?aiWÉfiëMïMÊ Venhcdk, 't gehele jeer door RECHTZAKEN Nog witter. KOELKAST Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 18 DECEMBER 1959 Succes gegarandeerd (Van onze t.v.-medewerker) De NCRV had gisteren een sterk pro gramma, dat vakkundig werd uitgevoerd. Daar was in de eerste plaats het „Film kader", waarin als gebruikelijk Peter v. Campen ons een blik gunde. Hij had de wind der actualiteit mee, want juist op dezelfde avond werd in 18 wereldsteden de première gebracht van de verfilming van de succes-roman van Nevil Shute „On the beach", in Nederlandse verta ling - niet alleen in film, maar ook in boekvorm - „De laatste oever" geheten. Van Campen was niet zonder kritiek op de inhoud en strekking van het ver filmde werk, maar dat was te verwach ten. Zijn achtergrond is ingesteld op on wankelbaar vertrouwen en kan een Bchrille waarschuwing tegen het spelen met vuur, zoals dat door de wetenschap mogelijk is gemaakt maar door de poli tiek wordt bedreven, veelal bezwaarlik plaatsen in eigen geloofsbeeld. We willen hiermee allerminst de ge grondheid van dat vertrouwen in dis cussie stellen, want niet zonder recht zou ons dan tegemoet gevoerd kunnen worden, dat het in het Oude Testament aan de Joden in uitzicht gestelde eigen land dan toch maar realiteit is gewor den. In het filmkader werd ons dan ook terecht de vervulling der oude profe tieën aan de hand van de nieuwe film „Sjalom" getoond. Dat vaders het aan het rechte eind (kunnen) hebben, werd bewezen door het televisiespel „De erfgename", be werkt naar de roman „Washington Square" van Henry James. Het speelde een eeuw terug in Amerika en was spek je naar het bekje van die kijkers, die een goed doorzichtig stuk met sterke strekking prefereren. Men kan zich hier o.i. niet met een schouderophalen vanaf maken, want ook dit heeft zijn waarde, zij het niet voor alle mensen, die in staat zijn de ontwikkeling van het mo derne drama stap voor stap by te hou den. Voor hen, die weinig levend toneel zien heeft een stuk als dit, goed bezet, uitstekend gemonteerd en vakkundig geregisseerd, stellig grote waarde, omdat de kijker er ervaring in opdoet, die hem een ander maal in staat stelt een stuk, vanuit een moderner gevoel geconci pieerd, te leren waarderen. Laat ons trouwens niet vergeten, dat M>avifMMCRsre./16 Ttt.tion Kaasmeisjes" naar Engeland (Van onze Haagse redactie) In april a.s. begint het Ned. Zuivel- bureau met een tournee van 10 Dutch cheese girls (Hollandse kaasmeisjes) door Engeland om de huisvrouwen in dit land kennis te laten maken met de Nederlandse zuivel door middel van het uitdelen van allerlei lekkere hapjes met kaas en boter. In het ver leden koos men voor deze werkzaam heden Engelse meisjes uit, vorig jaar voor het eerst heeft men ook vier Nederlandse meisjes ingeschakeld. Dit was zo'n succes, dat het bureau nu besloten heeft alleen Nederlandse meisjes voor dit doel te kiezen. Veertien dagen geleden plaatste het NZB een advertentie, waarop niet min der dan 300 reacties kwamen, van ste wardessen, studenten, foto-modellen en mannequins. Achtentachtig brieven wer den daar uit gehaald, waarna de solli citanten werden opgeroepen te verschij nen voor de heer W. N. Sevink, direc teur van het kantoor Londen van het NZB, met zijn assistente mrs. Y. Shil- lington.ter beoordeling van haar kwa liteiten. Als eerste voorwaarde werd gesteld, dat de meisjes perfect Engels spreken (één werd er b.v. afgekeurd omdat zij een Amerikaans accent had) en in de tweede plaats moeten zij een echt Ne derlands uiterlijk hebben, u weet wel: „melk en bloed!" Morgen hoopt men klaar te zijn met het bepalen van de definitieve keuze. De tournee van 6 maanden begint in Glasgow, waarna iedere week een andere plaats als werkterrein wordt gekozen. Behalve natuurlijk vrije reis- en verblijf kosten krijgen de meisjes een zakgeld van 5 pond per week. Leden en deelnemers Sterrengebergte-expeditie bijeen De leden van de Stichting „Expeditie Nederlands Nieuw-Guinea" en de deel nemers aan de van april tot september jl. gehouden expeditie naar het Sterren gebergte zijn gisteren informeel bijeen geweest in het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam. Zoals de voor zitter der stichting, prof. dr. H. J. Lam, het in zijn openingswoord uitdrukte, was deze bijeenkomst een kennismaking c.q. begroeting van de werkers aan het we thuisfront. Hij bracht nog eens dank aan tenschappelijk front en die van het allen, die hebben meegewerkt aan het welslagen van de expeditie en hij zegde toe, dat aan allen te zijner tijd een ge schrift met een objectief verslag over de tocht zal worden uitgereikt. Er werden enkele films vertoond, die dr. W. Vervoort tijdens de tocht heeft vervaardigd voor het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te Leiden, waarvan de leider der expeditie, dr. L. D. Bron- gersma, directeur is. De filmpjes gaven vooral beelden te zien van de rijke fau na en flora uit de Sibil-vallei, waar het basiskamp van de expeditie was geves tigd. Uitstel uitspraak boycot goedkope-vlag schepen De Hoge Raad zou vandaag arrest wijzen naar aanleiding van het cassatie beroep tegen het arrest van het Haagse Gerechtshof in de zaak van de boycot van de schepen onder goedkope vlag, die vorig jaar in de Nederlandse havens is toegepast, doch heeft dit arrest uitge steld tot 15 Januari. de „Haagse Comedie" zich niet te groot achtte dit stuk een jaar of tien op het repertoire te nemen en ook de filmerij zich de kans niet liet ontglippen het omgewerkte stuk in een voortreffelijke bezetting in roulatie te brengen (in ons land juist nadat Mary Dresselhuys er triomfen mee had behaald). Tot slot nog een enkel woord over de bezetting. Van Hensbergen had wegens ziekte verstek moeten laten gaan, maar de remplacering door Max Croiset zal weinig mensen hebben gespeten. Manon Alving, als we ons niet vergissen voor de eerste maal voor t.v. optredend, voldeed uitstekend, maar het meest verrassend was de verschijning van een Fransman in het beeld. Het was Doude van Her wijnen, die - na een aanlooptijd van 5 jaar - in Parijs gedurende tien jaar op de planken en voor de camera's succes sen heeft behaald, zij het onder het pseudoniem Van Doude, omdat zijn naam Herwijnen zich zo bezwaarlijk in Franse tongval zeggen laat. Het succes moge met dit programma gegarandeerd lijken, men kan de NCRV de eer niet onthouden toch ook wel ri sico's te hebben durven nemen. Dat deze tenslotte aan het eindresultaat toch een gewichtig steentje zouden bijdragen, had niemand van tevoren kunnen garande ren. Wijziging Eurovisie Naar de NTS mededeelt begint de Eurovisiereportage van de aankomst van president Eisenhower op het Gare de Lyon te Parijs, welke de NTS heden avond rechtstreeks zal overnemen, niet te 22.20 uur, zoals aangekondigd is, maar te 22.00 uur. De Eurovisie-uitzending van de NTS op maandag a.s. aangekondigd te 14.00 uur 's middags, betreffende de resulta ten der topconferentie der vier Weste lijke mogendheden, is vervallen wegens de onzekerheid omtrent het tijdstip, waarop deze resultaten bekend worden gemaakt. Inzending van Britse Vorstin op „Horiade" Koningin Elizabeth van Engeland heeft besloten een inzending uit de kas sen en kwekerijen van het Britse ko ninklijke huis naar de .Koningshof" op de „Floriade" te doen verzorgen. Dit be richt is binnengekomen bij de commissie welke zich bezig houdt met de voorbe reidingen voor de „Koningshof" op de komende internationale tuinbouwten toonstelling. De inzending van de Britse vorstin zal worden verzorgd in samenwerking met Kew Gardens to Londen. Zij wordt op gesteld bij de inzendingen van zes andere Westeuropese vorsten, o.w. Koningin Juliana en Koning Boudewijn, die erin hebben toegestemd, dat allerlei zeldzaam bloeiend materiaal uit de kassen van Soestdijk en Het Loo, resp. Laeken, naar Rotterdam komt. De samenstelling en het arrangement van de zending van de Britse vorstin vormen op het ogenblik een punt van overleg tussen de „keeper of the privy purse" (intendant) van het hof te Lon den en prof. dr. L. van der Pijl te Den Haag, botanisch adviseur van „Floriade". Laatstgenoemde bevindt zich op het ogenblik in Londen. Er wordt o.m. ge streefd naar een replica van een speciaal gedeelte van het park Windsor. De in- BERNARD HAITINK DIRIGEERT MINNEAPOLIS SYMPHONY ORCHESTRA De dirigent An tal Dorati. eerste diri gent van het Minneapolis Symphony Orchestra in de VB. zal deze functie aan het eind van dit seizoen neerleggen. In verband hiermede is de Nederlandse dirigent Bernard Haitink voor een serie concerten uitgenodigd. zending zal ook iets uit de persoonlijke sfeer van de vorstin bevatten. De „Koningshof", een groot complex van terrassen en kassen voor verschil lende temperaturen, nadert zyn vol tooiing. Binnenkort zal men met de in richting van de kassen beginnen. De commissie, die dit bijzondere onderdeel van de „Floriade" voorbereidt, staat onder ere-voorzitterschap van jhr. mr. C. Dedel, intendant van het paleis Soestdijk. Voorzitter van de commissie is jhr. mr. L. M. E. von Fisenne. DIPS Smaakvol de doos, de inhoud vol smaak. In de afgebeelde grote doos 95 cent. In cellofaan zakje 40 cent. Stevenson ontvouwt voorstellen op buitenlands gebied Adlai Stevenson, die bij presidents verkiezingen in de V.S. tweemaal kan didaat van de Democraten is geweest en nog steeds een van de belangrijkste fi guren van de Amerikaanse Democrati sche partij is, heeft in het tijdschrift Foreign Affairs een aantal voorstellen gedaan. Zo wil hij op internationale basis een hulpprogram voor de minder ontwik kelde gebieden laten uitwerken, dat voorziet in steun ten bedrage van circa 5 miljard dollar per jaar en tenminste tot aan het eind van deze eeuw van kracht moet blijven. Voorts wil hij een Noordatlantische conferentie bijeenroepen, die een nieuwe gemeenschappelijke politiek moet ont werpen op militair en economisch ge bied en op het terrein van de ruimte vaart. Europa zou dan de leiding moe ten hebben bij het oprichten van een nieuwe organisatie, die de steeds inge wikkelder wordende vraagstukken moet aanpakken en de samenwerking van de Westelijke landen meer systematisch moet bevorderen. Verder wenst Stevenson dat het prin cipe van het internationale geofysische jaar wordt vastgehouden door een op te richten internationale commissie voor samenwerking op geofysisch terrein. Ook pleit hij voor politieke regelingen op ontwapeningsgebied, gepaard gaande met de instelling van een bovennatio nale politiemacht, die de vrede moet handhaven, toelating van communis- tisch-China tot de V.N. op bepaalde voorwaarden en een „georganiseerde in menging" in het Midden-Oosten om de betrekkingen tussen Israël en de Ara bische landen te helpen harmoniseren. Wat zijn voorstel voor de hulp aan onderontwikkelde landen betreft, ver klaart Stevenson dat voor de uitvoering van zijn program een staf van beroeps krachten nodig is, die over de nood zakelijke talenkennis en andere vaardig heid beschikt. De samenwerking met andere landen moet zich volgens hem uitstrekken over alle aspecten, investe ringen, mogelijkheden tot handel etc. inbegrepen. Stevenson is voorts van mening dat de V.S. de kernproeven niet moeten her vatten zolang de ontwapeningsbespre kingen gaande zijn en Rusland de kern proeven ook niet hervat. Over communistisch-China en de groeiende macht van dit land merkt hij op dat het Westen zün inziens Kroesjt- sjef moet verzoeken de mogelijkheden van een oplossing der vraagstukken in het Verre Oosten af te tasten. Zo zou den de communisten moeten proberen communistisch-China te betrekken in een eventueel systeem voor gecontroleer de ontwapening en de vrije landen in het verre Oosten moeten verlossen van de dreiging, gericht tegen hun veilig heid. Van hun kant moeten de V.S. dan hun veto tegen toelating van commu nistisch-China in de V.N. laten vallen, Quemoy en Matsoe ontruimen en er mee akkoord gaan dat Korea en Japan in een eventuele kernwapenvrye zone komen te liggen. Cuba dreigt rijken te zullen aanpakken Een redevoering, die Fidel Castro woensdag heeft gehouden in een ver gadering van de vakvereniging voor de suikerindustrie, heeft al zijn voorgaande toespraken overtroffen in heftigheid en dreigende toon. Hij zei ten aanzien van rijke lieden niet te zullen aarzelen, de bankbiljet- tenpers op haar maximum te zullen laten draaien, als het onttrekken van gelden aan bankrekeningen zou leiden tot een bedreiging van de stabiliteit van zijn regime. Hij zou de levering van benzine stopzetten voor auto's van rijke lieden, die de toeleg hebben, de revolutie op Cuba te doen mislukken door een chaos te veroorzaken in 's lands econo mie. Castro zal evenmin aarzelen, de in voer te verbieden van luxe goederen voor Cubanen, die zich te buiten gaan aan luxueuze uitspattingen en om het onmogelijk te maken, buitenlandse rei zen te ondernemen. Hij deelde mede dat op Cuba voor het kopen van auto's thans jaarlijks een bedrag van 33 mil joen dollar wordt besteed, geld, aldus Castro, dat zou moeten worden be spaard of zou moeten dienen voor het kopen van nuttiger produkten. Tijdens zijn toespraak maakte Castro verscheidene keren toespelingen op de dreiging van een inval op Cuba en wees hij op de noodzaak om wapens aan te kopen. Hij deed ook een aanval op be paalde rooms-katholieke geestelijken, die deze week naar Miami zijn gevlucht en in de Verenigde Staten asiel hebben gevraagd. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Gevar. muz. 18.20 Gevar. progr. 18.50 Regeringsuitz.: Uitzending voor de middenstand. 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Op de man af. Gram. 19.30 Radiokrant. 19. Avondrust, hoorsp. 20.30 De Profundis, oratorium. 21.50 Kunstrubr. 22.10 Nato- Kerstzang. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Langs wegen van Kunst en schoonheid, lezing. 23.20 Gram. 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. praatje. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i. praatje. 19.00 V .d. kind. 19.10 Gitaar en zang. VPRO: 19.30 Geloven in deze tijd, lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Lit. progr. 20.20 Voordr. 20.35 De wereld vergadert, le zing. 20.45 Godsdienst en wereld, lezing. VARA: 21.00 Quiz. 21.50 Die uit het kamp. rep. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Muzikale lezing. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. VARA: 20.30 Act. 20.40 Act. op artistiek gebied. 21.10 Jazz- muz. 21.30 Cabaret. advertentie kom pressor zorgt voor Uw gezondheid Prijzen vanaf ƒ532.- - L' i verkrijgbaar bij de bonafide handel Alleenvertegenwooidiging: N.V. Willem van Rijn Amsterdam, Haarlemmerweg 475, tel 185222 (10 lijnen). BINNENLAND Het eerste bier van de Antilliaanse brouwerij het dochterbedrijf van de AmstelbrouweriJ op Curacao is geproefd en voortreffelijk bevonden. Aan de lo pende band worden er de flessen mee gevuld en voor het eind van deze week zal het op Curagao gebrouwen bier overal ln de Antillen verkrijgbaar zijn. Het Prins Bernhard Fonds en de Anjer-fondsen hebben door tussenkomst van de directeuren van de middelbare kunstnijverheidsscholen in Nederland een prijsvraag uitgeschreven, voor een affiche er ondersteuning van de Jaarlijkse Anjer- actle, onder de leerlingen van de twee hoogste studiejaren (reclameopleldingen). Er waren ruim 100 Inzendingen. De eer ste prijs, groot f 600.is toegekend aan de heer A. Bokslag te Bilthoven, de tweede "ir^js van f 350.aan de heer K. Martens e Nijmegen en de derde prijs van f200.- aan de heer M. L. Spelbos te Utrecht. In het Gemeente Museum „Fodor" te Amsterdam heeft de directeur van het Internationaal Instituut voor Sociale Ge schiedenis te Amsterdam, prof dr. A. J. C. Ruter, gisteravond de tentoonstelling „F Domela Nieuwenhuis - zijn leven en werk" geopend. Deze tot 25 Januari a.s. durende expositie geeft een beeld van de ontwikkeling der Nederlandse arbeiders beweging voor de eerste wereldoorlog, met als centrale figuur een der voor naamste grondleggers van het socialisme ln Nederland, Domela Nieuwenhuis. die 40 Jaar geleden op 18 november 1919 op 72-jarige leeftijd te Hilversum overleed. Op vrijdag 29 april 1960 zal de pre sident directeur der Nederlandsche Spoor wegen, ir. J. Lohmann, het nieuwe station te Beverwijk officieel in bedrijf stellen. Ook het nieuwe stationsplein zal om streeks die datum voor het verkeer gereed zijn. Van 29 april t/m 7 mei zal ter ge legenheid hiervan een feestweek worden genouden. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Argentinië: ss „Alcor" 20/12, ss „Paraguay Star" 22/12; Canada: Brazilië: ss „Alcor" 20/12, ms „Waterland' 20/12. ss „Paraguay Star" 22/12; Canada, ss „American Gunner" 20/12, ss „Black Heron" 22/12; Chill: vla New York 22/12, Ned .Antillen: ss „Triton" 21/12, Ned. Nw. Guinea: ms „Wonosobo" 22/12, Nieuw- Zeeland: ms „Ceramic" 22/12; Suriname: ms „Nornda" 22/12; Unie van Z.-Afrika en Z.W. Afrika: ms „Edinburgh Castle" 20/12; Brits Oost-Afrika; ss „Europa" 22/12. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Het hoofdbestuur van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren heeft beslo ten de zilveren penning der vereniging voor dlerllevend hulpbetoon toe te ken nen aan Leen Wessel uit IJmuiden. Deze heeft ln zeer moeilijke omstandigheden op 7 december het scheepshondje van de „Cycloop" gered ,toen deze lichter op de Engelse rotsen werd geslagen. BUITENLAND Italië zal in de komende zomer met Amerikaanse hulp op Sardinië zes raket ten afschieten. Eerst zullen in Italië ge bouwde tweetrapsraketten tot een hoogte van ongeveer 200 km. worden gelanceerd en later zal de Amerikaanse „Scout" extra stuwdruk geven, waardoor een hoogte van ongeveer 700 km. kan worden bereikt. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft donderdag gezegd dat de V.S. een verklaring wensen voor de „fout" van een gevechtsvliegtuig van de Dominicaanse republiek, die woensdag een C-47-toestel van de Amerikaanse luchtmacht tot landen had gedwongen. De woordvoerder van het ministerie zei dat de ambassade ln Ciudad Trujillo op dracht had gekregen uiting te geven aan -"--.{q over het ge deelde voorts mee', dat de commandant beurde en uitleg moest vragen. van de basis Barahona, waar de C-47 ge land was, zijn verontschuldigingen had aangeboden en gezegd had dat een ver gissing was gemaakt. In Europa wordt in Italië het hoog ste televisleklikgeld geheven, namelijk on geveer negentig gulden per Jaar. Daarna volgen Zweden met ongeveer 75 gulden, Finland en België met ongeveer zeventig gulden, Zwitserland, Joego-Slavië en West- Dultsland met ongeveer vijfenvijftig gul den. daarna Nederland en tenslotte Enge land met ongeveer twintig ulden. Premier Ben Goerion van Israël, die een nieuwe coalitieregering van vijf par tijen heeft gevormd, heeft gisteren met 78 tegen 33 steramen het vertrouwen van het parlement gekregen. In Helsinki wordt een 230 meter hoge televisietoren gebouwd waarin op 136 me ter hoogte een uitzichtpaviljoen komt en tien meter daarboven een restaurant, dat per uur een hele omwenteling maakt, zo dat men naar alle kanten van het pano rama kan genieten. In de Argentijnse provincie Santa Fe is een autobus bij een spoorwegover gang met een trein in botsing gekomen, hetgeen elf der inzittenden het leven kostte .terwijl er twintig werden gewond. President De Gaulle heeft gisteren een rondreis gemaakt door het getroffen gebied van Fréjus. Hij sprak met de na bestaanden van enige slachtoffers, onder wie Louis Godi, die zeventien familie leden bij de ramp heeft verloren. In Ne derland was voor de slachtoffers tot en met gisterochtend een bedrag van ruim 212.000 gulden binnengekomen. In een door de Guatemalaanse rege ring uitgegeven bekendmaking wordt ge zegd. dat .Argentijnen en andere avon turiers van uiteenlopende nationaliteit" ns ln Cuba worden opgeleid voor deel neming aan een komenae Inval ln Gua temala. De Guatemalanen worden in de bekendmaking uitgenodigd om „elke door buitenlandse regeringen gesteunde invals- poging" af te slaan. - Het Zwitserse parlement heeft giste ren Max Petitpierre tot president van Zwitserland voor 1960 gekozen. Petitpierre behoudt zijn functie van hoofd van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij kreeg een zeer grote meerderheid, n.l. 179 van de 196 uitgebrachte stemmen in een -jezamenliike vergadering van de ln to- ;aal 240 leden tellende twee kamers van de volksvertegenwoordiging. De nieuwe president heeft deze functie ook ln 1950 en 1955 bekleed. - De Joegoslavische regering werkt aan plannen voor een nauwer contact tussen de Balkanstaten, mogelijk via een bijeen komst van parlementsleden en andere nlet-regeringsfunctionarlssen. Dit plan zou een tegenzet zijn tegenover initiatieven van de zijde van het Sovjetrussische blok. VRIJDAG Levendaal 103: Kerstavond Ned. Chr. Vrouwenbond. 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Ned. Ara. bische Kring. Spr. dr. A. Klasens. 8 uur nam. Schouwburg: Studententoneel ten bate van herbouw Sociëteit „Minerva". 8 uur nam. Stadzaal (foyer)Feestavond Openbare Ulo-school Pieterskerkstraat. 8 uur nam. Tearoom v. d. Heijden: Ledenverg. Ned. Handelsreizigersver. Spr. G. H. Rekers. 8 uur nam. ZATERDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst Leger des Heils. 8 uur nam. Breestraat 29: Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk. Bijbelstu die 1011 uur voorm.; prediking ds. W. Bertram van Zeist. 1112 uur voorm. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. Excursie Haagse Bos. Vertrek 13.26 uur Rljnsbur- gerweg (gele tram). Prediker: Toneelavond Adventkerk. 8 uur nam. Schouwburg: Culturele uitwisseling Lei- den-Oostende. Belgen voeren op „Topaze". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Populair K. en O.-concert door Residentie-Orkest o.l.v. Willem van Otterloo. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Wijdingsdlenst 's-genootschap. 10.30 uur v.m. Rozekruisers-f Lido-theaterInst. voor Arbeidersont wikkeling. „De Maniak". 10.30 uur voorm. LuxortheaterZondagmorgenbijeenkomst Bijzonder Kerkewerk. Ond.: Kerstfeest als Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen. 11 uur voorm. Volkshuis: Poppentheater „Harlekijn" speelt „Het geheim van de flesgeest". 3 uur nam. Oude Vest 137: Chr. Toneelgroep voert kerstspel op van M. Nijhoff. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Burgerijconcert „Sempre Crescendo" ten bate van her bouw Sociëteit „Minerva". 8 uur nam. Anthoniusclubhuis: Kerstmiddag Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2 uur nam. Gymnasium (Fruinlaan)Kerstviering Zondagsschool Ver. van Vrijz. Hervormden. 7.30 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedie. „Principes". 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Oude Singel 236: Ledenverg. Leidse Tui niers- en Bloemistenver. „D.E.V.". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedie. „Principes". 8 uur nam. Stationsweg 43: Vergadering K. van K. en Fabrieken voor Rijnland (bespreking bouwplannen) .2.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Aquarellen en tekcj i van Slerk Schroder en Amerikaanse gra fiek. Werkd. 104 uur; zon- en feestd. 1 uur (tot 18 Januari). VOOR ZATERDAG 19 DECEMBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gemeenschapsmis. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. hulsvr. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnbmeded. 12.33 Filmmuz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws. 13.30 Lichte muz. 13.40 Actueel sportnws. KRO: 14.00 Amateursprogr. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Metropole-ork. en zang. 15.15 Franse les. 15.30 V. d. jeugd. 16.00 Gre- goreaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportact. 17.00 V. d. Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. weekoverz. 18 25 Popul. liedjes. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Con- certgeb. Orkest en solist. 20.20 Lichtbaken lezing. 20.30 Quiz. 21.10 Polit. praatje. 21.20 Gevar. progr. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Jong-oud-eeuwig. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Lichte muz. en rep. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 8.50 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. "10 Gram. VPRO: 10.00 Thuis, lezing. meded. 12.33 Pop. gram. 13.00 Nws. 13.15 Licht,emuz. 13.40 Actueel sportnws. VARA: 14.10 V. d. jeugd. 14.45 Gram. 15.00 Vragenbeantw. 15.15 Amateursork. 15.40 Lezing. 15.55 Radiokamerork. en so list. 16.40 Boekbespr. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Nws. over muz. 19.00 Act. kunstprogr. VPRO: 19.30 Passepartout, le zing. 19.35 Redt een kind. klankb. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Twintig vragen. 21.40 De Z 69, hoorsp. 22.10 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Soc. comm. 22.55 Lichte muz. 23.25 Idem. 23.55—24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Oude filmjourn. 20.35 Cabaret. 21.05 Fllmprogr. 21.30 Gevar. progr. 21.50 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC' Home Service 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Ooggetuigeversl. 13.00 Lichte muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gevar. muz. 15.10 Hoorsp. 16.10 Gevar. progr. 17.10 Boekbe spr. 17.45 V. d. kleuters. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sportuitz. 19.45 Gevar. muz. 20.15 Pari. overz. 20.30 Interviews. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Avondgebeden. 24.00 Nws. en weerber. 0.060.36 Pianorecital. Engeland, BBC' Light Programme 1500 en 247 m. 11.00 Gevar. progr. (Om 11.30 en 12.30 Nws.) 13.00 Wedstrijd tussen scholen. 13.30 Nws. en gevar. muz. 13.45 Sportprogr. 14.10 Popul. gram. 14.45 Fllm progr. 15.10 Lichte muz. 15.40 Pianorecital 16.00 Voetbalreg. 17.00 Sportber. 17.10 10.30 Jazzmuz. rep. 20.30 Nws. en kerstliederen. 21.00 Kerstconc. 22.00 Gevar. muz. (Om 22.30 Nws.) 23.30 Nws. 23.40 Popul. gram. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ham- mondorgi muz. ndorgelspel. 13.30 jazzmuz. 14.00 Lichte iz. 14.30 Gevar. muz. 15.30 Advents- muz. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Ge var. progr. 21.45 Nws. 22.10 Ork.conc. 22.35 Gram. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Ge var. muz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 14.40 Kamer- muz. 21.30 Hoorsp. 23.05 Gram. 23.53 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Radio-Almanak. 14.30 Radio- journ. 15.00 Accordeonrecital. 15.15 Gram. 15.30 Vlaamse liederen. 15.45 Gram. 16.00 en 16.45 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Dagklap per en lit. kal. 17.15 Liturgische zangen. 17.30 Gram. 17.45 Engelse les. 18.00 Or gelrecital. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Lichte muz. 20.00 Omr.ork. 20.30 Gram. 21.00 Idem. 21.15 Amus.ork. 22.00 Nws. 22,15 Verz.progr. 23.00 Nws. 23.05 24.00 Gram. 484 m.: 12.17 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.23 Ork.conc. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 18.53 Gram. 19.10 Kamermuz. 19.30 Nws. 20.30 Gevar. muz. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Lichte muz. 23.55 Nws. v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geoïc gle van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 Zon- en feestdagen 2—4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Ook dit ls Japan". Werkd. 104 uur; zondags 14 uur. (tot 28 fe bruari) Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25) Foto-tentoonstelling P. H. Goede. Werkd. 25 uur nam. (tot en met 30 Januari). DE BIOSCOPEN Rex „De Gebochelde" (Le Bossu) 14 Jr. Werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon „Some like it hot" (18 Jr.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino „De trots en de hartstocht" (14 jr.) Werkd. 2.30 en 8 uur; zaterd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido (Rio Bravo" (14 jr.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Een huis vol herrie" 18 Jr. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zondags 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Gij zult niet begeren" (18 jr.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Te Lelden is geopend Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Bq geen gehoor bU Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) I O, 60 «s a a Sa Amsterdam regenbui zzw 10 10 6 7 Den Helder regenbui zzw 9 8 6 6 Ypenburg Vllssingen onbewolkt licht bew. zw zzw 9 10 9 9 6 6 5 2 Eelde zwaar bew. zzw 9 9 5 6 De Bilt regen/bui zw 10 10 6 4 Twente geh. bew. zzw 7 9 6 4 Eindhoven regenbui zw 8 10 7 4 Z.-Limburg zwaar bew. zzw 10 9 7 2 Helsinki zwaar bew. zzo 8 -3 -5 0 Stockholm geh. bew. z 5 3 1 2 Oslo geh. bew. w.stil 1 3 Kopenhagen zwaar bew. zzw 8 4 4 4 Aberdeen licht bew. w 5 7 3 0 Londen, geh. bew. wzw 9 12 4 1 Brussel regenbul zzw 6 10 6 7 Luxemburg zwaar bew. wzw 7 6 5 7 Parijs onbewolkt wzw 8 12 6 6 Bordeaux regenbul w 5 13 7 8 Grenoble zwaar bew. w.stll 6 1 4 Nice zwaar bew. n 5 13 6 0 Berlijn Frankfort zwaar bew. z 3 4 3 5 zwaar bew. zw 5 7 5 8 München zwaar bew. zzw 5 9 1 0.3 Zürich regen wzw 4 7 0 2 Genève zwaar bew. zzw 6 7 5 2 Locarno zwaar bew. w.stll 5 -4 0 Wenen mist zo 5 -8 0 Innsbruck geh. bew. ozo 2 -0 -13 0 Belgrado mist w.stil -2 0 Athene zwaar bew. w.stll 17 8 0 Rome half bew. zo 2 15 3 0 Ajaccio Madrid regen no 2 16 4 0.7 mist w.stil 7 4 0 Mallorca zwaar bew. nw 3 15 3 0 Lissabon licht bew. n 4 16 11 1

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 2