Daverend slot Redt een kind actie bracht 120.000 gulden op! EN NU 'n TIP TIP van BOOTZ Wirn lbo offert zijn baard voor het goede doel12.500 gulden Slachtoffer van (le roem Regering moet zeggenschap liebhen over kapitaal van beleggers Indonesië verwerpt het protest van communistisch China Opgericht 1 maart 1860 Maandag 14 december 1959 Derde blad no. 29924 Vrijgevig televisiekijkend Nederland (Van onze Amsterdamse correspondent) In de kelder-vestiaire van het Concertgebouw te Amsterdam stond gisteravond een lange, grijze man wat verbijsterd temidden van een door vijftien telefoontoestellen veroorzaakte heksenketel: dr. E. D. Spelberg van de VPRO. Plptseling greep hij ds. J. A. van Nieuwenhuijzen met beide handen bij de arm. „Dit is ongelofelijk, ongelofelijk", zei hij. Ds. Van Nieuwenhuijzen had hem het briefje laten lezen met de optelsom van giften, die televisiekijkend Nederland tussen acht en elf uur via telefoonnummer K 20-221155 had geschonken ten bate van de actie „Redt een kind". Op dat briefje stond een bedrag van bijna 120.000 gulden.... Telefoontjes-stroom in Concertgebouw Vjjffcien enthousiaste telefonistes in een geïmproviseerde centrale hadden drie uur lang met rode konen de stroom van gesprekken opgevangen en op hon derden velletjes papier haastig de namen gekrabbeld van de kijkers, die spontaan op het verzoek van Karei Prior hadden gereageerd om „een gulden" kijkgeld te storten voor de manifestatie van Neder landse kunstenaars op het Concertge- bouwpodium, waarvan het eerste deel via de televisie werd uitgezonden en later op de avond nog eens door de radio werd herhaald. De giften waren belang rijk hoger dan één gulden en een enkele maal kwam zelfs de toezegging van enkele duizenden guldens binnen. Tot viermaal toe stormde een judohen- de Yoka Berretty de zaal binnen om voor de camera's de stand van toezeggingen te doen. Tien minuten na de oproep was reeds een bedrag van f. 5.615 binnen en om vijf minuten voor negen was de stand f. 31.326. Misselijke grap Om kwart voor negen sprong telefo niste Ansje Swinkels op met een vreug- degi'l: een dame met een Frans accent, die zich had bekend gemaakt als Cler mont de Chaitre had gezegd, dat zij tienduizend dollar zou overmaken. Zij zou in Hotel des Indes te Den Haag logeren. Het meisje liet de melding her halen. Yoka Berretty, buiten zichzelf van vreugde, rende weg om de vorstelijke gift wereldkundig te maken. Toen even later de toezegging kwam van een enorm bedrag van de Franse ambassade werd WIM IBO kostbare baard men echter wat achterdochtig. Er bleek een ..grappenmaker" aan het werk te zijn geweest. Bij navraag bleek de naam van de Franse dame in Des Indes onbe kend en ook de Franse ambassade wist van niets Nadat bekend was gemaakt, dat een juwelier in de Leidsestraat in Amster dambij wie pas was ingebroken, tien Percent van zijn omzet van de komende *eek zal afstaan, ontstond een nieuw incident. De acteur Ramses Shaffy kreeg een man aan de telefoon, die zei bij de juwelier te hebben ingebroken. Hij wilde [>en percent van de buit afstaan. ..Ik geloof die vent", verzekerde Ram ses ons. „Die stem klonk zo spontaan. Ik vroeg hem nog hoeveel zijn gift zou wor den. Hij noemde drieduizend gulden". Ds. Van Nieuwenhuijzen zei, dat deze „schenking" uiteraard niet kon worden geaccepteerd. „A-ls het geld inderdaad binnenkomt, behoort het de juwelier toe". Yoka trok een pruil lipje, want zij had de drie mille inmiddels al op haar lijstje gezet. Wims baard Held van de avond was Wim lbo of beter gezegd: zijn baard. Op de medede ling, dat iemand honderd gulden wilde geven als Ibo's baardje zou worden af geschoren, volgde een stroom van tele foontjes. Het bedrag was om elf uur tot tienduizend gulden opgelopen. Als klap op de vuurpijl zegde een Amsterdamse kapper f. 2.500 gulden toe als lbo zich bij hem zou laten scheren. Daarop zwichtte de cabaratier. Vandaag zal hij de hartewens van de kapper in vervul ling doen gaan en zijn onder de zuide lijke zon gekweekte baard offeren voor het goede doel. Ruim dertig artiesten hebben gister avond hun belangeloze medewerking gegeven. Het is een manifestatie gewor den, zoals het Concertgebouw nog nim mer heeft gekend, want welk program ma vermelat in een adem namen als Erna Spoorenberg en Johnny Jordaan. Paul Steenbergen en Rudy Carrell, Gerard Hengeveld en Hetty Blek? Johnny Kraayitamp aeelde ae Kleeu- kamer met violist Herman Krebbers. Zei Kraaykanrp„Hreboers heeft mij ge/egu, dat hij zich altijd een aap lacht als ik zaterdagavonds in de t.v.-show sta en ik maar denken, dat hij dan naar platen van Bach zit te luisteren". Iedereen was tevreden, na afloop in de koffiekamer. Producer Karei Pr.or zei: „De avond liep gesmeerd, ik heb geen wanklank genoom, ofschoon er eigenlijk geïmproviseerd is, omdat je artiesten die zich gratis beschikbaar stelten toch niet nog eens voor repetities kunt laten somen". Van hem vernamen wij, dat Jules de Corte na zijn optreden f. 100 had gegeven, omdat het lo; van de viuchieingenkmderen in Marokko hem zo had aangegrepen. Met de toezeggingen van gisteravond i mee is het totaalcijfer van de „Reut een kind"-actie f. 1.610.000 geworden. De organisator van de actie, ds. Van Nieuwenhuijzen, zei dat men volgens de aanvankelijke begroting voor uon- derd gulden éen kind kon kleden om de barre winter door te komen. Zater dag vernam hij echter uit Marokko, dat voor honderd gulden twee kinde ren kunnen worden gered. Ihai.s dus gezorgd voor 32.000 van de 50.000 vluchtelingenkinkeren. Maar al is de actie thans beëindigd, het gironummer 250.000 blijft voorlopig nog open. Een televisiekijker had honderd gul den gieboden als mej. ür. M. A. M. Klompt*. minister voor Maatschappelijk Werk, een laeaje zou zingen. Dat .a >un- zelf sprekend met gebeurd, maar de minister nonue zich met een oeZieiae toespraak tot ky^end Nedenand met het uitsprcKen van de hoop, dat deze actie de harten zal cpenen voor alle vluchte lingen. „Deze actie moet worden be schouwd als een brug naar verdere actie in het vluohiteiiingenjaar, dat nog voort duurt", zo zei zij. Vreemde markt 's Ochtends zag Rotterdam de wonder lijkste markt, ooit in de havenstad ge houden. Ook al voor .Redt een kind". Marktkooplieden hadden goederen ter beschikking gesteld van Rotterdamse kunstenaars. Die moesten verkocht wor den. Er werd duur- betaald. Honderd gulden werd betaald voor wat knotjes wol van een tientje. Honderd gulden voor een fruitmand met de mededeling: „Verkoopt U 'm nog maar een keer". Een tientje voor een rolletje peper munt En ook veel Rotterdamse huisvrouwen deden de gewone boodschappen voor het weekeinde door allemaal in de vijf met vlaggetjes versierde stands te kopen. ..Heeft U ooit een kind zien red den door een worst?" riep het TV - omroepstertje Ansje van Branden burg zaterdagmiddag op de markt aan de Hoogstraat te Rotterdam, waar goederen, door marktkoop lieden ter beschikking gesteld van de actie ..Redt een kind", door ar tiesten aan de man werden ge bracht. Ansje van Brandenburg, de initiatiefneemster van deze ver- koopactie, tijdens deze zeer druk bezochte markt. Tele visie-omroepst er Karin Kraaykamp verkocht baddoeken, sokken. „En hier vind ik een prachtpyama, f. 6.Oh nee, ik heb 'm cp z'n kop, hij kost f. 9. Een handdoek mevrouw? Ik vind 'm ook niet zo mooi. maar ja „Heeft U ooit een kind kunnen redden met een worst?", riep haar collega Ansje van Brandenburg, de initiatiefneemster van dit alles. „Ons motto is: hoeveel kinderen redt Rotterdam. Oh mensen, ik ben zo benieuwd. U wilt slaolie? Ik weet niet wat 't kost. f. 1.60, f. 1.70 of misschien wel f. 2. Muzikale mandarijnen In de stand van het Rotterdams Phil- harmcnisch Orkest ging het wat kalmer toe. Daar stond o.a. Margot Plipse Broeders, harpiste en echtgenote van de dirigent. „Zeven mandarijnen voor een gulden" prees ze vriendelijk aan. ..Als U ze perst komt er muziek uit", merkte iemand naast haar opHet was Samuel Brill. De Rotterdamse schrijvers Alfred Kossman en Anton Kloppers verkochten kaas, pepermunt en stroopwafels. „U kunt *t zo eten. Heerlijke waar en een heerlijke avond. EnU redt er een kind mee". Bloemen tussen de bloemen waren de actrices van het Rotterdams Toneel Marlies van Alcmaer en Petra Verbeek. Ook zy hadden niet aan belangstelling (en inkomsten) te klagen. De actrice Lia Dorana stond in de Mijnheer B.B. nu met ziekteverlof (Van onze Paryse correspondent) De bekende filmster Jacques Charrier, die misschien nog beken der is in zijn kwaliteit van echt genoot van Brigitte Bardot, heeft als soldaat van een militair medi sche commissie een jaar ziekte verlof gekregen. Ongeveer een maand geleden meldde Charrier zich aan bij de kazerne van Orange, waar hij zijn militaire op leiding, na enige malen studie-uit stel genoten te hebben, zou ont vangen. Als een stuk wild achter volgd door persfotografen en jour nalisten, die zelfs met toestem ming van de militaire comman dant in de kazerne konden door dringen, was Charrier al spoedig een geval" geworden, waarover de kranten maar niet uitgesproken geraakten. Een geval", dat een sensatie en daarna een schandaal werd, toen Charrier na enkele da gen militaire dienst al verlof kreeg om naar Parüs terug te keren, waarheen zijn vrouw, die eind van dit jaar een baby verwacht, hem telegrafisch had verzocht zich zon der verwijl te willen spoeden. Bewaking Na enkele dagen vrijheid en gezelschap van zijn wereldver maarde echtgenote vervoegde Charrier zich weer bij de militaire autoriteiten, die hem toen lieten opnemen in het militair hospitaal te Parijs, waar zijn kamer onder de strengst mogelijke bewaking werd gesteld. Al spoedig drongen er echter geruchten tot de buiten wereld door. dat Charrier beslist niet simuleerde, maar integendeel aan een zware zenuwinzinking leed, die het ergste voor zijn toe komst deden vrezen. Door middel van een open brief verzocht zijn vrouw, Brigitte Bardot, toen ook de vertegenwoordigers van de pers haar man nu verder met rust te willen laten, omdat hij tegen hun geforceerde aandacht niet bestand bleek te zijn. Afstel De militaire geneesheren hebben deze zienswijze en deze angst van B. B. nu blijkbaar voor hun reke ning genomen. Een jaar lang zal Jacques Charrier als slachtoffer van de roem van zichzelf en nog sterker van zijn vrouw nu zijn vrijgesteld van militaire dienst. Of hij in die tijd zijn film carrière, die met ,,Les Tricheurs" begon, voort zal kunnen zetten is nog niet bekend. Maar vermoede lijk zal zijn militair uitstel wel een militair afstel worden, want ook zijn superieuren zullen er zeker weinig voor voelen een zo veel besproken recruut opnieuw tegen de opdringerige belangstel ling van de publieke opinie of ten minste der dienaren van de Ko ningin der Aarde te moeten be schermen. Wlvertentle per hele fles f 6.15 Conferentie (lr. Wiardi Beckinanstichting Kleine huiseigenaren moeten verdivijnen textiel. „Hier geeft een mevrouw f. 5 voor een handdoek", riep ze. „Wie nog zo'n mooie donkere wordt niet gauw vuil". Een uur nadat de markt was begon nen, waren de vijf stands aanzienlijk in voorraad verminderd. Twee marktkoop lieden overlegden: zullen we er nog wat bij gooien Kcud? Er werd op de markt geen kou gevoeld. „Een relletje drop? Wat wilt U terug van f. 25. Niets? Dank U wel. Hoort dat, mensen? Allemaal voor het kind!" Schuldig aan kapitalistisch gedrag Indonesië heeft gisteren hei protest van communistisch China verworpen. De minister van Buitenlandse Zaken van Indonesië, dr. Soebandrio zegt in zün antwoordnota, dat het protest van China „valse beschuldigingen" bevat over de behandeling van Chinese burgers, die op last van Djakarta hun zaken in de landelijke districten moeten sluiten. Chinese handelaars zijn schuldig geweest „kapitalistisch en monopolistisch gedrag, dat gepaard ging met allerlei manipu laties en speculaties. Dit gedrag betekent een gevaar voor het welzijn van de staat en van het Indonesische volk", aldus Soebandrio. Hij protesteert voorts tegen de „in menging" van de Chinese ambassade in Indonesië in de ..binnenlandse aange legenheden van Indonesië". De bron van alle Chinese handelaars om de or ders van Indonesische ambtenaren te negeren, zo zegt Soebandrio. De rege ring van Indonesië zal overwegen of zij de terugkeer naar China kan vergemak kelijken van die Chinezen, die zich niet kunnen aanpassen aan de nieuwe si tuatie die het gevolg is van de economie en geleide democratie in Indonesië. In donesië is bereid een commissie in het leven te roepen, die met een dergelijke, door China op te richten commissie de uitvoering van het nationaliteitsverdrag van 1955 kan bestuderen, aldus Soeban drio. Soebandrio zei verder dat de Chine zen in Indonesië erin waren geslaagd de economie van het Indonesische volk te overheersen. Voorts werkte de groep overzeese Chinezen door smokkelarij, hamsteren en speculatie de groei naar economische stabiliteit in Indonesië tegen. „Zij zijn in zeer korte tijd zeer welvarend geworden". De anti-Chinese sentimenten had den sedert de „Nederlandse periode" bestaan. Een Chinese organisatie was door de Nederlanders bewapend en zy was een handlangster van de Neder landers geworden tijdens dc Indone sische strijd om de onafhankelijkheid. Verscheidene Chines? groepen hadden de terugkeer van de Nederlanders na de Japanse bezetting met vreugde be groet, aldus de minister. De Indonesische regering en bevol king zijn bereid het verleden te ver geten en te trachten de Chinezen tot werkelijke vrienden te maken, maar dc overzeese Chinezen hadden niet gunstig gereageerd, aldus Soebandrio. Volgens radio-Peking zijn meer dan 2.000 Chinezen die in Indonesië geves tigd waren, tussen september en eind november sedert de ..discriminerende maatregelen" van de Indonesische auto riteiten. naar Kanton teruggekeerd. Meten met twee maten De „New York Times" zegt o.a., dat de toon. waarin de communistisoh-Chi- nese nota aan Indonesië over de uitzet ting der Chinezen is gesteld, stellig niet kan worden genegeerd door andere Aziatische landen, waar Chinezen een belangrijke positie innemen. Het is, al dus het blad, thans wel duidelijk ge worden dat communistisch China twee maten aanlegt in zijn houding ten aanzien van het nationalistische streven van andere naties. Zo heeft Peking de nationalisatie van het Suezkanaal van harte toegejuicht, maar het verzet zich heftig tegen de Indonesische politiek jegens de Chinezen, die tot grote hoogte uit dezelfde beweegredenen voortkomt. Het vraagstuk van de Chinezen over zee, wier rijkdom en economische in vloed in verschillende landen in Azië weerstanden heeft opgeroepen en dit nog doen, is uitermate ingewikkeld. Doch ongeacht aan welke kant in deze vraagstukken in diverse landen het ge lijk of het ongelijk is gelegen heeft China thans duidelijk gemaakt, dat het al zijn invloed zal aanwenden om de positie van deze bevolkingsgroep te be schermen. liet in sterke bewoordingen ver vatte Chinese protest aan het adres van Indonesië ziet over het hoofd dat het de eigen Chinese bevolking in China zelf, voornamelijk de kapitalis- Speciale berichtgeving) De Dr. Wiarda Beekman Stichting, het wetenschappelijk bureau van de PvdA, heeft zaterdag in Utrecht een conferentie belegd over vraagstukken van de volkshuisvestingspolitiek. Mej. mr. Th. F. Lemaire sprak over de „Socialistische woningpolitiek". .Deze is gericht op het scheppen van woonruimte van geschikt type en van behoorlijke kwaliteit voor alle bevol kingsgroepen. waarvan de prijs zich op sociaal verantwoorde wijze verhoudt tot de draagkracht van de betrokken groe pen", aldus spreekster. Ten einde te be reiken, dat de woningvoorraad zo nauw mogelijk aansluit op de woningbehoefte dient een landelijk wonuigprogram te worden opgesteld, hetwelk de richtlijn moet zijn voor de periodieke vaststelling van de woningcontingenten voor pro vincies en gemeenten. Uit de aard der zaak zal de woningproduktie in de eerste plaats gericht moeten worden op die sectoren, waar de behoefte het grootst is. Mej. Lemaire was van mening, dat er in het verleden langs de dringendste be. hoeften heen gebouwd was en stelde, dat „terwijl voor het grootste deel van van de bevolking de nijpende woning nood nog voortduurt er in de sector van de duurdere huur- en koopwoningen een verzadiging is opgetreden". Dit is dan ook de reden waarom het verlenen van subsidies voor deze categorie be ëindigd moet worden. Om in de behoef ten van de minst draag krach tigen waarmee in het verleden op volstrekt onvoldoende wijze rekening is gehouden te voorzien zullen woningen gebouwd moeten worden waarbij extra subsidies ervoor moeten zorgen, dat de huren hiervan op een aanvaardbaar peil ge bracht worden. Voorts moet er nog meer dan in het verleden gestreefd worden naar een grote variëteit (woningen voor bejaarden, alleenstaanden, kunstenaars, grote gezinnen, hulpbehoevenden enz.). Daar de woningbouwpolitiek een inte grerend bestanddeel is van 't totale fi nanciële, sociale en economische beleid van de regering welke gericht moet zijn op een regelmatige financiering van de woningboaw op langere termijn tegen stabiele rente moet de regering de wettelijke bevoegdheden hebben om institutionele beleggers te kunnen ver plichten kapitaal voor de woningbouw tegen een door haar vastgestelde rente ter beschikking te stellen. Het beschikbaarstellen van belang rijke overheidsbedragen voor de woning, bouw is alleen dan gerechtvaardigd, wanneer de zekerheid bestaat dat deze ten goede komen aan de bewoners, al dus spreekster. Voor huurwoningen dient de garantie te bestaan, dat deze op so ciaal en economisch verantwoorde wijze worden geëxploiteerd, waarbij onder houd en vernieuwing zijn verzekerd. Om dit te bereiken zal de kleine huis eigenaar moeten verdwijnen en de wo ningexploitatie van nieuw te bouwen huurwoningen nog slechts in de „zake lijk deskundige" handen van lichamen (rechtspersonen) gelegd moeten worden. Alleen deze bieden, door hun financiële draagkracht en behoorlijke vakkennis een waarborg voor een duurzaam be heer, voor een instandhouding van dit deel van het „nationale vermogen". Geforceerde huurverhoging ten koste van welvaartsvergroting en van sociale en culturele belangen is onaanvaard baar. De zekerheid moet bestaan dat de opbrengst van de huurverhoging in be langrijke mate wordt gebruikt ten bate van de volkshuisvesting. Spr. was van mening, dat dit op de eenvoudigste wijze bereikt kan worden door de mogelijk heden, die een herziening van de grond belasting biedt. De heer W. Scheerens hield een in leiding over „Financiering en subsidië ring van de woningbouw". De heer W. Thomassen besprak het onderwerp „Afstemming van de woning voorziening op de aard en de omvang van de woningbehoefte". Twee inzittenden van auto te Blokker verdronken De 23-jarige N. J. Slooten uit Heiloo en de 21-jarige H. N. Honingh uit Stom- petoren zijn in de nacht van zaterdag op zondag door verdrinking om het leven gekomen. Zy waren door onbekende oor zaak met een door de eerste bestuurde auto in het water langs de provinciale weg in de gemeente Blokker gereden. Om half twee 's nachts werd de wagen, die onderste boven in het water lag, ge vonden. De twee inzittenden waren toen reeds om het leven gekomen. Gedachte nwisseling lustrum bevrijding Zaterdag heeft een gedachtenwisse- ling plaats gevonden tussen de minister president, de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid en enige verte genwoordigers van de centrale werkge versorganisaties, over de lustrumviering van de nationale bevrijding. Aanwezig waren ook enkele vertegenwoordigers van het Nationale Comité Viering Be vrijdingsdag 5 mei 1960. De gedachtenwisseling over dit onder werp is met deze bespreking nog niet ge ëindigd, aldus het communiqué. Amerikaanse ingenieur na mishandeling overleden In de Ursula-kliniek te Wassenaar is de 52-jarige Amerikaanse ingenieur H. J. Kennedy, gewoond hebbende te Den Haag. overleden aan verwondingen, die hy in de avond van 3 december jj. op liep bij een twist in Den Haag. De ruzie was ontstaan doordat een Surinamer hem verweet een verkeersovertreding te hebben begaan De Surinamer beslechtte de twist met de Amerikaan een zeer harde slag op het hoofd te geven, aan welk letsel hij is overleden. ten daaronder, op een veel erger ma nier is te lijf gegaan dan het geval is in enig Aziatisch land, dat te kam pen heeft met het vraagstuk der Chi nezen overzee, aldus de New York Times. Komplot tegen oliemaatschappij De Indonesische autoriteiten hebben een komplot ontdekt tot sabotage aan de staatsoliemaatschappij „Permina" in Pangkalan Brandan, zo meldt „Antara". 43 verdachten, onder wie dertig em ploye's van de maatschappij, zijn gear resteerd en twee handgranaten en docu menten waaruit bleek dat er contact bestond tussen de verdachten en opstan dige groepen in Noord-Sumatra, zijn in beslag genomen. C.A.O. textielindustrie De onderhandelingen over de nieuwe C.A.O. voor de textielindustrie zyn na genoeg afgesloten. De vakbonden heb ben gevraagd om ook de werktijden voor de ploegwerkers te verkorten. De werk gevers waren hiertoe niet bereid, doch wilden in plaats daarvan wel een finan ciële tegemoetkoming geven. Hiermee zijn de werknemers, naar wij vernemen, voorwaardelijk akkoord gegaan. Het basis-uurloon voor de textielarbei ders zal met 11 cent worden verhoogd. Men hoopt, dat dit verhoogde loon de eerste week van januari zal worden uit betaald. De goedkeuring van het College van Rijksbemiddelaars wordt op vrij kor te termyn verwacht. Datum bekend eeuwfeest bloembollencultuur De viering van het honderdjarig be staan van de Koninklijke Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur is be paald op 5, 6 en 7 mei 1960. Zy zal ge deeltelijk te Haarlem en gedeeltelijk in Rotterdam, waar mede ter ere van het eeuwfeest de Floriade wordt gehouden, geschieden. Het hoofdbestuur heeft be sloten om in 1960 de afdracht van de contributie aan de afdelingen te verdub belen, teneinde iedere afdeling in de ge legenheid te stellen om naar eigen in zicht aan de viering in eigen kring in houd en betekenis te geven. Culturele samenwerking Nederland, Suriname en Ned. Antillen De minister van Volksgezondheid, Cultuur. Opvoeding en Eredienst van de Ned. Antillen, mr. I. C. Debrot, heeft in Suriname overleg gepleegd over een samenwerking tussen de drie Rijksdelen op cultureel en aanverwant gebied. Na zijn terugkeer te Willemstad heeft minister Debrot medegedeeld, dat hy met de Surinaamse minister van Onderwys Volksontwikkeling, de heer A. J. Mor- purgo, overeenstemming heeft bereikt over een voorstel, dat door de Rijks delen Suriname en de Ned. Antillen aan Nederland zal worden gedaan, tot in stelling op korte termyn van een cultu rele raad voor het Koninkrijk. De be doeling is, dat dit een overkoepelend orgaan zal zyn, waarin de drie Rijks delen op partiële wyze zullen zijn ver tegenwoordigd. Besloten werd ook tot een nauwe sa menwerking op cultureel gebied tussen Suriname en de Ned. Antillen, o.a door de gezamenlijke uitgave van een nieuwe encyclopedie over Suriname en de Ned. Antillen. Voorts is besloten tot uitwisseling ge durende vakanties van leerlingen van de hoogste klassen der middelbare scholen, onder supervisie van beide regeringen, opdat zy elkanders landen zullen leren kennen en op deze wijze met elkaar in nader contact zullen komen.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 9