheffend besluit Het derde abonnementsconcert van het Residentie-Orkest moge er een zonder „schokkende" ervaringen en verrassingen geweest zijn, toch was er wel een héél aangename, namelijk de kennismaking met de Amerikaanse cellist Leonard Rose. Diens faam was hem reeds vooruit gesneld. Van hetgeen ons over Rose ter ore was gekomen, bleek geen woord te veel gezegd. Inderdaad is hier sprake van een „meester" op zijn wonderbaarlijk klinkend instrument een Amati uit 1662 een instrument van uit zonderlijke schoonheidskwaliteit. Met het bekende, briljante Boccherini- concert in Bes gr. t. maakte hij furore. Zonder enig spoor van effect bejag, met een warmglanzende toon en een feilloze techniek in alle liggingen en posities, heeft Rose onovertroffen zijn roem waar gemaakt. Ook door de voornaam-aristocratische voordracht en de gedemon streerde perfectie in de ongelooflijk zware eisen stellende cadensen. Naar ons gevoel was het Adagio ver reweg het belangrijkste deel van dit con cert. Daarin kwam ook de prachtige toon, met haar absoluut doorzongen ka rakter het meeste tot haar recht. De naam van deze sublieme cellist, wiens edel spel tot 'n openbaring leidde, zal door niemand licht vergeten kunnen worden. De samenwerking met het orkest was LEONARD ROSE Uitreiking Landsteiner plaquette en penning AAN 111 DONORS In de aula van het Acad. Ziekenhuis is gisteravond weer een groot aantal Landsteiner plaquetten en penningen uitgereikt. De plaquette voor het vijf tien maal afstaan van bloed werd aan 31 donors ter hand gesteld, terwijl 80 personen voor de penning (5 x) in aan merking kwamen. Na een inleidend dankwoord van de voorzitter van de afdeling Leiden en omstreken van het Ned. Roode Kruis, prof. dr. P. J. Gaillard, werd de plaquette uitgereikt aan: J. Piet te Aalsmeer; C. F. van Kla veren te Alphen aan den Rijn; H. J. Vester te Boskoop; J. H. Broe- nink te Haarlem; M. H. C. Akerboom, J. Arnoldus, A. F. Bracke, Mevr. H. G. B. BruntBubbels, G. v. d. Heiden, A. Th. de Jong, B. Kerkvliet, Mevr. C. C. H. v. d. LelieMarks, D. P. A. Meyer, H. Montagne, J. H. M. Omtzigt, H. W. Oog- jen, F. H. van Oosten, W. L. Renaud, P. M. Schenk. C. Streefland, M. J. J. Wes- dorp, H. Wolters te Leiden ;W. v. d. Scheur te Leiderdorp; Mej. A. Willem stein te Nieuw Vennep; P. Ooms te Noordwijk; L. W. M. v. Dinteren te Oegstgeest: G. van Staveren te Oude- Wetering; S. Kok te Sassenheim; D. van Duyn te Valkenburg (Z.-H.)P. de Bruin te Voorschoten; P. A. Rueck te Wasse naar. Voor de Landsteiner penning kwamen in aanmerking: H. J. v. Zuiden te Den Haag; A. den Hertog te Hazerswoude; F. C. J. de Boer, H. G. Jansen te Hillegom; C. v. d. Bent, J. Guyt, Mej. A. Haasnoot, Mevr. J. J. HeemskerkVan Rijn, S. N. Winters te Katwijk aan Zee; K. Hoppers te Katwijk aan den Rijn; J. A. v. Leeuwen te Kou dekerk aan den Rijn; Mevr. S. Blank - waardtWassenaar, Mevr. F. Böttcher Dekker, W. J. Buurmeester, D. van Dom melen, Mevr. J. FaberMiddelkoop, J. W. Filippo, H. de Goey, Ph. F. van Gij zen, E. D. Harms, A. Jansen, J. G. Jur- gens, Mej. I. T. M. v. d. Klaauw, G. L. M. Koek, J. Langeveld, H. W. Leenen, W. H. van Meerveld, Mej. M. Th. Nieuwe- steeg, M. van Rooijen, A. W. v. Rossen, J. Schoneveld jr., J. Schouten, J. A. Schreuder, Mej. H. J. M. Semeyns de Vries v. Doesburgh, Pater Servus, N. Sin- teur, J. Stipdonk, Mevr. D. TreurSta- vleu, J. v. d. Weele, Mevr. J. Wiersinga Lagerman, W. F. de Wolf te Leiden; A. Diseraad, H. Oosterom, A. Winkel te Lei derdorp; K. Kos te Leimuiden; F. G. Lascaris, G. Lascaris, L. W. v. d. Post te Lisse; J. G. de Bruin, Mej. M. E. E. Al- torf, J. w. Vink, W. Wijnands te Noord- wijk; L. van Dam te Noordwijkerhout; Mej. S. Cuperus, Mej. M. E. v. Abswoude, Mevr. P. C. KosterMes te Oegstgeest: Mej. C. M. v. d. Geest te Oud-Ade; E. J. M. v. Kolfschoten te Roelofarends- veen; Mej. M. J. J. v. Zeil te Rijpwete- ring; P. J. den Boer te Sassenheim; H. G. W. Jansze, H. C. v. d. Plas, L. P. H. Vester te Voorhout; G. Kraay te Voor schoten; W. A. van Belkum, C. P. Heems kerk, C. de Jong, H. Meskers, G. J. M. Paardekoper, Mevr. E. C. Samwel, W. N. Walraven te Warmond; J. v. d. Marei, W. c. F. Vuyk te Wassenaar; C. de Graaf. Mevr. J. M. v. Harskampv. Klaveren, Mevr. K. Kinkel—Klomp. Mevr. G. Ter horstWindhorst te Woubrugge; P. Oudshoorn, Mevr. M. B. PieterseZand bergen, P. J. v. Velzen te Zoeterwoude. Na de uitreiking werden enkele Rode Kruisfüma yertoond. homogeen. De sympathieke reactie van het ge hoor, zal Rose duidelijk gemaakt hebben, hoe ingenomen men met zijn optreden geweest is! Schuberts' tweedelige „Unvollendete" - men vermoedt, dat hij plannen voor een vierdelige gekoesterd heeft - is zó over bekend, dat wij er verder over kunnen zwijgen. Schuberts's genialiteit is er on miskenbaar in, evenals de typisch Ween- se weemoedige en romantische sfeer. Wanneer zij dan zó weloverwogen uitge balanceerd en fijnzinnig ingetogen ten gehore wordt gebracht als onder Van Otterloo's nauwverwante leiding, dan mogen wij voor deze zoveelste herhaling toch nog wel dankbaar zijn. Al bevat zij dan ook geen enkele „verrassing" meer. Strawinsky's super-illustratief „Le chant du Rossignol", ontleend aan zijn opera „Le Rossignol" denken wij ons persoonlijk primair bij uitstek geschikt als balletomspeling. Volgens de bedoe lingen van de componist was zij dit ech ter bepaald niet. Doch wij ontkwamen, zonder de visuele omlijsting toch niet aan het gevoel, dat alle hierin door Strawinsky, dikwijls banale „grapjes" zonder ballet vrij zinloos zijn en als los zand aan elkaar hangen. Nu stelt Stra winsky ons voor een ry onoplosbare raadseltjes, waarmee hij vanzelfspre kend intelligent jongleert, doch die bo vendien door de vele herhalingen irri terend gaan werken, waarbij de lang dradigheid haar woord nadrukkelijk gaat meespreken. Niettemin mag hoge bewondering gel den voor de knappe bomponeertrant en de eminente instrumentatie, met koste- lijk-oroginele vondsten, even knap en eminent door Van Otterloo en de zijnen tot klinken gebracht. Dit uitgesponnen en hoogst problematisch geval behoort niet tot Strawinsky's gelukkigste parti turen, al kan men zich af en toe wel vermaken om deze imiterende diergelui den en wat er zo al verder aan inge- nieuse en effectrijke bedenksels aan te pas komt. Intussen ons respect voor de voorbeel dige weergave en de meermalen raak getroffen „Chinese" sfeer. Als verheven besluit de Psyché-orkest fragmenten van César Franck. Veelvuldig gehoord, doch altijd boei end door de zeldzame zuiverheid en warmte, welke er aan ten grondslag liggen. Men bewondert opnieuw de inni ge lyriek, de diep verzadigde klank, maar bovenal de edele geest, welke uit ieder fragment spreekt en een ware schoonheidsvervulling uitdraagt. Wanneer wij Strawinsky's „symfo nisch gedicht" - wat het in feite geheel niet is - leggen naast dat van César Franck - wat het in alle volkomenheid wèl is - dan gaat onze voorkeur onher roepelijk uit naar het laatste. Dit is muziek, die hart en ziel opheft! Zó gezien en zó gehoord, fascinerend naar bewogen expressie en intensiteit van kleur, vonden deze Psyché-frag- menten onder een bezielende directie en in perfecte orkestrale klank uitgevoerd tóch nog een verrassend besluit. Het vervulde een ieder een wijle van het door Franck geschilderde volmaakte geluk tussen Psyché en Eros: twee zie len tot één versmolten H. Advertentie Super kwaliteit halfzware shag in tn. dubbelwandige shag-beurs, JH dus altijd vers en lekker, tot de laatste sigaret Spaar de voetbalclub-emblemen! NIEMEIJER GARANDEERT DE KWALITEIT! Ruimtegebrek noopt tot opgeven van liet toch reeds bescheiden expositiesaaltje Gisteren heeft het Prentenkabinet in de Kloksteeg opnieuw een foto-expositie geopend, ditmaal van de autodidact op fotografisch terrein P. H. Goede, die sinds een jaar regelmatig opnamen publiceert in De Groene Amsterdammer. Wanneer deze expositie eind januari gesloten wordt, is daarmee tevens waar schijnlijk voor lange tijd een einde gekomen aan de dikwijls interessante ten toonstellingen in het Prentenkabinet: ruimtegebrek noopt de directie, de toch reeds bescheiden expositieruimte voor andere doeleinden in gebruik te nemen, zodat het kabinet daarna niet meer over een gelegenheid tot exposeren beschikt. Het wachten zal dan zijn op een eventuele uitbreiding of een geheel nieuwe behuizing van het Prentenkabinet. Boeiend met overdaad aan raffinement De architect P. H. Goede houdt er, zoals zovele architecten, de hobby van fotograferen op na. „Zonder boekje, het is allemaal vanzelf gegaan sinds ik er vier jaar geleden mee begonnen ben", verzekerde hij ons. Deze combinatie van beroep en hobby ligt misschien wel voor de hand. Men zou beide kunnen noemen een spelen met ruimte en vlakken, in sterke mate afgestemd op de mens. Er is echter wel degelijk een bepaalde fotografische gave voor nodig, om een peil van werk te verkrijgen, dat de toets van ernstige fotografische kritiek kan doorstaan. Het werk van Goede, dat in het Prentenkabinet te zien is, toont dat deze amateur wel degelijk over dat „extra" beschikt, dat hem tot zeer op merkenswaardige prestaties brengt. Des ZESDE LEIDSE BIOSCOOP GEOPEND Leiden heeft nu ook een Mein bioscoopje. Als paddestoelen vliegen ze de laatste tijd uit de grond. Overal in het land. De Uitkijkende Kriterions, de Vensters de Camera's, de Bijous of hoe ze ook maar mogen heten. In onze stad draagt het de naam „Studio". De heer L. van Praag heeft er de foyer van het Lido-tlieater voor laten ver bouwen. En evenals overal elders luidt ook hier het parool voor de toekomst: „selecte films". Lido en Studio delen de hal aan de Steenstraat, maar voor het overige is alles gescheiden. Eigen kassa, eigen opgang, eigen personeel. Een volkomen zelfstandige exploitatie dus. Drie voorstellingen op werkdagen, vier op de zon- en feest dagen. Het Arnhemse architectenbureau Brück en Igesz, dat reeds vele Nederlandse bioscopen op zijn naam heeft staan, maakte het ontwerp, dat werd uitgevoerd door het Leidse aannemers bedrijf 't Hart en Halverhout. Ze hebben succes van hun werk: een allergenoeglijkst, zeer intiem theatertje met har monische kleuren en een sfeervolle verlichting. In totaal telt het 209 stoelen, waarvan een klein aantal in de twee loge- boxen naast de trap, waarop men het theatertje binnenkomt. Achter de loges bevindt zich de cabine. Uiteraard voorzien van een hypermoderne installatie. Drukke receptie Gistermiddag nam een terecht trotse heer Van Praag tijdens een receptie in de hal van de theaters de felicitaties en beste wensen voor de toekomst in ontvangst van velen. De wethou ders J. C. van Schaik en A. J. Jongeleen vertegenwoordigden het gemeentebestuur. Voorts zagen wij de heer S. W. Hage- 95 ondanks blijkt ook uit de zeer beperkte geëxposeerde selectie reeds, dat voor een volwaardig kunst-etiket op fotografisch werk meer nodig is dan een gelukkige greep uit de overdaad van fotografische motieven, waarvoor het leven van alle dag zorgt, en meer dan een daaraan gepaard foto technisch gevoel in de vin gertoppen. De geëxposeerde collectie biedt zeer goede, frisse en verrassende opnamen, die zeer wel een plaats waardig zouden zijn tussen het werk van de grootste fo tografische kunstenaars, maar veel werk brengt het ook niet verder dan een zeker raffinement in het spel van licht en donker, zonder dat daar ook maar enige decoratieve waarde aan gehecht kan worden. En is dit, waar het niet om mensen gaat, niet de maatstaf welke moet worden aangelegd bij de beoorde ling van fotografie als kunstuiting? Overigens is de expositie als geheel boeiend en zeker niet als sluitstuk van de expositie-activiteit van het Prenten kabinet een onbeduidende toegift op het vele, dat in de afgelopen jaren op dit gebied reeds geboden werd. De expositie is tot en met 30 januari a.s. geopend op werkdagen van 2 tot 5 uur en is op zon- en feestdagen gesloten. James Robertson Justice als de bullebakkende vader en de charmante Mylène Demongeot als liet naïeve Zweedse hulpje-in-de-huishouding in Een huis vol herrie" doorn, commandant van de brandweer, de heer G. van Weelden, directeur van de V.V.V., vertegenwoordigers van de Nederlandse Bioscoopbond, van de Leidse Studenten Film Liga, van de Afdeling Academische Filmstudie .Sa lon Indien" en niet te vergeten de tal rijke relaties, collega's en vrienden van de heer Van Praag uit de bioscoop wereld. Talloze fraaie bloemstukken stonden in de hallen, op de trappen, in het theatertje. Gesterkt door de ongetwijfeld gul gegeven wensen is de heer Van Praag vandaag met de exploitatie begonnen. Vanmiddag om halfdrie ging het doek voor de eerste maal voor het Studio- publiek open. Na het gebruikelijke voorprogramma veranderde het kleine doek in een helder, kleurrijk ..Huis vol herrie". Het was een landelijke pre mière voor deze Rankproduktie, ge produceerd en geregisseerd door het schier onafscheidelijke duo Betty Box- Ralph Thomas. Zij zijn zij het met een wellicht onvermijdelijk knipoogje naar de commercie in de voetstap pen getreden van hun knappe voorgan gers. die de faam van de Britse film humor wijd en zijd verspreid hebben. En geheel in de lijn van de nieuwe code, die bij Rank geldt, werden voor de produktie enkele Europese ster retjes aangetrokken, te weten de pit tige Italiaanse Claudia Cardinale en de zo charmante Franse blondine Mylène Demongeot. Huishoudelijke hulpjes Dit tweetal van het vasteland zijn enkele van de vele huishoudelijke hulp jes, die een jong Brits echtpaar kostelijke rolletjes van de sympathieke Michael Craig en de donkere, eens „gekroonde", schoonheid Anne Hey- wood vlot achter elkaar „verslij ten". Eigenlijk willen zij aanvankelijk geen hulp, maar de rijke papa van de bruid wenst niet. dat zijn dochter haar handen vuil maakt met het schrobben van de gootsteen. Terwijl het paartje in het zonnige zuiden nog wittebrood eet, laat hij alvast een Italiaans dien stertje in huis los, dat zich minder bekommert om het huis dan om en kele leden van de Amerikaanse Ma rine, die af en toe aanmeren. Als de huwelijksreis wordt beëindigd, is met vereende maritieme krachten de wo ning der jonggehuwden grondig in een keet herschapen, zodat het dienst meisje eruit vliegt als het paartje erin komt. En dan volgt er een oudere, ogenschijnlijk ideale kracht. Helaas een stiekeme drinkster, die daarvan net op een allerongelukkigst moment de gevolgen ondervindt. Een meisje uit Wales komt na een bar boze reis niet verder dan het station en een keurig net echtpaar blijkt achteraf toeh weer niet zo bijster net. Baby's komen, maar de meisjes gaan. En dan yep» schijnt plotseling Mylène. Argeloos, naïef, maar lief. Fris uit een Zweeds plaatsje, waar op een lichte make-up al de „verdoemenis" staat. Als Mylène echter het raffinement van het grote stadsleven heeft ontdekt, ja, dan is ze een doorlopend gevaar voor man nenharten. En de brokken kunnen niet uitblijven. Vrolijk begin Het duo Box-Thomas heeft een pro bleem gesteld. Het dienstbodenpro bleem, dat ongetwijfeld vele huismoe ders voor moeilijkheden plaatst. Maar het is zo luchthartig, zo vrolijk ge steld, vol heerlijke spot en milde ironie, dat men er zich niet door bezwaard [voelt. De huishoudelijke perikelen met of zonder dienstbode zijn als een leuke kapstok gebruikt om er een plezierig verhaaltje aan op te hangen. Deze „Upstairs en downstairs" geeft „Studio" een vrolijke, bijna lichtzin nige start. Zonder problematiek. Het wordt wel anders. Het programma voor de naaste toekomst: „Helden" met O. W. Fiseher, Pamus' „Orfeu negro", de 25 jaar oude film "M" van de bekende Duitse regisseur P'rltz Lang, de zo enthousiast ontvangen „Hirosjima, mon amour", „Opstan ding" naar de roman van Leo Tolstoi en Bergmans „Zevende Ze gel'* De salarispositie van het overheidspersoneel J. W. DUTMAN GAF UITEENZETTING VOOR ALG. BOND VAN AMBTENAREN Tijdens een in „Ons Centrum" gehou den ledenvergadering van de afdeling Leiden van de Alg. Bond van Ambtena ren heeft het hoofdbestuurslid, de heer J. W. Dutman, een uiteenzetting gege ven van de huidige stand van zaken betreffende de salarispositie van het overheidspersoneel. Na een inleidend woord van de 2de voorzitter, de heer J. Bloem, waarin hij zijn vreugde uitsprak over de grote opkomst, zette de heer Dutman uiteen waarom het NVV en dus ook de A. B. van A. afwijzend staan tegenover de h.i. sociaal onrechtvaardigde vrijere loon- j politiek. <>-• De spelregels zijn. volgens spreker, zo gecompliceerd, dat kortgeleden in het K.A.B. kaderblad „Ruimzicht" de ver zuchting slaagt werd. dat de vrijere loonpolitiek, nog nooit zo gebonden is als nu. Het overheidspersoneel kan zi. niet getoetst worden aan het z.g. vrije bedrijf. Hoe zou. óm een voorbeeld te noemen de produktiviteit van de brandweer be paald moeten worden? Na 1945 heeft de regering de lonen steeds gekoppeld aan die van het groot metaal. Nu staat de regering op het standpunt, dat er eerst een overzicht moet zijn van do verhogingen van het vrije bedrijf, waarna het gemiddelde bepaald kan worden. In totaal is tot op heden het Rijks- overleg viermaal bijeen geweest. In drie vergaderingen heeft de minister van Binnenlandse Zaken, persoonlijk aan het overleg deelgenomen. Het resultaat is, volgens de heer Dutman, niet hoop gevend. De samenwerkende organisaties hebben uiteindelijk het volgende voor stel gedaan: 1. Uiterlijk 1 maart 1960 moet de regering een voorstel doen voor een bepaald percentage; 2. Komt men tot overeenstemming, dan geldt, dit per centage ook voor de gepensioneerden; 3. De onbillijke bepaling, welke destijds geschapen is, voor die middelbare amb tenaren, die op 1 april 1958 nog niet het maximum salaris hadden, wordt opge heven; 4. Uitkering over 1959 voor de weekloners van 1 weekloon en voor de maandloners 1/4 maandloon. Punt- 1 en 3 zouden de instemming van de regering wel kunnen verkrijgen. Tegen punt 2 en vier waren bezwaien. De minister bleef vasthouden aan een voorschot van 3% per 1 januari 1960 en wenst de positie van de vergeten groep middelbare ambtenaren te bezien. De heer Dutman betreurde het, dat er onder de drie samenwerkende organisa ties niet de gewenste eenheid bestaat. De kaarten liggen mi zo. dat alleen het A.C.O.P.. waarin de A.B. v. A. ver tegenwoordigd is. de billijke eis van 5rc onverzwakt handhaaft. D1 A.B v A. betreurde dit ten sterkste. Een gesloten front zou de regering voor een moeilij ker zaak stellen, zeker wanneer deze materie in het parlement zou gaan spelen. In het belang, vooral voor de laagst bezoldigden, hoopte spreker, dat VERENIGING VAN OUD-LEERLINGEN DER AMBACHTSSCHOOL Gisteren kwamen vele leden en dona teurs van de Ver. v. Oud-leerlingen der Ambachtsschool in de bovenzaal van „Zomerzorg" bijeen tot bijwoning van een filmavond, die werd aangeboden door de pers-afdeling van de Ambassade van de Sovjet-Unie in Nederland. De tweede voorzitter, de heer K. van Vliet, richtte zich in zijn welkomstwoord in het bijzonder tot de heren G. Gorochov en I. Kristensko, resp. eerste en tweede secre taris bij de Russische Ambassade, die de avond bijwoonden voor het beantwoorden van eventuele vragen en het geven van nadere toelichtingen, van welke gelegen heid dan ook gebruik werd gemaakt. Er werd een drietal kleurenfilms vertoond, waarin achtereenvolgens het dagelijks leven in Moskou met zijn vele beziens waardigheden, het prachtige natuur schoon in en om het Baikalmeer midden in het Baikelgebergte en een bezoek aan het Paleis der Wetenschap het enorme universiteitsgebouw te Moskou in beeld werden gebracht. Advertentie BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jannetje Cornelia, dr. van J. P. de Best en H. Varkevlsser; Erik Martin, zn. van M. A. Scheffer en A. de Jong; Jaco bus Johannes Adrlanus Maria, zn. van G. P. van den Berg en J. C. Wijnands; Peter Dirk Adrlanus, zn. van D. de Ko ning en S. N. Wassenaar; Jimmy, zn. van T. H. van Dongen en N. Bourgonjen; Maria, dr. van A. van Soest en E. S. M. Breedeveld; Mathleu Nlcolaas Wilhelmus Abraham, zn. van N. de Vriend en C. J. Hoogenboom. GETROUWD H. van Uffelen en S. B. van de Wete ring; J. Bekooij en I. M. J. Roman; W. M. Vos en P. T. Zellstra; W. Rijsdam en I. E. Laman; J. W. J. Klemans en M. H. J. van de Wiel; J. A. G. Delfos en C. van der Reiiden; C. Schreuder en P. van Poel geest; P. F. Hurrelbrinck en B. H. Hout- hoff; R. Hindeloopen en H. A. Verduyn; W. Steenbeek en H. E. Barendse; W. A. Bodewes en M. C. Kluit; M. Boer en W. Delfos; G. van der Linden en C. J. Vreeken. OVERLEDEN' W. K. C. Kaulbach, 62 Jr., man; G. Ver heul, 59 Jr., man; S. P. Wellnga, 68 Jr., man; M. J. F. Melners, 65 Jr., man. de regering alsnog de rechtvaardige eis zal inzien. De heer Dutman achtte het. vooral in deze tijd, onbegrijpelijk, dat er nog vele overheidsambtenaren zijn, die wei de vruchten van het werk der organisaties plukken, maar zelf aan de kant blijven staaH. Aan de aanwezige A3, v. A.- leden de taak, aldus in het slotwoord van de voorzitter, deze ambtenaren tot andere gedachten te brengen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3