H. Walenkamp Zonen Kon. onderscheidingen bij Krantz in m IP K. en G. gaf een uitvoering vol goede smaak in Stadsgehoorzaal Electrolux wast automatisch voor U Voor M. y. d. Kaaij en J. B. de Haas J. de la Rie ontving zaterdag Koninklij ke onderscheiding Lens Derogee en Rien de Reede floten vlot Sammartini-sonate REGEN VAN RONDOM DE GESCHENKEN WATERTOREN Opgericht 1 maart I860 Maandag 14 december 1959 Tweede blad no. 29924 N.Z.H.V.M. VERZORGT ZEVEN PROCENT VAN LANDELIJK BUSVERVOER De N.V. Noord Zuid Hollandse Vervoer Maatschappij, die zeven prcent van het totale busvervoer in ons land voor haar rekening neemt, zal over twee jaar be schikken over een wagenpark van 350 autobussen, welke jaarlijks 25 tot 30 mil joen kilometer zullen afleggen. Dit werd zaterdagmiddag medegedeeld in toe spraken van de directeur en de presi dent-commissaris bij de officiële inge bruikneming van een werkplaats met garage-inrit, bedrijfsruimten en een kantine op het terrein der NZHVM aan de Leidsevaart te Haarlem. Hiermede werd de tweede van een in drie fasen verdeelde bouw, waarvoor 3V« miljoen is uitgetrokken .afgesloten. De laatste fase omvat de bouw van twee garagehallen voor 125 autobussen. De Zangeres Aafje Heynis treedt niet maandagavond a.s. op voor de Kunstkring, gelijk abusievelijk vermeld, doch hedenavond. Advertentie ELECTROLUX WASDUO De beste wasmachine en de beste centrifuge gecombineerd tot de ideale wascombinatie. Kies de goede wastemperatuur sn de juiste vmstijd en de Electrolux wast automatisch voor 17.' Prijs 930.- en hierbij hoort ldi*anl het complete wasmiddel met afgeremd schuim Ook verkrijgbaar bij: Officiële ELECTROLUX- dealer HAARLEMMERSTRAAT 1 Telefoon 23784 Toonkamer: TURFMARKT Leiden Twee Koninklijke onderscheidingen werden zaterdag uitgereikt bij de firma Krantz aan de Oude Singel, een van goud voor de heer M. van der Kaaij en een «n zilver voor de heer J. B. de Haas. Er was nog een jubilaris, de ruwer C. de Haas, die herdacht, dat hy veertig jaar geleden by Krantz in dienst kwam; hij treeg een onderscheiding van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De directeur, de heer G. Borgemeester, :erkte in zijn toespraak op, dat, gezien ie veranderde sociale omstandigheden, ïbilea als deze zeldzamer zullen wor- Hij sprak tot elk een woord van ersoonlyke waardering. Vooral voor de uderen is het niet gemakkelijk, zich in te passen aan de eisen, die de :echanisatie stelt. Het bedrijfsbelang eeft bij hen steeds voorop gestaan; jarom kunnen zij een voorbeeld van jchtsgetrouwheid worden genoemd. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van inschot, richtte zich speciaal tot de Mden jubilarissen, voor wie hij een rninklijke onderscheiding bij zich had. Zolclertheater speelt voor Minerva Ten bate van de herbouw van het eiëteitsgebouw Minerva 2al het „Zol- rtheater" op vrijdag 18 december a.s. 20.00 in de Leidse Schouwburg een orstelling geven onder auspiciën van t Leids Academisch Kunstcentrum Het „Zoldertheater" een onafhankelijk reelgezeLschap van studenten te Lei- is medio-oktober van dit jaar zijn tinted'ten begonnen met 'het vertonen een-acters en korte toneelstukken het kader van pauzevoorsitellingen or studenten onder auspiciën van het ids Academisch Kunstcentrum. Voor de voorstelling van 18 december eft het „fcoldertheater" een keus ge lakt uit reeds gespeeld of in voorbe ding zijnde stukken. Het programma bestaan uit „The shadow of the in" van J. M. Synge, ,.Die Frage an Schicksal" van A. Schnietzler, „De r" van Tsjechow en „Le médecin ilgré lui" va n Molière, met uitzonde- i? van het Russische stuk, in eigen 'talingen. Vele instantdes werken mede ihet batig saldo van deze voorstelling reel mogelijk op te voeren. Het „Rot- dams Toneel" verzorgt voor deze bij- odere gelegenheid belangeloos een ieelte van de 'kostumering. Indien de gelijkheid bestaat zal het „Zolder- ater" deze voorstelling doen volgen or andere elders in het land. Tentoonstelling Leidse postduivenver. De Reisduif Zaterdag en zondag hield de Leidse stduivenvereniging „De Reisduif" in Bellevue haar jaarlijkse tentoon- illing, waarvoor niet minder dan 200 {els waren ingezonden. De heer A. Vermey uit Den Haag ver- itte de keuring. De diverse uitslagen luiden als volgt: Slas 1: Oude doffers 500 km. en ho- 1. A. Siera; 2. D. Bey; 3. T. van mwen; 4. A. v. d. Hulst; 5. H. de as; Klas 2. Oude duivinnen 500 km. hoger: 1. W. Kapaan (beste oude if); 2. A. Siera; 3. H. de Haas; Klas Oude doffers 300-500 km.: 1. P. v. d. ilt (beste oude doffer en beste van geheel); 2. A. Pracht; 3. W. Kapaan, J. de Dunne; 5. A. v. d. Hulst; Klas 4. :de duivinnen 300500 km.: 1. A. tra; 2. A. Pracht; 3. J. de Roode; 4. v. d. Drift; Klas 5. Oude doffers 300 km.: 1. A. Siera; 2. N. Mank; 3. Kapaan; 4. F. Bouwman; Klas 6. :de duivinnen 0—300 km.: 1. A. Siera; N, Mank; 3. A. Siera; Klas 7. Jonge ffers 150—350 km.: 1. F. Fiktorie; 2. de Haas; 3. J. en H. v. Leeuwen; 4. de Dunne; 5. P. v. d. Drift; Klas 8. age duivinnen 150300 km.; 1. F. ttvman (beste jonge duivin)2. A. acht; 3. L. Platteel; 4. F. Fiktorie; 5. Siera; Klas 9. Jonge doffers 0150 i.: 1. N. Mank (beste jonge doffer); P. Bouwman; 3. J. D. Os; Klas 10. age duivinnen 0150 km.: 1. N. v. d. ;aard; 2. A. Siera; 3. A. v. d. Hulst; 11. Late jonge doffers, minstens ïoude pennen: 1. J. en H. v. Leeuwen H. de Haas; Klas 12. Late jonge dui toen minstens drie oude pennen: 1. D. ster; 2. A. v. d. Hulst; Hoktentoon- Uing; l. A. Siera; 2. F. Bouwman en J. en H. van Leeuwen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: tonette Oliviera, dr. v. J. H. de Boer A. A. Terpstra; Barend, zn. v. H. de Roos en J. Morits; Wilhelmus tinnes Maria, zn. v. J. P. Bollen en Theunissen; Petrus Simon Gerar- i. zn. v. G. Zuurbier en M. M. A. 'rie; Daniel, zn. v. M. van Hemert 'S. M. Schoonderwoerd den Bezemer. OVERLEDEN: Kallenberg, 84 j., weduwe van M. ^rdük. Hij zag hun getrouwheid in één lijn piet de belangrijke plaats die Krantz in deze voorname sector van de Leidse industrie inneemt. Ook wees hij erop, dat directie en personeel gezamenlijk de zaak op bouwen. De heer Van der Kaaij is chef van de afdeling verkoop in de kwaliteit van procuratiehouder. Hij kwam als jongste bediende op het kantoor; „een stille wer ker en een kracht achter de schermen". Ook heeft hij zich verdienstelijk gemaakt voor de Evangelisch-Lutherse Gemeente en de administratie van de Stichting Leidse Hout. De heer J. B. de Haas is op het ogenblik belast met het samenstel len van de collecties voor de verkoop als chef van de stalenkamer. H.M. de Koningin had de gouden me daille toegekend aan de heer Van der De burgemeester wenst de heer B. de Haas geluk met jubileum en Koninklijke onderscheiding. Achter de heer De Haas de heer M. v. d. Kaag. die eveneens een onderscheiding ontving. Kaaij en de zilveren aan de heer De Haas. De directeur, de heer Borgemees ter. reikte de andere jubilaris, De Haas, (met 40 dienstjaren» een onderscheiding met oorkonde van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel alsmede een enveloppe met inhoud namens de N.V. uit. De oud-directeur, de heer A. Krantz, voerde namens de commissarissen het woord. Het was een hartelijk, persoon lijk woord tot elk met tal van pikante herinneringen. Hij bood geschenken aan. De heer M. Broers wenste geluk namens de personeelsvereniging, de collegiale houding van de Jubilarissen temidden van het personeel prijzend. Hij had voor elk een enveloppe met inhoud. Tenslotte kreeg het jubilerende drie tal vele handen te drukken. In de bedrijfskantine van de Parley- wolspinnery aan de Schelpenkade heeft loco-burgemeester J. C. van Schaik zaterdag de bronzen eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer J. de la Rie, die dit jaar in dit bedrijf 40 jaar werk zaam is. Men huldigt bij de Parley- wolspinnery de jubilarissen aan het eind van een jaar. Het zijn er soms verscheidenen, maar dit jaar heeft alleen de heer De la Rie de veertig jaar v.olgemaakt. Zoals gebruikelijk bij een huldiging in een groot bedrijf kunnen niet alle medewerkers van de partij zijn. Voor deze plechtigheid waren de arbeiders uitgenodigd, die al meer dan een kwart eeuw bij Parley hebben gewerkt. De directeur, de heer J. A. Parmen- tier, sprak de jubilaris toe. Hij vond het maar moeilijk een terugblik te ge ven op de veertig jaar werk van Koos de la Rie, want, als Manusje van alles begonnen, heeft hij zich via de kam- merij en de sorteerdery opgewerkt tot een kundig en ijverig sorteerder. Nooit zal dat werk kunnen worden gemecha niseerd. Altijd blijven mensen nodig zoals de heer De la Rie: rustig, vast houdend en steeds oplettend. Hij bood de gebruikelijke envelop met inhoud aan. Wethouder Van Schaik memoreerde de ups en downs van de textielin dustrie. De jubilaris begon in een Wethouder van Schaik speldt de Koninklijke onderscheiding op. hausse-tijd, maakte de crisis door met de dreiging van werkloosheid en be leefde na de bevrijding, de groei van deze industriële tak. Hij deelde mee, dat de heer De la Rie Koninklijk was onderscheiden. Verder werd nog het woord gevoerd door de bedrijfsleider, de heer H. Roest, een vertegenwoordiger van het jubileumfonds en door collega-sorteer der A. DierSman. Advertentie Wacht niet af bestel nu Uw DAF F. van Helden 40 jaar bij Clos Leembruggen Zaterdag herdacht de heer F. van Helden, verver bij de NV Sajetfabrieken P. Clos Leembruggen, het feit, dat hij voor 40 jaar bij de 'vennootschap in dienst trad. In verband met dit jubi leum vond zaterdag een hartelijke hul diging plaats, waarin ook de echtgenote van de jubilaris deelde. Mr. C. J. Leembruggen, die namens de directie het woord voerde, schetste de heer Van Helden als een trpuw en col legiaal medewerker en bood hem een geschenk onder couvert aan. Vervolgens sprak de afdelingschef van de jubilaris, de heer J. van Putten, die o.m. wees op de prettige samenwerking. Namens het jubileumfonds overhandigde de heer J. Hartevelt enkele geschenken. Na een dankwoord van de jubilaris volgde een gezellig samenzijn. GEBR. VAN ULDEN VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 AVENTSAVOND OUD-KATHOLIEKE PAROCHIE De oud-katholieke parochie van Lei den kwam bijeen voor een stijlvolle ad- ventsavond, georganiseerd door de af deling OKOF. Omlijst door samenzang, grammofoonmuziek en enkele gedichten, sprak pastoor Glazemaker over de bete kenis van de advent en de opbouw van de kerstkring in het kerkelijk jaar, dat reikt van de eerste adventszondag tot 2 februari, de dag van de uitreiking der kaarsen. Zeer geboeid was men door de filmstrip met kerstvoorstellingen van Rembrandt, die niet alleen het verleden van Kerstmis in het heden uitbeeldde, maar ook het heilige in het gewoon menselijke wist uit te drukken, aldus de toelichting van de heer J. Schoneveld. Onze stadgenoot, de heer W. van der Reyden, leerling van het Haags Kon. Conservatorium voor Muziek, be haalde het diploma Orgel C II. Concours verwacht voor komend voorjaar De Kon. Militaire Kapel en de Marinierskapel hebben een enorme populariteit. Geen wonder! Deze muzikanten, ten minste een goed deel onder hen, zyn niet van het slag dat het wel „gelooft" als de portie „dienst-muziek" van de dag erop zit. Neen, deze vakmusici zwerven uit als instructeurs of om te gaan dirigeren. Zodoende komt alles wat ervoor vatbaar is gaandeweg onder hun beroepsleiding. Dat is ook zo bij K. en G., waar de heren Freijsen en Schwedler weer de resultaten van hun jeugdleiding lieten horen en zien! We weten niet of K. en G. een leef -luchtige, welluidende, vlotte gang in tijdsgrens heeft ingesteld, men ziet in de rijen ook wel eens een „iets oudere", maar uit alles wat K.enO. demonstreert blijkt een samenspel van jeugdeigen- schappen. Het edele wordt daaruit naar voren gehaald. Wat K. en O. in de goed volle Stadsgehoorzaal presenteerde, was opnieuw in hoge mate beschaafd. Liever zeggen we nog, gelet op het kunst-ele ment goede smaak: gedistingeerd!" De kleurigheid speelt een rol, het vaderlandse rood-wit-blauw der unifor men, met het dominante rood voor Jong K. en G. De groepsopstelling, in vele variaties, speelt een rol. Maar ook, en dat is het belangrijkst: de variatie in het programmatisch muzikale speelt een rol, een dankbare en eensgezind gewaar deerde rol. Het wat zaterdag dan ook positief, zonder voorbehoud, een boeien de avond, zonder feitelijke doublures, zonder enige overlading, juist lang ge noeg om van een gespannen aandacht verzekerd te blijven. Daar er geen zwakke nummers waren, behoeven we geen „hoogtepunten" ter vergoelijking naar voren te schuiven. Alles had z'n waarde. Van de uiterlijke houding af tot de afwerking in klank en spel. Oud-vertrouwde taptoe-klanken kon men horen, maar daarom ontbrak het niet aan repertoire-verjonging, aan een frisse, gedurfde en soms knap-mo- j derne ritmiek. Het succes was bepaald niet gering en kon tot laaiende geest drift uitgroeien! Men weet, K. en G. is onderverdeeld in „Jong K. en G." en in „Senioren". De jongsten doen het met eenvoudige ge trommelde marsjes, met melodietjes op hun „pijpjes" of ze komen gecombineerd voor de dag, voorzien van wat zwaarder ritmische begeleiding. Een defileetje door de zaal brengt afwisseling. Muzi kaal blijft het allemaal licht en „gesa neerd", en al werkt men op een climax aan, lawaai is er nooit bij. Er komt ook een stuk, dat Marina heet, met castag netten en al wat ze meer „van de Ma rine" hebben kunn enlenen aan onschul dig klank-producerend schud- en slag- tuig. De eigen stembanden konden ook wor den gebruikt, Freijsen zat ervoor aan de vleugel en „De Mosselzee" stroomde de zaal in met een prachtige helderheid van de uitspraak en met de voor K. en G. spreekwoordelijke discipline. De twee de zang had een kortere tekst: „Napoléon avec Marie-Louise". Er bestaat een „Ab- schieds-Symphonie" van Haydn, waarin alle orkestleden voorgeschreven een voor een wegslippen en de kaars op hun les senaar doven. In dit leuke liedje verdwij nen benen, romp. hals en kop uit de tekst en deserteren coupletsgewys van achter naar voor alle letters uit die tekst tot er na een uitgeblazen „N" niets meer over is. Hulde aan de vinder van deze vondst. Het glunderende publiek mocht een deeltje mee overdoen! Tiissen door hadden begeleid door Freijsende fluitisten Lens Derogee en Rien de Reede, een kans om privé op te treden. Ze floten samen klassiek de Sonate in F van Sammartinimet een de snelle delen. In het langzame deel was de lange adem van de breed wel vende voordracht er wel niet, maar dat behoefde niet zozeer voor deze ama teurs. Hun vertolking oogstte een on miskenbare sympathie. De „Senioren K. en G. pijpers, tam boers en hoorns" openden natuurlijk met „Defileermars K. en G." Zes solo-drum mers toonden vervolgens in een met moeilijke accenten doorspekte ingewik kelde ritmiek wat ze voor heel eigens in de eigen mars hadden. We staan nu niet bij alles stil, maar wel by de gespeelde Wals. Meestal grommen we een beetje als fanfares, accordeons, mondharmoni ca-orkesten zich op een Strauss-wals werpen, het Weense aroma krijgen ze er praktisch niet op. Maar zo'n byna grove boerenwals op tamboers met toebehoren, dat is bepaald geestig! Het is ook gees tig om in een Eurovisie-mars van de pij pers, o.a. flarden van deunen, Beetho- vens „Freude schoner Götterfunken" uit de 9de Symfonie tegen te komen. Als het aan de Europeaan Beethoven gelegen had, was Europa al 150 jaar geleden z'n grenzen en oorlogen kwyt geweest. De hoorns hadden ook wat te vertel len. Moesten die schallen, dan trad in structeur Oosterhout manhaftig voor de voetlijn en dan glansde al wat glanzen kon. „Li per Li", wat later, werd een to taal Oosters geval met een daarbij on misbaar ostinato en een zeer verrassend slot. „The Saints" ten laatste vereende in song-styl heel K en G. op het podi um, drummend, pijpend, zingend, rit misch klappend en het publiek kreeg weer z'n aandeel. Podium en zaal wer den één. Geen grenzen meer in Europa: dan zeker niet meer in Leiden en in de Stadsgehoorzaal Voorzitter IJzerman, die de vele geno digden had verwelkomd, liet optimisti sche geluiden horen aangaande de ver eniging. Deze verkeert in schuldvrye toe stand en 190 jongeren hebben zich aan haar toevertrouwd. Dit betekent niet dat er geen extra geld meer nodig is, zoals voor nieuw materiaal. K. en G. heeft In middels in de omgeving alle onderschei dingen binnengesleept, die maar moge lijk waren. In het komend voorjaar is in Leiden een concours te verwachten. Na het K. en G.-feest is het Operette- feest geworden. De Haagse Operette- Zangers waren immers present met Benatzky's „lm weissen Rössl". Tweede lustrum werd enthousiast gevierd „Rondom de Watertoren", een van de vele Leidse speeltuinverenigingen bestaat tien jaar. Een heuglijk feit, waaraan zaterdagavond in een geheel bezette zaal van „Den Burcht" op fees telijke wijze aandacht is geschonken. Wethouder J. C. van Schaik, naar wie de fraaie speeltuin aan de Dozystraat is genoemd, woonde deze bijeenkomst bij en bood het bestuur tijdens een in de pauze gehouden receptie behalve zijn gelukioensen een persoonlijk ge schenk aan. Aan verrassingen heeft het op deze feestavond overigens niet ontbroken. Mevrouw J. FilemonVan Mourik, die namens het jubileumcomité een wel komstwoord sprak en daarbij de vele activiteiten van de vereniging memo reerde. bood nl. een cheque van f. 1112 aan. Van dit grote bedrag zal uiteraard een goed gebruik moeten worden ge maakt in het belang van de jeugd. De presidente van het ijverige dames comité kwam ook niet met lege han den, zy overhandigde een enveloppe met f. 850. bestemd voor de aankoop van speeltuinmateriaal. Wanneer het bestuur tezijnertijd aan de opbouw van een eigen clubhuis gaat beginnen, zal ons comité niet nalaten medewerking te verlenen, aldus mevrouw J. Phi- lippoDe Graaf, die voor alle bestuurs leden een aardige attentie mee had genomen. Namens de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen en de zusterver enigingen bood de heer J. J. v. d. Hui zen geld aan. De beschermheer van .Rondom de Watertoren", de heer L. Zitman .deelde eveneens geschenkjes uit. Hij sprak van een vereniging, waar veel van uit gaat en prees de wijze waarop het bestuur te werk gaat. Wan- Feestelijke viering zesde lustrum van Accordeonver. Door Vriendschap Verenigd Na de viering van het eerste gedeelte van het 30-jarig lustrumfestijn, van de Accordeonvereniging „Door Vriendschap Verenigd", dat maandag j.l. plaats vond en waarbij de jubdlaresse zelf voor vro lijke klanken zorgde, heeft zaterdag in het St.-Antoniuscl'U'bhuis het 2e gedeelte plaats gevonden en zorgde hier Roland Wagter jr. met zyn cabaretgezelschap voor een zeer genoeglijke avond. Ook hier heette voorzitter, de heer F.. Zwa nenburg de talrijke leden, donateurs (trices) en begunstigers van harte wel kom en richtte hij zich in het bijzonder tot de ex-dirigent, de heer G. Knorr, de huidige dirigent, de heer W. van Strien, alsmede de afgevaardigden van de zusterverenigingen. Spreker dankte allen die de viering van dit jubileum mogelijk hebben gemaakt en bood vervolgens als blijk van bijzondere waardering de echtgenote van de dirigent, mevr. M. v. DS C. v. d. WEELE BEDANKT VOOR BEROEP Ds. C. v. d. Weele, chr. geref. predikant alhier, heeft bedankt voor het beroep van de Chr. Geref. Kerk te Murmerwou- de (Fr.) StrienRijsbergen, de zangsoliste van maandagavond, mevr. C. Viele—Strien en de repetitie-pianiste, mej. J. Romein een prachtig boeket bloemen aan. De heer C. Brittijn, secretaris van DW, sprak enige zeer waarderende woorden tot de heer Zwanenburg, die vanaf de oprichting deel uit maakt' van het be stuur en bood hem namens de leden en donateurs (trices) een fraaie zilveren vaas aan; mevr. Zwanenburg deelde met een bloemstuk in de hulde. In zijn dank woord maakte de heer Zwanenburg be kend, dat het in zijn voornemen lag om binnenkort af te treden. Hij sprak daar bij de wens uit. dat zijn opvolger, evenals hij zelf, van volhouden zal weten. Met vlotte en geestige conferences van Roland Wagter jr., traden achtereen volgens Frangoise Annebelle, met zang en dans; The Two Mounties, twee dol vermakelijke paxodisten en duettisten bij de gitaar en de piano-virtuoos Jip Vogel voor het voetlicht. Zonder de anderen ook maar iets te kort te willen doen verdienen hier „The Bellini's", drie muzikale clowns, een apart woord van waardering. Na afloop bleef men nog enige tijd gezellig bijeen voor het bal onder leiding van de heer W. F. v. Wijk en met mede werking van het dansorkest onder leiding van C. Vinoourt. neer deze vereniging een felle strijd voert, doet zij da tin het belang van de jeugd. Tijdens de receptie voerde niet al leen wethouder Van Schaik het woord, maar ook de vertegenwoordiger van de Nuso, de heer D. Vylbrief. Kortom er is op dit lustrumfeest heel veel dank en waardering tot uiting ge bracht. Geen wonder dus, dat voorzit ter H. W. de Bruyn nogal wat tijd nodig had om zijn erkentelijkheid voor dit alles uit te spreken. In sneltreinvaart werd zowel voor als na de pauze een programma van mu ziek, zang en dans afgewerkt. Om de grapjes van de jeugdige conferencier Han Bakker werd hartelyk gelachen en met spanning werden de verrichtingen van Mary Matonel gevolgd. Trouwens wat Scott and Black ten beste gaven was ook niet voor de poes, een kwestie van vallen en opstaan! Les Deux Jea- teux zorgden voor vrolijke accordeon klanken, terwijl Nicky Nobel de muzi kale dwaas uithing. Er werden ook en kele schetsjes opgevoerd. Veel te vroeg naar de zin van de feestgangers was de viering van dit tweede lustrum ten einde. De speeltuinvereniging kan voorlopig echter weer vooruit! DE STER VAN BETHLEHEM De Chr. Toneelgroep „Imperium" geeft maandag 21 december in de Oude- vestkerk een opvoering van M. Nijhoff's kerstspel „De ster van Bethlehem". In dit kerstspel worden de gebeurtenissen op de dag van Jezus' geboorte in spreek taal verteld. In beide afdelingen van het simul taan toneel Bethlehem en Jeruzalem, domineren resp. Eva en Herodes. Eva - moeder van alle levenden - roept: „Nieuw heil is op til". Herodes denkt slechts aan het gevaar dat zyn troon loopt. Waakengelen opgesteld voor de stal, vertellen de toeschouwer wat er ge beuren gaat. Aan de opvoering wordt medewerking verleend door mevr. Ren- sink-Zaalberg (zang) en W. v. d. Rey- den (orgel). UITZENDING SY.MPHONISCH ACCORDEON ORKEST Het beroemde Symphonisch Accor deon Orkest (Orohestcr des Hauses Hohner), dat onlangs met groot succes in Leiden is opgetreden, kan men a.s. woensdag nog eens via de radio beluis teren in het programma van de VARA. De uitzending is 's avonds van half zeven tot zeven uur over Hilversum II. Onder leiding van Rudolf Würthner worden de „Ierse Suite" van Seiber en de ..Muziek op een jaarmarkt" van Her mann uitgevoerd. De Leidenaar Henk Briër zal samen met het orkest zijn eigen Concertino voor piano, accordeon orkest en slagwerk vertolken. SLACHTOFFERTJES BRAND TER AARDE BESTELD Nadat vanmorgen in de Parochiekerk van Handel by Gemert een uitvaartmis was opgedragen door pastoor J. C. Bre- kelmans, zijn de vyf slachtoffertjes van de brand van vrijdagavond te Handel onder grote belangstelling ter aarde be steld. Aanwezig waren ondermeer de burgemeester van Handel, de heer A. P. H. de Bekker, de wethouders en de ge meenteraadsleden.

Leidsch Dagblad | 1959 | | pagina 3