Optimisme in Washington over het technische atoomoverleg in Genève Ka Vee Wee NAVO-OVERLEG IN PARIJS BEËINDIGDE EERSTE FASE ünlU/l/fi/une 7/udj/ VERSLAAT VERKOUDHEID EN GRIEP victory j£"ct 99 Voor Prisma horloges Vaarwegen naar Amsterdam aan scheepvaartverkeer aanpassen Ban op kernproeven zou thans vijftig procent kans hebben Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 18 december 1959 Vierde blad no. 29928 Ten aanzien van het kardinale vraagstuk der militaire eenheid: geen stap verder Westelijke kracht veef geringer dan Advertentie die van Oost-Europa (Van onze Parijse correspondent) De vyftien landen van de Noordatlan- tische Verdragsorganisatie (NAVO) heb ben gisteravond het eerste deel van de jaarlijkse beraadslagingen afgesloten om elkaar dinsdag a.s. opnieuw in hun gloed nieuwe zetel in Parijs te kunnen ontmoe ten. Tussen beide bedrijven in komen dan, zoals bekend, vanaf morgen de vier Westelijke grote mogendheden, Amerika, Engeland, Frankrijk en West-Duitsland als kwartet, trio en duet bijeen met het doel het over een agenda voor de top conferentie met de Sovjetrussische pre mier, Nikita Kroesjtsjef, eens te worden. Gisteren hebben ook de zeven landen van de Westeuropese Unie (Engeland plus de zes van Klein-Europa) in de Italiaanse ambassade nog even een kort onderonsje gehad waarop de heren van daag misschien nog terug zouden komen. De 15 Atlantische delegaties hebben gisteren de ochtend aan militaire kwes ties en de middag aan de redactie van een communiqué besteed. Het werd een voorlopig en zeer beknopt communiqué, waarin meer verzwegen dan geformu leerd wordt en dat met name het kar dinale vraagstuk van de militaire een heid geheel in het duister laat. Op dat punt is men geen stap verder gekomen. Volgens sommige berichten zou de Franse minister van Oorlog, Guillaumat, eerder een stap achterwaarts hebben gedaan! In elk geval heeft een spervuur van vragen hem er niet toe kunnen bewegen de politieke filosofie die achter de Franse weigering tot intiemere samenwerking op militair-technisch gebied eventueel verscholen zou moeten gaan, voor zyn collega's te onthullen. De indruk, die in Parijs overheerst is dan ook dat De Gaulle de kwestie van de Atlantische samenwerking vooral beschouwt en ge bruikt als wisselgeld bij een verhoopte onderhandeling over de promotie van Frankrijk tot volwaardige grote mogend heid. De meeste waarnemers zijn even wel uiterst sceptisch gestemd over de mogelijkheid, dat die promotie op zeer korte termijn en speciaal tijdens de ont moeting van zaterdag tussen Eisenhower en De Gaulle, haar beslag al zal kunnen krijgen. Officieel zijn er twee maanden uitgetrokken om in de boezem van ver schillende technische commissies een brug tussen Frankryk en de overige lan den te slaan. Ongerustheid over rapport van generaal Norstadt Het rapport van de Atlantische opper bevelhebber, Norstadt, is gisteren door de ministers ook nog eens onder de loep genomen en uiteraard toonde men zich niet weinig ongerust over de verhouding der militaire krachten tussen Oost en West, waarover de Amerikaanse gene raal vele details had gegeven. Een ver houding die globaal op 3 1 in het na deel van het Westen wordt geschat! Norstadt had in zijn rapport ook gespro ken van de mogelijkheid van Europa een vierde atoommacht in de wereld te ma ken. Maar door dit lokaas hebben de Fransen zich dus nog niet laten verlei den. Integendeel werd door de Fransen gisteren in de wandelgangen het bericht gelanceerd dat generaal De Gaulle op dracht had gegeven strategische plannen te bestuderen, gebaseerd op een Frans leger dat zich geheel uit de Atlantische strijdmacht zou hebben teruggetrokken. Een bericht dat zeker als wapen moet worden opgevat uit het Franse arsenaal van de psychologische of diplomatieke oorlogvoering, die onder het hoge bevel van generaal De Gaulle binnen de At lantische gemeenschap de laatste dagen zo heftig heeft gewoed. Geen gevaar meer voor „Elbe" en haar sleep Amerikaanse marine-autoriteiten hebben gisteren te Honoloeloe meegedeeld dat aan boord van de Nederlandse sleepboot ..Elbe" en de twee van haar losgeslagen, voor sloop bestemde Amerikaanse vlieg dekschepen, alles wel is. De Amerikaanse torpedoboot- Jager „Richard S. Edwards" heeft de door de „Elbe" opgegeven po sitie woensdag j.l. bereikt, terwijl het Amerikaanse vliegdekschip „Bonhomme Richards" gisteren ter plaatse was. Beide oorlogsbodems meldden radio grafisch dat geen pogingen zouden wor den ondernomen om de in totaal 41 zeelieden, die zich aan boord van de drie stuurloos ronddrijvende schepen bevinden, te redden, totdat de zee wat kalmer was geworden, de golven in dit zeegebied hebben thans een hoogte van zes tot negen meter. Ondertussen zijn een Nederlandse, een Amerikaanse en een Canadese sleepboot, resp. de „Clyde", de „Moctobi" en de „Sudbury 2", naar de door de „Elbe" opgegeven positie, 700 mijl ten noorden van het eiland Wake en 630 mjjl ten zuiden van het eiland Midway, in de Grote Oceaan, onderweg. De „Moctobi", een sleepboot van de Amerikaanse marine, zou gisteravond ter plaatse zijn, terwyl de „Clyde" en de „Sudbury 2" de „Elbe" naar verwachting maandag a.s. zullen bereiken. Tournee Poolse jazzband Door bemiddeling van (het Nederlands Bureau voor Buitenlandse Studenten- betrekkingen (NBBS) zal een jazzband uit Polen van 10 januari tot 2 februari 1960 een tournee door ons land maken. De organisatie van deze tournee is in handen van de heer Ben Essing te Plokker. Deze band, het Modern Jazz Quartet van Jan Krasnicki de Gliwice, wordt in Polen beschouwd als een bijzonder goede exponent van de moderne Poolse stijl, aldus het NBBS. Dr. Van Houten toch niet pessimistisch )e Nederlandse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, dr. Van Hou ten, had, zoals hij ons gisteravond nog meedeelde, ondanks alle soms heftige debatten de laatste dagen toch nog wel een zekere eenheid van gedachten kun nen constateren. Volgens de Nederlandse bewindsman en ook trouwens volgens secretaris-generaal Spaak, die zijn licht gisteravond ook nog even over het slot communiqué liet schijnen, moet men beter van nuances dan van meningsver schillen spreken. Men verwacht onder de 15 landen meer of minder direct suc ces van de ontmoeting met de Russen. Dr. Van Houten wenste zich als goed Nederlander zelf echter met overtuiging in te delen in het zeer bedachtzame kamp en overdreven hoge verwachtingen koesterde hij op dit punt dus zeker niet. Advertentie Voor Franse oud-strijders toch weer toelage in 1961 De Franse Nationale Vergadering heeft gisteravond na een kort debat met 220 tegen 172 stemmen haar goedkeuring gehecht aan een amendement op de be groting. waarin wordt toegezeged dat aan oud-strijders in 1961 weer toelagen zul len worden uitgekeerd als de economi sche situatie in Frankrijk blijft vooruit gaan. De socialisten, radicalen, de Al gerijnse groep, de communisten en een aantal conservatieven stemden tegen. De meeste volksrepublikeinen onthiel den zich van stemming. Het amendement, een compromis om een verdere openlijke botsing met de Nationale Vergadering op dit fel om streden punt te voorkomen, werd don derdagavond formeel door premier De- bré ingediend. De toelagen werden een jaar geleden ingehouden als onderdeel van het so berheidsplan van president De Gaulle om de Franse economische toestand te verbeteren. Het debat over een andere netelige kwestie, staatssubsidie voor bijzondere scholen, is bepaald op volgende week dinsdag. De Hongaar kreeg maar de schuld Nader onderzoek naar zaak van oneerlijke verkoopster Het was een onverkwikkelijke zaak, vol twijfelpunten, die de Haagse recht bank gisteren had te behandelen. Een nog minderjarige verkoopster uit een der grote magazijnen aan de Haagse Grote Marktstraat stond terecht we gens verduistering van gelden ten na dele van haar werkgevers en wegens het doen van een valse aangifte. Toen namelijk in mei jl. uitkwam dat zij regelmatig ontvangen gelden niet op haar kassa had aangeslagen, beweerde zij tegen de 'Haagse recher che hiertoe door haar Hongaarse ver loofde te zijn geprest. „Hij kwam mij 's avonds afhalen en als ik niks ach terover gedrukt had maakte hij een scène", verklaarde zjj na haar arres tatie. Gisteren vertelde zij de rechtbank, dat het alles leugens waren geweest. „Mijn vriend wist van niets en hij heeft ook nooit een cent van het geld gehad, be halve dan misschien eens af en toe een pakje sigaretten". Waarom zij aanvankelijk dan anders verklaard had. wilde de president weten. „Die zijn eerlijk" Advertentie een lichte sigaar voor ^£act. „Omdat de rechercheurs mij verteld hadden dat mijn vriend zo'n beste niet was. Hij zou getrouwd zijn en kinderen hebben en hij zou het ook nog met an dere meisjes houden. Dat zei me die rechercheur en toen werd ik zo kwaad dat ik die leugens vertelde". „Geloofde u dan alles wat erover uw vriend verteld werd?" vroeg de presi dent. „Nou, het was tooh een rechercheur, die het zei en ik meende, dat ik mocht aanemen dat die eerlijk was", antwoord de de verdachte, waarna op dit punt verder niet ingegaan werd. De verkoop ster beweerde ter zitting desgevraagd dat zij in totaal slechts tussen de vijftig en zestig gulden zou hebben verduisterd Maar tegenover de politie had zij aan vankelijk verklaard ruim duizend gul den to hebben achtergehouden. Het magazijn legde zich bij deze bekentenis neer, alhoewel de schade In feite ge schat werd ongeveer f. 3000 tot f4000 te belopen. Schadevergoeding De ouders van het meisje hebben reeds f. 500 schadevergoeding aan het magazijn betaald. „Waarom deden zij dat dan, als u slechts f. 60 verduisterd heeft", vroeg de president. „Om er van af te zijn en omdat ik duizend gulden gezegd had". „En waar om bekende u dan f. 1000 te hebben ont. vreemd, als het in werkelijkheid veel minder was?" „In mijn zenuwen zei ik dat". Al met al achtte de president in deze zaak nog zoveel duistere punten aan wezig ook t.a.v. de rol, die de Hon gaarse verloofde gespeeld heeft dat hij besloot het vooronderzoek te doen heropenen. Nieuwjaarsrede voorzitter S.E.R. (Van onze Haagse redactie) Vrijdag 8 Januari a.s. wordt de 78ste openbare vergadering van de S.E.R. ge houden. Dan zal de voorzitter, prof. dr. G. M. Verrijn Stuart, zijn nieuwjaars rede uitspreken. BELASTINGAFTREK GIFTEN HULPFONDS DROOGTESCHADE Het Landbouwschap heeft van de Staatssecretaris van Financien bericht ontvangen, dat aftrek van inkomsten belasting zal worden gegeven voor gif ten aan de Stichting Hulpfonds Droog- teschade Landbouw. Wijziging halve vrije dag voor winkelpersoneel Evenals vorige jaren heeft de Staats secretaris van Sociale Zaken en Volks gezondheid vrijstelling verleend van de verplichting tot verlening van een weke lijkse vrije halve dag aan winkelperso neel gedurende de weken waarin kerst en de jaarwisseling vallen, echter met de eveneens gebruikelijke bepaling, dat deze later worden gecompenseerd. Deze compensatie moet gegeven wor den tussen 4 en 30 januari. MATTH. BRINKS (mr. HORLOGEMAKER) HAARLEMMERSTR. 12S - LEIDEN Telefoon 21074 Mening van minister Korthals (Van onze Amsterdamse correspondent) Teneinde de gezonde ontwikkeling, die zich in het gebied van het Noordzee kanaal voordoet, niet te belemmeren dienen de vaarwegen naar Amsterdam te worden aangepast aan het bij de ont wikkeling behorende scheepvaartverkeer. Deze woorden sprak de heer H. A. Korthals, minister van Verkeer en Wa terstaat gisteravond in Amsterdam, waar hij als eregast aanzat aan het jaarlijkse diner van de vereniging „De Amsterdamsche haven". Belangrijke uitspraken betreffende tunnelbouw waren uiteraard niet te ver wachten aan de vooravond van de be grotingsbehandeling in de Tweede Ka mer. Desondanks lag het de Amster dammers prettig in het gehoor, vooral toen de minister zei: „Het behoeft dan ook geen verwondering te wekken, dat het Rijk zich geroepen voelt met kracht te streven naar een spoedige verbetering van de toegang tot het Noordzeekanaal te IJmuiden". Duidelijk blijkt hieruit, dat de minis ter het oneens is met de in Rotterdamse kringen heersende opvatting, dat er geen plaats is voor een „tweede Euro poort". Gasten Aan het traditionele kerstdiner van de Amsterdamse cargadoors, reders en andere bij de haven betrokkenen in ho tel „Krasnapolsky" zaten naast de mi nister als gasten aan burgemeester en wethouders en vele raadsleden van Verkeer en Waterstaat, mr. A. H. C. Gieben, de plaatsvervangend secretaris generaal van Economische Zaken, mr. W. A. van der Garden, de commissaris der Koningin in Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen en tal van vooraanstaande figuren van Rijkswaterstaat, leger, ma rine en politie. Het is een bevredigend jaar waarop het „havengilde" kan terugzien. Tot en met 5 december kwamen er dit jaar 6934 zeeschepen in Amsterdam aan ofwel 134 meer dan in 1958, zodat in 1959 het to taal naar het zich laat aanzien weer boven de 7000 zal liggen. De vooruitgang van de laatste jaren bleef dus ook het afgelopen jaar behouden. Drie kruisjes In een geestige tafelrede gaf de voor zitter van de vereniging „De Amster damsche haven", de heer H. J. W. Brou wer, een eigen filosofische kijk op de be tekenis van de drie kruisen in het Am sterdamse wapen. Als eerste kruis zag hij de sluizen te IJmuiden, dat hy noemde „een poortje, dat 100 jaar ge leden is gebouwd om zeilschepen en sporadische stoomschepen door te la ten". De Hembrug is het tweede kruis, dat volgens spreker in één adem met oudheden als het paleis op de Dam en het Muiderslot kan worden genoemd. „Ieder moment hangt ons boven het hoofd, dat de Hembrug op de monumentenlijst wordt gezet en dan raken wij dat kruis nooit meer kwijt". Het derde kruis is de flessenhals in de Rijnverbinding, de Amsterdam, de secretaris-generaal van sluis bij Wijk by Duurstede. Sir Anthony Eden naar West-lndië vertrokken (Van onze Londense correspondent) Sir Anthony Eden, die nog steeds herstel van gezondheid zoekt, is gis teravond met Lady Eden per vliegtuig naar het zonnige West-lndië vertrok ken, waar hij op advies van zijn dok ter tot maart zal blijven om de kille vochtige Engelse winter te ontlopen. Hij maakt het op het ogenblik tame lijk goed. Dinsdag woonde Sir Anthony een lunch bij in het Savoy-hotel in Lon den ter ere van de heer Glen Byam, de aftredende directeur van het Sha- kespeare-theater in Stratford on Avon. Eden is president van de raad van bestuur van deze beroemde schouw burg. De Edens gaan eerst naar Trinidad. Vorig jaar bracht Eden de kerstdagen in Mexico door. Edens gedenkschriften, welke zich in I belangrijke mate bezighouden met de i Suezkwestie en in februari zullen uit komen, zijn thans vrijwel klaar. Sir Anthony hoopt, dat zoveel mogelijk mensen het boek zullen lezen. Hij gaat nog altijd gebukt onder het feit, dat velen hem destijds verkeerd hebben be oordeeld en hij hoopt zich in zijn boek voldoende te hebben gerechtvaardigd. Sir Winston Churchill, die zovele ja ren met Eden is opgetrokken en hem als zijn natuurlijke opvolger beschouw de, ging woensdagavond laat de kerst verlichting in de Londense hoofdstra ten zien nadat hij eerst zijn plicht had vervuld door deel te nemen aan een stemming in het Lagerhuis. Het was uiterst druk op straat en in het trage verkeer werd Churchill, die in zijn auto plezierig zijn onafschei delijke reuzen-sigaar pufte al spoedig door de voorbijgangers en automobilis ten herkend. Zij wuifden hem van alle kanten toe. Advertentie Alleen in CAFETARIA Stationsweg 7-9 LEIDEN Koffie met room 15 ct. Banketbroodje 15 ct. Vleescroquet15 ct. Stamppot v. d. dag met Gelderse speklap 75 ct. Hevig verzet tegen ruilverkaveling Ade Onjuist beeld bij stemming? Negen veehouders ui: Woubrugge en omgeving hebben een comité van actie gevormd, dat zich hevig blijft verzetten tegen de door de Centrale Cultuur technische Dienst voorbereide ruilver kaveling Oud-Ade. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben besloten deze ruilver kaveling goed te keuren. Aan dit be sluit is op 5 augustus 1958 een zeer rumoerige vergadering te Roelof - arendsveen voorafgegaan, die onder leiding stond van de door G.S. aange wezen gedeputeerde A. G. A. Deeren- burg. De afdeling voor geschillen van be stuur van de Raad van State zal woensdagmorgen a.s. in het gebouw aan het Binnenhof het beroep behan delen, dat de negen genoemde veehou ders hebben ingediend tegen de des tijds te Roelof arendsveen gehouden stemming, waarbij met 275 tegen 262 stemmen besloten werd tot ruilverka veling over te gaan. De negen veehouders stellen, dat tegenstemmers als voorstemmers zijn geboekt Bovendien beweren zij, dat even voor de stemming een aantal stemgerechtig den een klein stukje grondman hun kin deren, van wie er velen reeds waren geëmigreerd, hebben verkocht. Hierdoor zouden 45 voorstemmers kunstmatig zijn gekweekt. Want in elke akte van grondoverdracht komt de clausule voor, dat de verkoper het land weer kan inkopen. Het comité van actie beweert ook aan de hand van later verkregen verklaringen van de z.g. ko pers dat de overdrachten schijnhan- delingen zyn geweest. In werkelijkheid zouden de perceeltjes nooit verkocht zyn. De Hertogin van Kent en haar dochter Prinses Alexandra bij haar aankomst in een Londens theater, waar een voorstelling werd gegeven ten bate van de hulpverlening aan het Franse stadje F ré jus. Koninklijke familie gaaf dinsdag naar Sandringham (Van onze Londense correspondent) De baby welke Koningin Elizabeth eind januari verwacht zal in Bucking ham Palace worden geboren, aldus werd gisteravond officieel medegedeeld. De zelfde verpleegster die aanwezig was by de geboorte van Prins Charles en Prin ses Anne zal ook nu weer haar taak ver vullen. Dinsdag vertrekt de koninklijke familie voor de kerstvakantie naar San- dringham in Norfolk. Op 18 januari zal het koninklijke gezin naar Londen te rugkeren. Prins Charles gaat dan weer naar zijn kostschool in Cheam. Vandaag heeft Koningin Elizabeth op de plaat haar Jaarlijkse kerstrede vastgelegd, wel ke op eerste kerstdag des ochtends om 9 uur door de radio zal worden uitge zonden. Gewoonlijk gebeurt zulks des middag om 3 uur, maar het vroege tijd stip is thans gekozen om gelyktijdige uitzending naar de landen van het Brit se Gemenebest mogelijk te maken. Om dat de Koningin in blijde verwachting ia zal een televisie-opname dit keer achter wege blijven. En tenslotte Iedere eigenaar van grond, die niet bij de vergadering aan wezig was, wordt volgens de ruilverka- velingswet geacht voor te stemmen. De kadastrale inschrijving geldt als maat staf. Soms staan overledenen nog in het kadaster als eigenaren te boek. Zodat het dus kan voorkomen, dat deze doden een exclusief voorstemrecht hebben..». Moskou's ontspanning vluchtig of blijvend? (Van onze Amerikaanse correspondent) In Washington zijn velen van mening, dat er meer dan vijftig procent kans bestaat op een ver drag tussen Amerika, de Sovjet- Unie en Engeland, waarbij kern proeven in de ban gedaan zouden worden. Zulk een verdrag zou door de Amerikaanse Senaat moe ten worden geratificeerd en het K e r k e 1 ij k L e v e n NED. HERV. KERK Beroepen te Elspeet (2de maal) A. J. Timmer te Hulzen (N.-H.). Aangenomen naar Wilhelminadorp H. Lindeboom, kand. te Delft. Bedankt voor Ede T. Langerak te Vinkeveen. Toegelaten tot de Evan geliebediening de heer G. Boogaard, hulp prediker te Andijk. GEREF. KERKEN Beroepen te Schildwolde J. C. van Eg- mond, kand. te Rijnsburg. O EREF. GEM EENTEN Tweetal te Meliskerke Chr. van Dam te Rotterdam-zuid en K. de Gier te 's-Gra- venhage-centrum. Broepen te Lethmrldge (Alberta, Canada) C. Hegeman te Gene- mulden; te Poortugaal J. W. Kersten te Schevenlngen. Congres zal in elk geval in de eerste helft van 1960 bijeen zijn. Waarom deze vleug van optimisme? Drie factoren kunnen daar aanleiding toe zijn: a) de Sovjet-Unie heeft, na maanden lang tegenstribbelen, het Amerikaanse voorstel aanvaard, dat technici der be trokken landen te Genève besprekingen zouden houden over proeven-onder-de- grond en de waarneming daarvan; b) bovendien zijn Amerika, de Sov jet-Unie en Engeland het te Genève eens geworden over een gedetailleerd plan om met een controle-organisatie te beginnen, zodra zij een verdrag gesloten hebben c) zo juist is in Washington een over eenkomst voor het Zuidpool-gebied ge tekend, waarbij militaire kernproeven aldaar verboden zijn. Elk betrokken land, ook de Sovjet-Unie, kan op eigen gelegenheid controleren of het verdrag niet geschonden wordt. Deze vorm van controle en inspectie is weliswaar vrij simpel, maar men heeft dan toch een precedent geschapen voor internationale controlerende waarneming. Kroes jtsjef praat nu veel over vrede en ontspanning, maar de Amerikanen willen daden zien en niet alleen woor den horen. Het aanvaarden van controle en inspectie zou althans een stap zijn in de richting van de geleidelijke wapenbe perking, die voor een ware ontspanning noodzakelijk zou zijn. Vandaar dat de politieke waarnemers er groot belang aan hechten, of het - dank zij het werk der technici te Genève - tot een ver drag zal komen. Men gaat thans das te Genève on derzoeken of het wel mogelijk is om on der de grond veroorzaakte explosies te controleren. De Amerikanen hebben ont dekt. dat dit uiterst moeilijk, zo niet onmogelijk is. In elk geval zou men meer buitenlandse waarnemers dan men aan vankelijk geraamd had, moeten sta tioneren binnen de grenzen van een land, dat eventueel ondergrondse proe ven zou kunnen houden (een heel be langrijke vraag blijft: wie controleert er China?) De Russen dringen nog steeds aan op een verdrag waarbij Alle explosies in de ban worden gedaan, ook de onder grondse. Op uitdrukkelijke aanwijzing van Kroesjtsjef zelf gaan de technici nu over de controle daarop spreken. Zal de Sov jet-Unie inderdaad meer inspecteurs in haar gebied aanvaarden of houden de Russen het Westen alleen maar maan den en jaren aan de lijn, eenvoudig om dat een schijn-ontspannlng hun in deze periode past? Over het antwoord op deze essentiële vraag is men het in Washington niet eens. Robert Murphy, de onder-minis ter van Buitenlandse Zaken, die helaas, op zijn 65-ste verjaardag zijn pensioen heeft aangevraagd, heeft een soort vaar wel-rede in de persclub te Washington gehouden. Murphy achtte het heel goed mogelijk dat de Sovjet-Unie een ont- spannings-periode van enige Jaren na streefde, teneinde zich te versterken en internationaal meer staten aan haar kant te krijgen. Daarna zouden de Rus sen heel goed weer minder vreedzaam kunnen optreden. WEEK DER GEBEDEN De internationale „Week der gebeden", (reeds meer dan 100 jaar) uitgeschreven door de „Evangelische Alliantie" en nu in samenwerking met de „World Evan gelical Fellowship", wordt gehouden in de week van 39 januari. Beide organi saties hebben een in vele talen gestelde oproep gericht tot de christenen aller- wege om zich aan het begin van 1960 te verenigen in gebed. Jaar geëist tegen boekhouder-kassier Een Jaar m a. heeft de officier van Justitie by de rechtbank te Amster dam vanochtend geëist tegen de 58- jarige boekhouder-kassier van de Stichting Volksmuziekschool te Am sterdam, die in juli jl. werd gearres teerd wegens verduistering en vals heid in geschrifte. Volgens een van ochtend als getuige gehoorde accoun tant zou er minstens f. 60.000 ver dwenen zyn. In deze zaak ia nog een tweede ver dachte, de voormalige onder-directeur van de Stichting die echter op vrije voe ten is en die zo spoedig mogelijk nadat de instructie tegen hem gesloten is eveneens terecht zal staan. De boekhouder voerde aan, dat hy zijn malversaties op aandringen van de onder-directeur die herhaaldelijk flinke voorschotten opnam, zou hebben uitge voerd. Zelf zou de boekhouder in de 3*4 jaar dat hij fraude pleegde van het to tale bedrag maar ongeveer f.4000 heb ben behouden. De officier van Justitie betwijfelde dit echter ten sterkste en meende reden te hebben om aan te ne men dat het door de boekhouder te eigen bate aangewende bedrag veel hoger was. Uitspraak woensdag as. Bloemen voor huwelijk van de Sjah van Perzië Het vrachtrulm van de DC-6B, „Cor nells de Houtman", het KLM-lyntoestel dat vanmorgen naar Teheran vertrok, was vol geladen met bloemen, die zul len dienen als gesehenken en versiering hij liet huwelijk tussen de Sjah \an Perzië en Farah Diba. Honderden seringen, tulpen, lelietjes van dalen, hyacinten en Franse orchi deeën zullen het feest op 21 december grote luister byzetten.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 13